Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Το είχα μάθει Σάββατο, είχα κάνει το τεστ, οπότε πήγα την Δευτέρα για να το επιβεβαιωσω και είχε βγει 200κατι τότε. Μετά μίλησα με τον γιατρό και μου έκλεισε κατευθείαν υπέρηχο. Εσύ έκανες και ενδοιαμεσα τσεκαρισμα. Οπότε μια χαρά είσαι.

Εγώ είχα θετικό τεστ ωορρηξίας 15 η μέρα.

Περίοδο περίμενα 29η

Εκείνη την μέρα είχα θετικό τεστ και ήταν Σάββατο. Δευτέρα πήγα για χοριακη και ήταν 94 και ξανά έκανα την Τετάρτη 210.

Θα πάω την Δευτέρα για μια τελευταία και μετά θα μου πει ο γιατρός πότε να πάω. Οπότε ο πρώτος σου υπέρηχος πόσο ήταν ; Και τι είδες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ είχα θετικό τεστ ωορρηξίας 15 η μέρα.

Περίοδο περίμενα 29η

Εκείνη την μέρα είχα θετικό τεστ και ήταν Σάββατο. Δευτέρα πήγα για χοριακη και ήταν 94 και ξανά έκανα την Τετάρτη 210.

Θα πάω την Δευτέρα για μια τελευταία και μετά θα μου πει ο γιατρός πότε να πάω. Οπότε ο πρώτος σου υπέρηχος πόσο ήταν ; Και τι είδες;

Είδα μόνο τον σάκο και από μέσα έναν ακόμη μικρότερο σάκο. Καρδούλα δεν άκουσα. Ήμουν μόνο στην 6 η βδομάδα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Είδα μόνο τον σάκο και από μέσα έναν ακόμη μικρότερο σάκο. Καρδούλα δεν άκουσα. Ήμουν μόνο στην 6 η βδομάδα.

 

Ααα κατάλαβα. Και καρδούλα άκουσες 7 η εβδομάδα;

Εγώ αύριο θα είμαι 5η. Λες να πάω την παραλλη Δευτέρα; Να είμαι 6 και δύο ημερών;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ααα κατάλαβα. Και καρδούλα άκουσες 7 η εβδομάδα;

Εγώ αύριο θα είμαι 5η. Λες να πάω την παραλλη Δευτέρα; Να είμαι 6 και δύο ημερών;

Ναι, πήγα ξανά στο τέλος της 7 βδομάδας. Να πας όταν σου πει ο γιατρός γιατί στην αρχή θέλουν να τσεκαρουν κι αν είναι ενδομήτρια η κύηση ή όχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Κι εγώ σε διπλό ταμπλό… είμαι στην 9η εβδομάδα και δεν ξέρω ακόμη αν θα πάω για τέλος Αυγούστου ή αρχές Σεπτέμβρη. Ο γιατρός μου είπε θα το επιβεβαιώσουμε την επόμενη εβδομάδα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,δεν μπορούσα να στείλω είμαι σε πολύ αρχικό στάδιο κ έχω περιορισμούς. μόλις γύρισα από γιατρό πρώτος υπέρηχος είδαμε σάκο κ ασκό. Θα ξαναπάω σε δύο εβδομάδες.

@babyblue94

Μόλις κάνεις την χοριακη λογικά θα σε δει για να επιβεβαιώσει ότι είναι ενδομητρια .μην αγχώνεσαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerina.k είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,δεν μπορούσα να στείλω είμαι σε πολύ αρχικό στάδιο κ έχω περιορισμούς. μόλις γύρισα από γιατρό πρώτος υπέρηχος είδαμε σάκο κ ασκό. Θα ξαναπάω σε δύο εβδομάδες.

@babyblue94

Μόλις κάνεις την χοριακη λογικά θα σε δει για να επιβεβαιώσει ότι είναι ενδομητρια .μην αγχώνεσαι. 

Αχ τι ωραία. Οπότε έως τώρα όλα καλά.  Ναι εγώ την Δευτέρα θα πάω για την χοριακη και θα μιλήσω μαζί του. Λογικά θα πάω αμέσως ή μετά από μια βδομάδα. Να είμαι 6 εβδομάδων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mairy22 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και εγώ 5w και 6d!!!

 Να πάνε καλά σε όλες μας!!03/02 ο πρώτος υπέρηχος,έχω αγωνία!!☺☺🤗🤗

Α είσαι ακριβώς μια βδομάδα πιο μετά από εμένα. 

Εσύ έκανες χοριακη; Τι συμπτώματα έχεις ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα.

Εσείς τι ενοχλήσεις έχετε χαμηλά ; Κάποιες φορές είναι και έντονες; Σαν ένα βάρος ;

Εγώ εκεί που είναι ήρεμα κάποιες φορές νιώθω λίγο έντονα και φοβάμαι η αλήθεια είναι. 

Είναι φυσιολογικο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα.

Εσείς τι ενοχλήσεις έχετε χαμηλά ; Κάποιες φορές είναι και έντονες; Σαν ένα βάρος ;

Εγώ εκεί που είναι ήρεμα κάποιες φορές νιώθω λίγο έντονα και φοβάμαι η αλήθεια είναι. 

Είναι φυσιολογικο; 

Καλημέρα σε όλες..

Ο γιατρός μου μου είπε ότι κάθε γυναίκα είναι διαφορετική κ έχει άλλα συμπτώματα . Αφού αγχώνεσαι τόσο μόλις κάνεις χοριακη πάρε το γιατρό σου να πας κατευθείαν για να σου φύγει το πολύ άγχος.εγω δεν πονάω ιδιαίτερα χαμηλά απλά κάποια τραβήγματα νιωθω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Α είσαι ακριβώς μια βδομάδα πιο μετά από εμένα. 

Εσύ έκανες χοριακη; Τι συμπτώματα έχεις ;

Έκανα ναι την προηγούμενη Τρίτη 300 και  και τη Πέμπτη 900 περίπου!

Έχω και εγώ πονακια τσιμπήματα και στήθος φουλ πονάει....ναυτιες δεν έχω ακόμη....και εγώ αγχώνομαι μόλις σταματάνε αλλά πιστεύω λογικό είναι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα.

Εσείς τι ενοχλήσεις έχετε χαμηλά ; Κάποιες φορές είναι και έντονες; Σαν ένα βάρος ;

Εγώ εκεί που είναι ήρεμα κάποιες φορές νιώθω λίγο έντονα και φοβάμαι η αλήθεια είναι. 

Είναι φυσιολογικο; 

καλησπέρα!!φυσιολογικό είναι π΄ιστεύω.εγ΄ω έχω κάπου κάπου όχι ακριβώς πόνους αλλά σαν ενοχλήσεις, ναι σαν βάρος, σαν κάτι να υπάρχει..την 5η βδομάδα που κουραζόμουν το είχα πιο έντονα.απλώς τώρα τελευταίο το νιώθω όλο κι λιγότερο.το είχε πει στον γιατρό και μου είπε να βρ΄΄ισκω αρκετές ώρες για ξεκο΄΄ύραση και μου είπε πως τα πιο χαμηλά (κον΄τα στους προσαγωγούς)είναι από το άνοιγμα της μήτρας..αλλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και με άλλα συμπτώματα, όπως είπε και η @Katerina.k!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η eirini55 είπε:

καλησπέρα!!φυσιολογικό είναι π΄ιστεύω.εγ΄ω έχω κάπου κάπου όχι ακριβώς πόνους αλλά σαν ενοχλήσεις, ναι σαν βάρος, σαν κάτι να υπάρχει..την 5η βδομάδα που κουραζόμουν το είχα πιο έντονα.απλώς τώρα τελευταίο το νιώθω όλο κι λιγότερο.το είχε πει στον γιατρό και μου είπε να βρ΄΄ισκω αρκετές ώρες για ξεκο΄΄ύραση και μου είπε πως τα πιο χαμηλά (κον΄τα στους προσαγωγούς)είναι από το άνοιγμα της μήτρας..αλλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και με άλλα συμπτώματα, όπως είπε και η @Katerina.k!!

Ναι αυτό που λες. Σαν κάτι να υπάρχει εκεί. Ένα βάρος. Αλλά λίγο διαφορετικο από της περιόδου το μπούκωμα. Αλλά ώρες ώρες λέω ...μήπως μοιάζει με της περιόδου; Και τρομάζω. Χαχαχα θα δούμε δύο μερουλες έμειναν για να πάω για άλλη μια χοριακη. Εύχομαι να έχει πάει καλά.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα θα πάνε καλά για όλες μας καθ θα τα λέμε για πολύ καιρό ακόμη....θα έχουμε να περάσουμε πολλά στάδια παρέα κ φαντάζομαι αυτό που περνάμε τώρα θα μας φαίνεται τίποτα 

@babyblue94θα μας πεις τα νέα αύριο ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerina.k είπε:

Όλα θα πάνε καλά για όλες μας καθ θα τα λέμε για πολύ καιρό ακόμη....θα έχουμε να περάσουμε πολλά στάδια παρέα κ φαντάζομαι αυτό που περνάμε τώρα θα μας φαίνεται τίποτα 

@babyblue94θα μας πεις τα νέα αύριο ε?

Την Δευτέρα θα πάω το πρωί για χοριακη. Και θα σας στείλω μόλις πάρω τα αποτελέσματα αμέσως. ♥️♥️ Μακάρι να πάνε όλα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι αυτό που λες. Σαν κάτι να υπάρχει εκεί. Ένα βάρος. Αλλά λίγο διαφορετικο από της περιόδου το μπούκωμα. Αλλά ώρες ώρες λέω ...μήπως μοιάζει με της περιόδου; Και τρομάζω. Χαχαχα θα δούμε δύο μερουλες έμειναν για να πάω για άλλη μια χοριακη. Εύχομαι να έχει πάει καλά.

 

Πολύ διαφορετικο με της περιόδου ναι !!όλα καλά.θα περιμένουμε νέα σου την Δευτέρα !κ μην αγχώνεσαι.δεν υπάρχει λογος όλα καλά θα είναι !!αχ  @Katerina.k ωραία τα είπες !!μακαριιιι...!!πρέπει να έχουμε όλες αυτήν την αισιοδοξία !!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ πήγα σήμερα για υπέρηχο και εάν έχει υπολογιστεί σωστά είμαι 7w και 0d. Είδαμε μωράκι μέσα στον αμνιακό σάκο αλλά καρδιακό παλμό δεν ακούσαμε... Επίσης, δεν ξεχώριζε ο λεκιθικός σάκος. Αλήθεια εσείς στους υπερήχους σας είδατε εκτός από το μωρό κι ένα δαχτυλίδι; Το ζήτημα βέβαια είναι η καρδούλα. Η γιατρός μου είπε να πάω για επανεξέταση σε μία εβδομάδα. Τι πιστεύετε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerina.k είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου,τι κάνετε?

έχει καμία να μας πει νέα?

Εγώ ήταν σήμερα να κάνω την τελευταία χοριακη για να δω που έχει φτάσει..

Παλι επρεπε να πάω στο ίδιο μικροβιολογικό που έκανα και τις πρώτες δύο ( είχα πάει μόνο και μόνο επειδή είχε χιόνια και ήταν δίπλα στο σπίτι μου ). Γενικά είναι ανεύθυνοι. Αργούν τις εξετάσεις και δεν μου αρέσει καθόλου. Και όλο βρίσκουν μια δικαιολογία ότι κάτι συνέβη. 

Περιμένω από της 1 τα αποτελέσματα και ακόμα τίποτα. Τραγικοί απλά .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ ήταν σήμερα να κάνω την τελευταία χοριακη για να δω που έχει φτάσει..

Παλι επρεπε να πάω στο ίδιο μικροβιολογικό που έκανα και τις πρώτες δύο ( είχα πάει μόνο και μόνο επειδή είχε χιόνια και ήταν δίπλα στο σπίτι μου ). Γενικά είναι ανεύθυνοι. Αργούν τις εξετάσεις και δεν μου αρέσει καθόλου. Και όλο βρίσκουν μια δικαιολογία ότι κάτι συνέβη. 

Περιμένω από της 1 τα αποτελέσματα και ακόμα τίποτα. Τραγικοί απλά .

Το ίδιο είχα πάθει κ εγώ. Πάρε τηλ κ πες ότι χρειάζεσαι την εξέταση τώρα γτ έχεις ραντεβού με το γιατρό σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Mrs Warren είπε:

Κορίτσια εγώ πήγα σήμερα για υπέρηχο και εάν έχει υπολογιστεί σωστά είμαι 7w και 0d. Είδαμε μωράκι μέσα στον αμνιακό σάκο αλλά καρδιακό παλμό δεν ακούσαμε... Επίσης, δεν ξεχώριζε ο λεκιθικός σάκος. Αλήθεια εσείς στους υπερήχους σας είδατε εκτός από το μωρό κι ένα δαχτυλίδι; Το ζήτημα βέβαια είναι η καρδούλα. Η γιατρός μου είπε να πάω για επανεξέταση σε μία εβδομάδα. Τι πιστεύετε;;

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας.Εγω είμαι πιο λίγο  οπότε δεν ξέρω καθόλου να σου πω.ισως κάποια πιο έμπειρη σε βοηθήσει.Την γιατρό δεν την ρώτησες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerina.k είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου,τι κάνετε?

έχει καμία να μας πει νέα?

καλησπέρα κορίτσια μου...εμείς πήγαμε Παρασκευή ακούσαμε καρδούλα(θα έσπαγε η καρδιά μου) και την είδαμε κιόλας .. ο γιατρός μας είπε όλα καλά.κανονικά η επόμενη εί΄ναι η αυχενική διαφάνεια αλλά λ΄όγω της ιδιομορφίας μου θα πάω πάλι σε 2 βδομάδες.. απ ό τι κατάλαβα θα με παρακολουθεί ανά 2 βδομάδες.πάλι καλά να μην έχω άγχος. στην πρώτη εξέταση @Mrs Warrenδεν είχα προσέξει κάποιο δαχτυλίδι είναι η αλήθεια..  @babyblue94υπομονή...κρίμα πάντως.συνήθως όταν τους λες ότι επέιγεσαι λόγω ιατρικού ραντεβού τα επισπεύδουν κιόλας αν είναι εφικτό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια 1996.2 

Ααααχ κλαίω ακόμα. Δεν το πιστεύω. Μου έχει φύγει ένα άγχος. Θα τρελαθώ ρε συ. Τι χαρά είναι αυτή. Λες και μου δίνουν τον ουρανό με τα άστρα χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια 1996.2 

Ααααχ κλαίω ακόμα. Δεν το πιστεύω. Μου έχει φύγει ένα άγχος. Θα τρελαθώ ρε συ. Τι χαρά είναι αυτή. Λες και μου δίνουν τον ουρανό με τα άστρα χαχαχα

Μπράβο πολύ όμορφα πράγματα!!!💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...