Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρτης ήρθε, άνοιξη μπήκε, ένα λουλουδάκι σε κάθε κοιλίτσα να ανθίσει 🥀🌹🌷🌸🌻🌼


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα. Από την μέρα που πήγα στο νοσοκομείο είμαι λίγο καλύτερα. Το έχω σε πολύ μικρό βαθμό ακόμα. Ίσως βοηθούν τα χάπια που μου έδωσαν για το στομάχι. Νεράκι είναι καλό να πίνεις. Εγώ δεν το είχα αυτό.  Γενικά τάση για πολύ νερό εδώ αρχίζει τώρα να έχω αλλά μου είπανε ότι είναι επειδή αρχίζει να μεγαλώνει το μωρό ναι χρειάζομαι περισσότερο αίμα. Γενικά όμως η προγεστερόνη κάνει πολλά οπότε μην ανησυχείτε. 

Και υπνιλια, και ζαλάδες , και σαν φυτό μπορεί να νιώθεις. Χαχαχ εγώ Ανυπομονώ να την κόψω σε λίγες μέρες. Όσο λιγότερα παίρνω καλυτερα χαχα

Σε ευχαριστω κοριτσι μου. Χαιρομαι πολυ που  εισαι καλυτερα, μπραβο, να ηρεμησεις λιγο!!!!!!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσια μολις γυρισα απτο γιατρο, μου ειπε ειδε σακο και αποτι φαινεται ενδομητριο. Κατα τα αλλα ειναι πολυ νωρις και  δεν μπορουμε να δουμε τιποτα, μου ειπε και παλι να ειμαι συγκρατημενη μεχρι να ακουσουμε καρδουλα κλπ. Η εικονα στον υπερηχο δειχνει να ειμαι 4 εβδομαδων και 2 ημερων☺️

Γενικα στο ραντεβου τον ειδα αρκετα συγκρατημενο και εβαλα στο μυαλο μου μηπως κατι δεν του αρεσε κατι😒 και δεν μου το πε αλλα πιστευω ηταν μονο οτι ειναι η αρχικη επιφυλαξη, Εκλεισα ραντεβου την επομενη Παρασκευη. Μεχρι τωρα το εχω πει μονο στην οικογενειαμου, σεσας εδω και σε μια πολυ καλη φιλη σκεφτομαι να το πω σε αλλες φιλες μετα το 2 ο μηνα. Απτη μια αισθανομαι ασχημα που δεν λεω κατι αλλα απτην αλλη αν κατι δεν παει καλα δεν θα το αντεξω να το εχω πει σε πολυ κοσμο!

Κοριτσια θα το ριξω στη δουλεια γιατι ειλικρινα θα τρελαθω με αναμονη οι μερες μου φαινεται τεραστιες 😅μεχρι νατο σιγουρεψω εστω και σε ενα βαθμο! 

Τι εννοεί από ότι φαίνεται; Αυτό φαίνεται αμέσως. 

Ναι μωρέ είχαμε πει ότι είναι νωρίς ακόμα.. ααα μωρέ 4 η εβδομάδα. Ρε που να δει. Είναι μια σταλιά. Μπράβο κορίτσι μου. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Τι εννοεί από ότι φαίνεται; Αυτό φαίνεται αμέσως. 

Ναι μωρέ είχαμε πει ότι είναι νωρίς ακόμα.. ααα μωρέ 4 η εβδομάδα. Ρε που να δει. Είναι μια σταλιά. Μπράβο κορίτσι μου. 

 

 

 4 εβδομαδων υποτιθεται ειμαι και ειδε και αυτος αλλα εγω ειμαι ηδη 3 εβδομαδες μετα τη συλληψη αρα στην ουσια  5 εβδομαδων νομιζω ειμαι (γιατι εκανα ωορηξια την 10ημερα κυκλου).Αντε την επομενη Παρασκευη θα βλεπουμε,  πεφτει και πρωταπριλια!χαχαχαχα ελπιζωνα μην βγει  ψεμα! χαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Πρώτα ο Θεός μακάρι ..μακάρι ♥️♥️♥️ με είχε πει στην δεύτερη χοριακη να σταματήσω αλλά δεν άντεχα και πήγα και σήμερα και έκανα . Έσκασα.  Ανχος καταλαβαίνεις 

Μια χαραειναι οντως κοριτσι μου! Μπραβο σου! Να εχειςια υπεροχη εγκυμοσυνη! Εσυ ποσες μερες μετα την καθυστερηση σου εισαι?💗 Ποτε θαπας για υπερηχο? Σκεφτομαι οτι ισωςειμαστεμαζι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

 4 εβδομαδων υποτιθεται ειμαι και ειδε και αυτος αλλα εγω ειμαι ηδη 3 εβδομαδες μετα τη συλληψη αρα στην ουσια  5 εβδομαδων νομιζω ειμαι (γιατι εκανα ωορηξια την 10ημερα κυκλου).Αντε την επομενη Παρασκευη θα βλεπουμε,  πεφτει και πρωταπριλια!χαχαχαχα ελπιζωνα μην βγει  ψεμα! χαχαχ

Μετράνε από την τελευταία περίοδο γιντην ηλικία της εγκυμοσύνης ..και αυτό αν αλλάζει θα αλλάξει στην αυχενική διαφάνεια ..εγώ έχω μικρότερη χοριακη από εσένα και σύμφωνα με την τελευταία περίοδο με βγάζει 5+1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Μετράνε από την τελευταία περίοδο γιντην ηλικία της εγκυμοσύνης ..και αυτό αν αλλάζει θα αλλάξει στην αυχενική διαφάνεια ..εγώ έχω μικρότερη χοριακη από εσένα και σύμφωνα με την τελευταία περίοδο με βγάζει 5+1

Οκ εγω συμφωνα με τελευταια περιοδο ειμαι 4 εβδομαδων + 1 ημερα ΑΛΛΑ η συλληψη σεμενα εγινε παρα πολυ νωρις- 9η -10 η μερα περιοδου οποτε ειμαι ηδη 3 εβδομαδες μετα τη συλληψη  πιστευω ειμαστε σχεδον μαζι!!😍 Ποτε εχεις ραντεβου στο γιατρο σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Οκ εγω συμφωνα με τελευταια περιοδο ειμαι 4 εβδομαδων + 1 ημερα ΑΛΛΑ η συλληψη σεμενα εγινε παρα πολυ νωρις- 9η -10 η μερα περιοδου οποτε ειμαι ηδη 3 εβδομαδες μετα τη συλληψη  πιστευω ειμαστε σχεδον μαζι!!😍 Ποτε εχεις ραντεβου στο γιατρο σου?

Εμενα θέλει να με δει 28 του μήνα .....εγώ είμαι σίγουρη ότι η σύλληψη έγινε 1η 2 Μάρτιου είχα τελευταία περίοδο 12 Φεβρουαρίου ..οπότε με βγάζει με το ημερολόγιο 5+1 ..και την άλλη φορά πάλι τόσο είχα πάει στη γιατρό 6 κι κάτι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσια μολις γυρισα απτο γιατρο, μου ειπε ειδε σακο και αποτι φαινεται ενδομητριο. Κατα τα αλλα ειναι πολυ νωρις και  δεν μπορουμε να δουμε τιποτα, μου ειπε και παλι να ειμαι συγκρατημενη μεχρι να ακουσουμε καρδουλα κλπ. Η εικονα στον υπερηχο δειχνει να ειμαι 4 εβδομαδων και 2 ημερων☺️

Γενικα στο ραντεβου τον ειδα αρκετα συγκρατημενο και εβαλα στο μυαλο μου μηπως κατι δεν του αρεσε κατι😒 και δεν μου το πε αλλα πιστευω ηταν μονο οτι ειναι η αρχικη επιφυλαξη, Εκλεισα ραντεβου την επομενη Παρασκευη. Μεχρι τωρα το εχω πει μονο στην οικογενειαμου, σεσας εδω και σε μια πολυ καλη φιλη σκεφτομαι να το πω σε αλλες φιλες μετα το 2 ο μηνα. Απτη μια αισθανομαι ασχημα που δεν λεω κατι αλλα απτην αλλη αν κατι δεν παει καλα δεν θα το αντεξω να το εχω πει σε πολυ κοσμο!

Κοριτσια θα το ριξω στη δουλεια γιατι ειλικρινα θα τρελαθω με αναμονη οι μερες μου φαινεται τεραστιες 😅μεχρι νατο σιγουρεψω εστω και σε ενα βαθμο! 

Μια χαρα΄ είναι αυτά που λες! Κι εγώ την πρώτη φορά που πήγα δεν είδα έμβρυο, μόνο σάκο και μια κουκιδίτσα και ήμουν 5,5 εβδομάδων. Και μου είχε φανεί κι εμένα διστακτικός ο γιατρός. Βέβαια ο σύντροφός μου έλεγε ότι είμαι υπερβολική και ότι ήταν φυσιολογικά διστακτικός εφόσον οι κυήσεις στην αρχή δεν είναι σίγουρο ότι θα προχωρήσουν. Όχι ότι είδε κάτι περίεργο σε εμένα συγκεκριμένα. Απλά είναι γενικά συγκρατημένοι στην αρχή, ειδικά μέχρι την καρδούλα, αλλά και πιο μετά, μέχρι το τρίμηνο. Τώρα στα τελευταία ραντεβού έχει ξεθαρρέψει εντελώς πια ο δικός μας και κάνει αστειάκια για το τι θα κάνουμε με την κόρη μας και τέτοια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

 4 εβδομαδων υποτιθεται ειμαι και ειδε και αυτος αλλα εγω ειμαι ηδη 3 εβδομαδες μετα τη συλληψη αρα στην ουσια  5 εβδομαδων νομιζω ειμαι (γιατι εκανα ωορηξια την 10ημερα κυκλου).Αντε την επομενη Παρασκευη θα βλεπουμε,  πεφτει και πρωταπριλια!χαχαχαχα ελπιζωνα μην βγει  ψεμα! χαχαχ

Μην τα δένεις κι αυτά! Κι εγώ με κύκλο 32-33 ημέρες το λιγότερο και ενώ βρήκα ωορρηξία στο πρώτο ραντεβού με έδειχνε λίγο λιγότερο (!) από αυτό που υπολόγιζα, μετά στο 2ο ραντεβού με έδειχνε ακριβώς όσο υπολόγιζα και από λίγο πριν την αυχενική μέχρι τώρα με δείχνει σα να είχα κύκλο 27-28 ημερών, 6 μέρες περισσότερο από όταν βρήκα ωορρηξία. Στην αυχενική θα ξέρετε με σιγουριά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Εμενα θέλει να με δει 28 του μήνα .....εγώ είμαι σίγουρη ότι η σύλληψη έγινε 1η 2 Μάρτιου είχα τελευταία περίοδο 12 Φεβρουαρίου ..οπότε με βγάζει με το ημερολόγιο 5+1 ..και την άλλη φορά πάλι τόσο είχα πάει στη γιατρό 6 κι κάτι 

Κι εμενα ειμαι σιγουρη οτι η συλληψη εγινε 1ηΜαρτιου, 100%,  απιστευτη συμπτωση χαχα Αλλα με τελευταια περιοδο 20 Φεβρουαριου οποτε παρολο που και καλα στα χαρτια εισαι 1 εβδομαδα παραπανω ειμαστε το ιδιο γιατι μειναμε την ιδια μερα!!! Να σου πανε ολα καλα μεσα απτη καρδια μου 💗 Θα τα λεμε και απο εδω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Μην τα δένεις κι αυτά! Κι εγώ με κύκλο 32-33 ημέρες το λιγότερο και ενώ βρήκα ωορρηξία στο πρώτο ραντεβού με έδειχνε λίγο λιγότερο (!) από αυτό που υπολόγιζα, μετά στο 2ο ραντεβού με έδειχνε ακριβώς όσο υπολόγιζα και από λίγο πριν την αυχενική μέχρι τώρα με δείχνει σα να είχα κύκλο 27-28 ημερών, 6 μέρες περισσότερο από όταν βρήκα ωορρηξία. Στην αυχενική θα ξέρετε με σιγουριά.

Σε ευχαριστω πολυ Μινα μου, οντως ετσι ειναι! Εχω κι εγω μιαταση για τη λεπτομερεια! Σε ποιο μηνα εισαι τωρα που ξεθαρεψε ο γιατρος?💗 Ποτε γεννας? Ελπιζω να σου πανε ολα τοσο καλα και ευκολα οσο περιεγραψες μεχρι το τελος☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

καλημερα.. οντως αυτος δεν ειναι με τιποτα ο μηνας μας.. εγω ακομα ειμαι αρρωστη και σιγουρα δεν θα μπορουσα να ειμαι και εγκυος.. μετα το πασχα θα ερθουν και τα νινια

Περαστικα σου Ναντια μου💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσια μολις γυρισα απτο γιατρο, μου ειπε ειδε σακο και αποτι φαινεται ενδομητριο. Κατα τα αλλα ειναι πολυ νωρις και  δεν μπορουμε να δουμε τιποτα, μου ειπε και παλι να ειμαι συγκρατημενη μεχρι να ακουσουμε καρδουλα κλπ. Η εικονα στον υπερηχο δειχνει να ειμαι 4 εβδομαδων και 2 ημερων☺️

Γενικα στο ραντεβου τον ειδα αρκετα συγκρατημενο και εβαλα στο μυαλο μου μηπως κατι δεν του αρεσε κατι😒 και δεν μου το πε αλλα πιστευω ηταν μονο οτι ειναι η αρχικη επιφυλαξη, Εκλεισα ραντεβου την επομενη Παρασκευη. Μεχρι τωρα το εχω πει μονο στην οικογενειαμου, σεσας εδω και σε μια πολυ καλη φιλη σκεφτομαι να το πω σε αλλες φιλες μετα το 2 ο μηνα. Απτη μια αισθανομαι ασχημα που δεν λεω κατι αλλα απτην αλλη αν κατι δεν παει καλα δεν θα το αντεξω να το εχω πει σε πολυ κοσμο!

Κοριτσια θα το ριξω στη δουλεια γιατι ειλικρινα θα τρελαθω με αναμονη οι μερες μου φαινεται τεραστιες 😅μεχρι νατο σιγουρεψω εστω και σε ενα βαθμο! 

Μπραβο κοριτσακι μουυυυυυ!!!!!!! τελεια νεα!! ε λογικο να ειναι συγκρατημενος ο γιατρος.. ειναι και λιγο σφιχτος αυτος αν εχω καταλαβει καλα... κρατα την αισιοδοξια και τον ενθουσιασμο σου και ολα θα πανε τελεια!!!!!!! να μπαινεις εδω στην ομαδουλα να παιρνουμε ελπιδα!!!!!❤️❤️❤️❤️❤️ ανυπομονουμε και για τα επομενα νεα με την καρδουλα!!!! 💓💓👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Σε ευχαριστω πολυ Μινα μου, οντως ετσι ειναι! Εχω κι εγω μιαταση για τη λεπτομερεια! Σε ποιο μηνα εισαι τωρα που ξεθαρεψε ο γιατρος?💗 Ποτε γεννας? Ελπιζω να σου πανε ολα τοσο καλα και ευκολα οσο περιεγραψες μεχρι το τελος☺️

Ευχαριστώ πάρα πολύ! 💗Είμαι στον 6ο (23εβδομάδες και 5μέρες). Τον Ιούλιο γεννάω με το καλό! Από τέλη του 4ου θα έλεγα ότι άρχισε να αστειεύεται φουλ (πειράζει το σύντροφό μου και καλά πώς θα τα βγάζει πέρα με 2 γυναίκες στο σπίτι ή εμένα για τη σχέση μαμάς-κόρης, για διάφορα άγχη μου που ρωτάω λεπτομέρειες στις εξετάσεις και τέτοια). Από την αυχενική και μετά ήδη ήταν αισιόδοξος ότι όλα θα πάνε καλά και φαινόταν χαλαρός. Μέχρι τότε μου φαινόταν συγκρατημένα αισιόδοξος! Δηλαδή μου έλεγε όλα καλά κλπ αλλά φαινόταν ότι περιμένουμε να δούμε πώς θα πάει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κι εμενα ειμαι σιγουρη οτι η συλληψη εγινε 1ηΜαρτιου, 100%,  απιστευτη συμπτωση χαχα Αλλα με τελευταια περιοδο 20 Φεβρουαριου οποτε παρολο που και καλα στα χαρτια εισαι 1 εβδομαδα παραπανω ειμαστε το ιδιο γιατι μειναμε την ιδια μερα!!! Να σου πανε ολα καλα μεσα απτη καρδια μου 💗 Θα τα λεμε και απο εδω!

Άρα σήμερα είναι πρώτη μερα καθυστερήσης ..εύχομαι όλα να μας πάνε καλα...♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kleo1997 είπε:

Άρα σήμερα είναι πρώτη μερα καθυστερήσης ..εύχομαι όλα να μας πάνε καλα...♥️

Για μενα ειναι 7ηημερα καθυστερησης περιμενα 15 Μαρτιου, εχω κυκλο 24 μερες. Μακαρι κοριτσι μου να πανε, ανυπομονω ναακουσουμε καρδουλα💖💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

 4 εβδομαδων υποτιθεται ειμαι και ειδε και αυτος αλλα εγω ειμαι ηδη 3 εβδομαδες μετα τη συλληψη αρα στην ουσια  5 εβδομαδων νομιζω ειμαι (γιατι εκανα ωορηξια την 10ημερα κυκλου).Αντε την επομενη Παρασκευη θα βλεπουμε,  πεφτει και πρωταπριλια!χαχαχαχα ελπιζωνα μην βγει  ψεμα! χαχαχ

Εσύ τον είδες το σάκο;;; είναι ένα κυκλικό μικρούλη πραγματάκι... Αυτό είτε φαίνεται είτε όχι... Δεν στο έδειξε;;; πρέπει να σε ενημερώνει για όλα είτε έχει επιφυλάξεις είτε όχι.... Σου εύχομαι την επόμενη φορά να ακούσεις καρδούλα!!! Γνώμη μου μετά από 2 παλινδρομες... Μετά την αυχενική πες το!!! Εγώ όταν ξαναέρθει η ώρα πριν την αυχενική ούτε στη μάνα μου δεν το λέω!!!μόνο σε εσάς και στον άντρα μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσια μολις γυρισα απτο γιατρο, μου ειπε ειδε σακο και αποτι φαινεται ενδομητριο. Κατα τα αλλα ειναι πολυ νωρις και  δεν μπορουμε να δουμε τιποτα, μου ειπε και παλι να ειμαι συγκρατημενη μεχρι να ακουσουμε καρδουλα κλπ. Η εικονα στον υπερηχο δειχνει να ειμαι 4 εβδομαδων και 2 ημερων☺️

Γενικα στο ραντεβου τον ειδα αρκετα συγκρατημενο και εβαλα στο μυαλο μου μηπως κατι δεν του αρεσε κατι😒 και δεν μου το πε αλλα πιστευω ηταν μονο οτι ειναι η αρχικη επιφυλαξη, Εκλεισα ραντεβου την επομενη Παρασκευη. Μεχρι τωρα το εχω πει μονο στην οικογενειαμου, σεσας εδω και σε μια πολυ καλη φιλη σκεφτομαι να το πω σε αλλες φιλες μετα το 2 ο μηνα. Απτη μια αισθανομαι ασχημα που δεν λεω κατι αλλα απτην αλλη αν κατι δεν παει καλα δεν θα το αντεξω να το εχω πει σε πολυ κοσμο!

Κοριτσια θα το ριξω στη δουλεια γιατι ειλικρινα θα τρελαθω με αναμονη οι μερες μου φαινεται τεραστιες 😅μεχρι νατο σιγουρεψω εστω και σε ενα βαθμο! 

Μπράβο πολύ ωραία τα νεα σου!! Λογικό να είναι συγκρατημένος αλλά μη σε αγχώνει αυτό είναι επειδή ξέρει το ιστορικό σου!! Κ εσυ καλά έκανες νομίζω κ δε το είπες σε πολλούς!! Δε ξέρει ποσό χαρούμενη είμαι για σένα 🤰🤰 σε λιγες μερες θα ακούσεις καρδούλα 💓💓💓💓

Τελικα σε ποιο γιατρο πηγές; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Raf123μου εχεις νεοτερα με την περιοδο;;; βρε συ δν κανεις ενα τεστ ωορρηξιας μηπως βγει καραθετικο κ τριβουμε τα ματια μας;; βεβαια δε θελω να σε βαλω σε διαδικασια προσμονης κ μετα να στεναχωρεθεις αν βγει αρνητικο...🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

@Raf123μου εχεις νεοτερα με την περιοδο;;; βρε συ δν κανεις ενα τεστ ωορρηξιας μηπως βγει καραθετικο κ τριβουμε τα ματια μας;; βεβαια δε θελω να σε βαλω σε διαδικασια προσμονης κ μετα να στεναχωρεθεις αν βγει αρνητικο...🥰

Ακόμα να μου έρθει…δεν ξέρω τι συμβαίνει άρχισα να πιστεύω ότι ισως φταίει κ ο κοβιντ…θεωρώ ότι άμα ήτανε να ήμουν εγκυος θα έδειχνε το τεστ…υποτίθεται ότι είχα ωορρηξία 4/3 (θετικό τεστ) άντε να έγινε η ωορρηξία 6/3 το αργότερο πάλι θα έδειχνε το τεστ…σκέφτηκα να πάρω κανένα άλλο από το φαρμακείο αλλά νομίζω πάλι αρνητικό θα είναι…! Θε περιμένω λιγες μερες ακόμη αν δεν έρθει θα πάρω τηλ τη γιατρο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ακόμα να μου έρθει…δεν ξέρω τι συμβαίνει άρχισα να πιστεύω ότι ισως φταίει κ ο κοβιντ…θεωρώ ότι άμα ήτανε να ήμουν εγκυος θα έδειχνε το τεστ…υποτίθεται ότι είχα ωορρηξία 4/3 (θετικό τεστ) άντε να έγινε η ωορρηξία 6/3 το αργότερο πάλι θα έδειχνε το τεστ…σκέφτηκα να πάρω κανένα άλλο από το φαρμακείο αλλά νομίζω πάλι αρνητικό θα είναι…! Θε περιμένω λιγες μερες ακόμη αν δεν έρθει θα πάρω τηλ τη γιατρο 

Ενταξει ραφαελα μου. Εσυ ξερεις το καλυτερο!! Στελνω μεγαλη αγκαλια!!🤗🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ενταξει ραφαελα μου. Εσυ ξερεις το καλυτερο!! Στελνω μεγαλη αγκαλια!!🤗🥰

Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον ❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Ακόμα να μου έρθει…δεν ξέρω τι συμβαίνει άρχισα να πιστεύω ότι ισως φταίει κ ο κοβιντ…θεωρώ ότι άμα ήτανε να ήμουν εγκυος θα έδειχνε το τεστ…υποτίθεται ότι είχα ωορρηξία 4/3 (θετικό τεστ) άντε να έγινε η ωορρηξία 6/3 το αργότερο πάλι θα έδειχνε το τεστ…σκέφτηκα να πάρω κανένα άλλο από το φαρμακείο αλλά νομίζω πάλι αρνητικό θα είναι…! Θε περιμένω λιγες μερες ακόμη αν δεν έρθει θα πάρω τηλ τη γιατρο 

νΝαι Ραφαέλα μου αν δεν σου έρθει σίγουρα πάρε τηλ να ρωτησεις τη γιατρο σου!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Εσύ τον είδες το σάκο;;; είναι ένα κυκλικό μικρούλη πραγματάκι... Αυτό είτε φαίνεται είτε όχι... Δεν στο έδειξε;;; πρέπει να σε ενημερώνει για όλα είτε έχει επιφυλάξεις είτε όχι.... Σου εύχομαι την επόμενη φορά να ακούσεις καρδούλα!!! Γνώμη μου μετά από 2 παλινδρομες... Μετά την αυχενική πες το!!! Εγώ όταν ξαναέρθει η ώρα πριν την αυχενική ούτε στη μάνα μου δεν το λέω!!!μόνο σε εσάς και στον άντρα μου 

Αυχενικη ειναι στις 11 εβδομαδες ε? Μου φαινεται λιγο αργα για κοντινες φιλες αλλα απ'την αλλ η φοβαμαι πολυ.  Δεν πιστευα ποτε οτι θα νιωθω πιο ανετα να πω σενα φορουμ οτι ειμαι εγκυος, αισθανομαι οτι εχουμε δεθει ολες μεταξυ μας εδω. Επιση απιστευτο οτι υπαρχει ο κινδυνος μεχρι τοσο αργα για παλινδρομη , αχ ρε κοριτσια ποτε δεν ησυχαζουμε! Πολυ λυπαμαι για τις 2 ατυχιες σου, εαν επιτρεπεται και θες να το μοιραστεις εχεις βρει ποιος ηταν ο λογος ωστε να το αποφυγεις σε επομενη κυηση η δεν υπηρχε καποιος λογος? Σου ευχομαι απο καρδιας το συντομοτερο την πολυποθητη εγκυμοσυνη💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Εσύ τον είδες το σάκο;;; είναι ένα κυκλικό μικρούλη πραγματάκι... Αυτό είτε φαίνεται είτε όχι... Δεν στο έδειξε;;; πρέπει να σε ενημερώνει για όλα είτε έχει επιφυλάξεις είτε όχι.... Σου εύχομαι την επόμενη φορά να ακούσεις καρδούλα!!! Γνώμη μου μετά από 2 παλινδρομες... Μετά την αυχενική πες το!!! Εγώ όταν ξαναέρθει η ώρα πριν την αυχενική ούτε στη μάνα μου δεν το λέω!!!μόνο σε εσάς και στον άντρα μου 

Σε αυτό θα συμφωνήσω. Τρεις απώλειες και είχα βιαστεί να το πω. Υπάρχει κόσμος που δεν μπορεί να καταλάβει την χαρά μας. Εμένα ειδικά στην τελευταία απώλεια μου γύρισε και μου είπε άτομο επειδή έκλαιγα να μην κάνω έτσι και πως είμαι υπερβολική και πως άλλοι δεν έχουν καν παιδιά και τέτοια. Και όλα αυτά από την κολλητή της μαμάς μου.

Εκείνη την στιγμή ορκιστηκα πως αν με αξιώσει ο Θεός και καταφέρω να ξαναμεινω θα το μάθει μόνο ο άντρας μου και η μαμά μου. Οι υπόλοιποι μόλις γεννήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...