Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022🤰🤰☀️☀️


Recommended Posts

στις πριν 11 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Εγώ επειδή κλείνω εξάμηνο είπα να την κάνω να είμαι ήρεμη... ελπίζω μόνο να μην χρειαστεί να κάνω κι άλλη μέχρι να γεννήσω.... φαντάζομαι το πέρασες ελαφρά λόγω εμβολίου ε??

Το περασαμε ελαφριά ναι όλοι δεν ξέρω αν φταίει το εμβόλιο αλλά ήταν καλά. Και εγώ αν χρειαστεί θα κάνω ξανά . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 19/12/2021 at 7:11 ΜΜ, ο/η MyNa είπε:

κι εγώ ανυπομονώ πάρα πολύ! Πιστεύω θα είμαι πιο ήρεμη και χαρούμενη αν δούμε ότι όλα καλά και περάσει το τρίμηνο.. Ήδη σε κάθε ραντεβού νιώθω και μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση και χαρά.

Κορίτσια μπαίνω σιγά σιγά στην έβδομη εβδομάδα και με πονάει η μέση μου ώρες ώρες είτε λόγω ορθοστασιας στη δουλειά είτε από αέρια καμία φορά. Σας συμβαίνει και εσάς; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μπαίνω σιγά σιγά στην έβδομη εβδομάδα και με πονάει η μέση μου ώρες ώρες είτε λόγω ορθοστασιας στη δουλειά είτε από αέρια καμία φορά. Σας συμβαίνει και εσάς; 

ναι μην ανησυχείς καθόλου! Εμένα πάντα αν στέκομαι ώρα με πονάει η μέση μου (είναι και στον άνθρωπο κι αυτό, εμένα με πονούσε και όταν περίμενα ή είχα περίοδο η μέση) και επίσης πού και πού έχω ενοχλήσεις στην κοιλιά, είτε λόγω εντέρου είτε λόγω μήτρας. Συνέχεια θα νιώθεις ενοχλήσεις. Να πεις στο γιατρό σου αν νιώσεις κάποιον έντονο πόνο που να μη σε αφήνει μόνο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μπαίνω σιγά σιγά στην έβδομη εβδομάδα και με πονάει η μέση μου ώρες ώρες είτε λόγω ορθοστασιας στη δουλειά είτε από αέρια καμία φορά. Σας συμβαίνει και εσάς; 

Εμένα με έχει πεθάνει η μέση είμαι στην 11η εβδομάδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Dimi84 είπε:

Εμένα με έχει πεθάνει η μέση είμαι στην 11η εβδομάδα

Πρέπει να φταίει και το έντερο εγώ επειδή δεν έχω ακούσει ακόμα καρδούλα στις 28. 12 θα πάω ανησυχούσα διότι πέρα από συχνουρια και ανησυχία στον ύπνο δεν είχα πολλά συμπτώματα. Αλλά μόλις δύο μέρες τώρα έχω αέρια, πόνο στη μέση που πάει και έρχεται, πρήξιμο στα πόδια, κούραση, μικρό ζαλάδες, καούρες... Και αν μου λες 11η εβδομάδα εγώ ακόμα στην μέση της έκτης είμαι κατάλαβα μόλις άρχισαν τα συμπτώματα... 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η evaioan είπε:

Πρέπει να φταίει και το έντερο εγώ επειδή δεν έχω ακούσει ακόμα καρδούλα στις 28. 12 θα πάω ανησυχούσα διότι πέρα από συχνουρια και ανησυχία στον ύπνο δεν είχα πολλά συμπτώματα. Αλλά μόλις δύο μέρες τώρα έχω αέρια, πόνο στη μέση που πάει και έρχεται, πρήξιμο στα πόδια, κούραση, μικρό ζαλάδες, καούρες... Και αν μου λες 11η εβδομάδα εγώ ακόμα στην μέση της έκτης είμαι κατάλαβα μόλις άρχισαν τα συμπτώματα... 😅

Ακριβώς τώρα ξεκινάνε εγώ πλέον δεν έχω καουρες όλη μέρα όπως είχα τώρα ξεκινάνε αλλά 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια στις πρώτες εξετάσεις βγήκε η tsh 5.2 και τώρα αυξήσαμε τη δόση του φαρμάκου. Έχει καμία άλλη παρόμοιο πρόβλημα; ανησυχώ λίγο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια στις πρώτες εξετάσεις βγήκε η tsh 5.2 και τώρα αυξήσαμε τη δόση του φαρμάκου. Έχει καμία άλλη παρόμοιο πρόβλημα; ανησυχώ λίγο. 

Του θυροειδή είναι αυτό? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dimi84 είπε:

Του θυροειδή είναι αυτό? 

Πολυ λίγο είναι ανεβασμένο αλλά μην αγχώνεσαι με το χαπιι μια χαρά θα είσαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Πρέπει να φταίει και το έντερο εγώ επειδή δεν έχω ακούσει ακόμα καρδούλα στις 28. 12 θα πάω ανησυχούσα διότι πέρα από συχνουρια και ανησυχία στον ύπνο δεν είχα πολλά συμπτώματα. Αλλά μόλις δύο μέρες τώρα έχω αέρια, πόνο στη μέση που πάει και έρχεται, πρήξιμο στα πόδια, κούραση, μικρό ζαλάδες, καούρες... Και αν μου λες 11η εβδομάδα εγώ ακόμα στην μέση της έκτης είμαι κατάλαβα μόλις άρχισαν τα συμπτώματα... 😅

Με το καλό το μωράκι σου !! Τα έντονα συμπτώματα μου άρχισαν στην έβδομη εμένα !!! Μέχρι την 6η ειχα φούσκωμα και κράμπες στην κοιλιτσα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσαρες μου. 

Εγώ σήμερα έκανα την απόξεση και στείλαμε για έλεγχο το έμβρυο. Σε ένα μήνα θα ξέρω από τι προκλήθηκε.

Θέλω να σας ευχηθώ σε όλες μια υγιέστατη και τελειομηνη εγκυμοσύνη και να χαρείτε όλες τις στιγμές με τα σπορακια σας. Και μια συμβουλή, μαζέψτε ύπνο, θα σας χρειαστεί. Εγώ πρώτα ο Θεός θα αρχίσω Μάρτιο πάλι προσπάθειες αναλόγως με τα αποτελέσματα του καρυοτυπου και ψυχολογίας.

Σας φιλώ όλες γλυκά και να προσέχετε. Θα μπαίνω να διαβάζω νέα σας και αν μπορώ κάπου θα σας βοηθάω.

❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια μου! 

Τι κάνετε? Εγώ είμαι αισίως 10 εβδομάδων, τα μωράκια είναι καλά και μεγαλώνουν, πήγα χτες στο γιατρο και τα είδα και τα άκουσα 😊

Έκλεισα και για αυχενική διαφάνεια στις 12/01 που θα είμαι 13 εβδομάδων! Ανυπομονώ 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Dimi84 είπε:

Πολυ λίγο είναι ανεβασμένο αλλά μην αγχώνεσαι με το χαπιι μια χαρά θα είσαι 

Καλημέρα, ο γιατρός κρατιοταν να μη γελάσει χτες  σε απόλυτο πανικό λέω την τιμή, εν τω μεταξύ όλες οι άλλες εξετάσεις μια χαρά. Φυσικά πήρα την ενδοκρινολογο και μου αύξησε το χάπι αλλά είναι που ήθελα όλα να είναι τέλεια στα αποτελέσματα και φοβήθηκα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η evaioan είπε:

Καλημέρα, ο γιατρός κρατιοταν να μη γελάσει χτες  σε απόλυτο πανικό λέω την τιμή, εν τω μεταξύ όλες οι άλλες εξετάσεις μια χαρά. Φυσικά πήρα την ενδοκρινολογο και μου αύξησε το χάπι αλλά είναι που ήθελα όλα να είναι τέλεια στα αποτελέσματα και φοβήθηκα. 

Ε λογικό ο άνθρωπος 😀όλα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Happypregnantgirl είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου! 

Τι κάνετε? Εγώ είμαι αισίως 10 εβδομάδων, τα μωράκια είναι καλά και μεγαλώνουν, πήγα χτες στο γιατρο και τα είδα και τα άκουσα 😊

Έκλεισα και για αυχενική διαφάνεια στις 12/01 που θα είμαι 13 εβδομάδων! Ανυπομονώ 😘

Τελεια τέλεια εμείς έχουμε μια εβδομαδα διαφορά εγώ έκλεισα στις 29την αυχενικη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλησπέρα κοριτσαρες μου. 

Εγώ σήμερα έκανα την απόξεση και στείλαμε για έλεγχο το έμβρυο. Σε ένα μήνα θα ξέρω από τι προκλήθηκε.

Θέλω να σας ευχηθώ σε όλες μια υγιέστατη και τελειομηνη εγκυμοσύνη και να χαρείτε όλες τις στιγμές με τα σπορακια σας. Και μια συμβουλή, μαζέψτε ύπνο, θα σας χρειαστεί. Εγώ πρώτα ο Θεός θα αρχίσω Μάρτιο πάλι προσπάθειες αναλόγως με τα αποτελέσματα του καρυοτυπου και ψυχολογίας.

Σας φιλώ όλες γλυκά και να προσέχετε. Θα μπαίνω να διαβάζω νέα σας και αν μπορώ κάπου θα σας βοηθάω.

❤️❤️❤️

Θα πανε ολα τέλεια θετική σκέψη και ψυχολογία ευκολο να το λέμε ποιο δυσκολο να το πράξουμε. Καλη δυναμη και είμαι σίγουρη ότι θα πανε ολα καλα 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλησπέρα κοριτσαρες μου. 

Εγώ σήμερα έκανα την απόξεση και στείλαμε για έλεγχο το έμβρυο. Σε ένα μήνα θα ξέρω από τι προκλήθηκε.

Θέλω να σας ευχηθώ σε όλες μια υγιέστατη και τελειομηνη εγκυμοσύνη και να χαρείτε όλες τις στιγμές με τα σπορακια σας. Και μια συμβουλή, μαζέψτε ύπνο, θα σας χρειαστεί. Εγώ πρώτα ο Θεός θα αρχίσω Μάρτιο πάλι προσπάθειες αναλόγως με τα αποτελέσματα του καρυοτυπου και ψυχολογίας.

Σας φιλώ όλες γλυκά και να προσέχετε. Θα μπαίνω να διαβάζω νέα σας και αν μπορώ κάπου θα σας βοηθάω.

❤️❤️❤️

Κορίτσι μου καταρχάς σου εύχομαι να πάνε όλα καλά στην ζωή σου και σε ευχαριστούμε για τις ευχουλες !! Δύναμη, υπομονή και επιμονή! Όλα θα πάνε καλά τελικά θα το δεις…. Να έχεις πιστη και ελπίδα !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια στις πρώτες εξετάσεις βγήκε η tsh 5.2 και τώρα αυξήσαμε τη δόση του φαρμάκου. Έχει καμία άλλη παρόμοιο πρόβλημα; ανησυχώ λίγο. 

Ναι κορίτσι μ εγώ.. Κ εμενα μου το αύξησε . Δεν είναι τίποτα μην ανυσηχεις.. Εμένα μ είπε ο γιατρός ότι με το φάρμακο θα πέσει η τιμή.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Eirinakos είπε:

Ναι κορίτσι μ εγώ.. Κ εμενα μου το αύξησε . Δεν είναι τίποτα μην ανυσηχεις.. Εμένα μ είπε ο γιατρός ότι με το φάρμακο θα πέσει η τιμή.. 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια στις πρώτες εξετάσεις βγήκε η tsh 5.2 και τώρα αυξήσαμε τη δόση του φαρμάκου. Έχει καμία άλλη παρόμοιο πρόβλημα; ανησυχώ λίγο. 

Εγώ έχω ακριβω΄ς το αντίστροφο! Ενώ ακριβώς πριν μείνω έγκυος στον προγεννητικό είχα tsh 1,3 στους 2μήνες μου έπεσε στο 0,2. Μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό λόγω 1ου τριμήνου και να δώσουμε λίγο χρόνο να δούμε μήπως διορθωθεί μόνος του μετά στο 2ο. Γενικά θέλουν να είναι ρυθμισμένος ο θυροειδής, κυρίως όταν είναι ψηλή η tsh, αλλά με το χαπάκι σου θα είσαι τέλεια. Ιδανικά νομίζω θα προσπαθήσουν να στη ρίξουν στο 2. Μην αγχώνεσαι καθόλου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Eirinakos είπε:

Ναι κορίτσι μ εγώ.. Κ εμενα μου το αύξησε . Δεν είναι τίποτα μην ανυσηχεις.. Εμένα μ είπε ο γιατρός ότι με το φάρμακο θα πέσει η τιμή.. 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. 

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Εγώ έχω ακριβω΄ς το αντίστροφο! Ενώ ακριβώς πριν μείνω έγκυος στον προγεννητικό είχα tsh 1,3 στους 2μήνες μου έπεσε στο 0,2. Μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό λόγω 1ου τριμήνου και να δώσουμε λίγο χρόνο να δούμε μήπως διορθωθεί μόνος του μετά στο 2ο. Γενικά θέλουν να είναι ρυθμισμένος ο θυροειδής, κυρίως όταν είναι ψηλή η tsh, αλλά με το χαπάκι σου θα είσαι τέλεια. Ιδανικά νομίζω θα προσπαθήσουν να στη ρίξουν στο 2. Μην αγχώνεσαι καθόλου!

Κορίτσια μου σήμερα το μεσημέρι γυρνώντας από τη δουλειά όπως σκουπιστηκα είχα όσο δύο νυχάκια μικρά ξέραμενο αίμα σαν βλεννα στο χαρτί. Μετά δεν ξαναειχα τίποτα. Ο γυναικολόγος μου λέει ότι είναι φυσιολογικό. Είμαι προς την 7η εβδομάδα. Σας έχει συμβεί; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. 

 

Κορίτσια μου σήμερα το μεσημέρι γυρνώντας από τη δουλειά όπως σκουπιστηκα είχα όσο δύο νυχάκια μικρά ξέραμενο αίμα σαν βλεννα στο χαρτί. Μετά δεν ξαναειχα τίποτα. Ο γυναικολόγος μου λέει ότι είναι φυσιολογικό. Είμαι προς την 7η εβδομάδα. Σας έχει συμβεί; 

Καλησπέρα.. Εγώ είχα κ στη 5η εβδομάδα και στην 7η και στην 9η ελάχιστο καφέ.. Αλλά ο γιατρός μ λέει όλα καλά.. Και εγώ είχα τρομάξει πολύ.. Αλλά είναι συχνό φαινόμενο! Αφού σ είπε κ ο. Γιατρος σ να μην ανησυχείς ηρέμησε.. Όλα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έχω ένα πρόβλημα σχεδόν με όλες τις μυρωδιές αλλά το χειρότερο ειναι με τα απορρυοαντικα ρούχων.. Και το σκιπ κ τα μαλακτικα.. Σήμερα μου μυρίζει έντονα η πιτζαμα μ και ο άντρας μ και δεν αντέχω.. Μήπως γνωρίζει καμία κανένα άοσμο απορρυοαντικο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Eirinakos είπε:

Κορίτσια έχω ένα πρόβλημα σχεδόν με όλες τις μυρωδιές αλλά το χειρότερο ειναι με τα απορρυοαντικα ρούχων.. Και το σκιπ κ τα μαλακτικα.. Σήμερα μου μυρίζει έντονα η πιτζαμα μ και ο άντρας μ και δεν αντέχω.. Μήπως γνωρίζει καμία κανένα άοσμο απορρυοαντικο? 

Το egreeno βρήκα στο ίντερνετ με 7.0 €, σε ευχαριστώ πολύ για την προηγούμενη απάντηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...