Μετάβαση σε περιεχόμενο

2 συνεχόμενες βιοχημικές


Recommended Posts

στις πριν 19 ώρες, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

Πήρα κορίτσια την Α χοριακή και είναι 221  .Σε 2 ημέρες θα επαναλάβω. Μέχρι τότε συγκρατημένη αισιοδοξία.

Υπέροχα νέα! Συγχαρητήρια!!!

Ευχομαι όλα να εξελιχθούν ΄τέλεια ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

Πήρα κορίτσια την Α χοριακή και είναι 221  .Σε 2 ημέρες θα επαναλάβω. Μέχρι τότε συγκρατημένη αισιοδοξία.

Συγχαρητήρια! Με το καλό να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Εγώ είναι να πάω αύριο για χοριακή, αλλά "φοβάμαι"...
Λέω να το παρατείνω 1-2 μέρες...
Δεν θέλω να απογοητευτώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η eirinigt είπε:

Συγχαρητήρια! Με το καλό να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Εγώ είναι να πάω αύριο για χοριακή, αλλά "φοβάμαι"...
Λέω να το παρατείνω 1-2 μέρες...
Δεν θέλω να απογοητευτώ...

Να ΄ έχεις θάρρος .Αυτές οι διαδικασίες θέλουν υπομονή ,επιμονή και την φωνή της λογικής .Σε καταλαβαίνω όμως η παράταση της ελπίδας και  ο φόβος μας κάνει να είμαστε αναβλητικές .Οτι σου πει ο γιατρός που εμπιστεύεσαι.Καλά αποτελέσματα μέσα από την καρδιά μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Συγχαρητήρια! Να μας ενημερώσεις και για την επόμενη! 

Ευχαριστώ κορίτσια θα το κάνω .Αλλά το πιστέυετε οτι έχω συμπτώματα ήδη.Πόνο στο στομάχι, τεντώματα στην κοιλιά, κόπωση, ελαφριά ζαλάδα, α ειχα και ελαφρύ συνάχι για 10 μέρες.Το στήθος όχι τόσο πολύ πρησμένο. όπως άλλες φορές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Υπέροχα νέα! Συγχαρητήρια!!!

Ευχομαι όλα να εξελιχθούν ΄τέλεια ❤️

Σε ευχαριστώ γλυκιά μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/11/2022 at 9:08 ΜΜ, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

Πήρα κορίτσια την Α χοριακή και είναι 221  .Σε 2 ημέρες θα επαναλάβω. Μέχρι τότε συγκρατημένη αισιοδοξία.

Συγχαρητήρια μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/11/2022 at 3:17 ΜΜ, ο/η misofeggaro είπε:

Συγχαρητήρια! Να μας ενημερώσεις και για την επόμενη! 

'Εκανα και την επόμενη  σε  2 μέρες απο 221 έγινε  369 ,δεν διπλασιάστηκε  όμως. Βέβαια λένε ότι διπλασιάζεται στην αρχη  κάθε 48-72 ώρες και επειτα διπλασιάζεται  κάθε 48.Δεν έχω καταφερει να βρω τον γιατρό ακόμα .Μου φαίνεται την αγωνία αυτή πρέπει να την περάσουμε όλες. Θα σκεφτώ θετικά .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

'Εκανα και την επόμενη  σε  2 μέρες απο 221 έγινε  369 ,δεν διπλασιάστηκε  όμως. Βέβαια λένε ότι διπλασιάζεται στην αρχη  κάθε 48-72 ώρες και επειτα διπλασιάζεται  κάθε 48.Δεν έχω καταφερει να βρω τον γιατρό ακόμα .Μου φαίνεται την αγωνία αυτή πρέπει να την περάσουμε όλες. Θα σκεφτώ θετικά .

Ναι έτσι πρέπει να σκέφτεσαι... Μόνο θετικά να σου έρθουν από εδώ και πέρα... Θα κάνεις κ άλλη επαναληπτική; Φαντάζομαι ήταν στο ίδιο μικροβιολογικό η δεύτερη ε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

'Εκανα και την επόμενη  σε  2 μέρες απο 221 έγινε  369 ,δεν διπλασιάστηκε  όμως. Βέβαια λένε ότι διπλασιάζεται στην αρχη  κάθε 48-72 ώρες και επειτα διπλασιάζεται  κάθε 48.Δεν έχω καταφερει να βρω τον γιατρό ακόμα .Μου φαίνεται την αγωνία αυτή πρέπει να την περάσουμε όλες. Θα σκεφτώ θετικά .

Κορίτσι μου, εμένα ο γιατρός μου λέει 65% αυξηση στις 2 μέρες ειναι καλα. Σε ορισμένες γυναίκες ( αναμεσα τους και εγω οπως φανηκε απο τις χοριακες, αν κ εγω ακομα ειμαι στην αναμονη για το σημερινο ραντεβού για να ακουσουμε ελπιζω καρδουλα) δεν έχουν διπλασιασμό στις 2 μέρες. Θα σου πω για φίλη μου, που και στις 2 εγκυμοσύνες της η χοριακή της ανεβαινε με αργους ρυθμους. Ο ενας γιος της ειναι 3 ετων τωρα και το δευτερο μωρακι ειναι στην κοιλιτσα 6 μηνων. Οταν επαιρνα τις δικες μου χοριακες και αγχωνομουν που δεν ειχα διπλασιασμο, μου ελεγε καθε μα καθε φορα, για την δικη της περιπτωση.

Ο γιατρός σου τι σου είπε; Φανταζομαι θα κανεις επαναληπτικη ετσι; Και να ειναι στο ιδιο μικροβιολογικο!!

Μεσα απο την καρδια μου ευχομαι ολα να πανε τελεια , και να εχεις μια υπεροχη τελειομηνη εγκυμοσυνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ ΄όλες κορίτσια .Και εσένα Έλλη για τις πληροφορίες. Τελικά μου είπαν  απο ΄το γιατρό να κάνω ξανά την Παρασκευή μετά από 2 μέρες. Ανυσηχητικό μου είπαν θα ήταν αν απο 221 είχε πάει 290 .Τώρα που πήγε  369 δηλαδή αύξηση 67,4% απλά κάνω επανάληψη να δω πως παει.Δεν σου λένε ουτε θετικά ουτε αρνητικά .Φαντάζεστε τι έχουν δει στα ιατρεία  να συμβαινουν ,όλα αυτά τα χρόνια?Στα διεθν'η site που κοίταξα ναι θεωρου΄ν πάνω από 60%  στις 48 ώρες κανονική εξέλιξη της χοριακής.Φροντίζω να το κάνω στο ίδιο εργαστήριο και μετά από 48 ώρες ακριβώς.Λεω οτι αν ειναι δυνατό και υγιες το έμβρυο θα επιβιώσει. Επίσης μου είπαν επειδ'η ειχα βάλει 2 βλαστοκύστες ίσως αυτό επηρεάζει κάπως τις τιμές.Δηλαδή να ξεκινησαν και οι 2 και να συνεχίζει η μια.Αλλα υποθέσεις κάνουν.Υπομονή , τώρα ηρέμησα λίγο, φυσικά και έχω ακόμα αγωνία...μέχρι την επόμενη χοριακή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσι μου, εμένα ο γιατρός μου λέει 65% αυξηση στις 2 μέρες ειναι καλα. Σε ορισμένες γυναίκες ( αναμεσα τους και εγω οπως φανηκε απο τις χοριακες, αν κ εγω ακομα ειμαι στην αναμονη για το σημερινο ραντεβού για να ακουσουμε ελπιζω καρδουλα) δεν έχουν διπλασιασμό στις 2 μέρες. Θα σου πω για φίλη μου, που και στις 2 εγκυμοσύνες της η χοριακή της ανεβαινε με αργους ρυθμους. Ο ενας γιος της ειναι 3 ετων τωρα και το δευτερο μωρακι ειναι στην κοιλιτσα 6 μηνων. Οταν επαιρνα τις δικες μου χοριακες και αγχωνομουν που δεν ειχα διπλασιασμο, μου ελεγε καθε μα καθε φορα, για την δικη της περιπτωση.

Ο γιατρός σου τι σου είπε; Φανταζομαι θα κανεις επαναληπτικη ετσι; Και να ειναι στο ιδιο μικροβιολογικο!!

Μεσα απο την καρδια μου ευχομαι ολα να πανε τελεια , και να εχεις μια υπεροχη τελειομηνη εγκυμοσυνη!!

Σε ευχαριστώ πολύ Elli 13 .Καλή επιτυχία για σήμερα και να μας πεις πως πήγε το ραντεβού σου με τον γιατρό!!!Εύχομαι τα καλύτερα που σίγουρα θα είναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

Σας ευχαριστώ ΄όλες κορίτσια .Και εσένα Έλλη για τις πληροφορίες. Τελικά μου είπαν  απο ΄το γιατρό να κάνω ξανά την Παρασκευή μετά από 2 μέρες. Ανυσηχητικό μου είπαν θα ήταν αν απο 221 είχε πάει 290 .Τώρα που πήγε  369 δηλαδή αύξηση 67,4% απλά κάνω επανάληψη να δω πως παει.Δεν σου λένε ουτε θετικά ουτε αρνητικά .Φαντάζεστε τι έχουν δει στα ιατρεία  να συμβαινουν ,όλα αυτά τα χρόνια?Στα διεθν'η site που κοίταξα ναι θεωρου΄ν πάνω από 60%  στις 48 ώρες κανονική εξέλιξη της χοριακής.Φροντίζω να το κάνω στο ίδιο εργαστήριο και μετά από 48 ώρες ακριβώς.Λεω οτι αν ειναι δυνατό και υγιες το έμβρυο θα επιβιώσει. Επίσης μου είπαν επειδ'η ειχα βάλει 2 βλαστοκύστες ίσως αυτό επηρεάζει κάπως τις τιμές.Δηλαδή να ξεκινησαν και οι 2 και να συνεχίζει η μια.Αλλα υποθέσεις κάνουν.Υπομονή , τώρα ηρέμησα λίγο, φυσικά και έχω ακόμα αγωνία...μέχρι την επόμενη χοριακή.

Καλό μήνα!
Και εγώ σκέφτηκα ότι μπορεί να παλινδρόμησε το ένα έμβρυο γιαυτό να μήν ήταν τόσο μεγάλη η αύξηση. Όμως εύχομαι για το πιο αισιόδοξο σενάριο, να είναι και τα δύο εκεί και γερά και σε 8 μήνες να τα κρατάς και τα δύο αγκαλιά! Εξάλλου όπως είπες έχουν συμβεί τα πάντα με τις χοριακές, κάθε εμβρυάκι είναι διαφορετικό και αξίζει να πιστεύουμε στις δυνατοτητές τους ❤️ Αύριο λοιπόν τα νέα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/12/2022 at 2:07 ΜΜ, ο/η misofeggaro είπε:

Καλό μήνα!
Και εγώ σκέφτηκα ότι μπορεί να παλινδρόμησε το ένα έμβρυο γιαυτό να μήν ήταν τόσο μεγάλη η αύξηση. Όμως εύχομαι για το πιο αισιόδοξο σενάριο, να είναι και τα δύο εκεί και γερά και σε 8 μήνες να τα κρατάς και τα δύο αγκαλιά! Εξάλλου όπως είπες έχουν συμβεί τα πάντα με τις χοριακές, κάθε εμβρυάκι είναι διαφορετικό και αξίζει να πιστεύουμε στις δυνατοτητές τους ❤️ Αύριο λοιπόν τα νέα!!! 

Κορίτσια καλησπέρα , πήρα τα αποτελέσματα της 3ης χοριακής .1η 221 /2η 369  /3η 858 όλες σε διάστημα ακριβώς 48 ωρών. Μου ειπαν από το γιατρό ότι ειναι καλή η εξέλιξη και  να κάνω άλλη μια την Δευτέρα .

Εσεις τι λετε , γιατι να εχει τόση διαφορά η μια από την αλλη μεταβολή?Ειχα βάλει 2 βλαστοκύστες βέβαια διαφορετικής δυναμικής και σταδιου εξέλιξης η κάθε μια.Θα δουμε, μέχρι τότε θα προσέυχομαι.Απλά έχει αυξηθεί η ζαλάδα μου και ανακάτεμα στο στομάχι.Θα προσεύχομαι να πανε όλα καλά .Σας ευχαριστώ για την υποστήριξη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα , πήρα τα αποτελέσματα της 3ης χοριακής .1η 221 /2η 369  /3η 858 όλες σε διάστημα ακριβώς 48 ωρών. Μου ειπαν από το γιατρό ότι ειναι καλή η εξέλιξη και  να κάνω άλλη μια την Δευτέρα .

Εσεις τι λετε , γιατι να εχει τόση διαφορά η μια από την αλλη μεταβολή?Ειχα βάλει 2 βλαστοκύστες βέβαια διαφορετικής δυναμικής και σταδιου εξέλιξης η κάθε μια.Θα δουμε, μέχρι τότε θα προσέυχομαι.Απλά έχει αυξηθεί η ζαλάδα μου και ανακάτεμα στο στομάχι.Θα προσεύχομαι να πανε όλα καλά .Σας ευχαριστώ για την υποστήριξη.

ΥΠΕΡΟΧΑ !!!
❤️ Σου ορκίζομαι πως ανατρίχιασα! όλα θα πάνε καλά, και στις δικές μου προσευχές θα είστε μέσα!
¨οπως είπες κάθε βλαστοκύστη αναπτύσσετε διαφορετικά άρα παίζει ανάλογο ρόλο στην αύξηση της χοριακής. Μέχρι τη δευτέρα μόνο να προσέχεις και να κάθεσαι στα αυγά σου. Όχι σαν άρρωστη αλλά σαν wannabe μαμά! 🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/12/2022 at 2:07 ΜΜ, ο/η misofeggaro είπε:

Καλό μήνα!
Και εγώ σκέφτηκα ότι μπορεί να παλινδρόμησε το ένα έμβρυο γιαυτό να μήν ήταν τόσο μεγάλη η αύξηση. Όμως εύχομαι για το πιο αισιόδοξο σενάριο, να είναι και τα δύο εκεί και γερά και σε 8 μήνες να τα κρατάς και τα δύο αγκαλιά! Εξάλλου όπως είπες έχουν συμβεί τα πάντα με τις χοριακές, κάθε εμβρυάκι είναι διαφορετικό και αξίζει να πιστεύουμε στις δυνατοτητές τους ❤️ Αύριο λοιπόν τα νέα!!! 

Συγχαρητήρια misofeggaro! Όλα θα πάνε καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η eirinigt είπε:

Συγχαρητήρια misofeggaro! Όλα θα πάνε καλά! 

H @ΙΩΑΝΝΑ1972  τα κατάφερε! Εγώ θα ξεκινήσω τη διαδικασία, μάλλον μετά τις γιορτές.

Λυπάμαι για την απώλεια σου, μην απογοητευεσαι, θα έρθει το θαυματακι σου ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

H @ΙΩΑΝΝΑ1972  τα κατάφερε! Εγώ θα ξεκινήσω τη διαδικασία, μάλλον μετά τις γιορτές.

Λυπάμαι για την απώλεια σου, μην απογοητευεσαι, θα έρθει το θαυματακι σου ❤️ 

Αχ με συγχωρείς...κάπου μπερδεύτηκα...
Κι εγώ μετά τις γιορτές και αφού κάνω κάποιες επιπλέον εξετάσεις, θα ξαναπροσπαθήσω.
Για να δούμε τι πρόνοια έχει ο Θεός για εμάς...
Μακάρι κάποια στιγμή να τα καταφέρουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/12/2022 at 7:07 ΜΜ, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα , πήρα τα αποτελέσματα της 3ης χοριακής .1η 221 /2η 369  /3η 858 όλες σε διάστημα ακριβώς 48 ωρών. Μου ειπαν από το γιατρό ότι ειναι καλή η εξέλιξη και  να κάνω άλλη μια την Δευτέρα .

Εσεις τι λετε , γιατι να εχει τόση διαφορά η μια από την αλλη μεταβολή?Ειχα βάλει 2 βλαστοκύστες βέβαια διαφορετικής δυναμικής και σταδιου εξέλιξης η κάθε μια.Θα δουμε, μέχρι τότε θα προσέυχομαι.Απλά έχει αυξηθεί η ζαλάδα μου και ανακάτεμα στο στομάχι.Θα προσεύχομαι να πανε όλα καλά .Σας ευχαριστώ για την υποστήριξη.

Μπράβο κορίτσι μου πολύ ευχάριστα νέα! Είσαι πολύ κοντά στο να πας να δειτε σάκο/σάκους! Πόσων εβδομάδων είσαι ; Όλα πάνε υπέροχα μην ανησυχεις ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βγήκε και η επόμενη χοριακή μου την έκανα μετά από 3 ημέρες και από 856 πήγε 5747 .Την εξωσωματική την έκανα στις 18/11 και τωρα είναι 17 μέρες  μετα την εξωσωματική  τώρα ,και σύμφωνα με έναν υπολογισμό με εμβρυομεταφορά βλαστοκύστεων 5 ημερων , είμαι 5 εβδομάδων και 1 ημέρας.

Από το γραφείο του γιατρού μου είπαν να πάω σε 2 μέρες για να δει σάκο.

Θα σας πω νέα σε 2 μέρες...

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

Βγήκε και η επόμενη χοριακή μου την έκανα μετά από 3 ημέρες και από 856 πήγε 5747 .Την εξωσωματική την έκανα στις 18/11 και τωρα είναι 17 μέρες  μετα την εξωσωματική  τώρα ,και σύμφωνα με έναν υπολογισμό με εμβρυομεταφορά βλαστοκύστεων 5 ημερων , είμαι 5 εβδομάδων και 1 ημέρας.

Από το γραφείο του γιατρού μου είπαν να πάω σε 2 μέρες για να δει σάκο.

Θα σας πω νέα σε 2 μέρες...

 

 

Τέλεια αυξηση, για διδυμάκια σε βλέπω !!! ❤️ Να μας ενημερώσεις όταν πας για υπέρηχο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

Βγήκε και η επόμενη χοριακή μου την έκανα μετά από 3 ημέρες και από 856 πήγε 5747 .Την εξωσωματική την έκανα στις 18/11 και τωρα είναι 17 μέρες  μετα την εξωσωματική  τώρα ,και σύμφωνα με έναν υπολογισμό με εμβρυομεταφορά βλαστοκύστεων 5 ημερων , είμαι 5 εβδομάδων και 1 ημέρας.

Από το γραφείο του γιατρού μου είπαν να πάω σε 2 μέρες για να δει σάκο.

Θα σας πω νέα σε 2 μέρες...

 

 

Πραγματικά με αυτ΄η την σούπερ αύξηση πιστεύω και εγώ ότι μπορεί να έμειναν και τα δύο!
Συγχαρητήρια, ένα βήμα τη φορά και θα χαιρόμαστε μαζί σου! ! 
Πως είσαι ε΄συ;; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

'Εχω σχετική αγωνία , και σωματικά πονάει το στομάχι μου , και ΄έχω μια δυσκολία στην αναπνοή κάποιες φορές.Ευτυχώς που έχω εργασίες για το μεταπτυχιακό που κάνω και οι μέρες περνούν χωρίς να σκέφτομαι πολύ.Βήμα , βήμα θα το πηγαίνω, και ξεκουράζομαι αρκετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/12/2022 at 6:28 ΜΜ, ο/η misofeggaro είπε:

Πραγματικά με αυτ΄η την σούπερ αύξηση πιστεύω και εγώ ότι μπορεί να έμειναν και τα δύο!
Συγχαρητήρια, ένα βήμα τη φορά και θα χαιρόμαστε μαζί σου! ! 
Πως είσαι ε΄συ;; 

 

 

στις On 5/12/2022 at 3:47 ΜΜ, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

Βγήκε και η επόμενη χοριακή μου την έκανα μετά από 3 ημέρες και από 856 πήγε 5747 .Την εξωσωματική την έκανα στις 18/11 και τωρα είναι 17 μέρες  μετα την εξωσωματική  τώρα ,και σύμφωνα με έναν υπολογισμό με εμβρυομεταφορά βλαστοκύστεων 5 ημερων , είμαι 5 εβδομάδων και 1 ημέρας.

Από το γραφείο του γιατρού μου είπαν να πάω σε 2 μέρες για να δει σάκο.

Θα σας πω νέα σε 2 μέρες...

 

 

Mόλις γύρισα από τον γιατρό είδαμε μια χαρά σάκο .Ένα σάκο.Άλλά αυτός συνέχισε να ψάχνει δεν ξέρω τι κοιτούσε.Μου είπε να παω σε μια εβδομάδα να ακουσουμε καρδιά  γιατι τώρα ειμαι 5 εβδομάδων και δεν γίνεται.Αν γίνει αυτό και ακουσουμε καρδια τότε οι πιθανότητες κ΄΄ατι να μην πάει καλά μειώνονται στο 80%.

Το αν ανιχνευθεί καρδιακή λειτουργία σε μια εβδομάδα μου εξήγησε οτι έχει να κάνει με το DNA αν εχει γονιδιακές βλάβες ή οχι που δημιουργείται κατά την στιγμή της σύληψης και δεν μπορουμε να επέμβουμε σε αυτό.

Ολα τα άλλα όμως ο γιατρός τα έκανε τέλεια. Παρακολούθηση ενδομητρίου για το παράθυρο εμφύτευσης, ήπια φαρμακευτική αγωγή, εξετάσεις. Είμαι πολύ ευχαριστημένη.

΄Τώρα  προσεύχομαι κορίτσια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

 

Mόλις γύρισα από τον γιατρό είδαμε μια χαρά σάκο .Ένα σάκο.Άλλά αυτός συνέχισε να ψάχνει δεν ξέρω τι κοιτούσε.Μου είπε να παω σε μια εβδομάδα να ακουσουμε καρδιά  γιατι τώρα ειμαι 5 εβδομάδων και δεν γίνεται.Αν γίνει αυτό και ακουσουμε καρδια τότε οι πιθανότητες κ΄΄ατι να μην πάει καλά μειώνονται στο 80%.

Το αν ανιχνευθεί καρδιακή λειτουργία σε μια εβδομάδα μου εξήγησε οτι έχει να κάνει με το DNA αν εχει γονιδιακές βλάβες ή οχι που δημιουργείται κατά την στιγμή της σύληψης και δεν μπορουμε να επέμβουμε σε αυτό.

Ολα τα άλλα όμως ο γιατρός τα έκανε τέλεια. Παρακολούθηση ενδομητρίου για το παράθυρο εμφύτευσης, ήπια φαρμακευτική αγωγή, εξετάσεις. Είμαι πολύ ευχαριστημένη.

΄Τώρα  προσεύχομαι κορίτσια...

Μια χαρά πάμε! Ένα βήμα την φορά είπαμε!! Όντως είναι νωρίς για καρδιά. Εγώ μόλις χθες διάβασα την περίπτωση μιας γυναίκας στην Αμερική που πήγε να γεννήσει τρίδυμα και τελικά ήταν 4! Φαντάσου πως είχε κρυφτεί κοτζάμ παιδί! 

❤️💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

 

Mόλις γύρισα από τον γιατρό είδαμε μια χαρά σάκο .Ένα σάκο.Άλλά αυτός συνέχισε να ψάχνει δεν ξέρω τι κοιτούσε.Μου είπε να παω σε μια εβδομάδα να ακουσουμε καρδιά  γιατι τώρα ειμαι 5 εβδομάδων και δεν γίνεται.Αν γίνει αυτό και ακουσουμε καρδια τότε οι πιθανότητες κ΄΄ατι να μην πάει καλά μειώνονται στο 80%.

Το αν ανιχνευθεί καρδιακή λειτουργία σε μια εβδομάδα μου εξήγησε οτι έχει να κάνει με το DNA αν εχει γονιδιακές βλάβες ή οχι που δημιουργείται κατά την στιγμή της σύληψης και δεν μπορουμε να επέμβουμε σε αυτό.

Ολα τα άλλα όμως ο γιατρός τα έκανε τέλεια. Παρακολούθηση ενδομητρίου για το παράθυρο εμφύτευσης, ήπια φαρμακευτική αγωγή, εξετάσεις. Είμαι πολύ ευχαριστημένη.

΄Τώρα  προσεύχομαι κορίτσια...

Τέλεια!!! Νιώθω την αγωνία σου, και εγώ την προηγούμενη εβδομάδα άκουσα καρδούλα, και πάλι δεν μπορώ να σου πω ότι ηρέμησα εντελώς.

Προσευχή και θετικές σκέψεις και όλα θα πάνε καλα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...