Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 41 λεπτά, ο/η condios είπε:

Ο κοντός έχει πολύ καλό όνομα στα δανεικά,,,αλλά όπως όλοι,,,Θεός δεν είναι,,,στη δική μου περίπτωση έφταιγε ξεκάθαρα η ενδομητρίωση μου,,,η οποία όμως στις περισσότερες γυναίκες δεν επηρεάζει την εξωσωματική και όντως πετυχαίνουν,,,,που ακόμα και αυτό ο κοντός να ξέρεις,,,με το που μου έβαλε υπερηχο το είδε και μου είπε ο άνθρωπος "αυτο με το που θα κανεις το παιδακι σου θα πας να το αφαιρεσει (θεωρώντας οτι δεν επηρεαζει)" οπότε όταν έκανα νεοπλασματικους δεικτες και βγηκε η ca125 μου 108 με όριο 35 μόνο ένας χειρουργός έπρεπε να επέμβει,,,γιατί χοριακές έπαιρνα,,,βιοχημικές όμως γιατί έριχναν τοξικότητα απο την ενδομητρίωση οι σάλπιγγες. Λες και το μωράκι που είναι να έρθει μου μίλαγε και έλεγε,,,,γίνε καλά και θα έρθω. Άρα ναι ο κοντός είναι μάγος στα δανεικά. Φίλες μου επισης πετυχαν με την πρώτη μαζί του στα δανεικα ετών από 45 και άνω όλες....οπότε άι να δουμε τωρα που έγινα χλωρινάτη τί θα μου πει? Επίσης όταν μου προτεινε να κανω τα ΕΡΑ και μικροβίωμα ενδομητρίου,,,τον ρώτησα "εγώ να τα κάνω , αν βγουν καθαρά τι θα μου πεις? ότι φταίει η ενδομητρίωση?" ,,,και πράγματι βγήκε πεντακάθαρο το ΕΡΑ και τοτε με πηρε και του λεω "θα επανελθω αφού δω Πιστοφιδη...." και με ρωτάει "θα στα βγάλει όλα ο Πιστοφ?" ,,,, και του λεω "ελπιζω οχι αλλα να με καθαρίσει" ε? ποσα ξερει? μου τα βγαλε ολα ο Πιστοφ,,,,γιατι αποδεδειγμενα πηγαινα για καρκινο αν συνεχιζαν αυτα να υπαρχουν μεσα μου,,,το καλο ειναι οτι η ιστολογικη βγηκε πεντακαθαρη,,,,το 2ο καλο ειναι οτι με περιμενουν 6 αριστες βλαστοκυστες που αφου επουλωθει η μητρα μου βουρ για ετ. Εκανα και υστεροσκοπηση με μικρη διανοιξη τραχηλου (και αυτη πεντακαθαρη και το ενδομητριο) και οτι πει ο Θεος αγαπημενη.

Τώρα, όσον αφορά εσένα και τη συμπεριφορά σου απέναντί του,,,θα συμφωνήσω ότι μπροστά του και εγω ψιλοκοτευω γιατι ειναι γλυστριδας,,,αλλά όταν ακούω κουλά απαντάω και μαλιστα γινεται λεκτικη μαχη κιολας,,,και ΝΑΙ να εισαι το θαυμα του κεντρου,,,αν και λεει χαζα,,,έχει άπειρες 44+ που έχουν μωράκια με δικά τους ωάρια,,,μην ακους τιποτα. Όλα καλά θα πάνε,,,,τελεια για την ακριβεια! Αυτο το μωρακι ηρθε για να μεινει!!!!!!!! Τα χερια του ηθελες και τις γνωσεις του,,,,και στην τελικη κοφτου το αν ξαναπει κατι,,,πες του "σε σενα ηρθα για καλο και μου το εδωσες,,,,σταματα να εισαι απαισιοδοξος δε με βοηθας,,,," νετα σκετα και τελος!!!!!!!!!! Άντε γιατι πολλά εχουμε ακούσει στα τόσα χρόνια αγώνων μας όλες.

Σε ευχαριστώ πολυ για τα καλα σου λογια,,,μακάρι να έρθουν όλα καλα και για μενα και για ολα τα κοριτσια που προσπαθουμε και το θελουμε τοσο πολυ. Μια μεγαλη τεραστια πασχαλινή αγκαλιά με πολλά τιτιβισματα πουλιών και μοσχοβολιστο αρνακι σουβλας!!!!!!!!!🙏👶💖

Είσαι καταπληκτική, δεν έχω λόγια..! Πλησιάζει και η δική σου στιγμή, είμαι σίγουρη ότι μόλις με το καλό η μήτρα σου ηρεμήσει από το χειρουργείο θα πάνε όλα εξαιρετικά και μπορεί να έχεις και διδυμάκια κατευθείαν. Έχεις και 6 άριστες βλαστοκύστες, οπότε όλα θα πάνε τέλεια. Σε βλέπω με 3-4 παιδιά τουλάχιστον, στο τέλος! 😍😍😍

Αυτός τα λέει αυτά για να κρατάω μικρό καλάθι και έτσι είναι. Μικρό και ότι θέλει ο θεός.. 

Καλή αναπαραγωγική ανάσταση μου ευχήθηκε, και θα ευχηθώ σε όλες μας αυτό και Ανάσταση στις ψυχές μας! ❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Κορίτσια βγήκε και η τρίτη μου χοριακη !!!! Είναι 1.250!!!!

Wow!!! Μετά από πόσες μέρες και πόσο ήταν η προηγούμενη; Είδες που ανησυχούσες χωρίς κανέναν απολύτως λόγο που ξεκίνησε χαμηλά όπως κι εμένα!!! Συγχαρητήρια !! Πόσο είσαι τώρα; Λογικά η επόμενη θα είναι η επίσκεψη για υπέρηχο! 👏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Να μας φυλαει και να μας ευλογησει ολες με γερα μωρα!!!🙏 Προσευχηθηκα για ολες και αναψα ενα κερακι για ολα τα κοριτσια μου τοσο καιρο αγωνιζομαστε για το ομορφοτερο δωρο της φυσης!! Επισης τα κοριτσια που ειναι ηδη εγκυες να φερουν γερα μωρα!!

Ευχομαι τα κσλυτερα σε ολες και καλο πασχα με υγεια!! Ευχομαι του χρονου να κραταμε γερα μωρα στην αγκαλια μας ειτε να εχουμε γεματες κοιλιες!!!❤👩‍🍼🤰

20220421_140937.jpg

Με συγκίνησες, μακάρι κορίτσι μου όλες μας! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ερωτηση λιγο γιατι δεν εχω ιδεα... Για τις ορμονες που θα παρω απ τον εοππυ ποσο δινω εγω ( κοστος) και ενα επιδομα που ειπαν αν θελω να παρω τι ειναι αυτο??? 

ΑΣΧΕΤΗ!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Wow!!! Μετά από πόσες μέρες και πόσο ήταν η προηγούμενη; Είδες που ανησυχούσες χωρίς κανέναν απολύτως λόγο που ξεκίνησε χαμηλά όπως κι εμένα!!! Συγχαρητήρια !! Πόσο είσαι τώρα; Λογικά η επόμενη θα είναι η επίσκεψη για υπέρηχο! 👏❤️

Έκανα την Δευτέρα 357 και σήμερα ήταν η τρίτη μου !!!από χθες σταμάτησα και την κορντιζονη!ναι θα πάρω την τρίτη να κλείσω για υπέρηχο πρώτα ο θεός !!!!!ναι είχα πολύ άγχος με την πρώτη χοριακη η αλήθεια είναι αλλά τελικά όντως αρκεί να διπλασιάζεται σωστά όπως μου λέγατε !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kateriniwk είπε:

Ερωτηση λιγο γιατι δεν εχω ιδεα... Για τις ορμονες που θα παρω απ τον εοππυ ποσο δινω εγω ( κοστος) και ενα επιδομα που ειπαν αν θελω να παρω τι ειναι αυτο??? 

ΑΣΧΕΤΗ!!!!!! 

Τα φάρμακα της διέγερσης τα παίρνεις από το φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ δωρεάν. Το επίδομα -350 ευρώ- το παίρνεις μετά αφού γίνει η προσπάθεια και καταθέσεις τα χαρτιά και τις αποδείξεις ωοληψίας και εμβρυομεταφοράς. Απαραίτητη προϋπόθεση η απόδειξη. Γιατί πολλοί γιατροί τα παίρνουν μαύρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Τα φάρμακα της διέγερσης τα παίρνεις από το φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ δωρεάν. Το επίδομα -350 ευρώ- το παίρνεις μετά αφού γίνει η προσπάθεια και καταθέσεις τα χαρτιά και τις αποδείξεις ωοληψίας και εμβρυομεταφοράς. Απαραίτητη προϋπόθεση η απόδειξη. Γιατί πολλοί γιατροί τα παίρνουν μαύρα. 

Ααααα δεν δινουμε συμμετοχη για τα φαρμακα??? Εκει μπερδευτηκα... Οχι ο δικος μου μου ειχε πει γι αυτο αλλα ηταν αρχη και δεν εδωσα πολυ σημασια... Τωρα ομως καταλαβα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Κορίτσια βγήκε και η τρίτη μου χοριακη !!!! Είναι 1.250!!!!

Τελειο το νουμερο!!!!!! Συγχαρητηρια και ευχομαι μια ηρεμη εγκυμοσυνη!!!!!❤❤❤❤❤🥰🥰🥰🥰🤰😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kateriniwk είπε:

Ερωτηση λιγο γιατι δεν εχω ιδεα... Για τις ορμονες που θα παρω απ τον εοππυ ποσο δινω εγω ( κοστος) και ενα επιδομα που ειπαν αν θελω να παρω τι ειναι αυτο??? 

ΑΣΧΕΤΗ!!!!!! 

Τίποτα στον εοππυ δεν πληρώνεις το επίδομα είναι για μετά που κανείς προσπάθεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Μπράβο ρε Ελπιδάκι, μπράβο..❤️

Ναι φυσικά και μπορεί να ανεβαίνει παραπάνω από το διπλό, η Τοξοτίνα είναι δυναμική και όλα θα πάνε καλά..

Εκτός από utro κάνεις και ενέσιμη προγεστερόνη? Πώς είσαι από αιμοραγία?

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Μπραβο βρε ελπίδα!!!είσαι όνομα κ πράγμα!τελειαααααα.......μην αγχωνεσαι ,ποτε δεν είναι όλες ίδιες οι καταστάσεις ίδιες.δυστυχως αποτυπώνονται στο υποσυνείδητο κ μετά μας βγαίνουν ως φοβίες.ολα καλά θα πανε.

Εγώ πήρα σήμερα τα συμπληρωματα από τον αντιπρόσωπο,ο οποίος μου είπε ότι το σκεύασμα κάνει για όλα κ απλά αν θέλουμε για boost να πάρουμε κ έξτρα coq10.κ επίσης γνώριζε πάρα πολύ καλά τον μακαρουνη κ θα τον πάρει για να μας προσέξει.μας είπε ότι ει αι εξαιρετικός γιατρός.κ έτσι γενικά ξεαγχωθηκα.

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Salvation78 είπε:

bravooo Ελπίδα μου καλό ακουγεται

 μιλησες και με το γιατρό σου , πως το βλέπει?

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Τέλεια… 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η condios είπε:

Πάρε μια βρεφική παντόφλα αγκαλιάς τώρα και βουρ για μπεμπάκι!!!!!!!!!!!!!! Μπραβοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο τί χαρααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kateriniwk είπε:

😂😂😂😂😂 Θεικο!!!!! Μπραβο @Παρασκευαιδου μουυυυ!!!!! Να δεις που ολα καλα θα πανε!!!!!! Μια τετοια συνεχεια να εχεις και να δεις που και το αιμα θα υποχωρησει!!!! 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Μπράβο!! Είδες, όλα καλά θα πάνε. Απλά πολύ προσοχή. Όπως σου είπαν οι γιατροι...ξάπλα και ξεκούραση. Άσε και τα home office έχεις χρόνια για να δουλέψεις πίστεψε με. Κάτσε μίλησε με το αγοράκι σου, δες ταινίες και όλα καλά θα πάνε..❤️

Ναι 2χω μιλήσει με τον γιατρό μου είπε οκ είναι (ρε φίλε τι κρυοκωλος) σορρυ κιόλας. Αλλά ξες ότι είμαι μέσα στο άγχος πες κάτι θετικό . Ένα οκ είναι. Αυτό θα τον κουτουλησω όταν τον δω σας το λέω. 

Μόνο προγεστερονη.  Κολπική παίρνω. Ξάπλα είμαι απ τον καναπέ δουλεύω.  Πιάστηκα είδη αλλά αφού ανέβηκε δεν κάνω κάποιο παράπονο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Κορίτσια βγήκε και η τρίτη μου χοριακη !!!! Είναι 1.250!!!!

Τέλεια..   σε βλέπω σε κάνα 2 μερούλες πας για υπέρηχο..  :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

 

 

 

 

 

 

Ναι 2χω μιλήσει με τον γιατρό μου είπε οκ είναι (ρε φίλε τι κρυοκωλος) σορρυ κιόλας. Αλλά ξες ότι είμαι μέσα στο άγχος πες κάτι θετικό . Ένα οκ είναι. Αυτό θα τον κουτουλησω όταν τον δω σας το λέω. 

Μόνο προγεστερονη.  Κολπική παίρνω. Ξάπλα είμαι απ τον καναπέ δουλεύω.  Πιάστηκα είδη αλλά αφού ανέβηκε δεν κάνω κάποιο παράπονο. 

προς στιγμή διαβασα οτι οταν τον δεις θα τον κατουρήσεις..

 τρελαρα κατσε και απολαυσε το καθησιο σου και ολα πανε καλα και το αίμα θα μειωθεί θα δεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Παρασκευαιδου Ελπιδακι μου γλυκό είδες που όλα πάνε καλά? Η τοξοτινα σου είναι εκεί! Δυστυχώς ολες εμείς που έχουμε ζήσει άσχημες καταστάσεις δεν μπορούμε να το χαρούμε όπως πρέπει γιατί όλα μας θυμίζουν την προηγούμενη φορά. Όμως αυτή η φορά θα είναι διαφορετική,  θα το δεις! Σήμερα είχες άλλη μια νίκη, οπότε χαιρόμαστε για αυτό. Βήμα βήμα και φορά τη φορά και θα φτάσεις τον Δεκέμβριο να κρατάς αγκαλιά το μωράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Τέλεια..   σε βλέπω σε κάνα 2 μερούλες πας για υπέρηχο..  :-)

Μου είπε να πάρω την τρίτη να κλείσουμε ..λες τόσο νωρίς;; Την προηγούμενη φορά είχα πάει μετά από δύο βδομάδες από την τρίτη χοριακη!!εισαι καλύτερα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

@Ιωάννα28iwantababy μπράβο κοριτσι μου! Όλα πάνε τέλεια! Με το καλο και στον υπέρηχο!

Ευχαριστώ πολύ ♥️♥️🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Μου είπε να πάρω την τρίτη να κλείσουμε ..λες τόσο νωρίς;; Την προηγούμενη φορά είχα πάει μετά από δύο βδομάδες από την τρίτη χοριακη!!εισαι καλύτερα;;;

Εξαρτάται τον γιατρός στην πρώτη μου εγκυμοσύνη πήγα 5 εβδ και 6 ημερών.  

Τωρα είδη έχω κάνει υπερηχο φυσικά δεν είδαμε κάτι πέρα από μια διογκώμενη μήτρα επίσης και κάτι στα ωοθυλάκια μου είπε είδε αλλά δεν τον είχα ακούσει έβλεπα αλλού για να μην κλαψω. Λογικά θα σου πει από εβδομάδα να πας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

 

 

 

 

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ  για τα γλυκά σας λόγια..  

Πάντως θα με τρελαίνει η χοριακη 245..  πήρα τηλ και περίμενα να μου πει έπεσε και αυτή μου λέει ανέβηκε.  103 ήταν απόγευμα τρίτης και σήμερα 245 πρωί. Τι στο καλό γίνεται να ανεβαίνει πιο πάνω απ το διπλο;

Κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε! Φυσικά κ γίνεται να είναι μεγαλύτερο από το διπλάσιο! Και σου το πα! Ειχα κι εγω αιμορραγια κ αιμα! Μέχρι να δω σάκους κ να ακούσω καρδούλες εκανα 6 χοριακες! Ειχα γίνει γραφική πια! Αλλά με φόβιζε το αίμα!! Έχε πίστη στο εμβρυάκι σου!! Όλα θα πάνε τέλεια! Μια μεγάλη αγκαλιά!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Κορίτσια βγήκε και η τρίτη μου χοριακη !!!! Είναι 1.250!!!!

Μπράβο!! Τέλεια χοριακή!! Με το καλό τώρα να κάνεις τον υπέρηχο!!! 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

 

 

 

 

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ  για τα γλυκά σας λόγια..  

Πάντως θα με τρελαίνει η χοριακη 245..  πήρα τηλ και περίμενα να μου πει έπεσε και αυτή μου λέει ανέβηκε.  103 ήταν απόγευμα τρίτης και σήμερα 245 πρωί. Τι στο καλό γίνεται να ανεβαίνει πιο πάνω απ το διπλο;

Μπράβο Ελπίδα συγχαρητήρια!! ♥️♥️♥️ Πολύ καλά νέα ! Δείχνει ότι η εγκυμοσύνη προχωράει όπως ακριβώς πρέπει !! Τώρα το αίμα συνεχίζεται ?? Τι στο καλό ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου να σας ρωτήσω εσάς που είστε ενημερωμένες και τα ψάχνετε όλα. Η γλυκοζυλιωμένη που μετριέται στην αρχή της εγκυμοσύνης πόσο πρέπει να είναι κανονικά για να μην υπάρχει θέμα στην συνέχεια. Ξέρει καμιά από σας; 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η TRigirl είπε:

Κορίτσια μου να σας ρωτήσω εσάς που είστε ενημερωμένες και τα ψάχνετε όλα. Η γλυκοζυλιωμένη που μετριέται στην αρχή της εγκυμοσύνης πόσο πρέπει να είναι κανονικά για να μην υπάρχει θέμα στην συνέχεια. Ξέρει καμιά από σας; 
 

Κάτω από 6 πρέπει να είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η kaposetsi είπε:

Κάτω από 6 πρέπει να είναι 

Νομίζω κάτω από 6 πρέπει να είναι ούτως ή άλλως σε όλη την διάρκεια. Αλλά μήπως στην αρχή πρέπει να είναι και κάτω από 5.5 γιατί δείχνει ότι θα εξελιχθεί και θα πάει ψηλά; Δεν ξέρω, έχω 5.5 και μου φαίνεται ψηλό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...