Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 27 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ελπίζω,  εύχομαι και πιστεύω ότι σε λίγες εβδομάδες θα μιλάμε και για τα δικά σου αποτελέσματα.  Ποτε έχεις ξανά ραντεβού με τον γλυκουλη?

Μακάρι, την Μ. Τρίτη 19/04. Αν και έχω μια μικρή άρνηση. Δεν μπορώ το άγχος που με πιάνει.. μουδιάζουν τα πόδια μου από το στρες όταν παω εκεί. Έχει και ο γλυκούλης αυτόν τον ωραίο τρόπο που με εξιτάρει κάθε φορά. #not

Θέλω και ελπίζω να τον διαψεύσει το μωράκι μου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Μακάρι, την Μ. Τρίτη 19/04. Αν και έχω μια μικρή άρνηση. Δεν μπορώ το άγχος που με πιάνει.. μουδιάζουν τα πόδια μου από το στρες όταν παω εκεί. Έχει και ο γλυκούλης αυτόν τον ωραίο τρόπο που με εξιτάρει κάθε φορά. #not

Θέλω και ελπίζω να τον διαψεύσει το μωράκι μου ❤️

Λογικό να έχεις άρνηση με τον γλυκούλη. Μα γιατί συνεχίζεις με αυτόν και δεν πας στον δικό σου γυναικολόγο? Στον εξωσωματιστή δεν πας τώρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Αν μου επιτρέπεις έλαβες μέρος στην συγκεκριμένη έρευνα? 

Το έκανα και εγώ, απλά από που το μυρίστηκες αυτό για τη προεκλαμψια? Σου είπαν κάτι? 

Όχι δεν πήρα μέρος γιατί δεν μένω Αθήνα οπότε ήμουν βιαστική. Λέω για να κάνουν αυτοί έρευνα για την προεκλαμψια, κάπως θα σχετίζεται με την εξωσωματική. Και εσύ που πήρες μέρος σου ειπαν τίποτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Ναι ΜΕΓΆΛΗ ΔΕΥΤΕΡΑ

Τα πάθη μου κοριτσια

Απλά παραδόξως σταμάτησα να κλαίω και είμαι πολύ ήρεμη τις τελευταίες μερες

Τώρα βέβαια τη Δευτέρα παλι τα ίδια χάλια θα ειμαι

Είναι και περίοδος αδειών με αγχώνει αν χρειαστώ αποξεση ότι θα κρεμάσω τους συναδέλφους μου

Όλα παίρνουν από το μυαλό μου

Ευτυχώς  ομωςμάλλον εξαιτίας των χαπιών, κοιμάμαι πολύ νωρίς και δε σκεφτομαι

Είναι πάρα πολύ ψυχοφθορο, το ξέρω. Λίγη υπομονή ακόμα και τη Δευτέρα θα ξεκαθαρίσουν τα πράγματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Όχι δεν πήρα μέρος γιατί δεν μένω Αθήνα οπότε ήμουν βιαστική. Λέω για να κάνουν αυτοί έρευνα για την προεκλαμψια, κάπως θα σχετίζεται με την εξωσωματική. Και εσύ που πήρες μέρος σου ειπαν τίποτα?

Η προεκλαμψια σχετίζεται πολύ με την ηλικία 

Αυτό που κάναμε ήταν πολλές εξετάσεις σε καρδιά καρωτιδες και ματιά  για να εγξουν αν τυχόν υπέρταση έχει επηρεάσει κατι

Από όσο μου είπαν στο τέλος τα βρήκαν όλα φυσιολογικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Είναι πάρα πολύ ψυχοφθορο, το ξέρω. Λίγη υπομονή ακόμα και τη Δευτέρα θα ξεκαθαρίσουν τα πράγματα. 

Δε ξέρω αν θα ξεκαθαρίσουν αλήθεια, μου ζήτησαν πάλι χοριακή της ίδιας μέρας και ας βγει λένε το αποτέλεσμα αργότερα από τον υπερηχο

Τι να πω ρε συ δε ξέρω ίσως περιμένουν να δουν αν σταμάτησε να ανεβαινει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Salvation78 είπε:

Η προεκλαμψια σχετίζεται πολύ με την ηλικία 

Αυτό που κάναμε ήταν πολλές εξετάσεις σε καρδιά καρωτιδες και ματιά  για να εγξουν αν τυχόν υπέρταση έχει επηρεάσει κατι

Από όσο μου είπαν στο τέλος τα βρήκαν όλα φυσιολογικά 

Να σε ρωτήσω επειδή μου έχουν ζαλίσει τον έρωτα να την κάνω αλλά πάω τόσο νωρίς για υπερήχους που δεν προλάβαινα να κάτσω παραπάνω για την «έρευνα» πόση βρα κράτησε η εξέταση;

Μηπως την κάνω τώρα στην υστεροσκοπηση σκεφτόμουν 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Η προεκλαμψια σχετίζεται πολύ με την ηλικία 

Αυτό που κάναμε ήταν πολλές εξετάσεις σε καρδιά καρωτιδες και ματιά  για να εγξουν αν τυχόν υπέρταση έχει επηρεάσει κατι

Από όσο μου είπαν στο τέλος τα βρήκαν όλα φυσιολογικά 

Και εγώ πάντως με την ηλικία νομίζω ότι σχετίζεται όχι τόσο με την εξωσωματική 

Αυτη η ρημάδα η βιολογική ηλικία κ ας νιώθεις στην καρδιά κ την ψυχή 20 χρόνων 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Και εγώ πάντως με την ηλικία νομίζω ότι σχετίζεται όχι τόσο με την εξωσωματική 

Αυτη η ρημάδα η βιολογική ηλικία κ ας νιώθεις στην καρδιά κ την ψυχή 20 χρόνων 

Σχετίζεται βεβαια και με την ηλικία αλλά κυρίως σχετίζεται με την εξωσωματική.  Το γράφει στα αποτελέσματα στις παρατηρήσεις. Και η @tina21 που είναι 28 χρονων κορίτσι και εκείνη έχει σχετικά αυξημένες πιθανότητες για προεκλαμψια λογω εξωσωματικής.  Καμία σχέση βέβαια με τα δικά μου ποσοστά,  αλλά της το είπαν και εκείνης. Και μάλιστα μίλησε το κορίτσι με την Οικονομόπουλου από το Έλενα και της είπε ότι είναι λόγω εξωσωματικής και να μην ανησυχεί αλλά να παίρνει σαλοσπιρ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Δε ξέρω αν θα ξεκαθαρίσουν αλήθεια, μου ζήτησαν πάλι χοριακή της ίδιας μέρας και ας βγει λένε το αποτέλεσμα αργότερα από τον υπερηχο

Τι να πω ρε συ δε ξέρω ίσως περιμένουν να δουν αν σταμάτησε να ανεβαινει? 

Όλα θα πάνε καλά, θα το δεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Μακάρι, την Μ. Τρίτη 19/04. Αν και έχω μια μικρή άρνηση. Δεν μπορώ το άγχος που με πιάνει.. μουδιάζουν τα πόδια μου από το στρες όταν παω εκεί. Έχει και ο γλυκούλης αυτόν τον ωραίο τρόπο που με εξιτάρει κάθε φορά. #not

Θέλω και ελπίζω να τον διαψεύσει το μωράκι μου ❤️

Θα δεις που θα ειναι ολα καλα κ μετα θα τον γλεντας το «γλυκουλι»

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Σχετίζεται βεβαια και με την ηλικία αλλά κυρίως σχετίζεται με την εξωσωματική.  Το γράφει στα αποτελέσματα στις παρατηρήσεις. Και η @tina21 που είναι 28 χρονων κορίτσι και εκείνη έχει σχετικά αυξημένες πιθανότητες για προεκλαμψια λογω εξωσωματικής.  Καμία σχέση βέβαια με τα δικά μου ποσοστά,  αλλά της το είπαν και εκείνης. Και μάλιστα μίλησε το κορίτσι με την Οικονομόπουλου από το Έλενα και της είπε ότι είναι λόγω εξωσωματικής και να μην ανησυχεί αλλά να παίρνει σαλοσπιρ. 

Α καταπληκτικά τότε 😂😂😂

Παω να κουλουριαστώ σε μια γωνίτσα κ να μείνω εκεί για πάντα 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Σχετίζεται βεβαια και με την ηλικία αλλά κυρίως σχετίζεται με την εξωσωματική.  Το γράφει στα αποτελέσματα στις παρατηρήσεις. Και η @tina21 που είναι 28 χρονων κορίτσι και εκείνη έχει σχετικά αυξημένες πιθανότητες για προεκλαμψια λογω εξωσωματικής.  Καμία σχέση βέβαια με τα δικά μου ποσοστά,  αλλά της το είπαν και εκείνης. Και μάλιστα μίλησε το κορίτσι με την Οικονομόπουλου από το Έλενα και της είπε ότι είναι λόγω εξωσωματικής και να μην ανησυχεί αλλά να παίρνει σαλοσπιρ. 

Όντος;; Πω κι έλεγα τρελή μια ενδοκρινολόγο που είχα στην πρώτη εγκυμοσινη μου τα είχε πει ότι θα πρέπει να γεννήσω νωρίτερα ότι έχω πολλές πυθανοτιτες να πάθω και όταν το είπα στον γιατρό μου μου λέει καλά ακόμη δεν το είδαμε και σου είπε τέτοια είχα πάθει σοκ τότε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Σχετίζεται βεβαια και με την ηλικία αλλά κυρίως σχετίζεται με την εξωσωματική.  Το γράφει στα αποτελέσματα στις παρατηρήσεις. Και η @tina21 που είναι 28 χρονων κορίτσι και εκείνη έχει σχετικά αυξημένες πιθανότητες για προεκλαμψια λογω εξωσωματικής.  Καμία σχέση βέβαια με τα δικά μου ποσοστά,  αλλά της το είπαν και εκείνης. Και μάλιστα μίλησε το κορίτσι με την Οικονομόπουλου από το Έλενα και της είπε ότι είναι λόγω εξωσωματικής και να μην ανησυχεί αλλά να παίρνει σαλοσπιρ. 

Επειδή αυτό πρώτη φορά το ακούω, και πίστευα πως είναι κυρίως λόγω ηλικίας, σας έχουν δώσει κάποια εξήγηση; Είναι λόγω φαρμάκων; Άρα αν παίρνεις ωάρια σε φυσικούς οι πιθανότητες μειώνονται; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Karmeliet είπε:

Επειδή αυτό πρώτη φορά το ακούω, και πίστευα πως είναι κυρίως λόγω ηλικίας, σας έχουν δώσει κάποια εξήγηση; Είναι λόγω φαρμάκων; Άρα αν παίρνεις ωάρια σε φυσικούς οι πιθανότητες μειώνονται; 

Ναι αυτή η απορία μου γεννήθηκε και εμένα. Πώς επηρεαζει η εξωσωματική την υπογονιμοτητα. Μιλήσαμε όμως από το τηλέφωνο και δεν τα αναλύσαμε τόσο. Τη Δευτέρα που θα παω στον γιατρό μου θα τον ρωτήσω και θα επανέλθω με νέες πληροφορίες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ναι αυτή η απορία μου γεννήθηκε και εμένα. Πώς επηρεαζει η εξωσωματική την υπογονιμοτητα. Μιλήσαμε όμως από το τηλέφωνο και δεν τα αναλύσαμε τόσο. Τη Δευτέρα που θα παω στον γιατρό μου θα τον ρωτήσω και θα επανέλθω με νέες πληροφορίες.

Ευχαριστώ. Ελπίζω να μάθεις να μας ενημερώσεις, πολύ χρήσιμη πληροφορία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Α καταπληκτικά τότε 😂😂😂

Παω να κουλουριαστώ σε μια γωνίτσα κ να μείνω εκεί για πάντα 😂😂😂

Αντε καλε. Τόσα και τόσα έχουμε περάσει σε αυτό θα κολλήσουμε? Πριν λίγο με πήρε και ο γιατρός μου και μου είπε ότι τα αποτελέσματα είναι πάρα πολύ καλά και να μην ανησυχω για την προεκλαμψια και ότι αφού παίρνω την ασπιρίνη και κάνω τις innohep είμαι υπερκαλυμμενη. Έστειλα τα αποτελέσματα και στη Λευκού και θα με πάρει και αυτή κάποια στιγμή να μου πει αν είναι ειμαι καλυμμένη με αυτά τα φάρμακα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Όντος;; Πω κι έλεγα τρελή μια ενδοκρινολόγο που είχα στην πρώτη εγκυμοσινη μου τα είχε πει ότι θα πρέπει να γεννήσω νωρίτερα ότι έχω πολλές πυθανοτιτες να πάθω και όταν το είπα στον γιατρό μου μου λέει καλά ακόμη δεν το είδαμε και σου είπε τέτοια είχα πάθει σοκ τότε 

Κοίτα εμένα δεν μου είπαν ότι πρέπει να γεννήσω νωρίτερα αλλά ότι χρειάζεται πιο στενή παρακολούθηση. Γενικότερα μια κύηση μετά τα 38 θεωρείται δύσκολη κύηση που απαιτεί διαρκή παρακολούθηση είτε είναι από φυσική σύλληψη είτε από εξωσωματικη. Εμένα πάντως ο γιατρός μου μου είχε πει ότι μετά την αυχενική θα ξεχάσεις τη λέξη εξωσωματικη και θα λες απλά είμαι έγκυος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κοίτα εμένα δεν μου είπαν ότι πρέπει να γεννήσω νωρίτερα αλλά ότι χρειάζεται πιο στενή παρακολούθηση. Γενικότερα μια κύηση μετά τα 38 θεωρείται δύσκολη κύηση που απαιτεί διαρκή παρακολούθηση είτε είναι από φυσική σύλληψη είτε από εξωσωματικη. Εμένα πάντως ο γιατρός μου μου είχε πει ότι μετά την αυχενική θα ξεχάσεις τη λέξη εξωσωματικη και θα λες απλά είμαι έγκυος. 

Ναι ναι εμένα μου το είχε πει και τότε ήμουν 25

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Επειδή εγώ αυτό θα έκανα στο λέω. Εάν εμενα εγκυος λαι δεν τα χρειαζόμουν άλλο θα έδινα τα πάντα όλα. Ότι χάπια φάρμακα ενεσεις μου μένανε. Υπάρχουν πολλες κοπελες που έχουν ανάγκη είτε γιατί δεν μπορούν να περάσουν επιτροπή ή ππυ δεν έχουν οικονομική ευχέρεια ή που του λείπουν λίγες μονάδες.

Ρώτησε το κέντρο που θα κανεις την εξωσωματική. Θα σε κατευθύνουν κανονικότατα. Αλλά μάζεψε απο τωρα όλα τα χαρτιά για να μην τρέχεις τελευταία στιγμη. 
Την αίτηση την έχεις; Την κατέβασες; 
 

Οχι κοριτσι μου. Μπηκα στο σαιτ του εοππυ κσι δν καταλαβα τι επρεπε να κατεβασω...🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Οχι κοριτσι μου. Μπηκα στο σαιτ του εοππυ κσι δν καταλαβα τι επρεπε να κατεβασω...🤔

Για την επιτροπή θα σε καθοδηγήσει ο γιατρός σου και το κέντρο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Λογικό να έχεις άρνηση με τον γλυκούλη. Μα γιατί συνεχίζεις με αυτόν και δεν πας στον δικό σου γυναικολόγο? Στον εξωσωματιστή δεν πας τώρα?

Δυστυχώς είμαι από κορίτσια που δεν έχω γυναικολόγο. Έχω κατευθείαν εξωσωματιστή. Δεν είχα ποτέ ιδιαίτερα θέματα και για κάποιο λόγο δεν είχα, ένα τεστ παπ έκανα στην Βιοιατρική κάθε χρόνο που το κάλυπτε η ασφάλεια μου. Δεν είχε χρειαστεί ποτέ.


Μικρή ειχα μεινει έγκυος στα 19 πολύ εύκολα με την πρώτη μου σχέση χωρίς βέβαια να το θελουμε, αλλά ημουν Γερμανία κι έκανα εκεί διακοπή της εγκυμοσύνης. Ήταν πολύ οργανωμένοι τότε εκεί, μέχρι και ψυχολόγο μου είχαν φέρει πριν τη διαδικασία… το είχα πάρει πολύ βαριά θυμάμαι.. Γι αυτό μετά μου είχε μείνει ψυχολογικό τραύμα και πρόσεχα παρά πολύ…


Έχω γνωρίσει όμως πολλούς εξωσωμ. της Αθήνας! Ανεπανάληπτη  εμπειρία…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Δυστυχώς είμαι από κορίτσια που δεν έχω γυναικολόγο. Έχω κατευθείαν εξωσωματιστή. Δεν είχα ποτέ ιδιαίτερα θέματα και για κάποιο λόγο δεν είχα, ένα τεστ παπ έκανα στην Βιοιατρική κάθε χρόνο που το κάλυπτε η ασφάλεια μου. Δεν είχε χρειαστεί ποτέ.


Μικρή ειχα μεινει έγκυος στα 19 πολύ εύκολα με την πρώτη μου σχέση χωρίς βέβαια να το θελουμε, αλλά ημουν Γερμανία κι έκανα εκεί διακοπή της εγκυμοσύνης. Ήταν πολύ οργανωμένοι τότε εκεί, μέχρι και ψυχολόγο μου είχαν φέρει πριν τη διαδικασία… το είχα πάρει πολύ βαριά θυμάμαι.. Γι αυτό μετά μου είχε μείνει ψυχολογικό τραύμα και πρόσεχα παρά πολύ…


Έχω γνωρίσει όμως πολλούς εξωσωμ. της Αθήνας! Ανεπανάληπτη  εμπειρία…

Σε ποιο εξωσωματικό πας; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας διαβαζω αλλα δεν προλαβαινω να γραψω ... Φιλολογαρα χαρηκα πολυ για τα νεα σου!! Μην την φοβασαι την προεκλαμψια αν προσεχεις... Ειχε η ξαδερφη μου ταση και προσεχε το φαινκαι δεν εγινε τιποτα .. εσυ εξαλλου εισαι μαθημενη στη προσοχη με τις κορτιζονες και τα της εξωσωματικης....σας στελνω τα φιλια μου απο παλληνη! Ειμαι πιο κονταααα σας!!! Αλλα ξενερωσα που εδωσε για κυριακη βροχες... Αισχος!!🤮🤮🤮

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Σας διαβαζω αλλα δεν προλαβαινω να γραψω ... Φιλολογαρα χαρηκα πολυ για τα νεα σου!! Μην την φοβασαι την προεκλαμψια αν προσεχεις... Ειχε η ξαδερφη μου ταση και προσεχε το φαινκαι δεν εγινε τιποτα .. εσυ εξαλλου εισαι μαθημενη στη προσοχη με τις κορτιζονες και τα της εξωσωματικης....σας στελνω τα φιλια μου απο παλληνη! Ειμαι πιο κονταααα σας!!! Αλλα ξενερωσα που εδωσε για κυριακη βροχες... Αισχος!!🤮🤮🤮

Κάλε δίπλα μου σχεδόν είσαι εσυ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...