Μετάβαση σε περιεχόμενο

SOS!! Ovitrelle, παλιό κουτί με τη πένα!


Kiddo

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Καλημέρα μαυρογατο μου. Μακάρι να βρεθεί άκρη και από εκεί. 
Να έχεις μια όμορφη μέρα και καλή δουλειά. 😘

Σε ευχαριστώ αγαπη και εσυ το ίδιο 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/3/2022 at 6:40 ΜΜ, ο/η Kiddo είπε:

Κορίτσια μου για ακόμα μια φορά κάνω έκκληση για τη βοήθεια σας..!

Όσες δε γνωρίζετε την ιστορία.. ο άντρας μου κάνει θεραπεία γοναδοτροπινών λόγο αζωοσπερμίας, ανάμεσα στα φάρμακα τα οποία παίρνει είναι και η ovitrelle, την οποία όμως δε κάνει ολόκληρη όπως γίνεται συνήθως στη διέγερση των γυναικών (καθότι η ovitrelle είναι 6.500iu η συσκευασία και μια τέτοια δόση στους άντρες είναι επικίνδυνη) αλλά κάνει 2.860iu μέρα παρά μέρα επί μήνες τώρα.. 

Το πρόβλημα λοιπόν ξεκίνησε όταν η Merck, η εταιρεία η οποία φέρνει την ovitrelle στην Ελλάδα (να τονίσω, το μοναδικό φάρμακο χοριακης γοναδοτροπίνης στην Ελλάδα, δεν υπάρχει γενόσημο πλέον, εδώ και χρόνια) άλλαξε τη μορφή χορήγησης του φαρμάκου από πένα σε σύριγγα ενοποιημένη με βελόνα. Και γιατί είναι αυτό πρόβλημα..;! Διότι με τη πένα μπορούσε να υπολογιστεί η δόση του συζύγου αλλά και η βελονιτσα έβγαινε και κούμπωνε μετά άλλη για δεύτερη και τρίτη χρήση.. Η απάντηση της εταιρείας σε προηγούμενη τηλεφωνική επικοινωνία μαζί τους ήταν ότι δεν υπάρχει πρόβλεψη για χρήση από άντρες και πως η καινούργια είναι μονοδοσικη για χρήση μόνο από γυναίκες. Μετά από ένα δύσκολο μήνα ταλαιπωρίας η εταιρεία συμφώνησε να μας στέλνει σε φαρμακείο της επιλογής μας τις 5 με 6 ovitrelle που χρειάζεται ο σύζυγος για τη θεραπεία του κάθε μήνα, στη μορφή την οποία χρειάζεται για να γίνει σωστά, δηλαδή τη παλιά πένα, κάθε μήνα που εμείς θα τους στέλνουμε τη συνταγή με τις ovitrelle και έτσι έγινε από τον Αύγουστο που ξεκίνησε το όλο ζήτημα μέχρι και χθες.. 

Η τελευταία ενημέρωση που είχαμε λοιπόν ήταν πως το παλιό κουτί της ovitrelle με τη πένα έχει πλέον εξαντληθεί και από την αποθήκη της ίδιας της εταιρείας με αποτέλεσμα η συνταγή με τις επόμενες ovitrelle να έρθουν όλες στη νέα συσκευασία.. Μας είπε βέβαια η φαρμακοποιός ότι θα κάνει μια ακόμα προσπάθεια με την εταιρεία από Δευτέρα μήπως και βρούμε κάποιο παλιό κουτί αλλά σίγουρα δε θα καταφέρει να βρει και τις 5 ovitrelle που χρειαζόμαστε.. Κατά 99% θα έχουμε μόνο το καινούριο.. και κάπου εδώ είναι που χρειαζόμαστε τη βοήθεια σας.. Εάν υπάρχει κάποια κοπέλα που να έχει την ovitrelle με το παλιό κουτί δηλαδή στη μορφή πένας και δε θα τη χρειαστεί άμεσα, εντώς της εβδομάδας, παρακαλώ πάρα μα πάρα πολύ να μου στείλει μήνυμα ώστε να κάνουμε  ανταλλαγή.. 🙏🙏🙏

Συγνώμη για το σεντόνι και που σας κούρασα..

Κοιτούσα τη βελόνα τη δικιά μου και μου ήρθε να τρύπας με την βελόνα της πένας το σωληνάριο να το γεμίζεις ; παιζει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/3/2022 at 10:08 ΠΜ, ο/η BlackCat είπε:

@Kiddoμου ε΄βγαλες καμία άκρη, κατάφερες να βρεις καμιά πένα?

 

Καλησπέρα κορίτσια μου, καλησπέρα μαυρογατουλα μου!! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Κορίτσια μου, σας ευχαριστώ τόσο μα τόσο πολύ.. ειλικρινά δεν έχω λόγια!! Και ο χρόνος μου πραγματικά πολύ περιορισμένος.. σας διαβάζω και δε προλαβαίνω να απαντήσω..

Ναι, ήδη σήμερα παραλάβαμε από μια κοπέλα που μας έστειλε, θα βρεθώ και με μια κοπέλα τη Πέμπτη και βρήκαμε και στο Ταλαρουγκα! @Margitc σε ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ!! Δε ξέρω αν θα προλάβουμε να τα πάρουμε γιατί ο άνθρωπος δε δύναται να τα κρατήσει μέχρι να καταφέρουμε να πάμε.. 

@Ditimama σε ευχαριστώ τόσο πολύ!! 😍😍😍♥️♥️♥️♥️♥️♥️

@twinkletwinlkle , @hope501 , @Κατεριναπαπ , @Lucia79 , @Παρασκευαιδου & @BlackCat σας ευχαριστώ για όλα!! Σας ευχαριστώ κορίτσια μου!! Αλήθεια.. το ευχαριστώ είναι πολύ λίγο για να εκφράσει την ευγνωμοσύνη μου και μόνο για το χρόνο που αφιερώσατε..! @Nefeliap μου γλυκιά... Τι να πω για εσένα παιδί μου πανταχού παρών και πάντα να βοηθήσεις;; Αχχ δε μπορώ, με κάνετε και βουρκωνω βρε κορίτσια μου..  θα βρούμε..! Όλα θα πάνε καλά!! Σας ευχαριστώ ολόψυχα!! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο ρε @Kiddoμας 

Ενωμενες ποτέ νικημένες ♥️
Μπορούμε να πάμε εμείς Ταλαρουγκα να πάμε να παραλάβουμε; Που είναι ο Ταλαρουγκας;;; 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό ήθελα να ρωτήσω κι εγώ, σιγά μην τις χάσουμε αφού τις έχει ο ταλαρουγκας. Είναι στο νέο ψυχικό. Ποσες έχει @Kiddo? Και έχεις συνταγή για να τις παρεις ή τις πληρώνεις? Αν θες περνάω αύριο μετά τη δουλειά και τις παίρνω να τις βάλω ψυγείο μαζί με την άλλη μια που έχω και σε περιμενει. Να αφήσουμε τον Ταλαρουγκα να τις δώσει αλλού απλά αποκλειεται! Στην ανάγκη του κάνουμε ριφιφί νύχτα 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Μπράβο ρε @Kiddoμας 

Ενωμενες ποτέ νικημένες ♥️
Μπορούμε να πάμε εμείς Ταλαρουγκα να πάμε να παραλάβουμε; Που είναι ο Ταλαρουγκας;;; 😂😂

 

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Αυτό ήθελα να ρωτήσω κι εγώ, σιγά μην τις χάσουμε αφού τις έχει ο ταλαρουγκας. Είναι στο νέο ψυχικό. Ποσες έχει @Kiddo? Και έχεις συνταγή για να τις παρεις ή τις πληρώνεις? Αν θες περνάω αύριο μετά τη δουλειά και τις παίρνω να τις βάλω ψυγείο μαζί με την άλλη μια που έχω και σε περιμενει. Να αφήσουμε τον Ταλαρουγκα να τις δώσει αλλού απλά αποκλειεται! Στην ανάγκη του κάνουμε ριφιφί νύχτα 😜

Ε είστε θεές!!! 🤣🤣🤣🤣🤣

Εντάξει... δεν υπάρχετε κάν!!! 😍😍😍😍😍 Σας λατρεύω!!! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️ Έλα ρεεεεεε... Με έχετε κάνει... Δε το πιστεύω... Σας αγαπώ τόσο πολύ.... Ευχαριστώ... Αν και είναι τόσο λίγο... Η αγάπη και η στήριξη που έχω λάβει αυτές τις μέρες μου έχει δώσει πολύ μεγάλη δύναμη να ξέρετε... Όλα θα πάνε καλά!!! 😍😍😍♥️♥️♥️♥️♥️♥️

😘😘😘😘😘😘♥️♥️♥️♥️♥️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου!!! Βρήκαμε!!!!😍😍😍😍😍 Τις μαζέψαμε!!!!♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️ Δε το πιστεύω..!!!! Όλα καλά!!! 🙏🙏🙏🙏  Σας ευχαριστώ!!!!!!!! 🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗

Χάρη σε εσάς τα καταφέραμε για ακόμα μια φορά!!!! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️ Τεράστια νοητή ομαδική αγκαλιά με όλες σας!!! Σας ευχαριστώ τόσο πολύ!!!! 😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Να είστε όλες πάντα καλά και με υγιή μωράκι/α στην αγκαλιά όλων μας πολύ πολύ σύντομα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🤞🤞🤞🤞🤞🤞🤞🍀🍀🍀🍀🍀🍀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Κορίτσια μου!!! Βρήκαμε!!!!😍😍😍😍😍 Τις μαζέψαμε!!!!♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️ Δε το πιστεύω..!!!! Όλα καλά!!! 🙏🙏🙏🙏  Σας ευχαριστώ!!!!!!!! 🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗

Χάρη σε εσάς τα καταφέραμε για ακόμα μια φορά!!!! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️ Τεράστια νοητή ομαδική αγκαλιά με όλες σας!!! Σας ευχαριστώ τόσο πολύ!!!! 😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Να είστε όλες πάντα καλά και με υγιή μωράκι/α στην αγκαλιά όλων μας πολύ πολύ σύντομα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🤞🤞🤞🤞🤞🤞🤞🍀🍀🍀🍀🍀🍀

Μπράβο!! Τελευταιες κ τυχερές !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Κορίτσια μου!!! Βρήκαμε!!!!😍😍😍😍😍 Τις μαζέψαμε!!!!♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️ Δε το πιστεύω..!!!! Όλα καλά!!! 🙏🙏🙏🙏  Σας ευχαριστώ!!!!!!!! 🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗

Χάρη σε εσάς τα καταφέραμε για ακόμα μια φορά!!!! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️ Τεράστια νοητή ομαδική αγκαλιά με όλες σας!!! Σας ευχαριστώ τόσο πολύ!!!! 😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Να είστε όλες πάντα καλά και με υγιή μωράκι/α στην αγκαλιά όλων μας πολύ πολύ σύντομα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🤞🤞🤞🤞🤞🤞🤞🍀🍀🍀🍀🍀🍀

Τι υπέροχα νέα! Μπράβο! Πολύ χάρηκα! Με τόσο αγάπη που μαζεύτηκαν, είμαι σίγουρη ότι θα δώσουν αγάπη και θα φέρουν το επιθυμητό αποτέλεσμα και σύντομα θα έχετε το μωράκι σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kiddo είπε:

Κορίτσια μου!!! Βρήκαμε!!!!😍😍😍😍😍 Τις μαζέψαμε!!!!♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️ Δε το πιστεύω..!!!! Όλα καλά!!! 🙏🙏🙏🙏  Σας ευχαριστώ!!!!!!!! 🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗

Χάρη σε εσάς τα καταφέραμε για ακόμα μια φορά!!!! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️ Τεράστια νοητή ομαδική αγκαλιά με όλες σας!!! Σας ευχαριστώ τόσο πολύ!!!! 😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Να είστε όλες πάντα καλά και με υγιή μωράκι/α στην αγκαλιά όλων μας πολύ πολύ σύντομα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🤞🤞🤞🤞🤞🤞🤞🍀🍀🍀🍀🍀🍀

Tiυπεροχα νέα είναι αυτά... πραγματικά είχα σκάσει. Και εδώ έψαχνα καο δεν έβρισκα γενικό το κακό με τις συγκεκριμένες.  Εύχομαι να πάνε όλα καλά και ν έχουμε πάντα μα πάντα τέτοια νέα. Ευχάριστα. 

Και έτσι για το έθιμο 👡🩴 γιατί είναι γούρικες.  :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Tiυπεροχα νέα είναι αυτά... πραγματικά είχα σκάσει. Και εδώ έψαχνα καο δεν έβρισκα γενικό το κακό με τις συγκεκριμένες.  Εύχομαι να πάνε όλα καλά και ν έχουμε πάντα μα πάντα τέτοια νέα. Ευχάριστα. 

Και έτσι για το έθιμο 👡🩴 γιατί είναι γούρικες.  :-*

Σε ευχαριστώ πολύ βρε κοριτσάκι μου!! Χρειαζόμουν και τη παντοφλιτσα μου για να είμαι ειλικρινής.. είχα πέσει πολύ ψυχολογικά τελευταία και όλη αυτή η αγάπη που δέχτηκα, με ανέβασε στα ύψη πάλι!! ♥️♥️♥️♥️♥️

@twinkletwinlkle  ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

@Nefeliap♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Όλα καλά!! Όλα θα πάνε καλά!!! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Kiddo είπε:

Κορίτσια μου!!! Βρήκαμε!!!!😍😍😍😍😍 Τις μαζέψαμε!!!!♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️ Δε το πιστεύω..!!!! Όλα καλά!!! 🙏🙏🙏🙏  Σας ευχαριστώ!!!!!!!! 🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗

Χάρη σε εσάς τα καταφέραμε για ακόμα μια φορά!!!! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️ Τεράστια νοητή ομαδική αγκαλιά με όλες σας!!! Σας ευχαριστώ τόσο πολύ!!!! 😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Να είστε όλες πάντα καλά και με υγιή μωράκι/α στην αγκαλιά όλων μας πολύ πολύ σύντομα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🤞🤞🤞🤞🤞🤞🤞🍀🍀🍀🍀🍀🍀

Μπράβο ρε @Kiddoμου μπράβο!!

Σας είχαμε πολύ αγωνία!

Να πάνε όλα καλά♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα να πάνε καλά για όλες μας! Ευτυχώς που βρέθηκαν να μην έχουμε και αυτή την αγωνία! Εύχομαι να τελειώνει εδώ η αναζητηση, να ολοκληρωθεί με επιτυχία η θεραπεία και συντομα να ξεκινήσετε τη διαδικασία και να μας λες κι εσυ @Kiddo για τις δικές σου ενέσεις πλέον, τα ωάρια σου, τις γονιμοποιήσεις σας και τη μεγάλη σου χοριακή! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Όλα να πάνε καλά για όλες μας! Ευτυχώς που βρέθηκαν να μην έχουμε και αυτή την αγωνία! Εύχομαι να τελειώνει εδώ η αναζητηση, να ολοκληρωθεί με επιτυχία η θεραπεία και συντομα να ξεκινήσετε τη διαδικασία και να μας λες κι εσυ @Kiddo για τις δικές σου ενέσεις πλέον, τα ωάρια σου, τις γονιμοποιήσεις σας και τη μεγάλη σου χοριακή! ❤️❤️❤️

Εσυ χάθηκες..  κανόνισε μην κάνεις όπως λέει η @BlackCat  😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...