Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυμοσύνη μετά από αποξεση


Nandia-

Recommended Posts

στις πριν 13 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Εμενα το θεμα μου ειναι οτι ακομα 2 προσπαθειες εχω και μετα ξανα απο απριλη θα αρχισω προσπαθεια.. οταν πηγα γυναικολογο ειμουν στην ωορρηξια και ηταν ενα πολυ καλο ωαριο.. αν δεν εμεινα και τωρα δεν ξερω τι να πω.. ειμαι και μεγαλη (38 χρ) και αν και εμεινα με την πρωτη την προηγουμενη φορα ποτε δεν ξερεις τωρα ποτε θα μεινω.. η αληθεια ειναι στην προηγουμενη μου προσπαθεια ειχα μια ανησυχια αν ηταν ολα καλα.. αν ειχα καθαρισει καλα απο την αποξεση κτλ και σιγουρα αυτο επηρεασε γιατι οσο και να ελεγα δεν εχω αγχος ειχα την ανησυχια.. τωρα ειμαι πολυ πιο ηρεμη.. οπως και να εχει σε 10 μερες θα δειξει αν θα ερθει η περιοδος ή οχι

Σε καταλαβαίνω γιατί έχω άντρα ναυτικό.... για αυτόν τον λόγο το σπρώξαμε το θέμα με κλομιφαίνη... για να μην αφήνουμε τον χρόνο να περνάει μόνο με την τύχη! Δεν ξέρω τους λόγους που θα διακόψεις τις προσπάθειες αλλά συζήτησε αυτήν την επιλογή με το  γιατρό σου, εγώ έμεινα έγκυος παίρνοντας αυτά τα χάπια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 90
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κορίτσια! Είχα κάνει κι εγώ απόξεση τον Μάρτιο του 19 στις 5,5 βδομαδες και έμεινα εγκυος τον Ιούνιο του 19 δηλαδή μετά από 3 μηνες. Είχα πάρει τεστ ωορρηξιας και πιστεύω ότι βοήθησαν. Είχα αίμα λιγο τις μερες που περίμενα περίοδο και νόμιζα ότι μου είχε έρθει περίοδος και από τα νεύρα μου πλακωθηκα 2 ωρες στην γυμναστικη! Τωρα έχω ήδη το παιδάκι μου!! Καλά αποτελέσματα σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Το ξέρω ότι γίνεται εμμονή..... ξέρεις πότε έμεινα έγκυος μετά από αυτά? Την μια φορά είχαμε πάει διακοπές, είχα πάρει τα φάρμακα μου κ τα πάντα, αλλά επειδή είμασταν λίγο στο τρέξιμο τις κρίσιμες μέρες πίστεψα ότι τον χάσαμε τον μήνα.... οπότε χαλάρωσα εντελώς αφού το είχα σίγουρο ότι δεν είμαι έγκυος κ λέω ας έρθει η περίοδος να πάμε για τον επόμενο μήνα... Κ τελικά δεν ήρθε!!!! Την επόμενη φορά επειδή έκανα βαριές δουλειές, λέω εντάξει θα συνεχίσουμε ελεύθερα φυσικά, αλλά δεν περιμένω απολύτως κανένα αποτέλεσμα, την επόμενη φορά.... κ να που πάλι όταν δεν το είχα καθόλου στο μυαλό μου ότι θα συμβεί τότε έγινε το θαύμα! Γι'αυτό το έχω πάρει απόφαση πόσο πολύ μετράει η άτιμη η ψυχολογία!!!! Βρείτε κάτι που θα σας κάνει να το ξεχάσετε..... ειλικρινά σας το λέω με πολύ αγάπη αυτό 

Απιατευτο και όμως όταν δε το πολυσκεφτεσαι τότε είναι που έρχεται. Ίσως έτσι θελει γιατί όσο είμαστε στην τσίτα δύσκολο.

Σιγουρα παίζει σημαντικό ρόλο η ψυχολογία αλλα τι να κάνεις για να μη το σκέφτεσαι. Δύσκολο 😀 

Φαντάζομαι θα είχες μείνει από εκει που δε το περίμενες εκείνους τους μήνες να βλέπεις το θετικό τεστάκι 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Απιατευτο και όμως όταν δε το πολυσκεφτεσαι τότε είναι που έρχεται. Ίσως έτσι θελει γιατί όσο είμαστε στην τσίτα δύσκολο.

Σιγουρα παίζει σημαντικό ρόλο η ψυχολογία αλλα τι να κάνεις για να μη το σκέφτεσαι. Δύσκολο 😀 

Φαντάζομαι θα είχες μείνει από εκει που δε το περίμενες εκείνους τους μήνες να βλέπεις το θετικό τεστάκι 😍

Εννοείται..... να λες μα τόση προσπάθεια τόσους μήνες, τόσους υπολογισμούς σε μέρες, ώρες κτλ κ ήρθε τώρα? Είναι δυνατόν?

Όντως είναι δύσκολο... σκεφτείτε ότι κάνετε ένα διάλειμμα, (φυσικά να έχετε ελεύθερες επαφές!) Αλλά πραγματικά βάλτε σε προτεραιότητα τη σχέση με τον άντρα σας, ότι δύο μήνες θέλετε απλά να ξαναζεστάνετε ότι έχετε με αυτόν τον άνθρωπο (δεν λέω ότι δεν περνάτε καλά έτσι κ αλλιώς... μην παρεξηγηθώ)  απλά να ζήσετε σαν να είστε ξανά στην αρχή της σχέσης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Σε καταλαβαίνω γιατί έχω άντρα ναυτικό.... για αυτόν τον λόγο το σπρώξαμε το θέμα με κλομιφαίνη... για να μην αφήνουμε τον χρόνο να περνάει μόνο με την τύχη! Δεν ξέρω τους λόγους που θα διακόψεις τις προσπάθειες αλλά συζήτησε αυτήν την επιλογή με το  γιατρό σου, εγώ έμεινα έγκυος παίρνοντας αυτά τα χάπια 

Οταν πηγα στην γυναικολογο ειμουν στην ωορρηξια.. μου ειπε να παρω τα χαπια που πηρα την προηγουμενη φορα που εμεινα εγκυος.. ειναι βιταμινες για ενδυναμοση του ωαριου.. δεν ξερω αν θα βοηθησουν γιατι ειχα ηδη ωορρηξια.. αν δεν μεινω θα τα συνεχισω μου ειπε αρα λογικα θα τα καταφερω αν οχι τωρα την επομενη φορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Canlib είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Είχα κάνει κι εγώ απόξεση τον Μάρτιο του 19 στις 5,5 βδομαδες και έμεινα εγκυος τον Ιούνιο του 19 δηλαδή μετά από 3 μηνες. Είχα πάρει τεστ ωορρηξιας και πιστεύω ότι βοήθησαν. Είχα αίμα λιγο τις μερες που περίμενα περίοδο και νόμιζα ότι μου είχε έρθει περίοδος και από τα νεύρα μου πλακωθηκα 2 ωρες στην γυμναστικη! Τωρα έχω ήδη το παιδάκι μου!! Καλά αποτελέσματα σε όλες!!

καλημερα.. και εγω ειδα την ωορρηξια στον υπερηχο.. πηγα για παπ τεστ και ηταν η μερα της ωορρηξια.. μου ειπε οτι ειναι τελειο το ωαριο.. για να δουμε τι θα γινει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

καλημερα.. και εγω ειδα την ωορρηξια στον υπερηχο.. πηγα για παπ τεστ και ηταν η μερα της ωορρηξια.. μου ειπε οτι ειναι τελειο το ωαριο.. για να δουμε τι θα γινει

Εύχομαι να είναι και η τυχερή σου φορά!! Θα ξαναπάρω κι εγώ τεστ ωορρηξιας γθατι μετά τον τοκετό υπάρχει ένα σκαμπανεβασμα 2-3 ημερών στον κύκλο. Σε τι φάση είσαι; Εγω είμαι και 36,5 και σκέφτομαι αν θα είναι πάλι εύκολη η σύλληψη, αν θα κρατήσει αν θα είναι όλα καλά,...αν ...αν ....αν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Canlib είπε:

Εύχομαι να είναι και η τυχερή σου φορά!! Θα ξαναπάρω κι εγώ τεστ ωορρηξιας γθατι μετά τον τοκετό υπάρχει ένα σκαμπανεβασμα 2-3 ημερών στον κύκλο. Σε τι φάση είσαι; Εγω είμαι και 36,5 και σκέφτομαι αν θα είναι πάλι εύκολη η σύλληψη, αν θα κρατήσει αν θα είναι όλα καλά,...αν ...αν ....αν....

Εγω ειμαι 38 χρονων.. εχω 2 παιδια απο προηγουμενο γαμο και τωρα θελουμε παιδακι με τον νυν συζυγο.. ειχα και ενδιαμεσα στα αγορια μου αποβολη..  η 2η αποβολη με αποξεση ηταν 19/5.. αφησα 3 μηνες να ηρεμησει ο οργανισμος και ξεκινησα τον σεπτεμβριο προσπαθεια.. δεν τα καταφερα.. ειχα ομως μια φοβια μηπως δεν εχω καθαρισει καλα κτλ γιατι μου ειχε πει η γιατρος πριν την προσπαθεια να παμε να μιλησουμε.. τελικα ειχε αρρωστησει και πηγα 15/10 οπου είδαμε ωορρηξια και μου εδωσε να πινω και ασπιρινη.. να συνεχισω το φυλλικο οξυ και να ξαναρχισω τις βιταμινες cyclofer για ενδυναμωση του ωαριου.. παντως και στον μεγαλο μου εμεινα εγκυος στην ωορρηξια στην μια και μοναδικη προσπαθεια.. στο επομενο που εχασα την ειδαμε στον υπερηχο και εμεινα ασχετο αν το εχασα μετα απο 6 μηνες που ειχα αγχωθει κιολας και στον μικρο εχω κενο δεν θυμαμαι :) παντως εμεινα στους 3 μηνες προσπαθειων.. σιγουρα αν μενεις ευκολα θα ξαναμεινεις ευκολα και αφου ολα καλα πηγαν γιατι να μην πανε ξανα ολα καλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Εγω ειμαι 38 χρονων.. εχω 2 παιδια απο προηγουμενο γαμο και τωρα θελουμε παιδακι με τον νυν συζυγο.. ειχα και ενδιαμεσα στα αγορια μου αποβολη..  η 2η αποβολη με αποξεση ηταν 19/5.. αφησα 3 μηνες να ηρεμησει ο οργανισμος και ξεκινησα τον σεπτεμβριο προσπαθεια.. δεν τα καταφερα.. ειχα ομως μια φοβια μηπως δεν εχω καθαρισει καλα κτλ γιατι μου ειχε πει η γιατρος πριν την προσπαθεια να παμε να μιλησουμε.. τελικα ειχε αρρωστησει και πηγα 15/10 οπου είδαμε ωορρηξια και μου εδωσε να πινω και ασπιρινη.. να συνεχισω το φυλλικο οξυ και να ξαναρχισω τις βιταμινες cyclofer για ενδυναμωση του ωαριου.. παντως και στον μεγαλο μου εμεινα εγκυος στην ωορρηξια στην μια και μοναδικη προσπαθεια.. στο επομενο που εχασα την ειδαμε στον υπερηχο και εμεινα ασχετο αν το εχασα μετα απο 6 μηνες που ειχα αγχωθει κιολας και στον μικρο εχω κενο δεν θυμαμαι :) παντως εμεινα στους 3 μηνες προσπαθειων.. σιγουρα αν μενεις ευκολα θα ξαναμεινεις ευκολα και αφου ολα καλα πηγαν γιατι να μην πανε ξανα ολα καλα?

Να τα χαίρεσαι τα παιδάκια σου!! Το θέμα είναι πιο πολυ ψυχολογικο νομίζω! Πολύ συχνά ακούω γυναίκες να έχουν μια επιτυχημένη σύλληψη και μια αποβολή και να πηγαίνει εναλλάξ.Ελπιζω αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντως, κοριτσια, κάθομαι και χαζευω στο YouTube βιντεακια με baby reveal party ,πάρτι για σποκαλυψη φυλου του μωρού! Δεν ήξερα ότι υπάρχει κάτι τέτοιο,στο πρώτο δεν είχα κάνει τίποτα,τωρα αν τα ξενακαταφερω θέλω να κάνω οπωσδήποτε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απορια το έχω όμως.. η μαμά το ξέρει;  γιατι κάποια που είδα και εγώ μου φάνηκε ότι η μαμά δεν ήξερε εκτός αν δεν κατάλαβα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Canlib είπε:

Να τα χαίρεσαι τα παιδάκια σου!! Το θέμα είναι πιο πολυ ψυχολογικο νομίζω! Πολύ συχνά ακούω γυναίκες να έχουν μια επιτυχημένη σύλληψη και μια αποβολή και να πηγαίνει εναλλάξ.Ελπιζω αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός μας! 

Μακάρι.. μας τκ εύχομαι.. μου το είπε και η γιατρός μου ότι το πάω εναλλαξ.. δεν το κάνω επίτηδες.. το ορκίζομαι 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/10/2021 at 5:43 ΜΜ, ο/η Nandia- είπε:

Απορια το έχω όμως.. η μαμά το ξέρει;  γιατι κάποια που είδα και εγώ μου φάνηκε ότι η μαμά δεν ήξερε εκτός αν δεν κατάλαβα καλα

Οχι η μαμά δεν το ξέρει. Στο πρώτο παιδάκι μου με ειχε ρωτήσει η γυναικολόγος το βάζω στο φάκελο θα κάνετε παρτυ ή θες να το μάθεις τώρα.  Ζω στο εξωτερικό και συνηθίζεται.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/10/2021 at 12:20 ΠΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Οχι η μαμά δεν το ξέρει. Στο πρώτο παιδάκι μου με ειχε ρωτήσει η γυναικολόγος το βάζω στο φάκελο θα κάνετε παρτυ ή θες να το μάθεις τώρα.  Ζω στο εξωτερικό και συνηθίζεται.  

χμ ωραια ιδεα αλλα δεν θα εκανα κανονικο παρτυ.. εννοω εγω τα παιδια και ο αντρας μου και απλα να το καναμε ετσι για την αγωνια.. μακαρι να μεινω εγκυος βεβαια και ας το μαθω απο τον γιατρο και οχι το μπαλονι χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

χμ ωραια ιδεα αλλα δεν θα εκανα κανονικο παρτυ.. εννοω εγω τα παιδια και ο αντρας μου και απλα να το καναμε ετσι για την αγωνια.. μακαρι να μεινω εγκυος βεβαια και ας το μαθω απο τον γιατρο και οχι το μπαλονι χαχαχαχα

Να σου πω εμένα και στο πρώτο δεν ήθελα να μάθω φύλλο, ο άντρας επέμενε... και το έμαθα κάπως αργά είχα κλείσει τον 6 .  Η χαρά μας δεν θα άλλαζε απλά λες αντε μωρε να δω τι ρουχαλάκια να πάρω. 

Στο εύχομαι ολόψυχα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/10/2021 at 5:04 ΜΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Να σου πω εμένα και στο πρώτο δεν ήθελα να μάθω φύλλο, ο άντρας επέμενε... και το έμαθα κάπως αργά είχα κλείσει τον 6 .  Η χαρά μας δεν θα άλλαζε απλά λες αντε μωρε να δω τι ρουχαλάκια να πάρω. 

Στο εύχομαι ολόψυχα. 

σε ευχαριστω αλλα μετα απο 3 μερες καθυστερηση ηρθε η ακατονομαστη.. ελπιζω τον επομενο μηνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...