Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 20 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

εννοείται ό τι νιώθει η καθεμία κ ό τι θεωρει σωστό και καλυτερο για την ίδια.!!εεγώ ας πούμε γενικότερα είμαι της παράδοσης κάποια άλλα κορίτσια μπορεί όχι!! 

κι  όχι τίποτα άλλο έχω και 3 γάμους τον σεπτέμβρη .κι στον έναν ήθελα πολύ να πάω...δεν πειράζει να ναι καλά τα μωρα΄κια μας φυσικά!!

κορίτσια μου να σας ρωτ΄΄ησω κάτι αλλο ;; ΄έχετε κ εσείς κάποια ακράτεια ;; όταν πχ φτερνίζεστε ;; σορρυ αν γίνομαι αηδιαστικη!!επίσης πετρώνει κι εσάς η κοιλίτσα μετά περίπου το μεσημέρι ;; πετρώνει ακόμα κ αν δεν κάνω τίποτα...για έναν καφέ βγήκα-το μόνο που έκανα κι πέτρωσε κι σήμερα..

Ακράτεια όχι δεν έχω!!!! Αλλά σόρρυ κιολλας κατουριεμαι συνέχεια! Κ αν δεν πάω άμεσα νιώθω ότι ψιλό πονάω! Η κοιλίτσα ναι κάποιες φορές πετρώνει ανεξάρτητα αν κουράζομαι η όχι!όταν το είχα πει στον γιατρό Μ γτ φοβόμουν για συσπάσεις μου είπε ότι όλα καλά. Όταν ξανά πάω βέβαια θα του το ξανά πω! Αλλά μεγαλώνουν κ αλλάζουν όλα μέσα μας! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ βρε κορίτσια με το φτέρνισμα ....πάντα κουβαλάω και ένα εσώρουχο αν είμαι εκτός σπιτιού..κ η κοιλιά πέτρα ..πρέπει κι εγώ να τον ρωτήσω για τις συσπάσεις που σίγουρα έχω τις νιώθω κάθε ημέρα.. τουλάχιστον να μην είναι ανησυχητικό.

Το είπα σε κάποια γνωστή μου ότι έχω ήδη συσπάσεις και μου λέει εντάξει πας για εφταμηνιτικο..σιγά !!έπαθα ένα σοκ....δε το έχω σκεφτεί έτσι μιας που ο γιατρός μου δε μου έχει αναφέρει κάτι..βέβαια σε μια βδομάδα θα πάω να με δει κ όλο αυτό το καιρό έχω πονάκια..

Κ ειδικά χθες πιέσεις πολύ χαμηλά..σαν να έσπρωχνε η μικρούλα μου !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

Εγώ βρε κορίτσια με το φτέρνισμα ....πάντα κουβαλάω και ένα εσώρουχο αν είμαι εκτός σπιτιού..κ η κοιλιά πέτρα ..πρέπει κι εγώ να τον ρωτήσω για τις συσπάσεις που σίγουρα έχω τις νιώθω κάθε ημέρα.. τουλάχιστον να μην είναι ανησυχητικό.

Το είπα σε κάποια γνωστή μου ότι έχω ήδη συσπάσεις και μου λέει εντάξει πας για εφταμηνιτικο..σιγά !!έπαθα ένα σοκ....δε το έχω σκεφτεί έτσι μιας που ο γιατρός μου δε μου έχει αναφέρει κάτι..βέβαια σε μια βδομάδα θα πάω να με δει κ όλο αυτό το καιρό έχω πονάκια..

Κ ειδικά χθες πιέσεις πολύ χαμηλά..σαν να έσπρωχνε η μικρούλα μου !!

Καλεεεεε γιατιιιιι να πας για 7μηνιτικο χωρίς να έχεις κάποιο θέμα η να σου έχει αναφέρει κάτι ο γιατρός σου???? Αφού όλα πάνε καλά! Αν δεν έχεις τώρα σύντομα ραντεβού να του κάνεις ένα τηλεφώνημα να του τα πεις αυτά για να ηρεμήσεις κιολλας!!!! Κ να μας πεις!!!! Αλλά αν αγχώνεσαι παρτον ένα τηλ κ πες του τα! Εγώ έχω ακούσει ότι οι συσπάσεις ξεκινάνε σχετικά νωρίς . Κ ότι όλες έχουμε ! Αλλά δεν ξέρω κιολλας ! Πάντως κ εγώ μια νιώθω τον μικρό ψηλά μια κάτω πολύ χαμηλά σε φάση τώρα μου βγαίνει 🤣🤣🤣 αλλά υποθέτω επειδή είναι μικρό ακόμα κ έχει χώρο κάνει βόλτες 😜😜😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Καλεεεεε γιατιιιιι να πας για 7μηνιτικο χωρίς να έχεις κάποιο θέμα η να σου έχει αναφέρει κάτι ο γιατρός σου???? Αφού όλα πάνε καλά! Αν δεν έχεις τώρα σύντομα ραντεβού να του κάνεις ένα τηλεφώνημα να του τα πεις αυτά για να ηρεμήσεις κιολλας!!!! Κ να μας πεις!!!! Αλλά αν αγχώνεσαι παρτον ένα τηλ κ πες του τα! Εγώ έχω ακούσει ότι οι συσπάσεις ξεκινάνε σχετικά νωρίς . Κ ότι όλες έχουμε ! Αλλά δεν ξέρω κιολλας ! Πάντως κ εγώ μια νιώθω τον μικρό ψηλά μια κάτω πολύ χαμηλά σε φάση τώρα μου βγαίνει 🤣🤣🤣 αλλά υποθέτω επειδή είναι μικρό ακόμα κ έχει χώρο κάνει βόλτες 😜😜😜

Ο γιατρός μου είναι πολύ καθησυχαστικος ..τον είχα πάρει τηλέφωνο για τους πόνους που είχα δύο φορες..μου είπε ολα καλα.κ ναι αυτές οι ακίνδυνες συσπάσεις ξεκινούν από τον έκτο ..μου τοείχε αναφέρει πριν καν να καταλάβουμε ότι εχω..την άλλη βδομάδα θα πάω να με δει..θα έχει ένα με δει ένα μήνα κοντα.ελπίζω να είναι όλα καλά !!κάποια κορίτσια δε τις καταλαβαίνουν..εμένα μου είχε πει λόγω χειρουργείων που έχω κάνει στο παρελθόν ενδέχεται να τις νιώθω  έντονα λογικά..

Κι εγώ έτσι μια πιο χαμηλά μια πιο ψηλά !!συνήθως κάτω απ' τον ομφαλό διαγώνια !!εκεί που βάζει το τζελ ο γιατρός !μεγαλώνουν τα γλυκούλια μας !!🥰άντε να περάσουν οι βδομάδες !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Εγώ βρε κορίτσια με το φτέρνισμα ....πάντα κουβαλάω και ένα εσώρουχο αν είμαι εκτός σπιτιού..κ η κοιλιά πέτρα ..πρέπει κι εγώ να τον ρωτήσω για τις συσπάσεις που σίγουρα έχω τις νιώθω κάθε ημέρα.. τουλάχιστον να μην είναι ανησυχητικό.

Το είπα σε κάποια γνωστή μου ότι έχω ήδη συσπάσεις και μου λέει εντάξει πας για εφταμηνιτικο..σιγά !!έπαθα ένα σοκ....δε το έχω σκεφτεί έτσι μιας που ο γιατρός μου δε μου έχει αναφέρει κάτι..βέβαια σε μια βδομάδα θα πάω να με δει κ όλο αυτό το καιρό έχω πονάκια..

Κ ειδικά χθες πιέσεις πολύ χαμηλά..σαν να έσπρωχνε η μικρούλα μου !!

Εγώ έχω λίγο ακράτεια (στο φτέρνισμα όχι) αλλά γενικά έχω και αρκετά υγρά άσπρα (όχι διαφανές) φοράω συνέχεια σερβιετακι που πριν την εγκυμοσύνη  δεν φορούσα και αναγκαστικά τώρα φοράω γιατί βγάζω όλη μέρα μικρό ποσότητες επισης έχω συχνουρία πιο έντονη από πριν πολλές φορές νιωθω ότι με πιέζει και νιωθω ότι θα μου φύγουν 

σκληρη κοιλιά έχω αλλά συνήθως μετά από το φαγητό και πιο πολύ το βράδυ τώρα άρχισα λίγο να ζορίζομαι όταν σηκώνομαι από το κρεβατι ή πάω να αλλαξω πλευρό 

μην ακούς ότι βλακεία σου λέει η κάθε κοπέλα όλες όλα τα ξέρουν.. υπάρχει και η ζήλια βλέπεις δεν λες τωρα τέτοιες κουβέντες σε μια έγκυο γυναίκα εσυ να ακούς μόνο τον γιατρό σου κορίτσι μου αυτος ξέρει θα πας την άλλη βδομαδα και θα δεις όλα και χαρά θα είναι 💕.. θα έχουμε όλες μαζί νέα για τα μωράκια μας εγώ αύριο θα παρω να κλεισω ραντεβού 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εγώ έχω λίγο ακράτεια (στο φτέρνισμα όχι) αλλά γενικά έχω και αρκετά υγρά άσπρα (όχι διαφανές) φοράω συνέχεια σερβιετακι που πριν την εγκυμοσύνη  δεν φορούσα και αναγκαστικά τώρα φοράω γιατί βγάζω όλη μέρα μικρό ποσότητες επισης έχω συχνουρία πιο έντονη από πριν πολλές φορές νιωθω ότι με πιέζει και νιωθω ότι θα μου φύγουν 

σκληρη κοιλιά έχω αλλά συνήθως μετά από το φαγητό και πιο πολύ το βράδυ τώρα άρχισα λίγο να ζορίζομαι όταν σηκώνομαι από το κρεβατι ή πάω να αλλαξω πλευρό 

μην ακούς ότι βλακεία σου λέει η κάθε κοπέλα όλες όλα τα ξέρουν.. υπάρχει και η ζήλια βλέπεις δεν λες τωρα τέτοιες κουβέντες σε μια έγκυο γυναίκα εσυ να ακούς μόνο τον γιατρό σου κορίτσι μου αυτος ξέρει θα πας την άλλη βδομαδα και θα δεις όλα και χαρά θα είναι 💕.. θα έχουμε όλες μαζί νέα για τα μωράκια μας εγώ αύριο θα παρω να κλεισω ραντεβού 😊

Kαλημέρα  ...εγώ κορίτσια πέρα μετά το φαγητό που τουμπανιάζω μου έχει τύχει δύο βράδια στον ύπνο να σφίγγει η κοιλιά και ανησυχώ να σας πω...θα ρωτήσω τον γιατρό...

@irini5 από κοντά τον γιατρό ,ξέρω και εγώ ντρέπομαι να τον παίρνω τηλεφωνα αλλά είναι η δουλειά τους και πληρώνονται .Ασε τις άλλες να λένε ότι θέλουν ,όλες ξέρουν και βγάζουν συμπεράσματα...μη δίνεις σημασία ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irini5 κορίτσι μου. Όταν έκανες β επιπέδου τι έλεγε πάνω εκεί που λέει πιθανότητες πρόωρου τοκετού; Έλεγε τίποτα τέτοιο; Αυτό είναι το πιο έγκυρο και όχι ότι σου λέει η καθεμία. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε, σας έχασα λίγο που έλειπα εκτός δεν είχα πολύ χρόνο.εμεις χθες είχαμε γιατρό ήταν η πρώτη επίσκεψη μετά τη β επιπέδου.ο μπέμπης μας μεγαλώνει πολύ καλά μας είπε ο γιατρός.τωρα το επόμενο ραντεβού είναι σε ένα μήνα σχεδόν και μου έγραψε να έχω κάνει πάλι όλες τις αιματολογικες, ουρων  και την καμπύλη πριν πάω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια !!!

Σας ευχαριστώ για την όμορφη σας ενέργεια .. @babyblue94ι ούτε ο γιατρός μου έχει πει κάτι για πρόωρο ούτε η β επιπέδου -εδειχνε πολύ λίγες πιθανότητες -το είχαμε προσέξει τότε.. ο γιατρός απλώς μου είπε αυτό που σας έχω πει για τις 35βδομαδες..και θα παρακολουθούμε αν δε θα μπορεί να ανοίξει άλλο η μητρα..η άλλη με έστειλε όμως χθες..έλεος..είχα πάθει στο τηλέφωνο που μιλούσαμε..

@Elkκι εγώ ακριβώς αυτα τα υγρά έχω..τρία εσώρουχα αλλάζω καθημερινά και δύο φορές ντους..και τουαλέτα πολύ συχνότερα αλλά αυτό με την ακράτεια έλεος..δε μπορώ να φτερνιστω..κ εγώ έχω αρχίσει κάπως να δυσκολεύομαι ειδικά τα βράδια..

Και πλέον με τις τόσο συνεχές επισκέψεις στην τουαλέτα φοβάμαι και για ουρολοίμωξη ..όταν βγαίνω έξω δε μπορώ να κρατηθώ και θα πάω κ σε τουαλέτες μαγαζιών όσο κ αν δε θέλω..αναγκαστικά όταν λείπω ώρες απ' το σπίτι..

@Mairy22τον καλώ όταν νιώθω ότι κάτι δεν πάει καλά..θα τον πάρω τώρα πάλι για να μου γράψει χάπια κ ενέσεις και για να κλείσω ραντεβού για την επόμενη..αλλά γενικά δε θέλω να τον ζαλίζω..

@Katerina.πως περάσατε ;;πήρατε τον αέρα σας φαντάζομαι !!όλα πολύ καλά !!σ ένα μήνα κι εσύ ε ;;αχ μια χαρά !!εμένα είναι υπερβολικά χαλαρός με αυτές τις εξετάσεις καλώς κακώς δε ξέρω !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Katerina. είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε, σας έχασα λίγο που έλειπα εκτός δεν είχα πολύ χρόνο.εμεις χθες είχαμε γιατρό ήταν η πρώτη επίσκεψη μετά τη β επιπέδου.ο μπέμπης μας μεγαλώνει πολύ καλά μας είπε ο γιατρός.τωρα το επόμενο ραντεβού είναι σε ένα μήνα σχεδόν και μου έγραψε να έχω κάνει πάλι όλες τις αιματολογικες, ουρων  και την καμπύλη πριν πάω.

Άντε ωραία ξεμπέρδεψες και με την β επιπέδου μια χαρά πάμε όλες μας 😊 εσεις τι έχετε αγόρι ή κοριτσι ;

και εγώ αυτές τις εξετάσεις έχω να κάνω τώρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mairy22 είπε:

Kαλημέρα  ...εγώ κορίτσια πέρα μετά το φαγητό που τουμπανιάζω μου έχει τύχει δύο βράδια στον ύπνο να σφίγγει η κοιλιά και ανησυχώ να σας πω...θα ρωτήσω τον γιατρό...

@irini5 από κοντά τον γιατρό ,ξέρω και εγώ ντρέπομαι να τον παίρνω τηλεφωνα αλλά είναι η δουλειά τους και πληρώνονται .Ασε τις άλλες να λένε ότι θέλουν ,όλες ξέρουν και βγάζουν συμπεράσματα...μη δίνεις σημασία ...

Καλημέρα κορίτσια

Αυτό δεν μου έχει τύχει το βράδυ να κάνει έτσι η κοιλιά αλλά φαντάζομαι από εδώ και πέρα θα τα έχουμε αυτά 

εγω κορίτσια έχω αρχίσει να νιωθω κινήσεις και κλωτσιές στα πλευρά μου κοντά

@irini5 η ουρολοίμωξη είναι θέμα μωρέ να πίνεις πολλά νερά όσο μπορείς και να ξέρεις με είχε πει γιατρός επειδή πάθαινα πολλές ουρολοιμώξεις εγω είμαι αρκετά ευαίσθητη σε αυτά δεν κάνει να τα κρατάς καθόλου μόλις σου έρχεται να πηγαίνεις γιατί μαζεύεις μικρόβια σκέψου κάνω κάθε μήνα εξετάσεις ούρων και λίγους μικροοργανισμούς πάντα εχω που πίνω και πολύ νερό και τουαλέτα πάω και πήρα και προϊών να καθαρίζομαι που λέει βοηθάει για ουρολοιμώξεις ένα της frezyderm και πάλι λίγο έχω αλλά είναι δεν είναι σε βαθμό που πρέπει να παρω κάτι ούτε βέβαια έχω καποια ενόχληση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια

Αυτό δεν μου έχει τύχει το βράδυ να κάνει έτσι η κοιλιά αλλά φαντάζομαι από εδώ και πέρα θα τα έχουμε αυτά 

εγω κορίτσια έχω αρχίσει να νιωθω κινήσεις και κλωτσιές στα πλευρά μου κοντά

@irini5 η ουρολοίμωξη είναι θέμα μωρέ να πίνεις πολλά νερά όσο μπορείς και να ξέρεις με είχε πει γιατρός επειδή πάθαινα πολλές ουρολοιμώξεις εγω είμαι αρκετά ευαίσθητη σε αυτά δεν κάνει να τα κρατάς καθόλου μόλις σου έρχεται να πηγαίνεις γιατί μαζεύεις μικρόβια σκέψου κάνω κάθε μήνα εξετάσεις ούρων και λίγους μικροοργανισμούς πάντα εχω που πίνω και πολύ νερό και τουαλέτα πάω και πήρα και προϊών να καθαρίζομαι που λέει βοηθάει για ουρολοιμώξεις ένα της frezyderm και πάλι λίγο έχω αλλά είναι δεν είναι σε βαθμό που πρέπει να παρω κάτι ούτε βέβαια έχω καποια ενόχληση 

@Elk να σου πω την αλήθεια φοβήθηκα με το βραδινό που στον ύπνο μου με πίεζε...κάλεσα γιατρό με καθησύχασε πως λόγω της ξάπλας στο πλάι άλλαζει η μήτρα θέση μαζί με το μωρό είναι ο μπεμπάκος γιατί αλλιώς θα είχα τα ίδια και στη δια΄ρκεια της μέρας όχι μόνο στο κρεβάτι το βράδυ! Εντάξει στη μέρα έχω το κλασικο μετα το φαί και όσο νυχτώνει βαραίνει το θέμα..εχεχεχ

Όσο για τη τουαλέτα κορίτσια έγώ σ όλη την εγκυμοσύνη πολύ συχνοουρία και βράδια 2 φορές σίγουρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mairy22 είπε:

@Elk να σου πω την αλήθεια φοβήθηκα με το βραδινό που στον ύπνο μου με πίεζε...κάλεσα γιατρό με καθησύχασε πως λόγω της ξάπλας στο πλάι άλλαζει η μήτρα θέση μαζί με το μωρό είναι ο μπεμπάκος γιατί αλλιώς θα είχα τα ίδια και στη δια΄ρκεια της μέρας όχι μόνο στο κρεβάτι το βράδυ! Εντάξει στη μέρα έχω το κλασικο μετα το φαί και όσο νυχτώνει βαραίνει το θέμα..εχεχεχ

Όσο για τη τουαλέτα κορίτσια έγώ σ όλη την εγκυμοσύνη πολύ συχνοουρία και βράδια 2 φορές σίγουρα....

Πω και εγώ θα σηκωθώ δύο φορές σίγουρα το βράδυ άστα να πανε. Χαχααχχ

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Mairy22 είπε:

@Elk να σου πω την αλήθεια φοβήθηκα με το βραδινό που στον ύπνο μου με πίεζε...κάλεσα γιατρό με καθησύχασε πως λόγω της ξάπλας στο πλάι άλλαζει η μήτρα θέση μαζί με το μωρό είναι ο μπεμπάκος γιατί αλλιώς θα είχα τα ίδια και στη δια΄ρκεια της μέρας όχι μόνο στο κρεβάτι το βράδυ! Εντάξει στη μέρα έχω το κλασικο μετα το φαί και όσο νυχτώνει βαραίνει το θέμα..εχεχεχ

Όσο για τη τουαλέτα κορίτσια έγώ σ όλη την εγκυμοσύνη πολύ συχνοουρία και βράδια 2 φορές σίγουρα....

@babyblue94 Χαχαχα και εγώ 2 φορές την νύχτα τουλάχιστον αφού με πονάει η κοιλιά μου και ξυπνάω για να πάω τουαλέτα 

ενταξει λογικό είναι να τρομάξεις και εγώ θα αγχωνόμουν καλά έκανες και πήρες το γιατρό σου αν είναι και το πρώτο μωρό που δεν έχουμε και μια εμπειρία  όλες οι αλλαγές μας τρομάζουν λίγο… από τα λίγα αγοράκια που έχουμε δηλαδή στην ομάδα μας 😊 περισσότερες είμαστε με κοριτσάκια 

εσας σας βγάζει εξογκώματα η κοιλιά σας οταν γυρίζει το μωρο ; Εγώ βλέπω την κοιλιά μου να σηκώνεται για 1-2 δευτερόλεπτα σαν να τεντώνει το πόδι και μετά να μπαίνει πάλι μέσα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

@babyblue94 Χαχαχα και εγώ 2 φορές την νύχτα τουλάχιστον αφού με πονάει η κοιλιά μου και ξυπνάω για να πάω τουαλέτα 

ενταξει λογικό είναι να τρομάξεις και εγώ θα αγχωνόμουν καλά έκανες και πήρες το γιατρό σου αν είναι και το πρώτο μωρό που δεν έχουμε και μια εμπειρία  όλες οι αλλαγές μας τρομάζουν λίγο… από τα λίγα αγοράκια που έχουμε δηλαδή στην ομάδα μας 😊 περισσότερες είμαστε με κοριτσάκια 

εσας σας βγάζει εξογκώματα η κοιλιά σας οταν γυρίζει το μωρο ; Εγώ βλέπω την κοιλιά μου να σηκώνεται για 1-2 δευτερόλεπτα σαν να τεντώνει το πόδι και μετά να μπαίνει πάλι μέσα 

Πρέπει να είναι κανενα 4 αρι αγοράκια στη παρέα ...βγα΄ζει και εξογκώματα  και απ όλα τα καλά..χαχαχ

Ισχύει αυτό που λες για το πρώτο παιδί...απειρία...😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mairy22 είπε:

@Elk να σου πω την αλήθεια φοβήθηκα με το βραδινό που στον ύπνο μου με πίεζε...κάλεσα γιατρό με καθησύχασε πως λόγω της ξάπλας στο πλάι άλλαζει η μήτρα θέση μαζί με το μωρό είναι ο μπεμπάκος γιατί αλλιώς θα είχα τα ίδια και στη δια΄ρκεια της μέρας όχι μόνο στο κρεβάτι το βράδυ! Εντάξει στη μέρα έχω το κλασικο μετα το φαί και όσο νυχτώνει βαραίνει το θέμα..εχεχεχ

Όσο για τη τουαλέτα κορίτσια έγώ σ όλη την εγκυμοσύνη πολύ συχνοουρία και βράδια 2 φορές σίγουρα....

Αφήστε κ εγώ ! Πολύ συχνοουρια ! Αλλά κ το βράδυ σίγουρα 3_4 φορές! Κ αν δεν πάω αρχίζω κ πιέζομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

@babyblue94 Χαχαχα και εγώ 2 φορές την νύχτα τουλάχιστον αφού με πονάει η κοιλιά μου και ξυπνάω για να πάω τουαλέτα 

ενταξει λογικό είναι να τρομάξεις και εγώ θα αγχωνόμουν καλά έκανες και πήρες το γιατρό σου αν είναι και το πρώτο μωρό που δεν έχουμε και μια εμπειρία  όλες οι αλλαγές μας τρομάζουν λίγο… από τα λίγα αγοράκια που έχουμε δηλαδή στην ομάδα μας 😊 περισσότερες είμαστε με κοριτσάκια 

εσας σας βγάζει εξογκώματα η κοιλιά σας οταν γυρίζει το μωρο ; Εγώ βλέπω την κοιλιά μου να σηκώνεται για 1-2 δευτερόλεπτα σαν να τεντώνει το πόδι και μετά να μπαίνει πάλι μέσα 

Αυτό το έχω πάθει προς το παρόν μια φορά!!! Μεταχτηκε όλη η κοιλιά εξωωω!!!! Κ να σας πω την αλήθεια τρόμαξα ... Μετά έβαλα τα γέλια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσιαααααα!!!!!!! Να προτείνω κάτι???? Βέβαια πρέπει να το κάνει μια κοπέλα που το χει λίγο παραπάνω με το φόρουμ κ όλα αυτά γτ εγώ ακόμα το πάω ψάχνοντας....όπως κ να έχει χρόνο!!! Δεν ξέρω αν μπορεί να το κάνει η κοπέλα που άνοιξε το θεματακι μας!!!! 

Να κάνει ένα πίνακακι με τις Πητ μας κ το τι περιμένει η κάθε μία! Γτ να σας πω την αλήθεια εγώ δεν θυμαμαιιιι!!!!! 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Κοριτσιαααααα!!!!!!! Να προτείνω κάτι???? Βέβαια πρέπει να το κάνει μια κοπέλα που το χει λίγο παραπάνω με το φόρουμ κ όλα αυτά γτ εγώ ακόμα το πάω ψάχνοντας....όπως κ να έχει χρόνο!!! Δεν ξέρω αν μπορεί να το κάνει η κοπέλα που άνοιξε το θεματακι μας!!!! 

Να κάνει ένα πίνακακι με τις Πητ μας κ το τι περιμένει η κάθε μία! Γτ να σας πω την αλήθεια εγώ δεν θυμαμαιιιι!!!!! 😜

Έχει κάνει καποια κοπέλα τέτοιο πίνακα; Η πρέπει να το κάνουμε από την αρχή ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Έχει κάνει καποια κοπέλα τέτοιο πίνακα; Η πρέπει να το κάνουμε από την αρχή ;

Α οχιιι δεν έχω βρει κάτι εδώ! Από την αρχή πρέπει να γίνει 🤦🤣🤦🤣🤦🤣🤣🤦

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

@babyblue94 ΠΗΤ 30/09  κοριτσάκι 

@Elk ΠΗΤ 28/08 κοριτσακι

@Olia4

@Mairy22 24/09 αγορακι

@irini5   ΠΗΤ 11/09 κοριτσακι

@Katerina.

@blueheart

@mariakater

@Μαργαρίτσ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ  κορίτσια και εγώ 2φορές σίγουρα το βράδυ τουαλέτα!

! @Mairy22καλα έκανες κι τον πήρες....εμένα ένα βράδυ με πίεζε απο κάτω πάρα πολυ...βέβαια σύντομα μου πέρασε...οπότε ηρέμησα..καλά δε το συζητώ όταν με πιέζει στο φάρμακο της αντιπηκτικής...χάλι χαχχαχαχα!!! είναι όντως κι η απειρία μας υπεύθυνη για τον φόβο μας και είναι λογικό βρε κορίτσια!! @Elkεσένα σε κόβω πιο χαλαρή απ όλες..κ λογική χαχαχα!!

εμένα εξογκώματα λίγες φορές....βέβαια βλέπω κάπου κάπου να γεμίζει η μία πλευρά κ μετά ν αδειάζει...λένε πώς πρέπει να τα νιώθουμε τουλάχιστον 10 φορές τη μέρα..

@Olia4έμπειρη δε με λες αλλά πολύ καλή ιδέα....χαχχαχαχ!η @babyblue94νομίζω είχε κανει τέτοιον πίνακα..αν όχι θα τον προσπαθήσω εγω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Kατι τέτοιο ίσως σε πινακακι; Και να το ανανεωνουμε ανά κάποιες σελίδες; 

 

@babyblue94 ΠΗΤ 30/09  κοριτσάκι 

@Elk

@Olia4

@Mairy22

@irini5 

@Katerina.

 

Πείτε μου ονόματα για οποια ξεχνάω και να συμπληρώσω τα στοιχεία 

 

@blueheart @mariakater@Μαργαρίτσ

εγώ ΠΗΤ 11/9 κοριτσάκι ❤️❤️ τα συμπληρωνουμε εμείς κ΄άπως ή εσύ ;; ιδέα δεν έχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Kατι τέτοιο ίσως σε πινακακι; Και να το ανανεωνουμε ανά κάποιες σελίδες; 

 

@babyblue94 ΠΗΤ 30/09  κοριτσάκι 

@Elk

@Olia4

@Mairy22

@irini5 

@Katerina.

 

Πείτε μου ονόματα για οποια ξεχνάω και να συμπληρώσω τα στοιχεία 

 

ΠΗΤ 28/8 κοριτσάκι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...