Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάει ο παλιός ο χρόνος, ας γιορτάσουμε παιδιά, και ο νέος να γεμίσει τις κοιλιές μας με μωρά! 🤰🦋🎁💟


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

Aν διαβασεις πιο πανω που μου απαντησε η MyNa δεν εχει τοσο σημασια η αμη εφοσον η fsh και lh ειναι τελειες.. απλα μπορει να κανεις λιγα ωαρια αλλα τουλαχιστον ειναι ποιοτικα και γινεται ωορρηξια.. απλα μπορει να σου πει ο γιατρος να μην περιμενετε πολλους μηνες ακομα για να πατε με εξωσωματικη που στην τελικη το ειχες στο μυαλο σου.. οπως και να εχει θεωρω οτι μια χαρα θα μπορεσεις να κανεις παιδακι..  μην αγχωνεσαι αδικα και στεναχωριεσαι.. ευτυχως η ιατρικη εχει προχωρησει παρα πολυ και θα γινουν ολα σιγα σιγα.. εμενα δεν με εβαλε καν να κανω αμη και ειμαι και 38 χρ.. φανταζομαι ειναι αυτο που λεει η MyNa επειδη η fsh μου ειναι πολυ καλη να μην χρειαζεται να κανω αμη..

Σε ευχαριστώ παρά πολύ, είναι το δεύτερο ΣΟΚ μετά από τον υπέρηχο πάλι καλά που ήρθε ο κοβιντ διαφορετικά ούτε καν θα άρχιζα προσπάθειες για παιδί…ήδη νιώθω καλύτερα! Έστειλα κ τα αποτελέσματα της ενδοκρινολόγου θα με πάρει τηλ μολις τα δει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Καλα αποτελεσματα Ραφαελα μου!!! Ποτε θα τα παρεις;; Τελικα σε ποιες ημερες του κυκλου εκανες τις εξετασεις;;

Τις πήρα, τις έκανα 3η ήμερα του κύκλου μου ήρθε περίοδος 1/1 ευτυχως και δεν έχασα τον κύκλο…απλά χάνω την σαλπιγγογραφια γιατί πέφτει ΣΚ και τη Δευτέρα δεν μπορώ να πάω δυστυχως θα είμαι εκτός…:( βγήκαν τα αποτελέσματα θα τα δεις είναι πιο πάνω…κάποια αναμενόμενα κάποια δε τα περίμενα, δεν είναι πολύ καλά είναι η πρώτη κρυάδα!!! Τουλάχιστον οπως είπαν κ τα κορίτσια κάτι έχω καλό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyNa είπε:

Σε καταλαβαίνω! Κι εγώ έτσι θα αντιδρούσα. Να σκέφτεσαι, όμως, ότι είσαι τυχερή που έχεις βρει τον άνθρωπό σου σε αυτή την ηλικία και είσαι ακόμα νέα. Επίσης ότι δεν κρίνεται μόνο από την ΑΜΗ, αλλά από ένα σύνολο παραγόντων. Η ΑΜΗ σου θα ήταν σοβαρό πρόβλημα, αν ήσουν ακόμα μόνη σου, ή αν δεν ήθελες ακόμα να κάνεις παιδιά και ήθελες να κάνεις σε μεγάλη ηλικία. Έχει συμβεί να βγει πολύ κακή η ΑΜΗ σε φίλη μου σε ηλικία 26-27 ετών και χωρίς σύντροφο. Αυτή έκανε διέγερση και κράτησε ωάρια σε κατάψυξη, ώστε να μην την επηρεάζει η πίεση του χρόνου στις επιλογές της. Δεν της είπε κανείς ότι έχει πρόβλημα και δε θα μπορεί να συλλάβει, απλά ότι δεν έχει όλο το χρόνο μπροστά της όπως άλλα άτομα στην ηλικία της, να γνωρίσει κάποιον, να τον ερωτευτεί, να προχωρήσει ομαλά η σχέση και μετά να αποφασίσουν μαζί πότε θέλουν να κάνουν οικογένεια.

Σε ευχαριστώ παρά πολύ εχεις δίκιο σε όλα! Θα το εσπευσουμε να δω κ τι θα πει ο γιατρος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Γειά σου Ραφαέλα! Κοίτα έχεις δίκιο ότι η αμη είναι χαμηλή (βγαίνει 0.6 ng). Όμως έχεις σούπερ fsh κ καλό ratio με την LH που σημαίνει ότι ορμονικο είσαι καλά. Όντως συνήθως σημαίνει λίγα ωοθυλακια όμως εσύ θες 1... Για να καταλάβεις εγώ είχα τιμές σαν εσένα σε fsh, lh κ αμη πιο χαμηλή (0.3ng / 2.1pmol στα 37 μου) κ όπως έχω γράψει έδινα κ ωάρια πολλα. Επειδή είσαι κ μικρή νομίζω θα είναι ποιοτικά τα ωάρια σου όποτε μην σε ανησυχεί. Νομίζω πιο πολύ την προλακτινη δες! Επίσης νομίζω ότι το ca125 δείχνει κ σε ένα βαθμό ενδομητριωση, μήπως υπάρχει κάτι κ για αυτό; ίσως ξέρει πιο πολλά το @lactaki σχετικά.

Νομίζω βασικά πρέπει να ρυθμίσεις την προλακτινη. Η αμη θα σε αγχωνε αν ήθελες για κάποιο λόγο να περιμένεις, εσύ από τη στιγμή που προσπαθείς ήδη είσαι οκ... Συζήτησε τα με το γιατρό. Εμένα μου είχε πει ότι η αμη από μόνη της δε λέει κάτι όμως μιας κ πάλευα ήδη ένα χρόνο (κ λίγο παραπάνω) κ ήμουν κ 37 να μη χάσω χρόνο. Εσύ έχεις άλλα περιθώρια! 

Σε ευχαριστώ παρά πολύ μου δίνεις μεγάλο κουράγιο ήδη νιώθω πολύ καλύτερα…για κάποιο λόγο όταν ξεκίνησα προσπάθειες πριν ένα χρόνο ελεγα στον άντρα μου να κάνουμε λίγη οικονομία γιατί ισως χρειαστεί να κάνουμε εξωσωματική, να λοιπόν!!! Τα έστειλα ήδη στην ενδοκρινολόγο να δω τι θα μου πει κ αυτή!! Σκέφτηκα κ εγώ την ενδομητριωση απλά είπα να μην πάει το μυαλό αμέσως εκεί αφού δεν είναι τόσο αυξημένο…αχ δεν ξέρω απλά ένα σοκ το έπαθα!! Σε ευχαριστώ πολύ κ πάλι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Mary.Ger είπε:

Καλέ τι να πούμε κι εμείς που έχουμε αμη πολύ χαμηλότερη!! Μη στεναχωριέσαι!! Η αμη έχουμε πει πολλές φορές δεν είναι αντικειμενικός δείκτης για το αν θα μείνεις έγκυος. Τόσα κορίτσια με αμη κάτω από 1 έχουν μωράκια!

Κ εμένα κάτω από το 1 είναι σε άλλη μονάδα μέτρησης! Και ο κάθε ένας εκφράζεται διαφορετικά, εμένα μου ήρθε να βάλω τα κλάματα και τα έβαλα δεν θα απολογηθώ κιόλας γιατί το έκανα, ήταν ένα ξέσπασμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Raf123 μου μη σε παίρνει από κάτω κορίτσι μου.... Δεν έχω ασχοληθεί τόσο με τέτοιες εξετάσεις οπότε δεν μπορώ να σου πω κάτι πάνω σε αυτές. Συμφωνώ με τα κορίτσια ότι η ηλικία σου είναι μια χαρά ώστε να έχεις το περιθώριο να κινηθείς κ ότι είσαι ήδη σε αυτή τη διαδικασία, οπότε ότι κ αν χρειαστεί να κάνεις είναι σίγουρα θέμα χρόνου να γεμίσει η κοιλίτσα ❤

@Tokyo κορίτσι μου έχεις περάσει από τέτοιες διαδικασίες κ έχεις αποκτήσει δικές σου εμπειρίες πάνω στα θέματα της γονιμοποίησης... θέλω απλά να σου πω ένα μπράβο που πάντα επεμβαίνεις για να μοιραστείς κάποιες γνώσεις όταν αντιλαμβάνεσαι ότι κάποιο από τα κορίτσια το χρειάζεται!!! Όπως το κάνουν κ άλλα κορίτσια βέβαια, απλά νιώθω ότι πάντα λες αυτό που πρέπει να ειπωθεί! 

@Heart περαστικά κοπέλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Τώρα που τις ξανά βλέπω αλήθεια με έπιασαν τα κλάματα!!! Δεν είμαι καθόλου καλά!! Πιο πολύ για την ΑΜΗ τα αλλά βελτιώνονται με αγωγή… διάβασα κ αλλες κοπελες με χαμηλή ΑΜΗ και απογοητεύτηκα κλαίω σαν χαζή έγιναν τα μάτια μου μαύρα απ την μάσκαρα…

Όχι βρε κορίτσι μου...μην στεναχωριέσαι ...όλα καλά θα πάνε...κάτσε να πας στον γιατρό σου , να τα συζητήσετε...μην βγάζεις συμπεράσματα μόνη...για όλα υπάρχει λύση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

@Raf123 μου μη σε παίρνει από κάτω κορίτσι μου.... Δεν έχω ασχοληθεί τόσο με τέτοιες εξετάσεις οπότε δεν μπορώ να σου πω κάτι πάνω σε αυτές. Συμφωνώ με τα κορίτσια ότι η ηλικία σου είναι μια χαρά ώστε να έχεις το περιθώριο να κινηθείς κ ότι είσαι ήδη σε αυτή τη διαδικασία, οπότε ότι κ αν χρειαστεί να κάνεις είναι σίγουρα θέμα χρόνου να γεμίσει η κοιλίτσα ❤

@Tokyo κορίτσι μου έχεις περάσει από τέτοιες διαδικασίες κ έχεις αποκτήσει δικές σου εμπειρίες πάνω στα θέματα της γονιμοποίησης... θέλω απλά να σου πω ένα μπράβο που πάντα επεμβαίνεις για να μοιραστείς κάποιες γνώσεις όταν αντιλαμβάνεσαι ότι κάποιο από τα κορίτσια το χρειάζεται!!! Όπως το κάνουν κ άλλα κορίτσια βέβαια, απλά νιώθω ότι πάντα λες αυτό που πρέπει να ειπωθεί! 

@Heart περαστικά κοπέλα μου!

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου....όσο για την Τόκιο έχεις απόλυτο δίκιο....πάντα εδώ δίπλα μας...πραγματικά μπράβο της που πάντα μας επισημαίνει , μας καθοδηγεί με ευγένεια , σωστές πληροφορίες και αγάπη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Κ εμένα κάτω από το 1 είναι σε άλλη μονάδα μέτρησης! Και ο κάθε ένας εκφράζεται διαφορετικά, εμένα μου ήρθε να βάλω τα κλάματα και τα έβαλα δεν θα απολογηθώ κιόλας γιατί το έκανα, ήταν ένα ξέσπασμα

Συγνώμη δεν είδα την μονάδα μέτρησης! Ειλικρινά δεν σου είπα πως να αντιδράσεις, απλα να μη στεναχωριέσαι σου έγραψα.. λυπάμαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Raf123μου με συγχωρεις για το ακυρο μηνυμα το πρωι αλλα ειμαι σε αδεια και τωρα βρηκα το χρονο να διαβασω ολα τα μηνυματα. Συμφωνω κι εγω με τα κοριτσια οτι η αμη ειναι μεν χαμηλη αλλα οχι απαγορευτικη. Εχει ανοιχτει κ σχετικο θεμα για τα κοριτσια με χαμηλη αμη οπου η ορμονη αυτη δειχνει μελλοντικα την παραγωγη ωαριων και οχι την ποιοτητα. Τα τελευταια 3 χρονια που την εμαθα ρωτησα τους γυναικολογους που επισκεφθηκα κ κανενας δε με προετρεψε να την κανω.. εβλεπαν τις λοιπες ορμονες κ κυριως την fsh. Χαρακτηριστικα μου ειπαν οτι και να ειναιχαμηλη, θα αγχωθω χωρις λογο.. Αναφορικα με τη d και την προλακτινη νομιζω ειναι καλο να παρεις αγωγη και συμπληρωμα αντιστοιχα.. θα σου πουνε σχετικα οι γιατροι.

Τελος, για το ca δε γνωριζω ραφαελα μου. 

Με τους σωστους γιατρους κ τη σωστη αντιμετωπιση πιστευω συντομα θα ερθει το μωρακι σας!!!🙏🙏👶❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Raf123κορίτσι μου μην στεναχωριέσαι και αν θέλεις ξέσπασε και κλάψε μετα θα νιώσεις καλύτερα,  όσο για τις εξετάσεις θα συμφωνήσω με τα κορίτσια οσο αφορά την αμη, οσο αφορά την προλακτινη ο γιατρός ίσως  σου δώσει  ντοστινεξ και αμέσως θα ρυθμιστεί,  δεν βλέπω κατι το απογοητευτικό, ολα θα πάνε καλα και ολα θα τα ρυθμίσεις και να θυμάσαι μανούλα θα γίνεις σίγουρα,  είτε με τον έναν είτε με τον άλλον τρόπο.. μια τεράστια αγκαλιά ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

@Raf123μου με συγχωρεις για το ακυρο μηνυμα το πρωι αλλα ειμαι σε αδεια και τωρα βρηκα το χρονο να διαβασω ολα τα μηνυματα. Συμφωνω κι εγω με τα κοριτσια οτι η αμη ειναι μεν χαμηλη αλλα οχι απαγορευτικη. Εχει ανοιχτει κ σχετικο θεμα για τα κοριτσια με χαμηλη αμη οπου η ορμονη αυτη δειχνει μελλοντικα την παραγωγη ωαριων και οχι την ποιοτητα. Τα τελευταια 3 χρονια που την εμαθα ρωτησα τους γυναικολογους που επισκεφθηκα κ κανενας δε με προετρεψε να την κανω.. εβλεπαν τις λοιπες ορμονες κ κυριως την fsh. Χαρακτηριστικα μου ειπαν οτι και να ειναιχαμηλη, θα αγχωθω χωρις λογο.. Αναφορικα με τη d και την προλακτινη νομιζω ειναι καλο να παρεις αγωγη και συμπληρωμα αντιστοιχα.. θα σου πουνε σχετικα οι γιατροι.

Τελος, για το ca δε γνωριζω ραφαελα μου. 

Με τους σωστους γιατρους κ τη σωστη αντιμετωπιση πιστευω συντομα θα ερθει το μωρακι σας!!!🙏🙏👶❤️❤️❤️❤️

 

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

@Raf123κορίτσι μου μην στεναχωριέσαι και αν θέλεις ξέσπασε και κλάψε μετα θα νιώσεις καλύτερα,  όσο για τις εξετάσεις θα συμφωνήσω με τα κορίτσια οσο αφορά την αμη, οσο αφορά την προλακτινη ο γιατρός ίσως  σου δώσει  ντοστινεξ και αμέσως θα ρυθμιστεί,  δεν βλέπω κατι το απογοητευτικό, ολα θα πάνε καλα και ολα θα τα ρυθμίσεις και να θυμάσαι μανούλα θα γίνεις σίγουρα,  είτε με τον έναν είτε με τον άλλον τρόπο.. μια τεράστια αγκαλιά ❤

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ παρά πολύ!!! Αντωνία μου μην μου ζητάς συγγνώμη σιγά…! Μίλησα με την ενδοκρινολόγο η οποία μου είπε ακριβώς τα ίδια με την @Tokyo να μην με απασχολεί καθόλου η ΑΜΗ γιατί είμαι μολις 29 αν ήμουν πχ 40 (δεν θέλω να θίξω κανένα) τότε θα έπρεπε να τρέξω! Μου είπε το κύριο θεματάκι είναι η προλακτινη εννοείται μου εγραψε το dostinex για 6 μηνες 0,5 κάθε εβδομάδα (δίνουν περιθώριο 6 μηνες, και αν δεν υπάρχει σύλληψη τότε θα πρέπει να κοιτάξουμε αλλες μεθόδους)! Σε περίπτωση σύλληψης Να το σταματήσω! Μου είπε κ για του θυρεοειδή ότι μπορεί μεν να είναι 2.66 και θα μπορούσε να μιυ δώσει κ θυροξινη αλλα τα αντισώματα του θυρεοειδή είναι πολύ χαμηλά και δεν χρειάζομαι! Οι αλλες Οι ορμονεσ Μου είπε είναι μια χαρά! Τη βιταμίνη Δ μου είπε να μην τη σχολιάσει γιατί θεώρησε ότι ήδη άρχισα να παίρνω γιατί στο σπίτι έχω πολλες 😂😂 λόγο της δουλειάς μου έχω στο σπίτι που παίρνω στους γιατρούς! 
 

Η ίδια θεωρεί ότι ισως λόγο προλακτινης να μην επιτευχθει η εγκυμοσύνη ακόμα 
 

Θα μιλήσω και με τον γυναικολόγο αύριο θα κάνω την σαλπιγγογραφια τον επόμενο μήνα! Απλά να του πω τα αποτελέσματα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mary.Ger είπε:

Συγνώμη δεν είδα την μονάδα μέτρησης! Ειλικρινά δεν σου είπα πως να αντιδράσεις, απλα να μη στεναχωριέσαι σου έγραψα.. λυπάμαι..

Συγγνώμη και από μέρος μου ήμουν ήδη φορτισμένη! :) όλα καλά τώρα είμαι καλά! Ελπίζω να βρουμε το πρόβλημα κ να το λύσουμε!! Καλή επιτυχία στις εξετάσεις σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια βγήκαν τα αποτελέσματα 

αν μπορείτε να μου πείτε πως τα βλέπετε 

9D429196-5D74-4283-A27C-7FE40B582EC3.jpeg.3c8e40260daba5d92e24e63ae2d9b129.jpeg
 

D0394386-ED50-4238-8FA0-69347D33D89B.jpeg.8e1bc87ee947c5f53f838522e18d7770.jpeg

 

135BC138-CAB1-4B74-81E5-3C713DEEBB61.jpeg.432f4f51a8278fc8f93af0416a6155f7.jpegD0394386-ED50-4238-8FA0-69347D33D89B.jpeg.8e1bc87ee947c5f53f838522e18d7770.jpegC844C167-9027-439A-B82C-57219457F342.jpeg.0c0cb493b32df484b5baa68591cff4b2.jpeg

Εγώ Ca125 είχα ανεβασμενη κ είχα ενδομητριωση.. Έχεις κπ κυστη? Έχεις κάνει έλεγχο.? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

 

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ παρά πολύ!!! Αντωνία μου μην μου ζητάς συγγνώμη σιγά…! Μίλησα με την ενδοκρινολόγο η οποία μου είπε ακριβώς τα ίδια με την @Tokyo να μην με απασχολεί καθόλου η ΑΜΗ γιατί είμαι μολις 29 αν ήμουν πχ 40 (δεν θέλω να θίξω κανένα) τότε θα έπρεπε να τρέξω! Μου είπε το κύριο θεματάκι είναι η προλακτινη εννοείται μου εγραψε το dostinex για 6 μηνες 0,5 κάθε εβδομάδα (δίνουν περιθώριο 6 μηνες, και αν δεν υπάρχει σύλληψη τότε θα πρέπει να κοιτάξουμε αλλες μεθόδους)! Σε περίπτωση σύλληψης Να το σταματήσω! Μου είπε κ για του θυρεοειδή ότι μπορεί μεν να είναι 2.66 και θα μπορούσε να μιυ δώσει κ θυροξινη αλλα τα αντισώματα του θυρεοειδή είναι πολύ χαμηλά και δεν χρειάζομαι! Οι αλλες Οι ορμονεσ Μου είπε είναι μια χαρά! Τη βιταμίνη Δ μου είπε να μην τη σχολιάσει γιατί θεώρησε ότι ήδη άρχισα να παίρνω γιατί στο σπίτι έχω πολλες 😂😂 λόγο της δουλειάς μου έχω στο σπίτι που παίρνω στους γιατρούς! 
 

Η ίδια θεωρεί ότι ισως λόγο προλακτινης να μην επιτευχθει η εγκυμοσύνη ακόμα 
 

Θα μιλήσω και με τον γυναικολόγο αύριο θα κάνω την σαλπιγγογραφια τον επόμενο μήνα! Απλά να του πω τα αποτελέσματα…

Κορίτσι μια χαρά, ακου τις οδηγίες της φυσικά!! Μη σε αγχώνουν θηροειδης , προλακτινη. Η προλακτικη θα φτιαχτεί με τα dοstinex πολυ γρήγορα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

 

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ παρά πολύ!!! Αντωνία μου μην μου ζητάς συγγνώμη σιγά…! Μίλησα με την ενδοκρινολόγο η οποία μου είπε ακριβώς τα ίδια με την @Tokyo να μην με απασχολεί καθόλου η ΑΜΗ γιατί είμαι μολις 29 αν ήμουν πχ 40 (δεν θέλω να θίξω κανένα) τότε θα έπρεπε να τρέξω! Μου είπε το κύριο θεματάκι είναι η προλακτινη εννοείται μου εγραψε το dostinex για 6 μηνες 0,5 κάθε εβδομάδα (δίνουν περιθώριο 6 μηνες, και αν δεν υπάρχει σύλληψη τότε θα πρέπει να κοιτάξουμε αλλες μεθόδους)! Σε περίπτωση σύλληψης Να το σταματήσω! Μου είπε κ για του θυρεοειδή ότι μπορεί μεν να είναι 2.66 και θα μπορούσε να μιυ δώσει κ θυροξινη αλλα τα αντισώματα του θυρεοειδή είναι πολύ χαμηλά και δεν χρειάζομαι! Οι αλλες Οι ορμονεσ Μου είπε είναι μια χαρά! Τη βιταμίνη Δ μου είπε να μην τη σχολιάσει γιατί θεώρησε ότι ήδη άρχισα να παίρνω γιατί στο σπίτι έχω πολλες 😂😂 λόγο της δουλειάς μου έχω στο σπίτι που παίρνω στους γιατρούς! 
 

Η ίδια θεωρεί ότι ισως λόγο προλακτινης να μην επιτευχθει η εγκυμοσύνη ακόμα 
 

Θα μιλήσω και με τον γυναικολόγο αύριο θα κάνω την σαλπιγγογραφια τον επόμενο μήνα! Απλά να του πω τα αποτελέσματα…

Ραφαελα μου απλα διαβασα τα υπολοιπα μηνυματα που ανταλλαξατε κι ενιωσα τελειως χαζη με τις ερωτησεις που εκανα γτ ειχες δωσει ηδη απαντησεις.. 😅😅😅

Να σε ρωτησω, τις εξετασεις τι ωρα τις εκανες; Η προλακτινη δειχνει εσφαλμενα υψηλη αν η εξεταση γινει πολυ πρωι.. μου ειπε ο ενδοκρινολογος να αφησω 3 ωρες απ το ξυπνημα και μετα να κανω τις ορμονολογικες...

Ειμαι σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα!! Λιγη υπομονη ακομα και το θαυμα θα ερθει!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Εγώ Ca125 είχα ανεβασμενη κ είχα ενδομητριωση.. Έχεις κπ κυστη? Έχεις κάνει έλεγχο.? 

Έχω κάνει στο στήθος δεν έχω κάτι..τώρα αν έχω κάπου αλλου δεν γνωρίζω! Θα μιλήσω με τον γιατρο αύριο… ήταν αρκετά ανεβασμένη εσένα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ραφαελα μου απλα διαβασα τα υπολοιπα μηνυματα που ανταλλαξατε κι ενιωσα τελειως χαζη με τις ερωτησεις που εκανα γτ ειχες δωσει ηδη απαντησεις.. 😅😅😅

Να σε ρωτησω, τις εξετασεις τι ωρα τις εκανες; Η προλακτινη δειχνει εσφαλμενα υψηλη αν η εξεταση γινει πολυ πρωι.. μου ειπε ο ενδοκρινολογος να αφησω 3 ωρες απ το ξυπνημα και μετα να κανω τις ορμονολογικες...

Ειμαι σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα!! Λιγη υπομονη ακομα και το θαυμα θα ερθει!!!! 

Η αλήθεια είναι ότι πήγα στις 8:00 το πρωί γιατί δεν μπορούσα πιο μετά γιατί θα έφευγα για δουλεια, αλλά είχα ξυπνήσει από τις 6 να ετοιμαστώ 

Μακάρι να πάνε για ολες μας. Υπομονή ακόμα 6 μηνες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Froufro κ @Heart σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια! Επειδή έχω περάσει τις δυσκολίες αυτές ξέρω πως είναι... Κ επειδή κ μένα αν δεν μου είχαν ανοίξει τα μάτια ίσως τώρα να μην είχα παιδί για αυτό τα λέω!

@Raf123καλέ μόνο 29 είσαι;;; νόμιζα ήσουν 33 με 34. Ακόμα κ στο χειρότερο σενάριο πραγματικά δεν έχεις να ανησυχείς! Θα έχεις ωάρια σούπερ ποιοτικά. Εγώ νομίζω σε εμποδίζει η προλακτινη. Είναι αρκετά πάνω! Βλέπω συμφώνησε κ ο ενδοκρινολογος, ένα τσικ θέλω για το πτυχίο ιατρικής! Χαχαχχαχα Σοβαρά τώρα, εγώ ήμουν 37 κ με σούπερ fsh που όμως μπορεί τον άλλο χρόνο να μην ήταν έτσι! Έτρεξα να προλάβω το κύκνειο άσμα των ωοθηκών μου όπως συνηθίζω να λέω 😂στα 29 ούτε καν... Ρύθμισε τα όλα κ βλέπετε! Πάντως τσέκαρε κ την ενδομητριωση δυστυχώς είναι αρκετά συχνή! Αντε με το καλό όλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Froufro κ @Heart σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια! Επειδή έχω περάσει τις δυσκολίες αυτές ξέρω πως είναι... Κ επειδή κ μένα αν δεν μου είχαν ανοίξει τα μάτια ίσως τώρα να μην είχα παιδί για αυτό τα λέω!

@Raf123καλέ μόνο 29 είσαι;;; νόμιζα ήσουν 33 με 34. Ακόμα κ στο χειρότερο σενάριο πραγματικά δεν έχεις να ανησυχείς! Θα έχεις ωάρια σούπερ ποιοτικά. Εγώ νομίζω σε εμποδίζει η προλακτινη. Είναι αρκετά πάνω! Βλέπω συμφώνησε κ ο ενδοκρινολογος, ένα τσικ θέλω για το πτυχίο ιατρικής! Χαχαχχαχα Σοβαρά τώρα, εγώ ήμουν 37 κ με σούπερ fsh που όμως μπορεί τον άλλο χρόνο να μην ήταν έτσι! Έτρεξα να προλάβω το κύκνειο άσμα των ωοθηκών μου όπως συνηθίζω να λέω 😂στα 29 ούτε καν... Ρύθμισε τα όλα κ βλέπετε! Πάντως τσέκαρε κ την ενδομητριωση δυστυχώς είναι αρκετά συχνή! Αντε με το καλό όλα! 

Σε ευχαριστώ παρά πολύ ειλικρινά!! Ήδη ένιωσα καλύτερα και οταν μίλησα κ με τη γιατρο ευτυχως συνήλθα γιατί υπάρχουν σοβαρότερα προβλήματα!  Έχω ένα ινομυωμα το οποίο θα το παρακολουθήσουμε στους 6 μηνες μου είπε ο γιατρος…παίζει ρολο στην αυξημένη CA125; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Σε ευχαριστώ παρά πολύ ειλικρινά!! Ήδη ένιωσα καλύτερα και οταν μίλησα κ με τη γιατρο ευτυχως συνήλθα γιατί υπάρχουν σοβαρότερα προβλήματα!  Έχω ένα ινομυωμα το οποίο θα το παρακολουθήσουμε στους 6 μηνες μου είπε ο γιατρος…παίζει ρολο στην αυξημένη CA125; 

Δεν έχω ιδέα... Έχω 3 όμως κ δεν είχα ποτέ θέμα. Δεν την έχω μετρήσει όμως ποτε, αν έπαιζε κάποιο ρόλο δε θα μου είχε ζητηθεί; νομίζω δεν έχει σχέση αλλά με το γυναικολόγο καλύτερα αυτά μην σου λέω κ βλακειες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Δεν έχω ιδέα... Έχω 3 όμως κ δεν είχα ποτέ θέμα. Δεν την έχω μετρήσει όμως ποτε, αν έπαιζε κάποιο ρόλο δε θα μου είχε ζητηθεί; νομίζω δεν έχει σχέση αλλά με το γυναικολόγο καλύτερα αυτά μην σου λέω κ βλακειες! 

Ναι και η ενδοκρινολόγος μ είπε να ρωτήσω τον γιατρο καλύτερα…θα τον ρωτήσω αύριο και θα σας πω!! Σε ευχαριστώ πολύ :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Έχω κάνει στο στήθος δεν έχω κάτι..τώρα αν έχω κάπου αλλου δεν γνωρίζω! Θα μιλήσω με τον γιατρο αύριο… ήταν αρκετά ανεβασμένη εσένα;;

Εγω είχα κυστη κ θυμάμαι ο γιατρός μου είχε πει πως για να επιβεβαιωθεί ότι είναι ενδομητριωση έπρεπε να κάνω αυτή την εξέταση. Κ πραγματι ήταν ανεβασμενη. Δε θυμάμαι ακριβώς αλλά μη φανταστείς τρέλα νουμερα.. Οχι! Απλά ήταν πάνω απ το όριο.. Στον υπέρηχο θεωρώ θα έβλεπε κυστες ο γιατρός σου αν έκανες προσφατα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Εγω είχα κυστη κ θυμάμαι ο γιατρός μου είχε πει πως για να επιβεβαιωθεί ότι είναι ενδομητριωση έπρεπε να κάνω αυτή την εξέταση. Κ πραγματι ήταν ανεβασμενη. Δε θυμάμαι ακριβώς αλλά μη φανταστείς τρέλα νουμερα.. Οχι! Απλά ήταν πάνω απ το όριο.. Στον υπέρηχο θεωρώ θα έβλεπε κυστες ο γιατρός σου αν έκανες προσφατα.. 

ναι έκανα τον περασμένο μήνα τεστ παπ κ υπέρηχο αυτό που είδαμε ήταν ένα ινωμυομα που μεγάλωσε λίγο σε σχέση με πέρσι και θα το δει ξανά στους 6 μηνες, και την ωοθηκη που μου είπε ότι δεν βλέπει πολλά ωοθυλακια και ότι το μέγεθος της σε σχέση με πέρσι είχε μικρύνει! Σε τι βαθμό ήταν η ενδομητριωση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@babyblue94ειδες το νεο θεματακι;;; Καλωσορισες απ το ταξιδι σας!!❤️❤️

Πηγες στο γυναικολογο για υπερηχο;; Περιμενουμε νεα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου έτσι σε θέλω να είσαι θετική ! Φίλη μου 34 χρονων όπου θα έμπαινε σε πρόωρη  εμμηνόπαυση στην 2η εξωσωματικη εμεινε έγκυος και έχει μια πανέμορφη μπεμπουλα 9 μηνων🥰 να κανεις τις απαραίτητες ενέργειες και να ξερεις ότι υπάρχουν παρά πολλοί τρόποι! Πάντως να ξερεις πως η σπερματεγχυνση είναι πολύ απλή διαδικασία ! Κανεις διεγερση παρακολούθησε με υπερήχους και συγκεκριμένη μέρα που θα ορίσει ο γυναικολόγος κανεις την σπερματεγχυνση ! Εγώ πρώτα ο θεος μάλλον τον Ιούνιο θα κάνω την Τρίτη μου σπερματεγχυνση🙏  ευχομαι κορίτσι μου πολύ συντομα να μας πεις και εσυ τα χαρμοσυνα 🥰
    • Μας βλέπω όλο για φαγητά να λέμε 😄😄 Να πάνε όλα καλά να τρώω μετά του σκασμού! Αυτό λέω στον άντρα μου, θέλω μια φορά να φάω έτσι να σκάσω από το φαγητό 😄😄 Άσχετο, πήγαμε σήμερα να δούμε για κούνια και συρταριέρα γτ δεν έχουμε κάποιον να μας δώσει δυστυχώς.. Μας άρεσαν δύο κούνιες αλλά η μία διπλάσια τιμή από την άλλη..Η ακριβή μας είπε ότι ήταν από ξύλο οξιάς και η οικονομική από mdf. Η αλήθεια είναι ότι η οικονομική πέραν από την τιμή της μας άρεσε  πιο πολύ και σαν σχέδιο, πειράζει λέτε που είναι από mdf? Θα εκπέμπει βλαβερές ουσίες κτλ;
    • Γειά σου κορίτσι μου, φυσικά κ επιτρέπεται..έχω μια πρόωρη γήρανση ωοθηκών.🥺🥺🥺 Είμαι 38 χρόνων και το ξέρω αυτό απ τα 34, που ήταν και η 1η φορά που κάναμε κουβέντα με τον γιατρό μου για το εάν θέλω να αποκτήσω παιδί. Εκείνη την περίοδο δεν ήμουν σε τέτοια φάση και η αλήθεια είναι ότι όταν το έμαθα μου κόπηκαν λίγο τα πόδια..😟☹️ Τέλος πάντων μην στα πολυλογώ.. Η μία μου ωοθήκη δείχνει αρκετά γερασμένη και δεν κάνει αυγουλακια ενώ η άλλη κάνει αλλά μάλλον όχι και πολύ καλά (τουλάχιστον αυτό επιβεβαίωσαν κ οι ορμονολογικες που έκανα). Γιαυτό λέω ότι δεν ξέρω τι ελπίδες έχω, αλλά σίγουρα θέλω να κάνω τις απαραίτητες ενέργειες για να βοηθήσω όσο μπορώ την κατάσταση. Επίσης πόσο πολύ χάρηκα που μοιράστηκες μαζί μας την δική σου εμπειρία με την σπερματεγχυση γιατί είναι κ αυτό στα άμεσα πλάνα μου. 
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️και σε εσενα εύχομαι πολύ συντομα μα έρθει το μωρακι σου🙏❤️ η αλήθεια είναι πως  είναι πολύ θετικο που κάνω συλληψη έστω και με σπερματεγχυνση 🙏 μέσα στο καλοκαιρι θα κάνω πάλι σπερματεγχυνση καθώς μου έδωσε το οκ ο γιατρός ! Θα του πω αν είναι να την κάνω τον Ιούνιο πρώτα ο θεος🙏
    • Εντάξει μπορείς να φας λίγο πιστεύω εμένα με αφηνε η Ενδοκρινολογος να φάω μου είχε πει ποσότητα αλλά δεν θυμάμαι ποσο μου είχε πει 🤔  αλλά εγω να πω την αλήθεια το παγωτο λαχταρουσα πιο πολύ το καλοκαίρι  😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...