Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Αχ τυχερή είσαι που κοιμάται… Εγώ δεν την έχω πάει σε καφετέρια αλλά πιστεύω δεν θα κάτσει, θα κλαίει 😕 

εξαρτάται έχει και με 100 ευρώ με κάμερα έχει και με 40 ευρώ , αλλά θα είναι προκοπή με τα 40; Δεν ξέρω.. θα ψαξω να βρω κριτικές και θα αποφασίσω να δω τι θα αγοράσω  

Καλησπέρα κορίτσια χρόνια πολλά για την εθνική μας επέτειο!! Εμείς καλά είμαστε γυρίσαμε από την εκδρομή κ έχουμε.γκρινια.. ίσως φταίνε όλα δεν ξέρω πάντως την εκδρομή ήταν πάρα πολύ καλή πολύ ήσυχη και περάσαμε πάρα πολύ όμορφα.. νομίζω το είχαμε ανάγκη.

Και εμάς έτσι είναι πηγαίνουμε για καφέ και με το κούνημα και γκρίνια να έχει χαλαρώνει.. νομίζω σε όλα τα μωράκια μου αρέσει η φασαρία αλλά και η βόλτα με το καρότσι. @Elk να το δοκιμάσεις και να μας πεις!!

Εγώ έχω κορίτσια μας την έκαναν δώρο βασικά η κουμπάρα μου και είναι αυτή.. δεν είναι αρκετά ακριβή καθώς την είχε αγοράσει και η κουμπάρα μου για την ίδια πριν και για αυτό μου πήρε την ίδια είναι αρκετά καλή. Έχει μία πολύ μικρή καθυστέρηση στην εικόνα κάποιες φορές αλλά μέχρι στιγμής είμαστε ικανοποιημένοι βέβαια δεν την έχουμε χρησιμοποιήσει και τόσο πολύ.

16671464585202564984513969870304.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 55 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια χρόνια πολλά για την εθνική μας επέτειο!! Εμείς καλά είμαστε γυρίσαμε από την εκδρομή κ έχουμε.γκρινια.. ίσως φταίνε όλα δεν ξέρω πάντως την εκδρομή ήταν πάρα πολύ καλή πολύ ήσυχη και περάσαμε πάρα πολύ όμορφα.. νομίζω το είχαμε ανάγκη.

Και εμάς έτσι είναι πηγαίνουμε για καφέ και με το κούνημα και γκρίνια να έχει χαλαρώνει.. νομίζω σε όλα τα μωράκια μου αρέσει η φασαρία αλλά και η βόλτα με το καρότσι. @Elk να το δοκιμάσεις και να μας πεις!!

Εγώ έχω κορίτσια μας την έκαναν δώρο βασικά η κουμπάρα μου και είναι αυτή.. δεν είναι αρκετά ακριβή καθώς την είχε αγοράσει και η κουμπάρα μου για την ίδια πριν και για αυτό μου πήρε την ίδια είναι αρκετά καλή. Έχει μία πολύ μικρή καθυστέρηση στην εικόνα κάποιες φορές αλλά μέχρι στιγμής είμαστε ικανοποιημένοι βέβαια δεν την έχουμε χρησιμοποιήσει και τόσο πολύ.

16671464585202564984513969870304.jpg

Τι καλά που πήγατε την εκδρομούλα σας! Γεμίσατε μπαταρίες! Πολύ ωραία η κάμερά σας! Θα την ψάξω κ εγώ!

Συμφωνώ για τη βόλτα. Πιστεύω όλα τα μωράκια νανουρίζονται λίγο πολύ! Δοκιμάστε το @Elk. Θα δεις και μέσα στο αυτοκίνητο να τη βάλετε για βόλτα θα κοιμηθεί. Το ίδιο κ με το καρότσι.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια πως παει ;;; Εχει κανενα παιδακι κολικούς ;;; Εγω νομιζω οτι ο δικος μου ζορίζεται πολυ δεν κλαίει δυνατά συνηθως εκει που κοιμαται αρχίζει να τρίβει το πρόσωπο του τοσο πολυ σφίγγεται και τεντώνει το κεφαλι  επισης ρουθουνίζει πολυ πισω  του τρίβω την κοιλιά και ξανα κοιμαται 5 λεπτα και μετα παλι τα ιδια  στεναχωριέμαι πολυ π τον βλεπω ετσι

 οσες θηλάζεται ποσες φορες κανει κακα εμενα  πολυ συχνα την μερα το βραδυ Οχι τοσο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η mariakater είπε:

Γεια σας κοριτσια πως παει ;;; Εχει κανενα παιδακι κολικούς ;;; Εγω νομιζω οτι ο δικος μου ζορίζεται πολυ δεν κλαίει δυνατά συνηθως εκει που κοιμαται αρχίζει να τρίβει το πρόσωπο του τοσο πολυ σφίγγεται και τεντώνει το κεφαλι  επισης ρουθουνίζει πολυ πισω  του τρίβω την κοιλιά και ξανα κοιμαται 5 λεπτα και μετα παλι τα ιδια  στεναχωριέμαι πολυ π τον βλεπω ετσι

 οσες θηλάζεται ποσες φορες κανει κακα εμενα  πολυ συχνα την μερα το βραδυ Οχι τοσο 

Καλημέρα κορίτσι! Αχ αυτά τα πονάκια! Κ εμένα βράδυ την πιάνανε κ ξυπνούσε από αυτό με κλάματα... υπομονή θα περάσουν πολύ σύντομα ιδίως αν θηλάζεις αποκλειστικά..εμένα αυτό που την βοηθούσε ήταν να την θηλάζω μπρούμυτα, να ακουμπάει η κοιλίτσα της στη δική μου.

Όσο για τα κακάκια, εάν θηλαζεις αποκλειστικά, μέχρι τις 6 εβδομάδες άμα κάνει τουλάχιστον 3-4 φορές τη μέρα (κουταλιές τη σούπας) είναι μια χαρά! Να μη σε απασχολεί εάν τα κάνει μέρα ή βράδυ. Είσαι τυχερή που δε σου κάνει τόσο το βράδυ. Και όσο θα μεγαλώνει δε θα κάνει καθόλου το βράδυ. Εμένα δε κάνει καθόλου πλέον. Στο παρακάτω λινκ θα βρεις αναλυτικές πληροφορίες για τα κακακια κ τα τσισάκια. Σε κάθε περίπτωση ο,τι σε προβληματίζει να το λες και στον γιατρό σας..

https://pediatros-thes.gr/θηλασμός/οδηγίες-θηλασμού/ούρα-και-κόπρανα-φυσιολογικών-βρεφών/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια χρόνια πολλά για την εθνική μας επέτειο!! Εμείς καλά είμαστε γυρίσαμε από την εκδρομή κ έχουμε.γκρινια.. ίσως φταίνε όλα δεν ξέρω πάντως την εκδρομή ήταν πάρα πολύ καλή πολύ ήσυχη και περάσαμε πάρα πολύ όμορφα.. νομίζω το είχαμε ανάγκη.

Και εμάς έτσι είναι πηγαίνουμε για καφέ και με το κούνημα και γκρίνια να έχει χαλαρώνει.. νομίζω σε όλα τα μωράκια μου αρέσει η φασαρία αλλά και η βόλτα με το καρότσι. @Elk να το δοκιμάσεις και να μας πεις!!

Εγώ έχω κορίτσια μας την έκαναν δώρο βασικά η κουμπάρα μου και είναι αυτή.. δεν είναι αρκετά ακριβή καθώς την είχε αγοράσει και η κουμπάρα μου για την ίδια πριν και για αυτό μου πήρε την ίδια είναι αρκετά καλή. Έχει μία πολύ μικρή καθυστέρηση στην εικόνα κάποιες φορές αλλά μέχρι στιγμής είμαστε ικανοποιημένοι βέβαια δεν την έχουμε χρησιμοποιήσει και τόσο πολύ.

16671464585202564984513969870304.jpg

Καλημέρα το είχατε ανάγκη να πάτε μια εκδρομή να ξεκουραστείτε αφού ήταν και καλά το μωρακι σας μια χαρά.. ξεκινήσατε αγωγή ή όχι ακόμα ; Συνεχίζει τους εμετούς ; 

@Bestrong ισως δοκιμάσω καποια στιγμή να την πάω σε καφετέρια αλλά δεν πιστεύω ότι θα κάτσει 😕 μόνο αν είναι στο στηθος θα κάτσει..

ωραια φαίνεται η κάμερα που έχεις.. θα κοιτάξω να παρω και εγω μια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η mariakater είπε:

Γεια σας κοριτσια πως παει ;;; Εχει κανενα παιδακι κολικούς ;;; Εγω νομιζω οτι ο δικος μου ζορίζεται πολυ δεν κλαίει δυνατά συνηθως εκει που κοιμαται αρχίζει να τρίβει το πρόσωπο του τοσο πολυ σφίγγεται και τεντώνει το κεφαλι  επισης ρουθουνίζει πολυ πισω  του τρίβω την κοιλιά και ξανα κοιμαται 5 λεπτα και μετα παλι τα ιδια  στεναχωριέμαι πολυ π τον βλεπω ετσι

 οσες θηλάζεται ποσες φορες κανει κακα εμενα  πολυ συχνα την μερα το βραδυ Οχι τοσο 

Εμένα δεν την πιάνει συχνά ευτυχώς.. πιστεύω οτι παίζει ρόλο τι έχω φαει και εγω μπορεί να έχω φαει κάτι που να την προκαλεί κολικούς… συνήθως βράδυ κατά της 22:00 κλαίει και την έχω στήθος αλλά βλέπω ότι ζορίζετε αρκετά καμία ώρα την κρατάει και μετά κοιμάται 

Εμενα κάνει περίπου 5 φορές κακα στο 24 ωρο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/10/2022 at 6:22 ΜΜ, ο/η irini5 είπε:

Ναι κάνει καλή δουλίτσα αν κ θέλει συνέχεια νέα ανταλλακτικά..γενικά να έχουμε λεφτά να χαλάμε..χαχαχ..να έχουν μόνο την υγεία τους ..!!!ακόμα ε ;;κ πόσο πραγματικά να πίνει απ' όλη αυτή την ώρα που είναι στο στήθος ;;εννοείται δύσκολο...έχεις δεμένα χέρια δεμμπορεις να κάνεις τίποτα..

Άντε με γεια !!το δοκίμασες σήμερα ;;

Αχ άντε με το καλό κι εσείς το πρώτο σας εμβόλιο !!!

@babyblue94εσείς πως είστε !τι κάνει το μωράκι σου ;;!τι ρομαντικα που μοιραζόμασταν το κρεβάτι !!!

Καλά είμαστε κορίτσι μου. Δεν μπαίνω συχνά κοιτάω να μαζεύω και να κοιμάμαι όσο μπορώ. 

Έχω αρχίσει να το βρίσκω με τη μικρή. Έχουμε κολικούς από τη δεύτερη εβδομάδα κάποιες μέρες πολύ έντονος να πονάει απίστευτα να μαζεύετε να κοκκινίζει να ζορίζεται. Προχθές είπα στον γιατρό ότι δεν πάει άλλο και μου έδωσε κάτι προβιοτικά. Και εδώ και δύο εβδομάδες τις βάζω αυτή την κρέμα που είναι για τους κολικούς της frezyderm. Δεν ξέρω αν κάνει δουλειά. 

Ο άντρας μου κρύωσε κυκλοφορούσε μες στο σπίτι με μάσκα αλλά μάλλον την κόλλησε και έχει μπουκωμένη μυτούλα. Χθες δηλαδή ξύπνησε με μπουκωμένη μυτούλα μίλησα με τον γιατρό τις πήρα αυτό που τις ρουφάς τις βάζω και ορό και σήμερα είναι καλύτερα. 

Προχθές είχαμε πολύ δύσκολο βράδυ έκλαιγε από τις 10:00 μέχρι τις 5:00 αφού κατά τις 4:30 την κάναμε ένα μπάνιο να ηρεμήσει την πόναγε η κοιλίτσα και μάλλον ξεκίναγε και το μπούκωμα. Σήμερα είμαστε καλά. Σχετικά με τον ύπνο έχει γίνει λίγο καλύτερη κατάσταση πλέον μου κοιμάται τρεις ώρες συνεχόμενες το βράδυ και μέσα στη μέρα δύο ώρες. 

Βέβαια αγκαλίτσα και στον καναπέ και στο κρεβάτι χαχαχαχα. Την Τετάρτη είναι το πρώτο ραντεβού στον παιδίατρο

στις πριν 17 ώρες, ο/η mariakater είπε:

Γεια σας κοριτσια πως παει ;;; Εχει κανενα παιδακι κολικούς ;;; Εγω νομιζω οτι ο δικος μου ζορίζεται πολυ δεν κλαίει δυνατά συνηθως εκει που κοιμαται αρχίζει να τρίβει το πρόσωπο του τοσο πολυ σφίγγεται και τεντώνει το κεφαλι  επισης ρουθουνίζει πολυ πισω  του τρίβω την κοιλιά και ξανα κοιμαται 5 λεπτα και μετα παλι τα ιδια  στεναχωριέμαι πολυ π τον βλεπω ετσι

 οσες θηλάζεται ποσες φορες κανει κακα εμενα  πολυ συχνα την μερα το βραδυ Οχι τοσο 

Εμένα τον πρώτο καιρό έκανε συνέχεια μέσα στην μέρα. 3-4 φορές.. σήμερα είμαστε 39 ημερών και έχει καμία βδομάδα που μου κάνει μια φορά την μέρα περίπου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ;

εμεις εχτές πήγαμε κάναμε το εμβόλιο μεγάλωσε πήρε και βαρος όλα καλά.. έχουμε ανάβει πάνω στην καμπύλη ανάπτυξης, ενώ σε όλη την εγκυμοσύνη ήμουν κάτω τώρα έχουμε πάει πάνω.. 

Έχει κανα 2 μερες βάζει την μπουνιτσα της συνέχεια στο στόμα ενώ την έχω ταΐσει αλλά πιπιλα με τίποτα δεν παίρνει ξεχασα να το ρωτήσω αυτό την παιδιατρο δεν θέλω να μαθει με το χεράκι της στο στόμα εσας το βάζουν το χεράκι κορίτσια ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,

 

τέλεια τα νεα σου...μια χαρά μεγαλώνει η μικρή σου...και εμας βάζει μπουνίτσα στο στόμα και λένε πως είναι αναπτυξιακό στάδιο μην ανησυχεις..εμένα ο παιδίατρος μου λέει να μη βάλω πιπίλα γιατί εγώ το σκέφτομαι....δλδ θεωρεί καλύτερα τα χέρια μπουνιά στο στόμα παρά πιπίλα..

θα δω μπορέι σε κάποια φάση να του δώσω ...έστω για να κοινηθεί....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Mairy22 είπε:

Καλησπέρα,

 

τέλεια τα νεα σου...μια χαρά μεγαλώνει η μικρή σου...και εμας βάζει μπουνίτσα στο στόμα και λένε πως είναι αναπτυξιακό στάδιο μην ανησυχεις..εμένα ο παιδίατρος μου λέει να μη βάλω πιπίλα γιατί εγώ το σκέφτομαι....δλδ θεωρεί καλύτερα τα χέρια μπουνιά στο στόμα παρά πιπίλα..

θα δω μπορέι σε κάποια φάση να του δώσω ...έστω για να κοινηθεί....

Καλησπέρα ααα οκ γιατί δεν το έκανε αυτό με το χερι στο στόμα σε τέτοιο βαθμό.. εγω πιπιλα που προσπάθησα δεν την θέλει.. αν και η παιδιατρος μου είχε πει καλύτερα να μην δώσω.. εσεις πως είστε ;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/11/2022 at 10:50 ΠΜ, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ;

εμεις εχτές πήγαμε κάναμε το εμβόλιο μεγάλωσε πήρε και βαρος όλα καλά.. έχουμε ανάβει πάνω στην καμπύλη ανάπτυξης, ενώ σε όλη την εγκυμοσύνη ήμουν κάτω τώρα έχουμε πάει πάνω.. 

Έχει κανα 2 μερες βάζει την μπουνιτσα της συνέχεια στο στόμα ενώ την έχω ταΐσει αλλά πιπιλα με τίποτα δεν παίρνει ξεχασα να το ρωτήσω αυτό την παιδιατρο δεν θέλω να μαθει με το χεράκι της στο στόμα εσας το βάζουν το χεράκι κορίτσια ; 

Καλησπέρα!

Αχ κ εμένα έχει πάνω από βδομάδα που το βάζει το χέρι της στο στόμα. Όχι δάχτυλο να πιπιλίσει, μπουνίτσα όπως λες κ εσύ. Κ εγώ επίσης ξέχασα να το ρωτήσω στη γιατρό και όπως κ η δική σου, πιπίλα με τίποτα. Μάλιστα ένα βράδυ την άκουγα που έκανε θόρυβο, πάω κ τι να δω. Προσπαθούσε η καημένη και τα δυο χέρια στο στόμα. Λέω θα πεινάει. Κοιμισμένη όπως ήταν τη βάζω στο στήθος αλλά τπτ δεν έφαγε. Τριβόταν μόνο. 

Απο αυτά λοιπόν υποθέτω ότι είναι τα ουλάκια τους που άρχισαν να τα ερεθίζουν. Ξεκίνησε μάλλον η προετοιμασία για την οδοντοφυία...που υπόψην αυτή μπορεί να ξεκινήσει πολλούς μήνες μετά...!

Το έχω σημειώσει πάντως να το ρωτήσω στην παιδίατρο την επόμενη φορά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mairy22 είπε:

Καλησπέρα,

 

τέλεια τα νεα σου...μια χαρά μεγαλώνει η μικρή σου...και εμας βάζει μπουνίτσα στο στόμα και λένε πως είναι αναπτυξιακό στάδιο μην ανησυχεις..εμένα ο παιδίατρος μου λέει να μη βάλω πιπίλα γιατί εγώ το σκέφτομαι....δλδ θεωρεί καλύτερα τα χέρια μπουνιά στο στόμα παρά πιπίλα..

θα δω μπορέι σε κάποια φάση να του δώσω ...έστω για να κοινηθεί....

Α ναι; Αναπτυξιακό στάδιο είναι;; Κ εγώ νόμιζα ότι την τρώνε τα ούλα τη δική μου...

α καλύτερα τα χέρια από την πιπίλα; Γιατί κ εγώ παλεύω να της τη δώσω αλλά δε τη θέλει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Bestrong είπε:

Καλησπέρα!

Αχ κ εμένα έχει πάνω από βδομάδα που το βάζει το χέρι της στο στόμα. Όχι δάχτυλο να πιπιλίσει, μπουνίτσα όπως λες κ εσύ. Κ εγώ επίσης ξέχασα να το ρωτήσω στη γιατρό και όπως κ η δική σου, πιπίλα με τίποτα. Μάλιστα ένα βράδυ την άκουγα που έκανε θόρυβο, πάω κ τι να δω. Προσπαθούσε η καημένη και τα δυο χέρια στο στόμα. Λέω θα πεινάει. Κοιμισμένη όπως ήταν τη βάζω στο στήθος αλλά τπτ δεν έφαγε. Τριβόταν μόνο. 

Απο αυτά λοιπόν υποθέτω ότι είναι τα ουλάκια τους που άρχισαν να τα ερεθίζουν. Ξεκίνησε μάλλον η προετοιμασία για την οδοντοφυία...που υπόψην αυτή μπορεί να ξεκινήσει πολλούς μήνες μετά...!

Το έχω σημειώσει πάντως να το ρωτήσω στην παιδίατρο την επόμενη φορά...

Χχαχαχα και εμένα τα βάζει και τα δυο καμία φορά στο στόμα και την πιάνει και αναγούλα μετά 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ; 
εμενα εχτές για πρώτη φορά κόλλησε ο αντρας μου κορονοιο 😕 Και είναι τόσο βλακεία γιατί ο καημένος φοράει μάσκα στην δουλειά συνέχεια και προσέχει δεν έχουμε πάει πουθενά ούτε για ένα καφέ και η συνάδελφος του ήταν θετικοί οι γονεις της αλλά αρνητική αυτήν και πήγε στην δουλειά χωρίς μάσκα και την άλλη μέρα το πρωί βγήκε θετικη  τον πήρε τηλ και το βράδυ βγήκε και ο αντρας μου 

φοβάμαι για το μωρό τώρα μην έχει κολλήσει και αυτό 😢 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ; 
εμενα εχτές για πρώτη φορά κόλλησε ο αντρας μου κορονοιο 😕 Και είναι τόσο βλακεία γιατί ο καημένος φοράει μάσκα στην δουλειά συνέχεια και προσέχει δεν έχουμε πάει πουθενά ούτε για ένα καφέ και η συνάδελφος του ήταν θετικοί οι γονεις της αλλά αρνητική αυτήν και πήγε στην δουλειά χωρίς μάσκα και την άλλη μέρα το πρωί βγήκε θετικη  τον πήρε τηλ και το βράδυ βγήκε και ο αντρας μου 

φοβάμαι για το μωρό τώρα μην έχει κολλήσει και αυτό 😢 

Καλημέρα!

Αχ τι να πω... δυστυχώς λίγο πολύ όλοι μας θα την πατήσουμε στο τέλος, όσο προσεκτικοί και να είμαστε... από συμπτώματα πώς είναι; Έχει; Ή απλώς βγήκε θετικός στο τεστ;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Bestrong είπε:

Καλημέρα!

Αχ τι να πω... δυστυχώς λίγο πολύ όλοι μας θα την πατήσουμε στο τέλος, όσο προσεκτικοί και να είμαστε... από συμπτώματα πώς είναι; Έχει; Ή απλώς βγήκε θετικός στο τεστ;

 

Έχει πόνο στα κόκαλα και ανέβασε πυρετο 38 

το προσπαθήσαμε πολύ να μην κολλήσουμε και στην εγκυμοσύνη και τώρα αλλά τι να πω.. ηθελα τουλάχιστον να κλείσει 3 μήνες το μωρο να κάνει και το δεύτερο εμβόλιο.. η παιδιατρος μου είπε να φοράω μάσκα και εγω τώρα

υπάρχουν πιθανότητες να μην κόλλησε μου είπε.. συνεχίζω να θηλάζω γιατί βοηθάει πολύ στο μωρο και αν τυχόν ανεβάσει πυρετο θα την παρω τηλ αλλά μου είπε να ξέρω ότι αν ανεβάσει πολύ πυρετο θα φυγω για παίδων 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/11/2022 at 2:21 ΜΜ, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα ααα οκ γιατί δεν το έκανε αυτό με το χερι στο στόμα σε τέτοιο βαθμό.. εγω πιπιλα που προσπάθησα δεν την θέλει.. αν και η παιδιατρος μου είχε πει καλύτερα να μην δώσω.. εσεις πως είστε ;

 

Kαλημέρααα..

καλά είμαστε σε γενικές γραμμές κοιμόμαστε λίγο παραπάνω τα βράδια κάνει έναν ύπνο 4-5 ώρες και κατευθείαν πάμε και εμείς ..οικογενειακώς...βάρος παίρνουμε ικανοποιητικά έχει ερεθιστεί λίγο το ματάκι του στη βρύση ..φραγμένος πόρος μου είπε παιδίατρος βάζουμε ένα κολίριο θα δούμε...Κάναμε και τις πρώτες μας βόλτες ..τη πρώτη μέρα κύριος τη δεύτερη γκρίνιαζε λίγο οπότε όπου φύγει φύγει για σπίτι και εμείς....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/11/2022 at 4:15 ΜΜ, ο/η Bestrong είπε:

Α ναι; Αναπτυξιακό στάδιο είναι;; Κ εγώ νόμιζα ότι την τρώνε τα ούλα τη δική μου...

α καλύτερα τα χέρια από την πιπίλα; Γιατί κ εγώ παλεύω να της τη δώσω αλλά δε τη θέλει...

Καλημέρα...ναι ναι ...είναι πολύ συνηθισμένο τα χέρια στο στόμα και σύμφωνα με παιδίατρο καλύτερα...εγώ βέβαια ψήνομαι να του δώσω πιππίλα να κοιμάται πιο εύκολα μας έχει φύγει η μέση...ελπίζω να τη δέχεται εχεχχεχεχεχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Elk είπε:

Έχει πόνο στα κόκαλα και ανέβασε πυρετο 38 

το προσπαθήσαμε πολύ να μην κολλήσουμε και στην εγκυμοσύνη και τώρα αλλά τι να πω.. ηθελα τουλάχιστον να κλείσει 3 μήνες το μωρο να κάνει και το δεύτερο εμβόλιο.. η παιδιατρος μου είπε να φοράω μάσκα και εγω τώρα

υπάρχουν πιθανότητες να μην κόλλησε μου είπε.. συνεχίζω να θηλάζω γιατί βοηθάει πολύ στο μωρο και αν τυχόν ανεβάσει πυρετο θα την παρω τηλ αλλά μου είπε να ξέρω ότι αν ανεβάσει πολύ πυρετο θα φυγω για παίδων 😕

Καλημέρα....πως είσαστε ..αν προσέξετε δε θα κολλήσετε βάλε σύζυγο στην απομόνωση μόνο με μάσκα μέσα στο σπίτι....εύχομαι γρήγορη ανάρρωση .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mairy22 είπε:

Καλημέρα....πως είσαστε ..αν προσέξετε δε θα κολλήσετε βάλε σύζυγο στην απομόνωση μόνο με μάσκα μέσα στο σπίτι....εύχομαι γρήγορη ανάρρωση .....

Αχ περαστικά για το ματάκι της πιστεύω  θα βοηθήσει το κολιριο.. με το εξω ειναι ενα θέμα και εγω δυσκολεύομαι αλλα πιστευω μόλις μεγαλώσουν λίγο ακόμα θα ειναι καλύτερα τα πράγματα 

Ναι τον έχω σε απομόνωση σε ένα δωμάτιο δεν μπαίνει καθόλου στους χώρους που είμαι εγω με το μωρο.. εκεινος έχεις φτάσει 39 πυρετο σήμερα.. ευτυχώς το μωρο το βάζω θερμόμετρο πρωί μεσημέρι βράδυ είναι οκ για την ώρα .. αν και ειχε 4 μερες κάθε μέρα πολύ κλάμα και δεν κοιμόταν όλη μέρα μόνο την νύχτα μάλλον είχαμε αυτό το άλμα ανάπτυξης.. ευτυχώς από εχτές σταμάτησε αυτό, τώρα εχει καλη διάθεση και κοιμάται καλά.. 

ρε κορίτσια εσεις που κανατε το πρώτο εμβόλιο εχει δυο μερες τώρα κοιμάται πολύ το βράδυ προχτές κοιμήθηκε 6 ώρες σήμερα κοιμήθηκε 7 ώρες σε σημείο που την ξύπνησα να την ταΐσω να αλλαξω και pampers και ξανα κοιμήθηκε αλλες 2,5 ωρες και σκέφτομαι μήπως είναι από το εμβόλιο παρενέργεια.. το είχατε και εσεις αυτό ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

@Elk μου πετάγομαι και γράφω για να σου δώσω ελπίδα. Κι εμένα κόλλησε κοβιντ ο σύζυγος όταν η μικρή μου ήταν 15 ημερών. Ήμουν βέβαιη ότι έχουμε κολλήσει καθώς κοιμόμαστε κ οι 3 μαζί και  ο άντρας μου τις προηγούμενες μέρες ήταν σε συνεχή επαφή με το μωρό...φυσικά καταλαβαίνεις τι αγωνία πέρασα, ηταν κ πολύ μικρούλα κι ειχα τρελαθει(μεχρι και σελφ τεστ της έκανα μόνη μου🤦‍♀️). Αλλά προς μεγάλη μου έκπληξη δεν κόλλησα ποτέ ούτε εγώ ούτε η μικρή. Ο παιδιατρος το αποδίδει στο θηλασμό και στα πολύ ισχυρά αντισώματα που αποκτούν τα μωράκια μας!οποοοοτε γαλατακι κι όλα καλά!μην αγχώνεσαι!

Κι όσον αφορά τον ύπνο κι εμένα το ίδιο συνέβη μετά το πρώτο εμβόλιο, πρώτη φορά είχε κοιμηθεί σερί 7 ώρες κι είχα τρομάξει. Το ίδιο συνέβη και στο 2ο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Αχ περαστικά για το ματάκι της πιστεύω  θα βοηθήσει το κολιριο.. με το εξω ειναι ενα θέμα και εγω δυσκολεύομαι αλλα πιστευω μόλις μεγαλώσουν λίγο ακόμα θα ειναι καλύτερα τα πράγματα 

Ναι τον έχω σε απομόνωση σε ένα δωμάτιο δεν μπαίνει καθόλου στους χώρους που είμαι εγω με το μωρο.. εκεινος έχεις φτάσει 39 πυρετο σήμερα.. ευτυχώς το μωρο το βάζω θερμόμετρο πρωί μεσημέρι βράδυ είναι οκ για την ώρα .. αν και είχα 4 μερες κάθε μέρα πολύ κλάμα και δεν κοιμόταν όλη μέρα μόνο νύχτα μάλλον είχαμε αυτό το άλμα ανάπτυξης.. ευτυχώς από εχτές σταμάτησε αυτό και εχει ωραία διάθεση και κοιμάται καλά.. 

ρε κορίτσια εσεις που κανατε το πρώτο εμβόλιο εχει δυο μερες τώρα κοιμάται πολύ το βράδυ προχτές κοιμήθηκε 6 ώρες σήμερα κοιμήθηκε 7 ώρες σε σημείο που την ξύπνησα να την ταΐσω να αλλαξω και pampers και ξανα κοιμήθηκε αλλες 2,5 ωρες και σκέφτομαι μήπως είναι από το εμβόλιο παρενέργεια.. το είχατε και εσεις αυτό ;

Καλησπέρα! Κ εμένα κοιμάται τελευταία τόσες πολλές ώρες σερί, αλλά έχει μέρες που το κάναμε το εμβόλιο. Δε νομίζω ότι είναι από αυτό, ίσως ρυθμίζει σιγά σιγά πρόγραμμα ύπνου. Βέβαια τη μέρα που κάναμε το εμβόλιο ήταν σαν κοτοπουλακι-κοιμοταν συνέχεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katerina1990 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

@Elk μου πετάγομαι και γράφω για να σου δώσω ελπίδα. Κι εμένα κόλλησε κοβιντ ο σύζυγος όταν η μικρή μου ήταν 15 ημερών. Ήμουν βέβαιη ότι έχουμε κολλήσει καθώς κοιμόμαστε κ οι 3 μαζί και  ο άντρας μου τις προηγούμενες μέρες ήταν σε συνεχή επαφή με το μωρό...φυσικά καταλαβαίνεις τι αγωνία πέρασα, ηταν κ πολύ μικρούλα κι ειχα τρελαθει(μεχρι και σελφ τεστ της έκανα μόνη μου🤦‍♀️). Αλλά προς μεγάλη μου έκπληξη δεν κόλλησα ποτέ ούτε εγώ ούτε η μικρή. Ο παιδιατρος το αποδίδει στο θηλασμό και στα πολύ ισχυρά αντισώματα που αποκτούν τα μωράκια μας!οποοοοτε γαλατακι κι όλα καλά!μην αγχώνεσαι!

Κι όσον αφορά τον ύπνο κι εμένα το ίδιο συνέβη μετά το πρώτο εμβόλιο, πρώτη φορά είχε κοιμηθεί σερί 7 ώρες κι είχα τρομάξει. Το ίδιο συνέβη και στο 2ο...

Σε ευχαριστώ πολύ για το μνμ σου.. μακάρι μωρέ τι να πω.. ελπίζω να μην κόλλησα ούτε εγω ούτε το μωρο με είπε και η γιατρός ότι βοηθάει πολύ και ο θηλασμός.. βάζω θερμόμετρο 3 φορές την μέρα στο μωρο να είμαι σίγουρη ότι είναι οκ αύριο θα κάνω ένα τεστ ακόμα να δω τι μου γίνεται.. 

Να σας ζήσει το μωρακι σας 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Bestrong είπε:

Καλησπέρα! Κ εμένα κοιμάται τελευταία τόσες πολλές ώρες σερί, αλλά έχει μέρες που το κάναμε το εμβόλιο. Δε νομίζω ότι είναι από αυτό, ίσως ρυθμίζει σιγά σιγά πρόγραμμα ύπνου. Βέβαια τη μέρα που κάναμε το εμβόλιο ήταν σαν κοτοπουλακι-κοιμοταν συνέχεια...

Εγω Τρίτη έκανα το εμβόλιο και άρχισε μετά απο 2 μερες να κοιμάται τόσο για αυτο ειπα μήπως είναι απο το εμβόλιο 

μακσρι να αρχίσει να κοιμάται τόσο 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irini5  κορίτσι μου τι κανείς; Πως ειναι μικρή σας ; 
 

@Olia4 κοπέλα μου εσυ πως είσαι ; Έχεις καιρό να μας στείλεις νέα σου.. θα χαρώ πολύ να μας στείλεις να μας πεις πως τα πάτε με το μωρακι 🙂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...