Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

Όσο για ατμομάγειρα μου είπαν ότι δεν βολεύει καθόλου γιατί έχει πολύ καθάρισμα και επίσης ρώτησα και την παιδίατρο και μου είπε ότι πρέπει να βάλουμε παραπάνω νερό από ότι χρειάζονται τα τρόφιμα οπότε δεν μου το συνέστησε ούτε η γιατρός... Τώρα τι να πω βρε κορίτσια δεν ξέρω εμείς για αυτό το λόγο δεν πήραμε..

Επίσης ξέρουμε τι θα χρειαστεί όταν θα λείπουμε εκτός;; σκέφτομαι να φύγουμε καθαρά Δευτέρα και δεν ξέρω τι πρέπει να της αγοράσω ώστε να έχουμε το φαγητό έτοιμο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ααα οκ δεν το ξέρω καθόλου ούτε και ρώτησα την παιδιατρο θα πάω με τα αλεσμένα και σιγά σιγά θα την δώσω και κομμάτια 

Με είχε ρωτήσει και της προάλλες μια κοπέλα αν θα κάνω blw και τις λέω τι είναι αυτό ; 😂 δεν το είχα ξανά ακούσει και μου είπε ψάξε να το διαβάσεις είναι τρόπος με κομμάτια να ταΐζεις το μωρο

αλλα δεν το έψαξα καθόλου αλλα και η παιδιατρος δεν μου είπε τίποτα εκτός αν μου πει αυριο 

να ρωτήσω και κάτι άλλο σας είπαν εσας τίποτα για περπατουρα ; Εγω να πω  την αλήθεια δεν θέλω να την βάλω αλλα δεν ξέρω αν την συστήνουν οι παιδίατροι εσεις τι γνωμη έχετε ; 

Καλησπέρα! Εγώ για περπατουρα δε τη ρώτησα η αλήθεια είναι, αλλά παλιά είχα ακούσει ότι δεν είναι καλό για τα ποδαράκια τους, οπότε υην έχω βγάλει τελείως από το μυαλό μου, αν και πολύ θα ήθελα να τη βάζω σε μία να αλωνίζει και να μην είμαστε συνέχεια αγκαλιά...

Τωρα θα μου πεις και εμείς με περπατουρες μεγαλώσαμε, μια χαρά είναι τα ποδάρια μας! Δεν ξέρω ειλικρινά τι ισχύει και τι όχι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε είστε όλες καλά;;

Εμείς καλά το μωράκι μου είναι πάρα πολύ χαρούμενο αυτές τις μέρες προφανώς και περνάνε αλειμματα είναι σαν να είναι άλλο μωρό.. στον ύπνο βέβαια και εμείς γνωριζόμαστε ξυπνήσει τρεις-τέσσερις φορές και κάποιες φορές θα κάτσει και ξύπνια μέσα στον ύλβταδυ .. Δεν κατάλαβα αυτό το μπολ που μπαίνει πάνω από την κατσαρόλα και τα κάνει στον ατμό εάν μπορείς στείλτο @Bestrong...

Πολύ περίεργο που δεν κάθεται εγώ όταν είσαι έξω και φαντάζομαι και πολύ κουραστικό για σας Γιατί δεν μπορείτε και να ξεσκασετε έστω λίγο.. υπομονή είχα φτιάξει κάποια στιγμή φαντάζομαι..

Εμείς με τις τροφές καλά τα πάμε έχουν αλλάξει τελείως η στάση τα κακά βέβαια δεν την τρώει όλη τη φρουτόκρεμα και τα ml που μας έχει πει η γιατρός αλλά ξέρω ότι δεν κάνει να τα πιέζουμε...

Εγώ έχω πάρει διάφορα πραγματάκια για την μικρή ε αυτό που χρησιμοποιώ τρέλα και με έχει βολέψει με το ροζ μπολακι που α σας αναρτήσω

Ραβδομπλέντερ και multi που χρησιμοποιω μόνο για τη μικρούλα

Screenshot_2023-01-30-12-43-37-675_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2023-01-30-12-43-14-844_com.niobiumlabs.android.apps.skroutz.jpg

IMG_20230130_124356.jpg

16750757614781537835986470923959.jpg

Καλησπέρα! Στέλνω φώτο αυτά που έχω εγώ. Στις 2 πρώτες φώτο το κατσαρολάκι περιλαμβανότανε σε μια χύτρα που είχα πάρει. Στην 3η το είχα πάρει από το ικεα. Αυτό είχε ενσωματωμένα ποδαράκια που όμως μου φύγανε από την πολλή χρήση...

E1F02334-18A9-40AC-8979-864C17B54E8B.jpeg

51F1160F-4A20-4290-90BC-1E4B007C50CD.jpeg

CCE79DBD-375C-4B86-9C1A-0C47A9125023.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Όσο για ατμομάγειρα μου είπαν ότι δεν βολεύει καθόλου γιατί έχει πολύ καθάρισμα και επίσης ρώτησα και την παιδίατρο και μου είπε ότι πρέπει να βάλουμε παραπάνω νερό από ότι χρειάζονται τα τρόφιμα οπότε δεν μου το συνέστησε ούτε η γιατρός... Τώρα τι να πω βρε κορίτσια δεν ξέρω εμείς για αυτό το λόγο δεν πήραμε..

Επίσης ξέρουμε τι θα χρειαστεί όταν θα λείπουμε εκτός;; σκέφτομαι να φύγουμε καθαρά Δευτέρα και δεν ξέρω τι πρέπει να της αγοράσω ώστε να έχουμε το φαγητό έτοιμο..

Για εκτός σπιτιού καλό θα ήταν να έχεις ένα θερμό φαγητού, ώστε να έχεις έτοιμο το φαγητακι από το σπίτι κ ζεστό/δροσερό ανάλογα. Αλλά κ θερμό φαγητού να μην έχεις μπορείς να έχεις μαζί σου τα φρούτα πχ κ το ράβδο μπλέντερ κ να κάνεις τη δουλειά σου... τώρα πόσο εύκολο είναι δεν ξέρω..προς το παρόν είμαι έξω από τον χορό 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ααα οκ δεν το ξέρω καθόλου ούτε και ρώτησα την παιδιατρο θα πάω με τα αλεσμένα και σιγά σιγά θα την δώσω και κομμάτια 

Με είχε ρωτήσει και της προάλλες μια κοπέλα αν θα κάνω blw και τις λέω τι είναι αυτό ; 😂 δεν το είχα ξανά ακούσει και μου είπε ψάξε να το διαβάσεις είναι τρόπος με κομμάτια να ταΐζεις το μωρο

αλλα δεν το έψαξα καθόλου αλλα και η παιδιατρος δεν μου είπε τίποτα εκτός αν μου πει αυριο 

να ρωτήσω και κάτι άλλο σας είπαν εσας τίποτα για περπατουρα ; Εγω να πω  την αλήθεια δεν θέλω να την βάλω αλλα δεν ξέρω αν την συστήνουν οι παιδίατροι εσεις τι γνωμη έχετε ; 

Επίσης όσο για περπατούρα εγώ ήδη τις έχω πάρει αυτή με το σκυλάκι της fisher-price.. Δεν ξέρω Δεν ρώτησα τον γιατρό απλά το αγόρασα τα Χριστούγεννα για δώρο.. Επίσης πήραμε και αποκριάτικη στολή έχουμε να πάμε σε μασκέ πάρτι κάτι φίλων και θα ντυθούμε όλοι πάμε!!

Σε ευχαριστώ πολύ @Bestrong Δεν ήξερα ότι υπάρχουν τέτοια σκεύη στην αγορά.. φαίνονται πολύ πρακτικά και χρήσιμα.. Ναι δεν ξέρω και εγώ τι θα με βολέψει θα θα δω τι θα πάρω φαντάζομαι θερμό θέλουμε σίγουρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Bestrong είπε:

Ααα τι οργανωμένη παιδίατρος!! Τι σου έστειλε να διαβάσεις; 

Καλέ άσε!!!! Είναι τόσα πολλά αυτά που έστειλε που δεν νομίζω να βρω χρόνο! Χαχα! Ευτυχώς όμως έστειλε κ ένα πιο μαζεμένο δικό της αρχείο με τα βασικά. Τις εισαγωγές ανά πόσες ημέρες ποιους μήνες ανά τροφές κ τέτοια. Γενικές οδηγίες . Πως θα γίνει κ η μετάβαση από γάλα σε φαγητό .σχετικά με τον θηλασμό κ πολλά αλλα.μέχρι κ την εγκύκλιο του ΠΟΥ! 🤣🤣🤣🤣

Πάντως έχω ήδη ξεκινήσει να σημειώνω απορίες για την επόμενη φορά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ααα οκ δεν το ξέρω καθόλου ούτε και ρώτησα την παιδιατρο θα πάω με τα αλεσμένα και σιγά σιγά θα την δώσω και κομμάτια 

Με είχε ρωτήσει και της προάλλες μια κοπέλα αν θα κάνω blw και τις λέω τι είναι αυτό ; 😂 δεν το είχα ξανά ακούσει και μου είπε ψάξε να το διαβάσεις είναι τρόπος με κομμάτια να ταΐζεις το μωρο

αλλα δεν το έψαξα καθόλου αλλα και η παιδιατρος δεν μου είπε τίποτα εκτός αν μου πει αυριο 

να ρωτήσω και κάτι άλλο σας είπαν εσας τίποτα για περπατουρα ; Εγω να πω  την αλήθεια δεν θέλω να την βάλω αλλα δεν ξέρω αν την συστήνουν οι παιδίατροι εσεις τι γνωμη έχετε ; 

Εγώ δεν το έχω ψάξει καθόλου το θέμα περπατουρας. Αν κάνει καλό αν δεν κάνει κ όλα αυτά που λένε! Όμως δεν θα του πάρω! Γενικά δεν τα πολύ ψάχνω τα πράγματα να σου πω την αλήθεια. Δεν ξέρω αν είναι καλό η κακό αυτό! Θέλω να είμαι πιο χαλαρή στο θέμα του παιδιού. Σαφώς δεν είναι κακό να ενημερώνεται όποιος θέλει! Αλλά εμείς το πάμε λίγο πιο χαλαρά κ όπως μας βγει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Bestrong είπε:

Καλησπέρα! Στέλνω φώτο αυτά που έχω εγώ. Στις 2 πρώτες φώτο το κατσαρολάκι περιλαμβανότανε σε μια χύτρα που είχα πάρει. Στην 3η το είχα πάρει από το ικεα. Αυτό είχε ενσωματωμένα ποδαράκια που όμως μου φύγανε από την πολλή χρήση...

E1F02334-18A9-40AC-8979-864C17B54E8B.jpeg

51F1160F-4A20-4290-90BC-1E4B007C50CD.jpeg

CCE79DBD-375C-4B86-9C1A-0C47A9125023.jpeg

Νόμιζα αυτά θα μας βολεψουν όλες μας!!!! Ευχαριστούμε πολύ!!!! Αυτό από τα ΙΚΕΑ το έχεις δοκιμάσει? Κάνει δουλίτσα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια μου.ξεκινησαμε κ εμείς φρουτοκρεμα σιγά σιγά κ τρελάθηκε από τη χαρά του ο μπέμπης μας.του αρέσει πάρα πολύ.βεβαια είμαστε ακόμη στο ένα φρούτο.το νέο μπλέντερ που πήρα τα κάνει πολύ ωραία οπότε δεν χρειάζεται βράσιμο το μήλο με λίγο νεράκι γίνεται μια χαρά.περπατουρα κ εμείς πήραμε αυτή της fisher price με το σκυλάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Νόμιζα αυτά θα μας βολεψουν όλες μας!!!! Ευχαριστούμε πολύ!!!! Αυτό από τα ΙΚΕΑ το έχεις δοκιμάσει? Κάνει δουλίτσα? 

Ναι μια χαρά είναι! Πάρα πολλά χρόνια το χρησιμοποιούσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Καλέ άσε!!!! Είναι τόσα πολλά αυτά που έστειλε που δεν νομίζω να βρω χρόνο! Χαχα! Ευτυχώς όμως έστειλε κ ένα πιο μαζεμένο δικό της αρχείο με τα βασικά. Τις εισαγωγές ανά πόσες ημέρες ποιους μήνες ανά τροφές κ τέτοια. Γενικές οδηγίες . Πως θα γίνει κ η μετάβαση από γάλα σε φαγητό .σχετικά με τον θηλασμό κ πολλά αλλα.μέχρι κ την εγκύκλιο του ΠΟΥ! 🤣🤣🤣🤣

Πάντως έχω ήδη ξεκινήσει να σημειώνω απορίες για την επόμενη φορά! 

Πολύ καλή φαίνεται η παιδίατρος σας .μπράβο !!!να διαβάσεις όσο προλάβει ς!!αχ καλά κάνεις επίσης κ δεν αγχώνεσαι για όλα..κ εγώ σε πολλά είμαι χαλαρή ...σε αλλά πάλι άκρως υπερβολική χιχιχ .

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η Katerina. είπε:

καλησπέρα κορίτσια μου.ξεκινησαμε κ εμείς φρουτοκρεμα σιγά σιγά κ τρελάθηκε από τη χαρά του ο μπέμπης μας.του αρέσει πάρα πολύ.βεβαια είμαστε ακόμη στο ένα φρούτο.το νέο μπλέντερ που πήρα τα κάνει πολύ ωραία οπότε δεν χρειάζεται βράσιμο το μήλο με λίγο νεράκι γίνεται μια χαρά.περπατουρα κ εμείς πήραμε αυτή της fisher price με το σκυλάκι.

Κατερίνα μου καλή αρχή , αν κ την κάνατε ήδη !!σας είπε ο για ρυζαλευρο ;;.επίσης αυτή την περπατούρα στράτα από πόσο μηνών κ άνω την χρησιμοποιούμε ;;ξέρεις ;;

Εγώ της έχω πάρει κ ένα αμάξι με διάφορα.πανω σαν εκπαιδευτικό...φαντάζομαι είναι για πιο μετά ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Πολύ καλή φαίνεται η παιδίατρος σας .μπράβο !!!να διαβάσεις όσο προλάβει ς!!αχ καλά κάνεις επίσης κ δεν αγχώνεσαι για όλα..κ εγώ σε πολλά είμαι χαλαρή ...σε αλλά πάλι άκρως υπερβολική χιχιχ .

 

Κατερίνα μου καλή αρχή , αν κ την κάνατε ήδη !!σας είπε ο για ρυζαλευρο ;;.επίσης αυτή την περπατούρα στράτα από πόσο μηνών κ άνω την χρησιμοποιούμε ;;ξέρεις ;;

Εγώ της έχω πάρει κ ένα αμάξι με διάφορα.πανω σαν εκπαιδευτικό...φαντάζομαι είναι για πιο μετά ..

Νταξει το αμάξι ακούγεται σούπερ τέλειο!!! Κ εγώ έβλεπα κάτι αμαξάκια στο διαδίκτυο αλλά δε νομίζω ότι θα χωράμε μέσα στο σπίτι... όταν την βάλεις πες μας εντυπώσεις της μικρής!

Και για την περπατουρα να μας πείτε κορίτσια, όσες βάζετε τα μικρά σας! Τους αρέσει; Κάθονται;;

Καλημερααα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Bestrong είπε:

Νταξει το αμάξι ακούγεται σούπερ τέλειο!!! Κ εγώ έβλεπα κάτι αμαξάκια στο διαδίκτυο αλλά δε νομίζω ότι θα χωράμε μέσα στο σπίτι... όταν την βάλεις πες μας εντυπώσεις της μικρής!

Και για την περπατουρα να μας πείτε κορίτσια, όσες βάζετε τα μικρά σας! Τους αρέσει; Κάθονται;;

Καλημερααα!!

Τα βάζουν από τόσο νωρίς ;;;ξέρεις ;;νομίζω πρέπει να αρχίσουν να ψιλό στέκονται πρώτα.....όχι ;;

Κορίτσια κάτι άλλο ;;πάρκο έχετε ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Τα βάζουν από τόσο νωρίς ;;;ξέρεις ;;νομίζω πρέπει να αρχίσουν να ψιλό στέκονται πρώτα.....όχι ;;

Κορίτσια κάτι άλλο ;;πάρκο έχετε ;;

ΚΑλε όχι από τόσο νωρίς, απλά εγώ τα χάζευα. Να στέκονται τουλάχιστον όπως λες κ εσύ...

Εμεις έχουμε ένα παρκοκρεβατο αλλά χωρίς στρώμα. Δε το έχω βάλει ακόμη. Όταν αρχίσει να κάθεται χωρίς να γέρνει τότε θα το στήσω με κουβέρτα μέσα αντι για στρώμα. Για να παίζει εκεί. Άμα καθίσει φυσικά χωρίς κλάματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια γύρισα από παιδιατρο

Θα αρχίσω με μπανάνα αλεσμένη να είναι ώριμη μου είπε θα αντικαταστήσουμε το δεκατιανό θα την δώσω 150-200 ml (αν δεν φαει δεν πειράζει ) επισης θα αρχίσουμε να πίνουνε νερό 

Μετά από 10 μερες θα αρχίσουμε λαχανικά πατάτα καρότο σέλινο κρεμμύδι 

Περπατούρα δεν νομίζω να την βάλω πάρκο έχω αλλά δεν το έχω ανοιξει ακόμα όταν θα αρχίσει να στέκεται τότε και εγω θα το δοκιμάσω αλλά κάτι μου λέει ότι δεν θα κάθετε ούτε εκεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Πολύ καλή φαίνεται η παιδίατρος σας .μπράβο !!!να διαβάσεις όσο προλάβει ς!!αχ καλά κάνεις επίσης κ δεν αγχώνεσαι για όλα..κ εγώ σε πολλά είμαι χαλαρή ...σε αλλά πάλι άκρως υπερβολική χιχιχ .

 

Κατερίνα μου καλή αρχή , αν κ την κάνατε ήδη !!σας είπε ο για ρυζαλευρο ;;.επίσης αυτή την περπατούρα στράτα από πόσο μηνών κ άνω την χρησιμοποιούμε ;;ξέρεις ;;

Εγώ της έχω πάρει κ ένα αμάξι με διάφορα.πανω σαν εκπαιδευτικό...φαντάζομαι είναι για πιο μετά ..

ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου.υποτιθεται είναι 6+αλλά νομίζω ότι θα πρέπει να στέκεται μόνο του ούτως ή άλλως το μωρο για να την χρησιμοποιήσουμε.νομιζω το 6+θα έχει να κάνει με τα παιχνίδια που έχει μπροστά να παίζει καθιστο.για ρυζαλευρο μας είπε αν θελουμε να δώσουμε όχι ακόμη βέβαια.η αλήθεια είναι ότι είπαμε να τελειώσουμε με τα φρούτα κ στην επόμενη επίσκεψη θα πούμε για τα υπόλοιπα.εσεις πως πάτε με τη φρουτοκρεμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα κορίτσια γύρισα από παιδιατρο

Θα αρχίσω με μπανάνα αλεσμένη να είναι ώριμη μου είπε θα αντικαταστήσουμε το δεκατιανό θα την δώσω 150-200 γραμμάρια (αν δεν φαει δεν πειράζει ) επισης θα αρχίσουμε να πίνουνε νερό 

Μετά από 10 μερες θα αρχίσουμε λαχανικά πατάτα καρότο σέλινο κρεμμύδι 

Περπατούρα δεν νομίζω να την βάλω πάρκο έχω αλλά δεν το έχω ανοιξει ακόμα όταν θα αρχίσει να στέκεται τότε και εγω θα το δοκιμάσω αλλά κάτι μου λέει ότι δεν θα κάθετε ούτε εκεί 

ολα καλα;; εμβλιαστηκατε ;; κι εμεις ετσι ξεκινησαμε με μπανανα...200μλ;; εμας μας ειπε  οτι η δικια μας θα φαει το πολυ 150 χαχχα κ ουτε καν τα τρωει!!!επισης λαχανικα εμεις σε εναν μηνα..

καλη αρχη ευχομαι!!

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerina. είπε:

ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου.υποτιθεται είναι 6+αλλά νομίζω ότι θα πρέπει να στέκεται μόνο του ούτως ή άλλως το μωρο για να την χρησιμοποιήσουμε.νομιζω το 6+θα έχει να κάνει με τα παιχνίδια που έχει μπροστά να παίζει καθιστο.για ρυζαλευρο μας είπε αν θελουμε να δώσουμε όχι ακόμη βέβαια.η αλήθεια είναι ότι είπαμε να τελειώσουμε με τα φρούτα κ στην επόμενη επίσκεψη θα πούμε για τα υπόλοιπα.εσεις πως πάτε με τη φρουτοκρεμα?

μια χαρα!!! ναι ετσι νομιζω πρεπει να στεκεται μονο του το μωρακι..

εμεις φρουτα κ ρυζαλευρο για εναν μηνα ..κ μετα στην επομενη επισκεψη θα μιλησουμε για τα αλλα...

σημερα φαγαμε ρυζαλευρο..της αρεσε πολυ...βεβαια παλι δε το εφαγε ολο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

ολα καλα;; εμβλιαστηκατε ;; κι εμεις ετσι ξεκινησαμε με μπανανα...200μλ;; εμας μας ειπε  οτι η δικια μας θα φαει το πολυ 150 χαχχα κ ουτε καν τα τρωει!!!επισης λαχανικα εμεις σε εναν μηνα..

καλη αρχη ευχομαι!!

μια χαρα!!! ναι ετσι νομιζω πρεπει να στεκεται μονο του το μωρακι..

εμεις φρουτα κ ρυζαλευρο για εναν μηνα ..κ μετα στην επομενη επισκεψη θα μιλησουμε για τα αλλα...

σημερα φαγαμε ρυζαλευρο..της αρεσε πολυ...βεβαια παλι δε το εφαγε ολο.

Και εμένα πολύ μου φάνηκε σαν ποσότητα για να δούμε αν θα φαει αύριο θα αρχίσω 😊

Μου είπε σε 10 μερες θα προσθέσουμε τα λαχανικά στο μεσημεριανό ή απογευματινό γεύμα μάλλον μεσημέρι θα το βάλουμε 

Θα πάτε εκδρομή ειδα ε; Τι ωραία😊 

Επισης μου είπε αν δεν φαει μην την δώσω αμέσως στήθος να αφήσω να περάσει μισή ώρα και μετά 

@Olia4μου ανέφερε και από μόνη της για blw αλλά μου λέει εγω που το δοκιμασα στα παιδεία μου δεν έτρωγαν αλλά αν θες μπορείς να το δοκιμάσεις.. της ειπα οχι θα κάνω αλεσμένο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Και εμένα πολύ μου φάνηκε σαν ποσότητα για να δούμε αν θα φαει αύριο θα αρχίσω 😊

Μου είπε σε 10 μερες θα προσθέσουμε τα λαχανικά στο μεσημεριανό ή απογευματινό γεύμα μάλλον μεσημέρι θα το βάλουμε 

Θα πάτε εκδρομή ειδα ε; Τι ωραία😊 

Επισης μου είπε αν δεν φαει μην την δώσω αμέσως στήθος να αφήσω να περάσει μισή ώρα και μετά 

@Olia4μου ανέφερε και από μόνη της για blw αλλά μου λέει εγω που το δοκιμασα στα παιδεία μου δεν έτρωγαν αλλά αν θες μπορείς να το δοκιμάσεις.. της ειπα οχι θα κάνω αλεσμένο 

Μια χαρά !!ναι νομίζω μεσημεριανό είναι τα λαχανικά ..συνήθως απογευματινό δίνουν κρέμες ..άντε καλή αρχή !!αύριο ξεκινάτε ;;

Ναι θα φύγουμε εκδρομουλα...ευκαιρία ψάχνουμε να αποδράσουμε λίγο από το κέντρο...απλώς θα γίνεται χαμός αν κρίνω από το πόσο δυσκολεύτηκαν να βρω ξενοδοχείο και δε μπορώ τον πολύ χαμό...

Και εμένα μου είπε αλλά δε μου το πρότεινε...μου είπε ακριβώς αυτό ..όπως επίσης πως πρεπειγ για αρχή να είναι όλα σαν μους σαν κρέμα κ όχι κομμάτια είναι επικίνδυνο για πνιγμό...μετά τον ,9ο εάν κάποιος θέλει αλλά γενικά ήταν αρνητική η δική μου τουλάχιστον η παιδίατρος ..

Φυσικά σκέφτομαι κ εγώ αυτό πως μπορεί να πνιγεί..απαπα...εδώ ένα κομμάτι μήλου είχε μείνει στον πολτό κ δυσκολεύτηκε απ' ο τι είδε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Μια χαρά !!ναι νομίζω μεσημεριανό είναι τα λαχανικά ..συνήθως απογευματινό δίνουν κρέμες ..άντε καλή αρχή !!αύριο ξεκινάτε ;;

Ναι θα φύγουμε εκδρομουλα...ευκαιρία ψάχνουμε να αποδράσουμε λίγο από το κέντρο...απλώς θα γίνεται χαμός αν κρίνω από το πόσο δυσκολεύτηκαν να βρω ξενοδοχείο και δε μπορώ τον πολύ χαμό...

Και εμένα μου είπε αλλά δε μου το πρότεινε...μου είπε ακριβώς αυτό ..όπως επίσης πως πρεπειγ για αρχή να είναι όλα σαν μους σαν κρέμα κ όχι κομμάτια είναι επικίνδυνο για πνιγμό...μετά τον ,9ο εάν κάποιος θέλει αλλά γενικά ήταν αρνητική η δική μου τουλάχιστον η παιδίατρος ..

Φυσικά σκέφτομαι κ εγώ αυτό πως μπορεί να πνιγεί..απαπα...εδώ ένα κομμάτι μήλου είχε μείνει στον πολτό κ δυσκολεύτηκε απ' ο τι είδε..

Καλημέρα κορίτσια 

ναι σήμερα θα ξεκινήσω και εμένα μου είπε ότι είναι επίφοβο για πνιγμό αλλά και εκείνη την ειδα σαν να μην το προτείνει και ιδιαίτερα αλλά σου λέει αν θες το κάνουμε αλλά και εγω φοβαμαι με τα κομμάτια 

Αστο αργότερα ειπα και εγω 

μου είπε και για έτοιμη κρέμα αν δεν τρώει αυτά και την ειπα θα δοκιμάσω τα φρουτάκια και βλέπουμε 

Αχ τι ωραία να περάσατε καλά 😊 εγω τελικά πηγα αυθημερόν εκδρομή δεν το τόλμησα να μεινω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έδωσα την κρέμα κορίτσια 

δεν μπορω να πω ότι πήγε και πολύ καλά αλλά δεν πειράζει.. έχει και γκρίνια.. 

Την έδωσα και νεράκι αλλά μπα 

αύριο πάλι καινούργια προσπάθεια 

μπορεί να φταίει και το εμβόλιο πρέπει να πονάει το ποδαράκι της νομίζω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Έδωσα την κρέμα κορίτσια 

δεν μπορω να πω ότι πήγε και πολύ καλά αλλά δεν πειράζει.. έχει και γκρίνια.. 

Την έδωσα και νεράκι αλλά μπα 

αύριο πάλι καινούργια προσπάθεια 

μπορεί να φταίει και το εμβόλιο πρέπει να πονάει το ποδαράκι της νομίζω 

δεν πειράζει οι πρώτες φορες είναι πιο δύσκολες σιγά σιγα θα φάει παραπάνω.συμπληρωνεις με γαλα μετά έτσι δεν είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerina. είπε:

δεν πειράζει οι πρώτες φορες είναι πιο δύσκολες σιγά σιγα θα φάει παραπάνω.συμπληρωνεις με γαλα μετά έτσι δεν είναι?

Που είπε να θηλάσω κανένα μισάωρο μετά που θα την δώσω μην το κάνω αμέσως γιατί θα ξέρει ότι αν δεν φαει θα την βάλω στήθος και θα με δυσκολέψει πιο πολύ  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Elk είπε:

Έδωσα την κρέμα κορίτσια 

δεν μπορω να πω ότι πήγε και πολύ καλά αλλά δεν πειράζει.. έχει και γκρίνια.. 

Την έδωσα και νεράκι αλλά μπα 

αύριο πάλι καινούργια προσπάθεια 

μπορεί να φταίει και το εμβόλιο πρέπει να πονάει το ποδαράκι της νομίζω 

Κι αυθημερόν μια χαρά είναι για Μίνι απόδραση ίσα να αλλάξεις παραστάσεις .

Τέλεια καλή αρχή ...σιγά σιγά θα συνηθίσει..εμένα μου είχε πει για αρχή δύο τρεις κουταλιές κ νερό σιγά μην πιει χαχαχ ..πρήστηκε το μπουτακι !;εμάς είχε πρηστεί πολύ την τελευταία φορά...

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Κι αυθημερόν μια χαρά είναι για Μίνι απόδραση ίσα να αλλάξεις παραστάσεις .

Τέλεια καλή αρχή ...σιγά σιγά θα συνηθίσει..εμένα μου είχε πει για αρχή δύο τρεις κουταλιές κ νερό σιγά μην πιει χαχαχ ..πρήστηκε το μπουτακι !;εμάς είχε πρηστεί πολύ την τελευταία φορά...

 

 

Καλημέρα κορίτσια

την προηγούμενη φορά είχε πρηστεί το μπούτι και ήταν κόκκινο αυτήν την φορά πάλι πρήστηκε αλλά πια λίγο 

εσυ τι ώρα την ταΐζεις ; Νεράκι ήπιε λίγο αλλά μην νομίζεις κατα λαθος το ήπιε 😂 

το νερό εσυ σε μπιμπερό το βάζεις ;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...