Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τρίγωνα κάλαντα μες στη γειτονιά και μια καρδούλα να χτυπάει σε κάθε κοιλιά... ​🤰​​🎅​​🎄​


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Μολις εκλεισα ραντεβου και για την αναμνηστικη δοση εμβολιου!! και ο θεος μαζι μας!!😂😂

Καλά έκανες Και εγώ σκέφτομαι να κλείσω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Μολις εκλεισα ραντεβου και για την αναμνηστικη δοση εμβολιου!! και ο θεος μαζι μας!!😂😂

Μια χαρά είμαστε βρε μακάρι να μην χρειαστεί άλλη πραγματικά!!! Κ εγώ θέλω να την κάνω αλλά ακόμα να ανοίξει για τους 20-29!! Ποτέ θα πας;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι; Ισως να φανεί κ χαζό απλά το σκεφτόμουν εχεις λιγες μερες… όταν μας λένε να γίνει το σπερματοδιαγραμμα με αποχή 3-4 ημερες λογικά θα δείχνει τον πραγματικό όγκο του σπέρματος κτλ, αν εμεις κάνουμε καθημερινά ο όγκος δεν μειώνεται κάθε φορά; Εγώ το νιώθω ν πιο λίγο κάθε φορά…Απλά σκεφτόμουν ότι κ αυτή η εξέταση δεν δείχνει και 100% με σιγουριά την πραγματικότητα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι; Ισως να φανεί κ χαζό απλά το σκεφτόμουν εχεις λιγες μερες… όταν μας λένε να γίνει το σπερματοδιαγραμμα με αποχή 3-4 ημερες λογικά θα δείχνει τον πραγματικό όγκο του σπέρματος κτλ, αν εμεις κάνουμε καθημερινά ο όγκος δεν μειώνεται κάθε φορά; Εγώ το νιώθω ν πιο λίγο κάθε φορά…Απλά σκεφτόμουν ότι κ αυτή η εξέταση δεν δείχνει και 100% με σιγουριά την πραγματικότητα…

Αυτο σκεφτομουν και εγω γιαυτο σου λενε μια με μια στις γονιμες και καθε μερα στην ωορρηξια.. βασικα ενα χρειαζεται και αφου εχει κινητικοτητα κανονικη θα βρει τον δρομο απλα δεν θα πανε πολλα μαζι φανταζομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσια. Εγώ πήγα πριν λίγο και έκανα προλακτίνη να δούμε σε τι επίπεδα το έφτασα και μια ΑΜΗ γιατί δεν είχα ξανά κάνει. 

Μου είπε ότι θα είναι έτοιμα αύριο το απόγευμα. Της λέω και τα δύο; Και λέει ναι. Η ΑΜΗ τόσο γρήγορα βγαίνει ;

Καλημέρα κορίτσι μου την πρώτη φορά που έκανα αμη μου την έβγαλαν μετά από μια εβδομάδα την δεύτερη μου την έβγαλαν την επόμενη μερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Κ του χρόνου, χρόνια πολλά σε όσες κ όσους γιορτάζουν ❤

Καλημέρα κορίτσια μου! Καλή εβδομάδα και χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Αυτο σκεφτομουν και εγω γιαυτο σου λενε μια με μια στις γονιμες και καθε μερα στην ωορρηξια.. βασικα ενα χρειαζεται και αφου εχει κινητικοτητα κανονικη θα βρει τον δρομο απλα δεν θα πανε πολλα μαζι φανταζομαι

Ναι έχει και πολλά που δεν καταφέρνουν να φτάσουν καν στην σάλπιγγα…θυμάμαι που το είχα κάνει στο πανεπιστήμιο γι αυτό θες μεγάλο αριθμό σπερματοζωαρίων γιατί πολλά πεθαίνουν από το περιβάλλον το δικό μας! Είναι θεμα σωστού timing και τύχης περισσότερο γιατί κ αυτες οι εξετάσεις δεν είναι και αντιπροσωπευτικές 100% 

θέλω να βγει από μέσα μου η βιολόγος να μην ξέρω τίποτα να μην αναλύω τίποτα κ να τα αφήσω όλα στη φύση κ στη τύχη 😂😂😂😅😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου την πρώτη φορά που έκανα αμη μου την έβγαλαν μετά από μια εβδομάδα την δεύτερη μου την έβγαλαν την επόμενη μερα

 Α οπότε φαντάζομαι δεν μου είπε λάθος. Και θα τα πάρω αύριο μετά της 4 

Αχ έχω αγωνία η αλήθεια είναι. Και η προλακτινη θέλω να δω πόσο πήγε αλλά και πρώτη φορά ΑΜΗ. 😃🤷🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η babyblue94 είπε:

 Α οπότε φαντάζομαι δεν μου είπε λάθος. Και θα τα πάρω αύριο μετά της 4 

Αχ έχω αγωνία η αλήθεια είναι. Και η προλακτινη θέλω να δω πόσο πήγε αλλά και πρώτη φορά ΑΜΗ. 😃🤷🏻

Να σε ρωτήσω, εσυ εχεις ψηλή προλακτινη;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Να σε ρωτήσω, εσυ εχεις ψηλή προλακτινη;; 

εγώ είχα 26.92

Πες 27.

Ο ένας γιατρός έλεγε ότι θέλει να πάω τουλάχιστον 15 και ο ο δικός μου γιατρός λέει ότι δεν είναι τραγικός και απαγορευτικός ο αριθμός μου

Αλλα εγώ για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο ήθελα να την κατεβάσω για να είμαι σίγουρη. Και πήρα ένα μήνα dostinex. Θέλω να δω που την έχω πάει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η babyblue94 είπε:

εγώ είχα 26.92

Πες 27.

Ο ένας γιατρός έλεγε ότι θέλει να πάω τουλάχιστον 15 και ο ο δικός μου γιατρός λέει ότι δεν είναι τραγικός και απαγορευτικός ο αριθμός μου

Αλλα εγώ για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο ήθελα να την κατεβάσω για να είμαι σίγουρη. Και πήρα ένα μήνα dostinex. Θέλω να δω που την έχω πάει. 

Είχες κάποια συμπτώματα πχ τριχοφυΐα ή ακμή; Ή μονο δυσκολία στην σύλληψη; Οντως δεν είναι πολύ ψηλή ομως καλά κανεις και θες να την μειώσεις…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

Είχες κάποια συμπτώματα πχ τριχοφυΐα ή ακμή; Ή μονο δυσκολία στην σύλληψη; Οντως δεν είναι πολύ ψηλή ομως καλά κανεις και θες να την μειώσεις…

Όχι δεν έχω κάποιο σύμπτωμα..απλά μέσω εξετάσεων. Το βρήκα..

Είχα κάνει το καλοκαίρι εξέταση προλακτίνης αλλά την είχα κάνει λάθος. Ξύπνησα και πήγα κατευθείαν..και βγήκε 44. Με είχε πιάσει η καρδια μου. Έτσι έκανα τον Οκτώβριο πάλι και βγήκε 27 οπότε τώρα μετά από ένα μήνα λήψης dostinex θέλω να δω πόσο μου έχει φτάσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Όχι δεν έχω κάποιο σύμπτωμα..απλά μέσω εξετάσεων. Το βρήκα..

Είχα κάνει το καλοκαίρι εξέταση προλακτίνης αλλά την είχα κάνει λάθος. Ξύπνησα και πήγα κατευθείαν..και βγήκε 44. Με είχε πιάσει η καρδια μου. Έτσι έκανα τον Οκτώβριο πάλι και βγήκε 27 οπότε τώρα μετά από ένα μήνα λήψης dostinex θέλω να δω πόσο μου έχει φτάσει. 

Αα οκ κατάλαβα…ναι ναι πρέπει να περιμένεις λιγο και σε φαση ηρεμίας… σου εύχομαι να μειώθηκε και να σταματήσεις κ την αγωγή ☺️☺️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ναι έχει και πολλά που δεν καταφέρνουν να φτάσουν καν στην σάλπιγγα…θυμάμαι που το είχα κάνει στο πανεπιστήμιο γι αυτό θες μεγάλο αριθμό σπερματοζωαρίων γιατί πολλά πεθαίνουν από το περιβάλλον το δικό μας! Είναι θεμα σωστού timing και τύχης περισσότερο γιατί κ αυτες οι εξετάσεις δεν είναι και αντιπροσωπευτικές 100% 

θέλω να βγει από μέσα μου η βιολόγος να μην ξέρω τίποτα να μην αναλύω τίποτα κ να τα αφήσω όλα στη φύση κ στη τύχη 😂😂😂😅😅😅

δυστυχως οταν εχεις και καποιες γνωσεις τα ψυριζεις περισσοτερο.. βιολογε βγες απο το μυαλο της ραφαελας.. ξουτ ξουτ (μεχρι εδω μπορω να βοηθησω χαχαχαχ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Όχι δεν έχω κάποιο σύμπτωμα..απλά μέσω εξετάσεων. Το βρήκα..

Είχα κάνει το καλοκαίρι εξέταση προλακτίνης αλλά την είχα κάνει λάθος. Ξύπνησα και πήγα κατευθείαν..και βγήκε 44. Με είχε πιάσει η καρδια μου. Έτσι έκανα τον Οκτώβριο πάλι και βγήκε 27 οπότε τώρα μετά από ένα μήνα λήψης dostinex θέλω να δω πόσο μου έχει φτάσει. 

εγω που εκανα και βγηκε 146? ενοιωσα λιγο να τραβαει δεξια το στομα μου αλλα τελικα ειδα οτι ηταν μεσα στις φυσιολογικες τιμες του εν λογο χημειου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλά έκανες Και εγώ σκέφτομαι να κλείσω! 

κατερινα μου εχουμε κανει τις 2 δοσεις απο το καλοκαιρι και ελεγα τωρα να κανουμε προσπαθεια το δεκεμβρη και αν ερθει περιοδος κανονικα τον ιανουαριο να παω τοτε να το κανω.. ωστοσο, η φωνη της λογικης (ο αντρας μου!!!!🤣🤣) μου λεει αν μεινεις εγκυος σιγα μην πας να το κανεις.... θα φοβασαι και γνκ το 1ο τριμηνο ειναι το πιο επικινσυνο και δεν το συστηνουν... οποτε καντο απο τωρα να ειμαστε ασφαλεις και να εχεις αντισωματα...

ετσι το εκλεισα να παω την ερχομενη Κυριακη!!!

Υ.Γ. νομιζα το σαββατο οτι μου ηρθε περιοδος (γτ ειχα αιμα μετα την επαφη μας με τον αντρα μου) αλλα ουτε το σαββατο το απογευμα-βραδυ ειχα ξανα αιμα αλλα ουτε και χθες οοοολη μερα... επισης και το πρωι τα ιδια... με περιπαιζει η περιοδος μου!!!!!!!! 😆😆😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Μια χαρά είμαστε βρε μακάρι να μην χρειαστεί άλλη πραγματικά!!! Κ εγώ θέλω να την κάνω αλλά ακόμα να ανοίξει για τους 20-29!! Ποτέ θα πας;; 

την κυριακη 12/12 θα την κανουμε!!! χερι-χερι σε ολα με τον αντρα μου!!!😂

αν παθω κατι, σας στελνω τις ευχες μου να κανετε πολλα παιδακια και να ευτυχισετε!!!!!🤣❤️❤️😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

κατερινα μου εχουμε κανει τις 2 δοσεις απο το καλοκαιρι και ελεγα τωρα να κανουμε προσπαθεια το δεκεμβρη και αν ερθει περιοδος κανονικα τον ιανουαριο να παω τοτε να το κανω.. ωστοσο, η φωνη της λογικης (ο αντρας μου!!!!🤣🤣) μου λεει αν μεινεις εγκυος σιγα μην πας να το κανεις.... θα φοβασαι και γνκ το 1ο τριμηνο ειναι το πιο επικινσυνο και δεν το συστηνουν... οποτε καντο απο τωρα να ειμαστε ασφαλεις και να εχεις αντισωματα...

ετσι το εκλεισα να παω την ερχομενη Κυριακη!!!

Υ.Γ. νομιζα το σαββατο οτι μου ηρθε περιοδος (γτ ειχα αιμα μετα την επαφη μας με τον αντρα μου) αλλα ουτε το σαββατο το απογευμα-βραδυ ειχα ξανα αιμα αλλα ουτε και χθες οοοολη μερα... επισης και το πρωι τα ιδια... με περιπαιζει η περιοδος μου!!!!!!!! 😆😆😆

Να σας διορθώσω εδώ γιατί γίνεται πολλη συζήτηση από στόμα σε στόμα, το προτείνουν και στο 1ο τρίμηνο το εμβόλιο. Ο γιατρός μου στο 1ο ραντεβού μου είπε αν δεν έχετε κάνει και οι 2 εμβόλιο να το κάνετε άμεσα. Φυσικά η σκέψη σας είναι ολοσωστη. Γιατί να το κάνεις έγκυος αφού μπορείς πριν; απλά όντως και το εμβόλιο της γρίπης και το covid συστήνονται σε όλες τις εγκύους από το 1ο τρίμηνο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

κατερινα μου εχουμε κανει τις 2 δοσεις απο το καλοκαιρι και ελεγα τωρα να κανουμε προσπαθεια το δεκεμβρη και αν ερθει περιοδος κανονικα τον ιανουαριο να παω τοτε να το κανω.. ωστοσο, η φωνη της λογικης (ο αντρας μου!!!!🤣🤣) μου λεει αν μεινεις εγκυος σιγα μην πας να το κανεις.... θα φοβασαι και γνκ το 1ο τριμηνο ειναι το πιο επικινσυνο και δεν το συστηνουν... οποτε καντο απο τωρα να ειμαστε ασφαλεις και να εχεις αντισωματα...

ετσι το εκλεισα να παω την ερχομενη Κυριακη!!!

Υ.Γ. νομιζα το σαββατο οτι μου ηρθε περιοδος (γτ ειχα αιμα μετα την επαφη μας με τον αντρα μου) αλλα ουτε το σαββατο το απογευμα-βραδυ ειχα ξανα αιμα αλλα ουτε και χθες οοοολη μερα... επισης και το πρωι τα ιδια... με περιπαιζει η περιοδος μου!!!!!!!! 😆😆😆

βρε μηπως και παιζει τιποτα αλλλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Να σας διορθώσω εδώ γιατί γίνεται πολλη συζήτηση από στόμα σε στόμα, το προτείνουν και στο 1ο τρίμηνο το εμβόλιο. Ο γιατρός μου στο 1ο ραντεβού μου είπε αν δεν έχετε κάνει και οι 2 εμβόλιο να το κάνετε άμεσα. Φυσικά η σκέψη σας είναι ολοσωστη. Γιατί να το κάνεις έγκυος αφού μπορείς πριν; απλά όντως και το εμβόλιο της γρίπης και το covid συστήνονται σε όλες τις εγκύους από το 1ο τρίμηνο. 

Ευχαριστουμε κοριτσι για τη βοηθεια και την καταθεση της εμπειριας σου!!!

αχ να κανω και το αντιγριπικο δλδ;; ποσα πια;;

ελεγα να μην το κανω κι αυτο μιας και θα κανω τωρα την τριτη δοση pfiser...

εσυ εκανες και τα 2;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

βρε μηπως και παιζει τιποτα αλλλο?

Αυτό τον μήνα ήταν που είχες πάρει προφύλαξη λόγω της σαλπιγγογραφια; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

βρε μηπως και παιζει τιποτα αλλλο?

αυτο μου λεει και ο αντρας μου!! 🤣🤣🤣 αλλα πως;; με τον κρινο;;; παιρναμε προφυλαξεις ολο το μηνα λογω σαλπιγγογραφιας... μαλλον ο κυκλος μου αλλαξε λιγο λογω της εξετασης;;; who knows;;🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Αυτό τον μήνα ήταν που είχες πάρει προφύλαξη λόγω της σαλπιγγογραφια; 

ναι κοριτσι μου καλα τα λες!!! ευελπιστω να ερθει μεχρι το βραδυ... αλλιως αυριο...

παντως το σαββατο ειχα αρκετο αιμα σαν περιοδου.. απλα κρατησε μιση ωρα.. μετα γιοκ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

την κυριακη 12/12 θα την κανουμε!!! χερι-χερι σε ολα με τον αντρα μου!!!😂

αν παθω κατι, σας στελνω τις ευχες μου να κανετε πολλα παιδακια και να ευτυχισετε!!!!!🤣❤️❤️😘

Χαχαχαχα τι λες βρε τόσοι το έκαναν εμεις θα την πάθουμε;;;; Και εμεις μαζί πήγαμε και τώρα ο άντρας μου αν θέλει μπορεί να πάει αλλά με περιμένει εμένα να ανοίξει η ηλικία μου για να πάμε μαζί!! Είχες συμπτώματα στις αλλες δόσεις;; 
 

λες να είναι κάτι άλλο;; Γιατί δεν κανεις εν τεστ;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

αυτο μου λεει και ο αντρας μου!! 🤣🤣🤣 αλλα πως;; με τον κρινο;;; παιρναμε προφυλαξεις ολο το μηνα λογω σαλπιγγογραφιας... μαλλον ο κυκλος μου αλλαξε λιγο λογω της εξετασης;;; who knows;;🙄

Ααα εντάξει τότε δεν το είδα το μήνυμα,… ισως λόγο της εξέτασης να άλλαξε λίγο :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...