Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εντάξει αν το κρατάει θα σε βάλει σίγουρα να φαει και εμένα έτσι κάνει της φευγει καμία φορά λίγο αλλά το κρατάει μόνη της πλέον.. και στον κωλο της κάθεται εννοείται όμως με στήριξη πίσω στην πλάτη αλλά κουράζεται εύκολα και δεν την αφήνω πολύ ώρα τώρα δουλεύουμε αυτό

Ελπίζω να τους αρέσει και να τα τρώνε μην μας παιδέψουν  😊 

εγω έχω μια αίσθηση ότι θα είναι φαγανού για να δούμε θα πέσω μέσα ; 

Μακάρι να είναι φαγάνα γιατί αλλιώς θα φάμε εμείς πολύ παίδεμα...

Ωστοσο προσπαθώ να προετοιμαστώ από τώρα για το ενδεχόμενο να μη τρώει και με την παραδοχή ότι το γάλα είναι βασική τροφή τους πρώτους 12 μήνες ώστε να μην αγχώνομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια μου τι κάνετε?? Φοβισμένη μελλοντική επιτοκος εδώ!!! 🙈 Καταλαβατε την εμπεδωση του μωρού σας? Και πόσο καιρό μετά την εμπέδωση ήρθε ο τοκετός σας?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι ; Εσεις τα μωράκια σας όταν κλαίνε τα παίρνετε αμέσως αγκαλιά ; Ή τα αφήνετε να κλάψουν λίγο και τα παίρνετε ; 
έχω προβληματιστεί με αυτό το θέμα δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω 

Είμαι σπίτι μόνη μου την έχω καρότσι όλα ωραία όλα καλά λέω να κάνω ένα ζυμάρι για πιτσα  αφού κάθετε 

(σήμερα έχω διακοπή νερού σπίτι ) και εκεί που έχω τα χέρια λερωμένα με το ζυμάρι πατάει κάτι κλάματα τσιρίδα να γίνεται κατά κόκκινη εγω μετά ζυμαρια στα χέρια νερό να ξεπλυθω δεν έχω όποτε προσπαθω με ένα μπουκάλι να ρίξω νερό στα χέρια μου και αυτήν κλάμα φουλ.. την παίρνω αγκαλιά ήρεμη καπως και λέω να την αφήσω πάλι να συνεχίσω το ζυμάρι… εεεε πάλι τα ίδια ρε κορίτσια εγω με τα ζυμαρια στα χέρια και αυτήν να ουρλιάζει να πάω να την παρω αγκαλιά.. και λέω τώρα να την αφήσω να κλάψει και να τελειώσω την δουλειά που θα έκανε 2 λεπτά; Ή να τα παρατήσω όλα και να πάω να την παρω; 
δεν μπορω να κάνω τίποτα στο σπίτι πλέον ούτε τουαλέτα να πάω αμέσως κλαίει 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι ; Εσεις τα μωράκια σας όταν κλαίνε τα παίρνετε αμέσως αγκαλιά ; Ή τα αφήνετε να κλάψουν λίγο και τα παίρνετε ; 
έχω προβληματιστεί με αυτό το θέμα δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω 

Είμαι σπίτι μόνη μου την έχω καρότσι όλα ωραία όλα καλά λέω να κάνω ένα ζυμάρι για πιτσα  αφού κάθετε 

(σήμερα έχω διακοπή νερού σπίτι ) και εκεί που έχω τα χέρια λερωμένα με το ζυμάρι πατάει κάτι κλάματα τσιρίδα να γίνεται κατά κόκκινη εγω μετά ζυμαρια στα χέρια νερό να ξεπλυθω δεν έχω όποτε προσπαθω με ένα μπουκάλι να ρίξω νερό στα χέρια μου και αυτήν κλάμα φουλ.. την παίρνω αγκαλιά ήρεμη καπως και λέω να την αφήσω πάλι να συνεχίσω το ζυμάρι… εεεε πάλι τα ίδια ρε κορίτσια εγω με τα ζυμαρια στα χέρια και αυτήν να ουρλιάζει να πάω να την παρω αγκαλιά.. και λέω τώρα να την αφήσω να κλάψει και να τελειώσω την δουλειά που θα έκανε 2 λεπτά; Ή να τα παρατήσω όλα και να πάω να την παρω; 
δεν μπορω να κάνω τίποτα στο σπίτι πλέον ούτε τουαλέτα να πάω αμέσως κλαίει 😕

Μα πόσο συγχρονίζονται αυτές οι τσούπρες μας τέλος πάντων! Σε διαβάζω κ κάνω εικόνα εμάς...😂 Μία από τα ίδια! 

Εγω από τότε που έκλεισε τον 3ο μήνα την αφήνω λίγο και μετά την παίρνω. Να τελειώσω αυτό που κάνω εκείνη την ώρα κ μετά. Μη φάνταστεις όμως ότι μιλάω για κανά μισάωρο..ούτε καν! Στο 5λεπτο μαξ 10λεπτο την παίρνω. Κ φυσικά αναλογως την ώρα. Αν είναι ώρα κοινής ησυχίας την παίρνω κ πιο γρήγορα. Βλέπεις μένουμε σε οικοδομή & δεν μπορώ να διανοηθώ ότι ενοχλώ τους άλλους τέτοια ώρα...Όταν είμαστε όμως έξω...εκεί είναι που δεν μπορώ καθόλου. Επιταχυνω το καρότσι μπας κ αλλάξει κάτι και αν δε τότε την παίρνω αγκαλιά. 

Οπότε ναι άφηνέ την να κλάψει λίγο μέχρι να τελειώσεις τη δουλειά σου, δεν παθαίνουν τπτ. Δεν είναι όπως ήταν νεογέννητα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Bestrong είπε:

Μα πόσο συγχρονίζονται αυτές οι τσούπρες μας τέλος πάντων! Σε διαβάζω κ κάνω εικόνα εμάς...😂 Μία από τα ίδια! 

Εγω από τότε που έκλεισε τον 3ο μήνα την αφήνω λίγο και μετά την παίρνω. Να τελειώσω αυτό που κάνω εκείνη την ώρα κ μετά. Μη φάνταστεις όμως ότι μιλάω για κανά μισάωρο..ούτε καν! Στο 5λεπτο μαξ 10λεπτο την παίρνω. Κ φυσικά αναλογως την ώρα. Αν είναι ώρα κοινής ησυχίας την παίρνω κ πιο γρήγορα. Βλέπεις μένουμε σε οικοδομή & δεν μπορώ να διανοηθώ ότι ενοχλώ τους άλλους τέτοια ώρα...Όταν είμαστε όμως έξω...εκεί είναι που δεν μπορώ καθόλου. Επιταχυνω το καρότσι μπας κ αλλάξει κάτι και αν δε τότε την παίρνω αγκαλιά. 

Οπότε ναι άφηνέ την να κλάψει λίγο μέχρι να τελειώσεις τη δουλειά σου, δεν παθαίνουν τπτ. Δεν είναι όπως ήταν νεογέννητα...

Είναι μια παρηγοριά αυτό που μου λες.. τουλάχιστον δεν είμαι μονο εγω σε αυτήν φάση 😅 γιατί πραγματικά ώρες ώρες λέω τι κάνω λαθος ; Την παίρνω πολύ γρήγορα αγκαλιά  ; Ή την παίρνω αργα να την πιάνει εκνευρισμός ; 

δεν θέλω να την αφήνω πολύ γιατί τσιρίζει και κλείνει η φωνή της μετά όποτε προσπαθώ και εγω να τελειώνω όσο πιο γρήγορα μπορώ την δουλειά μου για να την παρω αγκαλιά αλλά φοβαμαι μην μαθαίνει ετσι και με το παραμικρό να τσιρίζει για να γίνεται αυτό που θέλει 😕 ίσως είναι μικρή ακόμα δεν ξέρω… πάλι καλά δεν εχω γείτονες γιατί σίγουρα θα ενοχλούσε δεν υπάρχει περίπτωση.. 

δεν κάθεται μόνη της για κανένα λόγο να την βάλω λίγο στο γυμναστήριο να πλύνω τα πιάτα να κάνω ένα φαγητό όταν κοιμάται μόνο ότι κάνω… βλέπω το δεντρο να το ξεστολιζω καθαρά Δευτέρα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/1/2023 at 4:15 ΜΜ, ο/η MyElpida είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε?? Φοβισμένη μελλοντική επιτοκος εδώ!!! 🙈 Καταλαβατε την εμπεδωση του μωρού σας? Και πόσο καιρό μετά την εμπέδωση ήρθε ο τοκετός σας?!

Καλά είμαστε εσυ πως είσαι ; Ποτε γεννάς ; ΠΗΤ ποτε έχεις ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/1/2023 at 4:15 ΜΜ, ο/η MyElpida είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε?? Φοβισμένη μελλοντική επιτοκος εδώ!!! 🙈 Καταλαβατε την εμπεδωση του μωρού σας? Και πόσο καιρό μετά την εμπέδωση ήρθε ο τοκετός σας?!

Καλημέρα! Εγώ δε την κατάλαβα να πω την αλήθεια την εμπέδωση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Elk είπε:

Είναι μια παρηγοριά αυτό που μου λες.. τουλάχιστον δεν είμαι μονο εγω σε αυτήν φάση 😅 γιατί πραγματικά ώρες ώρες λέω τι κάνω λαθος ; Την παίρνω πολύ γρήγορα αγκαλιά  ; Ή την παίρνω αργα να την πιάνει εκνευρισμός ; 

δεν θέλω να την αφήνω πολύ γιατί τσιρίζει και κλείνει η φωνή της μετά όποτε προσπαθώ και εγω να τελειώνω όσο πιο γρήγορα μπορώ την δουλειά μου για να την παρω αγκαλιά αλλά φοβαμαι μην μαθαίνει ετσι και με το παραμικρό να τσιρίζει για να γίνεται αυτό που θέλει 😕 ίσως είναι μικρή ακόμα δεν ξέρω… πάλι καλά δεν εχω γείτονες γιατί σίγουρα θα ενοχλούσε δεν υπάρχει περίπτωση.. 

δεν κάθεται μόνη της για κανένα λόγο να την βάλω λίγο στο γυμναστήριο να πλύνω τα πιάτα να κάνω ένα φαγητό όταν κοιμάται μόνο ότι κάνω… βλέπω το δεντρο να το ξεστολιζω καθαρά Δευτέρα 😂

Αχαχαχ! Καλά κ εμείς έτσι είμαστε, ακόμη με το δέντρο! Χιόνια στο καμπαναριό..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/1/2023 at 7:49 ΜΜ, ο/η Elk είπε:

@irini5 @Olia4 κορίτσια Πήγα παιδιατρο κάναμε εμβόλιο μου είπε θα ξεκινήσουμε σε ένα μήνα τροφές 5 μηνών δηλαδή θα ξεκινήσουμε με φρούτα στο μπλέντερ να παρω και σιλικόνη κουταλάκι πιατάκι δεν μας πειράζει.. να την βάζω να κάθεται στον πωπω της να ακουμπάει την πλάτη της στο καναπε και να την αφήνω να στέκεται αλλά με προσοχή μην φύγει μπροστά ωστε σε ένα μήνα που θα ξεκινήσουμε να τρώμε να μπορεί να στέκετε 

Και εγω 2 μηνών ξεκίνησα να την βάζω μπρούμυτα νομίζω δεν κρατάει πολύ το μπουσούλημα αλλά εξαρτάται και ποτε θα περπατήσει το παιδί φαντάζομαι.. αλλά δεν κάθεται πολύ μπρούμυτα και δεν την ζορίζω και εγω όταν γκρινιάζει την σηκώνω.. 5 λεπτά δεν μου κάθησε ποτε εμένα 

5μ ε????? Άντε λοιπόν καλή αρχή!!!!!! Καλά ταισματα να έχεις!!!!!! Την βάζεις κάθεται???? Πώς την βλέπεις? Άρα ο παιδίατρος σου είπε για κουταλάκι από σιλικόνη ενώ πιατακι δεν μας πειράζει. Εγώ έχω μήνες ακόμα αλλά μαρεσει κ κάθομαι κ τα κοιτάω για όταν έρθει εκείνη η ώρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/1/2023 at 10:11 ΠΜ, ο/η Bestrong είπε:

Μόνο εμένα δε μου είπε τπτ η παιδίατρος;;☹️ Ελπίζω να μας ξεκινήσει και εμάς από τον 5ο...

Σου είπε συγκεκριμένα φρούτα να την ξεκινήσεις; Και πόσα; 1 είδος τη φορά;

Όταν την βάζεις μπρούμυτα εχε κ ένα παιχνιδάκι που της αρέσει μήπως ξεχαστεί και κάτσει λίγο παραπάνω...

Κοπέλα μου γτ θες να ξεκινήσεις από τον 5ο? Κανονικά είναι στον 6ο μήνα? Η έχει να κάνει με το μωρό? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/1/2023 at 4:15 ΜΜ, ο/η MyElpida είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε?? Φοβισμένη μελλοντική επιτοκος εδώ!!! 🙈 Καταλαβατε την εμπεδωση του μωρού σας? Και πόσο καιρό μετά την εμπέδωση ήρθε ο τοκετός σας?!

Εγώ δεν κατάλαβα ποτέ εμπέδωση να σου πω την αλήθεια! Μπορεί κ να μην εμπεδωθηκε κ ποτέ 🤣 πήγαμε με πρόκληση αλλά γέννησα με καισαρική. Θύμισε μου πότε έχεις Πητ???? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι ; Εσεις τα μωράκια σας όταν κλαίνε τα παίρνετε αμέσως αγκαλιά ; Ή τα αφήνετε να κλάψουν λίγο και τα παίρνετε ; 
έχω προβληματιστεί με αυτό το θέμα δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω 

Είμαι σπίτι μόνη μου την έχω καρότσι όλα ωραία όλα καλά λέω να κάνω ένα ζυμάρι για πιτσα  αφού κάθετε 

(σήμερα έχω διακοπή νερού σπίτι ) και εκεί που έχω τα χέρια λερωμένα με το ζυμάρι πατάει κάτι κλάματα τσιρίδα να γίνεται κατά κόκκινη εγω μετά ζυμαρια στα χέρια νερό να ξεπλυθω δεν έχω όποτε προσπαθω με ένα μπουκάλι να ρίξω νερό στα χέρια μου και αυτήν κλάμα φουλ.. την παίρνω αγκαλιά ήρεμη καπως και λέω να την αφήσω πάλι να συνεχίσω το ζυμάρι… εεεε πάλι τα ίδια ρε κορίτσια εγω με τα ζυμαρια στα χέρια και αυτήν να ουρλιάζει να πάω να την παρω αγκαλιά.. και λέω τώρα να την αφήσω να κλάψει και να τελειώσω την δουλειά που θα έκανε 2 λεπτά; Ή να τα παρατήσω όλα και να πάω να την παρω; 
δεν μπορω να κάνω τίποτα στο σπίτι πλέον ούτε τουαλέτα να πάω αμέσως κλαίει 😕

Όπως σου βγαίνει!!!!! Εμείς έχουμε δύο βδομάδες που κλαίμε απαρηγόρητα. Αν τον αφήσω λίγο να κλάψει κ δεν πάω αμέσως τσιριζει κοκκινίζει. Πρέπει να έχει πολλά νεύρα αυτό το παιδάκι 🤣 εγώ θα σου πω κάποιες φορές δεν μπορώ να τον βλέπω έτσι κ πάω αμέσως να με νιώσεις κοντά του (βέβαια δεν ηρεμεί πάντα 🤷🏽‍♀️) κ κάποιες άλλες φορές αν είμαι πχ τουαλέτα ε θα περιμένει λιγάκι. Αλλά μιλάμε για πολύ κλάμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια μου καλη χρόνια να έχουμε. εύχομαι ότι καλύτερο σε κάθε μία και φυσικά στα μωράκια μας.πως είστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

5μ ε????? Άντε λοιπόν καλή αρχή!!!!!! Καλά ταισματα να έχεις!!!!!! Την βάζεις κάθεται???? Πώς την βλέπεις? Άρα ο παιδίατρος σου είπε για κουταλάκι από σιλικόνη ενώ πιατακι δεν μας πειράζει. Εγώ έχω μήνες ακόμα αλλά μαρεσει κ κάθομαι κ τα κοιτάω για όταν έρθει εκείνη η ώρα! 

Ναι μου ειπε θα αρχίσουμε 5 μήνα αν και μου λέει μην περιμένεις ότι θα τρώει και πολύ θελουμε να αρχίσει να μαθαίνει το κουταλάκι στο 5 μηνα

αλλά από ότι έχω καταλαβει το ποτε ξεκινάν την τροφή αλλά και το πως έχει να κάνει και λίγο με τον γιατρό εγω θα αρχίσω με φρούτα άλλοι ξεκινάν με κρέας  

ναι την βάζω να κάθεται στον πωπω της.. κάθεται απλά με στήριγμα ακόμα από μόνη της δεν στέκεται αλλά την βάζω κάθε μέρα για να το μαθει ώστε όταν αρχίσουμε αρχές Φεβρουαρίου να μπορεί να στέκετε

τώρα δεν ξέρω αν πρέπει να παρω καρεκλάκι φαγητού από τώρα ή μπορω να το παρω αργότερα θέλω να το ρωτήσω αυτό γιατί εκείνη μου είπε μόνο για το κουταλάκι 

και εγω όσο μπορω την παίρνω σχεδόν αμέσως αγκαλιά όταν κλαίει αλλα και εμένα έτσι κλαίει με τσιρίδα και γίνεται κατά κόκκινη χαχαχα και εγω έτσι λέω πολλά νεύρα το παιδί μου 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλά είμαστε εσυ πως είσαι ; Ποτε γεννάς ; ΠΗΤ ποτε έχεις ; 

 

στις πριν 8 ώρες, ο/η Bestrong είπε:

Καλημέρα! Εγώ δε την κατάλαβα να πω την αλήθεια την εμπέδωση...

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Olia4 είπε:

Εγώ δεν κατάλαβα ποτέ εμπέδωση να σου πω την αλήθεια! Μπορεί κ να μην εμπεδωθηκε κ ποτέ 🤣 πήγαμε με πρόκληση αλλά γέννησα με καισαρική. Θύμισε μου πότε έχεις Πητ???? 

Γειά σας κορίτσια! Έχω πητ μέσα Φλεβάρη! Οπότε σιγά σιγά μπαίνω στον μήνα μου σε λίγες μέρες! Εγώ δεν ξέρω αν έχει εμπεδωθεί, αλλά σίγουρα έχει πάρει θέση και είναι χαμηλά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Κοπέλα μου γτ θες να ξεκινήσεις από τον 5ο? Κανονικά είναι στον 6ο μήνα? Η έχει να κάνει με το μωρό? 

Απ’ ότι έχω διαβάσει πλέον τα ξεκινάνε μεταξύ 4ου και 5ου μήνα, αλλά αυτό εξαρτάται τόσο από την ετοιμότητα του κάθε παιδιού (να κρατάει κεφάλι κ να στέκεται), όσο κ από τον κάθε γιατρό (τι τακτική ακολουθεί ο καθένας). 

Εγω θέλω να ξεκινήσουμε από τον 5ο γιατί το βλέπω ως παιχνίδι για τη μικρή, ως καινούργιο ερέθισμα. Αλλά και στον 6ο να μας ξεκινήσει οκ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katerina. είπε:

καλησπέρα κορίτσια μου καλη χρόνια να έχουμε. εύχομαι ότι καλύτερο σε κάθε μία και φυσικά στα μωράκια μας.πως είστε?

Χρόνια πολλα! Καλή χρονιά!!

Εμεις καλά είμαστε, με τα πάνω μας κ τα κάτω μας... εκεί που λέω εντάξει στρώνει, εκεί ξεστρώνει! 😂😂😂 Μία κλαίμε, μία γελάμε....

Εσεις πώς είστε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ναι μου ειπε θα αρχίσουμε 5 μήνα αν και μου λέει μην περιμένεις ότι θα τρώει και πολύ θελουμε να αρχίσει να μαθαίνει το κουταλάκι στο 5 μηνα

αλλά από ότι έχω καταλαβει το ποτε ξεκινάν την τροφή αλλά και το πως έχει να κάνει και λίγο με τον γιατρό εγω θα αρχίσω με φρούτα άλλοι ξεκινάν με κρέας  

ναι την βάζω να κάθεται στον πωπω της.. κάθεται απλά με στήριγμα ακόμα από μόνη της δεν στέκεται αλλά την βάζω κάθε μέρα για να το μαθει ώστε όταν αρχίσουμε αρχές Φεβρουαρίου να μπορεί να στέκετε

τώρα δεν ξέρω αν πρέπει να παρω καρεκλάκι φαγητού από τώρα ή μπορω να το παρω αργότερα θέλω να το ρωτήσω αυτό γιατί εκείνη μου είπε μόνο για το κουταλάκι 

και εγω όσο μπορω την παίρνω σχεδόν αμέσως αγκαλιά όταν κλαίει αλλα και εμένα έτσι κλαίει με τσιρίδα και γίνεται κατά κόκκινη χαχαχα και εγω έτσι λέω πολλά νεύρα το παιδί μου 😂

Όλα τα παιδιά μας με νεύρα γεννήθηκαν μου φαίνεται 🤣🤣 μάλλον από την πολλή τη ζέστη τι να πω...!!!

Εμας μας είχε φέρει ο θείος της καρεκλάκι και να πω την αλήθεια τη βάζω συνέχεια εδώ κ πολύ καιρό. Ασφαλώς έγερνε στην αρχή πολύ, αλλά την έβαζα για πολύ λίγο, ίσα για να προλάβω να φάω γιατί είναι στο ύψος του τραπεζιού κ με έβλεπε τι κάνω, οπότε και με άφηνε. Ενώ στο ριλαξ που την έβαζα, απλά δεν μπορούσα να φάω...

Πλεον που κάθεται και καλύτερα τη βάζω πιο πολύ. Για να πλύνω τα πιάτα, να συμμαζέψω την κουζίνα, και επειδή έχει κ ροδάκια τη μεταφέρω κ μέχρι το μπάνιο για να πάω τουαλέτα όταν είναι ανήσυχη... Γιατί με το ριλαξ πλέον κουράζομαι να σκύβω να το παίρνω με αυτήν αγκαλιά κ να πηγαίνουμε στο μπάνιο... το ριλαξ το παίρνω μόνο όταν είναι να κάνω εγώ μπάνιο, για να είναι πιο άνετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MyElpida είπε:

 

 

Γειά σας κορίτσια! Έχω πητ μέσα Φλεβάρη! Οπότε σιγά σιγά μπαίνω στον μήνα μου σε λίγες μέρες! Εγώ δεν ξέρω αν έχει εμπεδωθεί, αλλά σίγουρα έχει πάρει θέση και είναι χαμηλά..

Άντε με το καλό κοπέλα μου!!! Έφτασες στο τέλος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bestrong είπε:

Όλα τα παιδιά μας με νεύρα γεννήθηκαν μου φαίνεται 🤣🤣 μάλλον από την πολλή τη ζέστη τι να πω...!!!

Εμας μας είχε φέρει ο θείος της καρεκλάκι και να πω την αλήθεια τη βάζω συνέχεια εδώ κ πολύ καιρό. Ασφαλώς έγερνε στην αρχή πολύ, αλλά την έβαζα για πολύ λίγο, ίσα για να προλάβω να φάω γιατί είναι στο ύψος του τραπεζιού κ με έβλεπε τι κάνω, οπότε και με άφηνε. Ενώ στο ριλαξ που την έβαζα, απλά δεν μπορούσα να φάω...

Πλεον που κάθεται και καλύτερα τη βάζω πιο πολύ. Για να πλύνω τα πιάτα, να συμμαζέψω την κουζίνα, και επειδή έχει κ ροδάκια τη μεταφέρω κ μέχρι το μπάνιο για να πάω τουαλέτα όταν είναι ανήσυχη... Γιατί με το ριλαξ πλέον κουράζομαι να σκύβω να το παίρνω με αυτήν αγκαλιά κ να πηγαίνουμε στο μπάνιο... το ριλαξ το παίρνω μόνο όταν είναι να κάνω εγώ μπάνιο, για να είναι πιο άνετα.

Εγω δεν την έβαζα να κάθεται γιατί δεν ήξερα αν κάνει τώρα την ξεκίνησα που με είπε η γιατρός 

ααα σε βόλεψε το καρεκλάκι ε; Εγω έχω ένα που μου το έδωσαν αλλά δεν έχει τον δίσκο πάνω και σκέφτομαι να αγοράσω καινούργιο αλλα δεν την έχω δοκιμάσει να την βάλω να δω αν κάθεται

Ποτε έχεις ραντεβού με την παιδιατρο ;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εγω δεν την έβαζα να κάθεται γιατί δεν ήξερα αν κάνει τώρα την ξεκίνησα που με είπε η γιατρός 

ααα σε βόλεψε το καρεκλάκι ε; Εγω έχω ένα που μου το έδωσαν αλλά δεν έχει τον δίσκο πάνω και σκέφτομαι να αγοράσω καινούργιο αλλα δεν την έχω δοκιμάσει να την βάλω να δω αν κάθεται

Ποτε έχεις ραντεβού με την παιδιατρο ;  

Καλημέρα! Τέλη του μήνα έχουμε ραντεβού...

Ε καλά δεν είναι κ απαραίτητο από τόσο νωρίς το καρεκλάκι, θεωρώ κ στο ριλαξ στην όρθια θέση την κάνεις τη δουλειά σου. Αλλά αφού το έχεις βάζε την λίγο να συνηθίζει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Bestrong είπε:

Άντε με το καλό κοπέλα μου!!! Έφτασες στο τέλος!!

Σε ευχαριστώ κοπέλα μου!!! Ναι πλησιάζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Katerina. είπε:

καλησπέρα κορίτσια μου καλη χρόνια να έχουμε. εύχομαι ότι καλύτερο σε κάθε μία και φυσικά στα μωράκια μας.πως είστε?

Καλησπέρα καλή χρόνια με υγεία 😊

καλα είμαστε και εμείς μεγαλώνουμε σιγά σιγά σε λιγο ξεκινάμε και τις τροφες καλά σε γενικές γραμμές 🥰 εσεις πως είστε ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η MyElpida είπε:

 

 

Γειά σας κορίτσια! Έχω πητ μέσα Φλεβάρη! Οπότε σιγά σιγά μπαίνω στον μήνα μου σε λίγες μέρες! Εγώ δεν ξέρω αν έχει εμπεδωθεί, αλλά σίγουρα έχει πάρει θέση και είναι χαμηλά..

Άντε με το καλό τίποτα δεν έμεινε δηλαδή 

πως νιώθεις που πλησιάζει ο καιρός να δεις το μωρακι σου ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Άντε με το καλό τίποτα δεν έμεινε δηλαδή 

πως νιώθεις που πλησιάζει ο καιρός να δεις το μωρακι σου ;

Ναι η ουρα εμεινε.. Βεβαια ακολουθει το πιο δύσκολο κομματι!! Είμαι λίγο αγχωμένη!! Η αλήθεια είναι ότι δεν νιώθω έτοιμη αλλά ταυτόχρονα ανυπομονώ! Δεν βγάζει νόημα ε?? Χαχαχ ε οι ορμόνες κάνουν πάρτυ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...