Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάει ο παλιός ο χρόνος, ας γιορτάσουμε παιδιά, και ο νέος να γεμίσει τις κοιλιές μας με μωρά! 🤰🦋🎁💟


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Εύχρηστω κορίτσι μου, ολες μας σύντομα να τα καταφέρουμε,  μακάρι να μην χρειαστεί να πάρω τα φάρμακα... κορίτσια αν σας δείξω το ψυγείο μου γεμάτο φάρμακα είναι, μακάρι να τα χαρίσω με όλη μου την καρδιά 

Μακάρι στο εύχομαι από την καρδιά μου να τα έχει μια άλλη κοπέλα περισσότερο ανάγκη ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

Μακάρι στο εύχομαι από την καρδιά μου να τα έχει μια άλλη κοπέλα περισσότερο ανάγκη ❤️❤️

❤❤❤❤ άπειρες! 

Κορίτσια τι καλά 3 μέρες δεν πήγα δουλειά αμέσως ένιωσα άλλος άνθρωπος! Ααααντε παλι αύριο τα ίδια 😥😥😭😢😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

❤❤❤❤ άπειρες! 

Κορίτσια τι καλά 3 μέρες δεν πήγα δουλειά αμέσως ένιωσα άλλος άνθρωπος! Ααααντε παλι αύριο τα ίδια 😥😥😭😢😢

Εκεί που είσαι δε χιόνισε;; Να αποκλειστείτε κ να μη πας 😅😅🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Και εγω έχει 3 μήνες που παίρνω τοστινεξ και την έριξα την προλακτινη.. βρε λεεεες? 

Να σε ρωτήσω,  οταν δεν έκανες αυγουλακια τι κύκλο είχες? Ποσες μέρες? 

Θα στα πω λεπτομερώς

Ιανουάριος.  21 μέρες

Φεβρουάριος. 23 μέρες. Είχα αυγουλάκι ( προσπαθεια

Μάρτιος. 23 μέρες

Απρίλιος 31 μέρες

Μάιος 22 μέρες

Μέχρι εδώ ήμουν σε έναν γιατρό και να είχε ξεσκίσει με φάρμακα για να μου έρχεται περίοδος με αποτέλεσμα να κάνω μικρους κύκλους. Χωρίς αυγουλάκια. Μόνο ένας μήνας ήταν να πω ως προσπάθεια. Από εδώ και πέρα πήγα στον γιατρό που είναι τώρα και μου άφησε ελεύθερο τον οργανισμό μου. 

Ιούνιος αυγουλάκι 27 μέρες προσπάθεια

Ιούλιος  30 μέρες

Αύγουστος 45 μέρες

Σεπτέμβριος 37 μέρες αυγουλάκι προσπαθεια

Οκτώβριος 24 μέρες παραμορφωμένο ωάριο, όχι καλό

Νοέμβριος 27 μέρες προφύλαξη

Δεκέμβριος δεν παρακολούθησα αυγό 36 μέρες

Τωρινός μήνας.  Αυγουλάκι και σύλληψη 28 ημέρες

 

Στην τέταρτη προσπάθεια πραγματική τώρα που το βλέπω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Θα στα πω λεπτομερώς

Ιανουάριος.  21 μέρες

Φεβρουάριος. 23 μέρες. Είχα αυγουλάκι ( προσπαθεια

Μάρτιος. 23 μέρες

Απρίλιος 31 μέρες

Μάιος 22 μέρες

Μέχρι εδώ ήμουν σε έναν γιατρό και να είχε ξεσκίσει με φάρμακα για να μου έρχεται περίοδος με αποτέλεσμα να κάνω μικρους κύκλους. Χωρίς αυγουλάκια. Μόνο ένας μήνας ήταν να πω ως προσπάθεια. Από εδώ και πέρα πήγα στον γιατρό που είναι τώρα και μου άφησε ελεύθερο τον οργανισμό μου. 

Ιούνιος αυγουλάκι 27 μέρες προσπάθεια

Ιούλιος  30 μέρες

Αύγουστος 45 μέρες

Σεπτέμβριος 37 μέρες αυγουλάκι προσπαθεια

Οκτώβριος 24 μέρες παραμορφωμένο ωάριο, όχι καλό

Νοέμβριος 27 μέρες προφύλαξη

Δεκέμβριος δεν παρακολούθησα αυγό 36 μέρες

Τωρινός μήνας.  Αυγουλάκι και σύλληψη 28 ημέρες

 

Στην τέταρτη προσπάθεια πραγματική τώρα που το βλέπω

Θα έλεγα δηλαδή ότι από τους 12 μήνες λόγω σπω είχα τους 6 περίπου φυσιολογικους .οι άλλοι ήταν ανοωρυκτικοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εκεί που είσαι δε χιόνισε;; Να αποκλειστείτε κ να μη πας 😅😅🤣🤣

Εγώ είμαι απο βοριά Ελλάδα κορίτσι μού και στην πόλη μου  παραδόξως δεν χιόνισε αλλα εχει πολύ κρυο αυτή τη στιγμή εχει -10... άλλες χρονιές που χιονίζει πολυ περισσότερο απο οτι στην Αθήνα κάνεις δεν βγήκε να πει Άργια! Πηγαίνουμε κανονικά στις δουλειες μας, αλλά λόγο του οτι είμαστε μαθημένοι ειμαστε προετοιμασμένοι και γνωριζουμε οδικοί συμπεριφορά σε πάγο και χιόνι  κτλπ... βλέπω ειδήσεις και με πιάνουν τα γέλια, σορρυ για τους Αθηναίους, εντάξει λογικό είναι γιατί δεν έχουν μάθει.. αλλά παιδιά πραγματικά στο fb το τι κράξιμο ρίχνουν δεν λέγετε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Θα στα πω λεπτομερώς

Ιανουάριος.  21 μέρες

Φεβρουάριος. 23 μέρες. Είχα αυγουλάκι ( προσπαθεια

Μάρτιος. 23 μέρες

Απρίλιος 31 μέρες

Μάιος 22 μέρες

Μέχρι εδώ ήμουν σε έναν γιατρό και να είχε ξεσκίσει με φάρμακα για να μου έρχεται περίοδος με αποτέλεσμα να κάνω μικρους κύκλους. Χωρίς αυγουλάκια. Μόνο ένας μήνας ήταν να πω ως προσπάθεια. Από εδώ και πέρα πήγα στον γιατρό που είναι τώρα και μου άφησε ελεύθερο τον οργανισμό μου. 

Ιούνιος αυγουλάκι 27 μέρες προσπάθεια

Ιούλιος  30 μέρες

Αύγουστος 45 μέρες

Σεπτέμβριος 37 μέρες αυγουλάκι προσπαθεια

Οκτώβριος 24 μέρες παραμορφωμένο ωάριο, όχι καλό

Νοέμβριος 27 μέρες προφύλαξη

Δεκέμβριος δεν παρακολούθησα αυγό 36 μέρες

Τωρινός μήνας.  Αυγουλάκι και σύλληψη 28 ημέρες

 

Στην τέταρτη προσπάθεια πραγματική τώρα που το βλέπω

Χαχαχα η οργάνωση σου με τρελαίνεσαι!!! Εγω μεγάλους κύκλους και αυγουλακι είδα 6 με κλομιφαινη τις 5.. Πριν την κλομιφαινη παρακολούθησα  1 ή 2 κύκλους, μέχρι τη 15 μέρα δεν είδαμε αύγο, αν έκανα οωρηξια αργότερα που δε νομίζω, δεν ξέρω! 

Αν είναι να μου έρθει να μου έρθει τώρα να ξέρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Χαχαχα η οργάνωση σου με τρελαίνεσαι!!! Εγω μεγάλους κύκλους και αυγουλακι είδα 6 με κλομιφαινη τις 5.. Πριν την κλομιφαινη παρακολούθησα  1 ή 2 κύκλους, μέχρι τη 15 μέρα δεν είδαμε αύγο, αν έκανα οωρηξια αργότερα που δε νομίζω, δεν ξέρω! 

Αν είναι να μου έρθει να μου έρθει τώρα να ξέρω 

Άρα περίπου και εσύ στα ίδια. 

Απλά είχες λίγο μεγάλους κύκλους. Καλά και εγώ είχα

Το κακο με εμάς που έχουμε σπω είναι ότι απο τους 12 μήνες είμαστε ετοιμοπόλεμες περίπου τους μισούς. Αλλά δεν μασάμε. 😍 Είσαι η επόμενη.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Άρα περίπου και εσύ στα ίδια. 

Απλά είχες λίγο μεγάλους κύκλους. Καλά και εγώ είχα

Το κακο με εμάς που έχουμε σπω είναι ότι απο τους 12 μήνες είμαστε ετοιμοπόλεμες περίπου τους μισούς. Αλλά δεν μασάμε. 😍 Είσαι η επόμενη.....

Ναι η αλήθεια είναι αυτή, εγω για παράδειγμα δεν κάνω 12 κύκλους το χρόνο κάνω λιγότερους, με τον γιατρό οιυ τα υπολογίσαμε χάνω γύρο στους 2 με 3 κύκλους το χρόνο, οι υπόλοιποι κύκλοι σπάνια θα ηταν 35 μερες, οι περισσότεροι ηταν πανω απο 40 εχω φτάσει και 56 μερες 2 μήνες δλδ! Αλλα επειδή ελεύθερα επαφές είχαμε 1 χρόνο σχεδόν πριν ξεκινήσω το ψάξιμο.. εεε κουράστηκα βρε παιδί μου... τώρα σκέφτομαι οτι ξανα άρχισα τα παλιά και βγήκα απι το πρόγραμμα των 37 ημερών μαξ τους τελευταίους μήνες,  που εξήγησα παραπάνω,  απο την άλλη κατάλαβα την οωρηξια μου.. ξέρω γω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Eιμαστε και σκοτωμενοι με τον αντρα μου.. λιγο το ενα λιγο το αλλο ηρθε και το θεμα μωρου που λεει οτι αυτος δεν μπορει να κανει.. τα πηρα και εγω και του αρχισα για το καπνισμα και γιναμε ακομα παραπανω μπιλιες.. δεν εχω διαθεση ουτε να προσπαθησω.. σκεφτομαι να ακυρωσω και το ραντεβου στην γιατρο.. με κουρασε ολο αυτο κυριως για το πως το αντιμετωπιζει ο αντρας μου

Νάντια μου οι άντρες είναι σαν τα παιδιά. Σίγουρα δεν εννοούσε αυτά που είπε γιατί πάνω στα νεύρα λες πράγματα που δεν εννοείς. Ξέρεις πόσο το θέλει ούτως ή άλλως. Επίσης πραγματικά αυτή η κατάσταση προκαλεί άγχος, αλλά το να ρίχνετε το φταίξιμο ο ένας στον άλλον δεν βοηθάει. Είστε μαζί σε αυτό και πρέπει να είστε ομάδα! Πηγαίνετε μαζί και στη γιατρό, και ρωτήστε κι εκείνη για το τσιγάρο να δείτε τι θα σας πει.

Επίσης να σκέφτεσαι ότι πολλές γυναίκες έμειναν έγκυες ενώ κάπνιζαν οι ίδιες ή ο άντρας τους. Κ την προηγούμενη φορά που έμεινες έγκυος πάλι δεν κάπνιζε; Κι εμένα ο άντρας μου καπνίζει(4-5 τσιγάρα τη μέρα) κ δε μας εμπόδισε σε τίποτα, έμεινα έγκυος με τον αέρα που λένε. Νομίζω πιο πολύ το άγχος σας μπλοκάρει💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Πωπω κορίτσια χιονιιιι...

Σηκώθηκα και χαιρομουν σαν παιδάκι. Δεν μπορούσαμε να βγάλουμε το αμάξι για να πάω για χοριακη. Και λέω εγώ θα πάω με τα πόδια. Μου φώναζε ο άντρας μου . Να περιμένουμε αύριο και όχι σήμερα. Αλλά εγώ δεν είχα υπομονή. Πήγαμε σιγά σιγά για να μην γλυστρισουμε. Και την έκανα. Σήμερα θα βγει. Οπότε περιμένουμε.😍😍 

Έχω πολύ άγχος τώρα. 

IMG_20220124_094946.jpg

IMG_20220124_085559.jpg

Χαχαχα, τι ωραία που τα λες!! Κι εγώ σήμερα θα πήγαινα εννοείται, σιγά μην είχα υπομονή😄😄😄

Καλά αποτελέσματα και πάντα έτσι χαρούμενη να είσαι!!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

ειμαστε Λυκοβρυση!!!! αστα τζακι δεν εχουμε. ειχαμε αναποδια με τα ξυλα. μας τα εφεραν σαββατο στις 8μιση (ενω το μαγαζι κλεινει στις 20.00) και δεν χωρουσε ο καδος που τα μεταφερουν στο ασαρνσερ και επρεπε λεει να τους πουμε για πιο μικρο καδο. τους ειπαμε να τα πληρωσουμε ολα και να μας αφησουν μερικα.. τα υπολοιπα θα μας τα εφερναν σημερα η γενικα οποτε μπορουσαν..τιποτα, δεν το δεχτηκαν.... η μονη λυση ηταν να αφησουν ενα κυβικο στο ισογειο και να τα ανεβαζαμε εμεις στον 3ο.. αν ειναι δυνατον....... απαραδεκτοι!!!😡😡

Εσείς όλο γυροφέρνετε τη γειτονιά του άντρα μου!! Το σκεφτόμουν τις προάλλες εσύ δεν ήσουν που είχες πει ότι μένατε Νέα Ιωνία;; Κ τώρα μετακομίσατε Λυκόβρυση; Εμένα το πατρικό του άντρα μου είναι Νέο Ηράκλειο, και είμαστε συνέχεια εκεί! Παίζει να μετακομίσουμε κι όλας εκεί! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Απλά του έχει πέσει η ψυχολογία μωρέ. Εντάξει και αυτός θέλει στήριξη. Βέβαια θες και εσύ στήριξη. Καταλαβαίνω και τους δύο σας. Η φάση της προσπάθειας είναι πολύ δύσκολη για πολλά ζευγάρια. Εύχομαι όλα να πάνε καλά. 

Συμφωνώ!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

κοριτσι μου εχω διαβασει στο φορουμ (δεν το γνωριζω δηλαδη καλα) οτι η ωχρινικη φαση (η χρονικη περιοδος απο ωορρηξια εως την περιοδο) δεν ειναι στανταρ 14 ημερες.. εχει μια διακυμανση απο 11-16 ημερες νομιζω... και αν θυμαμαι καλα αν ειναι κατω απο 11 ημερες η ωχρινικη φαση (που και αυτο μπορει να συμβει) μπορει να δυσκολεψει στην εμφυτευση.... οποτε μην το δενεις κομπο οτι η περιοδος ερχεται 14 ημερες μετα την ωορρηξια...😉

Όπως τα λες ακριβώς!

Κι εμένα ήταν 13!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάλλον το μικροβιολογικό ούτε σήμερα άνοιξε. Δεν μου το σηκωνουνν.  Εντάξει αυτό δεν είναι αναμονή. Βασανιστήρια είναι ρε γαμωτο. Πώς θα περιμένω μέχρι αυριο; 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Μάλλον το μικροβιολογικό ούτε σήμερα άνοιξε. Δεν μου το σηκωνουνν.  Εντάξει αυτό δεν είναι αναμονή. Βασανιστήρια είναι ρε γαμωτο. Πώς θα περιμένω μέχρι αυριο; 😔

Καλημέρα μήπως έχει ανοίξει άλλο εκεί κοντά σήμερα να πας εκεί;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα μήπως έχει ανοίξει άλλο εκεί κοντά σήμερα να πας εκεί;;

Να πάω να κάνω καινούργια εννοείς;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Εγώ είμαι απο βοριά Ελλάδα κορίτσι μού και στην πόλη μου  παραδόξως δεν χιόνισε αλλα εχει πολύ κρυο αυτή τη στιγμή εχει -10... άλλες χρονιές που χιονίζει πολυ περισσότερο απο οτι στην Αθήνα κάνεις δεν βγήκε να πει Άργια! Πηγαίνουμε κανονικά στις δουλειες μας, αλλά λόγο του οτι είμαστε μαθημένοι ειμαστε προετοιμασμένοι και γνωριζουμε οδικοί συμπεριφορά σε πάγο και χιόνι  κτλπ... βλέπω ειδήσεις και με πιάνουν τα γέλια, σορρυ για τους Αθηναίους, εντάξει λογικό είναι γιατί δεν έχουν μάθει.. αλλά παιδιά πραγματικά στο fb το τι κράξιμο ρίχνουν δεν λέγετε 

κοριτσι μου καλημερα.. σου ευχομαι τον επομενο μηνα να ερθει το σπορακι αλλιως θα γινει με τον αλλο τροπο.. η ουσια ειναι οτι φετος θα εχεις σπορακι

απο που βορεια εισαι? ειναι και ο αντρα μου βορεια .. τερμα βορεια ...αλεξανδρουπολη (ελπιζω να ειναι βορεια γιατι απο γεωγραφια σκιζω χαχαχαχαχαχαχ)

στις πριν 32 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Μάλλον το μικροβιολογικό ούτε σήμερα άνοιξε. Δεν μου το σηκωνουνν.  Εντάξει αυτό δεν είναι αναμονή. Βασανιστήρια είναι ρε γαμωτο. Πώς θα περιμένω μέχρι αυριο; 😔

αμαν μας εσκασε αυτο το μικροβιολογικο.. εσυ να εισαι ηρεμη. εισαι εγκυος και θελει ηρεμια και ομορφες σκεψεις

 

στις πριν 8 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Νάντια μου οι άντρες είναι σαν τα παιδιά. Σίγουρα δεν εννοούσε αυτά που είπε γιατί πάνω στα νεύρα λες πράγματα που δεν εννοείς. Ξέρεις πόσο το θέλει ούτως ή άλλως. Επίσης πραγματικά αυτή η κατάσταση προκαλεί άγχος, αλλά το να ρίχνετε το φταίξιμο ο ένας στον άλλον δεν βοηθάει. Είστε μαζί σε αυτό και πρέπει να είστε ομάδα! Πηγαίνετε μαζί και στη γιατρό, και ρωτήστε κι εκείνη για το τσιγάρο να δείτε τι θα σας πει.

Επίσης να σκέφτεσαι ότι πολλές γυναίκες έμειναν έγκυες ενώ κάπνιζαν οι ίδιες ή ο άντρας τους. Κ την προηγούμενη φορά που έμεινες έγκυος πάλι δεν κάπνιζε; Κι εμένα ο άντρας μου καπνίζει(4-5 τσιγάρα τη μέρα) κ δε μας εμπόδισε σε τίποτα, έμεινα έγκυος με τον αέρα που λένε. Νομίζω πιο πολύ το άγχος σας μπλοκάρει💗

δυστυχως εμας η γιατρος δεν δεχεται να ειμαστε και οι δυο λογο κοβιτ.. χτες μου ειπε οτι ειναι τρομερα αγχομενος.. τι να του κανω.. δεν μου το ελεγε.. εδειχνε χαλαρος..εγω του ειπα για το τσιγαρο οχι μονο για το θεμα του παιδιου αλλα γενικα να το προσεξει για την υγεια του

 

στις πριν 9 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Θα στα πω λεπτομερώς

Ιανουάριος.  21 μέρες

Φεβρουάριος. 23 μέρες. Είχα αυγουλάκι ( προσπαθεια

Μάρτιος. 23 μέρες

Απρίλιος 31 μέρες

Μάιος 22 μέρες

Μέχρι εδώ ήμουν σε έναν γιατρό και να είχε ξεσκίσει με φάρμακα για να μου έρχεται περίοδος με αποτέλεσμα να κάνω μικρους κύκλους. Χωρίς αυγουλάκια. Μόνο ένας μήνας ήταν να πω ως προσπάθεια. Από εδώ και πέρα πήγα στον γιατρό που είναι τώρα και μου άφησε ελεύθερο τον οργανισμό μου. 

Ιούνιος αυγουλάκι 27 μέρες προσπάθεια

Ιούλιος  30 μέρες

Αύγουστος 45 μέρες

Σεπτέμβριος 37 μέρες αυγουλάκι προσπαθεια

Οκτώβριος 24 μέρες παραμορφωμένο ωάριο, όχι καλό

Νοέμβριος 27 μέρες προφύλαξη

Δεκέμβριος δεν παρακολούθησα αυγό 36 μέρες

Τωρινός μήνας.  Αυγουλάκι και σύλληψη 28 ημέρες

 

Στην τέταρτη προσπάθεια πραγματική τώρα που το βλέπω

αμα το σκεφτω ετσι λογικα τον νοεμβριο που ειχα κανει τις ορμονικες και η lh βγηκε πολυ χαμηλη δεν ειχα αυγουλακι γιατι ουτε ωορρηξια ενοιωσα αρα απο τους 5 μηνες παμε στους 4ς.. επισης εγω αρχισα τα τεστ ωορρηξιας δεκεμβριο αλλα δεν βρηκα την ωορρηξια.. παντα ηταν αχνη η 2η γραμμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

κοριτσι μου καλημερα.. σου ευχομαι τον επομενο μηνα να ερθει το σπορακι αλλιως θα γινει με τον αλλο τροπο.. η ουσια ειναι οτι φετος θα εχεις σπορακι

απο που βορεια εισαι? ειναι και ο αντρα μου βορεια .. τερμα βορεια ...αλεξανδρουπολη (ελπιζω να ειναι βορεια γιατι απο γεωγραφια σκιζω χαχαχαχαχαχαχ)

αμαν μας εσκασε αυτο το μικροβιολογικο.. εσυ να εισαι ηρεμη. εισαι εγκυος και θελει ηρεμια και ομορφες σκεψεις

 

δυστυχως εμας η γιατρος δεν δεχεται να ειμαστε και οι δυο λογο κοβιτ.. χτες μου ειπε οτι ειναι τρομερα αγχομενος.. τι να του κανω.. δεν μου το ελεγε.. εδειχνε χαλαρος..εγω του ειπα για το τσιγαρο οχι μονο για το θεμα του παιδιου αλλα γενικα να το προσεξει για την υγεια του

 

αμα το σκεφτω ετσι λογικα τον νοεμβριο που ειχα κανει τις ορμονικες και η lh βγηκε πολυ χαμηλη δεν ειχα αυγουλακι γιατι ουτε ωορρηξια ενοιωσα αρα απο τους 5 μηνες παμε στους 4ς.. επισης εγω αρχισα τα τεστ ωορρηξιας δεκεμβριο αλλα δεν βρηκα την ωορρηξια.. παντα ηταν αχνη η 2η γραμμη

Αν παρακολουθείτε στον γιατρό τι γίνεται κάθε μήνα ή κάθε δύο. Θα καταφέρεις να τα βάλεις σε τάξη. Εμένα με βοήθησε πολύ. Είχα τον κάθε μήνα και τα σημείωμα. Έγραφα όλα τις λεπτομέρειες καθώς και τα λεφτά που χαλαγα κάθε μήνα στην επίσκεψη στον γιατρό, σε εξετάσεις, φάρμακα κτλ. Το 2021 λοιπόν έδωσα 1.400€ .... Άντε χαλάλι♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Μάλλον το μικροβιολογικό ούτε σήμερα άνοιξε. Δεν μου το σηκωνουνν.  Εντάξει αυτό δεν είναι αναμονή. Βασανιστήρια είναι ρε γαμωτο. Πώς θα περιμένω μέχρι αυριο; 😔

Μα πραγματικα...... Αυτη η αναμονη σκοτωνει.. αν ειστε βορεια κ εχει πολυ χιονι, μαλλον θα ειναι κλειστοι..

Μηπως να ακουσειε τη συμβουλη της @Princess28 ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Αν παρακολουθείτε στον γιατρό τι γίνεται κάθε μήνα ή κάθε δύο. Θα καταφέρεις να τα βάλεις σε τάξη. Εμένα με βοήθησε πολύ. Είχα τον κάθε μήνα και τα σημείωμα. Έγραφα όλα τις λεπτομέρειες καθώς και τα λεφτά που χαλαγα κάθε μήνα στην επίσκεψη στον γιατρό, σε εξετάσεις, φάρμακα κτλ. Το 2021 λοιπόν ένα 1.400€ .... Άντε χαλάλι♥️♥️

δεν ειναι ευκολο.. η γιατρος μου εχει τοσε πολλες κοπελες που δυσκολα βρισκω ραντεβου.. φαντασου οτι για 3 / 2 το εκλεισα τον δεκεμβριο.. εγω νομιζω θα μου πει να κανει ενα σπερματοδιαγραμμα ο αντρας μου και μπορει να με βαλει και εμενα να κανω σαλπιγγογραφια .. θα δω ωορρηξια πιστευω στο ραντεβου γιατι βαση του ημερολογιου μου θα εχω ωορρηξια 2/2

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nandia- είπε:

δεν ειναι ευκολο.. η γιατρος μου εχει τοσε πολλες κοπελες που δυσκολα βρισκω ραντεβου.. φαντασου οτι για 3 / 2 το εκλεισα τον δεκεμβριο.. εγω νομιζω θα μου πει να κανει ενα σπερματοδιαγραμμα ο αντρας μου και μπορει να με βαλει και εμενα να κανω σαλπιγγογραφια .. θα δω ωορρηξια πιστευω στο ραντεβου γιατι βαση του ημερολογιου μου θα εχω ωορρηξια 2/2

Απλά για να καταλάβει ένας γιατρός ωορρηξία πρεπει να σε πετύχει πριν σπάσει και άλλη μία αφού σπάει για να σιγουρευτεί ότι έσπασε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Μα πραγματικα...... Αυτη η αναμονη σκοτωνει.. αν ειστε βορεια κ εχει πολυ χιονι, μαλλον θα ειναι κλειστοι..

Μηπως να ακουσειε τη συμβουλη της @Princess28 ;;

Αν καταφέρουμε να βάλουμε το αμάξι στην ανηφόρα από το γκαράζ μας, θα κοιτάξω να φύγουμε μήπως πάμε να δούμε και αυτό που παω εγώ αν είναι ανοιχτό. 

Εντάξει τώρα βρήκαν να γίνουν όλα;; Χαχαχαχα ουφφφ 😌

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Απλά για να καταλάβει ένας γιατρός ωορρηξία πρεπει να σε πετύχει πριν σπάσει και άλλη μία αφού σπάει για να σιγουρευτεί ότι έσπασε

παντως τον οκτωβριο που ειδαμε αυγουλακι το μετρησε και μου ειπε ειναι τελειο.. τι να σου πω.. θα παω και θα δω τι θα μου πει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...