Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις On 10/2/2023 at 5:23 ΜΜ, ο/η Elk είπε:

Εντάξει και εμένα δεν το πολύ θέλει το φαγητό σιγά μην αφήσουν το στηθος για το φαγητό 😂

Ωχ κατάλαβα και εμένα μετά το απόγευμα συνήθως μετά της 18:00 και αρχίζει η γκρίνια όποτε κάνουμε μπανάκι τότε και προσπαθω σιγά σιγά να μην βάζω σε φάση ύπνου 

σημερα την έδωσα πατάτα εντάξει δεν έφαγε πολύ αλλά το έτρωγε πιο καλά άνοιξε και το στομα της να φαει της άρεσε καλύτερα από το φρουτο 

 

Εμείς τελικά το κάνουμε εμετό το ρυζαλευρο οπότε ..ίσως είναι δυσπεπτο...θα της δώσω αντικατάστατο που μου είχε πει ...κ τη Δευτέρα θα πάμε από κοντά να το συζητήσουμε...

Μόνο πατάτα έχετε φάει εκτός από φρούτα ;;τι ώρα της την δίνεις ;;

Καλημέρα κ καλό σουκου κορίτσια !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Εμείς τελικά το κάνουμε εμετό το ρυζαλευρο οπότε ..ίσως είναι δυσπεπτο...θα της δώσω αντικατάστατο που μου είχε πει ...κ τη Δευτέρα θα πάμε από κοντά να το συζητήσουμε...

Μόνο πατάτα έχετε φάει εκτός από φρούτα ;;τι ώρα της την δίνεις ;;

Καλημέρα κ καλό σουκου κορίτσια !

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ; 

Εμένα σήμερα η δικιά μου με εχει ξυπνήσει από της 06:00  είχε κέφια νωρίς νωρίς 😅

Ίσως την πειράζει τι άλλο σου είπε να δώσεις τώρα ; Λογικά θα το σταματήσετε αφού κάνει εμετό εσυ με τα φρούτα πως τα πας σου τα τρώει ;

έδωσα πατάτα καρότο συνήθως το δίνω μεσημέρι αλλά το έχω δώσει και απόγευμα  το τρώει πιο πολύ 

εχτές έδωσα μόνο αχλάδι είδα δεν της άρεσε τόσο ξίνιζε τα μούτρα

σήμερα έδωσα μόνο μπανάνα την τρώει της αρέσει καλύτερα από το αχλάδι 

από ότι κατάλαβα μάλλον τα φρούτα τα θέλει μονα τους όταν τα βάζω όλα μαζι δεν της αρέσουν 

αύριο λέω να δοκιμάσω το μήλο κρατάω ημερολόγιο τι ώρα της δίνω και τι,  ωστε να βλέπω τι της αρέσει αλλά και τι ώρα το τρώει ώστε να έχω ενα μπούσουλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ; 

Εμένα σήμερα η δικιά μου με εχει ξυπνήσει από της 06:00  είχε κέφια νωρίς νωρίς 😅

Ίσως την πειράζει τι άλλο σου είπε να δώσεις τώρα ; Λογικά θα το σταματήσετε αφού κάνει εμετό εσυ με τα φρούτα πως τα πας σου τα τρώει ;

έδωσα πατάτα καρότο συνήθως το δίνω μεσημέρι αλλά το έχω δώσει και απόγευμα  το τρώει πιο πολύ 

εχτές έδωσα μόνο αχλάδι είδα δεν της άρεσε τόσο ξίνιζε τα μούτρα

σήμερα έδωσα μόνο μπανάνα την τρώει της αρέσει καλύτερα από το αχλάδι 

από ότι κατάλαβα μάλλον τα φρούτα τα θέλει μονα τους όταν τα βάζω όλα μαζι δεν της αρέσουν 

αύριο λέω να δοκιμάσω το μήλο κρατάω ημερολόγιο τι ώρα της δίνω και τι,  ωστε να βλέπω τι της αρέσει αλλά και τι ώρα το τρώει ώστε να έχω ενα μπούσουλα 

Πολύ καλή ιδέα σου πραγματικά..δε σας έχει πει στάνταρ ώρες η γιατρός ;;εμάς μας έδωσε σίγουρες ώρες για το πρωινό κ το απογευματινό...εμένα φρούτα τρώει δε τρελιανεται αλλά δε ξέρω..νομίζω γενικά πως απόγευμα δύσκολα κάθεται η δικιά μου γιατί νυστάζει πολύ κ όσο περνάει η ημέρα δε θέλει πολύ..τι να πω...θα δείξει...

Η μπανάνα αρέσει γενικά γιατί είναι γλυκιά έτσι μας έχει πει η γιατρός..εμένα μήλο δε της άρεσε , το αχλαδσκι σκέτο το έτρωγε ..

Θέλει γενικά υπομονή...πολλή τι να πω..είναι κ κάποιες ημέρες πιο εύκολες κ άλλες πιο δύσκολες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Πολύ καλή ιδέα σου πραγματικά..δε σας έχει πει στάνταρ ώρες η γιατρός ;;εμάς μας έδωσε σίγουρες ώρες για το πρωινό κ το απογευματινό...εμένα φρούτα τρώει δε τρελιανεται αλλά δε ξέρω..νομίζω γενικά πως απόγευμα δύσκολα κάθεται η δικιά μου γιατί νυστάζει πολύ κ όσο περνάει η ημέρα δε θέλει πολύ..τι να πω...θα δείξει...

Η μπανάνα αρέσει γενικά γιατί είναι γλυκιά έτσι μας έχει πει η γιατρός..εμένα μήλο δε της άρεσε , το αχλαδσκι σκέτο το έτρωγε ..

Θέλει γενικά υπομονή...πολλή τι να πω..είναι κ κάποιες ημέρες πιο εύκολες κ άλλες πιο δύσκολες..

Μου είχε πει στο περίπου…  μου είπε το φρουτο να το τρώει σαν δεκατιανό και την πατάτα με καρότο μεσημέρι ή απόγευμα αλλά αν το φρούτο δεν το θέλει πρωί μπορώ να την δώσω απόγευμα αλλά δεν την δίνω πάντα την ίδια ώρα βλέπω λίγο και την διάθεση της αν έχει νεύρα αν νυστάζει δεν την δίνω.. για αυτό η ώρα που την ταΐζω δεν είναι στάνταρ πάει με τα κέφια της έτσι και αλλιώς 30ml τρώει μόνο 

θελει υπομονή εγω το περίμενα λίγο πιο εύκολο να πω την αλήθεια και πίστευα ότι θα τρώει γιατί έβλεπε εμάς και μας κοιτούσε στο στομα τραβούσε τα πιάτα Ααα έλεγα θα φαει εύκολα 😂

που να ήξερα 😅

εσυ την δίνεις την ίδια ώρα κάθε φορα ; Θα περιμένουμε νέα αύριο από την γιατρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ;

@irini5 πήγατε παιδίατρο εχτές ; 

Καλησπέρα, πως πάτε με το φαγητό?καλύτερα? Κ εμείς είχαμε παιδίατρο χθες.μας είπε σε καμία 10αρια μέρες να ξεκινήσουμε τα λαχανικά.ολα μαζί τα εισάγατε η ένα ένα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Katerina. είπε:

Καλησπέρα, πως πάτε με το φαγητό?καλύτερα? Κ εμείς είχαμε παιδίατρο χθες.μας είπε σε καμία 10αρια μέρες να ξεκινήσουμε τα λαχανικά.ολα μαζί τα εισάγατε η ένα ένα?

Καλησπέρα καλύτερα πάμε τουλάχιστον ανοίγει το στομα να φαει απλά δεν τρώει πολύ 30ml και κάνουμε μισή ώρα να τα φάμε έχω πετάξει πολύ φρουτο αυτές τις μερες 😕

εγω έδωσα πρώτη μέρα πατάτα καρότο μαζί, μετά από δυο μερες προσθέτει σέλινο μετά από δυο μερες το κρεμμύδι και μετά από δυο μερες το κολοκυθάκι ή κολοκύθα γλυκιά ότι θέλω 

Ποσο διάστημα πέρασε από τότε που αρχισες τα φρούτα; 1 μήνα ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα καλύτερα πάμε τουλάχιστον ανοίγει το στομα να φαει απλά δεν τρώει πολύ 30ml και κάνουμε μισή ώρα να τα φάμε έχω πετάξει πολύ φρουτο αυτές τις μερες 😕

εγω έδωσα πρώτη μέρα πατάτα καρότο μαζί, μετά από δυο μερες προσθέτει σέλινο μετά από δυο μερες το κρεμμύδι και μετά από δυο μερες το κολοκυθάκι ή κολοκύθα γλυκιά ότι θέλω 

Ποσο διάστημα πέρασε από τότε που αρχισες τα φρούτα; 1 μήνα ; 

όταν θα ξεκινήσουμε θα είμαστε  στο μήνα .κ εμένα τόσο τρώει και απ ότι φαίνεται δεν του αρέσουν τα φρούτα.εβαλα μανταρίνι σήμερα μια από τα ίδια καμιά διαφορά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerina. είπε:

όταν θα ξεκινήσουμε θα είμαστε  στο μήνα .κ εμένα τόσο τρώει και απ ότι φαίνεται δεν του αρέσουν τα φρούτα.εβαλα μανταρίνι σήμερα μια από τα ίδια καμιά διαφορά 

Εγω πάντως ειδα η πατάτα σαν να της άρεσε πιο καλά… αλλά πάει λίγο και με τα κέφια της νομίζω 

πιστευω σιγά σιγά θα αλλάξει αυτό ειναι στάδιο προσαρμογής τι στο καλό καποια στιγμή θα φανε 😅

Μανταρίνι δεν έχω δώσει 

για την ώρα 4 φρούτα μου είχε πει δεν ξέρω αν μπορω να δώσω και τίποτα άλλο όταν θα ξανά πάω θα μου πει τι άλλο μπορω να δώσω 

αναρωτιέμαι τι θα γίνει όταν θα μπει το κρέας.. αν θα το φαει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/11/2022 at 10:56 ΠΜ, ο/η Bestrong είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@mariakater & @Elk πήρα το θήλαστρο και το χρησιμοποίησα. Για τα λεφτά του και τη χρήση που το θέλω πολύ καλό μέχρι στιημής! Τώρα για το μπουκάλι...προσπάθησε ο καλός μου να την ταίσει αλλά μάταια...βέβαια φταίγαμε γιατί της το δώσαμε αφού είχε αρχίσει να πεινάει κ να κλαίει. Μέγα λάθος. Θα ξαναπροσπαθησω όμως ξανά κ ξανά! Με συμβούλεψαν να μη της το δώσω εγώ γιατί με έχει συνδέσει με το στήθος κ παίζει λόγω αυτού να μη το δεχτεί. Γι αυτό κ έβαλα τον πατέρα τγς πρώτη φορά. Θα ξανά προσπαθήσουμε όμως εννοείται.

@mariakater φαντάζομαι θα το ξαναπιάσει ο δικός σου - ίσως περνάει φάση ή κάποιο άλμα κ προτιμάει το στήθος.

@Elk κ μένα μου το κάνει αυτό με το ντύσιμο τώρα τελευταία κ συγκεκριμένα με τα μανίκια από τις μακρυμάνικες μπλούζες-κορμάκια... τι να πω...

Αφηστε εμείς έχουμε θέμα κ με τον βραδινό τον ύπνο πλέον... έχει αρχίσει πάλι να μου ξυπνάει ανα 2 ώρες όπως όταν ήταν ημερών. Τα έχω φτύσει τις τελευταίες μέρες...

Καλησπέρα, εύχομαι ό,τι καλύτερο και σε σένα και το μωράκι σου, μήπως θα μπορούσες να μου πεις ποιο θήλαστρο αγόρασες; έχω αρχίσει να κάνω έρευνα για τα διάφορα που θα χρειαστούν μετά τη γέννα και μαζέυω πληροφορίες :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω πάντως ειδα η πατάτα σαν να της άρεσε πιο καλά… αλλά πάει λίγο και με τα κέφια της νομίζω 

πιστευω σιγά σιγά θα αλλάξει αυτό ειναι στάδιο προσαρμογής τι στο καλό καποια στιγμή θα φανε 😅

Μανταρίνι δεν έχω δώσει 

για την ώρα 4 φρούτα μου είχε πει δεν ξέρω αν μπορω να δώσω και τίποτα άλλο όταν θα ξανά πάω θα μου πει τι άλλο μπορω να δώσω 

αναρωτιέμαι τι θα γίνει όταν θα μπει το κρέας.. αν θα το φαει 

Γιατί μόνο τέσσερα φρούτα??? Δεν θα της κάνεις εισαγωγή κ στο κρέας μετά τα "βασικά" λαχανικά? Σου είπε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Olia4 είπε:

Γιατί μόνο τέσσερα φρούτα??? Δεν θα της κάνεις εισαγωγή κ στο κρέας μετά τα "βασικά" λαχανικά? Σου είπε? 

Στο πρόγραμμα που μου έβγαλε  4 φρούτα μου έγραψε ( μπανάνα αχλάδι μήλο αβοκάντο) και το μεσημεριανό πατάτα καρότο σέλινο κρεμμύδι κολοκυθάκι τώρα οταν θα ξανά πάω λογικά θα μου βγάλει άλλο πρόγραμμα  

Δεν την ρωτούσα να αν μπορω να δώσω άλλο φρουτο αλλά έτσι και αλλιώς καλά καλά δεν τρώει αυτά που μου έδωσε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα...πηγαμε γιατρο χθες..ολα καλααν κ πισω στα κιλα κ υψος αλλα οκ μια χαρα παμε ειπε η γιατρος..

κ εμεις ξεκιναμε λαχανικα ολα μαζι μαζι με κρεας ..μια μοσχαρι μια κατσικι, μονο κοκκινο..δδυσκολευομαστε πολυ με το απογευματινο μονο αγκαλια ο τι τρωει...επισης στο ρυζαλευρο το σταματαμε λογω εμετων...πηρε κ ζυγαρια κουζινας κ θερμο για να μεταφερω το φαι σε περιπτωση ππου ειμααστε εξω...

ερωτηση :καθε ποτε βραζετε λαχανικα ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Στο πρόγραμμα που μου έβγαλε  4 φρούτα μου έγραψε ( μπανάνα αχλάδι μήλο αβοκάντο) και το μεσημεριανό πατάτα καρότο σέλινο κρεμμύδι κολοκυθάκι τώρα οταν θα ξανά πάω λογικά θα μου βγάλει άλλο πρόγραμμα  

Δεν την ρωτούσα να αν μπορω να δώσω άλλο φρουτο αλλά έτσι και αλλιώς καλά καλά δεν τρώει αυτά που μου έδωσε 

κι εμεις συνεχιζουμμε με 4 φρουτα:μπανανα, μηλο αχλαδι κ πορτοκαλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elenii είπε:

Καλησπέρα, εύχομαι ό,τι καλύτερο και σε σένα και το μωράκι σου, μήπως θα μπορούσες να μου πεις ποιο θήλαστρο αγόρασες; έχω αρχίσει να κάνω έρευνα για τα διάφορα που θα χρειαστούν μετά τη γέννα και μαζέυω πληροφορίες :)

Καλησπέρα! Αγόρασα το παρακάτω...

https://www.skroutz.gr/s/11126622/Cangaroo-Ηλεκτρικό-Απλό-Θήλαστρο-Gentle-Touch-Μπαταρίας-XDN-207.html

Γενικά για τα χρήματά του μου φάνηκε αρκετά καλό αν και το χρησιμοποίησα ελάχιστα τελικά. Για περιστασιακές αντλήσεις πάντως (για περίπτωση ανάγκης ή ίσως για να κάνεις τράπεζα σιγά σιγά) θεωρώ ότι είναι σούπερ.

Με το καλό να υποδεχθείς το μωράκι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!

Διαβαζω τα νέα σας και χαίρομαι πολύ με την πρόοδό σας!!! Περιμένω να ξεκινήσουμε κ εμείς επιτέλους...

Δεν προλαβαίνω να σας γράψω γενικά γιατί η μικρή με γανιαζει πάλι με τον ύπνο, ξεκίνησε καινούργια κόλπα, οπότε στον λιγοστό χρόνο που απομένει προσπαθώ να προλάβω καμιά δουλειά...

Και τώρα φυσικά πάλι ξύπνησε στο τέταρτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bestrong είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!

Διαβαζω τα νέα σας και χαίρομαι πολύ με την πρόοδό σας!!! Περιμένω να ξεκινήσουμε κ εμείς επιτέλους...

Δεν προλαβαίνω να σας γράψω γενικά γιατί η μικρή με γανιαζει πάλι με τον ύπνο, ξεκίνησε καινούργια κόλπα, οπότε στον λιγοστό χρόνο που απομένει προσπαθώ να προλάβω καμιά δουλειά...

Και τώρα φυσικά πάλι ξύπνησε στο τέταρτο...

Θα περιμένουμε και τα δικά σας νέα να μας πεις πως θα πάει με τις τροφες τέλος του μήνα θα αρχίσετε ε; 
Να μας στέλνεις όταν έχεις χρόνο 

τι υπερένταση είναι αυτήν που έχουν εκεί που κοιμούνται να ξυπνάνε στο τέταρτο και μισάωρο ενώ νυσταζουν δεν μπορω να το καταλάβω..

εμένα είχε 2 μερες δεν μου κοιμήθηκε καθόλου μεσημέρι ούτε τέταρτο σήμερα κοιμήθηκε μισή ώρα με το που πήγα να την αφήσω στο καρότσι ξύπνησε και τελικά κατάφερα να την ξανά κοιμησω αλλά την άφησα πάνω μου να κοιμηθεί γιατί αν την άφηνα θα ξύπναγε πάλι τουλάχιστον κοιμήθηκε 2 ώρες αλλά εγω  ακούνητη δεν μπορεσα να πλύνω ούτε τα πιάτα σήμερα 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η irini5 είπε:

κοριτσια καλησπερα...πηγαμε γιατρο χθες..ολα καλααν κ πισω στα κιλα κ υψος αλλα οκ μια χαρα παμε ειπε η γιατρος..

κ εμεις ξεκιναμε λαχανικα ολα μαζι μαζι με κρεας ..μια μοσχαρι μια κατσικι, μονο κοκκινο..δδυσκολευομαστε πολυ με το απογευματινο μονο αγκαλια ο τι τρωει...επισης στο ρυζαλευρο το σταματαμε λογω εμετων...πηρε κ ζυγαρια κουζινας κ θερμο για να μεταφερω το φαι σε περιπτωση ππου ειμααστε εξω...

ερωτηση :καθε ποτε βραζετε λαχανικα ;; 

Άμα την ενοχλεί καλά κανατε και το σταμάτησε το ρυζάλευρο ααα σας άρχισε και το κρέας ; Την έδωσες; Το έφαγε ;

Εγω κάθε μέρα την βράζω λαχανικά λίγο πριν την δώσω αυτό εννοείς ;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Elk είπε:

Θα περιμένουμε και τα δικά σας νέα να μας πεις πως θα πάει με τις τροφες τέλος του μήνα θα αρχίσετε ε; 
Να μας στέλνεις όταν έχεις χρόνο 

τι υπερένταση είναι αυτήν που έχουν εκεί που κοιμούνται να ξυπνάνε στο τέταρτο και μισάωρο ενώ νυσταζουν δεν μπορω να το καταλάβω..

εμένα είχε 2 μερες δεν μου κοιμήθηκε καθόλου μεσημέρι ούτε τέταρτο σήμερα κοιμήθηκε μισή ώρα με το που πήγα να την αφήσω στο καρότσι ξύπνησε και τελικά κατάφερα να την ξανά κοιμησω αλλά την άφησα πάνω μου να κοιμηθεί γιατί αν την άφηνα θα ξύπναγε πάλι τουλάχιστον κοιμήθηκε 2 ώρες αλλά εγω  ακούνητη δεν μπορεσα να πλύνω ούτε τα πιάτα σήμερα 😅

Αχαχαχ!! Τα ίδια Παντελάκη μου τα ίδια Παντελή μου κ εμείς! Αχ αυτά τα άλματα, αχ αυτά τα ούλα, τι άλλο να πω δεν ξέρω...

Το καλό της υπόθεσης είναι ότι έχω βάλει το πάρκο εδώ κ μια βδομάδα και κάθεται!!! Το μαξιμουμ που θα κάτσει είναι ένα τέταρτο βέβαια αλλά είναι πολύ αν συγκρίνω με τα 5λεπτα που είχε στο ριλαξ κ στην κούνια με το μόμπιλε!

Ναι μόλις ξεκινήσουμε κ εμείς θα σας στείλω νέα!

Καλημερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Bestrong είπε:

Αχαχαχ!! Τα ίδια Παντελάκη μου τα ίδια Παντελή μου κ εμείς! Αχ αυτά τα άλματα, αχ αυτά τα ούλα, τι άλλο να πω δεν ξέρω...

Το καλό της υπόθεσης είναι ότι έχω βάλει το πάρκο εδώ κ μια βδομάδα και κάθεται!!! Το μαξιμουμ που θα κάτσει είναι ένα τέταρτο βέβαια αλλά είναι πολύ αν συγκρίνω με τα 5λεπτα που είχε στο ριλαξ κ στην κούνια με το μόμπιλε!

Ναι μόλις ξεκινήσουμε κ εμείς θα σας στείλω νέα!

Καλημερα!!

Καλημέρα κορίτσια 

εγω το πάρκο δεν το έχω βάλει δεν με είπε η παιδιατρος αλλά δεν στέκεται και το μωρο να κάτσει μέσα άσε που θα πιάσει όλο τον χώρο στο σαλόνι με ριλαξ γυμναστήριο καρότσι αν μπει και αυτό δεν θα χωράμε εμείς μετά 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

εγω το πάρκο δεν το έχω βάλει δεν με είπε η παιδιατρος αλλά δεν στέκεται και το μωρο να κάτσει μέσα άσε που θα πιάσει όλο τον χώρο στο σαλόνι με ριλαξ γυμναστήριο καρότσι αν μπει και αυτό δεν θα χωράμε εμείς μετά 😂 

καλημερα κοριτσια 

εγώ το πάρκο το έχω στο σαλόνι με κανονικό στρωμα από την αρχή κ κοιμάται εκεί τη μέρα.τωρα θα κατεβάσω επίπεδο κ θα το βάλω κάτω για να αρχίσει να παίζει κιολας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Elk είπε:

Στο πρόγραμμα που μου έβγαλε  4 φρούτα μου έγραψε ( μπανάνα αχλάδι μήλο αβοκάντο) και το μεσημεριανό πατάτα καρότο σέλινο κρεμμύδι κολοκυθάκι τώρα οταν θα ξανά πάω λογικά θα μου βγάλει άλλο πρόγραμμα  

Δεν την ρωτούσα να αν μπορω να δώσω άλλο φρουτο αλλά έτσι και αλλιώς καλά καλά δεν τρώει αυτά που μου έδωσε 

Αααααα κάθε φορά που πας σου δίνει κ καινούριο πρόγραμμα για το πώς θα συνεχίσετε το φαγητό σας???? Μάλιστα κατάλαβα! Απλά μου φαίνονται λίγα αν πχ ξανά πας σε ένα μήνα... Θα μπορούσες να κάνεις περισσότερες εισαγωγές.... Βέβαια μην λέω κ ότι να ναι κάτσε να δούμε κ εμείς ...

Δεν τα τρώει? Σε δυσκολεύει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η irini5 είπε:

κοριτσια καλησπερα...πηγαμε γιατρο χθες..ολα καλααν κ πισω στα κιλα κ υψος αλλα οκ μια χαρα παμε ειπε η γιατρος..

κ εμεις ξεκιναμε λαχανικα ολα μαζι μαζι με κρεας ..μια μοσχαρι μια κατσικι, μονο κοκκινο..δδυσκολευομαστε πολυ με το απογευματινο μονο αγκαλια ο τι τρωει...επισης στο ρυζαλευρο το σταματαμε λογω εμετων...πηρε κ ζυγαρια κουζινας κ θερμο για να μεταφερω το φαι σε περιπτωση ππου ειμααστε εξω...

ερωτηση :καθε ποτε βραζετε λαχανικα ;; 

Κορίτσι μου θα κρατήσεις εισαγωγές η όχι? Ρωτάω να μαθαίνω γτ ερχόμαστε κ εμείς σιγά σιγά! Σκέφτεσαι για θερμό ε? Κ που θα τα πολτοποιείς όμως????? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Bestrong είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!

Διαβαζω τα νέα σας και χαίρομαι πολύ με την πρόοδό σας!!! Περιμένω να ξεκινήσουμε κ εμείς επιτέλους...

Δεν προλαβαίνω να σας γράψω γενικά γιατί η μικρή με γανιαζει πάλι με τον ύπνο, ξεκίνησε καινούργια κόλπα, οπότε στον λιγοστό χρόνο που απομένει προσπαθώ να προλάβω καμιά δουλειά...

Και τώρα φυσικά πάλι ξύπνησε στο τέταρτο...

Αχ κ εμείς έτσι!!!! Πάνω από είκοσι λεπτά δεν κοιμόμαστε! Βάστα γερά!!!!! Πότε ξεκινάτε εσείς? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Αααααα κάθε φορά που πας σου δίνει κ καινούριο πρόγραμμα για το πώς θα συνεχίσετε το φαγητό σας???? Μάλιστα κατάλαβα! Απλά μου φαίνονται λίγα αν πχ ξανά πας σε ένα μήνα... Θα μπορούσες να κάνεις περισσότερες εισαγωγές.... Βέβαια μην λέω κ ότι να ναι κάτσε να δούμε κ εμείς ...

Δεν τα τρώει? Σε δυσκολεύει? 

Φαντάζομαι πως ναι θα μου δώσει άλλο πρόγραμμα που θα μου προσθέσει και άλλες τροφες έτσι κατάλαβα τώρα όταν θα πάω θα δω και θα σας πω 

Μάλλον δίνεται σιγά σιγά η εισαγωγή για τυχόν αλλεργίες όποτε τα δοκιμάζουμε σταδιακά 

Τώρα τρώει αλλά μικρες ποσότητες δεν της άρεσε και πολύ είναι η αλήθεια  τρώει περίπου στα 30ml αλλά είχε τύχη να μην φαει και καθόλου 1-2 φορές 

Όταν πας πες μας πως θα ξεκινήσει εσας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...