Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επίδομα αναρρωτικης


Recommended Posts

Καλησπέρα, έχει πάρει καμία επιδόμα ασθένειας τώρα πρόσφατα ;

Είμαι σε άδεια για επαπειλούμενη κύηση έχω υποβάλει την αναρρωτική μου ηλεκτρονικά στο Εφκα όπως μου είπαν από το 1555 .Αλλά δεν έχω πληρωθεί ακόμα. Έχει περάσει ένας μήνας δεν περνάω επιτροπή μου είπαν σύμφωνα με το 1555 γιατί είναι 15νθημερες άδειες. Μόνο σε εμένα συμβαίνει αυτό.;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ana_nt είπε:

Καλησπέρα, έχει πάρει καμία επιδόμα ασθένειας τώρα πρόσφατα ;

Είμαι σε άδεια για επαπειλούμενη κύηση έχω υποβάλει την αναρρωτική μου ηλεκτρονικά στο Εφκα όπως μου είπαν από το 1555 .Αλλά δεν έχω πληρωθεί ακόμα. Έχει περάσει ένας μήνας δεν περνάω επιτροπή μου είπαν σύμφωνα με το 1555 γιατί είναι 15νθημερες άδειες. Μόνο σε εμένα συμβαίνει αυτό.;

 

Κοριτσι μου ήμουν και εγώ σε άδειες για επαπειλούμενη κύηση για ένα 6μηνο αργούν να μπουν τα χρήματα συνήθως κάνουν πάνω από μήνα Δε ξέρω αν περνάνε από επιτροπή νομίζω ότι όλες περνάνε  δεν το ξέρω με σιγουριά!εισαι στην Αθήνα;λογικά εκεί  αργούν περισσότερο!εγώ τις κατέθετα στον εφκα είμαι στην επαρχια είναι λίγο πιο ανθρώπινα τα πράγματα!οι πληρωμές για τις αναρρωτικες γίνονται στις 5 κάθε μήνα και στις 20!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, σού εγω ηλεκτρικά ναι Αθήνα,5_20μου είπαν κ εμένα εδώ αλλα δεν.... αύριο έκλεισα ραντεβού να πάω από εκεί να δηλώσω την επόμενη τουλάχιστον να δω πια θα είναι η διαφορά.Μια γειτόνισσα εδώ τα έπαιρνε κανονικά λέει.Τωρα τι να πω δεν ξέρω.Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η ana_nt είπε:

Καλημέρα, σού εγω ηλεκτρικά ναι Αθήνα,5_20μου είπαν κ εμένα εδώ αλλα δεν.... αύριο έκλεισα ραντεβού να πάω από εκεί να δηλώσω την επόμενη τουλάχιστον να δω πια θα είναι η διαφορά.Μια γειτόνισσα εδώ τα έπαιρνε κανονικά λέει.Τωρα τι να πω δεν ξέρω.Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σού.

Μπορείς να γράφεις μηνιαίες άδειες για να μην καταθέτεις συνέχεια!εμένα μου ζητούσαν απλά να επισυνάπτω το υπέρηχο!Σου εύχομαι να βγάλεις άκρη και να σου πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Μπορείς να γράφεις μηνιαίες άδειες για να μην καταθέτεις συνέχεια!εμένα μου ζητούσαν απλά να επισυνάπτω το υπέρηχο!Σου εύχομαι να βγάλεις άκρη και να σου πάνε όλα καλά!

Ναι κάτι τέτοιο λέγαμε με τον γιατρό για μηνιαίες αλλά δεν ξέρω πώς θα το κάνουμε.Ευχαριστουμε πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έγραφα μηνιαίες και πήγαινε και τις κατέθετε ο σύζυγος μου, έκλεινα ραντεβού ον-λάιν και του έπαιρνε δέκα λεπτά. Τα χρήματα μου έμπαιναν πάνω στη βδομάδα, πολύ γρήγορα. Το ίδιο και το επίδομα τοκετού! Ξέρω όμως κι άλλες κοπέλες που τα έκαναν ον-λάιν και αργούν αρκετά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η itsathina είπε:

Εγώ έγραφα μηνιαίες και πήγαινε και τις κατέθετε ο σύζυγος μου, έκλεινα ραντεβού ον-λάιν και του έπαιρνε δέκα λεπτά. Τα χρήματα μου έμπαιναν πάνω στη βδομάδα, πολύ γρήγορα. Το ίδιο και το επίδομα τοκετού! Ξέρω όμως κι άλλες κοπέλες που τα έκαναν ον-λάιν και αργούν αρκετά!!

Έχω ακούσει κ από αλλού μέσα στη βδομάδα ότι τους μπαίνουν πάντως το εφκα μου είπε κλεισμένο ενα μηνα δεν ξέρω γιατί μη με ρωτάς,κ πως είναι πιο γρήγορα ηλεκτρονικά λέει παρά από κοντά . θέλω να δω αν στις 20θα πληρώθω πού κλείνω ενα μήνα κ κάτι γιατί οι πληρωμές είναι κάθε 5_20περιπου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η ana_nt είπε:

Έχω ακούσει κ από αλλού μέσα στη βδομάδα ότι τους μπαίνουν πάντως το εφκα μου είπε κλεισμένο ενα μηνα δεν ξέρω γιατί μη με ρωτάς,κ πως είναι πιο γρήγορα ηλεκτρονικά λέει παρά από κοντά . θέλω να δω αν στις 20θα πληρώθω πού κλείνω ενα μήνα κ κάτι γιατί οι πληρωμές είναι κάθε 5_20περιπου

Το επίδομα κύησης οι 56 μέρες πριν την πήτ μπήκε μέσα σε 10 μέρες γιατί δεν περνάς επιτροπή για αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Το επίδομα κύησης οι 56 μέρες πριν την πήτ μπήκε μέσα σε 10 μέρες γιατί δεν περνάς επιτροπή για αυτό!

Αυτό φαίνεται λογικό όπως το ακούω,αλλα ενα μήνα; Μια κοπέλα Μου έλεγε σήμερα ότι θα Μου πάρει μήνες; Τι μήνες ρε παιδιά;Κ τι θα κάνω εγώ μέχρι να γεννήσω αφού δεν γίνετε να εργαστώ 😭😭😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! 

Είμαι νέο μέλος αλλά σας παρακολουθώ καθόλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης μου! 

Επειδή τα έχω πρόσφατα, το επίδομα τοκετού το κατέθεσα 16/09 και πληρώθηκα 05/10. 

Και όσον αφορά τα επιδόματα αδειών, έπαιρνα κάθε μήνα για επαπειλούμενη κύηση, έκλεινα ραντεβού στον gov, πήγαινε ο άντρας μου τα χαρτιά, σε ένα μήνα με έπαιρναν να περάσω από επιτροπή, και μόλις περνούσα επιτροπή τα λεφτά έμπαιναν σε 15 μέρες. Αυτή η καθυστέρηση υπήρχε σε εμένα καθώς το ΙΚΑ Πετρούπολης στο οποίο πάω στέλνει τις αναρρωτικες στο ΙΚΑ ΧΑΪΔΑΡΊΟΥ όπου από εκεί περνάνε Πετρούπολη, Περιστέρι Χαϊδάρι Αιγάλεω και Ίλιον οπότε καταλαβαίνετε τι γίνεται. Αλλά σε άλλα ΙΚΑ δεν αργεί η διαδικασία τόσο πολύ. Τώρα με τα ραντεβού είναι πιο γρήγορα τα πράγματα και δεν χρειάζεται να περιμένεις μήνες όπως γινόταν κάποτε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kokaki91 είπε:

Καλημέρα!! 

Είμαι νέο μέλος αλλά σας παρακολουθώ καθόλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης μου! 

Επειδή τα έχω πρόσφατα, το επίδομα τοκετού το κατέθεσα 16/09 και πληρώθηκα 05/10. 

Και όσον αφορά τα επιδόματα αδειών, έπαιρνα κάθε μήνα για επαπειλούμενη κύηση, έκλεινα ραντεβού στον gov, πήγαινε ο άντρας μου τα χαρτιά, σε ένα μήνα με έπαιρναν να περάσω από επιτροπή, και μόλις περνούσα επιτροπή τα λεφτά έμπαιναν σε 15 μέρες. Αυτή η καθυστέρηση υπήρχε σε εμένα καθώς το ΙΚΑ Πετρούπολης στο οποίο πάω στέλνει τις αναρρωτικες στο ΙΚΑ ΧΑΪΔΑΡΊΟΥ όπου από εκεί περνάνε Πετρούπολη, Περιστέρι Χαϊδάρι Αιγάλεω και Ίλιον οπότε καταλαβαίνετε τι γίνεται. Αλλά σε άλλα ΙΚΑ δεν αργεί η διαδικασία τόσο πολύ. Τώρα με τα ραντεβού είναι πιο γρήγορα τα πράγματα και δεν χρειάζεται να περιμένεις μήνες όπως γινόταν κάποτε. 

Καλημέρα κορίτσι, εγώ τα κάνω ηλεκτρονικά, ανήκω στο Αιγάλεω αλλα εμάς εδώ το εφκα έχει ενα άτομο όποτε καταλαβαίνεις ότι τα ραντεβού είναι ελάχιστα,αλλα μας είπαν από το 1555οτι είναι ίδια η διαδικασία ε δεν το βλέπω έχει κλείσει μήνα η αίτηση Μου η πρώτη φαντάσου κ ακόμα τπτ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ana_nt είπε:

Καλημέρα κορίτσι, εγώ τα κάνω ηλεκτρονικά, ανήκω στο Αιγάλεω αλλα εμάς εδώ το εφκα έχει ενα άτομο όποτε καταλαβαίνεις ότι τα ραντεβού είναι ελάχιστα,αλλα μας είπαν από το 1555οτι είναι ίδια η διαδικασία ε δεν το βλέπω έχει κλείσει μήνα η αίτηση Μου η πρώτη φαντάσου κ ακόμα τπτ.

Κορίτσι μου σπάνια πληρώνεσαι άμεσα από το ΙΚΑ και πόσο μάλλον στην Αθήνα που έχει πολύ κόσμο και λίγο προσωπικό για να εξυπηρετήσει όλο αυτό τον κόσμο!Αν γράφεις όμως μηνιαίες άδειες αντί για 15νθημερες θα είναι καλύτερα! Θα υπολογίζεις από τη στιγμή που την καταθέτεις ένα μήνα και 15 μέρες όπως σου είπε και η @kokaki91

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Κορίτσι μου σπάνια πληρώνεσαι άμεσα από το ΙΚΑ και πόσο μάλλον στην Αθήνα που έχει πολύ κόσμο και λίγο προσωπικό για να εξυπηρετήσει όλο αυτό τον κόσμο!Αν γράφεις όμως μηνιαίες άδειες αντί για 15νθημερες θα είναι καλύτερα! Θα υπολογίζεις από τη στιγμή που την καταθέτεις ένα μήνα και 15 μέρες όπως σου είπε και η @kokaki91

Αυτό λέγαμε με τον γιατρό μας να τις κάνουμε μηνιαίες αν είναι εφικτό.Και να τις καταθέτει κάποιος από τους δικούς Μου εκεί κ όχι ηλεκτρονικα.Σας ευχαριστώ πάρα πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/10/2021 at 12:36 ΜΜ, ο/η Lenia1983 είπε:

Κορίτσι μου σπάνια πληρώνεσαι άμεσα από το ΙΚΑ και πόσο μάλλον στην Αθήνα που έχει πολύ κόσμο και λίγο προσωπικό για να εξυπηρετήσει όλο αυτό τον κόσμο!Αν γράφεις όμως μηνιαίες άδειες αντί για 15νθημερες θα είναι καλύτερα! Θα υπολογίζεις από τη στιγμή που την καταθέτεις ένα μήνα και 15 μέρες όπως σου είπε και η @kokaki91

Κ γω συμφωνώ με τις μηνιαίες άδειες. Εγω μένω αγια Βαρβάρα και κάνω την εξής διαδικασία. Κλείνω ραντεβού στο εφκα Κορυδαλλού κ πάω την άδεια που μ έχει γράψει ο ιδιώτης γιατρός. Είναι πάρα πολύ εξυπηρετική η κα Δήμητρα στο τμήμα παροχων. Εκείνη λοιπόν μου λέει ότι θα με πάρουν τηλ από το πεδυ στη Νίκαια για να περάσω επιτροπή, αν δε με καλέσουν μέχρι την ημερομηνία που μου δίνει τότε καλώ εγω (δεν έχει τύχει αυτό, πάντα με παιτμρνουν τηλ). Μετά από 10-15 μέρες λοιπόν περνάω επιτροπή και μετά από 7 μέρες ξαναπάω στο εφκα μαζί με το χαρτί του εργοδότη κ μου λέει ακριβώς την ημερομηνία πληρωμής. Από την ημέρα που βγαίνω σε άδεια λοιπόν πληρώνομαι μετά από 1 μήνα σύνολο όπως ακριβώς θα συνέβαινε κ αν δούλευα.  Ελπίζω να βοήθησα 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα κορίτσια…και εγώ κάνω την αίτηση ηλεκτρονικά πλέον όμως αν δεν πάει και κάποιος δικός σου να την προωθήσει και από κοντά μπορεί να αργήσει για πολύ καιρό…αυτή τη χαζομάρα έκανα και εγώ τον 2 μήνα και με έχει πάει πίσω ένα μήνα…τώρα πληρώθηκα τον Σεπτέμβριο μένει ο Οκτώβριος  και μόλις κατέθεσα τον Νοέμβριο…απελπιστικά αργά…δεν θα το συζητήσω για το δώρο των Χριστουγέννων αφού πρέπει να πληρωθείς και τον Δεκέμβριο για να το καταθέσεις…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/11/2021 at 9:14 ΜΜ, ο/η Ellie30 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια…και εγώ κάνω την αίτηση ηλεκτρονικά πλέον όμως αν δεν πάει και κάποιος δικός σου να την προωθήσει και από κοντά μπορεί να αργήσει για πολύ καιρό…αυτή τη χαζομάρα έκανα και εγώ τον 2 μήνα και με έχει πάει πίσω ένα μήνα…τώρα πληρώθηκα τον Σεπτέμβριο μένει ο Οκτώβριος  και μόλις κατέθεσα τον Νοέμβριο…απελπιστικά αργά…δεν θα το συζητήσω για το δώρο των Χριστουγέννων αφού πρέπει να πληρωθείς και τον Δεκέμβριο για να το καταθέσεις…

Τελικά έστειλα κάποιον από εκεί πήγα πίσω 2μηνες ασε,για το δώρο των Χριστουγέννων δεν ξέρω ακόμα την διαδικασία δεν έχω ρωτήσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Έπαιρνα άδειες αναρρωτικες όλον αυτόν τον καιρό τις κατέθεταν ηλεκτρονικά και αργεί πάρα πολύ....εκτός από εσάς εδώ σήμερα που διαβάζω αυτα μίλησα με την επιτροπή και μου είπαν να πάω από κει και να μην τις κάνω ηλεκτρόνικα εάν δε θέλω καθυστέρηση.

Το θέμα μου είναι άλλο μέχρι στιγμής πήγαινα σε ιδιωτικό ιατρείο και μου έβγαζε υπέρηχο. Την τελευταία φορά ξεκίνησα σε γιατρό στο δημόσιο και δεν μου έδωσε υπέρηχο για να τον επισυναψω και στο ΙΚΑ. Τι να κάνω ; από δω και πέρα θα έχω αυτόν τον γιατρο. Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο ; Η αλήθεια είναι δεν του ζήτησα αλλά θεώρησα ότι στο δημόσιο δε σου δίνουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/11/2021 at 9:14 ΜΜ, ο/η Ellie30 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια…και εγώ κάνω την αίτηση ηλεκτρονικά πλέον όμως αν δεν πάει και κάποιος δικός σου να την προωθήσει και από κοντά μπορεί να αργήσει για πολύ καιρό…αυτή τη χαζομάρα έκανα και εγώ τον 2 μήνα και με έχει πάει πίσω ένα μήνα…τώρα πληρώθηκα τον Σεπτέμβριο μένει ο Οκτώβριος  και μόλις κατέθεσα τον Νοέμβριο…απελπιστικά αργά…δεν θα το συζητήσω για το δώρο των Χριστουγέννων αφού πρέπει να πληρωθείς και τον Δεκέμβριο για να το καταθέσεις…

Δηλαδή κορίτσι μου προτείνεις να πάει ο άντρας μου από κει; 

Χωρίς τη βεβαίωση εργοδότη φαντάζομαι γιατί υποτίθεται κάνει επιβεβαίωση ο εργοδότης ηλεκτρονικά.ετσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Δηλαδή κορίτσι μου προτείνεις να πάει ο άντρας μου από κει; 

Χωρίς τη βεβαίωση εργοδότη φαντάζομαι γιατί υποτίθεται κάνει επιβεβαίωση ο εργοδότης ηλεκτρονικά.ετσι;

Ακριβώς..κάνεις την αίτηση ηλεκτρονικά και πρέπει μέσα στην εβδομάδα από την αίτηση και την επιβεβαίωση του εργοδότη πάλι ηλεκτρονικά να χεις κλίσει ραντεβού(όσο πιο αργά το ραντεβού τόσο πιο πίσω πας) να πάει κάποιος από κοντά να κάνει την επιβεβαίωση ή προώθηση ας το πούμε και να μπορέσεις να πληρωθείς τέλος του μήνα πχ αλλιώς δεν προχωράει…ποτέ δυστυχώς…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Δηλαδή κορίτσι μου προτείνεις να πάει ο άντρας μου από κει; 

Χωρίς τη βεβαίωση εργοδότη φαντάζομαι γιατί υποτίθεται κάνει επιβεβαίωση ο εργοδότης ηλεκτρονικά.ετσι;

Πήγαμε από εκεί για τα εκ νέου είναι 10'υποθεση μου είπε ο συζηγος,κ εμένα τα κορίτσια από εδώ μου το πρότειναν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Έπαιρνα άδειες αναρρωτικες όλον αυτόν τον καιρό τις κατέθεταν ηλεκτρονικά και αργεί πάρα πολύ....εκτός από εσάς εδώ σήμερα που διαβάζω αυτα μίλησα με την επιτροπή και μου είπαν να πάω από κει και να μην τις κάνω ηλεκτρόνικα εάν δε θέλω καθυστέρηση.

Το θέμα μου είναι άλλο μέχρι στιγμής πήγαινα σε ιδιωτικό ιατρείο και μου έβγαζε υπέρηχο. Την τελευταία φορά ξεκίνησα σε γιατρό στο δημόσιο και δεν μου έδωσε υπέρηχο για να τον επισυναψω και στο ΙΚΑ. Τι να κάνω ; από δω και πέρα θα έχω αυτόν τον γιατρο. Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο ; Η αλήθεια είναι δεν του ζήτησα αλλά θεώρησα ότι στο δημόσιο δε σου δίνουν. 

Στο δημόσιο απ'όσο ξέρω δεν σού δίνουν κ ασε που δεν χρειάζεται δλδ εμένα μου τον έδωσαν πίσω (τού συζηγου δλδ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντάξει κορίτσι μου οκ... Σε ευχαριστώ πολύ. Θα δω τον επόμενο μήνα...με αυτόν κάπως βολεύτηκα. Εύχομαι να μη μου ζητήσουν γιατί άντε τώρα να βάλεις γιατρό δημοσιου να σου κάνει υπέρηχο  για να στο δώσει για το ΙΚΑ εάν δεν έχει έξω ιατρείο. Εδώ Πάτρα πάντως ζητάνε και υπογραφή και σφραγίδα στον υπέρηχο. Έτσι μου είπε σήμερα αυτός από την επιτροπή. Πφφ ένα μπέρδεμα ...εκτός κι αν πάω η ίδια με την κοιλιά τούρλα και με πιστέψουν...

Παρόλα αυτά ίσως είναι όπως τα λες απλά τα ζητάνε για τα τυπικά και μετά στα επιστρεφουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Έπαιρνα άδειες αναρρωτικες όλον αυτόν τον καιρό τις κατέθεταν ηλεκτρονικά και αργεί πάρα πολύ....εκτός από εσάς εδώ σήμερα που διαβάζω αυτα μίλησα με την επιτροπή και μου είπαν να πάω από κει και να μην τις κάνω ηλεκτρόνικα εάν δε θέλω καθυστέρηση.

Το θέμα μου είναι άλλο μέχρι στιγμής πήγαινα σε ιδιωτικό ιατρείο και μου έβγαζε υπέρηχο. Την τελευταία φορά ξεκίνησα σε γιατρό στο δημόσιο και δεν μου έδωσε υπέρηχο για να τον επισυναψω και στο ΙΚΑ. Τι να κάνω ; από δω και πέρα θα έχω αυτόν τον γιατρο. Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο ; Η αλήθεια είναι δεν του ζήτησα αλλά θεώρησα ότι στο δημόσιο δε σου δίνουν. 

Εγω κορίτσι μου πήρα άδεια όλη τη διάρκεια της κυησης για επαπειλούμενη εγκυμοσύνη!με παρακολουθούσε γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο κάθε φορά μου έδινε υπέρηχο και το επισυναψα στην άδεια που κατέθεσα στον εφκα μόνο μια φορά που μου έγραψε μηνιαία άδεια, έγραφα 15 μέρες άδειες γιατί τότε πήγαινα στο γιατρό!κατέθετα τις άδειες  μαζί με την βεβαίωση εργοδότη την άδεια που μου έγραφε ο γιατρός και ένα χαρτί που μου έδιναν από τον εφκα!Το μόνο που μου ζητούσαν ηταν να γράφει ο γιατρός στις άδειες ήταν ποια βδομάδα διανύω!Δεν πέρασα ποτέ επιτροπή !βέβαια είμαι σε επαρχία!περνούσα επιτροπή στην Άρτα εκεί ανήκει η περιοχή μου!σε ποια επιτροπή περνάς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Εγω κορίτσι μου πήρα άδεια όλη τη διάρκεια της κυησης για επαπειλούμενη εγκυμοσύνη!με παρακολουθούσε γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο κάθε φορά μου έδινε υπέρηχο και το επισυναψα στην άδεια που κατέθεσα στον εφκα μόνο μια φορά που μου έγραψε μηνιαία άδεια, έγραφα 15 μέρες άδειες γιατί τότε πήγαινα στο γιατρό!κατέθετα τις άδειες  μαζί με την βεβαίωση εργοδότη την άδεια που μου έγραφε ο γιατρός και ένα χαρτί που μου έδιναν από τον εφκα!Το μόνο που μου ζητούσαν ηταν να γράφει ο γιατρός στις άδειες ήταν ποια βδομάδα διανύω!Δεν πέρασα ποτέ επιτροπή !βέβαια είμαι σε επαρχία!περνούσα επιτροπή στην Άρτα εκεί ανήκει η περιοχή μου!σε ποια επιτροπή περνάς;

Στην Πάτρα βρισκομα εγώ! 

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ που μπήκες στον κόπο να μου απαντήσεις σε όλα αυτά! Επομένως πρέπει οπωσδήποτε να του ζητήσω να μου δώσει υπέρηχο. Την προηγούμενη φορά δεν μου έδωσε και λέω δεν θα δίνουν στο δημόσιο. Αλλά για να το ζητάνε πρέπει να βρεθεί μια λύση. 

Επίσης να του πω να γράφει ποια εβδομάδα διανύω ! Οκ βρε κορίτσι μου! Σε ευχαριστώ πολύ! Εμείς περνάμε επιτροπή εδώ αλλά δεν είμαστε με φυσική παρουσία απλά καταθέτουμε χαρτιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...