Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια 

@Olia4 εμένα τον καθετήρα μου τον έβαλαν πριν με ναρκωσουν για την καισαρική δεν πονάει ιδιαίτερα θα πάρεις μια βαθιά ανάσα και θα μπει δευτερόλεπτα είναι μια μέρα τον έχεις εγώ δεν το ένιωθα καθόλου εκείνη την μέρα το φοβόμουν και εγώ αλλά είναι οκ τελικά 

Αναισθησιολόγο για επισκληρίδειο έχεις βρει που μας έλεγες ; 
 

@babyblue94 Πλησιάζει η ώρα να έρθει το μωρακι σου για αυτό τα έχεις αυτά λίγο υπομονή ακόμα 

μακάρι να έχει γυρίσει με το κεφαλάκι προς τα κάτω.. μειώνονται οι κινήσεις κοντεύει να βγει για αυτό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας! Τώρα κατάφερα να βρω λίγο χρόνο να μπω...εγώ βγήκα την Δευτέρα από το νοσοκομείο και τα μικρακια μου έμειναν μέσα! Ράγισε ση καρδιά μου! 

Είμαστε μέσα ακόμη, περιμένουμε να περάσουν οι μέρες για να έμπαινα στην 36η εβδομάδα! Είναι καλά και πάμε δύο φορές την μέρα και τα έχουμε η αγκαλίτσα και τα ταιζουμε....

Όσον αφορά την ανάρρωση από την καισαρική, σε εμένα ήταν πολύ γρήγορη. Τον καθετήρα μου τον έβγαλαν την ίδια μέρα, και από την ίδια μέρα περπατούσα κανονικά και κατέβηκα να δω τα μικρακια μου και να πιω τσάι στο κυλικείο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η tina21 είπε:

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας! Τώρα κατάφερα να βρω λίγο χρόνο να μπω...εγώ βγήκα την Δευτέρα από το νοσοκομείο και τα μικρακια μου έμειναν μέσα! Ράγισε ση καρδιά μου! 

Είμαστε μέσα ακόμη, περιμένουμε να περάσουν οι μέρες για να έμπαινα στην 36η εβδομάδα! Είναι καλά και πάμε δύο φορές την μέρα και τα έχουμε η αγκαλίτσα και τα ταιζουμε....

Όσον αφορά την ανάρρωση από την καισαρική, σε εμένα ήταν πολύ γρήγορη. Τον καθετήρα μου τον έβγαλαν την ίδια μέρα, και από την ίδια μέρα περπατούσα κανονικά και κατέβηκα να δω τα μικρακια μου και να πιω τσάι στο κυλικείο...

Ωχ λίγο υπομονή μέχρι να μπορέσεις να πάρεις τα παιδάκια σου σπίτι φαντάζομαι είναι ζόρικο να φεύγεις χωρίς εκείνα αλλά είναι για το καλό τους 

ααα σηκώθηκες τόσο γρήγορα? μια χαρά είσαι τότε δεν θα ζοριστείς καθόλου θα αναρρώσεις πολύ γρήγορα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια γεννήσαμε και Εμεις 16/9 χτες ενα παλικάρι 3750 φυσιολογικά 

Μ εσπασαν τα νερα πρωι ηρθα στην κλινική στις 8 το πρωι με καθολου διαστολή μετα απο ωρες παλι καλα ο γιατρος ειναι απο αυτους που περιμενουν και φαν του φυσιολογικού γέννησα στις 20:25  γενικα ολη η εμπειρία ειναι περίεργη και πρωτόγνωρη οι συσπάσεις ηταν το χειροτερο πραγμα απίστευτος πονος ευτηχως ειχαμε περασει τον καθετήρα της επισκληριδιου απο την αρχη και μ εβαλαν 3 δόσεις μεχρι να φτασει η ωρα μ εβαλαν υπόθετο γιαυτο φαντάζομαι οτι ειχα συσπάσεις πολυ συχνα δλδ ουτε λεπτο δε περνούσε ….

οταν εφτασε η ωρα και ξεκινήσαμε ο μικρος μας ηταν μεγάλος κ Εγω στενή Οποτε εφαγα πολυ ζορι με πατούσε κ η μαια απο πανω την κοιλιά για αν βοηθησει να βγει το μωρο εσπρωξα πολλες φορες για να καταφέρει να βγει  πρεπει ν εβαλε και βεντούζα ο γιατρος  παλι καλα ο μικρος παρόλο το ζορι που εφαγε δεν αύξησε ουτε εριξε παλμούς και ολα Πηγαν τελεια  

Αα στην αρχη ηταν και ο συζηγος μαζι μεσα αλλα προς το τελος π ζορίστηκα τον εβγαλαν εξω 😅

 Επισης ξεκινησα με αποκλειστικό θηλασμό νομιζω οτι παμε καλα προς το παρον τρωει περιπου μιση ωρα  ανα 3 ωρες και αυτο Επειδη τον ξυπνα Εγω ειναι υπναράς φαινεται. Οι θηλές εχουν ερεθιστεί Λιγο Αλλα κανω υπομονη στην αρχη π την πιανει ποναει αρκετα βαζω την κρεμα purelan λενε βοηθαει πολυ 

Σας ζάλισα λιγο Αλλα ειπα να μοιραστώ την εμπειρία μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irini5 γέννησε 08/08 36η εβδομάδα κοριτσακι 😻

@blueheart γέννησε 25/06 30η εβδομάδα αγορακι 😎

@Μαργαρίτσ γέννησε . 11/08 37η εβδομάδα κοριτσακι 😻

@Elk γέννησε 27/08 40 η εβδομάδα κοριτσακι 😻

@tina21. Γέννησε 8/09 35η εβδομάδα αγοράκια😎

@Katerina. 12/09  38η εβδομάδα αγοράκι 😎

@Maria1722 . 14/09  38η εβδομαδα κοριτσάκι 😻

@mariakater 16/09 39 η εβδομάδα αγορακι😎

 

 

@babyblue94 ΠΗΤ 30/09 κοριτσάκι 😻

@Olia4 ΠΗΤ 23/09 αγορακι😎

@Mairy22. ΠΗΤ 24/09 αγορακι 😎

@do-re-mi-fa-sol-la-si. ΠΗΤ 27/09 αγοράκι 😎

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Ωχ λίγο υπομονή μέχρι να μπορέσεις να πάρεις τα παιδάκια σου σπίτι φαντάζομαι είναι ζόρικο να φεύγεις χωρίς εκείνα αλλά είναι για το καλό τους 

ααα σηκώθηκες τόσο γρήγορα? μια χαρά είσαι τότε δεν θα ζοριστείς καθόλου θα αναρρώσεις πολύ γρήγορα 

Ναι ναι ήδη νιώθω σαν να μην έκανα τπτ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mariakater είπε:

Καλησπερα κοριτσια γεννήσαμε και Εμεις 16/9 χτες ενα παλικάρι 3750 φυσιολογικά 

Μ εσπασαν τα νερα πρωι ηρθα στην κλινική στις 8 το πρωι με καθολου διαστολή μετα απο ωρες παλι καλα ο γιατρος ειναι απο αυτους που περιμενουν και φαν του φυσιολογικού γέννησα στις 20:25  γενικα ολη η εμπειρία ειναι περίεργη και πρωτόγνωρη οι συσπάσεις ηταν το χειροτερο πραγμα απίστευτος πονος ευτηχως ειχαμε περασει τον καθετήρα της επισκληριδιου απο την αρχη και μ εβαλαν 3 δόσεις μεχρι να φτασει η ωρα μ εβαλαν υπόθετο γιαυτο φαντάζομαι οτι ειχα συσπάσεις πολυ συχνα δλδ ουτε λεπτο δε περνούσε ….

οταν εφτασε η ωρα και ξεκινήσαμε ο μικρος μας ηταν μεγάλος κ Εγω στενή Οποτε εφαγα πολυ ζορι με πατούσε κ η μαια απο πανω την κοιλιά για αν βοηθησει να βγει το μωρο εσπρωξα πολλες φορες για να καταφέρει να βγει  πρεπει ν εβαλε και βεντούζα ο γιατρος  παλι καλα ο μικρος παρόλο το ζορι που εφαγε δεν αύξησε ουτε εριξε παλμούς και ολα Πηγαν τελεια  

Αα στην αρχη ηταν και ο συζηγος μαζι μεσα αλλα προς το τελος π ζορίστηκα τον εβγαλαν εξω 😅

 Επισης ξεκινησα με αποκλειστικό θηλασμό νομιζω οτι παμε καλα προς το παρον τρωει περιπου μιση ωρα  ανα 3 ωρες και αυτο Επειδη τον ξυπνα Εγω ειναι υπναράς φαινεται. Οι θηλές εχουν ερεθιστεί Λιγο Αλλα κανω υπομονη στην αρχη π την πιανει ποναει αρκετα βαζω την κρεμα purelan λενε βοηθαει πολυ 

Σας ζάλισα λιγο Αλλα ειπα να μοιραστώ την εμπειρία μου 

Να σας ζήσει ο μπέμπαρος κοπέλα μου! Γερός και καλότυχος να είναι! 

Κ εγώ έχω ερεθισμούς. Πέραν της purelan να ξέρεις βοηθάει απίστευτα το ίδιο το γάλα μας. Να απλώνεις 2-3 σταγόνες μετά από κάθε θηλασμό στις θηλές σου κ να αφήνεις το στήθος έξω όσο γίνεται για να αερίζεται. Εγώ έτσι κάνω κ με βοηθάει πάρα πολύ..

Καλούς μαραθώνιους θηλασμούς εύχομαι!! 😍🥰😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bestrong είπε:

Να σας ζήσει ο μπέμπαρος κοπέλα μου! Γερός και καλότυχος να είναι! 

Κ εγώ έχω ερεθισμούς. Πέραν της purelan να ξέρεις βοηθάει απίστευτα το ίδιο το γάλα μας. Να απλώνεις 2-3 σταγόνες μετά από κάθε θηλασμό στις θηλές σου κ να αφήνεις το στήθος έξω όσο γίνεται για να αερίζεται. Εγώ έτσι κάνω κ με βοηθάει πάρα πολύ..

Καλούς μαραθώνιους θηλασμούς εύχομαι!! 😍🥰😊

Ευχαριστω πολυ οι πρώτες μερες ειναι δύσκολες 😪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα. Σήμερα ήμουν λίγο καλύτερη. Ναι μπορεί να έχει κατέβει αλλά δεν πρέπει να έχει γυρίσει με το κεφάλι κάτω. Έτσι πιστεύω. Πρέπει να έχει κατέβει προς τα κάτω γενικά γιατί κρέμεται λίγο μπροστά η κοιλιά μου. 

Γενικά ακόμα με πονάει η λεκάνη σε πιο καλό βαθμό. Γενικά πρέπει αυτή η τελευταία εβδομάδα από σωματικής πλευράς να είναι η χειρότερη μου. . 

Το μωρό τι νιώθω να κουνιέται μέσα στην μέρα αρκετές φορές αλλά έχουν μειωθεί οι κινήσεις. Διάβασα ότι τώρα στο τέλος έτσι γίνεται επειδή δεν έχει χώρο. Και σε εσάς  το ίδιο; 

Αχ υπομονή βρε κορίτσι μου!!!! Κοίτα εμένα το κεφάλι είναι προς τα κάτω αλλά δεν είναι πολύ χαμηλά. Δεν έχει μπει λεκάνη δλδ. Οι κινήσεις του δεν έχουν μειωθεί τόσο όσο λένε. Αλλά μπορεί να φταίει κ η θέση που έχει το κάθε μωράκι! Πάντως μην αγχώνεσαι αφού πηγαίνουμε πλέον συνέχεια στους γιατρούς μας!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα κορίτσια 

@Olia4 εμένα τον καθετήρα μου τον έβαλαν πριν με ναρκωσουν για την καισαρική δεν πονάει ιδιαίτερα θα πάρεις μια βαθιά ανάσα και θα μπει δευτερόλεπτα είναι μια μέρα τον έχεις εγώ δεν το ένιωθα καθόλου εκείνη την μέρα το φοβόμουν και εγώ αλλά είναι οκ τελικά 

Αναισθησιολόγο για επισκληρίδειο έχεις βρει που μας έλεγες ; 
 

@babyblue94 Πλησιάζει η ώρα να έρθει το μωρακι σου για αυτό τα έχεις αυτά λίγο υπομονή ακόμα 

μακάρι να έχει γυρίσει με το κεφαλάκι προς τα κάτω.. μειώνονται οι κινήσεις κοντεύει να βγει για αυτό.. 

Εγώ σκέφτομαι και πως γίνεται το πιπι με τον καθετήρα χαχαχαχχα! Αν πάμε φυσιολογικά (αν μας κάνει την χάρη το μωρό μας) αναλόγως την ώρα που θα γεννήσω θα έρθει για επισκληριδιο. νυχτερινές ώρες η εκτός βάρδιας λίγο έως πάρα πολύ δύσκολο! Αν πάμε με καισαρική τελικά εδώ στα νοσοκομεία κάνουν ολική! Οπότε θα δείξει αυτή. Την εβδομάδα πως θα μας πάει! 🤷❤️🤷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η tina21 είπε:

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας! Τώρα κατάφερα να βρω λίγο χρόνο να μπω...εγώ βγήκα την Δευτέρα από το νοσοκομείο και τα μικρακια μου έμειναν μέσα! Ράγισε ση καρδιά μου! 

Είμαστε μέσα ακόμη, περιμένουμε να περάσουν οι μέρες για να έμπαινα στην 36η εβδομάδα! Είναι καλά και πάμε δύο φορές την μέρα και τα έχουμε η αγκαλίτσα και τα ταιζουμε....

Όσον αφορά την ανάρρωση από την καισαρική, σε εμένα ήταν πολύ γρήγορη. Τον καθετήρα μου τον έβγαλαν την ίδια μέρα, και από την ίδια μέρα περπατούσα κανονικά και κατέβηκα να δω τα μικρακια μου και να πιω τσάι στο κυλικείο...

Ζορικο πολύ ε???? Κάνε υπομονή να περάσουν λίγο οι μέρες και να τα πάρετε σπιτάκι σας! Είναι σε καλά χέρια! Να είσαι καλά ψυχολογικά γτ το καταλαβαίνουν!!! Τέλεια που σηκώθηκες τόσο γρήγορα! Με το καλό σου εύχομαι όλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η mariakater είπε:

Καλησπερα κοριτσια γεννήσαμε και Εμεις 16/9 χτες ενα παλικάρι 3750 φυσιολογικά 

Μ εσπασαν τα νερα πρωι ηρθα στην κλινική στις 8 το πρωι με καθολου διαστολή μετα απο ωρες παλι καλα ο γιατρος ειναι απο αυτους που περιμενουν και φαν του φυσιολογικού γέννησα στις 20:25  γενικα ολη η εμπειρία ειναι περίεργη και πρωτόγνωρη οι συσπάσεις ηταν το χειροτερο πραγμα απίστευτος πονος ευτηχως ειχαμε περασει τον καθετήρα της επισκληριδιου απο την αρχη και μ εβαλαν 3 δόσεις μεχρι να φτασει η ωρα μ εβαλαν υπόθετο γιαυτο φαντάζομαι οτι ειχα συσπάσεις πολυ συχνα δλδ ουτε λεπτο δε περνούσε ….

οταν εφτασε η ωρα και ξεκινήσαμε ο μικρος μας ηταν μεγάλος κ Εγω στενή Οποτε εφαγα πολυ ζορι με πατούσε κ η μαια απο πανω την κοιλιά για αν βοηθησει να βγει το μωρο εσπρωξα πολλες φορες για να καταφέρει να βγει  πρεπει ν εβαλε και βεντούζα ο γιατρος  παλι καλα ο μικρος παρόλο το ζορι που εφαγε δεν αύξησε ουτε εριξε παλμούς και ολα Πηγαν τελεια  

Αα στην αρχη ηταν και ο συζηγος μαζι μεσα αλλα προς το τελος π ζορίστηκα τον εβγαλαν εξω 😅

 Επισης ξεκινησα με αποκλειστικό θηλασμό νομιζω οτι παμε καλα προς το παρον τρωει περιπου μιση ωρα  ανα 3 ωρες και αυτο Επειδη τον ξυπνα Εγω ειναι υπναράς φαινεται. Οι θηλές εχουν ερεθιστεί Λιγο Αλλα κανω υπομονη στην αρχη π την πιανει ποναει αρκετα βαζω την κρεμα purelan λενε βοηθαει πολυ 

Σας ζάλισα λιγο Αλλα ειπα να μοιραστώ την εμπειρία μου 

Να σας ζησειιιιιιιιιι να έχει υγεία και ευτυχία!!!!!!! Καλά έκανες κ μας τα είπες τόσο αναλυτικά κ δεν μας ζαλισες καθόλου!!!!! Αρκετές ώρες ε ? Αλλά άξιζε!!!! Με το καλό να γυρίσετε σπίτι σας!!!! 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η mariakater είπε:

Καλησπερα κοριτσια γεννήσαμε και Εμεις 16/9 χτες ενα παλικάρι 3750 φυσιολογικά 

Μ εσπασαν τα νερα πρωι ηρθα στην κλινική στις 8 το πρωι με καθολου διαστολή μετα απο ωρες παλι καλα ο γιατρος ειναι απο αυτους που περιμενουν και φαν του φυσιολογικού γέννησα στις 20:25  γενικα ολη η εμπειρία ειναι περίεργη και πρωτόγνωρη οι συσπάσεις ηταν το χειροτερο πραγμα απίστευτος πονος ευτηχως ειχαμε περασει τον καθετήρα της επισκληριδιου απο την αρχη και μ εβαλαν 3 δόσεις μεχρι να φτασει η ωρα μ εβαλαν υπόθετο γιαυτο φαντάζομαι οτι ειχα συσπάσεις πολυ συχνα δλδ ουτε λεπτο δε περνούσε ….

οταν εφτασε η ωρα και ξεκινήσαμε ο μικρος μας ηταν μεγάλος κ Εγω στενή Οποτε εφαγα πολυ ζορι με πατούσε κ η μαια απο πανω την κοιλιά για αν βοηθησει να βγει το μωρο εσπρωξα πολλες φορες για να καταφέρει να βγει  πρεπει ν εβαλε και βεντούζα ο γιατρος  παλι καλα ο μικρος παρόλο το ζορι που εφαγε δεν αύξησε ουτε εριξε παλμούς και ολα Πηγαν τελεια  

Αα στην αρχη ηταν και ο συζηγος μαζι μεσα αλλα προς το τελος π ζορίστηκα τον εβγαλαν εξω 😅

 Επισης ξεκινησα με αποκλειστικό θηλασμό νομιζω οτι παμε καλα προς το παρον τρωει περιπου μιση ωρα  ανα 3 ωρες και αυτο Επειδη τον ξυπνα Εγω ειναι υπναράς φαινεται. Οι θηλές εχουν ερεθιστεί Λιγο Αλλα κανω υπομονη στην αρχη π την πιανει ποναει αρκετα βαζω την κρεμα purelan λενε βοηθαει πολυ 

Σας ζάλισα λιγο Αλλα ειπα να μοιραστώ την εμπειρία μου 

Να σας ζήσει κοπέλα μου γέρος να είναι και ευτυχισμένος 

μπραβο που τα κατάφερες να γεννήσεις φυσιολογικά…ολα στο τελος πήγαν καλά και για τους δυο έχεις και μεγαλούτσικο μωρο ζωή να έχει 3750;  Που να βγει ο άτιμος 😂

Προσπάθησε για αποκλειστικό θηλασμό στην αρχή δεν έχουμε πολύ γαλα όλες, αλλά με υπομονή και αν τον έχεις συνέχεια στήθος θα κατεβάζεις σιγά σιγά και εγω αυτήν κρέμα βάζω στις θηλές είναι καλή επισης πήρα και κοχύλια να φοράω 

Εύχομαι γρήγορη ανάρρωση και να γυρίσετε σπιτάκι σας 

και εγω τις πρωτες μερες ζορίστηκα και ειδικά μεσα στην κλινική δεν έβλεπα την ώρα να φυγω αλλά θα πας σπίτι σου και θα είναι όλα καλύτερα 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Εγώ σκέφτομαι και πως γίνεται το πιπι με τον καθετήρα χαχαχαχχα! Αν πάμε φυσιολογικά (αν μας κάνει την χάρη το μωρό μας) αναλόγως την ώρα που θα γεννήσω θα έρθει για επισκληριδιο. νυχτερινές ώρες η εκτός βάρδιας λίγο έως πάρα πολύ δύσκολο! Αν πάμε με καισαρική τελικά εδώ στα νοσοκομεία κάνουν ολική! Οπότε θα δείξει αυτή. Την εβδομάδα πως θα μας πάει! 🤷❤️🤷

Καλημέρα κορίτσια 

μονα τους φεύγουν τα τσίσα δεν καταλαβαίνεις τίποτα εσυ ούτε το νιώθεις πως φεύγουν ούτε νιώθεις να κατουριέσαι 😂

μην έχεις άγχος όπως και να γεννήσεις σημασία έχει να είστε καλά εσυ και το μωρακι σου 😊

και εγω ολική έκανα μαζί με την @irini5 

οταν έρθει εκείνη η ώρα θα το δείτε με τον γιατρό σου και θα αποφασίσετε τι είναι καλύτερο για εσενα και το μωρακι σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η mariakater είπε:

Καλησπερα κοριτσια γεννήσαμε και Εμεις 16/9 χτες ενα παλικάρι 3750 φυσιολογικά 

Μ εσπασαν τα νερα πρωι ηρθα στην κλινική στις 8 το πρωι με καθολου διαστολή μετα απο ωρες παλι καλα ο γιατρος ειναι απο αυτους που περιμενουν και φαν του φυσιολογικού γέννησα στις 20:25  γενικα ολη η εμπειρία ειναι περίεργη και πρωτόγνωρη οι συσπάσεις ηταν το χειροτερο πραγμα απίστευτος πονος ευτηχως ειχαμε περασει τον καθετήρα της επισκληριδιου απο την αρχη και μ εβαλαν 3 δόσεις μεχρι να φτασει η ωρα μ εβαλαν υπόθετο γιαυτο φαντάζομαι οτι ειχα συσπάσεις πολυ συχνα δλδ ουτε λεπτο δε περνούσε ….

οταν εφτασε η ωρα και ξεκινήσαμε ο μικρος μας ηταν μεγάλος κ Εγω στενή Οποτε εφαγα πολυ ζορι με πατούσε κ η μαια απο πανω την κοιλιά για αν βοηθησει να βγει το μωρο εσπρωξα πολλες φορες για να καταφέρει να βγει  πρεπει ν εβαλε και βεντούζα ο γιατρος  παλι καλα ο μικρος παρόλο το ζορι που εφαγε δεν αύξησε ουτε εριξε παλμούς και ολα Πηγαν τελεια  

Αα στην αρχη ηταν και ο συζηγος μαζι μεσα αλλα προς το τελος π ζορίστηκα τον εβγαλαν εξω 😅

 Επισης ξεκινησα με αποκλειστικό θηλασμό νομιζω οτι παμε καλα προς το παρον τρωει περιπου μιση ωρα  ανα 3 ωρες και αυτο Επειδη τον ξυπνα Εγω ειναι υπναράς φαινεται. Οι θηλές εχουν ερεθιστεί Λιγο Αλλα κανω υπομονη στην αρχη π την πιανει ποναει αρκετα βαζω την κρεμα purelan λενε βοηθαει πολυ 

Σας ζάλισα λιγο Αλλα ειπα να μοιραστώ την εμπειρία μου 

Πωπωω ένας μεγάλος μπέμπης. Μπράβο το παλληκάρι σου. Να το χαίρεστε και να είστε ευτυχισμένοι.με το καλό να πάτε στο σπιτάκι σας να ηρεμήσετε. 

Καλά κάνεις και μας λέει την εμπειρία σου να μαθαίνουμε και εμείς..δεν μας χαλιζεις τι λες....

🥰🥰

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Αχ υπομονή βρε κορίτσι μου!!!! Κοίτα εμένα το κεφάλι είναι προς τα κάτω αλλά δεν είναι πολύ χαμηλά. Δεν έχει μπει λεκάνη δλδ. Οι κινήσεις του δεν έχουν μειωθεί τόσο όσο λένε. Αλλά μπορεί να φταίει κ η θέση που έχει το κάθε μωράκι! Πάντως μην αγχώνεσαι αφού πηγαίνουμε πλέον συνέχεια στους γιατρούς μας!!!! 

Ναι μπορεί να είναι και ο φόβος μου. Χθες ας πούμε δεν ησύχασε καθόλου. Πολύ κίνηση και πολύ παραμόρφωση 🤣 

Τώρα κορίτσια 4 μείναμε..από τις 12 .χαχαχα άντε αυτή η βδομάδα έμεινε. 

Δηλαδή εκτός από εμένα που έχω πει για πέμπτη οι υπόλοιπες περιμένετε απλά να σπάσουν τα νερά ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η mariakater είπε:

Καλησπερα κοριτσια γεννήσαμε και Εμεις 16/9 χτες ενα παλικάρι 3750 φυσιολογικά 

Μ εσπασαν τα νερα πρωι ηρθα στην κλινική στις 8 το πρωι με καθολου διαστολή μετα απο ωρες παλι καλα ο γιατρος ειναι απο αυτους που περιμενουν και φαν του φυσιολογικού γέννησα στις 20:25  γενικα ολη η εμπειρία ειναι περίεργη και πρωτόγνωρη οι συσπάσεις ηταν το χειροτερο πραγμα απίστευτος πονος ευτηχως ειχαμε περασει τον καθετήρα της επισκληριδιου απο την αρχη και μ εβαλαν 3 δόσεις μεχρι να φτασει η ωρα μ εβαλαν υπόθετο γιαυτο φαντάζομαι οτι ειχα συσπάσεις πολυ συχνα δλδ ουτε λεπτο δε περνούσε ….

οταν εφτασε η ωρα και ξεκινήσαμε ο μικρος μας ηταν μεγάλος κ Εγω στενή Οποτε εφαγα πολυ ζορι με πατούσε κ η μαια απο πανω την κοιλιά για αν βοηθησει να βγει το μωρο εσπρωξα πολλες φορες για να καταφέρει να βγει  πρεπει ν εβαλε και βεντούζα ο γιατρος  παλι καλα ο μικρος παρόλο το ζορι που εφαγε δεν αύξησε ουτε εριξε παλμούς και ολα Πηγαν τελεια  

Αα στην αρχη ηταν και ο συζηγος μαζι μεσα αλλα προς το τελος π ζορίστηκα τον εβγαλαν εξω 😅

 Επισης ξεκινησα με αποκλειστικό θηλασμό νομιζω οτι παμε καλα προς το παρον τρωει περιπου μιση ωρα  ανα 3 ωρες και αυτο Επειδη τον ξυπνα Εγω ειναι υπναράς φαινεται. Οι θηλές εχουν ερεθιστεί Λιγο Αλλα κανω υπομονη στην αρχη π την πιανει ποναει αρκετα βαζω την κρεμα purelan λενε βοηθαει πολυ 

Σας ζάλισα λιγο Αλλα ειπα να μοιραστώ την εμπειρία μου 

Τι όμορφα νέα κορίτσι μου!να σου ζήσει το μωρακι σου να είναι καλότυχο και ευτυχισμένο πάντα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Olia4 ευχαριστω πολυ κοριτσι μου με το καλο και Εσυ 🥰 αρκετες Αλλα παλι καλα τα καταφέραμε με φυσιοκογικο 

@Elk Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου να σαι καλα Οντως ηταν γίγαντας τελικα και δεν το περιμενα καθολου δεν ειχα μεγαλη κοιλιά και στην ντομπλερ μ ειπε το πολυ μεχρι 3300 αν πας 40 εβδομάδων ξεκινήσαμε με αποκλειστικό Αλλα το πρωι ειχε ουρικά αλατα στα ουρά απ οτι φαινεται δεν του φτανει το γάλα μ Γτ ειναι μεγάλος πολυ και δωσαμε συμπλήρωμα συνεχιζω να θυλαζω μεχρι να κατεβει αρκετο γάλα να του φτανει 

@babyblue94 Ευχαριστω πολυ αυριο βραδακι θα παμε σπιτι μας περιμενουμε να μας δει ορλ και οφθαλμίατρος Ελπιζω να ειναι καλα ολα κ να βγουμε 🥰

@Katerina.ευχαριστω πολυ καλότυχα και υγιέστατα ολα τα μωρο του κόσμου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η mariakater είπε:

@Olia4 ευχαριστω πολυ κοριτσι μου με το καλο και Εσυ 🥰 αρκετες Αλλα παλι καλα τα καταφέραμε με φυσιοκογικο 

@Elk Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου να σαι καλα Οντως ηταν γίγαντας τελικα και δεν το περιμενα καθολου δεν ειχα μεγαλη κοιλιά και στην ντομπλερ μ ειπε το πολυ μεχρι 3300 αν πας 40 εβδομάδων ξεκινήσαμε με αποκλειστικό Αλλα το πρωι ειχε ουρικά αλατα στα ουρά απ οτι φαινεται δεν του φτανει το γάλα μ Γτ ειναι μεγάλος πολυ και δωσαμε συμπλήρωμα συνεχιζω να θυλαζω μεχρι να κατεβει αρκετο γάλα να του φτανει 

@babyblue94 Ευχαριστω πολυ αυριο βραδακι θα παμε σπιτι μας περιμενουμε να μας δει ορλ και οφθαλμίατρος Ελπιζω να ειναι καλα ολα κ να βγουμε 🥰

@Katerina.ευχαριστω πολυ καλότυχα και υγιέστατα ολα τα μωρο του κόσμου 

Καλημέρα κορίτσια 

Έπεσαν αρκετά έξω στα κιλά του μωρού σου όπως και σε εμένα έπεσαν έξω δεν πειράζει σημασία έχει ότι πήγαν όλα καλά 

Να σε ρωτήσω όταν σου είπαν να δωσεις έτοιμο γαλα σε έβαλαν να υπογράψεις για να το δωσεις ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/9/2022 at 9:14 ΠΜ, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

μονα τους φεύγουν τα τσίσα δεν καταλαβαίνεις τίποτα εσυ ούτε το νιώθεις πως φεύγουν ούτε νιώθεις να κατουριέσαι 😂

μην έχεις άγχος όπως και να γεννήσεις σημασία έχει να είστε καλά εσυ και το μωρακι σου 😊

και εγω ολική έκανα μαζί με την @irini5 

οταν έρθει εκείνη η ώρα θα το δείτε με τον γιατρό σου και θα αποφασίσετε τι είναι καλύτερο για εσενα και το μωρακι σου 

Αχ ωραιαααα χαχαχαχχαα αυτό ήταν το άγχος μου γτ δεν έχει ξανά τύχει να βάλω!  Ε και τώρα τα σκέφτομαι όλα! Θα δούμε ναι πως θα πάμε τελικά!!!!! 😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/9/2022 at 9:19 ΠΜ, ο/η babyblue94 είπε:

Πωπωω ένας μεγάλος μπέμπης. Μπράβο το παλληκάρι σου. Να το χαίρεστε και να είστε ευτυχισμένοι.με το καλό να πάτε στο σπιτάκι σας να ηρεμήσετε. 

Καλά κάνεις και μας λέει την εμπειρία σου να μαθαίνουμε και εμείς..δεν μας χαλιζεις τι λες....

🥰🥰

Ναι μπορεί να είναι και ο φόβος μου. Χθες ας πούμε δεν ησύχασε καθόλου. Πολύ κίνηση και πολύ παραμόρφωση 🤣 

Τώρα κορίτσια 4 μείναμε..από τις 12 .χαχαχα άντε αυτή η βδομάδα έμεινε. 

Δηλαδή εκτός από εμένα που έχω πει για πέμπτη οι υπόλοιπες περιμένετε απλά να σπάσουν τα νερά ;

Εγώ σήμερα έχω γιατρό! Και λογικά σήμερα θα δούμε πως θα κινηθούμε από εδώ κ πέρα γιατί δεν μου έμειναν πολλές μέρες! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Αχ ωραιαααα χαχαχαχχαα αυτό ήταν το άγχος μου γτ δεν έχει ξανά τύχει να βάλω!  Ε και τώρα τα σκέφτομαι όλα! Θα δούμε ναι πως θα πάμε τελικά!!!!! 😍😍😍

Και εγω δεν είχε τύχη να ξανά βάλω την προηγούμενη φορά που είχε κάνει ένα χειρουργείο με είχαν δώσει πάπια για να κάνω τα τσίσα 

να μας στείλεις τα νέα σου απο τον γιατρό 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτήσω λίγο τις μαμάδες 

Όταν βάζω το μωρο να κοιμηθεί ανάσκελα συνέχεια μου ξυπνάει μετά από λίγο.. όταν την βάζω στο πλάι κάνει ύπνο που κρατάει αρκετή ώρα σαν να βολεύεται πιο καλά.. 

Το πρόβλημα είναι ότι διαβάζω ότι δεν κάνει να κοιμάται στο πλάι αν μετά από λίγο που την βάλω στο πλάι την γυρίσω ανάσκελα αρχίζει και είναι ανησυχεί που μετά από λίγο ξυπνάει 😕

Εσεις πως τα βάζατε τα μωράκια σας για ύπνο ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Να ρωτήσω λίγο τις μαμάδες 

Όταν βάζω το μωρο να κοιμηθεί ανάσκελα συνέχεια μου ξυπνάει μετά από λίγο.. όταν την βάζω στο πλάι κάνει ύπνο που κρατάει αρκετή ώρα σαν να βολεύεται πιο καλά.. 

Το πρόβλημα είναι ότι διαβάζω ότι δεν κάνει να κοιμάται στο πλάι αν μετά από λίγο που την βάλω στο πλάι την γυρίσω ανάσκελα αρχίζει και είναι ανησυχεί που μετά από λίγο ξυπνάει 😕

Εσεις πως τα βάζατε τα μωράκια σας για ύπνο ;

Καλημερα

Εμάς μας είπε η παιδίατρος και στο πλάι δεν υπάρχει πρόβλημα. Εγώ τον βάζω και στο πλάι και ανάσκελα  έτσι κ αλλιώς γυρνάει μόνος του μετα απο λιγο.απλα δεν θέλει συνέχεια την ίδια θέση.

Όσο για το γαλα εμένα με εβαλαν να υπογράψω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Olia4 είπε:

Εγώ σήμερα έχω γιατρό! Και λογικά σήμερα θα δούμε πως θα κινηθούμε από εδώ κ πέρα γιατί δεν μου έμειναν πολλές μέρες! 😉

Αντε να μας πεις τα νέα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Katerina. είπε:

Καλημερα

Εμάς μας είπε η παιδίατρος και στο πλάι δεν υπάρχει πρόβλημα. Εγώ τον βάζω και στο πλάι και ανάσκελα  έτσι κ αλλιώς γυρνάει μόνος του μετα απο λιγο.απλα δεν θέλει συνέχεια την ίδια θέση.

Όσο για το γαλα εμένα με εβαλαν να υπογράψω 

Εγω δεν το είχα ρωτήσει την παιδίατρο μας αυτό γιατί τώρα κατάλαβα ότι την βολεύει να κοιμάται στο πλάι έχω την άλλη βδομάδα ραντεβού να πάω και ειπα ρωτήσω και εσας αφού σας είπαν δεν έχει πρόβλημα οκ γιατί το είχα λίγο άγχος 

ρωταω γιατί μια φίλη μου γέννησε περσυ σε δημόσιο και μόλις της πήγαν το μωρο της πήγαν και μπιμπερό με γαλα να του δώσει γιατί της είπαν δεν έχει γαλα την πρώτη μέρα να το ταΐσει αλλα αυτήν δεν την έδωσαν να υπογράψει και μου έκανε εντύπωση γιατί μια γνωστή που γέννησε σε ιδιωτικό την έδωσαν να υπογράψει για το γαλα

και λέω μήπως δεν κατάλαβα εγω καλά ότι υπογράφουν στα ιδιωτικά για να δωσεις γαλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...