Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Να σας κάνω έκπληξη!!! Χθες απόγευμα 😊τλκ έσπασαν τα νερά. Γέννησα με καισαρική γιατί το μωρό ήταν πολύ ψηλά και υπήρχαν ακόμα δύο αναποδιες. Θα σας τα γράψω όλα αναλυτικά σύντομα.

Αααααα τελειαααα. Μπράβο συγχαρητήρια. Άντε μανούλα πάρε το νινακι σου αγκαλίτσα τώρα. ❣️❣️ Περιμένουμε νέα σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@irini5  γέννησε  08/08 36η εβδομάδα κοριτσακι 😻

@blueheart γέννησε 25/06 30η εβδομάδα αγορακι 😎

@Μαργαρίτσ γέννησε . 11/08 37η εβδομάδα  κοριτσακι 😻

@babyblue94   ΠΗΤ 30/09  κοριτσάκι 😻

@Elk     ΠΗΤ 28/08 κοριτσακι 😻

@Olia4     ΠΗΤ 23/09 αγορακι😎

@Mairy22. ΠΗΤ  24/09 αγορακι 😎

@mariakater  24/09 αγορακι😎

@Katerina. 26/09 αγοράκι 😎

@tina21.  20/10   αγοράκια😎

@do-re-mi-fa-sol-la-si. ΠΗΤ 27/09 αγοράκι 😎

@Maria1722 ΠΗΤ. 24/09 κοριτσάκι 😻

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Να σας κάνω έκπληξη!!! Χθες απόγευμα 😊τλκ έσπασαν τα νερά. Γέννησα με καισαρική γιατί το μωρό ήταν πολύ ψηλά και υπήρχαν ακόμα δύο αναποδιες. Θα σας τα γράψω όλα αναλυτικά σύντομα.

Τι ωραία κοπέλα μου ηρθε και αλλο μωρακι στην παρέα μας να σας ζήσει παντα χαρουμενη να είναι και δυνατη 💕

Θα περιμένουμε νέα σου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Είμαστε και οι δυο καλά 😊

ο μπεμπακος έχει βγει από την εντατική και είναι σε κουνακι. Μου τον δίνουν 4 φορές τη μέρα για αγκαλια και τάισμα. Είναι τοοοοοσο καλός ❤️ Είναι τώρα 2040. Ελπίζουμε μέχρι το τέλος της επόμενης εβδομάδας να έχει φτάσει τα 2200 να τον πάρουμε σπίτι. Αρχίσαμε πια να ετοιμάζουμε και το δωμάτιο του για να τον υποδεχτούμε αν και δε νομίζω να τον αφήνω από τα χέρια μου όταν τον πάρουμε μετά απ όλο αυτό που ζήσαμε. 
 

Εγώ μετράω μέρες και προσπαθώ να συνέλθω γιατί τόσο ψυχολογικά όσο και σωματικά έχω περάσει πολύ δύσκολα αυτούς τους δυο μήνες. 
 

υπομονή κορίτσια, έχετε όλες μπει στην τελική ευθεία. Λίγα πονάκια τώρα αλλά θα τα ξεχάσετε όλα μόλις πάρετε αγκαλιά τα μωράκια σας.

σας ευχαριστώ τόσο πολύ για την εξαιρετική παρέα όλους αυτούς τους μήνες ❤️❤️❤️ 

 

Κορίτσι μου αυτά είναι ευχάριστα νέα!!!!! Κράτα γερααααα!!!!!! Και μετά στο σπίτι σας θα είστε μέσα στην γλύκα και στην αγάπη!!!!! Δεν είναι εύκολο αλλά κάνε υπομονηηηη! Πέρασες τόσα λίγο έμεινε!!!! 🥰❤️🥰❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Να σας κάνω έκπληξη!!! Χθες απόγευμα 😊τλκ έσπασαν τα νερά. Γέννησα με καισαρική γιατί το μωρό ήταν πολύ ψηλά και υπήρχαν ακόμα δύο αναποδιες. Θα σας τα γράψω όλα αναλυτικά σύντομα.

Να σας ζησειιιιιιιιιι!!!!!! 🥰🥰🥰🥰🥰 Όλα τα καλά να έχετε!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Είμαστε και οι δυο καλά 😊

ο μπεμπακος έχει βγει από την εντατική και είναι σε κουνακι. Μου τον δίνουν 4 φορές τη μέρα για αγκαλια και τάισμα. Είναι τοοοοοσο καλός ❤️ Είναι τώρα 2040. Ελπίζουμε μέχρι το τέλος της επόμενης εβδομάδας να έχει φτάσει τα 2200 να τον πάρουμε σπίτι. Αρχίσαμε πια να ετοιμάζουμε και το δωμάτιο του για να τον υποδεχτούμε αν και δε νομίζω να τον αφήνω από τα χέρια μου όταν τον πάρουμε μετά απ όλο αυτό που ζήσαμε. 
 

Εγώ μετράω μέρες και προσπαθώ να συνέλθω γιατί τόσο ψυχολογικά όσο και σωματικά έχω περάσει πολύ δύσκολα αυτούς τους δυο μήνες. 
 

υπομονή κορίτσια, έχετε όλες μπει στην τελική ευθεία. Λίγα πονάκια τώρα αλλά θα τα ξεχάσετε όλα μόλις πάρετε αγκαλιά τα μωράκια σας.

σας ευχαριστώ τόσο πολύ για την εξαιρετική παρέα όλους αυτούς τους μήνες ❤️❤️❤️ 

 

Mε το καλό να τον υποδεχτείτε σπίτι σας τον μικρό ήρωα....!!!!😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Να σας κάνω έκπληξη!!! Χθες απόγευμα 😊τλκ έσπασαν τα νερά. Γέννησα με καισαρική γιατί το μωρό ήταν πολύ ψηλά και υπήρχαν ακόμα δύο αναποδιες. Θα σας τα γράψω όλα αναλυτικά σύντομα.

Να σας ζήσει!!!!Τί τέλεια....έκπληξη η μπούμπού...όλα τα καλά εύχομαι !!!❤️💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Να σας κάνω έκπληξη!!! Χθες απόγευμα 😊τλκ έσπασαν τα νερά. Γέννησα με καισαρική γιατί το μωρό ήταν πολύ ψηλά και υπήρχαν ακόμα δύο αναποδιες. Θα σας τα γράψω όλα αναλυτικά σύντομα.

Αντε μια μια περνούμε σειρα !!! Να σας ζησει πανω απ ολα υγεια ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε ;;

Εμείς είμαστε πολύ καλά σχετικά..αν εξαιρέσουμε λίγο τους πονους της καισαρικής..οι οποίοι φυσικά είναι εντελώς υποφερτή όσο βλέπουμε το μωράκι μας..

@babyblue94στο μητέρα γέννησα  τελικά .35+1..διανυομενη δλδ 36!

Αχ να ξέρεις πόσο σε νιώθω με τους πονουςσ τον προσαγωγό..κάνε υπομονή...επίσης και για τα χάπια μην νιώθεις κάπως σίγουρα θα επιτρέπονται .

@blueheartκορίτσι μου το νινακι σου είναι ένας ήρωας !!πολύ δυνατός!!δε θέλω να σκεφτώ τι πέρασες ψυχολογικα γιατί αυτά επηρεάζουν και τα σωματικά .κανε υπομονή..έχεις φανεί κι εσύ πολύ γενναία και πράγματι σε θαυμάζω για τη δύναμη σου  !!τα έχει περίφημα ως τώρα και να σκέφτεσαι μόνο αυτό..όλα θα πάνε καλά .αφού πήγαν ως τώρα με τη βοήθεια της Παναγίας..άλλωστε οι περισσότερες πιστεύω θα γεννήσουμε στο μήνα της Μεγαλόχαρης !!

@Μαργαρίτσέλα ρε συ τι ωραία !!για πες εντυπώσεις !!πως είσαι τώρα ;;εύχομαι ολόψυχα να είναι υγιές και καλότυχο το μωράκι σου !!θα περιμένουμε νέα σου .

Αχ ένα ένα θα σκάνε τα μωράκια σαν ποπ κορν αυτόν τον μήνα !έτσι πιστεύω !

Κορίτσια όσο για τους πόνους στο σώμα μην αγχώνεστε..είναι λογικό...μεγαλώνουν τα νινακια σας ..να κάνετε υπομονή και να θυμάστε όσο πιο πολύ κάτσουν τα μωράκια στην κοιλίτσα τόσο καλύτερα !!

@Elkγενικα επειδή το μωράκι είναι λίγο μικρούλι κ αδύναμο μας είπαν να δίνουμε και φόρμουλα μιας που το στήθος τις πρώτες ημέρες δεν παράγει και πολύ..οπότε ..κ κάναμε..απλώς όσο γίνεται δίναμε λιγότερα γραμμαρια..έπρεπε γιατί όπως θα ξέρετε τα μωράκια χάνουν κ βάρος όπως και το δικό μας και δε μας έπαιρνε...ειδάλλως θα μπαίναμε κ εμείς θερμοικοιτιδα.

Κάνε ασκήσεις να κατέβει όσο μπορείς !!

Γενικά βγήκαμε είμαστε σπιτάκι μας...αλλά όπως λένε η ζωή δε ξέρεις τι θα φέρει...όπως γυρναγαμε χθες από το μαιευτήριο είδαμε ένα τρακάρισμα στο δρόμο...κ βλέπω κάτω τον πατέρα μου...ερχόταν σπίτι από το νοσοκομείο να τα πούμε κ εκεί...δε φαντάζεστε τι πόνο ένιωσα..οπότε όπως καταλαβαίνετε δε χαρήκαμε καθόλου την ημέρα επιστροφής στο σπίτι..θα μπει χειρουργείο και το μόνο που ελπίζω είναι να είναι σιδερένιος .θα μπορούσε να είχε πάθει χειρότερο ήταν με μηχανάκι.δεν αναφέρω κάτι άλλο γτ πονάω αρκετά . Τέσπα.χαρμολυπη και ανάμεικτα συναισθήματα τα οποία φυσικά με βοήθεια το μικρακι μου να τα διαχειρίζομαι.

Σίγουρα κάποιος μας ματιαξε για την όμορφη μπουμπου.μας. Χαχχαχα !!

Αυτά τα νέα κορίτσια ..

Σχετικά με την γέννα ελπίζω να είναι να όλα καλά στο μητέρα και να έχεις θετικές εντυπώσεις. 

Είναι πολύ όμορφο που ήδη πήγατε σπίτι. Ναι ένα ένα θα έρχονται τα νινακια μας. Είσαι πιο ηρεμη, είσαι κανονική μανούλα τώρα ❣️ νιώθω μια οριμοτητα 😝 να κοιτάξετε να χαρείτε την κάθε στιγμή και το νινακι σας κάθε ώρα. Πολύ λυπηρό αυτό που συνέβη. Ευχομαι όλα να πάνε καλά και κάποια στιγμή απλα να τα σκέφτεσαι.  😌🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε ;;

Εμείς είμαστε πολύ καλά σχετικά..αν εξαιρέσουμε λίγο τους πονους της καισαρικής..οι οποίοι φυσικά είναι εντελώς υποφερτή όσο βλέπουμε το μωράκι μας..

@babyblue94στο μητέρα γέννησα  τελικά .35+1..διανυομενη δλδ 36!

Αχ να ξέρεις πόσο σε νιώθω με τους πονουςσ τον προσαγωγό..κάνε υπομονή...επίσης και για τα χάπια μην νιώθεις κάπως σίγουρα θα επιτρέπονται .

@blueheartκορίτσι μου το νινακι σου είναι ένας ήρωας !!πολύ δυνατός!!δε θέλω να σκεφτώ τι πέρασες ψυχολογικα γιατί αυτά επηρεάζουν και τα σωματικά .κανε υπομονή..έχεις φανεί κι εσύ πολύ γενναία και πράγματι σε θαυμάζω για τη δύναμη σου  !!τα έχει περίφημα ως τώρα και να σκέφτεσαι μόνο αυτό..όλα θα πάνε καλά .αφού πήγαν ως τώρα με τη βοήθεια της Παναγίας..άλλωστε οι περισσότερες πιστεύω θα γεννήσουμε στο μήνα της Μεγαλόχαρης !!

@Μαργαρίτσέλα ρε συ τι ωραία !!για πες εντυπώσεις !!πως είσαι τώρα ;;εύχομαι ολόψυχα να είναι υγιές και καλότυχο το μωράκι σου !!θα περιμένουμε νέα σου .

Αχ ένα ένα θα σκάνε τα μωράκια σαν ποπ κορν αυτόν τον μήνα !έτσι πιστεύω !

Κορίτσια όσο για τους πόνους στο σώμα μην αγχώνεστε..είναι λογικό...μεγαλώνουν τα νινακια σας ..να κάνετε υπομονή και να θυμάστε όσο πιο πολύ κάτσουν τα μωράκια στην κοιλίτσα τόσο καλύτερα !!

@Elkγενικα επειδή το μωράκι είναι λίγο μικρούλι κ αδύναμο μας είπαν να δίνουμε και φόρμουλα μιας που το στήθος τις πρώτες ημέρες δεν παράγει και πολύ..οπότε ..κ κάναμε..απλώς όσο γίνεται δίναμε λιγότερα γραμμαρια..έπρεπε γιατί όπως θα ξέρετε τα μωράκια χάνουν κ βάρος όπως και το δικό μας και δε μας έπαιρνε...ειδάλλως θα μπαίναμε κ εμείς θερμοικοιτιδα.

Κάνε ασκήσεις να κατέβει όσο μπορείς !!

Γενικά βγήκαμε είμαστε σπιτάκι μας...αλλά όπως λένε η ζωή δε ξέρεις τι θα φέρει...όπως γυρναγαμε χθες από το μαιευτήριο είδαμε ένα τρακάρισμα στο δρόμο...κ βλέπω κάτω τον πατέρα μου...ερχόταν σπίτι από το νοσοκομείο να τα πούμε κ εκεί...δε φαντάζεστε τι πόνο ένιωσα..οπότε όπως καταλαβαίνετε δε χαρήκαμε καθόλου την ημέρα επιστροφής στο σπίτι..θα μπει χειρουργείο και το μόνο που ελπίζω είναι να είναι σιδερένιος .θα μπορούσε να είχε πάθει χειρότερο ήταν με μηχανάκι.δεν αναφέρω κάτι άλλο γτ πονάω αρκετά . Τέσπα.χαρμολυπη και ανάμεικτα συναισθήματα τα οποία φυσικά με βοήθεια το μικρακι μου να τα διαχειρίζομαι.

Σίγουρα κάποιος μας ματιαξε για την όμορφη μπουμπου.μας. Χαχχαχα !!

Αυτά τα νέα κορίτσια ..

Εύχομαι όλα να πάνε καλά με το μπαμπά σου και να έρθει γρήγορα και εκείνος να δει την εγγονουλα του.Πολυ όμορφα που βγηκατε και πάτε σπιτάκι σας και σιγά σιγά θα βρείτε τους ρυθμούς σας.ευχομαι ότι καλύτερο στη νέα σας ζωή παρέα με την κούκλα σας.οποτε προλαβαινεις να μας λες τα νέα σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε ;;

Εμείς είμαστε πολύ καλά σχετικά..αν εξαιρέσουμε λίγο τους πονους της καισαρικής..οι οποίοι φυσικά είναι εντελώς υποφερτή όσο βλέπουμε το μωράκι μας..

@babyblue94στο μητέρα γέννησα  τελικά .35+1..διανυομενη δλδ 36!

Αχ να ξέρεις πόσο σε νιώθω με τους πονουςσ τον προσαγωγό..κάνε υπομονή...επίσης και για τα χάπια μην νιώθεις κάπως σίγουρα θα επιτρέπονται .

@blueheartκορίτσι μου το νινακι σου είναι ένας ήρωας !!πολύ δυνατός!!δε θέλω να σκεφτώ τι πέρασες ψυχολογικα γιατί αυτά επηρεάζουν και τα σωματικά .κανε υπομονή..έχεις φανεί κι εσύ πολύ γενναία και πράγματι σε θαυμάζω για τη δύναμη σου  !!τα έχει περίφημα ως τώρα και να σκέφτεσαι μόνο αυτό..όλα θα πάνε καλά .αφού πήγαν ως τώρα με τη βοήθεια της Παναγίας..άλλωστε οι περισσότερες πιστεύω θα γεννήσουμε στο μήνα της Μεγαλόχαρης !!

@Μαργαρίτσέλα ρε συ τι ωραία !!για πες εντυπώσεις !!πως είσαι τώρα ;;εύχομαι ολόψυχα να είναι υγιές και καλότυχο το μωράκι σου !!θα περιμένουμε νέα σου .

Αχ ένα ένα θα σκάνε τα μωράκια σαν ποπ κορν αυτόν τον μήνα !έτσι πιστεύω !

Κορίτσια όσο για τους πόνους στο σώμα μην αγχώνεστε..είναι λογικό...μεγαλώνουν τα νινακια σας ..να κάνετε υπομονή και να θυμάστε όσο πιο πολύ κάτσουν τα μωράκια στην κοιλίτσα τόσο καλύτερα !!

@Elkγενικα επειδή το μωράκι είναι λίγο μικρούλι κ αδύναμο μας είπαν να δίνουμε και φόρμουλα μιας που το στήθος τις πρώτες ημέρες δεν παράγει και πολύ..οπότε ..κ κάναμε..απλώς όσο γίνεται δίναμε λιγότερα γραμμαρια..έπρεπε γιατί όπως θα ξέρετε τα μωράκια χάνουν κ βάρος όπως και το δικό μας και δε μας έπαιρνε...ειδάλλως θα μπαίναμε κ εμείς θερμοικοιτιδα.

Κάνε ασκήσεις να κατέβει όσο μπορείς !!

Γενικά βγήκαμε είμαστε σπιτάκι μας...αλλά όπως λένε η ζωή δε ξέρεις τι θα φέρει...όπως γυρναγαμε χθες από το μαιευτήριο είδαμε ένα τρακάρισμα στο δρόμο...κ βλέπω κάτω τον πατέρα μου...ερχόταν σπίτι από το νοσοκομείο να τα πούμε κ εκεί...δε φαντάζεστε τι πόνο ένιωσα..οπότε όπως καταλαβαίνετε δε χαρήκαμε καθόλου την ημέρα επιστροφής στο σπίτι..θα μπει χειρουργείο και το μόνο που ελπίζω είναι να είναι σιδερένιος .θα μπορούσε να είχε πάθει χειρότερο ήταν με μηχανάκι.δεν αναφέρω κάτι άλλο γτ πονάω αρκετά . Τέσπα.χαρμολυπη και ανάμεικτα συναισθήματα τα οποία φυσικά με βοήθεια το μικρακι μου να τα διαχειρίζομαι.

Σίγουρα κάποιος μας ματιαξε για την όμορφη μπουμπου.μας. Χαχχαχα !!

Αυτά τα νέα κορίτσια ..

Όλα καλά πήγαν κορίτσι μου αφού γυρίσατε και στο σπίτι σας θα βρείτε τους ρυθμού σας… μου το είπε και εμένα η μαία εχτές που κάναμε συνάντηση ότι τα μωρά όταν γεννηθούν τις πρώτες μερες χάνουν καποια γραμμάρια.. καλά εκανες και έδωσες έτοιμο δεν είναι κακο, θα το βάζεις και στο στήθος σου σιγά σιγά θα έχεις πιο πολύ γαλα.. θέλει υπομονή και θα πάνε όλα καλά 😊

Να μας γραφής τα νέα σου όποτε θα έχεις χρόνο 💕

μεγαλη ατυχία αυτό που έτυχε με τον μπαμπά σου εύχομαι γρήγορα να γίνει καλά να έρθει να σας δει.. περαστικά να είναι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Katerina. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου τι κάνετε?φύγατε για 3ημερο?εμείς εδώ...

Καλησπέρα. Και εμείς εδώ. Μόνο για κάνα μπανάκι και πάλι πίσω. 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τώρα που χαλάρωσα λίγο θα σας τα πω. Την Πέμπτη όπως σας είχα γράψει δεν ήμουν καλά. Ένιωθα έναν πόνο ψηλά κάτω από το στήθος. Τλκ περπάτησα λίγο και με άφησε. Πήγα και το μεσημέρι στον γιατρό...δεν είδαμε κάτι περίεργο αλλά εγώ το προαίσθημα το είχα. Σπάσανε τα νερά το απόγευμα...Στην αρχή είδα λίγο αίμα με υγρό...μετά παλίρροια...Φύγαμε άρον άρον για το μαιευτήριο. Εδώ να σημειώσω ότι ούτε τα ρούχα εξόδου του μωρού δεν πήρα ούτε το κάθισμα αυτοκινήτου για να το φέρω πίσω από την ταραχή μου. Το μωρό ήταν πάρα πολύ ψηλά, διαστολή είχα 2, τα υγρά μου ήταν πράσινα που αποδεικνύει ότι το μωράκι είχε κάνει κακακια κατι που μπορεί μου είπαν να είναι επικίνδυνο. Πήγαμε καισαρική κι εκεί μάλιστα είδαν το μωρό σαν κοκορέτσι μπλεγμένο στον ομφάλιο λώρο...ίσως γι αυτό να ένιωθα από το πρωί δυσφορία. Τλκ η καισαρική σαν διαδικασία έμοιαζε παιχνιδάκι καθώς σε ένα τέταρτο είχα το μωράκι δίπλα μου. Το βράδυ, ωστόσο, όταν έφυγε η επήρεια της αναισθησίας πολύς ο πόνος. Πραγματικά, είχα αρχίσει να ανησυχώ και έπαιρνα τα παυσίπονα το ένα μετά το άλλο. Ευτυχώς όμως από την επόμενη μέρα έφτιαξαν τα πράγματα και τώρα 3 η μέρα είμαι λειτουργική σε πολύ μεγάλο βαθμό. Γέννησα σε ιδιωτική κλινική και η βοήθεια των κοριτσιών ήταν σωτηρια. Το άλλαζαν το έπλεναν και το κρατούσαν και το βράδυ αν ήθελα. Προτίμησα να το κρατήσω στο δωμάτιο αν και την πρώτη βραδιά από τους πόνους δεν άντεξα και τους το έδωσα ξημερώματα για να συνελθω λίγο...Γενικά, σου δίνουν τα πάντα σαν δωράκι διάφορες εταιρείες οπότε μην αγοράζετε κρέμες, είδη υγιεινής κτλ...Τέλος για το πώς ένιωσα που έγινα μαμά δεν μπορώ να το εκφράσω με λέξεις. Θα το νιώσετε σύντομα κι εσείς.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Κορίτσια τώρα που χαλάρωσα λίγο θα σας τα πω. Την Πέμπτη όπως σας είχα γράψει δεν ήμουν καλά. Ένιωθα έναν πόνο ψηλά κάτω από το στήθος. Τλκ περπάτησα λίγο και με άφησε. Πήγα και το μεσημέρι στον γιατρό...δεν είδαμε κάτι περίεργο αλλά εγώ το προαίσθημα το είχα. Σπάσανε τα νερά το απόγευμα...Στην αρχή είδα λίγο αίμα με υγρό...μετά παλίρροια...Φύγαμε άρον άρον για το μαιευτήριο. Εδώ να σημειώσω ότι ούτε τα ρούχα εξόδου του μωρού δεν πήρα ούτε το κάθισμα αυτοκινήτου για να το φέρω πίσω από την ταραχή μου. Το μωρό ήταν πάρα πολύ ψηλά, διαστολή είχα 2, τα υγρά μου ήταν πράσινα που αποδεικνύει ότι το μωράκι είχε κάνει κακακια κατι που μπορεί μου είπαν να είναι επικίνδυνο. Πήγαμε καισαρική κι εκεί μάλιστα είδαν το μωρό σαν κοκορέτσι μπλεγμένο στον ομφάλιο λώρο...ίσως γι αυτό να ένιωθα από το πρωί δυσφορία. Τλκ η καισαρική σαν διαδικασία έμοιαζε παιχνιδάκι καθώς σε ένα τέταρτο είχα το μωράκι δίπλα μου. Το βράδυ, ωστόσο, όταν έφυγε η επήρεια της αναισθησίας πολύς ο πόνος. Πραγματικά, είχα αρχίσει να ανησυχώ και έπαιρνα τα παυσίπονα το ένα μετά το άλλο. Ευτυχώς όμως από την επόμενη μέρα έφτιαξαν τα πράγματα και τώρα 3 η μέρα είμαι λειτουργική σε πολύ μεγάλο βαθμό. Γέννησα σε ιδιωτική κλινική και η βοήθεια των κοριτσιών ήταν σωτηρια. Το άλλαζαν το έπλεναν και το κρατούσαν και το βράδυ αν ήθελα. Προτίμησα να το κρατήσω στο δωμάτιο αν και την πρώτη βραδιά από τους πόνους δεν άντεξα και τους το έδωσα ξημερώματα για να συνελθω λίγο...Γενικά, σου δίνουν τα πάντα σαν δωράκι διάφορες εταιρείες οπότε μην αγοράζετε κρέμες, είδη υγιεινής κτλ...Τέλος για το πώς ένιωσα που έγινα μαμά δεν μπορώ να το εκφράσω με λέξεις. Θα το νιώσετε σύντομα κι εσείς.

 

Καλημέρα κορίτσια

Ολα πήγαν καλά κορίτσι μου ανυπομονώ να το ζήσω και εγώ να σας ζήσει το μωρακι σας να είναι πάντα γερο και ευτυχισμένο 😊💕

Στον υπέροχο ο γιατρός δεν είχε δει ότι είχε τυλιχτεί με το λώρο; 
ειχες αμέσως πόνους όταν έσπασαν τα νερά και έφυγες αμέσως για το μαιευτήριο ; 
γιατί εμένα η μαία μου είπε να μην φυγω κατευθείαν να περιμένω λίγο με το πάσο μου γιατί έχω και ταξίδι και έχω πολύ χρόνο μπροστά μου 

και εμένα ψηλά είναι ακόμα δεν έχει πέσει προσπαθω με ασκήσεις να το βοηθησω αλλά ακόμα δεν είχα κάποιο αποτέλεσμα 

Ποσα γραμμάρια βγήκε το μωρακι σου ; Με το θηλασμό πως τα πάτε ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Katerina. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου τι κάνετε?φύγατε για 3ημερο?εμείς εδώ...

Καλημέρα 

όχι και εμείς δεν έχουμε πάει πουθενά αλλα δεν μπορούσαμε και να παμε μην σπάσουν τίποτα νερά και δεν ειμαι στο σπίτι μου..

δεν πειράζει να είμαστε καλά να παμε του χρόνου με τα μωράκια μας 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Κορίτσια τώρα που χαλάρωσα λίγο θα σας τα πω. Την Πέμπτη όπως σας είχα γράψει δεν ήμουν καλά. Ένιωθα έναν πόνο ψηλά κάτω από το στήθος. Τλκ περπάτησα λίγο και με άφησε. Πήγα και το μεσημέρι στον γιατρό...δεν είδαμε κάτι περίεργο αλλά εγώ το προαίσθημα το είχα. Σπάσανε τα νερά το απόγευμα...Στην αρχή είδα λίγο αίμα με υγρό...μετά παλίρροια...Φύγαμε άρον άρον για το μαιευτήριο. Εδώ να σημειώσω ότι ούτε τα ρούχα εξόδου του μωρού δεν πήρα ούτε το κάθισμα αυτοκινήτου για να το φέρω πίσω από την ταραχή μου. Το μωρό ήταν πάρα πολύ ψηλά, διαστολή είχα 2, τα υγρά μου ήταν πράσινα που αποδεικνύει ότι το μωράκι είχε κάνει κακακια κατι που μπορεί μου είπαν να είναι επικίνδυνο. Πήγαμε καισαρική κι εκεί μάλιστα είδαν το μωρό σαν κοκορέτσι μπλεγμένο στον ομφάλιο λώρο...ίσως γι αυτό να ένιωθα από το πρωί δυσφορία. Τλκ η καισαρική σαν διαδικασία έμοιαζε παιχνιδάκι καθώς σε ένα τέταρτο είχα το μωράκι δίπλα μου. Το βράδυ, ωστόσο, όταν έφυγε η επήρεια της αναισθησίας πολύς ο πόνος. Πραγματικά, είχα αρχίσει να ανησυχώ και έπαιρνα τα παυσίπονα το ένα μετά το άλλο. Ευτυχώς όμως από την επόμενη μέρα έφτιαξαν τα πράγματα και τώρα 3 η μέρα είμαι λειτουργική σε πολύ μεγάλο βαθμό. Γέννησα σε ιδιωτική κλινική και η βοήθεια των κοριτσιών ήταν σωτηρια. Το άλλαζαν το έπλεναν και το κρατούσαν και το βράδυ αν ήθελα. Προτίμησα να το κρατήσω στο δωμάτιο αν και την πρώτη βραδιά από τους πόνους δεν άντεξα και τους το έδωσα ξημερώματα για να συνελθω λίγο...Γενικά, σου δίνουν τα πάντα σαν δωράκι διάφορες εταιρείες οπότε μην αγοράζετε κρέμες, είδη υγιεινής κτλ...Τέλος για το πώς ένιωσα που έγινα μαμά δεν μπορώ να το εκφράσω με λέξεις. Θα το νιώσετε σύντομα κι εσείς.

 

Ευχαριστούμε που μας θυμήθηκες και μας είπες τα νέα σου. Καλά έκανες και ακολούθησες αυτό που ένιωθες, να που έπραξες σωστά. Καλά ο γιατρός την ίδια μέρα κιόλας δεν είδε μπλέξιμο; Περίεργο. Εγώ τώρα όποτε πίσω, πάντα κοιτάει να μην έχει μπλεχτεί. 

Τέλος πάντων, όλα πήγανε καλά και επιτέλους είδες το μωράκι σου. Ανυπομονούμε όλες να το ζήσουμε, φαντάζομαι αυτό που λες ότι δεν περιγράφεται❣️❣️ Εύχομαι να το χαίρεστε και να το καμαρωνεις 🥰🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Κορίτσια τώρα που χαλάρωσα λίγο θα σας τα πω. Την Πέμπτη όπως σας είχα γράψει δεν ήμουν καλά. Ένιωθα έναν πόνο ψηλά κάτω από το στήθος. Τλκ περπάτησα λίγο και με άφησε. Πήγα και το μεσημέρι στον γιατρό...δεν είδαμε κάτι περίεργο αλλά εγώ το προαίσθημα το είχα. Σπάσανε τα νερά το απόγευμα...Στην αρχή είδα λίγο αίμα με υγρό...μετά παλίρροια...Φύγαμε άρον άρον για το μαιευτήριο. Εδώ να σημειώσω ότι ούτε τα ρούχα εξόδου του μωρού δεν πήρα ούτε το κάθισμα αυτοκινήτου για να το φέρω πίσω από την ταραχή μου. Το μωρό ήταν πάρα πολύ ψηλά, διαστολή είχα 2, τα υγρά μου ήταν πράσινα που αποδεικνύει ότι το μωράκι είχε κάνει κακακια κατι που μπορεί μου είπαν να είναι επικίνδυνο. Πήγαμε καισαρική κι εκεί μάλιστα είδαν το μωρό σαν κοκορέτσι μπλεγμένο στον ομφάλιο λώρο...ίσως γι αυτό να ένιωθα από το πρωί δυσφορία. Τλκ η καισαρική σαν διαδικασία έμοιαζε παιχνιδάκι καθώς σε ένα τέταρτο είχα το μωράκι δίπλα μου. Το βράδυ, ωστόσο, όταν έφυγε η επήρεια της αναισθησίας πολύς ο πόνος. Πραγματικά, είχα αρχίσει να ανησυχώ και έπαιρνα τα παυσίπονα το ένα μετά το άλλο. Ευτυχώς όμως από την επόμενη μέρα έφτιαξαν τα πράγματα και τώρα 3 η μέρα είμαι λειτουργική σε πολύ μεγάλο βαθμό. Γέννησα σε ιδιωτική κλινική και η βοήθεια των κοριτσιών ήταν σωτηρια. Το άλλαζαν το έπλεναν και το κρατούσαν και το βράδυ αν ήθελα. Προτίμησα να το κρατήσω στο δωμάτιο αν και την πρώτη βραδιά από τους πόνους δεν άντεξα και τους το έδωσα ξημερώματα για να συνελθω λίγο...Γενικά, σου δίνουν τα πάντα σαν δωράκι διάφορες εταιρείες οπότε μην αγοράζετε κρέμες, είδη υγιεινής κτλ...Τέλος για το πώς ένιωσα που έγινα μαμά δεν μπορώ να το εκφράσω με λέξεις. Θα το νιώσετε σύντομα κι εσείς.

 

Το ένστικτο σου λειτούργησε σωστά και έκανες αυτό που έπρεπε για σένα και το μωράκι σου.με το καλό να βγείτε και να πάτε σπιτάκι σας.ευχαριστουμε που μοιράστηκες την εμπειρία σου να παίρνουμε όλες δύναμη.οσο για το συναίσθημα σίγουρα δεν μπορείς να το περιγράψεις.οτι καλύτερο για όλους σας εύχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου !!!πως είστε ;;

Εμείς εδώ αϋπνίες χαχαχα !!

Θα πάμε τριήμερα του χρόνου ...με τα νέα μας μέλη !!

@Μαργαρίτσκορίτσι μου μια χαρά όλα πήγαν καλά !!αυτή η περιτύλιξη συμβαίνει πολλές φορές..αυτό με τα υγρά και το χρώμα πρώτη φορά το άκουσα !!τέλος καλό όλα καλά !ναι η καισαρική είναι πολύ εύκολη εκείνη την ώρα !!μερα με τη μέρα θα είσαι καλύτερα !!περπατά όσο μπορείς και μην αμελείς το φαγητό..εγώ δεν περπατούσα από τον πόνο τοσο κ άργησε να ενεργοποιηθεί το έντερο .. γιατί φαντάζομαι θα έχεις κ λίγους παροδικός πόνους και στα όργανα γενικά που ξαναπαίρνουν τη θέση τους όπως εγώ..!

Με το καλό να βγείτε από το νοσοκομείο !λογικά αύριο ε ;;

Αχ κορίτσια μου κάντε λίγη υπομονή ακόμα κ σε λίγο θα κρατάτε όλες τα μωράκια σας στα χέρια !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου !!!πως είστε ;;

Εμείς εδώ αϋπνίες χαχαχα !!

Θα πάμε τριήμερα του χρόνου ...με τα νέα μας μέλη !!

@Μαργαρίτσκορίτσι μου μια χαρά όλα πήγαν καλά !!αυτή η περιτύλιξη συμβαίνει πολλές φορές..αυτό με τα υγρά και το χρώμα πρώτη φορά το άκουσα !!τέλος καλό όλα καλά !ναι η καισαρική είναι πολύ εύκολη εκείνη την ώρα !!μερα με τη μέρα θα είσαι καλύτερα !!περπατά όσο μπορείς και μην αμελείς το φαγητό..εγώ δεν περπατούσα από τον πόνο τοσο κ άργησε να ενεργοποιηθεί το έντερο .. γιατί φαντάζομαι θα έχεις κ λίγους παροδικός πόνους και στα όργανα γενικά που ξαναπαίρνουν τη θέση τους όπως εγώ..!

Με το καλό να βγείτε από το νοσοκομείο !λογικά αύριο ε ;;

Αχ κορίτσια μου κάντε λίγη υπομονή ακόμα κ σε λίγο θα κρατάτε όλες τα μωράκια σας στα χέρια !!

Έχεις τις πιο γλυκιές αϋπνίες χαλαλι όλα για το μωράκι σου.πως τα πάτε με θηλασμό?τα καταφέρνετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι κορίτσια ...πείτε μας για τον θηλασμό. Μάλλον είναι η μεγάλη μας ανησυχία 

Σας έμαθαν στον νοσοκομείο; Τώρα στο σπίτι είναι εύκολο; . Απλά όταν πεινάει το βάζεις πάνω ;πως γίνεται; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ο θηλασμός είναι τελικά κάτι τελείως φυσικό ..εμείς παρόλο που του δίναμε φόρμουλα κ είχα αγχωθει πολύ γιατί όλο κ αυξανόταν το ξένο τα καταφέρνουμε στο σπίτι... 

Τα κορίτσια στο μαιευτήριο προσωπικα με βοήθησαν πααααρα πολύ !την πρώτη ημέρα στο σπίτι τα βρήκα σκούρα πήρα και δύο μαίες μήπως έρχονταν από το σπίτι αλλά δε μπορούσαν κ έτσι το πάλεψα όσο μπορούσα μονη.εφτιαχνα και ξένο κ δε δεχόταν ούτε αυτο..κ εμείς φυσικά επειδή είμαστε μωράκια ελλειποβαρη δεν έχουμε περιθώριο να χανοτμε κ άλλα γραμμάρια ..

Εγώ θα σας συμβουλευα να μην αγχωθειτε όπως εγώ με αυτό το θέμα.επισης η υποστήριξη από τον σύζυγο παίζει τεράστιο ρόλο για να μην τα παρατήσουμε..

Οπότε εσείς αν δεν έχετε πρόβλημα με εσώ θηλές και δε δώσετε φόρμουλα όλα καλά θα είναι !!απλώς επειδή είναι μικρά κοιμούνται συνέχεια πάνω στις θηλές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Κορίτσια ο θηλασμός είναι τελικά κάτι τελείως φυσικό ..εμείς παρόλο που του δίναμε φόρμουλα κ είχα αγχωθει πολύ γιατί όλο κ αυξανόταν το ξένο τα καταφέρνουμε στο σπίτι... 

Τα κορίτσια στο μαιευτήριο προσωπικα με βοήθησαν πααααρα πολύ !την πρώτη ημέρα στο σπίτι τα βρήκα σκούρα πήρα και δύο μαίες μήπως έρχονταν από το σπίτι αλλά δε μπορούσαν κ έτσι το πάλεψα όσο μπορούσα μονη.εφτιαχνα και ξένο κ δε δεχόταν ούτε αυτο..κ εμείς φυσικά επειδή είμαστε μωράκια ελλειποβαρη δεν έχουμε περιθώριο να χανοτμε κ άλλα γραμμάρια ..

Εγώ θα σας συμβουλευα να μην αγχωθειτε όπως εγώ με αυτό το θέμα.επισης η υποστήριξη από τον σύζυγο παίζει τεράστιο ρόλο για να μην τα παρατήσουμε..

Οπότε εσείς αν δεν έχετε πρόβλημα με εσώ θηλές και δε δώσετε φόρμουλα όλα καλά θα είναι !!απλώς επειδή είναι μικρά κοιμούνται συνέχεια πάνω στις θηλές!

Η μαία μου ειπε Θέλει υπομονή ο θηλασμός και ειναι αρκετά δυσκολο κομματι μέχρι να το βρούμε

και είναι λογικό όταν έχουμε και ένα μικρό μωρακι αν δούμε ότι ζορίζετε με το θηλασμό θα δώσουμε και ξένο δεν πας παίρνει να χασει πολλά γραμμάρια αλλά κορίτσι μου έτσι όπως μας τα λες πιστεύω ότι τα πας περίφημα και μπράβο σου αλλά μπράβο και στον αντρα σου που σε βοηθάει είναι πολύ σημαντικό να τους έχουμε δίπλα μας σε όλο αυτό να μας στηρίζουν 

η μαία του γιατρού ήταν τελικά μαζί σου ; Ή μόνο τα κορίτσια της κλινικής είχες που σε βοήθησαν ; 
 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

Κορίτσια ο θηλασμός είναι τελικά κάτι τελείως φυσικό ..εμείς παρόλο που του δίναμε φόρμουλα κ είχα αγχωθει πολύ γιατί όλο κ αυξανόταν το ξένο τα καταφέρνουμε στο σπίτι... 

Τα κορίτσια στο μαιευτήριο προσωπικα με βοήθησαν πααααρα πολύ !την πρώτη ημέρα στο σπίτι τα βρήκα σκούρα πήρα και δύο μαίες μήπως έρχονταν από το σπίτι αλλά δε μπορούσαν κ έτσι το πάλεψα όσο μπορούσα μονη.εφτιαχνα και ξένο κ δε δεχόταν ούτε αυτο..κ εμείς φυσικά επειδή είμαστε μωράκια ελλειποβαρη δεν έχουμε περιθώριο να χανοτμε κ άλλα γραμμάρια ..

Εγώ θα σας συμβουλευα να μην αγχωθειτε όπως εγώ με αυτό το θέμα.επισης η υποστήριξη από τον σύζυγο παίζει τεράστιο ρόλο για να μην τα παρατήσουμε..

Οπότε εσείς αν δεν έχετε πρόβλημα με εσώ θηλές και δε δώσετε φόρμουλα όλα καλά θα είναι !!απλώς επειδή είναι μικρά κοιμούνται συνέχεια πάνω στις θηλές!

Συμφωνώ απόλυτα με όλα όσα είπες. Εγώ είμαι στην 3η μέρα και τώρα άρχισα να βγάζω σιγά-σιγά γάλα. Αναγκαστικά έδινα ξένο γιατί το μωράκι γεννήθηκε 2500 κιλά και την επόμενη είχε χάσει πάνω από 100 γραμμάρια. Δεν είχα πολλά περιθώρια. Απλά μέχρι να κατέβει έκανα και τα 2 για να συνηθίσει ο οργανισμός. Ελπίζω τώρα που θα πάω σπίτι να καταφέρω να δίνω μόνο δικό μου. Όλες οι κοπέλες εδώ με βοηθάνε πολύ. Αυτό ότι κοιμούνται πάνω στις θηλές πόσο ισχύει!!! Εμένα αν το πάρει ο ύπνος δεν ξυπνάει με τίποτα. Γενικά, είναι πολύ κουραστική διαδικασία μέχρι να πετύχει. Θέλει υπομονή! Μετά θα γίνει ρουτίνα όμως πιστεύω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια

Ολα πήγαν καλά κορίτσι μου ανυπομονώ να το ζήσω και εγώ να σας ζήσει το μωρακι σας να είναι πάντα γερο και ευτυχισμένο 😊💕

Στον υπέροχο ο γιατρός δεν είχε δει ότι είχε τυλιχτεί με το λώρο; 
ειχες αμέσως πόνους όταν έσπασαν τα νερά και έφυγες αμέσως για το μαιευτήριο ; 
γιατί εμένα η μαία μου είπε να μην φυγω κατευθείαν να περιμένω λίγο με το πάσο μου γιατί έχω και ταξίδι και έχω πολύ χρόνο μπροστά μου 

και εμένα ψηλά είναι ακόμα δεν έχει πέσει προσπαθω με ασκήσεις να το βοηθησω αλλά ακόμα δεν είχα κάποιο αποτέλεσμα 

Ποσα γραμμάρια βγήκε το μωρακι σου ; Με το θηλασμό πως τα πάτε ;

Όχι, δεν είχε δει κάτι δυστυχώς! Ή δεν είχε τυλιχθεί ακόμη ή δεν φαινόταν. Εμένα έσπασαν τα νερά αλλά δεν είχα πόνους. Τους πόνους της γέννας δηλαδή...σπασμούς και τέτοια...δεν τα έζησα ποτέ! Απλά ένιωθα τα νερά να τρέχουν.  Επειδή όμως το μαιευτήριο είναι μια ώρα μακριά από το σπίτι μου αγχώθηκα και έφυγα γρήγορα.  Με ρωτούσε κι ο γιατρός στο τηλ μέσα στην ταραχή μου αν νιώθω το μωρό και εγώ δεν μπορούσα να καταλάβω. Είχα φοβηθεί. Ευτυχώς όμως όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...