Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Bestrong είπε:

Ποιος ξερει, ίσως είναι σε μικρή περιεκτικότητα γι αυτό και τα πρότεινε. Εποσης πόσα μπισκότα θα φάει πια... σίγουρα το όχι ζάχαρη πάει πάντως σε σοκολάτες, μαρμελάδες κ πάσης φύσεως γλυκά...

Το 3ήμερο θα κάνετε κάτι; Εμάς πάλι εδώ μας βλέπω...😩

Εντάξει δεν την δίνω συνέχεια γιατί είναι γλυκά αλλά συνήθως το μισο το πετάει νομίζω μέχρι στιγμής ότι δεν έχει τόσο τάση προς τα γλυκά την αρέσουν πιο αλμυρές γεύσεις 

Όχι δεν θα πάμε κάπου εμένα ο αντρας μου δουλεύει ΣΚ

αλλά μόλις τώρα μου είπε πως θα μας επισκεφτεί ένας καλός μου φίλος που είμασταν μαζί συμφοιτητές  έχω να δω 8 χρόνια 

το μόνο κακο είναι ότι εχω κατεβάσει μέσα τα καλοκαιρινά και ανεβάζω χειμωνιάτικα και γίνεται ένας χαμός θα πρέπει να μαζέψω και να καθαρίσω θα μείνει μαζί μας για το 3 ήμερο.. όποτε θα έχω παρέα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 9 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εντάξει δεν την δίνω συνέχεια γιατί είναι γλυκά αλλά συνήθως το μισο το πετάει νομίζω μέχρι στιγμής ότι δεν έχει τόσο τάση προς τα γλυκά την αρέσουν πιο αλμυρές γεύσεις 

Όχι δεν θα πάμε κάπου εμένα ο αντρας μου δουλεύει ΣΚ

αλλά μόλις τώρα μου είπε πως θα μας επισκεφτεί ένας καλός μου φίλος που είμασταν μαζί συμφοιτητές  έχω να δω 8 χρόνια 

το μόνο κακο είναι ότι εχω κατεβάσει μέσα τα καλοκαιρινά και ανεβάζω χειμωνιάτικα και γίνεται ένας χαμός θα πρέπει να μαζέψω και να καθαρίσω θα μείνει μαζί μας για το 3 ήμερο.. όποτε θα έχω παρέα 😊

Ε ναι αυτό σκέφτηκα κ εγώ 1-2 κ αυτά μισά που τα τρώνε σιγά. Γι αυτό κ τα συστήνουν οι γιατροί. Πιο πολύ τα έχουν σαν μασητικα τα μωρά παρά να τα φάνε...

Αχ τι ωραία που θα έχεις παρέα! Θα κουραστείς βέβαια μαζεμένα με τα συμμαζέματα αλλά ας είναι. Άσε που κάτι τέτοια εγώ τα βλέπω σαν αφορμή να κάνουμε επιτέλους τη δουλειά που έχουμε αφήσει στη μέση 😂. Μου έχει συμβεί κ εμένα, προ παιδιού, το σπίτι να είναι ανάστα ο Κύριος και να το πηγαίνω από αναβολή σε αναβολή, ώσπου στα ξαφνικά τελευταία στιγμή ήρθε φίλος και έτρεχα να το συνεφερω 😂

Βάλε τη μικρή στο ριλαξ ή στο κάθισμα φαγητού αν έχεις και άσε την να σε χαζεύει. Και μίλα της όση ώρα τακτοποιεις να της εξηγείς τι κάνεις, μπας και σε αφήσει. Γιατί αν κρίνω από τη δικιά μου, πού να σε αφήσει να κάνεις δουλειά...α δώσε της παράλληλα κ κάτι να κρατάει, να μασουλάει... κάπως έτσι κερδίζω λίγα λεπτάκια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Bestrong είπε:

Ε ναι αυτό σκέφτηκα κ εγώ 1-2 κ αυτά μισά που τα τρώνε σιγά. Γι αυτό κ τα συστήνουν οι γιατροί. Πιο πολύ τα έχουν σαν μασητικα τα μωρά παρά να τα φάνε...

Αχ τι ωραία που θα έχεις παρέα! Θα κουραστείς βέβαια μαζεμένα με τα συμμαζέματα αλλά ας είναι. Άσε που κάτι τέτοια εγώ τα βλέπω σαν αφορμή να κάνουμε επιτέλους τη δουλειά που έχουμε αφήσει στη μέση 😂. Μου έχει συμβεί κ εμένα, προ παιδιού, το σπίτι να είναι ανάστα ο Κύριος και να το πηγαίνω από αναβολή σε αναβολή, ώσπου στα ξαφνικά τελευταία στιγμή ήρθε φίλος και έτρεχα να το συνεφερω 😂

Βάλε τη μικρή στο ριλαξ ή στο κάθισμα φαγητού αν έχεις και άσε την να σε χαζεύει. Και μίλα της όση ώρα τακτοποιεις να της εξηγείς τι κάνεις, μπας και σε αφήσει. Γιατί αν κρίνω από τη δικιά μου, πού να σε αφήσει να κάνεις δουλειά...α δώσε της παράλληλα κ κάτι να κρατάει, να μασουλάει... κάπως έτσι κερδίζω λίγα λεπτάκια...

Καλημέρα μπα δεν θα με αφήσει να κάνω δουλειά την αφήνω αλλα δεν κάθεται η άτιμη μωρέ το έχω πάρει απόφαση δεν πρόκειται να μπει ούτε πάρκο ούτε πουθενά λίγο καρότσι κάθεται 

τα έχω μια βδομαδα τα ρούχα τ κάνω σιγά σιγά τώρα το μεσημέρι όταν κοιμάται θα προσπαθήσω να τα κάνω βουρβουρ θα δουλεύει και ο αντρας μου να με βοηθήσει δεν πειράζει ότι προλαβω τώρα 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/5/2023 at 1:19 ΜΜ, ο/η Katerina. είπε:

Κορίτσια εμένα μου ειπε η παιδίατρος μόνο κρόκο. Κ αυτό μόλις κλείσουμε τους 9 μήνες ασπράδι μετά το χρόνο.τι να πω....καθένας τα δικά του.

Κεμεις πήραμε μαγιο.μεσαστο σπίτι εγω τουφοραω καλοκαιρινά γιατί ιδρώνει.

Μετά το χρόνο ασπράδι ε?γτ όμως???? Ναι πραγματικά ο κάθε γιατρός τελικά λέει τα δικά του!!!!! Αχ κ εμένα ιδρώνει παρά πολύ!!!!! Κ στον ύπνο του κ όταν τρώει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/5/2023 at 1:25 ΜΜ, ο/η Bestrong είπε:

Ναι είναι κ οι εισαγωγές...εμείς δε τρώμε αμάν κ τι ιδιαίτερα φαγητά, οπότε αυτά που τρώμε ήδη τα έχουμε εισάγει. Ναι προσπαθώ από το δικό μας φαγητό να της δίνω. Όταν κάνω φασολάκια για παράδειγμα, δε βάζω αλάτι και όταν γίνει το φαγητό βγάζω μία μερίδα γι αυτήν και μετά συνεχίζω για λίγα λεπτά ακόμη το μαγείρεμα με αλάτι για εμάς. Λάδι ούτως ή άλλως στο τελος βάζω και για εμας. Στα μπαχαρικά κ τα μυρωδικά ομολογώ ότι δεν κράτησα εισαγωγές. Βέβαια ούτε εγώ ούτε ο πατέρας της έχουμε ιστορικό με αλλεργίες οπότε και με τις υπόλοιπες εισαγωγές ήμουν χαλαρή. Δεν κρατούσα για παράδειγμα 3ημερη εισαγωγή, αλλά 2ημερη και πολλές φορές μόνο 1 ημέρα. Ωστόσο στο ψάρι, το αυγό και το βούτυρο αμυγδάλου κράτησα 3 μέρες. Δεκατιανό συνήθως θα φάει ό,τι έχει αφήσει από το πρωινό, αν και πολλές φορές το παραλείπουμε τελευταία γιατί άρχισε πάλι τα νούμερα με τον ύπνο και επειδή βγάζει γκρίνια τη βγάζω βόλτα για να κοιμηθεί. Απογευματινό τρώει φρούτο, αν και δεν ξέρω κατά πόσο σωστό είναι που της το δίνω απόγευμα γιατί όλους ακούω τη φρούτο κρεμα τη δίνουν πρωί...πάντως και εμείς απόγευμα τρώμε το φρούτο. Και για βράδυ της δίνω το ίδιο με το μεσημεριανό. 

Γενικά τρώει πολύ λίγο η δικιά μου σε όλα τα γεύματα. Κυρίως πασαλείβεται και κάνει χαμό 😂. Οπότε ό,τι περισσεύει της το προσφέρω αργότερα. Όχι μόνο για διευκόλυνση δική μου αλλά και επειδή είμαι της νοοτροπίας ότι δεν πετάω φαγητό. Και για εμάς δλδ ό,τι περισσεύει το τρώμε είτε την επόμενη, είτε τη μεθεπόμενη με παραλλαγή, είτε το βάζω κατάψυξη. Δεν ξέρω αν κάνω καλά ή όχι, το πάω ενστικτωδώς και βάσει του τι κάνω & για εμάς...

Εσάς κορίτσια πώς κυμαίνονται τα γεύματα; Τι δίνετε στα μικρακια;

Μια χαρά τα πάτε!! Με εγώ να σου πω την αλήθεια τρεις μέρες κράτησα σε πολυ λίγα. Σίγουρα θα κρατήσω στο ψάρι όταν το δώσω... Εμείς είμαστε ακόμα στα τρία γεύματα. Το πρωί θα πιει γάλα . Μετά δεκατιανο. ( Τώρα τελευταία έχω αρχίσει κ του δίνω κατά τις 10αυγο κ κατά τις 12φρουτο) μετά μεσημεριανό κ απογευματινό . Αν πεινάσει μετά τι μεσημεριανό θα πιει γάλα. Κ το βράδυ γάλα. Ακόμα δλδ δεν Μ έχει πει κάτι για βραδυνό φαγητό! 🤷🏽‍♀️ Όμως έχει τύχει να έχω κόσμο στο σπίτι για φαγητό το βράδυ κ να του δώσω λαχανικά να φάει γτ έβλεπε εμάς κ ήθελε. 

Όμως να σου πω κ εγώ φρούτο απόγευμα του δίνω... Πότε φρούτο πότε γιαούρτι πότε ότι αφήνει από το μεσημέρι η κάποιο λαχανικό.... 

Μωρέ πιστεύω σιγά σιγά θα βρούμε κ τα προγράμματα τους με το φαγητό τους. Αλλάζουν κάθε μέρα! Μεγαλώνουν έχουν αλλες ανάγκες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/5/2023 at 1:36 ΜΜ, ο/η Bestrong είπε:

Ναι ο καθένας τα δικά του! Εγώ έχω καταλήξει ότι όλα σωστά είναι κορίτσια...δεν ξέρω. Ό,τι ακούω γύρω από το φαγητό, όλα λίγο πολύ σωστά είναι. Από κει κ πέρα το διαμορφώνει ο καθένας αναλογως τις ανάγκες του παιδιού και της οικογένειας...

Ναι συμφωνώ!!!!!! Οκ κάποιες βασικές οδηγίες από εκεί κ πέρα έχει να κάνει πολύ με το παιδί!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/5/2023 at 3:58 ΜΜ, ο/η Bestrong είπε:

Α με τη χύτρα ναι δεν μπορείς να βγάλεις μερίδα για το μωρό... ψάρι δώσαμε από πολύ νωρίς αλλά κάπου διάβασα ότι το κάθε ψάρι θεωρείται ξεχωριστή εισαγωγή 🤦‍♀️ Δεν ξέρω πόσο ευσταθεί αυτό όμως. Εμείς τρώμε μια φορά τη βδομάδα ψάρι απαραιτήτως. Ευτυχώς το τρώει κ η μικρή.

Ο τραχανάς δεν περιέχει γάλα; Γιατί εγώ ρώτησα την παιδίατρο αν μπορώ να της φτιάξω παρασκευές με γάλα (να ψηθούν δλδ ή στην κατσαρόλα) και μπυ είπε όχι. Καλύτερα να το αντικαθιστω με γιαούρτι. Βέβαια δε την ρώτησα για τον τραχανά συγκεκριμένα...

Έτσι διάβασα κ εγώ για το ψάρι! Κάθε ψάρι κ άλλη εισαγωγή 🤷🏽‍♀️🤷🏽‍♀️🤷🏽‍♀️ ο τραχανάς ναι περιέχει γάλα. Εμάς ας πούμε μας είπε αν θέλω να δώσω γάλα μαγειρεμένο μπορώ. Δλδ να κάνω βρώμη με γάλα. Η τον τραχανά να τον βράσω με γάλα. Η καμιά σιμιγδαλοκρεμα... Αλλά είπα όχι ακόμα! Δόξα το Θεό τα τρώει κ έτσι .... Γι'αυτό λέμε ότι η κάθε γιατρός λέει τα δικά της 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!!!!!! Ελπίζω να είχατε ένα πολύ όμορφο τριήμερο!!!!! Εμείς πήγαμε εκδρομουλα κ ο μικρός ήταν κύριος!!!!! Του άρεσε πάρα πολύ! Μάλλον επειδή άλλαξε παραστάσεις.... ❤️ Την Τετάρτη έχουμε εμβόλιο (μηνιγγίτιδας-πρωτη δόση) ελπίζω ο καημένος να μην κάνει πυρετό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/6/2023 at 11:37 ΜΜ, ο/η Olia4 είπε:

Μια χαρά τα πάτε!! Με εγώ να σου πω την αλήθεια τρεις μέρες κράτησα σε πολυ λίγα. Σίγουρα θα κρατήσω στο ψάρι όταν το δώσω... Εμείς είμαστε ακόμα στα τρία γεύματα. Το πρωί θα πιει γάλα . Μετά δεκατιανο. ( Τώρα τελευταία έχω αρχίσει κ του δίνω κατά τις 10αυγο κ κατά τις 12φρουτο) μετά μεσημεριανό κ απογευματινό . Αν πεινάσει μετά τι μεσημεριανό θα πιει γάλα. Κ το βράδυ γάλα. Ακόμα δλδ δεν Μ έχει πει κάτι για βραδυνό φαγητό! 🤷🏽‍♀️ Όμως έχει τύχει να έχω κόσμο στο σπίτι για φαγητό το βράδυ κ να του δώσω λαχανικά να φάει γτ έβλεπε εμάς κ ήθελε. 

Όμως να σου πω κ εγώ φρούτο απόγευμα του δίνω... Πότε φρούτο πότε γιαούρτι πότε ότι αφήνει από το μεσημέρι η κάποιο λαχανικό.... 

Μωρέ πιστεύω σιγά σιγά θα βρούμε κ τα προγράμματα τους με το φαγητό τους. Αλλάζουν κάθε μέρα! Μεγαλώνουν έχουν αλλες ανάγκες! 

Καλημέρα! Ναι έτσι είναι αλλάζουν κάθε μέρα! Όλο λέω κ εγώ δε θα αγχώνομαι-στενοχωριέμαι αλλά όλο το κάνω να πω την αλήθεια...πάντως πολύ καλά τρώει ο δικός σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Olia4 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!!!!! Ελπίζω να είχατε ένα πολύ όμορφο τριήμερο!!!!! Εμείς πήγαμε εκδρομουλα κ ο μικρός ήταν κύριος!!!!! Του άρεσε πάρα πολύ! Μάλλον επειδή άλλαξε παραστάσεις.... ❤️ Την Τετάρτη έχουμε εμβόλιο (μηνιγγίτιδας-πρωτη δόση) ελπίζω ο καημένος να μην κάνει πυρετό! 

Αχ τι ωραία!!! Πήγατε Βόλο τελικά; Εμείς εδώ κλασικα...καλά τα περάσαμε αλλά τα ίδια και τα ίδια μωρέ...

Εμενα ανέβασε πυρετό στο εμβόλιο αλλά επειδή το κάναμε απόγευμα και άρχισε να ανεβάζει το βράδυ της έδωσα κατευθείαν ντεπόν δεν περίμενα να φτάσει στο 38,5 που λένε γιατί φοβόμουν μη τυχόν κοιμηθώ κ εγώ και εκτοξευθεί. Το θέμα είναι ότι στο σημείο της ένεσης έκανε γρομπαλακι το οποίο έφυγε μετά από ένα μήνα 😱!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Bestrong είπε:

Αχ τι ωραία!!! Πήγατε Βόλο τελικά; Εμείς εδώ κλασικα...καλά τα περάσαμε αλλά τα ίδια και τα ίδια μωρέ...

Εμενα ανέβασε πυρετό στο εμβόλιο αλλά επειδή το κάναμε απόγευμα και άρχισε να ανεβάζει το βράδυ της έδωσα κατευθείαν ντεπόν δεν περίμενα να φτάσει στο 38,5 που λένε γιατί φοβόμουν μη τυχόν κοιμηθώ κ εγώ και εκτοξευθεί. Το θέμα είναι ότι στο σημείο της ένεσης έκανε γρομπαλακι το οποίο έφυγε μετά από ένα μήνα 😱!

Έλα μωρεεεεε τόσο πολύ για να της φύγει ε????? Πφ!!!! Κ εμείς απόγευμα θα το κάνουμε! Κ με προετοίμασε λίγο η παιδίατρος ότι για κάνα τριάρι μέρες ίσως έχουμε διάφορα! Πόση γκρίνια ακόμα ????? 🤣🤣🤣🤣 Πάει κ πιο πολύ???? Χαχαχαχαχχα 

Πήγαμε Βόλο ναι! Ήταν φανταστικά!!!!!! Να καθόμασταν λίγο ακόμα..... ❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/6/2023 at 12:27 ΠΜ, ο/η Olia4 είπε:

Έλα μωρεεεεε τόσο πολύ για να της φύγει ε????? Πφ!!!! Κ εμείς απόγευμα θα το κάνουμε! Κ με προετοίμασε λίγο η παιδίατρος ότι για κάνα τριάρι μέρες ίσως έχουμε διάφορα! Πόση γκρίνια ακόμα ????? 🤣🤣🤣🤣 Πάει κ πιο πολύ???? Χαχαχαχαχχα 

Πήγαμε Βόλο ναι! Ήταν φανταστικά!!!!!! Να καθόμασταν λίγο ακόμα..... ❤️❤️❤️ 

Αχ τώρα το είδα το μνμ...ενώ έμπαινα αυτές τις μέρες δε μου έβγαλε ειδοποίηση και δε φαινότανε το θεματάκι μας στο σύνολο, μάλλον επειδή γράφανε και στα άλλα θέματα και καλύφθηκε γρήγορα. Τεσπα..

Ναι τόσο πολύ και ακόμη και σήμερα δεν έχει φύγει τελείως...κάτι πιάνω στο μπρατσάκι της όταν το πιέζω στο μέγεθος καρφίτσας μη νομίζεις κανά βουζούνι 😂 ναι θυμάμαι κ εγώ πολλή γκρίνια εκείνες τις μέρες. Όχι ότι και τις προηγούμενες-επόμενες ήμασταν με διαφορά καλύτερα αλλά είπαμε....υπομονή ☺️

Αχ ωραίος ο Βόλος!!! Άντε στην επόμενη εκδρομούλα τώρα.

@Elkεσείς πώς τα περάστε με τον φιλοξενούμενο; Τα ρούχα τα βόλεψες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bestrong είπε:

Αχ τώρα το είδα το μνμ...ενώ έμπαινα αυτές τις μέρες δε μου έβγαλε ειδοποίηση και δε φαινότανε το θεματάκι μας στο σύνολο, μάλλον επειδή γράφανε και στα άλλα θέματα και καλύφθηκε γρήγορα. Τεσπα..

Ναι τόσο πολύ και ακόμη και σήμερα δεν έχει φύγει τελείως...κάτι πιάνω στο μπρατσάκι της όταν το πιέζω στο μέγεθος καρφίτσας μη νομίζεις κανά βουζούνι 😂 ναι θυμάμαι κ εγώ πολλή γκρίνια εκείνες τις μέρες. Όχι ότι και τις προηγούμενες-επόμενες ήμασταν με διαφορά καλύτερα αλλά είπαμε....υπομονή ☺️

Αχ ωραίος ο Βόλος!!! Άντε στην επόμενη εκδρομούλα τώρα.

@Elkεσείς πώς τα περάστε με τον φιλοξενούμενο; Τα ρούχα τα βόλεψες;

Καλησπέρα κορίτσια έχω καμία ώρα που γύρισα από ένα γάμο! Ευτυχώς ήταν καλή δεν το περίμενα… όταν πήγαμε στο τραπεζι μου γκρίνιαξε λιγο αλλά εντάξει ήθελε να κοιμηθεί ήταν λογικό την πήγα στην πεθερά μου την άφησα καμία ώρα ίσα ίσα φάγαμε το φαει το γλυκό δεν το προλάβαμε και με πήρε τηλ γιατί ξύπνησε και ήθελε γαλα όποτε φύγαμε αλλά δεν πειράζει και τόσο που κάθησε ήταν καλά 😊

καλα περάσαμε μωρέ κουραστικά λίγο να πω την αλήθεια αλλά δεν πειράζει 

τα τακτοποίησα τα ρούχα ηθελα να τα κάνω με την ησυχία μου ηθελαν ένα φρεσκάρισμα αλλά δεν πειράζει τα εβαλα έτσι στην ντουλάπα και ειπα θα τα κάνω σιγά σιγά 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα τα υπόλοιπα κορίτσια δεν μπαίνουν ε???? Καλά να μου πεις που να προλάβουν με τα μικρά τούς!!!! Αν κ πολύ θα ήθελα να δω τι κάνουν κ αυτές!!! 

Εμείς το εμβόλιο το κάναμε ! Εντάξει πρώτη κ δεύτερη μέρα δεν υπήρχε η γκρίνια! Κ σε εμάς έκανε καρούμπαλο στο πόδι! Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι? Γτ είμαστε ακόμα στις εισαγωγές... Τι άλλο τυράκι εκτός από ανθότυρο λέτε να μπορεί να διαχειριστεί? Η γιατρός Μ είπε να τα δώσω όλα!!! Αλλά δεν ξέρω αν θα μπορεί να τα φάει τώρα βγάζει δόντι χαχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Όλα τα υπόλοιπα κορίτσια δεν μπαίνουν ε???? Καλά να μου πεις που να προλάβουν με τα μικρά τούς!!!! Αν κ πολύ θα ήθελα να δω τι κάνουν κ αυτές!!! 

Εμείς το εμβόλιο το κάναμε ! Εντάξει πρώτη κ δεύτερη μέρα δεν υπήρχε η γκρίνια! Κ σε εμάς έκανε καρούμπαλο στο πόδι! Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι? Γτ είμαστε ακόμα στις εισαγωγές... Τι άλλο τυράκι εκτός από ανθότυρο λέτε να μπορεί να διαχειριστεί? Η γιατρός Μ είπε να τα δώσω όλα!!! Αλλά δεν ξέρω αν θα μπορεί να τα φάει τώρα βγάζει δόντι χαχαχχα

Καλημέρα ναι δεν πολύ μπαίνουν τα αλλά κορίτσια αλλά δεν πειράζει πιστεύω όταν βρουν χρόνο να μας στείλουν τα νέα τους 😊

οταν λες όλα ; Και φέτα ; Αυτά δεν έχουν πολύ αλάτι μέσα για να τα δώσουμε στο μωρο ; Εγω από τυρί δίνω μανούρι το οποίο της αρέσει πολύ το βάζω μέσα στο φαγητό της και το αλέθω.. ανθότυρο μια φορά την έδωσα νομίζω το μανουρι της άρεσε πιο πολύ 

Άρχισαν τα δοντάκια ; Εμένα τίποτα ακόμα 

πυρετο σου έκανε από το εμβόλιο ; Ή μόνο γκρίνια ; Το καρουμπαλακι είχε βγάλει και @Bestrong αλλά στο χερι νομίζω είπε …🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα ναι δεν πολύ μπαίνουν τα αλλά κορίτσια αλλά δεν πειράζει πιστεύω όταν βρουν χρόνο να μας στείλουν τα νέα τους 😊

οταν λες όλα ; Και φέτα ; Αυτά δεν έχουν πολύ αλάτι μέσα για να τα δώσουμε στο μωρο ; Εγω από τυρί δίνω μανούρι το οποίο της αρέσει πολύ το βάζω μέσα στο φαγητό της και το αλέθω.. ανθότυρο μια φορά την έδωσα νομίζω το μανουρι της άρεσε πιο πολύ 

Άρχισαν τα δοντάκια ; Εμένα τίποτα ακόμα 

πυρετο σου έκανε από το εμβόλιο ; Ή μόνο γκρίνια ; Το καρουμπαλακι είχε βγάλει και @Bestrong αλλά στο χερι νομίζω είπε …🤔

Καλημέρα!

Αχ ναι κ εγώ θέλω να μάθω τα νέα των υπόλοιπων κοριτσιών! Λογικό να μη μπαίνουν, η καθημερινότητα είναι δύσκολη. Ίσως μας διαβάζουν αλλά να μη προλαβαίνουν να γράψουν. Το παθαίνω κ εγώ πολλές φορές..

Ολα τα τυριά σου είπε ε;; Κ εγώ μόνο στην κατηγορία του ανθότυρου, μανούρι κλπ της δίνω, που έχουν λιγότερο αλάτι. Αλλά πιστεύω ότι μπορούν να διαχειριστούν κ τα υπόλοιπα αν κ πιο σκληρά..

Βγήκε δοντάκι; Κ σε εμάς βγήκε ένα, σα ρυζάκι είναι! 😂

Ναι η δικιά μου έβγαλε καρουμπαλακι στο σημείο της ένεσης που αυτή τη φορά την έβαλε στο μπράτσο η γιατρός, όχι στο μπούτι όπως τα υπόλοιπα εμβόλια... 

@Elk αφού κάθισε τόσο στον γάμο η μικρή μια χαρά είστε! Εμείς δεν έτυχε ακόμη τέτοιο event... όταν λες ότι φρεσκάρεις τα ρούχα τι εννοείς; Τα πλένεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bestrong είπε:

Καλημέρα!

Αχ ναι κ εγώ θέλω να μάθω τα νέα των υπόλοιπων κοριτσιών! Λογικό να μη μπαίνουν, η καθημερινότητα είναι δύσκολη. Ίσως μας διαβάζουν αλλά να μη προλαβαίνουν να γράψουν. Το παθαίνω κ εγώ πολλές φορές..

Ολα τα τυριά σου είπε ε;; Κ εγώ μόνο στην κατηγορία του ανθότυρου, μανούρι κλπ της δίνω, που έχουν λιγότερο αλάτι. Αλλά πιστεύω ότι μπορούν να διαχειριστούν κ τα υπόλοιπα αν κ πιο σκληρά..

Βγήκε δοντάκι; Κ σε εμάς βγήκε ένα, σα ρυζάκι είναι! 😂

Ναι η δικιά μου έβγαλε καρουμπαλακι στο σημείο της ένεσης που αυτή τη φορά την έβαλε στο μπράτσο η γιατρός, όχι στο μπούτι όπως τα υπόλοιπα εμβόλια... 

@Elk αφού κάθισε τόσο στον γάμο η μικρή μια χαρά είστε! Εμείς δεν έτυχε ακόμη τέτοιο event... όταν λες ότι φρεσκάρεις τα ρούχα τι εννοείς; Τα πλένεις;

Ναι τα πλένω στην γρήγορη πλύση μην φανταστείς 15 λεπτά ίσα ίσα να μυρίζουν ωραία δεν ήταν και πολλα τα ρούχα αφού τα μισά βγήκαν εκτός δεν μου κάνουν πλέον.. 

μονα τα δικά μου έκανα του αντρα μου τα άφησα 😂

ααα και εσενα δοντάκι ; Τι ωραία… εμένα τίποτα ακόμα 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ναι τα πλένω στην γρήγορη πλύση μην φανταστείς 15 λεπτά ίσα ίσα να μυρίζουν ωραία δεν ήταν και πολλα τα ρούχα αφού τα μισά βγήκαν εκτός δεν μου κάνουν πλέον.. 

μονα τα δικά μου έκανα του αντρα μου τα άφησα 😂

ααα και εσενα δοντάκι ; Τι ωραία… εμένα τίποτα ακόμα 😋

Ααα χαρά στο κουράγιο σου! Εγώ έτσι τα κατεβάζω από πάνω η ακαματρα...δε μπορώ το σιδέρωμα μετά 😤

Για τα δόντια πάλι θα πω το ίδιο...όσο πιο αργά τόσο καλύτερα! Κ αν είναι δυνατόν να βγούνε όλα μαζί να ξεμπερδεύουμε μια ώρα αρχύτερα γίνεται;; Είναι και πολλά πανάθεμά τα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Bestrong είπε:

Ααα χαρά στο κουράγιο σου! Εγώ έτσι τα κατεβάζω από πάνω η ακαματρα...δε μπορώ το σιδέρωμα μετά 😤

Για τα δόντια πάλι θα πω το ίδιο...όσο πιο αργά τόσο καλύτερα! Κ αν είναι δυνατόν να βγούνε όλα μαζί να ξεμπερδεύουμε μια ώρα αρχύτερα γίνεται;; Είναι και πολλά πανάθεμά τα 😂

Καλά δεν είναι πολλά για αυτό τα έπλυνα, σίδερο τα έκανα βουρ βουρ 

είχαν τσαλακωθεί πολύ μέσα εκεί  που τα ειχα όποτε πάλι δεν μπορούσα να τα φορέσω έτσι ήθελαν σίδερο 

καλα εδώ έχουν τοση γκρίνια που βγάζουν ένα δόντι που να έβγαιναν και όλα μαζί τι θα γινόταν δεν ξέρω 

Της πήρα έναν ταπιτα για το πάτωμα αυτά τα μαλακα τετραγωνάκια δεν ξέρω πως λέγονται για να την βάζω κατω μήπως προσπαθήσει να μπουσουλησει ή να σηκωθεί αλλά μπα κορίτσια δεν της άρεσε ούτε εκεί να κάθεται αν κάτσω μαζί της να παίξω τότε κάτι γίνεται αλλά μόλις της βάζω μπρούμυτα ή την αφήνω λίγο μόνη της αρχίζει γκρινιάζει

εσεις έχετε πάρει κάτι τέτοιο ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα ναι δεν πολύ μπαίνουν τα αλλά κορίτσια αλλά δεν πειράζει πιστεύω όταν βρουν χρόνο να μας στείλουν τα νέα τους 😊

οταν λες όλα ; Και φέτα ; Αυτά δεν έχουν πολύ αλάτι μέσα για να τα δώσουμε στο μωρο ; Εγω από τυρί δίνω μανούρι το οποίο της αρέσει πολύ το βάζω μέσα στο φαγητό της και το αλέθω.. ανθότυρο μια φορά την έδωσα νομίζω το μανουρι της άρεσε πιο πολύ 

Άρχισαν τα δοντάκια ; Εμένα τίποτα ακόμα 

πυρετο σου έκανε από το εμβόλιο ; Ή μόνο γκρίνια ; Το καρουμπαλακι είχε βγάλει και @Bestrong αλλά στο χερι νομίζω είπε …🤔

Ναι μου είπε όλα τα τυριά . Αρκεί στην φέτα πχ να μην δώσω ποσότητα. Εγώ να σου πω την αλήθεια δεν θα του δώσω ακόμα. Δεν θέλω μωρέ ... Θα του δώσω τα πιο ελαφριά 🤣 

Μέχρι 37.7 μου έκανε ναι την επόμενη μέρα όμως. Δεν πτοήθηκε βέβαια!!!! Να κοιμηθεί λίγο παραπάνω.... Χαχαχχα!!!! Εμείς το κάναμε στο μπούτι κ έχει ακόμα ένα καρούμπαλακι!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Bestrong είπε:

Καλημέρα!

Αχ ναι κ εγώ θέλω να μάθω τα νέα των υπόλοιπων κοριτσιών! Λογικό να μη μπαίνουν, η καθημερινότητα είναι δύσκολη. Ίσως μας διαβάζουν αλλά να μη προλαβαίνουν να γράψουν. Το παθαίνω κ εγώ πολλές φορές..

Ολα τα τυριά σου είπε ε;; Κ εγώ μόνο στην κατηγορία του ανθότυρου, μανούρι κλπ της δίνω, που έχουν λιγότερο αλάτι. Αλλά πιστεύω ότι μπορούν να διαχειριστούν κ τα υπόλοιπα αν κ πιο σκληρά..

Βγήκε δοντάκι; Κ σε εμάς βγήκε ένα, σα ρυζάκι είναι! 😂

Ναι η δικιά μου έβγαλε καρουμπαλακι στο σημείο της ένεσης που αυτή τη φορά την έβαλε στο μπράτσο η γιατρός, όχι στο μπούτι όπως τα υπόλοιπα εμβόλια... 

@Elk αφού κάθισε τόσο στον γάμο η μικρή μια χαρά είστε! Εμείς δεν έτυχε ακόμη τέτοιο event... όταν λες ότι φρεσκάρεις τα ρούχα τι εννοείς; Τα πλένεις;

Ακριβώς!!!!! Κ εγώ τα ίδια!!!! Ενώ σας διαβάζω πολλές φορές δεν προλαβαίνω να στείλω. Δεν με αφήνει!!!!! Αλλά ειλικρινά θέλω να σας διαβάζω να μαθαίνω νέα σας πως τα πάτε. Όπως θα ήθελα πάρα πολύ να μάθω κ με τα άλλα κορίτσια τι γίνεται!!!! Άσε που να σας πω την αλήθεια αν είχαμε μια ομάδα στο fb ίσως με βολεύε καλύτερα 🤣🤣🤣🤣🤣 θύμισε μου .... Περπατάει???? Σε μια φίλη μου που η μικρή της περπατάει τα αναβολικά πλέον τα κάνει στο χέρι της. Εμείς τώρα σηκωνόμαστε οπότε ίσως την επόμενη φορά μας το κάνει κ εμάς χέρι ..δεν ξέρω βέβαια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Bestrong είπε:

Ααα χαρά στο κουράγιο σου! Εγώ έτσι τα κατεβάζω από πάνω η ακαματρα...δε μπορώ το σιδέρωμα μετά 😤

Για τα δόντια πάλι θα πω το ίδιο...όσο πιο αργά τόσο καλύτερα! Κ αν είναι δυνατόν να βγούνε όλα μαζί να ξεμπερδεύουμε μια ώρα αρχύτερα γίνεται;; Είναι και πολλά πανάθεμά τα 😂

Α συμφωνώ ! Κ σε εμένα λένε ότι άργησε να βγάλει δόντια. Σιγά!!!! Ας τα βγάλει όλα μαζί αν γίνεται! Πάντως κ εγώ τα ρούχα έτσι τα αφήνω όταν τα κατεβάζω 🤣🤣🤣🤣 αφού τα είχα πλύνει πριν τα αποθηκεύσω χαχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Ακριβώς!!!!! Κ εγώ τα ίδια!!!! Ενώ σας διαβάζω πολλές φορές δεν προλαβαίνω να στείλω. Δεν με αφήνει!!!!! Αλλά ειλικρινά θέλω να σας διαβάζω να μαθαίνω νέα σας πως τα πάτε. Όπως θα ήθελα πάρα πολύ να μάθω κ με τα άλλα κορίτσια τι γίνεται!!!! Άσε που να σας πω την αλήθεια αν είχαμε μια ομάδα στο fb ίσως με βολεύε καλύτερα 🤣🤣🤣🤣🤣 θύμισε μου .... Περπατάει???? Σε μια φίλη μου που η μικρή της περπατάει τα αναβολικά πλέον τα κάνει στο χέρι της. Εμείς τώρα σηκωνόμαστε οπότε ίσως την επόμενη φορά μας το κάνει κ εμάς χέρι ..δεν ξέρω βέβαια! 

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ; 
Αχ τι ωραία άρχισε σηκώνετε εμένα τίποτα ακόμα 😅 την βλέπω λίγο φοβάται ενώ έχει δύναμη στα πόδια δεν την βλέπω να προσπαθεί να σηκωθεί 

λετε να παίζει ρόλο αυτό για τα εμβόλια ; Αν τα κάνουν στο χερι ; Εμεις εμβόλιο Αργούμε  ακομα τέλη Αυγούστου έχουμε όταν χρονίσει 

εγω πάντως δεν έχω θέμα να κάνουμε μια ομάδα fb ή instagram 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Ναι μου είπε όλα τα τυριά . Αρκεί στην φέτα πχ να μην δώσω ποσότητα. Εγώ να σου πω την αλήθεια δεν θα του δώσω ακόμα. Δεν θέλω μωρέ ... Θα του δώσω τα πιο ελαφριά 🤣 

Μέχρι 37.7 μου έκανε ναι την επόμενη μέρα όμως. Δεν πτοήθηκε βέβαια!!!! Να κοιμηθεί λίγο παραπάνω.... Χαχαχχα!!!! Εμείς το κάναμε στο μπούτι κ έχει ακόμα ένα καρούμπαλακι!!!!! 

Ααα σου είπε όλα τα τυριά ; Εμένα δεν μου είπε κάτι μόνο μανουρι ανθότυρο για την ώρα.. επειδή είναι αλμυρά δεν θα έδινα και εγω ακόμα να σου πω την αλήθεια… γενικά και τις εισαγωγές της κάνω με αρκετα αργούς ρυθμούς..

σήμερα θα δοκιμάσουμε φακές.. για να δούμε 😅

ααα εντάξει λίγο πυρετο έκανε ευτυχώς του έδωσες ντεπόν ; Ή δεν χρειάστηκε ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/6/2023 at 8:54 ΜΜ, ο/η Elk είπε:

Καλά δεν είναι πολλά για αυτό τα έπλυνα, σίδερο τα έκανα βουρ βουρ 

είχαν τσαλακωθεί πολύ μέσα εκεί  που τα ειχα όποτε πάλι δεν μπορούσα να τα φορέσω έτσι ήθελαν σίδερο 

καλα εδώ έχουν τοση γκρίνια που βγάζουν ένα δόντι που να έβγαιναν και όλα μαζί τι θα γινόταν δεν ξέρω 

Της πήρα έναν ταπιτα για το πάτωμα αυτά τα μαλακα τετραγωνάκια δεν ξέρω πως λέγονται για να την βάζω κατω μήπως προσπαθήσει να μπουσουλησει ή να σηκωθεί αλλά μπα κορίτσια δεν της άρεσε ούτε εκεί να κάθεται αν κάτσω μαζί της να παίξω τότε κάτι γίνεται αλλά μόλις της βάζω μπρούμυτα ή την αφήνω λίγο μόνη της αρχίζει γκρινιάζει

εσεις έχετε πάρει κάτι τέτοιο ;

ΚΑλε τι χαμός γίνεται στο φορουμ τις τελευταίες μέρες; Όλο εξαφανίζεται το θεματάκι μας, δε το βλέπω όταν μπαίνω και λέω μπα δεν έγραψαν τα κορίτσια...και μπήκα τώρα επί τούτου και βλέπω ένα σωρό μνμτα!

Καλα αυτό το σίδερο αλήθεια με τη μικρή μέσα στα πόδια μου δε το έχω επιχειρήσει καν τόσους μήνες...να ναι καλά η μανούλα μου που με βοηθάει γιατί η μικρή όταν είναι ξύπνια είναι κυριολεκτικά μέσα στα πόδια μου, ενώ όταν θα κοιμηθεί, τι να πρώτο προλάβω να κάνω μέσα σε μισή ώρα...

Εγώ στο είπα, η δικιά σου κατευθείαν θα περπατήσει! Εσύ καλά κάνεις και τη βάζεις μπρούμυτα, όσο λίγο και να κάτσει κέρδος είναι. Αλλά δε της αρέσει μάνα μου...😂 άμα της έβαζες κ έναν καθρέφτη (που να μη σπαει εννοείται, έναν πλαστικό) να βλέπει το πρόσωπό της, μήπως καθόταν λίγο παραπάνω μπρούμυτα;

Αχ κ εγώ σκεφτόμουν για τέτοιον τάπητα να πάρω, ώστε τώρα που καλοκαιριασε να «παίζει» (λέμε τώρα) εκεί πάνω κ όχι στο χαλί. Αλλά μετά λέω δεν παίρνω τπτ, θα αφήσω τα χάλια ως έχουν. Άλλωστε τα χαλιά μας είναι λεπτά οπότε δε ζεσταίνουν πολύ. Κυρίως για τα πεσίματά της τα θέλω τα χαλιά, αλλά κ για τα παιχνίδια που κοπανάει στο πάτωμα, να απορροφούν τον θόρυβο, οπότε με έναν τέτοιο τάπητα δε θα καλυπτόμουν. Όχι ότι έχουμε παντού στρωμένα χαλιά, αλλά πάλι είναι μεγαλύτερη επιφάνεια από έναν τέτοιο τάπητα. Οπότε τα άφησα ως έχουν. Πάντως είναι καλοί αυτοί οι ταπητες (σίγουρα πιο καλοί από ένα χαλί) για τα πεσίματα κ για το κοπάνισμα των παιχνιδιών. Οπότε καλά έκανες κ τον πήρες. Μπορεί τώρα να μη δίνει σημασία αλλά αργότερα θα της αρέσει και θα σας βολέψει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...