Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 10 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Πραγματικά λυπάμαι πάρα πολύ κορίτσι μου. Πάρε το χρόνο που χρειάζεσαι, ξεκουράσου τώρα το Πάσχα και μετά βλέπετε πως θα συνεχίσετε. Να ξέρεις πως εμείς είμαστε εδώ γαι σένα και σε σκεφτόμαστε. Μια μεγάλη αγκαλιά σου στέλνω 💜

Ευχαριστω καλή συνέχεια για σένα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ  κοριτσάκι μου. Μου κόπηκε κατευθείαν η χαρά. Λέω γιατί πάλι τα ιδια; έχω ακόμα καφέ ποτε σταματάνε ποτε επανέρχονται.  Είναι καφέ λιγα δηλαδή ούτε σερβιετακι δε γεμίζει όμως παθαίνεις ένα άγχος όταν το βλέπεις. Τουλάχιστον αύριο θα κάνω και υπερηχο . 

Αχ πρόσεχε και εγώ είχα τάση ειδικά μετά τον 7ο , προσοχή στο αλάτι και στο άγχος (κάπου το είχα διαβάσει ότι επηρεάζει. ) στον 7ο είχα αρχίσει να βλέπω τα γνωστά μαυρακια, τα παπούτσια μου δε με χωρούσαν από 39 πήγα 41 και ακόμα έμεινα στο 41 ... τα πόδια ψηλά. Και ξεκούραση θέλει. 

Έλα αρχηγαρα μου ναι έχω ακόμα τα καφέ. Και ταξίδια κου είναι κομμένα.  Πήρα και αλλο τεστ και είναι κανονικά θετικό. Αλλά αν έχεις καφέ ξεροκαταπινεις 

Σε ευχαριστώ πολύ  αρχηγαρα μου

Κοπέλα μου όλα καλά θα πάνε…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Kαλημέρα! Λυπάμαι πάρα πολύ, ειλικρινά! Πάρε το χρόνο σου ηρέμησε σωματικά και ψυχολογικά και έπειτα βλέπεις ήρεμα πως θα προχωρήσεις..και εμείς εδώ είμαστε να τα λέμε για ό,τι χρειαστείς!

❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Δεν μπορώ να πω τίποτα άλλο πέρα σπο το ότι ειλικρινά λυπάμαι πάρα πολύ. Ο, τι θέλεις να μοιραστείς,  μπορείς να μας το λες εδω.

❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kaposetsi είπε:

Κοπέλα μου όλα καλά θα πάνε…

Περαστικά θα σου ευχηθώ και θα σου πω ότι βρίσκεται διορθώνεται! Είμαι σίγουρη ότι εφόσον οι εξετάσεις βρέθηκαν τότε μπορείς να της φτιάξεις ίσως σε καθυστέρηση λιγακι και όλοι ξέρουμε πως είναι αλλά σίγουρα είναι για καλό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Γλυκιά μου δύναμη και κουράγιο! Και σίγουρα θα ξαναβρείς τα πατήματα σου κ θα ξαναπροσπαθήσεις! Μια μεγάλη αγκαλιά και την αγάπη μου! Καλή Ανάσταση σε σένα και την οικογένειά σου!! ❤️❤️❤️

💞💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Λυπάμαι τόσοο πολύ ειλικρινά.

Δύναμη ,κουράγιο και χρόνος για να βρεις τα πατήματά σου.

Μέσα στην θλίψη της αποτυχίας και της ματαίωσης τρυπω΄νει κάπως και η "ανακούφιση" οτι τελειώνει το μαρτύριο αυτό που διαισθάνεσαι ,αυτό που δεν θες να πιστέψεις αλλά που τριβελίζει το μυαλό συνέχεια.

Εμείς θα είμαστε εδώ να σε περιμένουμε όταν νιώσεις ε΄τοιμη και θα αποζητούμε την παρέα σου.

Καλή Ανάσταση να έχεις με υγεία.💋

 

Καλύτερα δε μπορούσες να τα πεις!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Karmeliet είπε:

Πολύ λυπάμαι κοπέλα μου, πραγματικά. Καλή ανάρρωση σου εύχομαι, σωματικά και ψυχικά 😘

❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Λυπάμαι πάρα πολύ. Μέσα απο την καρδιά μου σου εύχομαι κάθε δύναμη για να αντέξεις αυτή τη στεναχώρια και να έρθει ο καιρός που θα χαμογελάσεις πάλι.

Σου στέλνω την αγκαλιά μου. Όλες είμαστε εδω για σένα να το ξέρεις αυτό!!!!❤️

Καλοκαρδο μου πλασμα❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Margitc είπε:

Λυπαμαι λυπαμαι πολυ γιατι ειχα πιστη οτι θα τα καταφερεις. Ευχομαι γρηγορα να ξεπερασεις το πονο της καρδιας σου.

Ευχαριστω❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Λυπάμαι πάρα πολύ. Ξέρω ότι δεν υπάρχουν λόγια που μπορούν να σε κάνουν να  νιώσεις καλύτερα. Ο χρόνος θα το κάνει αυτό και στο τέλος όλα θα πάνε καλά. Καλή Ανάσταση εύχομαι, με υγεία. 

❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Λοιπόν κορίτσια μου να σας πω νεότερα!είχα ραντεβού σήμερα με την βενακη.κ μου είπε αυτολεξεί.κοριτσι μου αυτές τις εξετάσεις ποιος τις είδε?λέω και οι 2 γυναικολόγοι.κ Ι εξωσωματιστης και αυτός που είχα κ πριν.κ μου λέει δεν ειδαν λίγο περίεργο τον θυρεοειδή?μου λέει είναι εντός ορίων μεν αλλά όταν ξεκινάμε για εξωσωματικη οι τιμές είναι άλλες!λέω πρώτη φορά να δω ενδοκρινολογο μου είπε ο γιατρός που έχω τώρα!κ μου γράψε εξετάσεις......καλά εννοείται μου δώσε για τη ντε.d3 4000 για 2 μήνες κ θα δουμε.αυταααααααα........από τη μια ανακουφίζομαι ππυ τα ψάχνω κ θα διορθώσω πράγματα,από την άλλη νευριαζω..........με μένα που δεν τα ψαξα,με τον γιατρό με όλα.

Τελοσπαντων.να πω συγχαρητήρια στο κορίτσι κ μακάρι να πάνε όλα καλά!!!!

Τα φιλιά μου σε όλες.ακομα κ το ότι έχω φτάσει εδώ κ βρίσκω πράγματα το οφείλω σε σας.σας ευχαριστώ ειλικρινα

Τι θυροειδη δηλαδη εχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ  κοριτσάκι μου. Μου κόπηκε κατευθείαν η χαρά. Λέω γιατί πάλι τα ιδια; έχω ακόμα καφέ ποτε σταματάνε ποτε επανέρχονται.  Είναι καφέ λιγα δηλαδή ούτε σερβιετακι δε γεμίζει όμως παθαίνεις ένα άγχος όταν το βλέπεις. Τουλάχιστον αύριο θα κάνω και υπερηχο . 

Αχ πρόσεχε και εγώ είχα τάση ειδικά μετά τον 7ο , προσοχή στο αλάτι και στο άγχος (κάπου το είχα διαβάσει ότι επηρεάζει. ) στον 7ο είχα αρχίσει να βλέπω τα γνωστά μαυρακια, τα παπούτσια μου δε με χωρούσαν από 39 πήγα 41 και ακόμα έμεινα στο 41 ... τα πόδια ψηλά. Και ξεκούραση θέλει. 

Έλα αρχηγαρα μου ναι έχω ακόμα τα καφέ. Και ταξίδια κου είναι κομμένα.  Πήρα και αλλο τεστ και είναι κανονικά θετικό. Αλλά αν έχεις καφέ ξεροκαταπινεις 

Σε ευχαριστώ πολύ  αρχηγαρα μου

Τιποτα δεν θα παει στραβα @Παρασκευαιδου αυτη τη φορα κανε οσα τεστ θες το αποτελεσμα το ξερουμε. Ευχομαι ολα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η panagiotakats1 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια!!!!!! Πρώτη φορά που γράφω αν κ σας παρακολουθώ… εύχομαι πολύ σύντομα όλες μας να κρατάμε το πολυπόθητο μωράκι μας!!!!! σήμερα είναι η 5η μου μέρα μετά την εμβρυομεταφορα! Πρώτη μου εξωσωματική, με μεταφορά 2 βλαστοκυστεων 5ης μέρας εκ των οποίων η μια άριστη κ η άλλη αρκετά μέτρια λόγω αποψυξης… Από συμπτώματα, έλαχιστα… λίγα τραβήγματα κάτω στην μήτρα και δέκατα σχεδον όλη μέρα, αλλά μου είπαν ότι είναι λόγω προγεστερονης… το στήθος μου καθόλου πρησμένο… ελπίζω να πάρω θετική χοριακη, αν και θέλω να είμαι προετοιμασμένη για παν ενδεχομενο όταν κ αν έρθει το αρνητικό αποτέλεσμα… 

Καλησπέρα!!!!καλώς ήρθες στην παρέα μας!!!!!! να προσπαθείς να μη τα ερμηνεύεις γιατί θα αγχωθεις... Άστο όπως έρθουν ..έχω κάνει 4 εμβρυομεταφορες δύο με μηδενική χοριακη και δύο με θετική .. σε αυτές με την θετική είχα δέκατα και έκανα ένα τεστ την 8η μέρα ..τα υπόλοιπα είναι και από τα φάρμακα!!!! Όλα θα πάνε καλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλησπέρα!!!!καλώς ήρθες στην παρέα μας!!!!!! να προσπαθείς να μη τα ερμηνεύεις γιατί θα αγχωθεις... Άστο όπως έρθουν ..έχω κάνει 4 εμβρυομεταφορες δύο με μηδενική χοριακη και δύο με θετική .. σε αυτές με την θετική είχα δέκατα και έκανα ένα τεστ την 8η μέρα ..τα υπόλοιπα είναι και από τα φάρμακα!!!! Όλα θα πάνε καλά!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου!!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά… όχι μόνο για μένα αλλά για όλες τις κοπέλες εδώ μέσα που προσπαθούν για ένα μωράκι!!!!!!!!! Εύχομαι η Ανάσταση του Χριστού να φέρει ανάσταση στα μωράκια που θελουμε όλες μας!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ιωάννα28iwantababy Μπράβο!!! Πάρα πολύ καλή αύξηση! Με το καλό και οι επόμενες 💜

@TRigirl Κορίτσι μου, να πάνε όλα καλά με τον υπέρηχο και να ακούσουμε και τα δικά σου ευχάριστα αύριο 💜

@Παρασκευαιδου Αυτή η φορά ειναι διαφορετική. Ήρθε για να μείνει το τοξοτάκι! Περιμένουμε με αγωνία τη χοριακάρα σου 💜

@twinkletwinlkle Σούπερ θα πάει η διατροφή, θα δεις. Μη τη φοβάσαι. Ίσα ίσα θα ξερεις πως κάνεις ό,τι καλύτερο για το μωράκι σου. Και μη σου πω θα σου μείνουν και καλύτερες διατροφικές συνήθειες για το μέλλον, αλλά και για τη διατροφή του παιδιού. Εγώ φαντάσου θα συμβουλευτώ από μόνη μου διατροφολόγο και ας μη μου το πει ο γιατρός. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Margitc είπε:

Τι θυροειδη δηλαδη εχεις;

Ούτε που κατάλαβα.οτι μου είπε σας το πα αυτολεξει.ειδες τις ορμονολογικες μου που έκανα τον Γενάρη κ πέρυσι τον Αύγουστο.υπηρχαν δλδ εξετάσεις. Μου είπε ότι στην κυηση κ ειδικά στην εξωσωματικη οι φυσιολογικές τιμές του θυρεοειδής αλλάζουν.εγω δνε μπορώ να καταλάβω πως 2 γιατροι δεν το ήξεραν αυτό?τελοσπαντων.μρ υπομονή βήμα βήμα θα τα κάνω όλα κ ότι πουν.δεν την ξαναπατάω.

Τα καλύτερα ευχόμαστε σε όλες.....με υπομονή ολα θα γίνουν.κ το άγχος δεν είναι καθόλου φίλος μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια , νομίζω αισθάνομαι κάποιους μικρούς πόνους περιόδου....Το Σάββατο έκανα την ετ....utrogestan παίρνω....υπάρχει περίπτωση να μου έρθει περίοδος ;;;;;; Θα τρελαθώ τελείως ,αν δεν φτάσω και μέχρι την μέρα της χοριακης θα τρελαθώ αλήθεια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Κορίτσια , νομίζω αισθάνομαι κάποιους μικρούς πόνους περιόδου....Το Σάββατο έκανα την ετ....utrogestan παίρνω....υπάρχει περίπτωση να μου έρθει περίοδος ;;;;;; Θα τρελαθώ τελείως ,αν δεν φτάσω και μέχρι την μέρα της χοριακης θα τρελαθώ αλήθεια!!!!

Όλες έχουμε πονους περιόδου.  Μην ανησυχείς τιποτα δεν είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Όλες έχουμε πονους περιόδου.  Μην ανησυχείς τιποτα δεν είναι 

Απο τόσο νωρίς κορίτσι μου; Εγώ μόνο για αρνητικό το πήρα γιατί είναι πολύ νωρίς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Περαστικά θα σου ευχηθώ και θα σου πω ότι βρίσκεται διορθώνεται! Είμαι σίγουρη ότι εφόσον οι εξετάσεις βρέθηκαν τότε μπορείς να της φτιάξεις ίσως σε καθυστέρηση λιγακι και όλοι ξέρουμε πως είναι αλλά σίγουρα είναι για καλό. 

Έτσι και αλιος δεν θα κάνω προσπάθεια ακόμη και πάλι σε ευχαριστώ… εύχομαι να μας πεις τέλεια νέα αύριο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Κορίτσια , νομίζω αισθάνομαι κάποιους μικρούς πόνους περιόδου....Το Σάββατο έκανα την ετ....utrogestan παίρνω....υπάρχει περίπτωση να μου έρθει περίοδος ;;;;;; Θα τρελαθώ τελείως ,αν δεν φτάσω και μέχρι την μέρα της χοριακης θα τρελαθώ αλήθεια!!!!

Απόλυτο φυσιολογικό.. μην ανυσηχεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ανθη7 είπε:

Ούτε που κατάλαβα.οτι μου είπε σας το πα αυτολεξει.ειδες τις ορμονολογικες μου που έκανα τον Γενάρη κ πέρυσι τον Αύγουστο.υπηρχαν δλδ εξετάσεις. Μου είπε ότι στην κυηση κ ειδικά στην εξωσωματικη οι φυσιολογικές τιμές του θυρεοειδής αλλάζουν.εγω δνε μπορώ να καταλάβω πως 2 γιατροι δεν το ήξεραν αυτό?τελοσπαντων.μρ υπομονή βήμα βήμα θα τα κάνω όλα κ ότι πουν.δεν την ξαναπατάω.

Τα καλύτερα ευχόμαστε σε όλες.....με υπομονή ολα θα γίνουν.κ το άγχος δεν είναι καθόλου φίλος μας!

Ο θυρεοειδής για εγκυμοσύνη το θέλουν κάτω από 2 γιατί ανεβαίνει μετά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...