Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! Καλό σαββατοκύριακο να έχουμε! 

Χαίρομαι που διαβάζω για αγορές, προετοιμασίες! Κι εμείς αγοράσαμε κάποια πράγματα, μας ήρθαν και κάποια που παραγγείλαμε ηλεκτρονικά. Μπαίνουμε σιγά σιγά στο κλίμα... Πήγαμε και στη γιατρό μας, μια χαρά τον βρήκε τον μπεμπη, μεγάλωσε πολύ! 

Θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν γνωρίζετε για δωρεάν σεμινάρια σχετικά με τον θηλασμό, τη λοχεία, την περιποίηση βρέφους κτλ. Θα πληρώσω βέβαια αν χρειαστεί, αλλά έχω ακούσει ότι υπάρχουν και δωρεάν κι εγώ δεν έχω βρει κανένα! Ευχαριστώ πολύ! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Καλημέρα κοριτσι..σου είπαν μήπως αν όλα αυτά τα δικαιολογητικά χρειάζονται ακόμα και αν κάνουμε την αίτηση ηλεκτρονικά? Γιατί από τον λογιστή της επιχείρησης έμαθα ότι έχουν απλοποιηθεί πολύ τα πράγματα αλλά δεν μου έχει στείλει ακόμα να με ενημερωσει ακριβώς τι να κάνω.. ας πούμε αυτό με τους γιατρούς έχει αλλάξει σίγουρα, εμένα είναι ιδιώτης και με τον καινούριο νόμο μπορεί να δώσει γνωμάτευση ευτυχώς..που να έψαχνα?

Αφού μπορείς να τα κάνεις ηλεκτρονικά είσαι οκ ! Αλλά επειδή ειδικά με το δημόσιο σύστημα πρέπει πάντα να κρατάμε πισίνες αξίζει να διπλοτσεκαρεις τα πάντα.

Ο κλάδος μου δυστυχώς εξαιρείται κ από την ηλεκτρονική αίτηση, οπότε με περιμένει τρέξιμο. .... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η EvakiKrt είπε:

Αφού μπορείς να τα κάνεις ηλεκτρονικά είσαι οκ ! Αλλά επειδή ειδικά με το δημόσιο σύστημα πρέπει πάντα να κρατάμε πισίνες αξίζει να διπλοτσεκαρεις τα πάντα.

Ο κλάδος μου δυστυχώς εξαιρείται κ από την ηλεκτρονική αίτηση, οπότε με περιμένει τρέξιμο. .... 

Μμμ ναι κάτι διάβασα σε προηγούμενα μηνύματα σου ότι είναι διαφορετικός ο κλάδος σου.. καλό κουράγιο γιατί πραγματικά το τρέξιμο για τέτοιου είδους χαρτιά θέλει υπομονή νομίζω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η EvakiKrt είπε:

Λοιπόν, πήγα κ γω στο γιατρό, όλα καλά,  815 γρ είμαστε, κ έχουμε πολύ μακρυα δάχτυλα, είπε ο γιατρός να τον γράψω μπάσκετ χαχα !! Του ζήτησα να κάνω ένεση αντιρεζους πριν τη γέννα κ είπε οκ !

Απο πονακια, εγώ έχω τα ίδια απ'τον 4ο, το πρωί χαμηλά στη κύστη γιατί έχει γεμίσει κ πονάει μέχρι να αδειάσει, ύστερα περνάει κ είμαι οκ! Κ μετά το βράδυ κάθε βράδυ, αν είμαι ξαπλα η καθιστή όλα οκ, αν ομως περπατήσω (πχ 15λ περπάτημα απ'το σπίτι ως το γιατρο), αρχίζω να νιώθω βάρος χαμηλά, πετρωματακια στο στομαχι, τράβηγμα στους μυες κ πόνους που δεν υποχωρούν αν δεν ακινητοποιηθω.. Ο γιατρός είπε ότι οι πόνοι χαμηλά βαθεια είναι το κεφάλι του μωρού στη λεκανη που κουνιέται κ "χτυπαει" τριγύρω κ να αγοράσω ένα σαν βρακί με δυχτι να πιάνει ολη τη κοιλιά κ να την ακινητοποιεί κ θα με βοηθήσει. Θα το δοκιμάσω γιατί για άνθρωπος που περπατούσα για ώρες στη δουλειά μου κακοφαινεται να σέρνομαι κάθε βραδυ..  

Ελπίζω να βοήθησα!!

Υγ μαγνήσιο παίρνω απ'τον 2ο μήνα! 

Παλικαρος και ο δικός σου!!! Μπράβο το μπεμπακι μας μεγάλωσε!!! Έχουμε λοιπόν στην παρέα έναν αυριανό μπασκετμπολίστα 😁😁😁 ψυχουλες μου πόσο νγρηγορα μεγαλώνουν!!! ❤️❤️❤️ Α δεν ήξερα ότι υπάρχει κάτι τέτοιο θα βρακί με δίχτυ. Θα πάρεις; Κι εμένα μου κακοφαινεται που δεν μπορώ να κάνω αυτά που έκανα πριν. Εμένα το χειρότερο μου είναι οι σκάλες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Αχ τι ωραία αγάπη που σου έκαναν δώρο αλλαξιέρα!!!!!! Μπράβο!!! Γλίτωσες κι από αυτό.

Ναι αυτό σκέφτηκα κι εγώ...λέω ας τα φορέσει λίγο αφού της τα παίρνουμε που της τα παίρνουμε!!!

Ααα έχεις δίκιο...εσένα ίσως βγούνε λίγο πιο μικρουλια αγαπάκι καλά έκανες και πήρες μικρότερα νούμερα! Δεν το είχα σκεφτεί! 

Οσο για την κάρτα ορκεστρα την είχα βγάλει κι εγώ και ψώνισα κι εγώ από εκεί κάτι φορμακια εσώρουχα. Απλά νομίζω σα νούμερα σε σχέση με αλλού είναι λίγο μικρά...πήρα 3 μηνών και φαίνεται να είναι για νεογέννητα ... Δεν ξέρω ... Αν θες να σου πω ακριβώς το νούμερο που πήρα να ξέρεις κι εσύ. Θα πάω να το κοιτάξω! Επίσης μία ξαδέρφη του άντρα μου μου έδωσε δύο από ορκεστρα τα οποία είναι για νεογέννητο και φαίνεται ότι είναι κούκλας 🤣 Και μου είπε στα δίνω μήπως της τα φορέσεις εσύ γιατί εγώ δεν της φόρεσα ...δεν ξέρω αν θα πας από κοντά η θα τα παραγγείλεις...όμως τώρα βρε αγάπη εσύ έχεις και διδυμακια...απλά θα σου πρότεινα αν πάρεις μικρά νουμερακια μην πάρεις πολλά από αυτά ...απλά ναι κάνε αυτό που λες πάρε κάνα σετακι μικρά και τα άλλα πάρτα ένα τσακ πιο μεγάλα. Αν πας πιστεύω θα τα δεις κιόλας!

 

Ρεεεεε αχ θα το κάνω τώρα.....να δω αν θα μπορέσω να το ακούσω! Μακάρι!!!!θα βάλω και τον άντρα μου τώρα που δε δουλεύει!!!

Σε στρώμα δεν ξέρω καθόλου αγαπάκι μου.... πηγές τελικά;;;; Εμάς αυτός απλά όταν πήγα να ψωνίσω τα άλλα μας είπε ότι έχει και με 50 ευρώ στρώμα.επειδη την κούνια θα την πάρουμε από τον ίδιο. Αλλά δεν σταθήκαμε στην κούνια ούτε στο στρώμα πολύ ώρα γιατι θα ξαναπάμε.εσεις καταλήξατε;;

 

Ναι κάπως έτσι είναι...βέβαια δεν κρατάει δευτερόλεπτα...κάνα διλεπτο σίγουρα...και χτυπάει τακ τακ τακ τακ και τώρα το πρωί ας πούμε εδώ είμαστε ακόμα στο κρεβάτι με τον άντρα μου και με το που ξύπνησα του λέω πιάσε έχει λόξυγκα. Χαχαχαχα πρέπει να είναι λόξυγκας αυτό...κάποιες φορές όμως νιώθω κι εγώ σαν να είναι έτοιμη να βγάλει το πόδι της έξω από την κοιλιά...δίνει μεγάλη πίεση σε ορισμένα σημεία.

 

Χαχαχχαα ρε αγαπακι ειλικρινά περίμενα Doppler εμείς δύο να έχουμε κοντά κοντά χαχαχαχα μα πως με έβαλαν πάλι τόσο νωρίς;;;;;; Δεν ξέρω αυτοί στο κέντρο εμβρυομητρικος με έβαλαν νωρίς αυτό δεν το ζήτησα εγώ 🤣🤣🤣🤣 

Έχω πάρει τόσο φόβο ότι θα γεννήσω και δε θα προλάβω που τα έχω κάνει όλα νωρίς. Καλά γενικά είμαι και του προγράμματος και λειτουργώ και στα οικονομικά του σπιτιου με πρόγραμμα πιστεύω και προβλήματα να μην είχα αγορές κάπου τώρα θα τις είχα κάνει...αλλά ίσως να μην είχα πλύνει όλα τα ρούχα σεντόνια που τώρα τα έχω έτοιμα χαχαχαχχαχα 

Τι να σου πω βρε αγαπάκι;;;και στο τέλος λέει γεννάω τελευταία κι εσείς που είστε κοντά σε εμένα γεννατε πρώτες χαχαχαχα θα πέσει γελιο!!! 🤣🤣🤣

 

 

Αααα αγαπάκι κατάλαβα εντάξει ! Ναι τα έχω υπόψιν μου αυτά! Ευχαριστούμε για τα δικαιολογητικά. Εμένα λογικά ξεκινάει το επίδομα κυοφορίας στις 5/2 . Και λένε μπαίνει πολύ γρήγορα σε σχέση με τις αναρρωτικες που παίρνω εγώ που κάνουν δέκα χρόνια. Για να δούμε! 

Αχου το μωρέ 815γρ πήγε;;; Μπράβο!!!! Με το καλό το μικρουλι σας!!!! Να είναι έτσι γερό. ♥️♥️💪

Δεν είναι εντυπωσιακό πως αλλάζει το σώμα ε;;;;; Αλλάζουν τα πάντα...μου το έλεγαν αλλά δεν το περίμενα έτσι. Δεν το έχω ακούσει αυτό το εσώρουχο δίχτυ. Αν είναι πάντως σαν τα κολάν εγκυμοσύνης που αγκαλιάζουν όλη την κοιλιά φαντάζομαι είναι πολύ βολικό!!!! ♥️

Χαχαχαχαχα έλα τώρα άστα αυτά είμαι σίγουρη ότι τους είπες να σε βάλουν πιο νωρίς 😂😂😂 

Εμένα βάζουν μάλλον όλο προς το τέλος είναι νπου δεν βολευομαστε και με τις μέρες εμείς λόγω της δουλειάς του άντρα μου. Μπορούμε είτε Τρίτη είτε Σάββατο ίσως γι'αυτό... 

Χαχαχαχ φαντάζεσαι;; Μπα δεν νομίζω. Πιστεύω κοντά κοντά θα είμαστε εμείς!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Αχ ναι ρε συ παθαίνω κράμπες και ξυπνάω από τον πονο μέσα στη νύχτα.. όλες και από κάτι έχουμε βλέπω.. η αλήθεια είναι ότι δεν ξεκουράζομαι και πολύ μέσα στη μέρα και νόμιζα ότι είναι από αυτό αλλά ο γιατρός μου είπε ότι είναι συχνό στην εγκυμοσύνη και θα με βοηθήσει το μαγνήσιο.. για να δούμε τώρα που το ξεκίνησα.. άσε που χτες ένιωσα για πρώτη φορά λίγο σαν να πέτρωσε η κοιλιά μου αλλά δεν είμαι σίγουρη.. ήταν σαν πίεση σε ένα σημειο χαμηλά στην κοιλιά.. θα δω αν θα το ξανά πάθω για να καταλάβω τι ήταν και αυτό..

Δύσκολες οι κράμπες. Θυμάμαι τον μπαμπά μου να ξυπνάει τα βράδια συνέχεια από τις κράμπες... Θα βοηθήσει σίγουρα το μαγνήσιο γιατί τον δίνουν γενικά σαν συμπλήρωμα αν έχεις κράμπες και έγκυος να μην είσαι... Ναι παρατηρήσει εγώ εχθές νπου ξεκουράστηκα δεν τις ένιωσα τις ενοχλήσεις... Οπότε από δω και πέρα θα ρίξω ρυθμούς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Καλημέρα κοριτσι..σου είπαν μήπως αν όλα αυτά τα δικαιολογητικά χρειάζονται ακόμα και αν κάνουμε την αίτηση ηλεκτρονικά? Γιατί από τον λογιστή της επιχείρησης έμαθα ότι έχουν απλοποιηθεί πολύ τα πράγματα αλλά δεν μου έχει στείλει ακόμα να με ενημερωσει ακριβώς τι να κάνω.. ας πούμε αυτό με τους γιατρούς έχει αλλάξει σίγουρα, εμένα είναι ιδιώτης και με τον καινούριο νόμο μπορεί να δώσει γνωμάτευση ευτυχώς..που να έψαχνα?

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Εννοείς Σάντυ μου να γίνεται πιο απλά ε; Κι εγώ κάτι τέτοιο πίστευα εντωμεταξύ με παράξενεψε που λέει ότι θέλει έντυπο συμπληρωμένο και από γιατρό και από εργοδότη. Πάντως τώρα γίνονται όλες με barcode και είναι πιο εύκολο. Στις 21 θα πάει ο άντρας μου ΙΚΑ.του είπα να ρωτήσει τι χρειάζεται για το επίδομα κυοφορίας για αρχή. Οπότε θα σας ενημερώσω κι εγω

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Εμένα όταν είχα πάρει τηλ στο ΙΚΑ μου είχαν πει να πάω από εκεί να πάρω αυτό το χαρτί που συμπληρώνει γιατρός και εργοδότης και κάτι τέτοια.. ο λογιστής και η γραμματέας του γιατρού μου όμως μου είπαν ότι γίνονται όλα ηλεκτρονικά πλέον και πολύ εύκολα γιαυτο ρώτησα την ευα.. θα του πω να μου στείλει τη διαδικασία αναλυτικά αν και αργώ ακόμα αρχές Μαρτίου ξεκινάει αυτή η άδεια για μενα αλλά να έχουμε μια ιδέα ρε παιδί μου..

Εγώ που μίλησαν πριν κανένα μήνα με το ΙΚΑ μου είπαν ότι πλέον κάνει μια δήλωση η γιατρός στο ΗΔΙΚΑ κι εμείς χρησιμοποιούμε έναν κωδικό από κει. Θα ξανά πάρω Δευτέρα για να μου πουν ξανά γιατί εγώ είμαι στο ταμείο εδώ και τέσσερις μήνες και θέλω να μου πουν αν ισχύει κάτι άλλο για μένα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

 

 

Εγώ που μίλησαν πριν κανένα μήνα με το ΙΚΑ μου είπαν ότι πλέον κάνει μια δήλωση η γιατρός στο ΗΔΙΚΑ κι εμείς χρησιμοποιούμε έναν κωδικό από κει. Θα ξανά πάρω Δευτέρα για να μου πουν ξανά γιατί εγώ είμαι στο ταμείο εδώ και τέσσερις μήνες και θέλω να μου πουν αν ισχύει κάτι άλλο για μένα. 

https://www.e-forologia.gr/lawbank/document.aspx?digest=CF9870139B2BBC40.1D031AEA53&version=2021/12/02&utm_source=lawbank_newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=08/12/2021&utm_content=insurance_labor

Κορίτσια αυτό μου έστειλε ο λογιστής που μίλησα μαζί του και του ζήτησα τη διαδικασία.. σε τι ταμείο εννοείς ότι είσαι? Ανεργίας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

https://www.e-forologia.gr/lawbank/document.aspx?digest=CF9870139B2BBC40.1D031AEA53&version=2021/12/02&utm_source=lawbank_newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=08/12/2021&utm_content=insurance_labor

Κορίτσια αυτό μου έστειλε ο λογιστής που μίλησα μαζί του και του ζήτησα τη διαδικασία.. σε τι ταμείο εννοείς ότι είσαι? Ανεργίας?

Ναι ναι ανεργίας. Μου είχαν πει ότι εφόσον μέσω τα 200 ένσημα το δικαιούμαι κανονικά αλλά δεν ξέρω αν χρειάζεται να ακολουθήσω διαφορετική διαδικασία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dreamer1 είπε:

Ναι ναι ανεργίας. Μου είχαν πει ότι εφόσον μέσω τα 200 ένσημα το δικαιούμαι κανονικά αλλά δεν ξέρω αν χρειάζεται να ακολουθήσω διαφορετική διαδικασία.

Α ναι εσύ πρέπει όντως να ρωτήσεις γιατί αυτό που μου έστειλαν από τη δουλειά είναι όταν υπάρχει εργοδότης, κάνουν αίτηση και αυτοί.. πολύ καλό που τα δικαιουσαι και σαν άνεργη δεν το ήξερα.. ευτυχώς υπάρχει μετά και το επίδομα των 2000 ευρώ που το δικαιούνται όλες απ' όσο ξέρω οπότε καλα είναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Α ναι εσύ πρέπει όντως να ρωτήσεις γιατί αυτό που μου έστειλαν από τη δουλειά είναι όταν υπάρχει εργοδότης, κάνουν αίτηση και αυτοί.. πολύ καλό που τα δικαιουσαι και σαν άνεργη δεν το ήξερα.. ευτυχώς υπάρχει μετά και το επίδομα των 2000 ευρώ που το δικαιούνται όλες απ' όσο ξέρω οπότε καλα είναι...

Να σου πω την πάσα αλήθεια κρατάω μια πισινή για τον αν δικαιούμαι, παρόλο νπου μου είπαν ναι, δεν εμπιστεύομαι τους υπαλλήλους του ΙΚΑ στην περιοχή μου. Οπότε από Δευτέρα θα μάθουμε πιστεύω σίγουρα. Γιατί και την λογίστρια μου που ρώτησα δεν έχει ιδέα 😂😂 φοβερή;

Ναι πάλι καλά που είναι κι εκείνο το επίδομα, γιατί δεν σας κρύβω ότι όλα αυτά ντα έξοδα με αγχωνουν αρκετά και έχουμε μόνο ένα εισόδημα. Γιατί από τον ΟΑΕΔ δεν παίρνω τίποτα λόγω παραίτησης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Εμένα όταν είχα πάρει τηλ στο ΙΚΑ μου είχαν πει να πάω από εκεί να πάρω αυτό το χαρτί που συμπληρώνει γιατρός και εργοδότης και κάτι τέτοια.. ο λογιστής και η γραμματέας του γιατρού μου όμως μου είπαν ότι γίνονται όλα ηλεκτρονικά πλέον και πολύ εύκολα γιαυτο ρώτησα την ευα.. θα του πω να μου στείλει τη διαδικασία αναλυτικά αν και αργώ ακόμα αρχές Μαρτίου ξεκινάει αυτή η άδεια για μενα αλλά να έχουμε μια ιδέα ρε παιδί μου..

Να ρωτήσω κάτι? Τις 2 τελευταίες μου αναρρωτικες, τις κάνω ηλεκτρονικά.. αναιβαζει ο γιατρός γνωμάτευση, μπαίνω κάνω εγώ αίτηση, πατάει επιβεβαίωση ο λογιστής της εταιρείας.. εσείς αναιβαζετε κάπως τον υπερυχο? Γιατί μου είπε η μαία, θα στα ζητήσουν, αλλά ποτέ θα τα ζητήσουν? Επιτροπή δεν περνάω, δλδ περνάω αλλά δεν χρειάζεται να πάω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Να ρωτήσω κάτι? Τις 2 τελευταίες μου αναρρωτικες, τις κάνω ηλεκτρονικά.. αναιβαζει ο γιατρός γνωμάτευση, μπαίνω κάνω εγώ αίτηση, πατάει επιβεβαίωση ο λογιστής της εταιρείας.. εσείς αναιβαζετε κάπως τον υπερυχο? Γιατί μου είπε η μαία, θα στα ζητήσουν, αλλά ποτέ θα τα ζητήσουν? Επιτροπή δεν περνάω, δλδ περνάω αλλά δεν χρειάζεται να πάω.. 

Αχ βρε κορίτσι δεν μπορώ να βοηθήσω σε αυτο, εγώ δεν έχω πάρει άδεια, δουλεύω ακόμα κανονικα.. δεν δικαιούμαι κιόλας μάλλον.. νομίζω η @Διόνη είναι σε αναρρωτική να βοηθήσει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Αχ τι ωραία αγάπη που σου έκαναν δώρο αλλαξιέρα!!!!!! Μπράβο!!! Γλίτωσες κι από αυτό.

Ναι αυτό σκέφτηκα κι εγώ...λέω ας τα φορέσει λίγο αφού της τα παίρνουμε που της τα παίρνουμε!!!

Ααα έχεις δίκιο...εσένα ίσως βγούνε λίγο πιο μικρουλια αγαπάκι καλά έκανες και πήρες μικρότερα νούμερα! Δεν το είχα σκεφτεί! 

Οσο για την κάρτα ορκεστρα την είχα βγάλει κι εγώ και ψώνισα κι εγώ από εκεί κάτι φορμακια εσώρουχα. Απλά νομίζω σα νούμερα σε σχέση με αλλού είναι λίγο μικρά...πήρα 3 μηνών και φαίνεται να είναι για νεογέννητα ... Δεν ξέρω ... Αν θες να σου πω ακριβώς το νούμερο που πήρα να ξέρεις κι εσύ. Θα πάω να το κοιτάξω! Επίσης μία ξαδέρφη του άντρα μου μου έδωσε δύο από ορκεστρα τα οποία είναι για νεογέννητο και φαίνεται ότι είναι κούκλας 🤣 Και μου είπε στα δίνω μήπως της τα φορέσεις εσύ γιατί εγώ δεν της φόρεσα ...δεν ξέρω αν θα πας από κοντά η θα τα παραγγείλεις...όμως τώρα βρε αγάπη εσύ έχεις και διδυμακια...απλά θα σου πρότεινα αν πάρεις μικρά νουμερακια μην πάρεις πολλά από αυτά ...απλά ναι κάνε αυτό που λες πάρε κάνα σετακι μικρά και τα άλλα πάρτα ένα τσακ πιο μεγάλα. Αν πας πιστεύω θα τα δεις κιόλας!

 

Ρεεεεε αχ θα το κάνω τώρα.....να δω αν θα μπορέσω να το ακούσω! Μακάρι!!!!θα βάλω και τον άντρα μου τώρα που δε δουλεύει!!!

Σε στρώμα δεν ξέρω καθόλου αγαπάκι μου.... πηγές τελικά;;;; Εμάς αυτός απλά όταν πήγα να ψωνίσω τα άλλα μας είπε ότι έχει και με 50 ευρώ στρώμα.επειδη την κούνια θα την πάρουμε από τον ίδιο. Αλλά δεν σταθήκαμε στην κούνια ούτε στο στρώμα πολύ ώρα γιατι θα ξαναπάμε.εσεις καταλήξατε;;

 

Ναι κάπως έτσι είναι...βέβαια δεν κρατάει δευτερόλεπτα...κάνα διλεπτο σίγουρα...και χτυπάει τακ τακ τακ τακ και τώρα το πρωί ας πούμε εδώ είμαστε ακόμα στο κρεβάτι με τον άντρα μου και με το που ξύπνησα του λέω πιάσε έχει λόξυγκα. Χαχαχαχα πρέπει να είναι λόξυγκας αυτό...κάποιες φορές όμως νιώθω κι εγώ σαν να είναι έτοιμη να βγάλει το πόδι της έξω από την κοιλιά...δίνει μεγάλη πίεση σε ορισμένα σημεία.

 

Χαχαχχαα ρε αγαπακι ειλικρινά περίμενα Doppler εμείς δύο να έχουμε κοντά κοντά χαχαχαχα μα πως με έβαλαν πάλι τόσο νωρίς;;;;;; Δεν ξέρω αυτοί στο κέντρο εμβρυομητρικος με έβαλαν νωρίς αυτό δεν το ζήτησα εγώ 🤣🤣🤣🤣 

Έχω πάρει τόσο φόβο ότι θα γεννήσω και δε θα προλάβω που τα έχω κάνει όλα νωρίς. Καλά γενικά είμαι και του προγράμματος και λειτουργώ και στα οικονομικά του σπιτιου με πρόγραμμα πιστεύω και προβλήματα να μην είχα αγορές κάπου τώρα θα τις είχα κάνει...αλλά ίσως να μην είχα πλύνει όλα τα ρούχα σεντόνια που τώρα τα έχω έτοιμα χαχαχαχχαχα 

Τι να σου πω βρε αγαπάκι;;;και στο τέλος λέει γεννάω τελευταία κι εσείς που είστε κοντά σε εμένα γεννατε πρώτες χαχαχαχα θα πέσει γελιο!!! 🤣🤣🤣

 

 

Αααα αγαπάκι κατάλαβα εντάξει ! Ναι τα έχω υπόψιν μου αυτά! Ευχαριστούμε για τα δικαιολογητικά. Εμένα λογικά ξεκινάει το επίδομα κυοφορίας στις 5/2 . Και λένε μπαίνει πολύ γρήγορα σε σχέση με τις αναρρωτικες που παίρνω εγώ που κάνουν δέκα χρόνια. Για να δούμε! 

Αχου το μωρέ 815γρ πήγε;;; Μπράβο!!!! Με το καλό το μικρουλι σας!!!! Να είναι έτσι γερό. ♥️♥️💪

Δεν είναι εντυπωσιακό πως αλλάζει το σώμα ε;;;;; Αλλάζουν τα πάντα...μου το έλεγαν αλλά δεν το περίμενα έτσι. Δεν το έχω ακούσει αυτό το εσώρουχο δίχτυ. Αν είναι πάντως σαν τα κολάν εγκυμοσύνης που αγκαλιάζουν όλη την κοιλιά φαντάζομαι είναι πολύ βολικό!!!! ♥️

Πήγαμε κ εμεις σήμερα για κούνια κ διαλέξαμε μια που έχει κ κάτι συρταρακια κ ράφια δίπλα κ ένα μεγάλο συρτάρι από κάτω κ μάλιστα κουνιέται κιόλας. Το καλό με αυτή είναι ότι αργότερα αλλάζοντας το στρώμα την κάνεις κρεβάτι ως 170 μάκρος κ τα συρταρακια κομοδίνο. Τώρα όσον αφορά στρώμα επειδή εμείς χρειαζόμασταν 2 πήραμε με ελατήρια κ κοκοφοίνικα. Όχι πολύ ακριβό γύρω στα 60€ κ μέτριας σκληρότητας. Ελπίζω να είναι καλό.. πήραμε κ στρωματακια για Πορτ μπεμπέ γιατί εγώ έχω σκοπό στην αρχή να τα κοιμιζω εκεί κ βάσεις για να τα ακουμπάω πάνω!! Να ξέρετε αν έχετε σκοπό να πάρετε πολλα πράγματα στα καταστήματα που δεν είναι γνωστών αλυσίδων κάνουν καλύτερες τιμές. Δλδ εμείς σήμερα μια κούνια,2 στρώματα,2 πάντες, 2 μαξιλάρια ανάκλισης,1στρωμα Πορτ μπεμπέ κ 1 βάση μας έκανε πολύ καλή έκπτωση πάνω από 20%. Κ μας τα κράτησαν εκεί μέχρι να μετακομίσουμε στο καινούργιο σπίτι κ θα μας συναρμολογήσουν κ την κούνια. Τουλάχιστον με τα χοντρά κ μεγάλα ξεμπερδεψαμε. Τώρα μας έχουν μείνει ρουχαλακια, μπάνιο κ κουβερτοσεντονακια. Αλλά θέλω να δω πρώτα τι έχουν να μου δώσουν οι γύρω γύρω σε είδη προικός κ βλέπουμε τι θα χρειαστώ στα αλήθεια.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Να σου πω την αλήθεια είχα κάρτα παλιότερα όταν είχα βαφτίσει ένα κοριτσάκι και είχα πάρει τα βαφτιστικά και διάφορα άλλα από εκεί όντως συμφέρει αλλά σταμάτησα να την ανανεώνω γιατί τα ρουχαλακια είχαν πολύ μικρή φόρμα και το κοριτσάκι πολύ μεγάλο για την ηλικία του οπότε κάπου δεν βόλευε πλέον και σταμάτησα να ψωνίζω από εκεί..θα ξανά δω τώρα μήπως μου αρέσει κάτι.. τέλεια με το καρότσι.. με γεια σας!! Ναι λογικό που να χωράνε όλα αυτά στο αυτοκίνητο.. κούνια βρήκες?

Σήμερα διαλέξαμε κ κούνια. Τη 1 θα μας τη δώσουν ευτυχώς οπότε έπρεπε να διαλέξω μόνο 1. Το παραξενο που κατάλαβα είναι ότι πια οι απλές κούνιες που δε γίνονται κρεβάτι αργότερα είναι ελάχιστες. Κ επίσης αυτό με το κρεβάτι αργότερα είναι άντε για κανένα χρόνο με 2 μετά που θα βγάλουμε τα κάγκελα από την κούνια γιατί σκέψου ότι έχουν μάκρος 140 εκ άρα ένα παιδάκι με ύψος 1.20 κοιμάται κάπως οριακά. Τεσπά εμείς αυτη που διαλέξαμε είναι με ενσωματωμένη συρταριερα, αλλαξιερα δίπλα κ αργότερα μετατρέπεται σε κρεβάτι με 170 εκ μάκρος κ η συρταριερα σε κομοδίνο. Λέγαμε με τον άντρα μου να πάρουμε μια απλή κ αργότερα ένα κρεβάτι κ να ξεμπερδευουμε αλλά του άρεσαν τόσο πολύ αυτές με τις συρταριερες που με παρέσυρε κ μένα. Η αλήθεια είναι πως σκεφτόμουν ότι θα χρειαστώ ένα έπιπλο όπου θα μπορώ από κάτω να τακτοποιώ πάνες,μωρομαντηλα κτλ κ παρόλο που μας έκαναν δώρο μια σταθερή αλλαξιερα που προσαρμόζεται στα κάγκελα της κούνιας είχα δεύτερες σκέψεις στο αν θα με βολεψει ή όχι οπότε μια χαρά θα μας είναι αυτή η κούνια. Εμενα με βολεύουν τα orchestra για τα ρούχα πιο πολύ δλδ δε θα πάω σε πολλά μαγαζιά να ψάχνω. Θα κάνω εκεί μια λίστα με ότι χρειαστώ εφόσον οι τιμές είναι καλές. Κ πάντα φυσικά με προσοχή στα νούμερα. Σκέψου ότι το εγώ πήρα κάποια φορμακια νούμερο 1 που αντιστοιχούν σε μωράκια με ύψος 52 εκ νομίζω. Οπότε αυτά θα είναι μάλλον τα πρώτα που θα φορέσουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Σήμερα διαλέξαμε κ κούνια. Τη 1 θα μας τη δώσουν ευτυχώς οπότε έπρεπε να διαλέξω μόνο 1. Το παραξενο που κατάλαβα είναι ότι πια οι απλές κούνιες που δε γίνονται κρεβάτι αργότερα είναι ελάχιστες. Κ επίσης αυτό με το κρεβάτι αργότερα είναι άντε για κανένα χρόνο με 2 μετά που θα βγάλουμε τα κάγκελα από την κούνια γιατί σκέψου ότι έχουν μάκρος 140 εκ άρα ένα παιδάκι με ύψος 1.20 κοιμάται κάπως οριακά. Τεσπά εμείς αυτη που διαλέξαμε είναι με ενσωματωμένη συρταριερα, αλλαξιερα δίπλα κ αργότερα μετατρέπεται σε κρεβάτι με 170 εκ μάκρος κ η συρταριερα σε κομοδίνο. Λέγαμε με τον άντρα μου να πάρουμε μια απλή κ αργότερα ένα κρεβάτι κ να ξεμπερδευουμε αλλά του άρεσαν τόσο πολύ αυτές με τις συρταριερες που με παρέσυρε κ μένα. Η αλήθεια είναι πως σκεφτόμουν ότι θα χρειαστώ ένα έπιπλο όπου θα μπορώ από κάτω να τακτοποιώ πάνες,μωρομαντηλα κτλ κ παρόλο που μας έκαναν δώρο μια σταθερή αλλαξιερα που προσαρμόζεται στα κάγκελα της κούνιας είχα δεύτερες σκέψεις στο αν θα με βολεψει ή όχι οπότε μια χαρά θα μας είναι αυτή η κούνια. Εμενα με βολεύουν τα orchestra για τα ρούχα πιο πολύ δλδ δε θα πάω σε πολλά μαγαζιά να ψάχνω. Θα κάνω εκεί μια λίστα με ότι χρειαστώ εφόσον οι τιμές είναι καλές. Κ πάντα φυσικά με προσοχή στα νούμερα. Σκέψου ότι το εγώ πήρα κάποια φορμακια νούμερο 1 που αντιστοιχούν σε μωράκια με ύψος 52 εκ νομίζω. Οπότε αυτά θα είναι μάλλον τα πρώτα που θα φορέσουν.

Κορίτσια και εγώ αυτήν την κούνια διάλεξα!! Την πολυμορφική με τα συρτάρια δίπλα και κάτω και αλλαξιερα!! Που γίνεται μετά και κούνια, για δεύτερο μωρό ξεχωριστή, και κρεβάτι η γραφείο κτλ..  Μου άρεσαν πολύ και μου φάνηκε πρακτική.. και αυτήν είχα δει και από το ίντερνετ.. με τα καροτσια πελαγωσα, κουραστικα πολύ και δεν μου άρεσε και τίποτα.. είχα και την πεθερά μου κοντά και όλο κάτι έβρισκε, το έλα λεπτό, τι άλλο χοντρό, το άλλο γιατί μαύρο! και κατέληγε ΣΕ αυτά που είχαν 700 ευρώ και πάνω, δεν λέω θα πληρώσουν όλο το δωμάτιο και το καρότσι, μαζί με τη μαμά μου, αλλά δεν μου άρεσε τίποτα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Χαχαχαχαχα έλα τώρα άστα αυτά είμαι σίγουρη ότι τους είπες να σε βάλουν πιο νωρίς 😂😂😂 

Εμένα βάζουν μάλλον όλο προς το τέλος είναι νπου δεν βολευομαστε και με τις μέρες εμείς λόγω της δουλειάς του άντρα μου. Μπορούμε είτε Τρίτη είτε Σάββατο ίσως γι'αυτό... 

Χαχαχαχ φαντάζεσαι;; Μπα δεν νομίζω. Πιστεύω κοντά κοντά θα είμαστε εμείς!!! 

 

Κορίτσια, εγώ λόγο της τιμής του ζαχάρου, έκανα ήδη ντοπλερ αντί για απλό υπερυχο στο γιατρό και θα κάνω κάθε μήνα μου είπε.. το καλό ήταν ότι ήταν επιτέλους και ο άντρας μου μέσα σε μια τέτοια εξεταση, και είδε τον μπεμπουλη σε μεγάλη διάσταση και έπαθε πλάκα.. καθόταν με το στόμα ανοιχτό και γελαγε σαν παιδάκι ο Καλούλης μου.. χαχαχα.. δυστυχώς όμως ο μπεμπουλης ακόμα δεν μας αφήνει να δούμε όλη τη φατσούλα του!! Μας το φυλάει για έκπληξη.. 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

https://www.e-forologia.gr/lawbank/document.aspx?digest=CF9870139B2BBC40.1D031AEA53&version=2021/12/02&utm_source=lawbank_newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=08/12/2021&utm_content=insurance_labor

Κορίτσια αυτό μου έστειλε ο λογιστής που μίλησα μαζί του και του ζήτησα τη διαδικασία.. σε τι ταμείο εννοείς ότι είσαι? Ανεργίας?

Να ρωτήσω κάτι πάνω σε αυτό; Επειδή τα διάβασα κι εγώ χτες. Δηλαδή για αυτές τις 56 μέρες που είναι στην αρχή δεν χρειάζεται να το κάνουμε κατευθείαν;θα το κάνουμε μετά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Κορίτσια, εγώ λόγο της τιμής του ζαχάρου, έκανα ήδη ντοπλερ αντί για απλό υπερυχο στο γιατρό και θα κάνω κάθε μήνα μου είπε.. το καλό ήταν ότι ήταν επιτέλους και ο άντρας μου μέσα σε μια τέτοια εξεταση, και είδε τον μπεμπουλη σε μεγάλη διάσταση και έπαθε πλάκα.. καθόταν με το στόμα ανοιχτό και γελαγε σαν παιδάκι ο Καλούλης μου.. χαχαχα.. δυστυχώς όμως ο μπεμπουλης ακόμα δεν μας αφήνει να δούμε όλη τη φατσούλα του!! Μας το φυλάει για έκπληξη.. 🤣🤣🤣

Χαχαχαχαχαχ γελάω με τον άντρα σου!!! Αχ πως ήταν ο μπέμπης;;;;; τέλειος;;;;;;πόσο ωραίο είναι να τα βλέπεις τώρα με αυτούς τους υπερήχους;;;είναι σαν ζωντανά!!!!!!! Εγώ για αυτό ανυπομονώ!!αφού θα κάνεις κάθε μήνα κοριτσάκι μου θα δείτε φατσούλα.....αλλιώς ας τον πιεσει λίγο ο γιατρός στην κοιλίτσα μπας και γυρίσει!! 🤣🤣

Επιτέλους πάντως να και μια κοπέλα που έκανε πριν από εμένα κάτι...χαχαχαχα ένιωθα άσχημα κάπως 🤣🤣 πλάκα κάνω....♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Εμένα όταν είχα πάρει τηλ στο ΙΚΑ μου είχαν πει να πάω από εκεί να πάρω αυτό το χαρτί που συμπληρώνει γιατρός και εργοδότης και κάτι τέτοια.. ο λογιστής και η γραμματέας του γιατρού μου όμως μου είπαν ότι γίνονται όλα ηλεκτρονικά πλέον και πολύ εύκολα γιαυτο ρώτησα την ευα.. θα του πω να μου στείλει τη διαδικασία αναλυτικά αν και αργώ ακόμα αρχές Μαρτίου ξεκινάει αυτή η άδεια για μενα αλλά να έχουμε μια ιδέα ρε παιδί μου..

Οκ... Αν είναι όταν θα πάει και ο άντρας μου θα ρωτήσει και θα σας πω κι εγώ...ο,τι άλλο μάθεις πες Μας!!! Αν και είδα κι εγώ χτες που το έψαξα ότι όλα είναι ηλεκτρονικα. Δεν ξέρω καθόλου.....τα έχουν κάνει άνω κάτω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Tinkerbelly είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Καλό σαββατοκύριακο να έχουμε! 

Χαίρομαι που διαβάζω για αγορές, προετοιμασίες! Κι εμείς αγοράσαμε κάποια πράγματα, μας ήρθαν και κάποια που παραγγείλαμε ηλεκτρονικά. Μπαίνουμε σιγά σιγά στο κλίμα... Πήγαμε και στη γιατρό μας, μια χαρά τον βρήκε τον μπεμπη, μεγάλωσε πολύ! 

Θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν γνωρίζετε για δωρεάν σεμινάρια σχετικά με τον θηλασμό, τη λοχεία, την περιποίηση βρέφους κτλ. Θα πληρώσω βέβαια αν χρειαστεί, αλλά έχω ακούσει ότι υπάρχουν και δωρεάν κι εγώ δεν έχω βρει κανένα! Ευχαριστώ πολύ! ❤️

Καλημέρα κοριτσάκι μου με το καλό οι αγορές σας!!!! Με γεια για ο,τι πήρατε!!!! 

Λοιπόν,πολλά σεμινάρια δωρεάν κάνουν στο site Φαιναρέτη. Εκεί έκανα ένα με τρεις υποενότητες για το θηλασμό ήταν αρκετά βοηθητικό και έμαθα πολλά πράγματα.τσεκαρε μήπως ξαναβγαλουν κάτι παρόμοιο.

Ωστόσο άλλο ένα που έκανα ήταν και στο site my new baby center. Κι εκεί έχει πααααρα πολλά δωρεάν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Χαχαχαχαχα έλα τώρα άστα αυτά είμαι σίγουρη ότι τους είπες να σε βάλουν πιο νωρίς 😂😂😂 

Εμένα βάζουν μάλλον όλο προς το τέλος είναι νπου δεν βολευομαστε και με τις μέρες εμείς λόγω της δουλειάς του άντρα μου. Μπορούμε είτε Τρίτη είτε Σάββατο ίσως γι'αυτό... 

Χαχαχαχ φαντάζεσαι;; Μπα δεν νομίζω. Πιστεύω κοντά κοντά θα είμαστε εμείς!!! 

 

Αχχαχαχα σου λέω αλήθεια ! Κι εγώ απόρησα γιατί είδες κοιτάω μια εφαρμογή που λέει ποτέ είναι η κατάλληλη περίοδος και Μ έλεγε 6 Φλεβάρη και λέω α τοτε θα με βάλουν κι αυτή μου λέει 31/1. Εεε δεν με χάλασε κιόλας χαχαχαχχαχαχα είπα ναι κατευθείαν!!!! Αλλάξαμε εβδομάδα εμείς σήμερα ντριμερακι!!! 30η!!!!!!!!!! 

Εντάξει αρκεί που τα βολευετε κι εσείς πάντως δε νομίζω να είσαι αργά. Μια χαρά ημερομηνία είναι η δικιά σου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Να ρωτήσω κάτι? Τις 2 τελευταίες μου αναρρωτικες, τις κάνω ηλεκτρονικά.. αναιβαζει ο γιατρός γνωμάτευση, μπαίνω κάνω εγώ αίτηση, πατάει επιβεβαίωση ο λογιστής της εταιρείας.. εσείς αναιβαζετε κάπως τον υπερυχο? Γιατί μου είπε η μαία, θα στα ζητήσουν, αλλά ποτέ θα τα ζητήσουν? Επιτροπή δεν περνάω, δλδ περνάω αλλά δεν χρειάζεται να πάω.. 

Λοιπόν κοριτσάκι μου.....ααααχ αχ αυτό θέμα με τους υπερήχους!! Εμένα κάθε μήνα με παίρνουν τηλέφωνο από την επιτροπή να τους τους πάω η μου στέλνουν email ...βέβαια πια το ξέρω και τον πάει και ο άντρας κάποιες φορές πριν με πάρουν τηλ. Δεν κάθεται απλά τα αφήνει και φεύγει. Ναι τα θέλουν.... Ηλεκτρονικά δεν γίνεται να τα ανεβάσεις. Παρόλα αυτά κρατώ μια επιφύλαξη διότι από πόλη σε πόλη αλλάζει. Αλλά νομίζω θα στα ζητήσουν. Ίσως αν βρεις το τηλέφωνο της επιτροπής να τους πάρεις ένα τηλ από Δευτέρα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Πήγαμε κ εμεις σήμερα για κούνια κ διαλέξαμε μια που έχει κ κάτι συρταρακια κ ράφια δίπλα κ ένα μεγάλο συρτάρι από κάτω κ μάλιστα κουνιέται κιόλας. Το καλό με αυτή είναι ότι αργότερα αλλάζοντας το στρώμα την κάνεις κρεβάτι ως 170 μάκρος κ τα συρταρακια κομοδίνο. Τώρα όσον αφορά στρώμα επειδή εμείς χρειαζόμασταν 2 πήραμε με ελατήρια κ κοκοφοίνικα. Όχι πολύ ακριβό γύρω στα 60€ κ μέτριας σκληρότητας. Ελπίζω να είναι καλό.. πήραμε κ στρωματακια για Πορτ μπεμπέ γιατί εγώ έχω σκοπό στην αρχή να τα κοιμιζω εκεί κ βάσεις για να τα ακουμπάω πάνω!! Να ξέρετε αν έχετε σκοπό να πάρετε πολλα πράγματα στα καταστήματα που δεν είναι γνωστών αλυσίδων κάνουν καλύτερες τιμές. Δλδ εμείς σήμερα μια κούνια,2 στρώματα,2 πάντες, 2 μαξιλάρια ανάκλισης,1στρωμα Πορτ μπεμπέ κ 1 βάση μας έκανε πολύ καλή έκπτωση πάνω από 20%. Κ μας τα κράτησαν εκεί μέχρι να μετακομίσουμε στο καινούργιο σπίτι κ θα μας συναρμολογήσουν κ την κούνια. Τουλάχιστον με τα χοντρά κ μεγάλα ξεμπερδεψαμε. Τώρα μας έχουν μείνει ρουχαλακια, μπάνιο κ κουβερτοσεντονακια. Αλλά θέλω να δω πρώτα τι έχουν να μου δώσουν οι γύρω γύρω σε είδη προικός κ βλέπουμε τι θα χρειαστώ στα αλήθεια.

 

Κορίτσι μου καλά κάνετε ακούγεται τέλεια αυτή διοτι ίσως να μη χρειαστείς συρταριερα-αλλαξιερα αν δεν έχεις!! Καλορίζικα να είναι! Και με το καλό να έρθουν τα μωράκια!αυτό που λες ισχύει για αυτά τα μαγαζιά κι εγώ σε τέτοιο πήγα και μας έκοψαν απίστευτα από το αρχικό ποσό συν ότι κάνουν εξυπηρετήσεις π.χ. το καρότσι είχαμε δώσει προκαταβολή το κλείσαμε και θα πάμε τον άλλον μήνα να το πάρουμε.

Για το στρώμα ευχαριστω που το ανέφερες γιατί είχα μια απορία είδες σε ρώτησα και χτες. Οπότε τώρα θα ξέρω. Να σου πω την αλήθεια κι εγώ με ένα δεν έχω σκοπό να πάρω ακριβότερο. Δε χρειάζεται πιο ακριβό για τα μικρά νομίζω είναι υπερβολή καθώς το βάρος τους είναι ελάχιστο για να φθείρουν το στρώμα και οι κινήσεις τους όχι πολλές και στην  αρχή ίσως να μην είναι στην κούνια. Εσύ είδες θα τα έχεις και στα Πορτ μπεμπέ σου επομένως είναι ελάχιστος ο χρόνος που θα περάσουν στην κούνια σε σχέση με τη φθορά που θα προκληθεί στο στρωμα...οπότε αγαπάκι καλά κάνετε!! Τέλειες αγορές!! 😉😉💗💗💗💗 Με το καλό τα νινακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...