Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναμονή μετά την εμβρυομεταφορα-πιθανά συμπτώματα


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

Εγώ έχω ήδη ενα κοριτσάκι από εξωσωματική,εμβρυομεταφορα δύο βλαστικυστεων.ευτυχώς εκείνη Την περίοδο είχα ένα μήνα άδεια,δεν έκανα σχεδόν τίποτα παρά μόνο τα βασικά.ξαπλωμένη ήμουν αρκετά δεν ξέρω σν βοηθάει ή αν παίζει ρόλο.Να σου πω ότι είχα πολύ καλή ψυχολογία και σκεφτόμουν θετικά. έπαιρνα utrogestan δύο Την ημέρα μέχρι κ Τον 8μηνα μ και κορτιζόνη τ πρώτο τρίμηνο. 

@LAMB12 έχεις νεότερα να μας πεις; ελπίζω να είναι ολα καλά

Είμαι πολύ καλά ψυχολογικά, είμαι βασικά χαλαρή, το απολαμβάνω . Εντάξει έχω πιαστεί λίγο στο καναπέ αλλά οκ😝

Γενικά είμαι καλά , λίγο συγκρατημένη μεν αλλά δεν κάνω αρνητικες σκέψεις.

Ο γιατρός δεν μου έκανε κάποια εξέταση αίματος.

Σκέφτομαι αυτό με την προγεστερόνη μόνο εάν είναι αρκετό που παίρνω ένα κάθε βράδυ και το πρωί βάζω κολπικά. Αυτό το κολπικό με δυσκολεύει να το βάλω.

Δευτέρα και Πέμπτη θα κάνω κ εσείς ovitrelle.

Είχες θετικό αποτέλεσμα με την πρώτη φορά ; 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mimi26 είπε:

Είμαι πολύ καλά ψυχολογικά, είμαι βασικά χαλαρή, το απολαμβάνω . Εντάξει έχω πιαστεί λίγο στο καναπέ αλλά οκ😝

Γενικά είμαι καλά , λίγο συγκρατημένη μεν αλλά δεν κάνω αρνητικες σκέψεις.

Ο γιατρός δεν μου έκανε κάποια εξέταση αίματος.

Σκέφτομαι αυτό με την προγεστερόνη μόνο εάν είναι αρκετό που παίρνω ένα κάθε βράδυ και το πρωί βάζω κολπικά. Αυτό το κολπικό με δυσκολεύει να το βάλω.

Δευτέρα και Πέμπτη θα κάνω κ εσείς ovitrelle.

Είχες θετικό αποτέλεσμα με την πρώτη φορά ; 😊

Να σκέφτεσαι θετικά. ολα θα πάνε καλαε.συμπτώματα δεν μπορω να σου πω αν είχα Γιατί δεν ένιωθα κάτι. ισωςε κατί πονακια αλλά ήταν και οι ορμονεςρ,η προγεστερόνη.Δεν ξέρω που οφειλοταν. θεωρώ ότι είσαι οκ από προγεστερόνη .κολπικα δεν πήρα καθόλου. αλλά πιστεύω πως βοηθάει. Μέ Την πρώτη προσπάθεια είχα επιτυχία ευτυχώς.αλλά τα καταφερερ Μόνο το ενα. τί ηλικία έχεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

Να σκέφτεσαι θετικά. ολα θα πάνε καλαε.συμπτώματα δεν μπορω να σου πω αν είχα Γιατί δεν ένιωθα κάτι. ισωςε κατί πονακια αλλά ήταν και οι ορμονεςρ,η προγεστερόνη.Δεν ξέρω που οφειλοταν. θεωρώ ότι είσαι οκ από προγεστερόνη .κολπικα δεν πήρα καθόλου. αλλά πιστεύω πως βοηθάει. Μέ Την πρώτη προσπάθεια είχα επιτυχία ευτυχώς.αλλά τα καταφερερ Μόνο το ενα. τί ηλικία έχεις; 

Είμαι 29, είχα συνδρομο πολυκυστικων και ο σύντροφός μου είχε θέμα με το σπέρμα!

Μακάρι να έχω κ εγώ θετικό αποτέλεσμα 😊 κάνω ότι μπορώ γενικά !!! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Είμαι 29, είχα συνδρομο πολυκυστικων και ο σύντροφός μου είχε θέμα με το σπέρμα!

Μακάρι να έχω κ εγώ θετικό αποτέλεσμα 😊 κάνω ότι μπορώ γενικά !!! 😊

Είσαι μικρή και θα πανε ολα καλά. έχεις πολλές πιθανότητες να έχεις θετικό αποτέλεσμα. Εγω δεν έχω κάποιο θεμαε,αλλά ειχαμε πρόβλημα με το σπέρμα. Κατάψυξη έχεις αφήσει αλλα εμβρυακια που προχώρησαν; εγώ δυστυχώς δεν έχω οπότε θα πρέπει να γίνει η ολη διαδικασία από Την αρχή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η vasiliki 16 είπε:

Είσαι μικρή και θα πανε ολα καλά. έχεις πολλές πιθανότητες να έχεις θετικό αποτέλεσμα. Εγω δεν έχω κάποιο θεμαε,αλλά ειχαμε πρόβλημα με το σπέρμα. Κατάψυξη έχεις αφήσει αλλα εμβρυακια που προχώρησαν; εγώ δυστυχώς δεν έχω οπότε θα πρέπει να γίνει η ολη διαδικασία από Την αρχή. 

Ναι έχουμε αλλά 6 😊

Πάλι καλά γιατί εγώ έπαθα υπερδιέγερση σοβαρού βαθμού και δεν θα το αντεχα να το ξανά κάνω αυτό να ξέρεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Ναι έχουμε αλλά 6 😊

Πάλι καλά γιατί εγώ έπαθα υπερδιέγερση σοβαρού βαθμού και δεν θα το αντεχα να το ξανά κάνω αυτό να ξέρεις!!!

τι πρωτόκολλο ακολουθήσες και ποιες ενέσεις εκανες ; εγώ η αλήθεια έκανα μόνο 7 ωαρια θεώρησα ότι ήταν λίγα και για αυτο δεν έμεινε και κάτι για κρυοαυντηρηση.Πότε με το καλό η χοριακη σου;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

τι πρωτόκολλο ακολουθήσες και ποιες ενέσεις εκανες ; εγώ η αλήθεια έκανα μόνο 7 ωαρια θεώρησα ότι ήταν λίγα και για αυτο δεν έμεινε και κάτι για κρυοαυντηρηση.Πότε με το καλό η χοριακη σου;; 

Δεν ξέρω από πρωτόκολλα... Μενοπουρ πήρα το καλοκαίρι 25 ωάρια και 8 βλαστοκυστες κρατήσαμε τότε.. λογικά παραμονή χριστουγέννων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mimi26 είπε:

Δεν ξέρω από πρωτόκολλα... Μενοπουρ πήρα το καλοκαίρι 25 ωάρια και 8 βλαστοκυστες κρατήσαμε τότε.. λογικά παραμονή χριστουγέννων!

Mενοπουρ ειχα κανει και εγω,εκανα 7 ωαρια γονιμοποιηθηκαν τα 5 και οδηγηθηκαν σε βλαστοκυστες 5ης ημερας τα 3 ,βαλαμε τα δυο και το τριτο δε διατηρηθηκε ,δεν ηταν καλης ποιοτητας. Πιστευεις οτι απλα δεν ειχα καλη ανταποκριση στα φαρμακα,δεν ξερω γιατι εκανα τοσο λιγα ωαρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/12/2021 at 9:01 ΜΜ, ο/η vasiliki 16 είπε:

καλησπέρα κορίτσι μου.Όχι η αλήθεια δεν ειχα δει ουτεε μια στιγμή αίμα .προσπάθησε να ξεκουράζεσαι.παίρνεις προγεστερόνη; ο γιατρος τι σου είπε; πήγες για υπέρηχο; είδατε τςκιακε εμβρυακι;

ειμαι ξάπλα και κάνω ενε΄σεις λεντοτζεστ .Μου είπε θα με δει την αλλη εβδομάδα αλλά φοβάμαι. Μακάρι να ήξερα αν όλα εί΄ναι καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η LAMB12 είπε:

ειμαι ξάπλα και κάνω ενε΄σεις λεντοτζεστ .Μου είπε θα με δει την αλλη εβδομάδα αλλά φοβάμαι. Μακάρι να ήξερα αν όλα εί΄ναι καλά 

Κάνε τις ενέσεις και μην κάνεις αρνητικές σκέψεις γιατί επιβαρύνεις και την εγκυμοσύνη σου !!!! Ηρέμησε κάτσε χαλαρή να δεις ! Δεν έχει κόψει καθολου το αίμα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/12/2021 at 12:23 ΜΜ, ο/η vasiliki 16 είπε:

Mενοπουρ ειχα κανει και εγω,εκανα 7 ωαρια γονιμοποιηθηκαν τα 5 και οδηγηθηκαν σε βλαστοκυστες 5ης ημερας τα 3 ,βαλαμε τα δυο και το τριτο δε διατηρηθηκε ,δεν ηταν καλης ποιοτητας. Πιστευεις οτι απλα δεν ειχα καλη ανταποκριση στα φαρμακα,δεν ξερω γιατι εκανα τοσο λιγα ωαρια.

Δεν πιστεύω πως δεν είχες λίγη ανταποκριση ...εγώ είχα συνδρομο πολυκυστικων ωοθηκών..... Κ για αυτό έβγαλα τόσα έπαθα υπερδιέγερση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η LAMB12 είπε:

ειμαι ξάπλα και κάνω ενε΄σεις λεντοτζεστ .Μου είπε θα με δει την αλλη εβδομάδα αλλά φοβάμαι. Μακάρι να ήξερα αν όλα εί΄ναι καλά 

σε ποια εβδομάδα είσαι; Δεν είδες αιμα ξανά έτσι; απέβαλε το άγχος και προσπαθήσε να εισαιρ ήρεμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/12/2021 at 8:17 ΜΜ, ο/η vasiliki 16 είπε:

σε ποια εβδομάδα είσαι; Δεν είδες αιμα ξανά έτσι; απέβαλε το άγχος και προσπαθήσε να εισαιρ ήρεμη.

πρέπει να είμαι 6 , σήμερα δεν ε΄΄χω καθόλου αιμα  αλλά μου λέει να μην κουνιέμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/12/2021 at 6:08 ΜΜ, ο/η Mimi26 είπε:

Κάνε τις ενέσεις και μην κάνεις αρνητικές σκέψεις γιατί επιβαρύνεις και την εγκυμοσύνη σου !!!! Ηρέμησε κάτσε χαλαρή να δεις ! Δεν έχει κόψει καθολου το αίμα ;

ναι σήμερα δεν είχα αλλά ετσι ηταν και πριν απο ΄λίγες μέρες και μετά μου ξαναη΄ρθε....φοβάμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η LAMB12 είπε:

πρέπει να είμαι 6 , σήμερα δεν ε΄΄χω καθόλου αιμα  αλλά μου λέει να μην κουνιέμαι

θα κάνεις ο,τι σου λεει ο γιατρός και ολα θα πάνε καλά. κάποιο σύμπτωμα έχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LAMB12 είπε:

ναι σήμερα δεν είχα αλλά ετσι ηταν και πριν απο ΄λίγες μέρες και μετά μου ξαναη΄ρθε....φοβάμαι

Μην φοβάσαι, η θεία μου σήμερα αυτό μου έλεγε ότι είχε αίμα 3 μήνες μιλάμε ....την πέρασε στο κρεβάτι....κ μια χαρά κόρη έχει τώρα 20 χρόνων!!!! 🎀❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η LAMB12 είπε:

ναι σήμερα δεν είχα αλλά ετσι ηταν και πριν απο ΄λίγες μέρες και μετά μου ξαναη΄ρθε....φοβάμαι

Εχεις πολύ αίμα; συγγνώμη αν το ανέφερες απλά δεν είδα τα προηγούμενα, είχα κ εγώ την 5η εβδομάδα για περίπου έξι μέρες σταμάτησε κ μετά από δύο βδομάδες ξανά είχα για δύο μέρες ήμουν εντελώς ξάπλα 20 μέρες κ μετά πάλι ξάπλα αλλά σηκωνομουν λίγο μέσα στο σπίτι, δεν ειχα αιμορραγία είχα καφέ υγρά.. Ο γιατρος μου είπε ότι ότι όλες οι γυναίκες θα μπορούσαν να έχουν στο πρώτο τρίμηνο, δόξα τω Θεώ όλα. Πήγαν καλά μέχρι τώρα έκανα την αυχενική κ μεθαύριο μπαίνω στη 14η βδομάδα..μεινε ξάπλα όσο σου πει ο γιατρός κ προσπάθησε να αποσπάς τις σκέψεις από αυτό κάτι που εγω δεν μπόρεσα να κανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια; Εγώ είμαι 3η μέρα μετά την ΕΤ και με έχει πιάσει μεγάλο άγχος. Δεν ξέρω πως θα αντέξω μέχρι τη Δευτέρα που θα πάω για χοριακή. Πάντως με αυτά που διαβάζω εμένα μάλλον με έχει πλακώσει σε προγεστερονη - παίρνω vasclor (πρωί), prolutex (πρωί) και ultrogestan (πρωί-μεσημέρι-βράδυ)

Έκανε καμία σας νωρίτερα τεστ από τη μέρα που πρότεινε ο γιατρός και είδε θετικό τεστ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...