Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022🤰🤰☀️☀️


Recommended Posts

στις πριν 15 λεπτά, ο/η ΝικηΚ είπε:

Επίσης ξέχασα να σου γράψω είναι τελειωσ Επιπωματικος … θα με βλέπει πιο συχνά μου ειπε όποτε το επόμενο ραντεβού θα είναι σε δυο εβδομαδες… Ναι είναι πραγματικά θαύμα …ο γιατρός με ρώτησε αν είναι κουρδισμένο…. 😂😂😂😂 χόρευε τόσο πολύ !!! Επίσης φαίνονταν η μυτούλα το οποίο είπε ότι είναι καλό σημάδι.. σε μωράκια που δεν διακρίνεται η μυτούλα έχουν συνήθως χρωμοσωματικες ανωμαλίες… έπαθα πλάκα σήμερα με τις κινήσεις που έκανε… δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου από την δύναμη της επιθυμιασ Μου αλλά εδώ και 5 μέρες περίπου νιώθω σαν κάτι να κουνιέται στην κοιλιά μου… χαχα 😍😇😍😇

Αχ ζηλεύω! Θα ήθελα να νιώθω κάτι κι ας αναρωτιόμουν αν είναι ιδέα μου. Αλλά δεν αισθάνομαι τίποτα ακόμα. Κάθομαι και αφουγκραζομαι μήπως και νιώσω κάτι αλλά πάλι τίποτα! Μόνο χαϊδεύω την κοιλιά μου που βλέπω να έχει στρογγυλεψει (οι άλλοι ακόμα δεν το πολυβλεπουν). 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyNa είπε:

Αχ ζηλεύω! Θα ήθελα να νιώθω κάτι κι ας αναρωτιόμουν αν είναι ιδέα μου. Αλλά δεν αισθάνομαι τίποτα ακόμα. Κάθομαι και αφουγκραζομαι μήπως και νιώσω κάτι αλλά πάλι τίποτα! Μόνο χαϊδεύω την κοιλιά μου που βλέπω να έχει στρογγυλεψει (οι άλλοι ακόμα δεν το πολυβλεπουν). 😂

Ναι κ η δίκη μου κοιλιτσα έχει στρογγυλέψει πια σε λίγο σίγουρα θα το αισθανθείς κ εσυ 😍🥰😍🥰😍🥰😍 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Με το καλό τα μωράκια μας.εχω Πητ 8/7 κι εγώ και ξαφνικά ο γυναικολόγος που είχα επιλέξει να γεννήσω το δεύτερο παιδάκι μου άρχισε να μου φωνάζει επειδή τον ενόχλησα(?) για να τον ενημερώσω ότι νοσησα στην 13η εβδομάδα και χρειάζομαι οδηγίες. Μου συνέστησε να αλλάξω χώρα αν ήθελα να μην κολλήσω με όλα αυτά που γίνονται και μου το εκλεισε.

Ψάχνω απεγνωσμένα γιατρό σοβαρό ,με ενσυναίσθηση προς την έγκυο για να μην ακούσετε κανένα φόνο γυναικολόγου στην Αττική ..Κατά προτίμηση θέλω Ρέα γιατί εκεί έκανα το πρώτο μου παιδάκι και έμεινα ευχαριστημένη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Thirtymom είπε:

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Με το καλό τα μωράκια μας.εχω Πητ 8/7 κι εγώ και ξαφνικά ο γυναικολόγος που είχα επιλέξει να γεννήσω το δεύτερο παιδάκι μου άρχισε να μου φωνάζει επειδή τον ενόχλησα(?) για να τον ενημερώσω ότι νοσησα στην 13η εβδομάδα και χρειάζομαι οδηγίες. Μου συνέστησε να αλλάξω χώρα αν ήθελα να μην κολλήσω με όλα αυτά που γίνονται και μου το εκλεισε.

Ψάχνω απεγνωσμένα γιατρό σοβαρό ,με ενσυναίσθηση προς την έγκυο για να μην ακούσετε κανένα φόνο γυναικολόγου στην Αττική ..Κατά προτίμηση θέλω Ρέα γιατί εκεί έκανα το πρώτο μου παιδάκι και έμεινα ευχαριστημένη. 

ο χριστος και η παναγια!!!!! συγνωμη κ ολας επρεπε να του πεις!!!! αν θες στειλε μου μηνυμα κοριτσι και γω ρεα γενναω να σε ενημερωσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Thirtymom είπε:

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Με το καλό τα μωράκια μας.εχω Πητ 8/7 κι εγώ και ξαφνικά ο γυναικολόγος που είχα επιλέξει να γεννήσω το δεύτερο παιδάκι μου άρχισε να μου φωνάζει επειδή τον ενόχλησα(?) για να τον ενημερώσω ότι νοσησα στην 13η εβδομάδα και χρειάζομαι οδηγίες. Μου συνέστησε να αλλάξω χώρα αν ήθελα να μην κολλήσω με όλα αυτά που γίνονται και μου το εκλεισε.

Ψάχνω απεγνωσμένα γιατρό σοβαρό ,με ενσυναίσθηση προς την έγκυο για να μην ακούσετε κανένα φόνο γυναικολόγου στην Αττική ..Κατά προτίμηση θέλω Ρέα γιατί εκεί έκανα το πρώτο μου παιδάκι και έμεινα ευχαριστημένη. 

Πώς είσαι κοριτσι μ? Το περνάς ήπια? Πως είναι δυνατόν να μίλησε έτσι? Πάντα έτσι μιλούσε? Λοιπόν μια φίλη μου γεννησε στ Ρέα κ ξέρω ότι είναι πολύ καλός να τη ρωτήσω όνομα? Είναι στ Πειραιά αυτός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ΝικηΚ είπε:

Ευχαριστώ πόλυ κορίτσι μου, εύχομαι να πάει καλά η πελάτισσα σου, δυστυχώς μου έπεσε πολύ η ψυχολόγια μετά από αυτό… πρέπει να είμαστε δυνατές για τα μωράκια μας όμως και ελπίζω να πάνε όλα καλά στο τέλος. 
 

ααα μας είπε και το φύλο ! Και άλλο κοριτσάκι στην παρέα μας !! 👧

Έχει ένα κοριτσάκι 3 χρονών έχασε ένα έμβρυο 6 μηνών τώρα σφίγγει τα δόντια και λέει θα το παλεψει και έτσι πρεπει αν ο γυναικολόγος σου είναι κουλ να είσαι και εσυ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimi84 είπε:

Έχει ένα κοριτσάκι 3 χρονών έχασε ένα έμβρυο 6 μηνών τώρα σφίγγει τα δόντια και λέει θα το παλεψει και έτσι πρεπει αν ο γυναικολόγος σου είναι κουλ να είσαι και εσυ 

Ο Γυναικολογος μάλλον δεν ήθελε να με κάνει να ανησυχήσω, είμαι απόλυτα ευχαριστημένη από αυτόν. Ξέρει να διαχειρίζεται τα συναισθήματα μου… το θέμα είναι ότι από το απόγευμα κλαίω με μαύρο δάκρυ…. Έχω απελπιστεί εντελώς. Σκέφτομαι τα χειρότερα ενώ ξέρω ότι δεν πρέπει. Ίσως θέλω τον χρόνο μου.

ευχαριστω πολύ για την στήριξη… και να είστε καλά όλες οι μέλλουσες μανούλες….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΝικηΚ είπε:

Ο Γυναικολογος μάλλον δεν ήθελε να με κάνει να ανησυχήσω, είμαι απόλυτα ευχαριστημένη από αυτόν. Ξέρει να διαχειρίζεται τα συναισθήματα μου… το θέμα είναι ότι από το απόγευμα κλαίω με μαύρο δάκρυ…. Έχω απελπιστεί εντελώς. Σκέφτομαι τα χειρότερα ενώ ξέρω ότι δεν πρέπει. Ίσως θέλω τον χρόνο μου.

ευχαριστω πολύ για την στήριξη… και να είστε καλά όλες οι μέλλουσες μανούλες….

Καλε μην κλαις ταραζεις το μωράκι ηρεμησε και να σκέφτεσαι παντα τα καλά κορίτσι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και καλή χρονιά. Με τι καλό να αγκαλιάσετε τα νινακια σας! 

Να είστε όσο πιο ήρεμες γίνεται, να μην διαβάζετε στο ίντερνετ τίποτα και να ακούτε τον γιατρό σας.

Σχετικά με το Ρέα γέννησα το 2016 τον γιο μου εκεί. Πολύ ωραίο νοσοκομείο με καλές και ευγενικές μαίες και καταπληκτικό φαγητό. Έχετε μεγάλη βοήθεια και με το μωρό αλλά και για τον θηλασμό.

Εγώ δεν είχα rooming in αλλά είχα ζητήσει οπότε κλαίει να μου τον φέρνουν και είχαν βάλει καρτελακι στο πυρεξακι του, ε κορίτσια επειδή από νεογέννητο ήταν κλαψιαρης τον είχα συνέχεια στο δωμάτιο.

Ακόμα και τις δύο φορές που πήγα το τελευταίο εξάμηνο για απόξεση οι μαίες ευγενεστατες και δίπλα μου. Ακόμα και η αναισθησιολογος που έτυχε να είναι η ίδια και τις δύο φορές απίστευτη. Μου κράταγε με το ένα της χέρι το χέρι μου γιατί φοβόμουν και έκλαιγα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κανετε;;; ελπίζω να είστε όλες τέλεια ❤ με πήρε ο γιατρός μου βγήκαν τα αποτελέσματα της αυχενικής όλα φυσιολογικά πολύ καλά θα μου τα δώσει όλα στον επόμενο υπερηχο αναμένουμε της κυστική ινωσης μόνο...κ έχω αίμα κ ουρά την άλλη εβδομάδα...τσίμπησα ένα παγωτάκι σήμερα χάχα μέχρι την άλλη εβδομάδα τώρα γλυκά καθόλου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Angelaki91 είπε:

Κορίτσια μου τι κανετε;;; ελπίζω να είστε όλες τέλεια ❤ με πήρε ο γιατρός μου βγήκαν τα αποτελέσματα της αυχενικής όλα φυσιολογικά πολύ καλά θα μου τα δώσει όλα στον επόμενο υπερηχο αναμένουμε της κυστική ινωσης μόνο...κ έχω αίμα κ ουρά την άλλη εβδομάδα...τσίμπησα ένα παγωτάκι σήμερα χάχα μέχρι την άλλη εβδομάδα τώρα γλυκά καθόλου!!!

Μπράβο βρε αγγελάκι!!!!

Αχ και γω πρέπει να πάω για αίμα και ουρα τώρα που το είπες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Angelaki91 είπε:

Κορίτσια μου τι κανετε;;; ελπίζω να είστε όλες τέλεια ❤ με πήρε ο γιατρός μου βγήκαν τα αποτελέσματα της αυχενικής όλα φυσιολογικά πολύ καλά θα μου τα δώσει όλα στον επόμενο υπερηχο αναμένουμε της κυστική ινωσης μόνο...κ έχω αίμα κ ουρά την άλλη εβδομάδα...τσίμπησα ένα παγωτάκι σήμερα χάχα μέχρι την άλλη εβδομάδα τώρα γλυκά καθόλου!!!

Καλησπέραααα! Μέρα τη μέρα όλο και πιο καλά! Εγώ έχω ραντεβού με το γιατρό μου τη Δευτέρα οπότε φαντάζομαι εκεί θα μου πει αν θέλει κάνω ξανά αίμα και ούρα. Έχει περάσει 1,5 μήνα σχεδόν από τις προηγούμενες κι αυτόν έχω να τον δω 1μηνα γιατί αυχενική έκανα αλλού. Εγώ έχω πάθει μανία με τα γλυκά. Δεν ξέρω πού θα πάει αυτό. Θερμιδικα δεν τρώω πολύ, ούτε στα κιλά μου δεν έχω επιστρέψει ακόμα (έχασα 2 το προηγούμενο διάστημα) αλλά σε σάκχαρα σίγουρα είναι πολλά αυτά που τρώω. 🥴

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Καλησπέραααα! Μέρα τη μέρα όλο και πιο καλά! Εγώ έχω ραντεβού με το γιατρό μου τη Δευτέρα οπότε φαντάζομαι εκεί θα μου πει αν θέλει κάνω ξανά αίμα και ούρα. Έχει περάσει 1,5 μήνα σχεδόν από τις προηγούμενες κι αυτόν έχω να τον δω 1μηνα γιατί αυχενική έκανα αλλού. Εγώ έχω πάθει μανία με τα γλυκά. Δεν ξέρω πού θα πάει αυτό. Θερμιδικα δεν τρώω πολύ, ούτε στα κιλά μου δεν έχω επιστρέψει ακόμα (έχασα 2 το προηγούμενο διάστημα) αλλά σε σάκχαρα σίγουρα είναι πολλά αυτά που τρώω. 🥴

Ναι μια από τα ίδια.. Δε μπορώ να σταματήσω κάθε μέρα τρώω από ένα γλυκό.. Το συζητάμε με το γιατρό μου πάντως κ μ είπε από τη στιγμή που δεν έχω θέμα με ζάχαρο ας τρώω αρκεί να μη πάρω πολλά κιλά.. Εσένα τι λέει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eirinakos είπε:

Ναι μια από τα ίδια.. Δε μπορώ να σταματήσω κάθε μέρα τρώω από ένα γλυκό.. Το συζητάμε με το γιατρό μου πάντως κ μ είπε από τη στιγμή που δεν έχω θέμα με ζάχαρο ας τρώω αρκεί να μη πάρω πολλά κιλά.. Εσένα τι λέει? 

Εγώ ζηλεύω που σας ακούω να λέτε για γλυκά χαχαχαχαχαχα γτ θέλω να φάω και δεν μπορώ. Με το που φάω ένα κομματάκι θα με χαλάσει αμέσως στο στομάχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Καλησπέραααα! Μέρα τη μέρα όλο και πιο καλά! Εγώ έχω ραντεβού με το γιατρό μου τη Δευτέρα οπότε φαντάζομαι εκεί θα μου πει αν θέλει κάνω ξανά αίμα και ούρα. Έχει περάσει 1,5 μήνα σχεδόν από τις προηγούμενες κι αυτόν έχω να τον δω 1μηνα γιατί αυχενική έκανα αλλού. Εγώ έχω πάθει μανία με τα γλυκά. Δεν ξέρω πού θα πάει αυτό. Θερμιδικα δεν τρώω πολύ, ούτε στα κιλά μου δεν έχω επιστρέψει ακόμα (έχασα 2 το προηγούμενο διάστημα) αλλά σε σάκχαρα σίγουρα είναι πολλά αυτά που τρώω. 🥴

Κοριτσι μου κ εγώ τα ίδια δεν τρώω τόσο φαγητό αλλά από θερμίδες σίγουρα παίρνω από τα γλυκά προσπαθώ να τρώω 1-2 φορές την εβδομάδα αλλά όλο γλυκά σκέφτομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε μου έχει πει κάτι ιδιαίτερο ο γιατρός προς το παρόν, δεν ξέρω αν δεν ασχολείται πολύ επειδή ξέρει ότι είμαι διαιτολόγος ή επειδή είμαι παρ αποου αδύνατη. Μόνο να προσέχω μην πάρω κιλά και ότι θα με ζυγίσει μετά τις γιορτές 😬 έκανα κι ένα σεμινάριο για το διαβήτη κύησης τον προηγούμενο μήνα. Για τα κιλά και τους υδατάνθρακες λέγαμε εκεί. Καλύτερα σύνθετους ή σε μορφή που να απορροφούνται αργά (σε συνδυασμό με τροφές μη καθαρές σε υδατάνθρακες όπως λιπαρά και πρωτεΐνες). Ξέρω γενικά πχ ότι πιο απότομη καμπύλη σακχάρου κάνει μια φετα ψωμί, ακόμα και μαύρου, από ένα κομμάτι σοκολάτα. Θέλει μια προσοχή περισσότερο στα κιλά και στις ποσότητες των ζυμαρικών/ψωμιού/χυμών κλπ που καταναλώνουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Angelaki91 είπε:

Κοριτσι μου κ εγώ τα ίδια δεν τρώω τόσο φαγητό αλλά από θερμίδες σίγουρα παίρνω από τα γλυκά προσπαθώ να τρώω 1-2 φορές την εβδομάδα αλλά όλο γλυκά σκέφτομαι! 

Από εμετουλιδες ηρέμησες? Εγώ είχα ηρεμήσει σχεδόν 2 βδομάδες κ έκανα σήμερα πάλι 🥴 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Eirinakos είπε:

Από εμετουλιδες ηρέμησες? Εγώ είχα ηρεμήσει σχεδόν 2 βδομάδες κ έκανα σήμερα πάλι 🥴 

Ναι έχω ηρεμήσει, μόνο αν πεινάω πάρα πολύ και δεν τρώω (τα κάνω και αυτά) αρχίζω και λίγο ανακατεύομαι αλλά δεν κάνω εμετό. Απλά θα φάω κάτι και θα μου περάσει. Μου έχει μείνει μόνο το ρέψιμο και το ότι δε μπορώ να φάω μεγάλα γεύματα και θέλω να τσιμπολογάω λίγο λίγο συνέχεια. Άρχισα αυτή την εβδομάδα να πίνω πάλι και γάλα που μου άρεσε πάρα πολύ όλη μου τη ζωή και από την 6η εβδομάδα άρχισε να με πειράζει. 

Μα κρίμα, εκεί που λες ηρέμησα να κάνεις εμετό. Νομίζω τώρα θα μας περάσουν όλα και θα αρχίσουμε να παίρνουμε στην κοιλιά. Αύριο μπαίνω 14η εβδομάδα σύμφωνα με την αυχενική 😊😊 πάει το πρώτο τρίμηνο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η angel35 είπε:

Εγώ ζηλεύω που σας ακούω να λέτε για γλυκά χαχαχαχαχαχα γτ θέλω να φάω και δεν μπορώ. Με το που φάω ένα κομματάκι θα με χαλάσει αμέσως στο στομάχι.

Σε λιγάκι θα σου περάσει κι εσένα και μετά θα λες πώς θα σταματήσω να τα τρώω 😬😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Eirinakos είπε:

Ναι μια από τα ίδια.. Δε μπορώ να σταματήσω κάθε μέρα τρώω από ένα γλυκό.. Το συζητάμε με το γιατρό μου πάντως κ μ είπε από τη στιγμή που δεν έχω θέμα με ζάχαρο ας τρώω αρκεί να μη πάρω πολλά κιλά.. Εσένα τι λέει? 

Και εγώ κάθε μέρα τρώω και από ένα γλυκάκι κ μετά έχω τύψεις !!! Έχετε πάρει κιλα από την αρχή της εγκυμοσύνης ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/1/2022 at 11:48 ΜΜ, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και καλή χρονιά. Με τι καλό να αγκαλιάσετε τα νινακια σας! 

Να είστε όσο πιο ήρεμες γίνεται, να μην διαβάζετε στο ίντερνετ τίποτα και να ακούτε τον γιατρό σας.

Σχετικά με το Ρέα γέννησα το 2016 τον γιο μου εκεί. Πολύ ωραίο νοσοκομείο με καλές και ευγενικές μαίες και καταπληκτικό φαγητό. Έχετε μεγάλη βοήθεια και με το μωρό αλλά και για τον θηλασμό.

Εγώ δεν είχα rooming in αλλά είχα ζητήσει οπότε κλαίει να μου τον φέρνουν και είχαν βάλει καρτελακι στο πυρεξακι του, ε κορίτσια επειδή από νεογέννητο ήταν κλαψιαρης τον είχα συνέχεια στο δωμάτιο.

Ακόμα και τις δύο φορές που πήγα το τελευταίο εξάμηνο για απόξεση οι μαίες ευγενεστατες και δίπλα μου. Ακόμα και η αναισθησιολογος που έτυχε να είναι η ίδια και τις δύο φορές απίστευτη. Μου κράταγε με το ένα της χέρι το χέρι μου γιατί φοβόμουν και έκλαιγα.

Καλή χρόνια κορίτσι μου και ο καινούργιος χρόνος να σου φέρει και σένα ένα μωράκι με το καλό 😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Eirinakos είπε:

Από εμετουλιδες ηρέμησες? Εγώ είχα ηρεμήσει σχεδόν 2 βδομάδες κ έκανα σήμερα πάλι 🥴 

Ναι κορίτσι μου μια χαρά μπορεί να μυρισω κάτι και να με ανακατέψει αλλα το συγκρατώ! Καμία σχέση με το πως ήμουνα μπήκα και 14η εβδομάδα σήμερα οπότε θεωρώ είμαι οκ!!! Μπράβο που ηρέμησες κ εσυ ! Δεν είναι ότι πιο εύκολο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Ναι έχω ηρεμήσει, μόνο αν πεινάω πάρα πολύ και δεν τρώω (τα κάνω και αυτά) αρχίζω και λίγο ανακατεύομαι αλλά δεν κάνω εμετό. Απλά θα φάω κάτι και θα μου περάσει. Μου έχει μείνει μόνο το ρέψιμο και το ότι δε μπορώ να φάω μεγάλα γεύματα και θέλω να τσιμπολογάω λίγο λίγο συνέχεια. Άρχισα αυτή την εβδομάδα να πίνω πάλι και γάλα που μου άρεσε πάρα πολύ όλη μου τη ζωή και από την 6η εβδομάδα άρχισε να με πειράζει. 

Μα κρίμα, εκεί που λες ηρέμησα να κάνεις εμετό. Νομίζω τώρα θα μας περάσουν όλα και θα αρχίσουμε να παίρνουμε στην κοιλιά. Αύριο μπαίνω 14η εβδομάδα σύμφωνα με την αυχενική 😊😊 πάει το πρώτο τρίμηνο! 

Ναι ήμουν μια χαρά κ εκεί που έκανα ντουζ τσουπ πάλι.. Αχ ζηλεύω ήταν να κάνω κ εγώ αυχενική εχθές αλλά ήρθα επαφή με κρούσμα (βγήκε θετικός ο αδερφός τ άντρα μου) κ δε με άφησε ο γιατρός να ταξιδέψω.. Κ είμαι καραντίνα μέχρι τη Παρασκευή κ βλέπουμε.. Ήθελα πολύ να τη κάνω γτ ένα άγχος αν ειναι όλα καλά το έχω.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eirinakos είπε:

Ναι ήμουν μια χαρά κ εκεί που έκανα ντουζ τσουπ πάλι.. Αχ ζηλεύω ήταν να κάνω κ εγώ αυχενική εχθές αλλά ήρθα επαφή με κρούσμα (βγήκε θετικός ο αδερφός τ άντρα μου) κ δε με άφησε ο γιατρός να ταξιδέψω.. Κ είμαι καραντίνα μέχρι τη Παρασκευή κ βλέπουμε.. Ήθελα πολύ να τη κάνω γτ ένα άγχος αν ειναι όλα καλά το έχω.... 

Όλα θα είναι καλά, γιατί να μην είναι; Να σκέφτεσαι θετικά! 💕 Καταλαβαίνω την αγωνία όμως! Κι εγώ το σκεφτόμουν μην έρθω επαφή με κανένα κρούσμα ή μη βγω θετική και καθυστερήσει η αυχενική που ανυπομονούσα. Δε μου έτυχε ευτυχώς αλλά δε μας ρώτησε και ο γιατρός που μου έκανε εντύπωση με το χαμό. Δεν είχαμε ταξίδι όμως. Μπορεί γι αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Όλα θα είναι καλά, γιατί να μην είναι; Να σκέφτεσαι θετικά! 💕 Καταλαβαίνω την αγωνία όμως! Κι εγώ το σκεφτόμουν μην έρθω επαφή με κανένα κρούσμα ή μη βγω θετική και καθυστερήσει η αυχενική που ανυπομονούσα. Δε μου έτυχε ευτυχώς αλλά δε μας ρώτησε και ο γιατρός που μου έκανε εντύπωση με το χαμό. Δεν είχαμε ταξίδι όμως. Μπορεί γι αυτό. 

Ναι μπορεί... Αλλά εμένα δεν ήθελε να πάω κιόλας για να μη θέσω σε κίνδυνο κ άλλες κοπελες εκεί.. Εντομεταξυ πάλι έκανα σήμερα το πρωί εμετό.. Χωρίς να νιώθω κάπως, απλά εκεί που καθόμουν έτρεξα στη τουαλέτα.. 😐 Μα πως γίνεται να ξανά ξεκίνησαν.. Τουλάχιστον δε παραπονιέμαι επειδή δεν έκανα την αυχενική κ έχω καιρό να κάνω υπέρηχο κ σκέφτομαι ότι εξελίσσεται κανονικά η εγκυμοσυνη.. Γτ όσο δεν είχα συμτωματα παρακαλούσα το γιατρό να μ κάνει υπέρηχο 😛 τρελή!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...