Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 38 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Είμαι 6+4, οι σφυγμοί είναι εντάξει λες 103; Μέγεθος δεν θυμάμαι. Έχω τον υπέρηχο αλλά δεν καταλαβαίνω. Εντάξει μωρέ πάει βάσει στατιστικών, λογικό είναι. Κι αυτός θέλει να πετύχω προφανώς, απλά μάλλον δεν είναι τόσο εύκολο στην ηλικία μου. Θα δούμε… Μου μείωσε και λίγο τα φάρμακα προγεστερόνη,  οιστραδιόλη και κορτιζόνη. θα σου στείλω ινμποξ το όνομα… 

Μια χαρά είναι οι σφυγμοί για την ηλικία του! Όλα καλά θα πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 34 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Θέλω κι εγώ όνομα. Μια χαρά είναι η παλμοί τώρα άρχισε και χτυπάει η καρδούλα αύριο μεθαύριο θα έχει άλλους παλμούς. Και από τους παλμούς μπορείς να καταλάβεις και το φυλο περίπου 😉

Ο γιατρός μου είπε ότι αυτό δεν ισχύει με τους παλμούς και το φύλο. Αλλά για πες, τι ξέρεις? Όταν εχει πολύ δυνατούς παλμούς είναι κοριτσι ή αγόρι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Ναι πήγα!! Ακούσαμε καρδούλα 103bpm και είδαμε και τον λεκιθικό ασκό (έτσι δεν λέγεται;) !  Είναι νωρίς ακόμη μου είπε, θα πάω και την επόμενη εβδομάδα. Δεν με αφήνει πολύ να χαρώ, έχει όμως κάπου δίκιο ίσως … μετά την 12η εβδομάδα -πρώτα ο θεός-  θα είμαστε κάπως πιο άνετοι. Είπε πάλι ατάκα δεν άντεξε.. Ότι θα είμαι το θαύμα του κέντρου έτσι και γεννήσω. Εγώ θέλω να πιστεύω στο μικρό αυτό θαυματάκι. Οι γιατροί είναι κυνικοί. 

Μπράβο μπράβο μπράβο!!! 💓💓💓 Ολα θα πάνε καλά! Θα το κρατήσεις αγκαλιά το θαυματάκι σου! Καλά, ξέρω ποιος ειναι ο γιατρός σου και γνωρίζω πως έχει φήμη δύστροπου, αλλά δεν παλεύεται ρε συ. Εντάξει, στο είπε μια δυο τρεις, το εμπέδωσες. Παρακάτω! Μια χαρά τα πάει το μωράκι σου ως τώρα, είναι μαχητής σαν τη μανούλα του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ο γιατρός μου είπε ότι αυτό δεν ισχύει με τους παλμούς και το φύλο. Αλλά για πες, τι ξέρεις? Όταν εχει πολύ δυνατούς παλμούς είναι κοριτσι ή αγόρι?

Δεν ξέρω αν ισχύει η όχι. Αλλά έχω ακούσει που δεν πέφτουν έξω με τους παλμούς ανεβασμένοι είναι κορίτσι ποιο χαμηλοί είναι αγόρι όπως και να έχει μα είναι γερό…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Ναι πήγα!! Ακούσαμε καρδούλα 103bpm και είδαμε και τον λεκιθικό ασκό (έτσι δεν λέγεται;) !  Είναι νωρίς ακόμη μου είπε, θα πάω και την επόμενη εβδομάδα. Δεν με αφήνει πολύ να χαρώ, έχει όμως κάπου δίκιο ίσως … μετά την 12η εβδομάδα -πρώτα ο θεός-  θα είμαστε κάπως πιο άνετοι. Είπε πάλι ατάκα δεν άντεξε.. Ότι θα είμαι το θαύμα του κέντρου έτσι και γεννήσω. Εγώ θέλω να πιστεύω στο μικρό αυτό θαυματάκι. Οι γιατροί είναι κυνικοί. 

Μπράβο κορίτσι μου! Πολύ καλά τα νέα σου! Εγώ το βράδυ 8.10 εχω ραντεβου για τον υπερηχο κ εχω τρελο αγχος τι να κανουν τα νινακια μου!!! Τρελένομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@twinkletwinlkle κορίτσι μου εγώ αύριο εχω άλλη μια επαναληπτική χοριακή και αποφασίσαμε να πάμε για υπέρηχο την επόμενη εβδομάδα, οπως μας πρότειναν. Πηγα σημερα και ενδοκρινολογο στο Έλενα λόγω χασιμότο για να τσεκάρουμε και την tsh. Μου αρέσει αυτή η γιατρός και θα με παρακαλουθεί ειπε μια φορά το μήνα. 

Μικρή @Παρασκευαιδου όλο κόλπα και κρυφτούλι μας κάνεις αυτή τη φορά 😘 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Ναι πήγα!! Ακούσαμε καρδούλα 103bpm και είδαμε και τον λεκιθικό ασκό (έτσι δεν λέγεται;) !  Είναι νωρίς ακόμη μου είπε, θα πάω και την επόμενη εβδομάδα. Δεν με αφήνει πολύ να χαρώ, έχει όμως κάπου δίκιο ίσως … μετά την 12η εβδομάδα -πρώτα ο θεός-  θα είμαστε κάπως πιο άνετοι. Είπε πάλι ατάκα δεν άντεξε.. Ότι θα είμαι το θαύμα του κέντρου έτσι και γεννήσω. Εγώ θέλω να πιστεύω στο μικρό αυτό θαυματάκι. Οι γιατροί είναι κυνικοί. 

Κορίτσι μου αρχικά συγχαρητήρια!!! Ο γιατρός σου φουλ απαράδεκτος… Έχω συνάδελφο που γέννησε τα διδυμάκια της 49 χρόνων κ έπιασε κ με την πρώτη παρακαλώ κ σε δημόσιο νοσοκομείο της επαρχίας. Από τη στιγμή που βαίνουν όλα καλά γιατί αυτή η αντιμετώπιση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μια χαρά είναι οι σφυγμοί για την ηλικία του! Όλα καλά θα πάνε!

 

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Μπράβο μπράβο μπράβο!!! 💓💓💓 Ολα θα πάνε καλά! Θα το κρατήσεις αγκαλιά το θαυματάκι σου! Καλά, ξέρω ποιος ειναι ο γιατρός σου και γνωρίζω πως έχει φήμη δύστροπου, αλλά δεν παλεύεται ρε συ. Εντάξει, στο είπε μια δυο τρεις, το εμπέδωσες. Παρακάτω! Μια χαρά τα πάει το μωράκι σου ως τώρα, είναι μαχητής σαν τη μανούλα του!

 

στις πριν 9 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου! Πολύ καλά τα νέα σου! Εγώ το βράδυ 8.10 εχω ραντεβου για τον υπερηχο κ εχω τρελο αγχος τι να κανουν τα νινακια μου!!! Τρελένομαι!!!

 

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Κορίτσι μου αρχικά συγχαρητήρια!!! Ο γιατρός σου φουλ απαράδεκτος… Έχω συνάδελφο που γέννησε τα διδυμάκια της 49 χρόνων κ έπιασε κ με την πρώτη παρακαλώ κ σε δημόσιο νοσοκομείο της επαρχίας. Από τη στιγμή που βαίνουν όλα καλά γιατί αυτή η αντιμετώπιση;

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες πολύ για όλη αυτή την συμπαράσταση.❤️❤️❤️❤️
Δεν έχω λόγια… και δεν έχω και άλλες αντιδράσεις! Μακάρι όλες μας να βιώσουμε την χαρά του ερχομού μιας νέας ζωής στην ζωή μας που τόσο πολύ ποθούμε! Εύχομαι όλα να πάνε καλά για όλες μας! Μέχρι τότε υπομονή και πίστη! ❤️❤️❤️❤️
 

@skorpina78όλα θαπάνε καλά κορίτσι μου το βράδυ, είσαι σε καλό δρόμο! 
@Luna777με το καλό οι χοριακές σου και ο υπέρηχος μετά! Από ότι φαίνεται πας τρένο για διδυμάκια! 
@Zeta.Πολλά μπράβο στην γυναίκα αυτή! Όλοι οι γιατροί λένε ότι είναι σχεδόν αδύνατο με δικά της ωάρια σε αυτή την ηλικία. Αλλά τελικά όλα γίνονται!!! Εγώ έχω φίλη με τέλειο ορμονικό προφίλ και με τρομερή ανταπόκριση στις διεγέρσεις, 49 χρόνων που δεν τα έχει καταφέρει ακόμη δυστυχώς .. 

@Παρασκευαιδουπου είσαι εξαφανισμένη κοριτσάκι μου κι ανησυχούμε όλες…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kaposetsi είπε:

Θα τρελαθώ…. Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια…

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ανθη7 είπε:

Εγώ αν θες έρχομαι πάντως ν τον δείρουμε.θα τα βγάλω σε αυτόν τα δικά μου!🤣🤣🤣

Εσύ μην τον ακούς.να το απολαμβάνεις όσο μπορείς περισσότερο.ολα καλά θα πανε.

 

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Όλα θα πάνε καλά!!!! Ένα βήμα τη φορά... Που θα πάει θα περάσουν οι επικίνδυνες μέρες και θα μπορείς να πάρεις μια ανάσα!!! Όλα καλά ♥️♥️

 

στις πριν 46 λεπτά, ο/η troia είπε:

Τελεια νεα!!! Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου!!!!

 

στις πριν 43 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Μπράβο ρε μπράβο..

Μην ακούς κανέναν πίστη και προσήλωση στον στόχο🥰

 

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

τελεια ...μην ακους κανένα εχε πίστη εσύ!!!

Κορίτσια μου ειχα κάνει παραθεση και εσάς στο προηγούμενο ποστ αλλά δεν σας έβαλε τελικά δεν ξέρω γιατί! 

Σας ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου για όλα αυτά τα γλυκά σας λόγια με κάνετε πολύ χαρούμενη και με κάποια σχόλια γελάω τόσο! Όλες μας όλες να γίνουμε μανούλες και να είμαστε ευτυχισμένες εύχομαι! ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου λέω να παραγγείλω τις fertilimax k tis ovamax.αφου ακούω εσάς απλά θυμάστε μου πως τις περνάτε?μια τη μέρα?είπα να κάνω ότι καλύτερο δυνατό.σημεεα είδα κ τον γιατρό κ γενικά μου δίνει πολύ κουράγιο κ θάρρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Κορίτσια μου λέω να παραγγείλω τις fertilimax k tis ovamax.αφου ακούω εσάς απλά θυμάστε μου πως τις περνάτε?μια τη μέρα?είπα να κάνω ότι καλύτερο δυνατό.σημεεα είδα κ τον γιατρό κ γενικά μου δίνει πολύ κουράγιο κ θάρρος.

Τις έχω πάρει και τις 2 αλλά όχι συγχρόνως. Καλύτερα να πάρεις fertilimax για μένα. Επειδή είσαι κοντά στην ηλικία μου και μπορεί να έχεις έλλειψη DHEA όπως εγώ, (αλλά κάνε και μια εξέταση)  οι fertilimax έχουν DHEA. Ovamax πήρα για 1μηνα, δεν είχαν ιδιαιτερο αποτέλεσμα. Τα έμβρυα δεν προχώρησαν και μου είπε ο γιατρος να το σταματήσω. Εξάλλου είναι της ίδιας εταιρίας. Μην το παρακάνεις γιατί καμία φορά έχουν αντίθετο αποτέλεσμα και οι πολλές πολυβιταμίνες παχαίνουν κιολας. Άσε που είναι πανάκριβες. Εγώ συστήνω fertilimax. Ο γιατρός σου είπε να πάρεις και τις 2; 
Εγω έπαιρνα 2 την ημέρα και μετά 1 την ημέρα με το φαγητό. Μετά τις σταματησα και αυτές και έπαιρνα σκέτο biodhea 2 χαπάκια την ημέρα πρωί-βράδυ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η TRigirl είπε:

Τις έχω πάρει και τις 2 αλλά όχι συγχρόνως. Καλύτερα να πάρεις fertilimax για μένα. Επειδή είσαι κοντά στην ηλικία μου και μπορεί να έχεις έλλειψη DHEA όπως εγώ, (αλλά κάνε και μια εξέταση)  οι fertilimax έχουν DHEA. Ovamax πήρα για 1μηνα, δεν είχαν ιδιαιτερο αποτέλεσμα. Τα έμβρυα δεν προχώρησαν και μου είπε ο γιατρος να το σταματήσω. Εξάλλου είναι της ίδιας εταιρίας. Μην το παρακάνεις γιατί καμία φορά έχουν αντίθετο αποτέλεσμα και οι πολλές πολυβιταμίνες παχαίνουν κιολας. Άσε που είναι πανάκριβες. Εγώ συστήνω fertilimax. Ο γιατρός σου είπε να πάρεις και τις 2; 
Εγω έπαιρνα 2 την ημέρα και μετά 1 την ημέρα με το φαγητό. Μετά τις σταματησα και αυτές και έπαιρνα σκέτο biodhea 2 χαπάκια την ημέρα πρωί-βράδυ. 

Όχι ξεχασα να τον ρωτήσω σήμερα.κ έστειλα μήνυμα στη μαια του κ μου είπε θα απαντήσει.απλα όταν είχα ξαναρ τηρεί εδώ μου είχατε πει αυτές τις 2.δεν θυμάμαι ποια μου είχε πει ότι τις έπαιρνε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Τις έχω πάρει και τις 2 αλλά όχι συγχρόνως. Καλύτερα να πάρεις fertilimax για μένα. Επειδή είσαι κοντά στην ηλικία μου και μπορεί να έχεις έλλειψη DHEA όπως εγώ, (αλλά κάνε και μια εξέταση)  οι fertilimax έχουν DHEA. Ovamax πήρα για 1μηνα, δεν είχαν ιδιαιτερο αποτέλεσμα. Τα έμβρυα δεν προχώρησαν και μου είπε ο γιατρος να το σταματήσω. Εξάλλου είναι της ίδιας εταιρίας. Μην το παρακάνεις γιατί καμία φορά έχουν αντίθετο αποτέλεσμα και οι πολλές πολυβιταμίνες παχαίνουν κιολας. Άσε που είναι πανάκριβες. Εγώ συστήνω fertilimax. Ο γιατρός σου είπε να πάρεις και τις 2; 
Εγω έπαιρνα 2 την ημέρα και μετά 1 την ημέρα με το φαγητό. Μετά τις σταματησα και αυτές και έπαιρνα σκέτο biodhea 2 χαπάκια την ημέρα πρωί-βράδυ. 

 

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Όχι ξεχασα να τον ρωτήσω σήμερα.κ έστειλα μήνυμα στη μαια του κ μου είπε θα απαντήσει.απλα όταν είχα ξαναρ τηρεί εδώ μου είχατε πει αυτές τις 2.δεν θυμάμαι ποια μου είχε πει ότι τις έπαιρνε.

Και εγώ έχω πάρει τις fertilimax 2 την ημέρα,μου τελείωσαν πριν 15 μέρες 

Τις πήρες από φαρμακείο ή από αντιπρόσωπο;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Είμαι 6+4, οι σφυγμοί είναι εντάξει λες 103; Μέγεθος δεν θυμάμαι. Έχω τον υπέρηχο αλλά δεν καταλαβαίνω. Εντάξει μωρέ πάει βάσει στατιστικών, λογικό είναι. Κι αυτός θέλει να πετύχω προφανώς, απλά μάλλον δεν είναι τόσο εύκολο στην ηλικία μου. Θα δούμε… Μου μείωσε και λίγο τα φάρμακα προγεστερόνη,  οιστραδιόλη και κορτιζόνη. θα σου στείλω ινμποξ το όνομα… 

Μπραβο εννοεις οτι αν ειχες παει με δανεικα ωαρια δεν θα στα ελεγε αυτα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

 

Και εγώ έχω πάρει τις fertilimax 2 την ημέρα,μου τελείωσαν πριν 15 μέρες 

Τις πήρες από φαρμακείο ή από αντιπρόσωπο;; 

Εγώ από αντιπρόσωπο τις πήρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Margitc είπε:

Μπραβο εννοεις οτι αν ειχες παει με δανεικα ωαρια δεν θα στα ελεγε αυτα;

Ε, προφανώς! Καμία σχέση τα ποσοστά επιτυχίας με δανεικό υλικό. Είναι πολύ πιο νέες κοπέλες ούτως ή άλλως. Αφού έχει πιο πολλές με δανεικά, απ’ ότι με δικά τους. Μου το έχει πει ξεκάθαρα. Δεν είναι κακό αυτό, απλά δεν σημαίνει ότι πετυχαίνεις μόνο με δανεικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Εγώ από αντιπρόσωπο τις πήρα. 

Λοιπόν μίλησα νε τον γιατρό κ μου δώσε τον αντιπρόσωπο που συ εργάζεται.εγω θα πάρω τις ovacare 2 μεσημέρι 2 βράδυ κ ο άντρας μου androferti.επειδη θα παω να τα πάρω από εκεί μου έκανε εξαιρετική τιμή!και θα συζητήσω νε τον γιατρι αν χρειάζεται να παίρνω ξ dheaεπεοδη αυτό είναι φάρμακο.εννοειται και χωριστά ντε.αυτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Εγώ από αντιπρόσωπο τις πήρα. 

Γιαυτό ρώτησα, γιατί και εγώ από αντιπρόσωπο και ήταν πιο λίγα τα χρήματα . Αλλά και πάλι μαζί με του συζύγου είναι πολλά λεφτά οπότε συνεχίζω με κάτι πιο οικονομικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Γιαυτό ρώτησα, γιατί και εγώ από αντιπρόσωπο και ήταν πιο λίγα τα χρήματα . Αλλά και πάλι μαζί με του συζύγου είναι πολλά λεφτά οπότε συνεχίζω με κάτι πιο οικονομικό. 

Ναι είναι 85 ευρώ περίπου το κουτί αν θυμάμαι καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου μόλις μπήκα σπίτι.  

Λοιπόν η χοριακη 103 αλλά... το αίμα αυξηθηκε :-( είναι κόκκινο. Στον υπερηχο είδαμε πιο διογκωμενει τη μήτρα αυτο δείχνει νου είπε ενδομήτρια εγκυμοσύνη. 

Ήθελαν να μείνω νοσοκομείο αλλά δεν έμεινα δεν μπορώ και δε θέλω! Θέλω να κλαψω  μόνο και θέλω ηρεμία.  Πέμπτη είναι να κάνω χοριακή μάλλον δεν θέλω.  Ο άντρας μου λέει να μην σκέφτομαι αρνητικά.  Όμως εγώ δεν μπορώ έχω νεύρα και στεναχώρια μαζί  :-(

θα πάρω λιγακι τον χρόνο μου . Συγνώμη που δε σας απάντησα πιο νωρις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κοριτσάκια μου μόλις μπήκα σπίτι.  

Λοιπόν η χοριακη 103 αλλά... το αίμα αυξηθηκε :-( είναι κόκκινο. Στον υπερηχο είδαμε πιο διογκωμενει τη μήτρα αυτο δείχνει νου είπε ενδομήτρια εγκυμοσύνη. 

Ήθελαν να μείνω νοσοκομείο αλλά δεν έμεινα δεν μπορώ και δε θέλω! Θέλω να κλαψω  μόνο και θέλω ηρεμία.  Πέμπτη είναι να κάνω χοριακή μάλλον δεν θέλω.  Ο άντρας μου λέει να μην σκέφτομαι αρνητικά.  Όμως εγώ δεν μπορώ έχω νεύρα και στεναχώρια μαζί  :-(

θα πάρω λιγακι τον χρόνο μου . Συγνώμη που δε σας απάντησα πιο νωρις. 

Αρχικα έχουμε θετική χοριακή νούμερο 1 θετικο

Έπειτα είσαι σπίτι σου αν θες να κλάψεις κλάψε και αν μπορείς μετά ηρέμησε και κοιμησου

Δεν σου είπαν ότι κάτι πάει στραβα όμως και κάθε φορά δεν είναι ίδια με τις άλλες πιστεύω 

Μπορεί το αιμά να αυξήθηκε από τον υπέρηχο? 

Μη σε βομβαρδιζω ηρέμησε και σκέψου όσο μπορείς θετικα

Είσαι πολύ δυνατή εσύ σε θαυμάζουμε ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κοριτσάκια μου μόλις μπήκα σπίτι.  

Λοιπόν η χοριακη 103 αλλά... το αίμα αυξηθηκε :-( είναι κόκκινο. Στον υπερηχο είδαμε πιο διογκωμενει τη μήτρα αυτο δείχνει νου είπε ενδομήτρια εγκυμοσύνη. 

Ήθελαν να μείνω νοσοκομείο αλλά δεν έμεινα δεν μπορώ και δε θέλω! Θέλω να κλαψω  μόνο και θέλω ηρεμία.  Πέμπτη είναι να κάνω χοριακή μάλλον δεν θέλω.  Ο άντρας μου λέει να μην σκέφτομαι αρνητικά.  Όμως εγώ δεν μπορώ έχω νεύρα και στεναχώρια μαζί  :-(

θα πάρω λιγακι τον χρόνο μου . Συγνώμη που δε σας απάντησα πιο νωρις. 

Συγχαρητήρια! Είσαι έγκυος όπως πιστεύαμε όλες! Το αίμα δεν σημαίνει απαραίτητα κάτι κακό, αφού και στην πρώτη εγκυμοσύνη είχες, απ’ ότι μας έχεις πει και όλα πήγαν τέλεια! Σταμάτησες την ασπιρίνη που μπορεί να προκαλεί τις αιμορραγίες; Δεν βλέπω κανένα λόγο να αισθάνεσαι κάπως. Και η Σκορπίνα είχε αρκετές αιμορραγίες και όλα μια χαρά πάνε. Γιατί τόση στεναχώρια; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Αρχικα έχουμε θετική χοριακή νούμερο 1 θετικο

Έπειτα είσαι σπίτι σου αν θες να κλάψεις κλάψε και αν μπορείς μετά ηρέμησε και κοιμησου

Δεν σου είπαν ότι κάτι πάει στραβα όμως και κάθε φορά δεν είναι ίδια με τις άλλες πιστεύω 

Μπορεί το αιμά να αυξήθηκε από τον υπέρηχο? 

Μη σε βομβαρδιζω ηρέμησε και σκέψου όσο μπορείς θετικα

Είσαι πολύ δυνατή εσύ σε θαυμάζουμε ΟΛΕΣ

Το αίμα αυξήθηκε λίγο πριν πάω στην κλινική... 

Δεν μου είπαν όμως ότι πάει και καλά... 

Ένα ουδέτερο. 1.5 ώρα ήμουν στην κλινική αφού είχαν βγει τα αποτελέσματα απ την χοριακη και μετά φύγαμε. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κοριτσάκια μου μόλις μπήκα σπίτι.  

Λοιπόν η χοριακη 103 αλλά... το αίμα αυξηθηκε :-( είναι κόκκινο. Στον υπερηχο είδαμε πιο διογκωμενει τη μήτρα αυτο δείχνει νου είπε ενδομήτρια εγκυμοσύνη. 

Ήθελαν να μείνω νοσοκομείο αλλά δεν έμεινα δεν μπορώ και δε θέλω! Θέλω να κλαψω  μόνο και θέλω ηρεμία.  Πέμπτη είναι να κάνω χοριακή μάλλον δεν θέλω.  Ο άντρας μου λέει να μην σκέφτομαι αρνητικά.  Όμως εγώ δεν μπορώ έχω νεύρα και στεναχώρια μαζί  :-(

θα πάρω λιγακι τον χρόνο μου . Συγνώμη που δε σας απάντησα πιο νωρις. 

Κοπέλα μου πάρε όσο χρόνο θες και κλάψε όσο θες.. αλλά είναι όλα θετικά ότι έχεις θετική χοριακη μέχρι και αυτό που είπε ο γιατρός. Τώρα για το αιμα δεν σου έδωσε προγεστερονη παράπανο? Η κάποια ένεση? Όλα καλά θα πάνε. Παρά,πολλές κοπέλες έχουν αίμα και πάνε καλά. Με μια κοπέλα που έμεινα μαζί εγκυος είχε από την 5η ημέρα τις ετ αίμα ως την 9η εβδομάδα και τώρα κάνει αυχενική όποτε κάνε την προσευχή σου και όλα θα πάνε καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Συγχαρητήρια! Είσαι έγκυος όπως πιστεύαμε όλες! Το αίμα δεν σημαίνει απαραίτητα κάτι κακό, αφού και στην πρώτη εγκυμοσύνη είχες, απ’ ότι μας έχεις πει και όλα πήγαν τέλεια! Σταμάτησες την ασπιρίνη που μπορεί να προκαλεί τις αιμορραγίες; Δεν βλέπω κανένα λόγο να αισθάνεσαι κάπως. Και η Σκορπίνα είχε αρκετές αιμορραγίες και όλα μια χαρά πάνε. Γιατί τόση στεναχώρια; 

Δεν είχα στην πρώτη αιμα. Καθόλου. 

 

Στην πρώτη εξωσωματικη είχα και δεν πήγαν καθόλου καλά. Δεν έχω καφέ πλέον έχω και κόκκινο. :-( ασπιρίνη έχω κόψει απ την ώρα που είδα το αίμα. Και τώρα μου έκοψε και αντιπηκτικές.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...