Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

@twinkletwinlkle συγχαρητήρια 👏🏽😃👏🏽😃 όλα παίρνουν σωστά το δρόμο τους. Με το καλό και οι εξετάσεις 🙂 

γελαω που πρόλαβες να δεις λέει τσουτσουνι 😂😂 αχαχα. Πάντως ή αγόρι ή κορίτσι.. γερό να είναι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 7 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

@twinkletwinlkle συγχαρητήρια 👏🏽😃👏🏽😃 όλα παίρνουν σωστά το δρόμο τους. Με το καλό και οι εξετάσεις 🙂 

γελαω που πρόλαβες να δεις λέει τσουτσουνι 😂😂 αχαχα. Πάντως ή αγόρι ή κορίτσι.. γερό να είναι. 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ κοπέλα μου!  Μέσα από την καρδιά μου, πολύ πολύ σύντομα ευχομαι και στις δικές σου εξετάσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Συγχαρητήρια.  Τι λες καλέ μια χαρά χοριακη έχεις. Ποιος σε είπε ότι όλες ξεκινάνε με 500; 

Στο γιο μου είχα κάπου τόσο και μια χαρά πήγε η εγκυμοσύνη μου.  Κανονική είναι. Αν μου έλεγες 6 -10 τοτε θα σου έλεγα συγκρατημένη.  

 

Με κάνετε να ελπίζω κορίτσια ευχαριστώ πάρα πολύ!!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Με κάνετε να ελπίζω κορίτσια ευχαριστώ πάρα πολύ!!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας ♥️♥️♥️

Μια χαρά θα πάνε κοπέλα μου.  Δεν είναι άσχημη η χοριακη σου. Ένα σου λέω μακάρι να έχω και τόσο στις 19 και δε με νοιάζει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

@Heart @Margitc @Salvation78 @nikol88 

Και σε όλα τα κορίτσια... Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και για την υποστήριξη τόσο καιρό! Σύντομα,  όσο πιο σύντομα γίνεται να ζήσετε και εσείς αυτές τις στιγμές!

❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Natassou85 είπε:

Το ιδιο ακριβως .. πρεπει να χασω 7 8 αλλα με ρι το Μαιο λεω σιγα μη προλαβω 😂

Καλά θα ήταν μόνο τόσα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Άνθρωπε μου εσυ 🏃🏽‍♀️🏋🏽‍♀️🧘🏽‍♀️😂😂😂

κοιταζα το ημερολόγιο να δω εάν ου βγαίνει να κάνω γυμναστική με personal 😂😂😂 εσυ λες για 36… εγώ σου λέω δοκίμασα χθες στο Ζάρα 38 και με τίποτα δεν έκλεινε. Το θέμα είναι πως και τα φορέματα προβάλλουν την κοιλιά και δεν έχω ούτε παντελόνια ούτε φορέματα να βάλω…. 
 

Εγώ πάλι σε αυτό θα πω ότι ποτέ δεν χώρεσα σε ρούχα του Ζάρα 😂 ούτε σαν παιδί και παιδί ήμουν πετσί και κόκαλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Heart είπε:

Κορίτσια βοήθεια...πήρα την εμβρυολογο δεν την έβρισκα ...με τα πολλά συνεννοηθήκαμε...λοιπόν υπενθυμίζω κάναμε ωοληψια Τρίτη 8 η ώρα , γονιμοποιηθηκαν 4 στα 5 και σήμερα μου είπε τα 3 από τα 4 είναι 4ων κυττάρων πάρα πολύ καλά όπως θ έπρεπε να είναι....θα έρθεις το Σάββατο για εμβρυομεταφορά!! Το Σάββατο θα ειναι 4 ημερών; Γίνεται αυτό; Και μου είπε να βάλουμε 2 αλλά εμείς θέλουμε ένα ...πώς σας ακούγονται όλα ,; Μήπως έπρεπε να ρωτήσω κάτι ακόμη; Τι να κάνουμε;

 

.., 

Ναι 4ων ημερών εγώ θα σου έλεγα να βάλεις δυο. Το ένα είναι πολύ ρίσκο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Δυστυχώς κορίτσια θα σας χαλάσω το γουρλιδικο κλίμα που είχε δημιουργηθεί ... 43,8 η χοριακή... 

 

Μια χαρά κάλε να δυπλασιαζετε θες εύχομαι τα καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Με πήραν από το κέντρο ...Μου είπαν ότι είναι καλή γιατί είναι ένα έμβρυο και να την επαναλάβω την Δευτέρα γιατί αν πάω το Σάββατο δε θα δείξει διπλασιασμό ,θέλουμε λέει 72 ώρες για να διπλασιαστεί! Θα πάω βέβαια και το Σάββατο να κάνω έτσι για να έχω μια εικόνα... Μου μείωσε και το medrol . μου είπε ότι έχουν γεννηθεί μωρά και με 11 χοριακη .

Όλα τέλεια… ναι κάλε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

@Ιωάννα28iwantababy συγχαρητήρια! Είσαι έγκυος! Δεν καταλαβαίνω την απαισιοδοξία σου! Υπομονη μέχρι τη Δευτέρα που σου είπε ο γιατρός να επαναλάβεις τη χοριακη που είμαι σίγουρη ότι θα έχει διπλασιαστεί! Θα σε συμβούλευα ως παρούσα να ακούς τον γιατρό σου και να πας κατευθείαν τη Δευτέρα για να μην αγχωθείς περισσότερο.  Τωρα αν δεν αντέχεις,  πήγαινε κάνε και το Σάββατο.  Προς το παρόν απόλαυσε την επιτυχία σου!

@Heart όπως σου είπαν και τα κορίτσια, φυσικά και τα εμβρυα 4 ημερων δίνουν εγκυμοσύνη. Αλλιώς γιατί να στα έβαζε ο γιατρός σου? Από ο  τι διάβασα τελικά θα πατε με ένα. Καλή επιτυχία λοιπόν και να πάνε όλα τέλεια!

Στα δικά μου νέα πήγαμε κάναμε την αυχενική, η οποία μας πήρε παραπάνω ώρα γιατί πήγα 3 φορες τουαλέτα για να αδειάσει η κύστη, ώστε να καταφέρει να κάνει την αυχενική ο γιατρός.  Πίνω πάρα πολύ νερό και καταλαβαίνετε...

Ο γιατρός λοιπόν ήταν πολύ ευχαριστημένος από την εικόνα υπερηχογραφικα. Τωρα περιμένουμε τα αποτελεσματα των αιματολογικων τη Δευτέρα για να βγάλουμε τα ποσοστά. Μου είπε όμως ότι βάσει του υπερηχου θα μειωθούν πάρα πολύ τα ποσοστά που αντιστοιχούν στην ηλικία μου. Γενικά φάνηκε πολύ ευχαριστημένος. Οπότε περιμένουμε και τα αποτελέσματα τη Δευτέρα για να δούμε πώς θα κινηθούμε. Αν είναι καλά, θα κάνω μετά την εξέταση αίματος. Αν δεν είναι καλά, ενδεχομένως να χρειαστεί να κάνω αμνιοπαρακεντηση. Αλλά όπως έχουμε πει one step at a time!

Και μου ειπε οτι φαίνεται ότι έχω αυξημένο κίνδυνο για προεκλαμψια που θεωρεί ότι θα επιβεβαιωθεί και με τα αποτελέσματα αίματος και για αυτό πρέπει να παίρνω ασπιρίνη. Του είπα ότι παίρνω ήδη.

Τέλεια νέα… τώρα αυτό με την προεκλαμψία δεν το ξέρω πως γίνεται άλλα εύχομαι τα καλύτερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου....πήρα τον γιατρό συζητήσαμε μου είπε ότι είναι ποιοτικά ως εδώ τα έμβρυα  και ο μόνος λόγος που είπε να βάλουμε 2 είναι γιατί έτσι είθισται , δεν έχει να κάνει με την ποιότητά τους...είπαμε λοιπόν από τα 3 να καταψυχθουν μια το ένα να βάλουμε...έπρεπε να υπογράψουμε , άρα ακύρωσα τα μαθήματα , πήγαμε υπογράψαμε για την κατάψυξη , δώσαμε 500€ ( πόνεσε λίγο αυτό) και μου είπε να έχω πιει 4 ποτήρια νερό μια ώρα πριν την ετ και μετά θα μου πει να παίρνω κι άλλα φάρμακα και μια ένεση...τι είναι αυτή η ένεση ρε κορίτσια...δεν τον ρώτησα , θα τον ρωτήσω στο επόμενο αλλά να ξέρω και από σας....και γενικά πως τα ακούτε όλα αυτά εσείς που ξέρετε;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Κορίτσια μου....πήρα τον γιατρό συζητήσαμε μου είπε ότι είναι ποιοτικά ως εδώ τα έμβρυα  και ο μόνος λόγος που είπε να βάλουμε 2 είναι γιατί έτσι είθισται , δεν έχει να κάνει με την ποιότητά τους...είπαμε λοιπόν από τα 3 να καταψυχθουν μια το ένα να βάλουμε...έπρεπε να υπογράψουμε , άρα ακύρωσα τα μαθήματα , πήγαμε υπογράψαμε για την κατάψυξη , δώσαμε 500€ ( πόνεσε λίγο αυτό) και μου είπε να έχω πιει 4 ποτήρια νερό μια ώρα πριν την ετ και μετά θα μου πει να παίρνω κι άλλα φάρμακα και μια ένεση...τι είναι αυτή η ένεση ρε κορίτσια...δεν τον ρώτησα , θα τον ρωτήσω στο επόμενο αλλά να ξέρω και από σας....και γενικά πως τα ακούτε όλα αυτά εσείς που ξέρετε;

 

Μια χαρά ακούγονται όλα!! Η ένεση είναι αντιπηκτική λογικά! Innohep η Clexane! 

Κι όσο για την κατάψυξη τόσο κοστίζει δυστυχώς! Από παντού παίρνουν λεφτά! Αφού μπήκαμε στο χορό, να μας έχει ο θεος καλά να δουλεύουμε να πληρώνουμε 😕😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Κορίτσια μου....πήρα τον γιατρό συζητήσαμε μου είπε ότι είναι ποιοτικά ως εδώ τα έμβρυα  και ο μόνος λόγος που είπε να βάλουμε 2 είναι γιατί έτσι είθισται , δεν έχει να κάνει με την ποιότητά τους...είπαμε λοιπόν από τα 3 να καταψυχθουν μια το ένα να βάλουμε...έπρεπε να υπογράψουμε , άρα ακύρωσα τα μαθήματα , πήγαμε υπογράψαμε για την κατάψυξη , δώσαμε 500€ ( πόνεσε λίγο αυτό) και μου είπε να έχω πιει 4 ποτήρια νερό μια ώρα πριν την ετ και μετά θα μου πει να παίρνω κι άλλα φάρμακα και μια ένεση...τι είναι αυτή η ένεση ρε κορίτσια...δεν τον ρώτησα , θα τον ρωτήσω στο επόμενο αλλά να ξέρω και από σας....και γενικά πως τα ακούτε όλα αυτά εσείς που ξέρετε;

 

Σε ποιο κέντρο πλήρωσες τόσα κατάψυξη; Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια η ένεση η θα είναι προγεστερονης ή αντυπικτικη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

@Heart @Margitc @Salvation78 @nikol88 

Και σε όλα τα κορίτσια... Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και για την υποστήριξη τόσο καιρό! Σύντομα,  όσο πιο σύντομα γίνεται να ζήσετε και εσείς αυτές τις στιγμές!

Αχ γλυκια μανουλα για αυτο ειναι αυτο το φορουμ για να δινουμε οσο μπορουμε κουραγιο κ να κραταμε το χερι εστω νοερα σε οποια πεφτει αμφιβαλει ποναει στεναχωριεται αγχωνεται κτλ. Κ αυτο γιατι μονο οσες παλευουν να γεμισουν τις αγκαλιες του καταλαβαινουν.ολα θα πανε τελεια κ με τα αποτελεσματα. Στειλε εσυ την μπεμπεδοσκονη κ θα ερθουμε κ εμεις στην πλευρα αυτη✌️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Κορίτσια μου....πήρα τον γιατρό συζητήσαμε μου είπε ότι είναι ποιοτικά ως εδώ τα έμβρυα  και ο μόνος λόγος που είπε να βάλουμε 2 είναι γιατί έτσι είθισται , δεν έχει να κάνει με την ποιότητά τους...είπαμε λοιπόν από τα 3 να καταψυχθουν μια το ένα να βάλουμε...έπρεπε να υπογράψουμε , άρα ακύρωσα τα μαθήματα , πήγαμε υπογράψαμε για την κατάψυξη , δώσαμε 500€ ( πόνεσε λίγο αυτό) και μου είπε να έχω πιει 4 ποτήρια νερό μια ώρα πριν την ετ και μετά θα μου πει να παίρνω κι άλλα φάρμακα και μια ένεση...τι είναι αυτή η ένεση ρε κορίτσια...δεν τον ρώτησα , θα τον ρωτήσω στο επόμενο αλλά να ξέρω και από σας....και γενικά πως τα ακούτε όλα αυτά εσείς που ξέρετε;

 

Όπως σου είπαν και τα κορίτσια η ένεση λογικά θα είναι αντιπηκτικη δηλαδή innohep, Ivor ή clexane σε περίπτωση που υπάρχει θρομβοφιλια και δεν το ξέρεις. Αλλά γενικά λένε ότι βοηθάει η αντιπηκτικη στην ένεση. Εμείς πάντως που βάλαμε 3 στην κατάψυξη δεν μας πήραν λεφτά. Είναι δωρεάν μέχρι τον Νοέμβριο και μετά από εκεί και έπειτα 20 ευρώ κάθε μήνα. Ρώτησες γιατί σου ειπαν για 4 ημερών και όχι για βλαστοκυστη?

Επίσης έκανες υπερηχο να μετρήσεις το ενδομήτριο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Κορίτσια μου....πήρα τον γιατρό συζητήσαμε μου είπε ότι είναι ποιοτικά ως εδώ τα έμβρυα  και ο μόνος λόγος που είπε να βάλουμε 2 είναι γιατί έτσι είθισται , δεν έχει να κάνει με την ποιότητά τους...είπαμε λοιπόν από τα 3 να καταψυχθουν μια το ένα να βάλουμε...έπρεπε να υπογράψουμε , άρα ακύρωσα τα μαθήματα , πήγαμε υπογράψαμε για την κατάψυξη , δώσαμε 500€ ( πόνεσε λίγο αυτό) και μου είπε να έχω πιει 4 ποτήρια νερό μια ώρα πριν την ετ και μετά θα μου πει να παίρνω κι άλλα φάρμακα και μια ένεση...τι είναι αυτή η ένεση ρε κορίτσια...δεν τον ρώτησα , θα τον ρωτήσω στο επόμενο αλλά να ξέρω και από σας....και γενικά πως τα ακούτε όλα αυτά εσείς που ξέρετε;

 

Νερο σου ειπε γιατι η κυστη σου πρεπει να ειναι γεματη για την εμβρυομεταφορα. Η ενεση ειναι αντιπηκτικη που δινουν μετα και τα αλλα φαρμακα συνηθως outrogestan 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Αχ γλυκια μανουλα για αυτο ειναι αυτο το φορουμ για να δινουμε οσο μπορουμε κουραγιο κ να κραταμε το χερι εστω νοερα σε οποια πεφτει αμφιβαλει ποναει στεναχωριεται αγχωνεται κτλ. Κ αυτο γιατι μονο οσες παλευουν να γεμισουν τις αγκαλιες του καταλαβαινουν.ολα θα πανε τελεια κ με τα αποτελεσματα. Στειλε εσυ την μπεμπεδοσκονη κ θα ερθουμε κ εμεις στην πλευρα αυτη✌️ 

Ναι το έχω πει άπειρες φορές και θα συνεχίσω να το λέω. Όση στηριξη πήρα αυτή την πολύ δύσκολη περίοδο από εδώ μέσα, δεν την έχω πάρει από πουθενά. Και δόξα σοι ο Θεός, έχω ανθρώπους δίπλα μου που με αγαπούν και με νοιάζονται. Αλλά όπως έχουμε ξαναπεί, αν δεν έχει ζήσει κάποιος το ταξίδι της υπογονιμότητας και της απώλειας, δεν μπορεί ούτε κατά διάνοια να φανταστεί πόσο ψυχοφθορο είναι και μοιραία δεν μπορει να σε καταλάβει όσο καλή διάθεση και αν έχει. Εγω στέλνω άπειρη αγάπη και μπεμπεδόσκονη και είμαι σίγουρη ότι πολύ σύντομα θα περάσετε και εσείς στην απέναντι πλευρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Όπως σου είπαν και τα κορίτσια η ένεση λογικά θα είναι αντιπηκτικη δηλαδή innohep, Ivor ή clexane σε περίπτωση που υπάρχει θρομβοφιλια και δεν το ξέρεις. Αλλά γενικά λένε ότι βοηθάει η αντιπηκτικη στην ένεση. Εμείς πάντως που βάλαμε 3 στην κατάψυξη δεν μας πήραν λεφτά. Είναι δωρεάν μέχρι τον Νοέμβριο και μετά από εκεί και έπειτα 20 ευρώ κάθε μήνα. Ρώτησες γιατί σου ειπαν για 4 ημερών και όχι για βλαστοκυστη?

Επίσης έκανες υπερηχο να μετρήσεις το ενδομήτριο?

Μου είπε ότι δεν θέλει να το διακινδυνεύσει για βλαστοκυστη...για το ενδομήτριο μου είχε πει ότι είναι καλό στην ωοληψια και μου δώσε outrogestan...500€ για 5χρονια η κατάψυξη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Κορίτσια μου....πήρα τον γιατρό συζητήσαμε μου είπε ότι είναι ποιοτικά ως εδώ τα έμβρυα  και ο μόνος λόγος που είπε να βάλουμε 2 είναι γιατί έτσι είθισται , δεν έχει να κάνει με την ποιότητά τους...είπαμε λοιπόν από τα 3 να καταψυχθουν μια το ένα να βάλουμε...έπρεπε να υπογράψουμε , άρα ακύρωσα τα μαθήματα , πήγαμε υπογράψαμε για την κατάψυξη , δώσαμε 500€ ( πόνεσε λίγο αυτό) και μου είπε να έχω πιει 4 ποτήρια νερό μια ώρα πριν την ετ και μετά θα μου πει να παίρνω κι άλλα φάρμακα και μια ένεση...τι είναι αυτή η ένεση ρε κορίτσια...δεν τον ρώτησα , θα τον ρωτήσω στο επόμενο αλλά να ξέρω και από σας....και γενικά πως τα ακούτε όλα αυτά εσείς που ξέρετε;

 

Η θα είναι ένεση προγεστερονης prolutex η αντιπηκτική..

Βεβαια μπορεί να θέλει να κανείς κ άλλη μια ovitrelle..Θα δείξει..

Το νερό το θελουμε για να είναι γεμάτη η κύστη να μπορεί να έχει εικόνα για να δο τοποθέτησει σε ωραίο σημείο..

Βεβαια αυτό θα κολυμπήσει λίγο μέχρι να βρει μια ωραία γωνίτσα να τρυπώσει 😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Heart είπε:

Μου είπε ότι δεν θέλει να το διακινδυνεύσει για βλαστοκυστη...για το ενδομήτριο μου είχε πει ότι είναι καλό στην ωοληψια και μου δώσε outrogestan...500€ για 5χρονια η κατάψυξη

Νομίζω συμφέρει πιο καλά το 500€ , απ' το 20€ το μήνα αν πετύχεις με την πρώτη βέβαια και δεν τα χρειαστείς απευθείας.... 20€ το μήνα 250€ τον χρόνο...βέβαια αν τα χρειαστείς άμεσα είναι πολλά τα χρηματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Νομίζω συμφέρει πιο καλά το 500€ , απ' το 20€ το μήνα αν πετύχεις με την πρώτη βέβαια και δεν τα χρειαστείς απευθείας.... 20€ το μήνα 250€ τον χρόνο...βέβαια αν τα χρειαστείς άμεσα είναι πολλά τα χρηματα

Όχι 20 ευρώ το μήνα και για τα τρία. Άρα 120 ευρώ ο χρόνος. Οπότε η πενταετία βγαίνει 580. Άρα πάνω κάτω τα ίδια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Μου είπε ότι δεν θέλει να το διακινδυνεύσει για βλαστοκυστη...για το ενδομήτριο μου είχε πει ότι είναι καλό στην ωοληψια και μου δώσε outrogestan...500€ για 5χρονια η κατάψυξη

Ωραία τότε! Όλα καλά θα πάνε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/4/2022 at 5:51 ΜΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σαντυ μου αγαπημένη να σου ζήσει ο μικρούλης σου γερός δυνατός να είναι στη ζωούλα του . 

Ευχαριστώ πάρα πολύ αγάπη!! Εσύ περιμένεις χοριακη? Καλά διάβασα? Σου εύχομαι ότι καλύτερο!! Να έχεις ένα υπέροχο νούμερο και να ξεκινήσει το ομορφότερο ταξίδι!!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Μου είπε ότι δεν θέλει να το διακινδυνεύσει για βλαστοκυστη...για το ενδομήτριο μου είχε πει ότι είναι καλό στην ωοληψια και μου δώσε outrogestan...500€ για 5χρονια η κατάψυξη

Α τέλειε σε ποιο κέντρο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σ ευχαριστώ που απάντησες κορίτσι μου ❤️ έτσι κι εμένα, μόνο όταν το ζουλάω, ή πχ όταν φοράω την τσάντα μου που έχει λουρι χιαστή, και βρεθεί το λουρί πάνω στο στήθος με πονανε οι θηλές. Δηλαδή είναι σίγουρα ευαίσθητο, απλά τις προηγούμενες εβδομάδες δε χρειαζόταν καν να το πιέσω ήταν βαρύ και επώδυνο. Τέλος πάντων, πρέπει να το ξεπεράσω, ούτως ή άλλως κι η γιατρός μου είπε ότι όσο σιγά σιγά αρχίζει κι αναλαμβάνει δράση ο πλακούντας μεταξύ 9ης-10ης εβ τα συμπτώματα θα υποχωρούν. Πρέπει να ηρεμήσω, απλά λόγω ιστορικού σκέφτομαι χαζά 🥲 τώρα είμαι καλύτερα ψυχολογικά, απορροφήθηκα και με τη δουλειά οπότε πάμε παρακάτω με θετική ενέργεια 💫
    • Εμένα 21+5  439γρ. Μου είπε η γιατρός οτι το μέγεθος πρέπει να πάει αναλογικά με το σωματοτυπο της μητέρας. Μου είπε εγω π είμαι μικροκαμωμενη καλό είναι να κανω μικρό μωρό.
    • 13 μηνων κ εμείς!  Τώρα είναι 2 χρόνων κ δεν σταματάει να μιλάει.. 😁
    • @Kiddoμου χάρηκα τοοοοσο πολύ!  Πολύ καλά νέα! Οποτε ηρεμία τώρα εεε... !!!  Τώρα έτοιμη για την αυχενική να φύγει κ αυτό το βάρος! Πότε την κάνεις?    @Θέτις Κ.,λοιπόν κ εγώ το ίδιο έπαθα πριν μερικές βδομάδες! Με το στήθος που λες. Τωρα δεν ποναει οπως στις αρχες, βεβαια παλι με εχει πιασει πονος αμα το χτυπησει η κορη μου 🤣 Ρωτησα εχθές για τους πόνους που έχω χαμηλά σαν ωορρηξία. Μου είπε ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό
    • Εχθές ήμουν 22+1 που έκανα την β επιπέδου!  καλά το βάρος στο περίπου το βγάζουν με στατιστικά από τις μετρήσεις.  Στην μεγάλη ειχε πέσει αρκετά κοντά στο βάρος γέννησης, στον δεύτερο μου είχε πει 3500 περίπου (δεν θυμάμαι ακριβώς) και βγήκε σχεδόν 4 κιλά ζωή να έχει! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...