Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Καλημερααα!! Ρε κοριτσια μ εσεις που χασατε απο μονες σας κιλα μπορειτε να μ πειτε τι κανατε;; Γτ εγω με διατροφολογο πηρα κιολας ..☹️

Εγώ θα σου πω ότι παλεύω χρόνια με τη παχυσαρκια

Το κίνητρο για μένα έπαιξε ρόλο όταν η ενδοκρινολογο μου είπε ότι θα βοηθούμε στο στόχο μου για απόκτηση παιδιού η απωλεια

Εγώ ξεκινάω πολύ χαλαρά και σιγά σιγά μπαίνω σε προγραμα

Αυτό που έχω να πω με βοηθά η ισορροπία  τρώω κόκκινο κρέας με χόρτα  η μανιτάρια η σαλάτα το πολύ 1 με 2 φορές την εβδομαδα

Τρώω κοτόπουλο ψάρι αυγά άρα άλλες 3 μέρες της εβδομάδας περναμε

Τρώω ένα λαδερό ένα οσπριο

Αυτιστικα κάθε βδομάδα με λίγες εναλλαγες

Είμαι τυχερή δε μου αρέσουν τα ζυμαρικά  αλλά στερουμε πατάτες ρύζι που μου αρέσουν 

Στερουμε και γλυκά που λατρευω

Αλλά δίνω κάποια ρεπό στον εαυτό μου για ταβερνάκια η  τρώω μια κουταλιά γλυκό από το πιάτο του άντρα μου μια στο τοσο

Δε μου αρέσουν τα αναψυκτικά πέρα από τη σόδα που δε παχαίνει 

Το κυριότερο περπατάω οπωσδήποτε 7 χιλιόμετρα τη μέρα, κάθε μέρα 

Σπάνια θα το χάσω το πολύ 15.με 20 μέρες το χρόνο να μη παω

Ακόμα και στις διακοπές το κάνω ανελλιπώς 

Μένω σε  μεγάλο υψόμετρο η επιστροφή μου στον ανήφορο κάνει δουλειά 

Τώρα όμως από την 3μβρυομταφορα και μετά μου είπαν να μη περπατάω τόσο οπότε σαπθζω στο σπιτι

Αυτά απο μενα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 18 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας! Ευχομαι να βγουν αληθινές! Ένα άγχος υπάρχει καθώς δεν είμαι και πρώτο νιατο, αλλά εντάξει το παλεύω. Θα επιστρέψω το μεσημέρι με ευχάριστα νέα θέλω να πιστεύω...

@Ιωάννα28iwantababy καλα αποτελέσματα να έχεις! Εύχομαι με ένα μεγάλο νούμερο να επιστρέψεις και εσύ το μεσημέρι!

Αγαπημενη μου φιλολογαρα!!!! Με το καλο να δεις το μωρακι σου και να σου φυγουν ολες οι ανασφαλειες και να αρχισεις απο εδω και περα να σκεφτεσαι μονο ομορφα πραγματα! Στο ευχομαι απ τη καρδια μου!!!! Να δεις οτι ετσι θα ναι.....❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Εγώ θα σου πω ότι παλεύω χρόνια με τη παχυσαρκια

Το κίνητρο για μένα έπαιξε ρόλο όταν η ενδοκρινολογο μου είπε ότι θα βοηθούμε στο στόχο μου για απόκτηση παιδιού η απωλεια

Εγώ ξεκινάω πολύ χαλαρά και σιγά σιγά μπαίνω σε προγραμα

Αυτό που έχω να πω με βοηθά η ισορροπία  τρώω κόκκινο κρέας με χόρτα  η μανιτάρια η σαλάτα το πολύ 1 με 2 φορές την εβδομαδα

Τρώω κοτόπουλο ψάρι αυγά άρα άλλες 3 μέρες της εβδομάδας περναμε

Τρώω ένα λαδερό ένα οσπριο

Αυτιστικα κάθε βδομάδα με λίγες εναλλαγες

Είμαι τυχερή δε μου αρέσουν τα ζυμαρικά  αλλά στερουμε πατάτες ρύζι που μου αρέσουν 

Στερουμε και γλυκά που λατρευω

Αλλά δίνω κάποια ρεπό στον εαυτό μου για ταβερνάκια η  τρώω μια κουταλιά γλυκό από το πιάτο του άντρα μου μια στο τοσο

Δε μου αρέσουν τα αναψυκτικά πέρα από τη σόδα που δε παχαίνει 

Το κυριότερο περπατάω οπωσδήποτε 7 χιλιόμετρα τη μέρα, κάθε μέρα 

Σπάνια θα το χάσω το πολύ 15.με 20 μέρες το χρόνο να μη παω

Ακόμα και στις διακοπές το κάνω ανελλιπώς 

Μένω σε  μεγάλο υψόμετρο η επιστροφή μου στον ανήφορο κάνει δουλειά 

Τώρα όμως από την 3μβρυομταφορα και μετά μου είπαν να μη περπατάω τόσο οπότε σαπθζω στο σπιτι

Αυτά απι μενα 

Αυτο με το περπατημα και το κοψιμο των γλυκων νομιζω κανει ολη τη δουλεια ... Και εγω ολο παλευω να χασω και βλεπω οτι μολις κοψω ψωμι και γλυκα και κουνιεμαι λιγο παραπανω γινεται αμεσως δουλεια .. γενικα το προβλημα μου ειναι οτι ειμαι απ τους ανθρωπους του καιθισιου... Τσιγαρο καφες και απο καναπε σε καναπε. Δουλεια καθιστικη.. απ τον κοβιντ ξεκινησα να περπαταω και οταν το εκανα εντατικα εχασα κιλα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

@Margitc για ωάρια δεν ξερω να σου πω αλλά για ενδομητρίωση στην ξαδελφη μου η διατροφή την έσωσε.  Σε ειδικό που ξέρει από ενδομητρίωση καλύτερα να απευθυνθείς.  Ψάξε να δεις και επιστημονικές μελέτες. 

Ναι εχω παει σε ειδικη διατροφολογο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Πω πω με το καλό η εξέταση!

Εφτασες το πρώτο μαξιλαράκι σου τι ωραία!!

Καλα αποτελέσματα που είμαι σίγουρη ότι θα έχεις🙏🙏

Εσυ είσαι η χαμένη μου αδερφή 😂😂

Ταυτιζομαι!!!

Βρε λες να κοροιδεψαν τη μαμα μου; Γιατι εγω ειχα μια δίδυμη αδελφη στη αρχη της εγκυμοσυνης της αλλα τελικα βγηκα μονο εγω . Αδελφη μου πως κ μας χωρισαν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η hope501 είπε:

Όχι, πες μου τώρα τι σου είπε διατροφολόγος για ποιότητα ωαρίων. Σε παρακαλω δηλαδή. Είμαι περίεργη πραγματικά. 

Καταρχιν να σου πω πως λενε δεν γινονται θαυματα πια αλλα οτι βοηθαει η 3 μηνη σωστη διατροφη την ποιοτητα πριν την ωοληψια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Αχ εγω φορούσα 38, μετά την καραντινα και όλα αυτά πήγα στο 40, τώρα ούτε που θέλω να σκέφτομαι... Για αυτό και έκοψα τα παντελόνια. Ξέρεις τι ωραία μπλουζοφορεματα έχει? Ουυυυ 

Εν τω μεταξύ είμαι σχετικά ψηλή και έχω πολύ αδύνατα πόδια (για το σώμα μου παντα). Οπότε φοράω μόνο φορέματα πλέον ή κολαν με μακριές μπλούζες από πάνω και μια χαρά γίνεται το καμουφλάζ. 

εσύ αγαπημένο μου κορίτσι, σαλονικοκρητικια.... μπορείς να πας στα H&M έχει ωραιότατα παντελόνια εγκυμοσύνης κτλ κτλ . Πραγματικά ωραία. εσύ μπορείς να φοράς ότι θέλεις τωρα. 

Εγώ δεν είμαι απο τις ψηλές κοπέλες. Το κλασσικό 1,60. Μια ζωή αδύνατη...αδύνατα πόδια, χέρια, μπράτσα....τσιλιβήθρα που λενε... τώρα όμως...... αδύνατες/γαμπες και μπούτια που κολλάνε πλέον μεταξύ τους... στήθος παραμένει μικρό με κοιλιά πιο μεγάλη από το στήθος.....😂😱😂😱

τι να σου λεω φιλενάδα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Καταρχιν να σου πω πως λενε δεν γινονται θαυματα πια αλλα οτι βοηθαει η 3 μηνη σωστη διατροφη την ποιοτητα πριν την ωοληψια

τόσα χρόνια διατροφή κανω..... τι να σου πω τώρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

εσύ αγαπημένο μου κορίτσι, σαλονικοκρητικια.... μπορείς να πας στα H&M έχει ωραιότατα παντελόνια εγκυμοσύνης κτλ κτλ . Πραγματικά ωραία. εσύ μπορείς να φοράς ότι θέλεις τωρα. 

Εγώ δεν είμαι απο τις ψηλές κοπέλες. Το κλασσικό 1,60. Μια ζωή αδύνατη...αδύνατα πόδια, χέρια, μπράτσα....τσιλιβήθρα που λενε... τώρα όμως...... αδύνατες/γαμπες και μπούτια που κολλάνε πλέον μεταξύ τους... στήθος παραμένει μικρό με κοιλιά πιο μεγάλη από το στήθος.....😂😱😂😱

τι να σου λεω φιλενάδα....

Παιδι μου εγω ειχα κοιλα φετες και τωρα φετες ζαμπον τυρι α κ δεξια αριστερα ψωμακια του τοστ παντελονι με δυσκολια κουμπώνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

τόσα χρόνια διατροφή κανω..... τι να σου πω τώρα....

Καλα κ εγω δεν τα πολυ πιστευω οτι ποιοτητα εχω αυτη θα μεινει αλλα κ για την ενδομητριωση καλο ειναι να μπω σε μια ταξη τουλαχιστον να καθυστερησω οσο μπορω την επανεμφανιση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Παιδι μου εγω ειχα κοιλα φετες και τωρα φετες ζαμπον τυρι α κ δεξια αριστερα ψωμακια του τοστ παντελονι με δυσκολια κουμπώνει

😂😂😂 ok  same here......😂😂

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Καλα κ εγω δεν τα πολυ πιστευω οτι ποιοτητα εχω αυτη θα μεινει αλλα κ για την ενδομητριωση καλο ειναι να μπω σε μια ταξη τουλαχιστον να καθυστερησω οσο μπορω την επανεμφανιση. 

δεν έχω άλλα reactions😤😤

 

εδώ είναι και το λινκ που δεν μπορούσε να κάνει copy paste η @Παρασκευαιδου

https://dietamonadwn.gr/

καρδούλες σε όλες σας❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Εγώ θα σου πω ότι παλεύω χρόνια με τη παχυσαρκια

Το κίνητρο για μένα έπαιξε ρόλο όταν η ενδοκρινολογο μου είπε ότι θα βοηθούμε στο στόχο μου για απόκτηση παιδιού η απωλεια

Εγώ ξεκινάω πολύ χαλαρά και σιγά σιγά μπαίνω σε προγραμα

Αυτό που έχω να πω με βοηθά η ισορροπία  τρώω κόκκινο κρέας με χόρτα  η μανιτάρια η σαλάτα το πολύ 1 με 2 φορές την εβδομαδα

Τρώω κοτόπουλο ψάρι αυγά άρα άλλες 3 μέρες της εβδομάδας περναμε

Τρώω ένα λαδερό ένα οσπριο

Αυτιστικα κάθε βδομάδα με λίγες εναλλαγες

Είμαι τυχερή δε μου αρέσουν τα ζυμαρικά  αλλά στερουμε πατάτες ρύζι που μου αρέσουν 

Στερουμε και γλυκά που λατρευω

Αλλά δίνω κάποια ρεπό στον εαυτό μου για ταβερνάκια η  τρώω μια κουταλιά γλυκό από το πιάτο του άντρα μου μια στο τοσο

Δε μου αρέσουν τα αναψυκτικά πέρα από τη σόδα που δε παχαίνει 

Το κυριότερο περπατάω οπωσδήποτε 7 χιλιόμετρα τη μέρα, κάθε μέρα 

Σπάνια θα το χάσω το πολύ 15.με 20 μέρες το χρόνο να μη παω

Ακόμα και στις διακοπές το κάνω ανελλιπώς 

Μένω σε  μεγάλο υψόμετρο η επιστροφή μου στον ανήφορο κάνει δουλειά 

Τώρα όμως από την 3μβρυομταφορα και μετά μου είπαν να μη περπατάω τόσο οπότε σαπθζω στο σπιτι

Αυτά απο μενα 

Ειπα απο σημερα να κανω μια προσπαθεια .. αντε να δουμε τι θα κανω .. αν χασω 5 κιλακια μεχρι Μαιο θα μαι ευτυχισμενη .. για πρωινο τι επιλογες εχεις;και σε ευχαριστω που μ απαντησες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

εσύ αγαπημένο μου κορίτσι, σαλονικοκρητικια.... μπορείς να πας στα H&M έχει ωραιότατα παντελόνια εγκυμοσύνης κτλ κτλ . Πραγματικά ωραία. εσύ μπορείς να φοράς ότι θέλεις τωρα. 

Εγώ δεν είμαι απο τις ψηλές κοπέλες. Το κλασσικό 1,60. Μια ζωή αδύνατη...αδύνατα πόδια, χέρια, μπράτσα....τσιλιβήθρα που λενε... τώρα όμως...... αδύνατες/γαμπες και μπούτια που κολλάνε πλέον μεταξύ τους... στήθος παραμένει μικρό με κοιλιά πιο μεγάλη από το στήθος.....😂😱😂😱

τι να σου λεω φιλενάδα....

Εγω αυτό που θα σου πω είναι ότι τα ακριβά αρώματα μπαίνουν σε μικρά μπουκαλάκια!!! Ανέκαθεν μου άρεσαν οι petite! Οπότε μια χαρά είσαι!

Για το H @ M που λες κοιτάω online γιατί εδώ το κατάστημα είναι ολίγον χάλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Αγαπημενη μου φιλολογαρα!!!! Με το καλο να δεις το μωρακι σου και να σου φυγουν ολες οι ανασφαλειες και να αρχισεις απο εδω και περα να σκεφτεσαι μονο ομορφα πραγματα! Στο ευχομαι απ τη καρδια μου!!!! Να δεις οτι ετσι θα ναι.....❤️❤️❤️❤️

Σε ευχαριστώ πολύ Σαλονικια μου! Μακάρι,  μακάρι να είναι έτσι! Εύχομαι σύντομα και στα δικά σου να πηγαίνεις να βλέπεις το/ τα μωράκι/α σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Ειπα απο σημερα να κανω μια προσπαθεια .. αντε να δουμε τι θα κανω .. αν χασω 5 κιλακια μεχρι Μαιο θα μαι ευτυχισμενη .. για πρωινο τι επιλογες εχεις;και σε ευχαριστω που μ απαντησες

Συνήθως φρυγανιά με μιλνερ και γαλοπούλα αργοτερα 2 φρούτα μήλο πορτοκαλι η ότι επιλεξεις

Μεσημέρι όπως είπαμε λαδερό η οσπριο με λίγο ψωμακι η παξιμαδακι μαυρο και λιγο φετα με λίγα λιπαρά, άλλος πρώτεινη ( κρεασ κοτόπουλο ψάρι αυγό) με σαλάτα η ψητά λαχανικά η μανιταρια

Απόγευμα αποξηραμένα φρούτα χωρίς ζάχαρη και κάποιο χυμο

 Βράδυ αν τρως γιαουρτακι (εμένα με πειράζει) 

Τρώω αγγουράκι καρότο με ξυδι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μπράβο κοριτσι μου! Συγχαρητήρια για τον υπερδιπλασιασμο! Όλα πάνε υπέροχα! Δεν σου είπε να πας γιατί οποιαδήποτε εξέταση οσο να πεις είναι αγχωτικη. Είδε ο γιατρός ότι αυξάνεται και με το παραπάνω οπότε δεν θέλει να σε στρεσάρει χωρίς λόγο. Εγω θα σου πω ότι την Παρασκευή έκανα την τελευταία μου εξέταση για προγεστερονη και οιστραδιολη (έκανα 2 φορες την εβδομάδα). Ε τώρα είμαι άλλος άνθρωπος,  πολύ πιο χαλαρή. Δεν ξέρω αν θα μου βγει σε καλό, αλλά δεν έχω αυτό το μόνιμο άγχος τι θα δείξουν οι εξετάσεις, τι θα δείξει ο υπερηχος κτλ. Οπότε μια χαρά το έκανε ο γιατρός σου!

Χαίρομαι για τον γάτο σου που τα πάει καλύτερα! Και εγω εχω ένα σκύλο που είναι 14 χρόνων και μόνο που σκέφτομαι ότι μπορεί να πεθάνει δακρύζω. 

Λες βρε κορίτσι μου; Με καθησύχασες τώρα κάπως. Βλέπω εδώ όλες που λέτε για επαναληπτικές χοριακές και προγεστερόνη και οιστραδιόλη και εμένα δεν μου είπαν τίποτα να κάνω, ίσα ίσα μου μειώνουν τα φάρμακα. Η αλήθεια είναι και οι πολλές εξετάσεις δημιουργούν στρες. Θα είσαι σίγουρα περισσότερο χαλαρή αποδώ και πέρα. Σε καλό θα σου βγει εννοείται!!!

Είμαι σίγουρη πως θα είναι πολύ καλή η αυχενική σου! Θα περιμένουμε με αγωνία να ακούσουμε αύριο τα συγκινητικά νέα 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kateriniwk είπε:

Αυτο με το περπατημα και το κοψιμο των γλυκων νομιζω κανει ολη τη δουλεια ... Και εγω ολο παλευω να χασω και βλεπω οτι μολις κοψω ψωμι και γλυκα και κουνιεμαι λιγο παραπανω γινεται αμεσως δουλεια .. γενικα το προβλημα μου ειναι οτι ειμαι απ τους ανθρωπους του καιθισιου... Τσιγαρο καφες και απο καναπε σε καναπε. Δουλεια καθιστικη.. απ τον κοβιντ ξεκινησα να περπαταω και οταν το εκανα εντατικα εχασα κιλα... 

😱😱😱 τ σ ι γ α ρ ο😱😱😱 α πα πα 😱😱😱 ξέρεις πως η νικοτίνη προκαλεί στέρηση όταν το κόβεις ή οταν το ελαττώνεις.... εεεεεε και αυτό θα το νιώσει και η μήτρα και το έμβρυο.... συμβουλή μου.... κάνε ό,τι κάνουν και άλλες γυναίκες... κόψ'το σιγα σιγά ή κάνε βελονισμό όπως έκανε μια φίλη μου... συμβουλή μου πάντα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Salvation78 είπε:

Συνήθως φρυγανιά με μιλνερ και γαλοπούλα αργοτερα 2 φρούτα μήλο πορτοκαλι η ότι επιλεξεις

Μεσημέρι όπως είπαμε λαδερό η οσπριο με λίγο ψωμακι η παξιμαδακι μαυρο και λιγο φετα με λίγα λιπαρά, άλλος πρώτεινη ( κρεασ κοτόπουλο ψάρι αυγό) με σαλάτα η ψητά λαχανικά η μανιταρια

Απόγευμα αποξηραμένα φρούτα χωρίς ζάχαρη και κάποιο χυμο

 Βράδυ αν τρως γιαουρτακι (εμένα με πειράζει) 

Τρώω αγγουράκι καρότο με ξυδι

Πωπω σκεψου εγω για πρωινο τσακιζω φρυγανιες με φυστικοβουτυρο κ μελι 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Πωπω σκεψου εγω για πρωινο τσακιζω φρυγανιες με φυστικοβουτυρο κ μελι 😂

Καλά κάνεις είναι superfood απλά εγώ δε τα προτιμώ 

Απλά όχι πάνω από 2 φρυγανιες

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Πωπω σκεψου εγω για πρωινο τσακιζω φρυγανιες με φυστικοβουτυρο κ μελι 😂

Μπορείς να θέλεις το πρωί να τρως βρώμη (20γρ) με γάλα αμυγδάλου, ηλιόσπορο, σπόρους τσια, μια κουταλιά γλ. φυστικοβούτηρο κ πολύ λίγο μέλι, ή αντί φυστικ. να βάλεις καρύδια, αμύγδαλα αυτό και είναι θρεπτικό και σε κραταει...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτελους .. εγω κοριτσια ξεκινησα σημερα μια διατροφη κ αν χασω 4 5 κιλα μεχρι μεσα Μαιου θα μαι ευτυχισμενη .. θα παρω κ το βιβλιο το μεταφρασμενο που ειπε η τροια το απογευμα κ βλεπουμε ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Επιτελους .. εγω κοριτσια ξεκινησα σημερα μια διατροφη κ αν χασω 4 5 κιλα μεχρι μεσα Μαιου θα μαι ευτυχισμενη .. θα παρω κ το βιβλιο το μεταφρασμενο που ειπε η τροια το απογευμα κ βλεπουμε ..

Είσαι μικρή θα τα καταφέρεις! Εγώ πιστεύω ότι τα κορίτσια κάτω των 40 έχουν πολύ μεγαλύτερες πιθανότητες από εμάς τις πιο μεγάλες. Με επιμονή και ενδελεχή έρευνα για το τι φταίει θα πετύχουν!  Και μεχρι 42-43 μαξ από εκεί και πέρα δυστυχώς για εμάς δυσκολεύει πολύ. Εγώ τώρα τα έμαθα αυτά, δυστυχώς δεν είχα ιδέα… τον άντρα μου τον γνώρισα στα 39 μου και προσέχαμε πάρα πολύ στην αρχή. Που να ξέρω; Το άφηνα για αργότερα, να ζήσουμε λίγο τον έρωτα, να πάμε κανένα ταξίδι και έφτασα 42. Και ο γιατρός μου έκανε και 4 σπερματεγχύσεις (απαράδεκτος!) έπεσε και ο κοβιντ και έφτασα 42,9 για την πρώτη εξωσωματική.  
Δυστυχώς δεν υπάρχει καθόλου ενημέρωση… εγώ προσπαθώ να πείσω τις φίλες μου αν θέλουν να κάνουν παιδί να προσπαθήσουν όταν είναι κάτω από 40 γιατί δεν έρχεται και αμέσως! Επιπλέον έπεισα μια που είναι 38 τώρα να κάνει έστω κατάψυξη ωαρίων… 

Είναι κρίμα, αν ήξερα, το πρώτο πράγμα που θα προσπαθούσα θα ήταν το παιδί και μετά γάμους και πανηγύρια. Γιατί οικογένεια χωρίς παιδιά δεν νοείται. Δεν έχουν νόημα τα άλλα. Η ουσία μετράει. 
Αλλά αυτά τα λέω τώρα που έχω φάει πολλές σφαλιάρες και έμαθα! Εγώ ήμουν σίγουρη ότι στην πρώτη εξωσωματική θα κάνω και δίδυμα! Και έμεινα έγκυος με ένα και απογοητεύτηκα φανταστείτε, μετά ήρθε και η παλλίνδρομη και με προσγείωσε απότομα. Δεν το συζητώ για τις επόμενες αρνητικότατες χοριακές. 
Γι’ αυτό να συμβουλεύετε τις φίλες σας και τους ανθρώπους που αγαπάτε. 
Ο χρόνος είναι πολύτιμος και δυστυχώς, το διαπιστώνεις αφού έχει περάσει… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Είσαι μικρή θα τα καταφέρεις! Εγώ πιστεύω ότι τα κορίτσια κάτω των 40 έχουν πολύ μεγαλύτερες πιθανότητες από εμάς τις πιο μεγάλες. Με επιμονή και ενδελεχή έρευνα για το τι φταίει θα πετύχουν!  Και μεχρι 42-43 μαξ από εκεί και πέρα δυστυχώς για εμάς δυσκολεύει πολύ. Εγώ τώρα τα έμαθα αυτά, δυστυχώς δεν είχα ιδέα… τον άντρα μου τον γνώρισα στα 39 μου και προσέχαμε πάρα πολύ στην αρχή. Που να ξέρω; Το άφηνα για αργότερα, να ζήσουμε λίγο τον έρωτα, να πάμε κανένα ταξίδι και έφτασα 42. Και ο γιατρός μου έκανε και 4 σπερματεγχύσεις (απαράδεκτος!) έπεσε και ο κοβιντ και έφτασα 42,9 για την πρώτη εξωσωματική.  
Δυστυχώς δεν υπάρχει καθόλου ενημέρωση… εγώ προσπαθώ να πείσω τις φίλες μου αν θέλουν να κάνουν παιδί να προσπαθήσουν όταν είναι κάτω από 40 γιατί δεν έρχεται και αμέσως! Επιπλέον έπεισα μια που είναι 38 τώρα να κάνει έστω κατάψυξη ωαρίων… 

Είναι κρίμα, αν ήξερα, το πρώτο πράγμα που θα προσπαθούσα θα ήταν το παιδί και μετά γάμους και πανηγύρια. Γιατί οικογένεια χωρίς παιδιά δεν νοείται. Δεν έχουν νόημα τα άλλα. Η ουσία μετράει. 
Αλλά αυτά τα λέω τώρα που έχω φάει πολλές σφαλιάρες και έμαθα! Εγώ ήμουν σίγουρη ότι στην πρώτη εξωσωματική θα κάνω και δίδυμα! Και έμεινα έγκυος με ένα και απογοητεύτηκα φανταστείτε, μετά ήρθε και η παλλίνδρομη και με προσγείωσε απότομα. Δεν το συζητώ για τις επόμενες αρνητικότατες χοριακές. 
Γι’ αυτό να συμβουλεύετε τις φίλες σας και τους ανθρώπους που αγαπάτε. 
Ο χρόνος είναι πολύτιμος και δυστυχώς, το διαπιστώνεις αφού έχει περάσει… 

Ολα καλα θα πανε μην απογοητευεσαι ..κ δεν ειμαι κ μικρουλα ..ειμαι Τελος του 85 Δεκεμβριο αρα ειμαι 36 κ γω ..δεν ειμαι κ νιατο ..κ πηρα ειδα μια κουλουρα τον Μαρτιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δεν είναι κάτι ανησυχητικό απ' την στιγμή που το βρίσκεις και έχει την εποπτεία ο γιατρός, απλά είναι κάποια απ' τα μικρόβια που προκαλούν αποβολές, οπότε μόνο για αυτά θέλει αυξημένη προσοχή. Δεν μου είχαν δώσει προβιοτικά, μόνο αντιβιώσεις έπαιρνα και μετά μια κρέμα για τους μύκητες που είχαν βγει τον τελευταίο καιρό λόγω του πεσσού, αλλά δόξα τω Θεώ φτάσαμε αισίως στο τέλος χωρίς κανένα πρόβλημα. Φαντάζομαι θα βοηθάνε κι αυτά απ' το να μην παίρνεις καθόλου, απλά δεν το είχα ψάξει παραπάνω, είχα το άγχος μην πάθει κάτι το έμβρυο απ' τα διάφορα που έβγαιναν! Το άγχος δυστυχώς μέχρι και την γέννα δεν νομίζω να φεύγει ποτέ, ακόμα και μετά την αυχενική πάντα υπάρχει κάτι να αγχώνεσαι, θέλει να μάθεις να το διαχειρίζεσαι με όποιο τρόπο δουλεύει στον καθένα. Καλή δύναμη σε όλες!
    • Σ ευχαριστώ που απάντησες κορίτσι μου ❤️ έτσι κι εμένα, μόνο όταν το ζουλάω, ή πχ όταν φοράω την τσάντα μου που έχει λουρι χιαστή, και βρεθεί το λουρί πάνω στο στήθος με πονανε οι θηλές. Δηλαδή είναι σίγουρα ευαίσθητο, απλά τις προηγούμενες εβδομάδες δε χρειαζόταν καν να το πιέσω ήταν βαρύ και επώδυνο. Τέλος πάντων, πρέπει να το ξεπεράσω, ούτως ή άλλως κι η γιατρός μου είπε ότι όσο σιγά σιγά αρχίζει κι αναλαμβάνει δράση ο πλακούντας μεταξύ 9ης-10ης εβ τα συμπτώματα θα υποχωρούν. Πρέπει να ηρεμήσω, απλά λόγω ιστορικού σκέφτομαι χαζά 🥲 τώρα είμαι καλύτερα ψυχολογικά, απορροφήθηκα και με τη δουλειά οπότε πάμε παρακάτω με θετική ενέργεια 💫
    • Εμένα 21+5  439γρ. Μου είπε η γιατρός οτι το μέγεθος πρέπει να πάει αναλογικά με το σωματοτυπο της μητέρας. Μου είπε εγω π είμαι μικροκαμωμενη καλό είναι να κανω μικρό μωρό.
    • 13 μηνων κ εμείς!  Τώρα είναι 2 χρόνων κ δεν σταματάει να μιλάει.. 😁
    • @Kiddoμου χάρηκα τοοοοσο πολύ!  Πολύ καλά νέα! Οποτε ηρεμία τώρα εεε... !!!  Τώρα έτοιμη για την αυχενική να φύγει κ αυτό το βάρος! Πότε την κάνεις?    @Θέτις Κ.,λοιπόν κ εγώ το ίδιο έπαθα πριν μερικές βδομάδες! Με το στήθος που λες. Τωρα δεν ποναει οπως στις αρχες, βεβαια παλι με εχει πιασει πονος αμα το χτυπησει η κορη μου 🤣 Ρωτησα εχθές για τους πόνους που έχω χαμηλά σαν ωορρηξία. Μου είπε ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...