Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

θα ορκιζόμουν οτι είσαι Ελπιδα όμως ..

 Δε ξερω τι να πω δε σου κρύβω οτι θα προτιμούσα να ξερω πραγματα αυτονόητα χωρις να ρωταω, αλλά βλέπω οτι δεν υπάρχει ο ανάλογος χρόνος και η ηρεμία στα πρωινά ραντεβού για να ρωτήσω, καθώσ και εγώ είμαι μαζεμενη γενικώσ και μαλλον κολλάει το μυαλό μου λόγω των καταστάσεων  

Εγω ειμαι η ελπίδα:-) 

Κοιταξε σου τα δίνουν απ όσο ξέρω για να ανοίξει ο τράχηλος. Εγώ επειδή γεννησα δε χρειάστηκε να πάρω όταν έκανα αποξεση, η κοπέλα δίπλα μπυ πήρε είχε έντονους πονους περιόδου και ζήτησε χάπι (έχεις πει ποιο χάπι μπορεις να πάρεις έτσι και έχεις πονους; ) 

Είχε μετά έντονη αιμορραγία.  Εγώ ήμουν σε χειρότερη φάση από πονους μετά την αποξεση. 

Υπομονή 💪💪💪💪

 

στις πριν 13 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

💗💗💗💗💗💗 άπειρες κορίτσι μου γλυκό!!! Κανε αυτό που νιώθεις.. βάλε και ροζ φιόγκο στον άντρα σου (μη λεω ονόματα) στην ανάγκη.. 🤣 θα το υποστεί και αυτό ο έρμος! 

Αφού είπαμε ροζ  θα φορέσει. 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καταρχας να πω οτι τι ωραια λογια @BlackCat.κ γω σκεφτόμουνα χθες έχω 3 σκύλο παιδάκια κ ένα αυτό που παντρεύτηκα (χαχαχαχα)που εν μέρει γιορτάζω.κ υπομονή θα έρθουν κ τα υπόλοιπα!

Όσο για την αποβολήαεγω θα σας πω τη δική μου εμπειρία .ο πρώτος γιατρός μου δίνει σιτοτεκ να αποβάλλω με αύτα αλλα βρε παιδιά είναι μεγάλη ταλαιπωρία.ειχα ρίγη κ κρυάδες όταν άλλαξα γιατρό κ μου κανε υπερηχο μου είπε ότι είναι πολύ επικίνδυνο να παίζουν Ε έτσι γιατί ο σακος δεν είχε μικρύνει καν κ μπορεί να παιω φλεγμονη που θα ναι πολύ χειρότερο από το απλά να πειραχτεί κάτι στο αναπαραγωγή κο σύστημα.μου είπε ότι πλέον οι αποξεσεις γίνονται μρ αλλά μηχανήματα κ δεν θα γίνει κάτι.κ πήγα μερα από 2 μέρες κ με καθάρισε.αναγκαστικα πήρα σιτοτεκ πριν πάω καμία ώρα για τον τράχηλο όπως είπε η ελπίδα.οταν συνήλθε για λίγο ήμουν κάπως από τη νάρκωση αλλά κατά τα άλλα ήμουν καλά.αφου σκεφτείτε το απόγευμα πήγα στο γραφείο κ είδα θεραπευομενους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εγω ειμαι η ελπίδα:-) 

Κοιταξε σου τα δίνουν απ όσο ξέρω για να ανοίξει ο τράχηλος. Εγώ επειδή γεννησα δε χρειάστηκε να πάρω όταν έκανα αποξεση, η κοπέλα δίπλα μπυ πήρε είχε έντονους πονους περιόδου και ζήτησε χάπι (έχεις πει ποιο χάπι μπορεις να πάρεις έτσι και έχεις πονους; ) 

Είχε μετά έντονη αιμορραγία.  Εγώ ήμουν σε χειρότερη φάση από πονους μετά την αποξεση. 

Υπομονή 💪💪💪💪

 

Αφού είπαμε ροζ  θα φορέσει. 🥰

Νόμιζα οτι είστε 2 οι Ελπιδες... ( σας πολλαπλασιασα)

ναι μου ειπε μπορω να παρω ντεπον και οχι καποιο αντιφλεγμωνοδες και ολα τα παρακάτω μου τα περιέγραψαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Καταρχας να πω οτι τι ωραια λογια @BlackCat.κ γω σκεφτόμουνα χθες έχω 3 σκύλο παιδάκια κ ένα αυτό που παντρεύτηκα (χαχαχαχα)που εν μέρει γιορτάζω.κ υπομονή θα έρθουν κ τα υπόλοιπα!

Όσο για την αποβολήαεγω θα σας πω τη δική μου εμπειρία .ο πρώτος γιατρός μου δίνει σιτοτεκ να αποβάλλω με αύτα αλλα βρε παιδιά είναι μεγάλη ταλαιπωρία.ειχα ρίγη κ κρυάδες όταν άλλαξα γιατρό κ μου κανε υπερηχο μου είπε ότι είναι πολύ επικίνδυνο να παίζουν Ε έτσι γιατί ο σακος δεν είχε μικρύνει καν κ μπορεί να παιω φλεγμονη που θα ναι πολύ χειρότερο από το απλά να πειραχτεί κάτι στο αναπαραγωγή κο σύστημα.μου είπε ότι πλέον οι αποξεσεις γίνονται μρ αλλά μηχανήματα κ δεν θα γίνει κάτι.κ πήγα μερα από 2 μέρες κ με καθάρισε.αναγκαστικα πήρα σιτοτεκ πριν πάω καμία ώρα για τον τράχηλο όπως είπε η ελπίδα.οταν συνήλθε για λίγο ήμουν κάπως από τη νάρκωση αλλά κατά τα άλλα ήμουν καλά.αφου σκεφτείτε το απόγευμα πήγα στο γραφείο κ είδα θεραπευομενους.

Γιατί σας δίνουν αυτά τα φάρμακα πριν την αποξεση; Εγώ και στις Τρις ποτέ πριν δεν πήρα φάρμακο μετά πάντα επερνα το μιτροταν για λίγες μέρες μαζί και αντιβίωση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Γιατί σας δίνουν αυτά τα φάρμακα πριν την αποξεση; Εγώ και στις Τρις ποτέ πριν δεν πήρα φάρμακο μετά πάντα επερνα το μιτροταν για λίγες μέρες μαζί και αντιβίωση 

Ούτε και εγώ στισ 2 αποξύσεις πήρα, απλα τώρα παω για αποβολή στο σπίτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μας το δίνουν για να ανοίξει ο τράχηλος.βεβαια ένα πριν την αποξεση όχι όσα πηρσ ργω στην αρχη για να μου προκαλέσει αποβολη.αντιβιωση πήρα κ γω μετά.βεβαια δεν μου ρχει έρθει ακόμα.η περίοδος......πόσο θέλει!έχουν περάσει ένας μηνας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Μας το δίνουν για να ανοίξει ο τράχηλος.βεβαια ένα πριν την αποξεση όχι όσα πηρσ ργω στην αρχη για να μου προκαλέσει αποβολη.αντιβιωση πήρα κ γω μετά.βεβαια δεν μου ρχει έρθει ακόμα.η περίοδος......πόσο θέλει!έχουν περάσει ένας μηνας

Ποτέ δεν πείρα πριν την αποξεση χάπι. Υπομονή θα έρθει ούτε εμένα δεν μου έχει έρθει ακόμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η hope501 είπε:

 

 

 

 

 

Καλημέρα κορίτσια μου όμορφα με τα ωραία σας λόγια❤️❤️

Να σας πω τι ε΄κανα χθες... έκλεισα το κινητό γενικά και δεν μπήκα στα σόσιαλ κτλ.... όπως είπε και η @twinkletwinlkle αράξαμε αρχικά με σύζυξ και κανονίσαμε τη μέρα μας... αφού συνήλθα έκανα μπάνιο και ετοιμάστηκα με πρώτο σταθμό το σούπερ μάρκετ. Και εκεί που είμαστε στο πάρκινγκ αυτοκινήτων, ήταν ένα μικρό αγόρι που έτρεχε γύρω γύρω και ήρθε με αγκάλιασε 🥰🥰 Κορίτσια μου γλυκά, εκείνη την ώρα είπα "Θεε μου, μου στέλνεις σημάδια" Όλα θα πάνε καλά🙏🏽 Αχ αυτές οι αγκαλιές...ειδικά οι άγνωστες... 

Μετά πήγαμε ανάψαμε ένα κεράκι στην εκκλησία του και όπως εσύ @Ανθη7 μου έτσι και εγώ δάκρυσα πάλι. Αλλά αυτή τη φόρα ήταν δάκρυα προσευχής και όχι θρήνου/παραπόνου όπως το πρωί. Μετά πήγα ψώνισα ένα παντελόνι (επιτέλους) και αργά το απόγευμα μιλήσαμε με την φίλη μου και το αγόρι της και πήγαμε για φαγάκι. 

@Lucia79 γέμισα πάλι μπαταρίες και προχωράμε... δίκαιο έχεις και σε αυτό που λες για τις 10 φορές. Μπήκαμε στο χορό και θα χορέψουμε και δεν θα σταματήσουμε μέχρι να ξημερώσει και να δούμε το φως που θα λάμψει. ΠΕς μου τι κάνεις και πως είσαι? Πως περνάει η μέρα σου?

@Παρασκευαιδου φρόιντιν μου καλή τα διάβασα όλα ... όλα τα ποστ σου και χαίρομαι που είσαι πάλι εδώ να πετάγονται παντόφλες σε όλες τις κοπέλες που τρώγονται με τα τσιμπιματάκια κτλ κτλ👡

@Salvation78 σε έχω στο μυαλό μου και εσένα και την @TRigirl που περνάτε ΄τέτοιον πόνο. Σας εύχομαι να μην τον ξαναπεράσετε και εύχομαι ως τέλος της εβδομάδας να περάσει αυτή η στεναχώρια και να πάρεις τον αντρούλη σου να φύγετε να αναπνεύσετε.

@Kateriniwk αγαπημένο μου κορίτσι με τα άγχοι σου....😃 νομίζω στην άυλη δεν φαίνεται η ποσότητα αλλά λογικά θα πάρεις αυτό που σου αναλογεί. Πήγες ή όχι ακόμα? Επίσης.... είμαι εξπερ στις ενέσεις. Πραγματικά δεν τις φοβάμαι καθόλου και τις κάνω μόνη μου. Να σου πω μερικά τιπς.... χαλαρή στον καναπέ, τραβάς την κοιλίτσα σου λίγο και βουρ μέσα. H menopur είναι δεν είναι και σαν τις αντιπηκτικές, μια και εξώ και γρήγορα να το κάνεις δεν έχεις θέμα...

Σας φιλώ όλες😘😘😘😘😘😘 σας στέλνω την αγκαλιά μου ❤️❤️❤️❤️

Αγαπακι έχω αρχίσει και λυγάω, και έχω μπροστά μου μια βδομάδα. Ευτυχώς έχει σκάσει πολλή δουλειά συν διπλωματική μεταπτυχιακου οποτε μάλλον θα το ρίξω στην εργασιοθεραπεία διαφορετικά δεν θα την παλέψω. Όλη την ώρα σκέφτομαι μήπως τώρα πονάω λιγάκι και τι μπορεί να σημαίνει αυτό…σήμερα έβαλα μανταλάκι στη μύτη και πήρα τηλ στη δουλειά να πω ότι έχω πυρετό και ότι θα μείνω σπίτι (δουλεύω αλλά θέλω να κάνω τηλεργασια όλη τη βδομάδα και δεν υπάρχει πλέον άλλη δικαιολογία παρά μόνο αν είσαι λίγο άρρωστος). Θέλω να το κρατήσω αν γίνεται και να μη μπω σε αμάξι μέχρι τη χοριακη. Ο γιατρός είπε βέβαια ότι δεν πειράζει αλλά δε θέλω να ρισκάρω τπτ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Αγαπακι έχω αρχίσει και λυγάω, και έχω μπροστά μου μια βδομάδα. Ευτυχώς έχει σκάσει πολλή δουλειά συν διπλωματική μεταπτυχιακου οποτε μάλλον θα το ρίξω στην εργασιοθεραπεία διαφορετικά δεν θα την παλέψω. Όλη την ώρα σκέφτομαι μήπως τώρα πονάω λιγάκι και τι μπορεί να σημαίνει αυτό…σήμερα έβαλα μανταλάκι στη μύτη και πήρα τηλ στη δουλειά να πω ότι έχω πυρετό και ότι θα μείνω σπίτι (δουλεύω αλλά θέλω να κάνω τηλεργασια όλη τη βδομάδα και δεν υπάρχει πλέον άλλη δικαιολογία παρά μόνο αν είσαι λίγο άρρωστος). Θέλω να το κρατήσω αν γίνεται και να μη μπω σε αμάξι μέχρι τη χοριακη. Ο γιατρός είπε βέβαια ότι δεν πειράζει αλλά δε θέλω να ρισκάρω τπτ..

Έλα ψέμματα...μανταλάκι στην μύτη??????

ΘΕΑΡΑ!!!!🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Αγαπακι έχω αρχίσει και λυγάω, και έχω μπροστά μου μια βδομάδα. Ευτυχώς έχει σκάσει πολλή δουλειά συν διπλωματική μεταπτυχιακου οποτε μάλλον θα το ρίξω στην εργασιοθεραπεία διαφορετικά δεν θα την παλέψω. Όλη την ώρα σκέφτομαι μήπως τώρα πονάω λιγάκι και τι μπορεί να σημαίνει αυτό…σήμερα έβαλα μανταλάκι στη μύτη και πήρα τηλ στη δουλειά να πω ότι έχω πυρετό και ότι θα μείνω σπίτι (δουλεύω αλλά θέλω να κάνω τηλεργασια όλη τη βδομάδα και δεν υπάρχει πλέον άλλη δικαιολογία παρά μόνο αν είσαι λίγο άρρωστος). Θέλω να το κρατήσω αν γίνεται και να μη μπω σε αμάξι μέχρι τη χοριακη. Ο γιατρός είπε βέβαια ότι δεν πειράζει αλλά δε θέλω να ρισκάρω τπτ..

Εντάξει δεν υπάρχεις😂🤣 φοβερή...μαντιλάκι... πόσα χρόνια έχω να το ακούσω αυτό. Νόμισα πως πήρες την άδεια για γονιμοποίηση.. Αλλά αφού έχεις δυνατότητα με τηλεργασία Εγώ όταν με το καλό, αναγκαστικά θα την πάρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/5/2022 at 12:41 ΜΜ, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Γεια σου ρε Σαλονικια μου! Μια χαρά της τα έχωσες! Το πρωτόκολλο που θα ακολουθήσεις είναι το βράδυ, δηλαδή το σύντομο γιατί οι ενέσεις θα κρατήσουν περίπου μια εβδομάδα. Εσύ, όταν την πάρεις, θα την ρωτήσεις τι άλλες ενέσεις θα χρειαστείς, να στις γράψει από τώρα για να μην ψάχνεσαι τελευταία στιγμή. Λογικά θα χρειαστείς cetrotide ή κάτι παρεμφερές και σίγουρα θα χρειαστείς ovitrelle. Επειδή η ovitrelle καμία φορά είναι σε έλλειψη,  φρόντισε να τις έχεις προμηθευτει από νωρίς, ώστε να μην έχεις πρόσθετο άγχος.

Τα πηρα και βρισκομαι σε σοκ απ την ποσοτητα... Ειναι 6 κουτια και την πηρα και λεω αυτα ολα θα παρω? Λεει θα δουμε πως θα παει... Θα παιρνεις 300 μοναδες και θα δουμε ποσο θα φτασει.. μπορει και 8 μερες... Και λεει θα κανεις το πρωτοκολλο με τον ανταγωνιστη... Δειτε τα εσεις ... Εγω αν επιζησω τα λεμε και τοτε... Απλα φαρμακα λεει ειναι και μην τρομαζεις με το κουτι..  ενα μπουκαλακι που ειναι για δυο μερες εχει λεει... 

Η μητρα μου εχει σφιχτει τοσο που αν ηταν τσουτσουνι τωρα θα ηταν λες και του εριξες κουβα γεματο παγακια... 🥺🥺🥺🥺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Τα πηρα και βρισκομαι σε σοκ απ την ποσοτητα... Ειναι 6 κουτια και την πηρα και λεω αυτα ολα θα παρω? Λεει θα δουμε πως θα παει... Θα παιρνεις 300 μοναδες και θα δουμε ποσο θα φτασει.. μπορει και 8 μερες... Και λεει θα κανεις το πρωτοκολλο με τον ανταγωνιστη... Δειτε τα εσεις ... Εγω αν επιζησω τα λεμε και τοτε... Απλα φαρμακα λεει ειναι και μην τρομαζεις με το κουτι..  ενα μπουκαλακι που ειναι για δυο μερες εχει λεει... 

Η μητρα μου εχει σφιχτει τοσο που αν ηταν τσουτσουνι τωρα θα ηταν λες και του εριξες κουβα γεματο παγακια... 🥺🥺🥺🥺

Χαχα αν ανοιξεις το κουτι θα δεις πως ειναι απλα ενα στυλο με πολλα μικρα βελονακια εσυ αυτη τη στογμη εχεις παρει τις μοναδες που δικαιουσαι απο τον εοπυ μπορει κ να σου μεινουν. Μην αγχωνεσαι ειπαμε η πρωτη αντε δευτερη μερα θα ειναι περιεργη μετα θα παρεις το κολαι θα γινεις εξπερ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Τα πηρα και βρισκομαι σε σοκ απ την ποσοτητα... Ειναι 6 κουτια και την πηρα και λεω αυτα ολα θα παρω? Λεει θα δουμε πως θα παει... Θα παιρνεις 300 μοναδες και θα δουμε ποσο θα φτασει.. μπορει και 8 μερες... Και λεει θα κανεις το πρωτοκολλο με τον ανταγωνιστη... Δειτε τα εσεις ... Εγω αν επιζησω τα λεμε και τοτε... Απλα φαρμακα λεει ειναι και μην τρομαζεις με το κουτι..  ενα μπουκαλακι που ειναι για δυο μερες εχει λεει... 

Η μητρα μου εχει σφιχτει τοσο που αν ηταν τσουτσουνι τωρα θα ηταν λες και του εριξες κουβα γεματο παγακια... 🥺🥺🥺🥺

Και εγω 300 μονάδες έκανα τη μέρα. Μου είχε γράψει ο γιατρός 3600 μονάδες και τελικά έκανα 2400. Λογικά δεν θα τις κάνεις όλες, μη μου αγχώνεσαι. Θα φτιάξεις το μπουκαλάκι σου (οι μενοπουρ δεν είναι ετοιμες) και το κάθε μπουκαλακι θα σου κρατάει 2 μέρες. Οι πρώτες 2 μέρες μέχρι να πάρεις το κολλάει είναι δύσκολες. Μετά δεν θα σε νοιάζει. Μην ξεχάσεις να τις βάλεις στο ψυγείο, ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Χαχα αν ανοιξεις το κουτι θα δεις πως ειναι απλα ενα στυλο με πολλα μικρα βελονακια εσυ αυτη τη στογμη εχεις παρει τις μοναδες που δικαιουσαι απο τον εοπυ μπορει κ να σου μεινουν. Μην αγχωνεσαι ειπαμε η πρωτη αντε δευτερη μερα θα ειναι περιεργη μετα θα παρεις το κολαι θα γινεις εξπερ

στις πριν 7 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Και εγω 300 μονάδες έκανα τη μέρα. Μου είχε γράψει ο γιατρός 3600 μονάδες και τελικά έκανα 2400. Λογικά δεν θα τις κάνεις όλες, μη μου αγχώνεσαι. Θα φτιάξεις το μπουκαλάκι σου (οι μενοπουρ δεν είναι ετοιμες) και το κάθε μπουκαλακι θα σου κρατάει 2 μέρες. Οι πρώτες 2 μέρες μέχρι να πάρεις το κολλάει είναι δύσκολες. Μετά δεν θα σε νοιάζει. Μην ξεχάσεις να τις βάλεις στο ψυγείο, ε?

 

Ε θ περασει τι θα κανει? Στο χερι του ειναι??? Αχ να σας κλεισω αεροπλανα , πλοια και κλπ και να ερθετε ολες εδω να μεινετε σπιτι? Στον αφρο θα σας εχω .. και για την φιλολογο που εχει νινακι εξτρα περιποιηση .. 

Λοιπον το κοβω... Γιατι οσο το φουσκωνω αεροστατο θα το κανω στο τελος και δεν θα προλαβω να φτασω στη μερα των ενεσεων... Κουλ , ηρεμα, τοσες γυναικες τα εχετε παρει , αλλα μη με ξεχασετε , να με μιλατε 🤕🤕🤕🤕🤕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@twinkletwinlkle ποιο heets εκανες? Ποσα τη μερα ? Και γενικα οταν το ξεκινησες ενιωθες ,ενα καψιμο στο λαιμο και γενικα ενα βαρος που μοιαζει λες και εκανες 3-4 μαζεμενα συμβατικα??? Σημερα το ξεκινησα πηρα τα κοκκινα αλλα ενιωσα αυτο που ανεφερα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου πεταγομαι και εγω στην συζητηση να σας πω τα νεα μας! 

να ξερετε ειμαι εδω και σας διαβαζω αλλα τα ζουζουνια μου ακομη δεν μ αφηνουν να παρω δυναμη να ειμαι πιο ενεργη! ακομη με ανακατευουν οι οθονες...

μπηκαμε στην 17η εβδομαδα και ακομη ταλαιπωρουμε με εμετους...περα απο αυτο ομως προχωραμε αψογα!!!

την παρασκευη καναμε υπερηχο με τον γιατρο και ειμαστε ηδη 150 γραμμαρια το καθε ζουζουνι!!!! και ειμαστε 2 αντρακια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kateriniwk είπε:

Ε θ περασει τι θα κανει? Στο χερι του ειναι??? Αχ να σας κλεισω αεροπλανα , πλοια και κλπ και να ερθετε ολες εδω να μεινετε σπιτι? Στον αφρο θα σας εχω .. και για την φιλολογο που εχει νινακι εξτρα περιποιηση .. 

Λοιπον το κοβω... Γιατι οσο το φουσκωνω αεροστατο θα το κανω στο τελος και δεν θα προλαβω να φτασω στη μερα των ενεσεων... Κουλ , ηρεμα, τοσες γυναικες τα εχετε παρει , αλλα μη με ξεχασετε , να με μιλατε 🤕🤕🤕🤕🤕

Βρε εδω θα ειμαστε οταν ερθει η ωρα οτι θελεις να ρωτησεις μην σε νοιαζει το μονο που θα σκεφτεσαι οτι αυτες οι ενεσεις ειναι η γεφυρα που θα περασεις για να φερεις το μωρακι σου😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Margitc είπε:

Βρε εδω θα ειμαστε οταν ερθει η ωρα οτι θελεις να ρωτησεις μην σε νοιαζει το μονο που θα σκεφτεσαι οτι αυτες οι ενεσεις ειναι η γεφυρα που θα περασεις για να φερεις το μωρακι σου😉

Ετσι ρε ψυχολογε!!!! Πεσε με τα μουτρα πανω μου....με πιανεις εσυ.....γι αυτο κανεις το ενα μπασιμο μετα το αλλο....😉😉😉❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η tina21 είπε:

κοριτσια μου πεταγομαι και εγω στην συζητηση να σας πω τα νεα μας! 

να ξερετε ειμαι εδω και σας διαβαζω αλλα τα ζουζουνια μου ακομη δεν μ αφηνουν να παρω δυναμη να ειμαι πιο ενεργη! ακομη με ανακατευουν οι οθονες...

μπηκαμε στην 17η εβδομαδα και ακομη ταλαιπωρουμε με εμετους...περα απο αυτο ομως προχωραμε αψογα!!!

την παρασκευη καναμε υπερηχο με τον γιατρο και ειμαστε ηδη 150 γραμμαρια το καθε ζουζουνι!!!! και ειμαστε 2 αντρακια!!! 

Μπραβο τιναααααα!!!!!! Ετσι ευχαριστα να ακουμε και να σ ακολουθησουμε!!! Στειλε μας την τελεια σκονη σου απ τα αγορια σου!!!! Αν θυμαμαι καλα εισαι και μικρουλα ?? Νιωθεις ανακουφιση φανταζομαι τωρα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kateriniwk είπε:

Μπραβο τιναααααα!!!!!! Ετσι ευχαριστα να ακουμε και να σ ακολουθησουμε!!! Στειλε μας την τελεια σκονη σου απ τα αγορια σου!!!! Αν θυμαμαι καλα εισαι και μικρουλα ?? Νιωθεις ανακουφιση φανταζομαι τωρα.... 

στελνω ολη την θετικη μ ενεργεια και τα αντρακια μ ολη την μπεμπεδοσκονη!!!! 29 ειμαι 

εχω αρχισει και το πιστευω και το ζω...ξεκινησαμε και κοιταμε μωροδουκια!

και νομιζω πως τα νιωθω κιολας, νιωθω κατι σαν να φτερουγιζει σαν να κινειται,κατι περιεργο....και λιωνωωωω!!! λεω χαλαλι ολα...ολες οι ταλαιπωριες, οι στεναχωριες, τα αγχη, τα χιλιομετρα, τα δακρυα! ολα χαλαλι! ευχομαι ολες ολες να το νιωσετε πολυ συντομα αυτο! ειναι λυτρωτικο!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Γιατί σας δίνουν αυτά τα φάρμακα πριν την αποξεση; Εγώ και στις Τρις ποτέ πριν δεν πήρα φάρμακο μετά πάντα επερνα το μιτροταν για λίγες μέρες μαζί και αντιβίωση 

Για να ανοίξει ο τράχηλος σε όσες δεν έχουν γεννήσει ο τράχηλος είναι πιο σφιχτός και αμαθος.  Έτσι μου είχαν πει σε εμένα . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

στελνω ολη την θετικη μ ενεργεια και τα αντρακια μ ολη την μπεμπεδοσκονη!!!! 29 ειμαι 

εχω αρχισει και το πιστευω και το ζω...ξεκινησαμε και κοιταμε μωροδουκια!

και νομιζω πως τα νιωθω κιολας, νιωθω κατι σαν να φτερουγιζει σαν να κινειται,κατι περιεργο....και λιωνωωωω!!! λεω χαλαλι ολα...ολες οι ταλαιπωριες, οι στεναχωριες, τα αγχη, τα χιλιομετρα, τα δακρυα! ολα χαλαλι! ευχομαι ολες ολες να το νιωσετε πολυ συντομα αυτο! ειναι λυτρωτικο!!!

 

Εστι πρέπει τινά μου να αρχίσεις σιγα σιγα να φοράς κολλητά και να δείχνεις την κοιλίτσα σου. Να την καμαρώνεις... 

Να μας έρχεστε κορίτσια τώρα που μπορείτε κατά εδώ και να μας δείχνετε ότι το θαύμα μας περιμένει αργά ή γρήγορα θα γίνει και σε εμάς:-* 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εστι πρέπει τινά μου να αρχίσεις σιγα σιγα να φοράς κολλητά και να δείχνεις την κοιλίτσα σου. Να την καμαρώνεις... 

Να μας έρχεστε κορίτσια τώρα που μπορείτε κατά εδώ και να μας δείχνετε ότι το θαύμα μας περιμένει αργά ή γρήγορα θα γίνει και σε εμάς:-* 

εδω ειμαστε και θα ειμαστε! απο εδω πηραμε και εμεις την δυναμη και το κουραγιο να συνεχισουμε!!!

ΟΛΕΕΣ θα τα καταφερουμε!!! ΟΛΕΣ αξιζουμε να ζησουμε το θαυμα που ονειρευομαστε!!!

❤️❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η tina21 είπε:

κοριτσια μου πεταγομαι και εγω στην συζητηση να σας πω τα νεα μας! 

να ξερετε ειμαι εδω και σας διαβαζω αλλα τα ζουζουνια μου ακομη δεν μ αφηνουν να παρω δυναμη να ειμαι πιο ενεργη! ακομη με ανακατευουν οι οθονες...

μπηκαμε στην 17η εβδομαδα και ακομη ταλαιπωρουμε με εμετους...περα απο αυτο ομως προχωραμε αψογα!!!

την παρασκευη καναμε υπερηχο με τον γιατρο και ειμαστε ηδη 150 γραμμαρια το καθε ζουζουνι!!!! και ειμαστε 2 αντρακια!!! 

Εντάξει είστε κοτζαμαν αντράκλες!!!

Με το καλό ρε Τίνα να τα πάρεις αγκαλίτσα τα αντρακια σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κι εμένα το πρωινό δεν είναι καθόλου το αγαπημένο μου;, απλά είπαμε να το δοκιμάσουμε σ εκείνους τους κύκλους, γιατί κιόλας έπεφταν βολικά οι μέρες σκ ή όταν δουλεύαμε απ' το σπίτι. Φυσικά είναι και θέμα τύχης ότι είχαμε συλλήψεις και στους δύο κύκλους. Καλά σίγουρα κι η πρόκληση έπαιξε το ρόλο της στον κύκλο του Απριλίου, απλά το συνειδητοποίησα σήμερα κι είπα να το αναφέρω.  Όσον αφορά για το μωράκι που χάθηκε, σε καταλαβαίνω απόλυτα 😞 έτσι κι εγώ τον περασμένο Οκτώβριο την ημέρα της ΠΗΤ, νομίζω μου βγήκε όλος ο πόνος κάπως μαζεμένος... Δε ξέρω αν το νιώθετε, εμείς πάντως με το σύντροφό μου κάπως "το γιορτάσαμε", όχι βέβαια με την έννοια της χαρούμενης γιορτής, απλά μαγείρεψαμε σπίτι και ήπιαμε στη μνήμη του μωρου μας γιατί δε θέλαμε κάπως να ξεχαστεί αυτή η ψυχούλα σα να μην υπήρξε ποτέ. Να σου πω την αλήθεια, εγώ ίσως το χρειαζομουν αυτό περισσότερο απ' ότι ο σύντροφός μου, και μπορώ να πω ότι με βοήθησε να βάλω ένα κλείσιμο σ εκείνο το κεφάλαιο. Από τότε κάπως πήρα τα πάνω μου και ήμουν πιο χαλαρή με τις προσπάθειες, με την έννοια ότι όταν έβλεπα αρνητικό δεν απογοητευομουν όσο πριν τον Οκτώβρη. Νομίζω ότι πιο πρίν ήμουν σε άρνηση διότι στο μυαλό μου είχα ότι θα έπρεπε "να ήμουν έγκυος" κι ίσως αυτό να μη με άφηνε να ευχαριστηθω και τη διαδικασία.
    • Λίγο έμεινε μέχρι να μάθεις κορίτσι μου... Μπράβο σας που είστε καλά και οι 2!!!
    • Υπομονή και επιμονή και θα έρθει το θετικό, θα φουσκώσει η κοιλίτα! Πάντως κι εμένα το πρωινό, το χειρότερό μου. Άσε που υπάρχει και χρονική πίεση και αυτά τα πράγματα θέλουν τον χρόνο τους.
    • Σ'ευχαριστώ για την αναλυτική σου απάντηση!!! Δεν το περίμενα πως στη 4η εγκυμοσύνη μου θα ειχα τόσο άγχος. Σε ολες ειχα ειναι η αλήθεια, απλά επειδή στις προηγούμενες ειχα πολυ έντονα συμπτώματα (μετα τις 5μιση προς 6 βδομάδες βέβαια) ίσως αυτο με ανακούφιζε οτι όλα πάνε καλα.  Απλα με θυμάμαι στις αλλες που ειχα τόσο έντονα το αίσθημα πως θα αδιαθετησω , παρ'ολο που ηξερα ότι ειμαι έγκυος , που πηγαινα κάθε λιγο στο μπάνιο να τσεκαρω αν έχω αίμα. Τώρα τίποτα. Και απο συμπτώματα , αυτα τα λιγα που εχω, μια έρχονται μια φεύγουν. Το μεσημέρι για παράδειγμα ειχα λιγο το στομάχι κάπως... Μετά έφυγε. Τωρα πηγα τα παιδια στις κουνιες και μονο λιγη ζαλη ένιωθα που και που. Αλλα ειμαι μολις 5+1 Πφφφφ οπότε μακαρι να ερθουν οι αναγουλες μπας και ηρεμήσω γιατι έχω αρχίσει να μην με αντέχω χαχαχα
    • Καλό μήνα κορίτσια!!! Εύχομαι πολλά θετικά τεστακια!!!!     εγω σήμερα είχα β επιπέδου όλα καλά ευτυχως πάει κ αυτό!!!  Εχουμε  Κ κάτι φωτός π εκεί που νόμιζα ήταν κορίτσι αρχισα να πιστεύω είναι αγόρι, είναι ίδιο ο γιος μου 😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...