Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις On 31/5/2023 at 8:59 ΠΜ, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Παρακολουθώ την συζήτηση σας. Εμενα ηταν η πρώτη προσπάθεια, οπότε και δεν γνώριζα πολλά πολλά. Σε όλη την διαδικασία εκανα ένα και μόνο υπέρηχο,μου έκανε εντύπωση που δεν με παρακολουθούσε κατά τη διάρκεια. Έγινε ο μοναδικός υπέρηχος 2 μέρες πριν την ωοληψια και δεν τον ρώτησα πόσα βλέπει, αρκέστηκα στο οτι μου είπε οτι εκανα πολλά. Εννοείται οτι αν ξαναέκανα θα ρωτούσα στον υπέρηχο πόσα βλέπει. Παρόλα αυτά μετά από 2 μέρες πήραμε 19! Και τώρα έχω 11 βλαστοκυστες 6ημερων.  Θέλω να πιστεύω οτι αν δεν έβλεπε τόσα πολλά στον υπέρηχο δεν θα προχωρούσαμε. 

 

Υπέρηχο μπορεί να μην έκανες θα έκανες όμως ορμονικές εξετάσεις τη 2η -3η μέρα που τους δείχνει ότι σου επιτρέπετε να ξεκινήσεις διέγερση. Εφόσον κάνεις τις ενέσεις την 8η μέρα κάνεις Υπέρηχο κ ορμονικές κ αν χρειάζεται επαναλαμβανεις. Αυτα για να μην απορείς ότι δε σε παρακολουθησαν με αυτά που βλέπουν προχωράνε ή ζητάνε επανάληψη. Όσο για τα ωοθηλακια να ρωτάς. Άσε που δε θα χρειαστεί να επαναλάβεις τη διαδικασία όλα καλά θα πανε με αυτά που έχεις. ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 21 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

εγω αν δεν πετύχω με τα κατεψυγμένα δεν θα συνεχίσω! Νιώθω ήδη τυχερή που πέτυχα έυκολα (για τα δεδομένα της εξωσωματικής πάντα) και δεν είμαι καθόλου διατεθημένη να τα κάνω όλα από την αρχή... Μια χαρά θα είμαστε και έτσι όπως είμαστε τώρα...  Εμείς τότε επειδή δεν βρίσκαμε κανένα άλλο θέμα και φάνηκε κ αυτή η ιδιαιτερότητα στα ωάρια (που αναφέρω παραπάνω) φοβηθηκαμε κ κάναμε χρωμοσωμικό έλεγχο στα έμβρυα (τότε επιτρεπόταν να κάνει όποιος θέλει) οπότε μετέφερα μόνο ένα καθώς ήξερα ότι είναι υγιές κ είχα μεγαλύτερες πιθανότητες επιτυχίας. Το ίδιο θα κάνω και τώρα. Θέλω να ελπίζω ότι καθότι πρόκειται πάλι για υγιές έμβρυο θα πάει καλά. Αν όχι όμως όπως ήδη ανέφερα είμαι ευγνώμων για αυτά που ήδη έχω και δεν θα το σκαλίσω παραπάνω... όταν τελειώσει το απόθεμα μου απλά θα σταματήσω...

Σου εύχομαι καλή επιτυχία!!! 

Έχεις πολύ καλές πιθανότητες με τα ήδη υπάρχοντα να πετύχεις. Θα συμφωνήσω μαζί σου ούτε εγώ θα έμπαινα στη διαδικασία να τα περάσω όλα αυτά ξανά.. καλή επιτυχία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

εγω αν δεν πετύχω με τα κατεψυγμένα δεν θα συνεχίσω! Νιώθω ήδη τυχερή που πέτυχα έυκολα (για τα δεδομένα της εξωσωματικής πάντα) και δεν είμαι καθόλου διατεθημένη να τα κάνω όλα από την αρχή... Μια χαρά θα είμαστε και έτσι όπως είμαστε τώρα...  Εμείς τότε επειδή δεν βρίσκαμε κανένα άλλο θέμα και φάνηκε κ αυτή η ιδιαιτερότητα στα ωάρια (που αναφέρω παραπάνω) φοβηθηκαμε κ κάναμε χρωμοσωμικό έλεγχο στα έμβρυα (τότε επιτρεπόταν να κάνει όποιος θέλει) οπότε μετέφερα μόνο ένα καθώς ήξερα ότι είναι υγιές κ είχα μεγαλύτερες πιθανότητες επιτυχίας. Το ίδιο θα κάνω και τώρα. Θέλω να ελπίζω ότι καθότι πρόκειται πάλι για υγιές έμβρυο θα πάει καλά. Αν όχι όμως όπως ήδη ανέφερα είμαι ευγνώμων για αυτά που ήδη έχω και δεν θα το σκαλίσω παραπάνω... όταν τελειώσει το απόθεμα μου απλά θα σταματήσω...

Σου εύχομαι καλή επιτυχία!!! 

Καλησπέρα. Καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που λες. Κι εγώ στη θέση σου το ίδιο θα έκανα. Και πιστεύω ότι οι πιθανότητες είναι με το μέρος σας!!

Εμένα δυστυχώς το θέμα είναι ότι δεν έχω πολλά ωάρια σε κάθε κύκλο, ώστε να κάνω προεμφυτευτικό και να εξασφαλίσω υγιές απόθεμα, ούτε έχω /-ουμε κάποιο άλλο διαπιστωμένο πρόβλημα που να επιβάλλει προεμφυτευτικό. Απ' όσο καταλαβαίνω από αυτά που διαβάζω.

Στην πρώτη προσπάθεια χρειάστηκα τέσσερις ωοληψίες για να εξασφαλίσω 5 βλαστοκύστες. Και ο γιατρός μου ακολουθεί αυστηρά τα πρωτόκολλα εμφύτευσης, δεν δέχεται να βάλει λιγότερες από δύο στην ηλικία που είμαι. Έτσι οι βλαστοκύστες μου έφτασαν για μόλις δύο εμφυτεύσεις (η δεύτερη ανεπιτυχής..). Με πείραξε όσο και να πεις, όχι τόσο η αποτυχία (είμαι πολύ ρεαλίστρια, ήξερα ότι οι πιθανότητες είναι 60-40 στην καλύτερη), όσο το ότι έχασα το μαξιλαράκι μου, το απόθεμα που είχα μαζέψει και μου έδινε μια σιγουριά... Έχω όμως το παιδάκι μου, που μου δίνει μεγάλη δύναμη και άλλη αφετηρία.

Ιδανικά, ούτε εγώ θα ήθελα να ξαναπεράσω την διαδικασία. Αλλά το θέλουμε ένα αδελφάκι και είπαμε να το κυνηγήσουμε όσο μπορούμε και αντέξουμε μέσα σε ένα εύλογο χρονικό διάστημα.

Αυτό τον μήνα έχω ραντεβού να τα συζητήσουμε. Θα ρωτήσω τι γίνεται και με τον προεμφυτευτικό, γιατί δεν τα ξέρω καθόλου αυτά. Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές. Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η RAM21 είπε:

Να μην αγχώνεσαι. Όντως θα φανεί στην πράξη. Οι γιατροί συνήθως κάνουν την εξέταση αυτή για να έχουν μια πρώτη εικόνα. Αλλά τελικά βασίζονται στον υπερηχογραφικό έλεγχο. Ο δικός μου την πρώτη φορά απορούσε πώς με ΑΜΗ 6,5 είδε μόλις τέσσερα ωοθυλάκια (τα πήρε στο κρανίο βασικά!😆). Στη συνέχεια δεν ασχολήθηκε καν με την εξέταση αυτή, ούτε μου είπε να την επαναλάβω ποτέ. Το βλέπαμε μήνα- μήνα.

Εγώ καταλήγω ότι η ΑΜΗ μάλλον δείχνει το απόθεμα των ωοθηκών συνολικά και όχι την δυναμική της ωοθήκης μήνα - μήνα. Ίσως κάνω και λάθος... αλλά δεν το ψάχνω περισσότερο.

Όλα να σου πάνε καλά και τον επόμενο μήνα να έχεις ευχάριστα νέα!

Ναι σωστά! Δίνει εικόνα για το συνολικό απόθεμα των ωοθηκών. Απλά επικρατεί η άποψη πως γυναίκες με χαμηλή ΑΜΗ αναμένεται να είναι φτωχές ανταποκρίτριες. Πάντως και για όποια άλλη κοπέλα ενδιαφέρει το συγκεκριμένο ζήτημα να πω πως στο πρώτο κέντρο που επισκέφτηκα μου είπανε πως είναι πολύ σημαντικό να μην υπάρχει άγχος παρά μόνο καλή διάθεση και αισιοδοξία. Αυτό μπορεί να βοηθήσει πολύ είπαν στην παραγωγή ωαρίων. Δεν ξέρω ούτε κατά πόσο ισχύει, ούτε κατά πόσο είναι εφικτό αλλά το παραθέτω :)

Σ ευχαριστω πολύ για την ευχή! Το ΄ίδιο εύχομαι για όλες μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, μπαίνω κι εγώ σιγά σιγά στο κλαμπ και θα ήθελα αν κάποια γνωρίζει να με κατατοπίσει λίγο γιατί μόνο στην σκέψη με πιάνει πανικός. Είναι κάποια κοπέλα ελεύθερος επαγγελματίας/ αυτοαπασχολούμενη να πέρασε επιτροπή; Δεν βρίσκω καμία πληροφορία τι ισχύει για εμάς και επειδή γενικά είμαστε λίγο του πεταματού σε αυτή τη χώρα οι ελεύθεροι επαγγελματίες θα ήθελα να μου πει την εμπειρία της. Εμείς δικαιούμαστε να ελπίζουμε ή να μην το σκέφτομαι καν να πάω να κλέψω καμιά τράπεζα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Σήμερα 10η μερα εμβρυομεταφορας εκανα και τη 2η χοριακη μου και δυστυχως ήταν αρνητική. Έχοντας μια εμπειρία και από τα δυο αποτελεσματα μιας και η 1η μου εξωσωματικη πετυχε και η 2η απετυχε αναρωτιεμαι αν οι γιατροι μας εκμεταλλευονται τοσο πολυ. Η 2η εξωσωματικη μου για καποιο λογο που ειχα καταλαβει απο την αρχη οτι δεν θα πηγαινε καλα διεφερε απο την 1η. Αυτο που θελω να πω με το συλλογισμο μου ειναι πως ευχομαι σε ολα τα κοριτσια καλη επιτυχια και ποτε μα ποτε μη το βαζετε κατω. Ειμαστε πιο δυνατες απο αυτους που μας εκμεταλλευονται για λιγα χρηματα παραπανω. Σας φιλω και σας ευχομαι τα καλυτερα💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Vickypucca είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Σήμερα 10η μερα εμβρυομεταφορας εκανα και τη 2η χοριακη μου και δυστυχως ήταν αρνητική. Έχοντας μια εμπειρία και από τα δυο αποτελεσματα μιας και η 1η μου εξωσωματικη πετυχε και η 2η απετυχε αναρωτιεμαι αν οι γιατροι μας εκμεταλλευονται τοσο πολυ. Η 2η εξωσωματικη μου για καποιο λογο που ειχα καταλαβει απο την αρχη οτι δεν θα πηγαινε καλα διεφερε απο την 1η. Αυτο που θελω να πω με το συλλογισμο μου ειναι πως ευχομαι σε ολα τα κοριτσια καλη επιτυχια και ποτε μα ποτε μη το βαζετε κατω. Ειμαστε πιο δυνατες απο αυτους που μας εκμεταλλευονται για λιγα χρηματα παραπανω. Σας φιλω και σας ευχομαι τα καλυτερα💝

Ειλικρινά λυπάμαι για την εξέλιξη αυτή @Vickypucca. Εύχομαι ολόψυχα η επόμενη προσπάθεια να πάει καλά!

(Δυστυχώς παίζουμε με τις πιθανότητες, οπότε πράγματι χρειάζεται υπομονή και δύναμη. Η πιθανότητα επιτυχίας με την 1η ετ για ηλικίες κάτω των 35 ετών είναι περίπου 41%, οπότε μπορεί να σε κάνει να νιώσεις καλύτερα το ότι την 1η φορά ήσουν στις τυχερές. Μακάρι η μία επιτυχία να εγγυόταν και την επόμενη, αλλά δυστυχώς δεν είναι έτσι. Αν όμως έχεις αμφιβολία για το αν ο γιατρός σου έκανε καλή δουλειά, μπορείς να συζητήσεις και με κάποιον άλλο για την επόμενη προσπάθεια.)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sophie80 είπε:

Ειλικρινά λυπάμαι για την εξέλιξη αυτή @Vickypucca. Εύχομαι ολόψυχα η επόμενη προσπάθεια να πάει καλά!

(Δυστυχώς παίζουμε με τις πιθανότητες, οπότε πράγματι χρειάζεται υπομονή και δύναμη. Η πιθανότητα επιτυχίας με την 1η ετ για ηλικίες κάτω των 35 ετών είναι περίπου 41%, οπότε μπορεί να σε κάνει να νιώσεις καλύτερα το ότι την 1η φορά ήσουν στις τυχερές. Μακάρι η μία επιτυχία να εγγυόταν και την επόμενη, αλλά δυστυχώς δεν είναι έτσι. Αν όμως έχεις αμφιβολία για το αν ο γιατρός σου έκανε καλή δουλειά, μπορείς να συζητήσεις και με κάποιον άλλο για την επόμενη προσπάθεια.)

Δυστυχώς στο κέντρο που είμαι δεν αναλαμβάνει γιατρός τα περιστατικά κάποιου άλλου και δεν μπορώ να αλλάξω κέντρο γιατί είναι σχεδόν τζαμπέ.  Αλλά όταν πήγα στο πρώτο ραντεβού για τη 2η προσπάθεια και εφόσον δεν με είχε ξεγεννήσει αυτός η πρώτη του κουβέντα ήταν ότι δεν θα είμαι τόσο τυχερή όσο την πρώτη φορά και κάθε φορά που πήγαινα με ρώταγε που και με ποιον γέννησα. Εντάξει το είχα καταλάβει ότι ήθελε να με ξεπετάξει αλλά όχι κι έτσι! Εδώ δεν θυμόταν τι φάρμακα μου είχε δώσει για να μου τα κόψει. Τελοσπάντων, απλά με ενόχλησε ο τρόπος και σκέφτομαι ότι θα μπορούσα τελικά να προσπαθήσω και φυσιολογικά με τον συζύγο μιας και η αγωνία μου ίδια θα ήταν αφού το μόνο μας θέμα είναι το στίγμα. Συγνωμη για το κατεβατό αλλά ήθελα κάπου να τα πω. Καλη επιτυχία σας εύχομαι!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρίζονται τα παρακάτω φάρμακα:

4 vasclor

14 innohep 0,45

3 κουτια cyclacur

3 utrogestan

1 vibramicyn 

Όποια ενδιαφέρεται της τα στέλνω με courier. Εγώ μένω Πάτρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/6/2023 at 8:07 ΜΜ, ο/η Dimitrapth είπε:

Γεια σας κορίτσια, μπαίνω κι εγώ σιγά σιγά στο κλαμπ και θα ήθελα αν κάποια γνωρίζει να με κατατοπίσει λίγο γιατί μόνο στην σκέψη με πιάνει πανικός. Είναι κάποια κοπέλα ελεύθερος επαγγελματίας/ αυτοαπασχολούμενη να πέρασε επιτροπή; Δεν βρίσκω καμία πληροφορία τι ισχύει για εμάς και επειδή γενικά είμαστε λίγο του πεταματού σε αυτή τη χώρα οι ελεύθεροι επαγγελματίες θα ήθελα να μου πει την εμπειρία της. Εμείς δικαιούμαστε να ελπίζουμε ή να μην το σκέφτομαι καν να πάω να κλέψω καμιά τράπεζα; 

Καλησπέρα!εγώ είμαι ελεύθερος επαγγελματιας( στον ογα δηλαδή αλλά εφκα είναι όλα και πέρασα κανονικά)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/6/2023 at 9:29 ΠΜ, ο/η Vickypucca είπε:

Χαρίζονται τα παρακάτω φάρμακα:

4 vasclor

14 innohep 0,45

3 κουτια cyclacur

3 utrogestan

1 vibramicyn 

Όποια ενδιαφέρεται της τα στέλνω με courier. Εγώ μένω Πάτρα

Καλημέρα!

Αν μου επιτρέπεις, ήθελα να σε ρωτήσω κάτι επειδή έγραψες πως μένεις Πάτρα. Είμαι σε αναζήτηση γυναικολόγου για να μου κάνει τους υπέρηχους. Την εξωσωματική θα την κάνω στα Ιωάννινα αλλά χρειάζομαι κάποιον εδώ στη Πάτρα για να με παρακολουθεί ώστε να μην πηγαινοέρχομαι. Έχεις να μου προτείνεις κάποιον καλό; Αν δεν επιτρέπεται να γράψεις όνομα δημόσια, θα το εκτιμούσα αν μπορούσες να μου στείλεις ένα προσωπικό μήνυμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/6/2023 at 6:27 ΜΜ, ο/η Domna93 είπε:

Καλησπέρα!εγώ είμαι ελεύθερος επαγγελματιας( στον ογα δηλαδή αλλά εφκα είναι όλα και πέρασα κανονικά)

Αχ σ ευχαριστώ πολύ γιατί είχα αγχωθεί πάρα πολύ! Τώρα απλά θα αγχώνομαι για να μας περάσουν... 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

@misofeggaro τι νέα έχεις;σε έχω έννοια…

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου... Αυτό το μήνα δεν κάνω τπτ, θέλω να ξεκουραστώ απο φάρμακα, ενέσεις, αιμοληψίες κτλ. Πιο μετά βλέπουμε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας...ελπίζω να είστε δυνατές κ σύντομα με μωρακια..είμαι σε απελπισία κ θέλω βοήθεια .έχω σπω με ελάχιστες ωορρηξίες το χρόνο.3αποτυχημενες εγκυμοσύνες. παίρνω 6cyclacur/μερα και 21μερες μετα ήταν μόνο 6 το ενδομήτριο!!όπως και στη διέγερση με ενέσεις 6.30...παλια είχα 13!!ένα χρόνο μετά την αποξεση έκανα μια περίοδο με 10μερες αίμα ..μετά φοβήθηκα κ έκανα την 1η διαγνω υστεροσκοπηση +βιοψία  .δεν βρέθηκαν συμφησεις μόνο  πολυποειδες ενδομ π μου είπαν έχει σχέση με το σπω.αππ εκεί κ πέρα βλέπω συνεχώς λεπτο ενδομητριο.. ...εχθές ξανα έκανα 2η υστεροσκοπησξ που διορθώσαμε το τόξο π είχε η μήτρα,πάλι δε βρέθηκαν συμφησεις/ουλές..άρα πως είναι λεπτό ;επηρεάστηκε από την αποξεση αλλά δεν υπάρχουν ευρήματα ? ...φοβάμαι πως δε θα τα καταφέρω ποτε .αν υπάρχει κοπέλα με το ίδιο πρόβλημα στο ενδομήτριο ή κάπως μπορεί να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα πολύ.ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γλυκά κάποιες μπορεί να με θυμάστε από παλιά κάποιες όχι….Το ταξίδι μου για την απόκτηση παιδιού ξεκίνησε πριν 7 χρόνια, κάνοντας προσπάθειες χωρίς αποτέλεσμα επισκέφθηκα πολλούς γιατρούς σε Θεσσαλονίκη και Αθήνα τα μεγαλύτερα ονόματα… και όλοι μου έλεγαν το ίδιο πραγμα ότι δεν έχουμε κανένα πρόβλημα…Έκανα το 2017 μια εγχείρηση για αφαίρεση ινομυωματος αλλά και πάλι τίποτα….Το 2021 αποφάσισα να προχωρήσω σε εξωσωματική 1η διέγερση 3 βλαστοκυστες,1η ετ αρνητικό αποτέλεσμα,2η ετ θετική χοριακη με τέλειες αυξήσεις αλλά αυτόματη αποβολή στην 7η εβδομάδα!2η διέγερση 6 βλαστοκυστες,3η ετ θετική χοριακη πάλι τέλειες αυξήσεις αλλά αυτόματη αποβολή στην 7η εβδομάδα την ιδια ακριβώς κατάληξη είχε και η 4η ετ με αυτόματη αποβολή πάλι.Σε όλο αυτό το διάστημα είχα κάνει ότι εξέταση μπορεί να φανταστεί κανείς και υστεροσκοπησεις και ελέγχους dna και μικροβίωμα ΟΛΑ!!!!!Ήμουν αποφασισμένη να βάλω τις τελευταίες 2 βλαστοκυστες κ σίγουρη ότι ούτε αυτή θα πάει καλά θα προχωρούσα στην επόμενη διέγερση σε προεμφυτευτικο…Κάνω την 5η ετ χοριακή 133 οι αυξήσεις ήταν καλές αλλά όχι με απόλυτο διπλασιασμό κάνω τον πρώτο υπέρηχο και βλέπουμε δυο εμβρυάκια!!!!Μην τα πολυλογώ σήμερα έχω δίπλα μου δυο υπέροχα μωράκια που έχουν γεμίσει τις ζωές μας φως!!!!Ολο αυτό το σεντόνι σας το έγραψα για να σας πω να μην τα παρατάτε να κάνετε υπομονή και να θυμάστε ότι αργά η γρήγορα όλες θα γίνετε μανούλες!!!!Μπορει να έπεσα πολλές φορές αλλά πάντα σηκωνόμουν κ βλέποντας τα μωράκια μου συνειδητοποιώ ότι άξιζαν όλα όσα πέρασα οι ενέσεις,τα χάπια,οι επισκέψεις σε γιατρούς και αν μου έλεγαν να τα ξανακάνω θα τα ξαναέκανα ξανα και ξανα!!!Μην χάνετε την πίστη σας κορίτσια μου….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/6/2023 at 8:52 ΠΜ, ο/η Evi87 είπε:

Κορίτσια μου γλυκά κάποιες μπορεί να με θυμάστε από παλιά κάποιες όχι….Το ταξίδι μου για την απόκτηση παιδιού ξεκίνησε πριν 7 χρόνια, κάνοντας προσπάθειες χωρίς αποτέλεσμα επισκέφθηκα πολλούς γιατρούς σε Θεσσαλονίκη και Αθήνα τα μεγαλύτερα ονόματα… και όλοι μου έλεγαν το ίδιο πραγμα ότι δεν έχουμε κανένα πρόβλημα…Έκανα το 2017 μια εγχείρηση για αφαίρεση ινομυωματος αλλά και πάλι τίποτα….Το 2021 αποφάσισα να προχωρήσω σε εξωσωματική 1η διέγερση 3 βλαστοκυστες,1η ετ αρνητικό αποτέλεσμα,2η ετ θετική χοριακη με τέλειες αυξήσεις αλλά αυτόματη αποβολή στην 7η εβδομάδα!2η διέγερση 6 βλαστοκυστες,3η ετ θετική χοριακη πάλι τέλειες αυξήσεις αλλά αυτόματη αποβολή στην 7η εβδομάδα την ιδια ακριβώς κατάληξη είχε και η 4η ετ με αυτόματη αποβολή πάλι.Σε όλο αυτό το διάστημα είχα κάνει ότι εξέταση μπορεί να φανταστεί κανείς και υστεροσκοπησεις και ελέγχους dna και μικροβίωμα ΟΛΑ!!!!!Ήμουν αποφασισμένη να βάλω τις τελευταίες 2 βλαστοκυστες κ σίγουρη ότι ούτε αυτή θα πάει καλά θα προχωρούσα στην επόμενη διέγερση σε προεμφυτευτικο…Κάνω την 5η ετ χοριακή 133 οι αυξήσεις ήταν καλές αλλά όχι με απόλυτο διπλασιασμό κάνω τον πρώτο υπέρηχο και βλέπουμε δυο εμβρυάκια!!!!Μην τα πολυλογώ σήμερα έχω δίπλα μου δυο υπέροχα μωράκια που έχουν γεμίσει τις ζωές μας φως!!!!Ολο αυτό το σεντόνι σας το έγραψα για να σας πω να μην τα παρατάτε να κάνετε υπομονή και να θυμάστε ότι αργά η γρήγορα όλες θα γίνετε μανούλες!!!!Μπορει να έπεσα πολλές φορές αλλά πάντα σηκωνόμουν κ βλέποντας τα μωράκια μου συνειδητοποιώ ότι άξιζαν όλα όσα πέρασα οι ενέσεις,τα χάπια,οι επισκέψεις σε γιατρούς και αν μου έλεγαν να τα ξανακάνω θα τα ξαναέκανα ξανα και ξανα!!!Μην χάνετε την πίστη σας κορίτσια μου….

Συγχαρητήρια, να σας ζήσουν οι κορούλες σας, γερές και τυχερές! Έτσι όπως τα λες είναι, όποιος συνεχίζει τις προσπάθειες θα δικαιωθεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/6/2023 at 8:52 ΠΜ, ο/η Evi87 είπε:

Κορίτσια μου γλυκά κάποιες μπορεί να με θυμάστε από παλιά κάποιες όχι….Το ταξίδι μου για την απόκτηση παιδιού ξεκίνησε πριν 7 χρόνια, κάνοντας προσπάθειες χωρίς αποτέλεσμα επισκέφθηκα πολλούς γιατρούς σε Θεσσαλονίκη και Αθήνα τα μεγαλύτερα ονόματα… και όλοι μου έλεγαν το ίδιο πραγμα ότι δεν έχουμε κανένα πρόβλημα…Έκανα το 2017 μια εγχείρηση για αφαίρεση ινομυωματος αλλά και πάλι τίποτα….Το 2021 αποφάσισα να προχωρήσω σε εξωσωματική 1η διέγερση 3 βλαστοκυστες,1η ετ αρνητικό αποτέλεσμα,2η ετ θετική χοριακη με τέλειες αυξήσεις αλλά αυτόματη αποβολή στην 7η εβδομάδα!2η διέγερση 6 βλαστοκυστες,3η ετ θετική χοριακη πάλι τέλειες αυξήσεις αλλά αυτόματη αποβολή στην 7η εβδομάδα την ιδια ακριβώς κατάληξη είχε και η 4η ετ με αυτόματη αποβολή πάλι.Σε όλο αυτό το διάστημα είχα κάνει ότι εξέταση μπορεί να φανταστεί κανείς και υστεροσκοπησεις και ελέγχους dna και μικροβίωμα ΟΛΑ!!!!!Ήμουν αποφασισμένη να βάλω τις τελευταίες 2 βλαστοκυστες κ σίγουρη ότι ούτε αυτή θα πάει καλά θα προχωρούσα στην επόμενη διέγερση σε προεμφυτευτικο…Κάνω την 5η ετ χοριακή 133 οι αυξήσεις ήταν καλές αλλά όχι με απόλυτο διπλασιασμό κάνω τον πρώτο υπέρηχο και βλέπουμε δυο εμβρυάκια!!!!Μην τα πολυλογώ σήμερα έχω δίπλα μου δυο υπέροχα μωράκια που έχουν γεμίσει τις ζωές μας φως!!!!Ολο αυτό το σεντόνι σας το έγραψα για να σας πω να μην τα παρατάτε να κάνετε υπομονή και να θυμάστε ότι αργά η γρήγορα όλες θα γίνετε μανούλες!!!!Μπορει να έπεσα πολλές φορές αλλά πάντα σηκωνόμουν κ βλέποντας τα μωράκια μου συνειδητοποιώ ότι άξιζαν όλα όσα πέρασα οι ενέσεις,τα χάπια,οι επισκέψεις σε γιατρούς και αν μου έλεγαν να τα ξανακάνω θα τα ξαναέκανα ξανα και ξανα!!!Μην χάνετε την πίστη σας κορίτσια μου….

Να σάς ζήσουν τα μωράκια! Να έχουν πάντα υγεία! ☺️

7 χρόνια πήρε και σε μένα να βρούμε τι φταίει... Και τώρα περιμένω τον έρωτα της ζωής μου να γεννηθεί σε λίγο! 

Μη τα παρατάτε κορίτσια! Μπορεί σε κάποιες από εμάς να αργεί περισσότερο αλλά στο τέλος έρχεται η δικαίωση του αγώνα μας! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα .Έκανα εμβρυομεταφορά 5/6 με 3 έμβρυα άριστης ποιότητας τρίτης μερας και στις 20/6 έκανα χοριακή.Απογοητεύτηκα λίγο γιατί η χοριακή έδειξε 36.Ναι μεν είναι θετική αλλα είναι χαμηλή.Μου είπαν να μην απογοητεύομαι και ότι μπορεί να πάει καλά.Παράλληλα μου αύξησαν την δοσολογία των φαρμάκων σε 3 cyclacur πρωί, 3 cyclacur μεσημέρι , 3 cyclacur βραδυ, 2 utrogestan πρωι, 1 utrogestan μεσημέρι και 2 utrogestan το βραδυ.Επίσης παίρνω salospir και αντιπηκτική καθημερινά.θεωρείτε οτι είναι πολλα αυτα που παίρνω?Η χοριακή πως σας φαινεται?θα την επαναλάβω σε 2 μέρες.Εχει τυχει σε καμιά σας να έχει στην αρχη τόσο καλή χοριακή και έπειτα να πάει καλά?Εχω αρχίσει να απογοητεύομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/6/2023 at 8:15 ΠΜ, ο/η ioanna12345678 είπε:

Καλησπέρα .Έκανα εμβρυομεταφορά 5/6 με 3 έμβρυα άριστης ποιότητας τρίτης μερας και στις 20/6 έκανα χοριακή.Απογοητεύτηκα λίγο γιατί η χοριακή έδειξε 36.Ναι μεν είναι θετική αλλα είναι χαμηλή.Μου είπαν να μην απογοητεύομαι και ότι μπορεί να πάει καλά.Παράλληλα μου αύξησαν την δοσολογία των φαρμάκων σε 3 cyclacur πρωί, 3 cyclacur μεσημέρι , 3 cyclacur βραδυ, 2 utrogestan πρωι, 1 utrogestan μεσημέρι και 2 utrogestan το βραδυ.Επίσης παίρνω salospir και αντιπηκτική καθημερινά.θεωρείτε οτι είναι πολλα αυτα που παίρνω?Η χοριακή πως σας φαινεται?θα την επαναλάβω σε 2 μέρες.Εχει τυχει σε καμιά σας να έχει στην αρχη τόσο καλή χοριακή και έπειτα να πάει καλά?Εχω αρχίσει να απογοητεύομαι.

Η αλήθεια είναι πως δεκαπέντε μέρες μετά είναι κάπως χαμηλή.. Αλλά ν ανέβει στην επανάληψη αρκετά, αυτό μετρα. Καλή επιτυχία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

@marinaPπώς πάει η προετοιμασία? Έκανες τη μεταφορά? 

Καλημέρα κορίτσι μου ευχαριστώ που ρωτάς ♥️🙏🏻 όχι δεν την έκανα τελικά, την έχω αφήσει για τον επόμενο κύκλο, να φτιάξει λίγο και το ψυχολογικό κομμάτι. Είπα να ηρεμήσω λίγο και να την κάνω Αύγουστο που είναι και οι άδειες να είμαι πιο χαλαρή. 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου ευχαριστώ που ρωτάς ♥️🙏🏻 όχι δεν την έκανα τελικά, την έχω αφήσει για τον επόμενο κύκλο, να φτιάξει λίγο και το ψυχολογικό κομμάτι. Είπα να ηρεμήσω λίγο και να την κάνω Αύγουστο που είναι και οι άδειες να είμαι πιο χαλαρή. 😊

Μπράβο, ακόμα καλύτερα, να είσαι και πιο ξεκούραση! ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Η αλήθεια είναι πως δεκαπέντε μέρες μετά είναι κάπως χαμηλή.. Αλλά ν ανέβει στην επανάληψη αρκετά, αυτό μετρα. Καλή επιτυχία! 

Τι μπορεί να σημαίνει θετική χαμηλή χοριακή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...