Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εμβρυομεταφορά και αναμονή !!!❤️🎀


Mimi26

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα!!!

Υπάρχει κάποια άλλη κοπέλα που να έχει κάνει εμβρυομεταφορά και να περιμένει την χοριακη ; ❤️

Εγώ είμαι στην 4η μέρα σήμερα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!!

Υπάρχει κάποια άλλη κοπέλα που να έχει κάνει εμβρυομεταφορά και να περιμένει την χοριακη ; ❤️

Εγώ είμαι στην 4η μέρα σήμερα !

Καλησπέρα!!!Εγώ θα κάνω εμβρυομεταφορα τον άλλο μήνα....Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!!👶👶👶👶👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Anna0912 είπε:

Καλησπέρα!!!Εγώ θα κάνω εμβρυομεταφορα τον άλλο μήνα....Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!!👶👶👶👶👶

Ευχαριστώ πάρα πολύ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!!

Υπάρχει κάποια άλλη κοπέλα που να έχει κάνει εμβρυομεταφορά και να περιμένει την χοριακη ; ❤️

Εγώ είμαι στην 4η μέρα σήμερα !

Υπομονή υπομονή! Το πιο δυσκολο κομμάτι της διαδικασίας κατά τη γνώμη μου... Χάιδευε κοιλιτσα κ ολα θα πανε καλα!! Ξέρω παρατηρεις όλα τα συμπτώματα αλλά δεν ισχυαν σ μένα τουλάχιστον. Δεν είχα κανένα απολυτως συμπτωμα πριν την Χοριακη κ όταν έκανα ήταν 370+.. Μετά άρχισαν τα καλά 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Υπομονή υπομονή! Το πιο δυσκολο κομμάτι της διαδικασίας κατά τη γνώμη μου... Χάιδευε κοιλιτσα κ ολα θα πανε καλα!! Ξέρω παρατηρεις όλα τα συμπτώματα αλλά δεν ισχυαν σ μένα τουλάχιστον. Δεν είχα κανένα απολυτως συμπτωμα πριν την Χοριακη κ όταν έκανα ήταν 370+.. Μετά άρχισαν τα καλά 🤣🤣

Δεν έχω κανένα σύμπτωμα 😋 ούτε καν πρήξιμο από τα φάρμακα !!! 

Χαϊδεύω όσο μπορώ 🎀🎀🎀🎀🎀🎀

Αχ δεν είναι καμιά ακόμη εδώ μέσα να συμπασχουμε λιγάκι 🙏 χεχε 🎀❤️

Ποια μέρα έκανες χοριακη ; Δυδυμα είχες ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Δεν έχω κανένα σύμπτωμα 😋 ούτε καν πρήξιμο από τα φάρμακα !!! 

Χαϊδεύω όσο μπορώ 🎀🎀🎀🎀🎀🎀

Αχ δεν είναι καμιά ακόμη εδώ μέσα να συμπασχουμε λιγάκι 🙏 χεχε 🎀❤️

Ποια μέρα έκανες χοριακη ; Δυδυμα είχες ;

Είχα βλαστοκυστες κ έκανα την 9η ημέρα όπως μου είπε ο γιατρός! Ναι δίδυμακια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Είχα βλαστοκυστες κ έκανα την 9η ημέρα όπως μου είπε ο γιατρός! Ναι δίδυμακια!!! 

Μπραβοοοο,με το καλο@lactaki....άντε Και στα δικά μας!!!Εγώ κάνω τον άλλο μήνα εμβρυομεταφορα έχω μια στη κατάψυξη κ θα κάνω κ ένα φυσικό κύκλο μήπως πάρουμε άλλο ένα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Είχα βλαστοκυστες κ έκανα την 9η ημέρα όπως μου είπε ο γιατρός! Ναι δίδυμακια!!! 

Εγώ δεν μπορώ να κάνω χοριακή 9η μέρα γιατί 7η μέρα θα κάνω την τελευταία ovitrelle. Οπότε θα ανιχνεύει την ovitrelle.

Θα κάνω μετά τις 11 μέρες αν όχι στις 14 που είπε ο γιατρός!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Εγώ δεν μπορώ να κάνω χοριακή 9η μέρα γιατί 7η μέρα θα κάνω την τελευταία ovitrelle. Οπότε θα ανιχνεύει την ovitrelle.

Θα κάνω μετά τις 11 μέρες αν όχι στις 14 που είπε ο γιατρός!!! 

Από την στιγμή που έχεις κάνει ήδη εμβρυομεταφορά γιατί πρέπει να κάνεις πάλι ovitrelle;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Από την στιγμή που έχεις κάνει ήδη εμβρυομεταφορά γιατί πρέπει να κάνεις πάλι ovitrelle;;

Εμείς τις ίδιες απορίες έχουμε!! Κι εγώ αυτό ήθελα να ρωτήσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!!

Υπάρχει κάποια άλλη κοπέλα που να έχει κάνει εμβρυομεταφορά και να περιμένει την χοριακη ; ❤️

Εγώ είμαι στην 4η μέρα σήμερα !

Κοριτσάρα μου καλή επιτυχία. Όλα να πάνε καλά και σε λίγες μέρες να κρατάς μια θετική χοριακή στα χέρια σου γιατί το αξίζεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Κοριτσάρα μου καλή επιτυχία. Όλα να πάνε καλά και σε λίγες μέρες να κρατάς μια θετική χοριακή στα χέρια σου γιατί το αξίζεις!!

Το θέλω πάρα πολύ αυτό αλήθεια κ εγώ λ ο σύντροφός μου!!! 🙏

5η μέρα σήμερα ❤️🎀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Anna0912 είπε:

Μπραβοοοο,με το καλο@lactaki....άντε Και στα δικά μας!!!Εγώ κάνω τον άλλο μήνα εμβρυομεταφορα έχω μια στη κατάψυξη κ θα κάνω κ ένα φυσικό κύκλο μήπως πάρουμε άλλο ένα!!!

Ευχαριστώ πολυ γέννησα κ είμαστε ήδη 8 μηνων κοπέλες🤣🤣με το καλό κ σ σένα ευχομαι, το πιο όμορφο δώρο συντομα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Εγώ δεν μπορώ να κάνω χοριακή 9η μέρα γιατί 7η μέρα θα κάνω την τελευταία ovitrelle. Οπότε θα ανιχνεύει την ovitrelle.

Θα κάνω μετά τις 11 μέρες αν όχι στις 14 που είπε ο γιατρός!!!

Καλά κ να την ανιχνευει υποθέτω δε θα ναι μεγάλη η τιμή αν έκανες. Αλλά γιατί να κάνεις ovitrelle αφου εχεις κανει έμβρυο μεταφορά σε τι θα χρησιμεύσει σου είπε? Δε το έχω ξανά ακουσει.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Καλά κ να την ανιχνευει υποθέτω δε θα ναι μεγάλη η τιμή αν έκανες. Αλλά γιατί να κάνεις ovitrelle αφου εχεις κανει έμβρυο μεταφορά σε τι θα χρησιμεύσει σου είπε? Δε το έχω ξανά ακουσει.... 

Γιατί έχω θέμα με τις ορμόνες. Την οβιτρελ την δίνουν και σε εγκυμοσύνες. Δεν έχω καθόλου lh λόγω του συνδρόμου των πολυκυστικων οπότε κρατάει τα επίπεδα υψηλά κ βοηθάει στην παραγωγή της προγεστερόνης. Για αυτό έκανα κ την μέρα της εμβρυομεταφορας κ σήμερα κ θα κάνω άλλη μια.

Το κάνουν κ άλλες κοπέλες , κυρίως αυτές με σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών με αμηνοροια όπως εγώ ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Καλά κ να την ανιχνευει υποθέτω δε θα ναι μεγάλη η τιμή αν έκανες. Αλλά γιατί να κάνεις ovitrelle αφου εχεις κανει έμβρυο μεταφορά σε τι θα χρησιμεύσει σου είπε? Δε το έχω ξανά ακουσει.... 

Σκέφτομαι όμως σε μια βδομάδα να κάνω χοριακή που θα μαι 11 μέρες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/12/2021 at 5:56 ΜΜ, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!!

Υπάρχει κάποια άλλη κοπέλα που να έχει κάνει εμβρυομεταφορά και να περιμένει την χοριακη ; ❤️

Εγώ είμαι στην 4η μέρα σήμερα !

Καλημέρα!!πότε έκανες την εμβρυομεταφορα;εγώ είμαι στην 8ημερα και αναμένω το Σάββατο να κάνω χοριακη!Επισης από συμπτώματα τίποτα, ούτε πόνος στην κοιλιά ούτε στήθος, λίγο κομμένα τα πόδια μου σήμερα τα νιώθω!ευχομαι μέσα από την καρδιά μου ο,τι καλύτερο και σε σένα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!! 

Εγώ είμαι στη δεύτερη ημέρα μετά την ετ. Πρώτη χοριακη θα κάνω στις 24 Δεκεμβρίου.

Μακάρι να έχουμε ευχάριστα Χριστούγεννιατικα νέα κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Alexia23 είπε:

Καλημέρα!!πότε έκανες την εμβρυομεταφορα;εγώ είμαι στην 8ημερα και αναμένω το Σάββατο να κάνω χοριακη!Επισης από συμπτώματα τίποτα, ούτε πόνος στην κοιλιά ούτε στήθος, λίγο κομμένα τα πόδια μου σήμερα τα νιώθω!ευχομαι μέσα από την καρδιά μου ο,τι καλύτερο και σε σένα!!!!

Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά στις 9/12 κ μου είπε για χοριακη στις 23/12 αλλά σκέφτομαι να πάω κ λίγο νωρίτερα!

Ούτε εγώ έχω κάτι απλά από χθες έχω φουσκωμένη κοιλιά κ πρισμένο εντερακι μόνο 😋 αυτό όμως συνέβαινε κ παλιά δεν ξέρω αν επηρεάζει! Κατά τα άλλα δεν νοιωθω τίποτα!! Ούτε εγώ.

Εγώ παίρνω cyclacour πρωί βράδυ , vasclor κρέμα κολπική το πρωί κ κάθε βράδυ ultrogestan. Κ έκανα κ ovitrelle ένεση στις 13/12 κ θα κάνω κ άλλη μια αύριο 16/12. 

Από συμπτώματα τίποτα.τι έκανες τις πρώτες μέρες ;

Εγώ ήμουν σπίτι 😋 λίγο υπερβολική με βρήκα κ σήμερα ήρθα στη δουλειά κανονικά από το πρωί έλεος 😑 σε γράφειο είμαι άλλωστε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Mary.Ger είπε:

Καλησπέρα!! 

Εγώ είμαι στη δεύτερη ημέρα μετά την ετ. Πρώτη χοριακη θα κάνω στις 24 Δεκεμβρίου.

Μακάρι να έχουμε ευχάριστα Χριστούγεννιατικα νέα κορίτσια!

Πίστεψέ το και θα σου έρθει το αγαπημένο σου δωράκι!!!

Εγώ δεν έχω κανένα σύμπτωμα αν δεις έγραψα κ από πάνω ! Μακάρι!! Ποτέ είναι να κάνεις χοριακη; Σε πόσες μέρες σου είπε ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά στις 9/12 κ μου είπε για χοριακη στις 23/12 αλλά σκέφτομαι να πάω κ λίγο νωρίτερα!

Ούτε εγώ έχω κάτι απλά από χθες έχω φουσκωμένη κοιλιά κ πρισμένο εντερακι μόνο 😋 αυτό όμως συνέβαινε κ παλιά δεν ξέρω αν επηρεάζει! Κατά τα άλλα δεν νοιωθω τίποτα!! Ούτε εγώ.

Εγώ παίρνω cyclacour πρωί βράδυ , vasclor κρέμα κολπική το πρωί κ κάθε βράδυ ultrogestan. Κ έκανα κ ovitrelle ένεση στις 13/12 κ θα κάνω κ άλλη μια αύριο 16/12. 

Από συμπτώματα τίποτα.τι έκανες τις πρώτες μέρες ;

Εγώ ήμουν σπίτι 😋 λίγο υπερβολική με βρήκα κ σήμερα ήρθα στη δουλειά κανονικά από το πρωί έλεος 😑 σε γράφειο είμαι άλλωστε.

Γιατί μετά από τόσες μέρες σου είπε να κάνεις τη χοριακη;

Τις 4 πρώτες μέρες εμεινα σπίτι, προσεκτικά χωρίς πολλές υπερβολές.
Εμένα μόνο prolutex, μια ένεση κάθε μέρα που έδωσε ο γιατρός μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Alexia23 είπε:

Γιατί μετά από τόσες μέρες σου είπε να κάνεις τη χοριακη;

Τις 4 πρώτες μέρες εμεινα σπίτι, προσεκτικά χωρίς πολλές υπερβολές.
Εμένα μόνο prolutex, μια ένεση κάθε μέρα που έδωσε ο γιατρός μου.

Δουλεύεις κανονικά; Τι έκανες στο σπίτι αυτές τις μέρες ; 

Εμένα μόνο αυτό με ανησυχούσε αν έκανα αυτά που έπρεπε....

Πόσο χρονών είσαι;;☺️

Πρώτη φορά κάνεις εξωσωματικη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Δουλεύεις κανονικά; Τι έκανες στο σπίτι αυτές τις μέρες ; 

Εμένα μόνο αυτό με ανησυχούσε αν έκανα αυτά που έπρεπε....

Πόσο χρονών είσαι;;☺️

Πρώτη φορά κάνεις εξωσωματικη; 

Κανονικά αλλά προσεκτικά χωρίς πολυ σκιψιμο.Είμαι στα 35 και είναι η δεύτερη φορά που κάνω εξωσωματική!Το παν είναι η ψυχολογία!Τουλαχιστον αυτό πρεσβεύει και ο γιατρός μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Alexia23 είπε:

Κανονικά αλλά προσεκτικά χωρίς πολυ σκιψιμο.Είμαι στα 35 και είναι η δεύτερη φορά που κάνω εξωσωματική!Το παν είναι η ψυχολογία!Τουλαχιστον αυτό πρεσβεύει και ο γιατρός μου!

Τι εννοείς χωρίς σκιψιμο ; Για να βάλεις τις κάλτσες σκύβεις 🤣🤣🤣 σκέψου σκέφτομαι κ αυτά.... εγώ είμαι 29 στα 30. Είναι η πρώτη φορά κ κάνω αυτές τις χαζές ιστορίες. Σήμερα στη δουλειά δεν έσκυψα πουθενά, οδήγησα κ έφτασα εκεί κ καθόμουν σχετικά όλη την ώρα...

εγώ είμαι καλά ψυχολογικά, κάποιες στιγμές μου περνάνε σκέψεις πολύ παροδικές κρατάνε λίγα λεπτά κ μετά τις αποβάλλω ... Από μόνη μου ... Είμαι καλά γενικα αλλά δεν είμαι καθόλου αισιοδοξη στο αποτέλεσμα για κάποιο λόγο 🤣 δηλαδή σκέφτομαι πχ "όχι.δεν θέλω ανά δω άλλο 0.01 χοριακη".

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...