Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βάψιμο μαλλιών σε εγκυμοσύνη!


Mimi26

Recommended Posts

Κορίτσια μου καλησπέρα θα μπορούσες να μου πει κάποια κοπέλα να γνωρίζει πού βρίσκεται σε εγκυμοσύνη τι επιτρέπεται από βάψιμο στα μαλλιά; Επιτρέπεται βαφή η ρεφλέ η ανταύγειες αν ναι από ποια εβδομάδα κ έπειτα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα. Επειδή ρώτησα πρόσφατα τον γιατρό μου αυτό που μου είπε είναι ότι κατά το πρώτο τρίμηνο μπορώ μόνο με φυτική βαφή. Μετά το 1ο τρίμηνο μου δίνει το οκ και για κανονική βαφή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα θα μπορούσες να μου πει κάποια κοπέλα να γνωρίζει πού βρίσκεται σε εγκυμοσύνη τι επιτρέπεται από βάψιμο στα μαλλιά; Επιτρέπεται βαφή η ρεφλέ η ανταύγειες αν ναι από ποια εβδομάδα κ έπειτα;

Κορίτσι με το καλό...ποια εβδομάδα είσαι? Εγώ δεν έτυχε να τα βάψω, αν το έκανα θα έκανα φυτικη κ οχι ρίζα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα θα μπορούσες να μου πει κάποια κοπέλα να γνωρίζει πού βρίσκεται σε εγκυμοσύνη τι επιτρέπεται από βάψιμο στα μαλλιά; Επιτρέπεται βαφή η ρεφλέ η ανταύγειες αν ναι από ποια εβδομάδα κ έπειτα;

Καλησπέρα Μίμη, με το καλό τα μωράκια σου!

Εγώ είμαι 30η εβδομάδα, ο γυναικολόγος μου είχε επιτρέψει μετά τη 17η εβδομάδα να τα βάψω και μόνο με φυτική.

Τα έβαψα τότε μια φορά και θα τα βάψω άλλη μια φορά μέχρι να γεννησω.

Καλό είναι να είσαι σε ανοιχτό χώρο αν αποφασίσεις να κάνεις κάποια βαφή γιατί δε κάνει να μυρίζουμε καθόλου τη βαφή. Νομίζω αυτό είναι που επηρεάζει και βλάπτει το έμβρυο και όχι τόσο η άποψη πως περνάνε χημικά από το δέρμα και φτάνουν ως το έμβρυο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσι με το καλό...ποια εβδομάδα είσαι? Εγώ δεν έτυχε να τα βάψω, αν το έκανα θα έκανα φυτικη κ οχι ρίζα.. 

Κοριτσια είμαι 8 η εβδομάδα, αλλά έχω το γάμο και ήθελα να κάνω η ανταύγειες (όχι από είχα λίγο πιο κάτω ) η ρεφλέ. Μου είπαν πως το ρεφλέ δεν έχει αμμωνία.... Για αυτό ρωτάω αν ξέρει κάποια κοπέλα σίγουρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Κοριτσια είμαι 8 η εβδομάδα, αλλά έχω το γάμο και ήθελα να κάνω η ανταύγειες (όχι από είχα λίγο πιο κάτω ) η ρεφλέ. Μου είπαν πως το ρεφλέ δεν έχει αμμωνία.... Για αυτό ρωτάω αν ξέρει κάποια κοπέλα σίγουρα!

Γειά σου Μιμή! Εμένα μου είχε πει από τη 12η κ μετα. Είχα προτιμήσει από μόνη μου βαφή Κορρές ή apivita κ όταν το είπα συμφώνησε κ αυτός ότι είναι καλύτερα. Βέβαια όπως μου είχε πει, κ τόσες παρουσιαστριες κλπ βάφουν μαλλιά χωρίς θέμα, όλα αυτά είναι ίσως κ υπερβολή αλλά αν θες μου λέει να είσαι τυπική το σωστό αυτό είναι. Οπότε από τη 12η κ μετά... 

Με το καλό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Γειά σου Μιμή! Εμένα μου είχε πει από τη 12η κ μετα. Είχα προτιμήσει από μόνη μου βαφή Κορρές ή apivita κ όταν το είπα συμφώνησε κ αυτός ότι είναι καλύτερα. Βέβαια όπως μου είχε πει, κ τόσες παρουσιαστριες κλπ βάφουν μαλλιά χωρίς θέμα, όλα αυτά είναι ίσως κ υπερβολή αλλά αν θες μου λέει να είσαι τυπική το σωστό αυτό είναι. Οπότε από τη 12η κ μετά... 

Με το καλό! 

Κ εγώ είχα ακούσει από την 12 η και μετά αλλά ήθελα κάποια να μου το επιβεβαιώσει! Οκ! Γιατί έχω το γάμο και οριακά θα πάω να τα φτιάξω !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσι μου! Κι εγω στο πρωτο 3μηνο δεν τα ειχα πειραξει οπως μου ειχε πει ο γυναικολογος μου,μετα ηταν οκ! Απλα σε ανοιχτο χωρο οσο κραταει η βαφη,να μην το μυριζεις τοσο εντονα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sofia86 είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου! Κι εγω στο πρωτο 3μηνο δεν τα ειχα πειραξει οπως μου ειχε πει ο γυναικολογος μου,μετα ηταν οκ! Απλα σε ανοιχτο χωρο οσο κραταει η βαφη,να μην το μυριζεις τοσο εντονα!

Ευχαριστώ πολύ!!! 🧡❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για την Κορρές επιβεβαιώνω ότι δε μυρίζει καθόλου είναι λίγο πιο ακριβή αλλά αν τα έβαφα τώρα στην εγκυμοσύνη με αυτήν θα τα εκανα. Εμένα μου έδωσε οκ για βαψιματα και πριν τη 12η αλλά δεν τα εκανα τίποτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...