Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρτης ήρθε, άνοιξη μπήκε, ένα λουλουδάκι σε κάθε κοιλίτσα να ανθίσει 🥀🌹🌷🌸🌻🌼


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hopemumtobe είπε:

Τι δοση παιρνεις TSH? Εγω εχω κατεβει στο 2.30 α΄λλα  με το που πηρα θετικη χοριακη λεει θα με ανεβασει απτα 75 στα 100 για προλαβουμε αυξηση.

Αχ κορίτσια να γελάσετε. Μπαίνω στον γιατρό και με ρωτάει 

-πως είσαι; 

Απανταω

-ε καλά γιατρέ μου, λιγο παχαίνω, πονάει η μέση μου, ενίοτε ανακατεύομαι, το στήθος με τραβάει, στα πόδια έχω κράμπες, μια ξινίλα στον οισοφάγο όταν τρώω, λιγο τραβάει η μήτρα που μεγαλωνει, δεν κοιμάμαι και πολύ καλά λόγω συχνοουριας αλλά καλά καλά είμαι γιατρέ μου... κλαίω βέβαια χωρίς λόγο, ενίοτε βρίζω από τα νεύρα μου αλλά καλά... 

Ο γιατρός έχει αρχίσει να γελάει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η evaioan είπε:

Αχ κορίτσια να γελάσετε. Μπαίνω στον γιατρό και με ρωτάει 

-πως είσαι; 

Απανταω

-ε καλά γιατρέ μου, λιγο παχαίνω, πονάει η μέση μου, ενίοτε ανακατεύομαι, το στήθος με τραβάει, στα πόδια έχω κράμπες, μια ξινίλα στον οισοφάγο όταν τρώω, λιγο τραβάει η μήτρα που μεγαλωνει, δεν κοιμάμαι και πολύ καλά λόγω συχνοουριας αλλά καλά καλά είμαι γιατρέ μου... κλαίω βέβαια χωρίς λόγο, ενίοτε βρίζω από τα νεύρα μου αλλά καλά... 

Ο γιατρός έχει αρχίσει να γελάει... 

Χαχαχαχα με μια λεξη τελεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Αχ κορίτσια να γελάσετε. Μπαίνω στον γιατρό και με ρωτάει 

-πως είσαι; 

Απανταω

-ε καλά γιατρέ μου, λιγο παχαίνω, πονάει η μέση μου, ενίοτε ανακατεύομαι, το στήθος με τραβάει, στα πόδια έχω κράμπες, μια ξινίλα στον οισοφάγο όταν τρώω, λιγο τραβάει η μήτρα που μεγαλωνει, δεν κοιμάμαι και πολύ καλά λόγω συχνοουριας αλλά καλά καλά είμαι γιατρέ μου... κλαίω βέβαια χωρίς λόγο, ενίοτε βρίζω από τα νεύρα μου αλλά καλά... 

Ο γιατρός έχει αρχίσει να γελάει... 

Η συχνοουρια απο ποτε ξεκινησε? σορυ για ερωτηση χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κορίτσακι μου  γλυκο διάβασα τα μηνυμτα σου και πολυ στενοχωρεθηκα. Να σε ρωτησω κοριτσι μου παιρνεις ακομη προγεστερονη? Εχω διαβασει οτι ακομη και κολπικα προκαλει πολυ ναυτια η αυξηση της κλπ. Μηπως αν δεν την χρειαζεσαι πλεον να την κοψεις βρε κοριτσι μου?  Φυσικα δεν γνωριζω λεπτομερειες και ισως χρειαζεται να την παρεις αλλα ειπα να μοιραστω τηνσκεψη μοτυ.

Ξερω πολυ καλα απο στομαχι, τα εχω περασει και ξερω πολυ καλα οτι  εχεις δικιο ειναι ΑΝΥΠΟΦΟΡΟ αυτο το πτραγμα, δεν αντεχεις την υπαρξη σοτυ συν φυσικα εχεις το αγχος αν τρως καλα για μωρο που το καταλαβαινω απολυτα...Ο γιατρος σου τι λεει συνηθως σε ποια εβδομαδ αφευγει αυτο το συμπτωμα? Προσπαθησε να τρως οσο νωριτερα εγω σημερα εφαγα ηδη light βραδινο στις7,15 για να καταλαβεις αναγκαστικα!

Εχωακουσει για καποιο σπρει για ναυτια στην εγκυμοσυνη το εχεις δοκιμασει?  Επισης εχεις δοκιμασει το gaviscon? Το καψιμο θεωρω οτι ειναι απο παλινδρομηση και το σιροπι gaviscon το οποιο επιτρεπεται ανετα στην εγκυμοσυνη ισως βοηθησει!!

 

Σε μια βδομάδα είχε πει θα μου την σταματήσει. Μόλις κάνω την αυχενική. Κοίτα και σήμερα δεν πήρα τίποτα αλλά πάλι χάλια είμαι. Πφφφ

Ο γιατρός ναι μου είπε ότι συνήθως 12-13 σταματάει. Σπάνια φτάνει λέει 15η 😔

Δεν έχω δοκιμάσει κάποιο σπρευ. Αλλά έχω δοκιμάσει σιρόπι. Υπόθετο και το gaviscon. Δεν με βοηθάνε καθόλου. Τα σταμάτησα. 

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Τι δοση παιρνεις τωρα κοριτσι μου? Κι εμενα μου φαινεται λιγο χαμηλο αλλα δεν ξερω... Εαν εχεις αμφιβολιες και θες να παρεις και δευτερη γνωμη εγω εχω ακουσει καποιον ενδοκρινολογο στηνΑθηνα καλο, τσεκαρισμενο. Αν θες σου στελνω στοιχεια σε προσωπικο μηνυμα

Παίρνω 4 μέρες 50αρι και άλλες 3 μέρες 62αρι .

Κοίτα τώρα έστειλα και στον γιατρό να τον ρωτήσω για τα ενδοκρινολογικα. Και του λέω κιόλας. Ότι δεν την ξέρω καλά μια φορά έχω πάει στην ενδοκρινολογο και αν είναι να μου πει  αυτός τι να κάνω. 

στις Just now, ο/η Hopemumtobe είπε:

Η συχνοουρια απο ποτε ξεκινησε? σορυ για ερωτηση χαχαχα

Εμενα μου ξεκίνησε δύο μέρες πριν να περιμένω περίοδο. Και ήταν πολύ έντονη. Και από τότε δεν έχει σταματησει. 

Μιλάμε να κάθομαι και να θέλω συνέχεια τουαλετα. Και μάλιστα το βράδυ επειδή είμαι ξαπλωμένη δεν το νιώθω πολύ. Και μόλις σηκωθώ (2 φορές σίγουρα μέσα στο βράδυ ) με το που σηκωθώ πονάω χαμηλά τόσο πολύ από τα ούρα και την πίεση. Και πάω γρήγορα στο μπάνιο και μετα ηρεμώ. Χαχα .

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Σε μια βδομάδα είχε πει θα μου την σταματήσει. Μόλις κάνω την αυχενική. Κοίτα και σήμερα δεν πήρα τίποτα αλλά πάλι χάλια είμαι. Πφφφ

Ο γιατρός ναι μου είπε ότι συνήθως 12-13 σταματάει. Σπάνια φτάνει λέει 15η 😔

Δεν έχω δοκιμάσει κάποιο σπρευ. Αλλά έχω δοκιμάσει σιρόπι. Υπόθετο και το gaviscon. Δεν με βοηθάνε καθόλου. Τα σταμάτησα. 

Παίρνω 4 μέρες 50αρι και άλλες 3 μέρες 62αρι .

Κοίτα τώρα έστειλα και στον γιατρό να τον ρωτήσω για τα ενδοκρινολογικα. Και του λέω κιόλας. Ότι δεν την ξέρω καλά μια φορά έχω πάει στην ενδοκρινολογο και αν είναι να μου πει  αυτός τι να κάνω. 

Εμενα μου ξεκίνησε δύο μέρες πριν να περιμένω περίοδο. Και ήταν πολύ έντονη. Και από τότε δεν έχει σταματησει. 

Μιλάμε να κάθομαι και να θέλω συνέχεια τουαλετα. Και μάλιστα το βράδυ επειδή είμαι ξαπλωμένη δεν το νιώθω πολύ. Και μόλις σηκωθώ (2 φορές σίγουρα μέσα στο βράδυ ) με το που σηκωθώ πονάω χαμηλά τόσο πολύ από τα ούρα και την πίεση. Και πάω γρήγορα στο μπάνιο και μετα ηρεμώ. Χαχα .

 

Εκτος απο στομαχι εγω εχω και μονιμο ουρολογικο θεμαμε συχνοουρια γιαυτο και παλι προσευχομαι να μη γινει παρα πολυ χειροτερο, ξερω ξερω σφυζω απο υγειααχαχαχχαχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ κορίτσια στα ίδια είμαι με στομάχι χάλια. Είμαι 11 η εβδομάδα. Εντομεταξυ ξεκίνησαν και κάτι κράμπες στα πόδια. Μου είχε πει ο γιατρός ότι συνήθως ξεκινάνε στο δεύτερο τρίμηνο. 

Εεεε κάνω εξετάσεις πολύ χαμηλό το μαγνήσιο. Ρε φίλε γιατί οοοολα τα συμπτώματα πάνω μου ταυτόχρονα. Κορίτσια χθες το βράδυ με έκαιγε το στομάχι μου και πονούσε από την ταλαιπωρία. Προσπαθούσα να κάνω εμετό και τελικά δεν βγήκε. Κάθε βράδυ τα ίδια. Φοβάμαι να φάω μην και τα βγάλω. Είμαι -2.5 κιλά. Ο γιατρός δεν θέλει να χάσω αλλα. 

Θέλω να είναι καλά το μωράκι μου αλλά έχω κουραστεί. 😟😟 Το λέω και κλαίω αλήθεια.

Σήμερα πήρα τον γιατρό και του λέω. Δεν αντέχω . Δεν θα πάρω κανένα χάπι για σήμερα. Θέλω να ηρεμήσω . Μου λέει εντάξει μόνο για σήμερα δεν πειράζει .ηρέμησε και θα μιλήσουμε το απόγευμα να σου γράψω μαγνήσιο που πρέπει να ξεκινήσεις. 

Θέλω να υποχωρήσουν όλα αυτά σύντομα..από αδυναμία στο σώμα άρχισα να μην είμαι καλά και ψυχολογικά πλέον. Αρχίζω να φτάνω στα όρια μου. Δεν το λέω αρνητικά για το μωράκι. Δεν φταίει σε τίποτα το κακόμοιρο. Και θέλω να πάει καλά. Τόσο πολύ το ήθελα. Αλλά δεν μπορώ να βοηθηθω. Ότι μου έδωσαν που επιτρέπεται να τα πάρει μια εγγυμονουσα δεν έκαναν τίποτα. Είχα ως plan b  και τελευταία λύση το υπόθετο εμετού. Το πήρα τελικά και αυτό. Όχι απλά δεν μου έκανε τίποτα. Μου προκάλεσε και διάρροια. 😔

Κορίτσι μου ψάξε για κάποιον ομοιοπαθητικό μήπως μπορέσει να σε βοηθήσει. Στην τελευταία μου εγκυμοσύνη είχα χάσει 4 κιλά μέχρι την 14η εβδομάδα που διήρκησε. Ο γιατρός μου ήθελε να μου συστήσει κάποιον εδώ Θεσσαλονίκη που έχει βοηθήσει πολλές πελάτισσες του, αλλά δεν είχα πάει γιατί είχα πολύ ψυχολογική ένταση εκείνη την περίοδο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Εκτος απο στομαχι εγω εχω και μονιμο ουρολογικο θεμαμε συχνοουρια γιαυτο και παλι προσευχομαι να μη γινει παρα πολυ χειροτερο, ξερω ξερω σφυζω απο υγειααχαχαχχαχαχχα

Καλά μην νομιζεις. Και εγώ έχω θεματακι. 

Παλιά είχα σπάνια χρόνια ουρολοίμωξη. Πάλι καλά μετά από συνέδρια γιατρών και πολλά φάρμακα έγινα καλά με σκετη μαγειρική σόδα. Οπότε φοβάμαι μην με πιάσει και αυτό. Αν και έχει σταματήσει. Το παθαίνω πλέον πάρα πολύ σπάνια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Σε μια βδομάδα είχε πει θα μου την σταματήσει. Μόλις κάνω την αυχενική. Κοίτα και σήμερα δεν πήρα τίποτα αλλά πάλι χάλια είμαι. Πφφφ

Ο γιατρός ναι μου είπε ότι συνήθως 12-13 σταματάει. Σπάνια φτάνει λέει 15η 😔

Δεν έχω δοκιμάσει κάποιο σπρευ. Αλλά έχω δοκιμάσει σιρόπι. Υπόθετο και το gaviscon. Δεν με βοηθάνε καθόλου. Τα σταμάτησα. 

Παίρνω 4 μέρες 50αρι και άλλες 3 μέρες 62αρι .

Κοίτα τώρα έστειλα και στον γιατρό να τον ρωτήσω για τα ενδοκρινολογικα. Και του λέω κιόλας. Ότι δεν την ξέρω καλά μια φορά έχω πάει στην ενδοκρινολογο και αν είναι να μου πει  αυτός τι να κάνω. 

Εμενα μου ξεκίνησε δύο μέρες πριν να περιμένω περίοδο. Και ήταν πολύ έντονη. Και από τότε δεν έχει σταματησει. 

Μιλάμε να κάθομαι και να θέλω συνέχεια τουαλετα. Και μάλιστα το βράδυ επειδή είμαι ξαπλωμένη δεν το νιώθω πολύ. Και μόλις σηκωθώ (2 φορές σίγουρα μέσα στο βράδυ ) με το που σηκωθώ πονάω χαμηλά τόσο πολύ από τα ούρα και την πίεση. Και πάω γρήγορα στο μπάνιο και μετα ηρεμώ. Χαχα .

 

Εμένα πάντως στην πρώτη εγκυμοσύνη που είχα χάλια στομαχι και μετά πολλές καούρες με ηρεμούσε το παγωτό στρατσιατελα. Έτρωγα ένα οικογενειακό την ημέρα. Και το κασέρι με φρυγανιές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Καλά μην νομιζεις. Και εγώ έχω θεματακι. 

Παλιά είχα σπάνια χρόνια ουρολοίμωξη. Πάλι καλά μετά από συνέδρια γιατρών και πολλά φάρμακα έγινα καλά με σκετη μαγειρική σόδα. Οπότε φοβάμαι μην με πιάσει και αυτό. Αν και έχει σταματήσει. Το παθαίνω πλέον πάρα πολύ σπάνια. 

Εγω εχω τριγωνιτιδα, μονιμα συμπτωματα ελαφριας ουρολοιμωξης χωρις να εχω ομως μικροβιο, εμενα με πιανει τσουξιμο μετα την προγεστερονη, το κολπικο υποθετο. Ειχα κανει 2 κυστεοσκοπησεις και το βρηκα.. Πιστευω συχνοουρια θα γινεται πολυ εντονη μετα απο τον 6ο μηνα λογω πιεσης μητρας κλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Εγω εχω τριγωνιτιδα, μονιμα συμπτωματα ελαφριας ουρολοιμωξης χωρις να εχω ομως μικροβιο, εμενα με πιανει τσουξιμο μετα την προγεστερονη, το κολπικο υποθετο. Ειχα κανει 2 κυστεοσκοπησεις και το βρηκα.. Πιστευω συχνοουρια θα γινεται πολυ εντονη μετα απο τον 6ο μηνα λογω πιεσης μητρας κλ

Από τα πρώτα συμπτώματα είναι η συχνοουρια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Εγω εχω τριγωνιτιδα, μονιμα συμπτωματα ελαφριας ουρολοιμωξης χωρις να εχω ομως μικροβιο, εμενα με πιανει τσουξιμο μετα την προγεστερονη, το κολπικο υποθετο. Ειχα κανει 2 κυστεοσκοπησεις και το βρηκα.. Πιστευω συχνοουρια θα γινεται πολυ εντονη μετα απο τον 6ο μηνα λογω πιεσης μητρας κλ

Δοκίμασε να πίνεις λίγη μαγειρική σόδα με νερο. Αλλά όχι τώρα που είσαι έγγυος. Υπό άλλες συνθήκες. Όταν θα έχεις γεννήσει και θα μπορείς. 

Εμένα τώρα δεν με άφησε να πιω. Για αυτό φοβάμαι μην πάθω καμία ουρολοίμωξη . Γιατί δεν παιρναει με φάρμακα. Μόνο με σόδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Δοκίμασε να πίνεις λίγη μαγειρική σόδα με νερο. Αλλά όχι τώρα που είσαι έγγυος. Υπό άλλες συνθήκες. Όταν θα έχεις γεννήσει και θα μπορείς. 

Εμένα τώρα δεν με άφησε να πιω. Για αυτό φοβάμαι μην πάθω καμία ουρολοίμωξη . Γιατί δεν παιρναει με φάρμακα. Μόνο με σόδα. 

Κορίτσια διαβάζω αυτά π γράφετε για ουρολοίμωξη αν δεν μπορείς να παρεις αντιβίωση, μπορείς να παρεις d mannose είναι φυσικο σκευασμα κ συστήνεται σε εγκυμοσύνη! Ειδικά στα άτομα π παθαίνουν συχνά υποτροπιαζουσα ουρολοίμωξη συστήνεται να το λαμβάνει συνέχεια 

@Hopemumtobe Ειδικά για το τσούξιμο θα σε βοηθήσει πολύ…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Εκτος απο στομαχι εγω εχω και μονιμο ουρολογικο θεμαμε συχνοουρια γιαυτο και παλι προσευχομαι να μη γινει παρα πολυ χειροτερο, ξερω ξερω σφυζω απο υγειααχαχαχχαχαχχα

Και γω ακριβως τα ιδια εχω κοριτσι μου με το στομαχι μου και μονιμο ουρολογικο θεμα με συχνοουρια. Ειναι αρκετα βασανιστικο και στην εγκυμοσυνη ειδικα, θυμαμαι τις προηγουμενες φορες ειχε χειροτερεψει λιγο αλλα αργοτερα, στο τελευταιο τριμηνο οπου πιεζε το μωρο χαμηλα. Κουραγιο σε ολες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μίλησα κορίτσια με τον γιατρό . Ξεκινάω μαγνήσιο. 

 

Επίσης μου λέει ο αιματοκρίτης είναι πολύ καλός δεν έχει πέσει. Και χωρίς να παίρνω σίδηρο. Ενώ συνήθως στην εγγυμοσυνη πέφτει. 

 

Σχετικά με τον θυροειδή συμφώνησε και αυτός να συνεχίσω. Είπε ότι όταν πέφτει η tsh πρέπει να ανεβαίνει το t3 t4 .. ενώ εμένα κατεβαίνει. Για αυτό λέει σου είπε να το συνεχίσεις. Άρα από αύριο ξανά όλα. 😔

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Έχει κάνει καμία σας υστεροσαλπιγγογραφια;; και αν ναι που;; και πόσο κόστισε;;

Κοριτσι μου καλησπερα!!! Εχω κανει εγω στο μητερα. Κοστισε 150€ συνολικα: εξεταση και σκιαγραφικο. Εκανα την κλασσικη μεθοδο..οτι θες πες μου! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

@Antonia2 Τονια μου πως πηγαν οι γιατροι σημερα? Ελπιζω να βρηκατε καποιον που να εμπιστευεστε!

Πηγαμε κοριτσι μου σε μια πολυ καλη γιατρο. Μας ειπε να κανουμε αξονικη για να δουμε αν υπαρχει κακοηθεια κ σε αλλο σημειο. Κ μετα θ πρεπει να επιλεξουμε μεταξυ ακτινοβολιων και χορδεκτομης. Καθε επιλογη εχει υπερ και κατα....

Αυριο πρωι θα πανε οι γονεις σ ενα ακομη γιατρο που μας συστησαν..

Μακαρι να πανε ολα καλα!! 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γέννησα το πρωί!!! 🤱💗 Με έπιασαν χθες τη νύχτα οι πόνοι και γέννησα πολύ γρήγορα και εύκολα!!🙏❤️ Βγήκε κυριολεκτικά με ένα σπρώξιμο (βήξιμο για την ακρίβεια) 💞

3040γρ η μπουμπού💗

Είχε λίγο ταχύπνοια όμως και την έβαλαν προληπτικά στο οξυγόνο και δεν την έχουμε μαζί μας..είναι καλά και οι εξετάσεις της είναι καλές οπότε περιμένουμε αύριο μήπως την πάρουμε..💞🙏

Είπαν στον άντρα μου ότι καμια φορά όταν βγαίνουν έτσι γρήγορα δεν προλαβαίνουν να αποβάλουν όλα τα υγρά από τους πνεύμονες και μπορεί αυτό να’ναι..🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια γέννησα το πρωί!!! 🤱💗 Με έπιασαν χθες τη νύχτα οι πόνοι και γέννησα πολύ γρήγορα και εύκολα!!🙏❤️ Βγήκε κυριολεκτικά με ένα σπρώξιμο (βήξιμο για την ακρίβεια) 💞

3040γρ η μπουμπού💗

Είχε λίγο ταχύπνοια όμως και την έβαλαν προληπτικά στο οξυγόνο και δεν την έχουμε μαζί μας..είναι καλά και οι εξετάσεις της είναι καλές οπότε περιμένουμε αύριο μήπως την πάρουμε..💞🙏

Είπαν στον άντρα μου ότι καμια φορά όταν βγαίνουν έτσι γρήγορα δεν προλαβαίνουν να αποβάλουν όλα τα υγρά από τους πνεύμονες και μπορεί αυτό να’ναι..🙏❤️

Να σας ζήσει κορίτσι μου! 💕 Καλότυχη και γερή η γλυκούλα σου! Με το καλό να γυρίσετε όλοι σπίτι σας και να γνωριστείτε! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια γέννησα το πρωί!!! 🤱💗 Με έπιασαν χθες τη νύχτα οι πόνοι και γέννησα πολύ γρήγορα και εύκολα!!🙏❤️ Βγήκε κυριολεκτικά με ένα σπρώξιμο (βήξιμο για την ακρίβεια) 💞

3040γρ η μπουμπού💗

Είχε λίγο ταχύπνοια όμως και την έβαλαν προληπτικά στο οξυγόνο και δεν την έχουμε μαζί μας..είναι καλά και οι εξετάσεις της είναι καλές οπότε περιμένουμε αύριο μήπως την πάρουμε..💞🙏

Είπαν στον άντρα μου ότι καμια φορά όταν βγαίνουν έτσι γρήγορα δεν προλαβαίνουν να αποβάλουν όλα τα υγρά από τους πνεύμονες και μπορεί αυτό να’ναι..🙏❤️

Να σας ζήσει...να είναι γερή δυνατή γεμάτη υγεία και ευλογία 🥰🥰🥰❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα.. έκανα τεστ εγκυμοσύνης της hometest αυτή τι φορά τις γνωστές λωρίδες.. αρνητικό φυσικά.. όχι ότι δεν το περίμενα.. ξερω οτι θα αδιαθετησω σήμερα.. παμε τον επόμενο μήνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Κορίτσια καλημέρα.. έκανα τεστ εγκυμοσύνης της hometest αυτή τι φορά τις γνωστές λωρίδες.. αρνητικό φυσικά.. όχι ότι δεν το περίμενα.. ξερω οτι θα αδιαθετησω σήμερα.. παμε τον επόμενο μήνα 

Καλημέρα κορίτσια!! Σε ποια μέρα του κύκλου είσαι; Γενικά εγώ θα σου έλεγα να μην εμπιστεύεσαι καθόλου το τεστ. Αργεί πάρα πολύ να δείξει σε κάποιες κοπέλες. Καλύτερα να περιμένουμε περίοδο κι αν δεν έρθει, χοριακή. Είναι το μόνο αξιόπιστο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Σε ποια μέρα του κύκλου είσαι; Γενικά εγώ θα σου έλεγα να μην εμπιστεύεσαι καθόλου το τεστ. Αργεί πάρα πολύ να δείξει σε κάποιες κοπέλες. Καλύτερα να περιμένουμε περίοδο κι αν δεν έρθει, χοριακή. Είναι το μόνο αξιόπιστο

Καλημέρα... σε κύκλο 26-27 ημερών είμαι στην 30η μέρα αλλά είχα ωορρηξια στην 16η με 17η μέρα.. βέβαια είδα λίγο κάθε τωρσ το πρωί αρα από ώρα σε ώρα θα ερθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια γέννησα το πρωί!!! 🤱💗 Με έπιασαν χθες τη νύχτα οι πόνοι και γέννησα πολύ γρήγορα και εύκολα!!🙏❤️ Βγήκε κυριολεκτικά με ένα σπρώξιμο (βήξιμο για την ακρίβεια) 💞

3040γρ η μπουμπού💗

Είχε λίγο ταχύπνοια όμως και την έβαλαν προληπτικά στο οξυγόνο και δεν την έχουμε μαζί μας..είναι καλά και οι εξετάσεις της είναι καλές οπότε περιμένουμε αύριο μήπως την πάρουμε..💞🙏

Είπαν στον άντρα μου ότι καμια φορά όταν βγαίνουν έτσι γρήγορα δεν προλαβαίνουν να αποβάλουν όλα τα υγρά από τους πνεύμονες και μπορεί αυτό να’ναι..🙏❤️

Κοριτσάκι μου να σου ζήσει η μπουμπού σας ❤️❤️❤️ Γερή και καλότυχη να είναι!!! 
 

δυσκολο χωρις το μωρό σου, κουράγιο και σύντομα θα είναι μαζί σας ❤️❤️❤️❤️ 
 

εσυ πως είσαι πως νιωθεις;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια γέννησα το πρωί!!! 🤱💗 Με έπιασαν χθες τη νύχτα οι πόνοι και γέννησα πολύ γρήγορα και εύκολα!!🙏❤️ Βγήκε κυριολεκτικά με ένα σπρώξιμο (βήξιμο για την ακρίβεια) 💞

3040γρ η μπουμπού💗

Είχε λίγο ταχύπνοια όμως και την έβαλαν προληπτικά στο οξυγόνο και δεν την έχουμε μαζί μας..είναι καλά και οι εξετάσεις της είναι καλές οπότε περιμένουμε αύριο μήπως την πάρουμε..💞🙏

Είπαν στον άντρα μου ότι καμια φορά όταν βγαίνουν έτσι γρήγορα δεν προλαβαίνουν να αποβάλουν όλα τα υγρά από τους πνεύμονες και μπορεί αυτό να’ναι..🙏❤️

Να σας ζήσει η μπουμπού σας!! Να είναι γερή και καλότυχη στην ζωή της!! 🤱❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αυτό πολύ φοβάμαι ότι θα γίνει και θα γελάσουμε!! Θα γίνουν ξεκαθάρισματα 😀   Τραγικό που δεν κάθεται κάποιος να επιβλέπει και να βοηθήσει.. αχ σε νιώθω..κι εμένα έτσι μου παρατάνε τα ανίψια.. έρχονται επίσκεψη και ξαφνικά 'να πεταχτώ λίγο θυμήθηκα μια δουλειά' και επιστρέφουν όταν είναι να φύγουν 😀 πες ξεκάθαρα ότι θέλεις να στα κρατήσω και αν μπορώ πολύ ευχαρίστως!!
    • Καλησπέρα κορίτσια. Μόλις γυρίσαμε σπίτι από απογευματινό μπανιο με την μικρή και είδα στο εσώρουχο μου καφέ αίμα. Όχι όπως τις προηγούμενες ημέρες που ήταν ένα σκούρο μπεζ σε απειροελάχιστη ποσότητα. Τώρα ήταν σαν αίμα περιόδου. Εννοείται με έπιασαν τα κλάματα. Είπα στον άντρα μου ότι αν χάσω το μωρό, δεν θα το συγχωρήσω ποτέ στους γονείς του για την κούραση που τράβηξα 1 εβδομάδα τώρα. Ίσως να μην φταίνε αυτοί αλλά αυτή η κακή τους ενέργεια και η αδιαφορία τους είναι σαν να επιδείνωσαν την κατάσταση. Τους ανέφερα ότι ο γιατρός είπε να μην σηκώνω το μωρό όσο γίνεται, και η απάντηση τους (όχι σε εμένα απευθείας, αλλά στον άντρα μου), ήταν ότι η μάνα του έκανε μετακόμιση έγκυος. Εμένα αυτό μόνο κακία μου βγάζει. Ίσως είμαι απλά ταραγμένη και ψάχνω κάπου να αποδώσω ευθύνες.. ίσως μιλάει ο φόβος μου... Αλλά ειλικρινά έχω πανικοβληθεί και ταυτόχρονα έχω θυμώσει τόσο πολυ. Δεν ξέρω πως θα περιμένω μέχρι την Τρίτη που έχω την αυχενική. 
    • Κοίτα έχεις όλα τα δίκια του κόσμου όταν βλέπεις ομως ότι ο αλλος δεν καταλαβαίνει την κατάσταση σου με ωραίο τρόπο εξήγησε τους πως δε μπορείς πλέον...εν τω μεταξύ ζω κάτι αντίστοιχο..έχω έναν γείτονα Μ ένα κοριτσάκι κι αυτό θέλει συνέχεια να έρχεται να παίζει με τον δικό μου..ε το αφήνουν το παιδί και φεύγουν..δεν κάθονται ..κι εγώ αναγκάζομαι κάνω το διαιτητή μαζεύω το χάος μετά παιχνίδια δωμάτιο..άσε που πρέπει να έχω συνέχεια το νου μου μην πέσει κάπου μη χτυπήσει ...τελοσπαντων απ' τη μια δεν τους ήθελα και μέσ' τα πόδια μου γιατί τι να πεις και συνέχεια πρέπει να κάτσεις κι εκεί μαζί τους  ενώ τώρα κάνω και καμιά δουλειά η κάθομαι ...αλλά τώρα δε μπορώ να τρέχω πίσω να μαζεύω η να γίνει τίποτα και να βρω κάνα μπελα
    • Σ'ευχαριστώ πολύ! Άρα μέχρι τη Πέμπτη περιμένω κανονικά και βλέπουμε..
    • Προσπάθησε να βάλεις λίγο τα όρια σου από εδώ και πέρα γιατί όταν θα γεννήσεις και θα θες μια βοήθεια κατά 90% θα είναι άφαντοι 😕 Και σκέψου αν για εσενα όταν θα θες να αφήσεις κάπου το μωρο για να πας με τον αντρα σου για ενα φαγητό, θα έκαναν κάτι αντίστοιχο ;🤷‍♀️ ειναι ωραία να προσφέρεις βοήθεια αλλά αν είναι μονόπλευρο τότε θα πρέπει να κοιτάξεις και εσυ τον εαυτό σου ειδικά από εδώ και πέρα που θα έχεις και ένα μωρο  εγω το βλέπω με της κουμπαράς μου το παιδί κανονίζουμε όλοι το πρόγραμμα μας ανάλογα με το δικό της το παιδί ποτε  τρώει ποτε κοιμάται, να πάμε εμείς στο σπίτι τους να μην αλλάξει περιβάλλον η μικρή και γενικα ότι βολεύει σε εκείνους λες και εγω δεν έχω παιδί.. που αντικειμενικά έχω πιο δύσκολο παιδί εγω από το δικό της… θα δεις πολλά μετά την γεννά και από ανθρώπους που δεν το περιμένεις 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...