Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου!!! 

@danceroce και @Sandyb αγαπουλες τι κάνετε πώς είστε;

εγώ έχω μισή ώρα που ήπια την γλυκόζη και τώρα περιμένΩ. @Διόνη εσένα εν τέλει όλα καλά? Πως πας με τους πεσσους;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/12/2021 at 4:56 ΜΜ, ο/η Princess28 είπε:

Ναι το κορίτσι μου!!!💗💗💗 Άντε να περάσει ο καιρός!!!😍

Εσύ πότε έχεις ραντεβού; 🌸

Θα σου πω το μυστικό, μου έκοψε ο γιατρός τη ζάχαρη εδώ και ένα μήνα περίπου😂😂😂 γιατί πέρσι στην καμπύλη μου είχε βγει ότι έχω υπογλυκαιμίες κ έκοψα τη ζάχαρη, οπότε φέτος αντί να κάνω καμπύλη έκοψα κατευθείαν τη ζάχαρη(μου είπε ο γιατρός ότι κ να κάνω καμπύλη το ίδιο με πέρσι θα βγει). οπότε μάλλον αυτό βοηθάει🤣 συν ότι δε μπορώ να φάω πολύ γιατί ανακατεύομαι, αλλά αυτό το’χα και πριν. Αλλά σκέψου από εκεί που έπινα κάθε μέρα ζεστή σοκολάτα, μπορεί κ κανα καφε(τον πίνω με φουλ ζάχαρη) κ έτρωγα κ το γλυκάκι μου, έκοψα κ τη σοκολάτα κ τα γλυκά κ άρχισα να πίνω κάθε μέρα καφέ με στέβια, κ να τρώω μελομακάρονα με στέβια. Που τρώω κάθε μέρα, αλλά δε μπορώ να φάω πάνω από 2-3 τη μέρα γιατί ανακατεύομαι. Έχω πάρει κ σοκοφρέτα με στέβια κ σοκολατίτσα με στέβια(τη σοκολάτα δεν την έχω δοκιμάσει ακόμη). Οπότε και απολαμβάνω τα γλυκάκια μου αλλά και δεν τρώω ζάχαρη! Ίσως αυτό έπαιξε ρόλο!

Ααα και επίσης πήρα και ψωμί του τοστ χωρίς ζάχαρη!

Βέβαια τρώω κάθε μέρα junk food, αλλά πάντα τέτοια τρώω κ δε βάζω κιλά..οπότε μάλλον η ζάχαρη βοήθησε😁

Όχι ότι χρειάζεσαι εσύ μυστικά με 1 κιλό που έχεις πάρει, αλλά λέμε τώρα, κουβέντα να γίνεται🤣

Σήμερα μπαίνω στην 25η βδομάδα, πώς περνάει ο καιρός!! 

Θα πάω την Τετάρτη 5 Γενάρη για τις μηνιαίες μου εξετάσεις αιματος, ούρων και την καμπύλη ζαχάρου. Και στον γιατρό κάπου μετά τις 10 Ιανουαρίου. Τον καθυστερώ λίγο γιατί είμαι στο νησί και λέω να κάτσω όσο μπορώ. Είχα κάνει την β' επιπέδου στις 20 Δεκέμβρη οπότε δε βιαζόμαστε. Είναι που νιώθω μια χαρά και την μικρή κι έχω ηρεμήσει! 

Κι εγώ με κομμένη ζάχαρη εδώ και μήνες το έχω καταφέρει το +1!! Όταν είμαι στο σπίτι μου, είναι πολύ εύκολο. Ελεγχόμενο το περιβάλλον, χωρίς γλυκά, με φυσιολογικές μερίδες, το καμάρι της διατροφολόγου μου! Τώρα με τους γονείς παλεύω να διατηρήσω τα βασικά! 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, με το καλό να έρθει ο καινούριος χρόνος στις οικογένειές σας! Να είναι το 2022 η πιο όμορφη χρονιά για όλες μας, που θα μας φέρει υγιή τα μωράκια που λαχταράμε! ❤️ Υγεία, αγάπη, χαρές και όμορφες στιγμές σε όλες!! 

@Sandyb @danceroce Γρήγορα περαστικά κορίτσια! Εύχομαι να μην ταλαιπωρηθείτε και να γίνετε γρήγορα καλά! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου,

Σας εύχομαι τα καλύτερα για το 2022 με προτεραιότητα φυσικά υγεία για εμάς, τα μωράκια μας,τις οικογένειες μας!! Περαστικά @Sandyb , @danceroce δυστυχώς κ αυτά μέσα στο πρόγραμμα είναι!! Εγώ πήγα προχθές στο γιατρό, τα μωράκια μας είναι μια χαρά ο μπέμπης βέβαια πάλι πιο ελαφρύς αλλά έχει μεγαλύτερα ποδαράκια, είναι περίπου 4 μέρες πίσω από την αδερφή του στην κοιλίτσα αλλά την περνάει στη μέτρηση στα ποδαράκια. Οπότε το πήρα απόφαση θα βγει ψηλός κ αδύνατος σαν τον μπαμπά του!! Θα ξανά πάμε σε 2 εβδομάδες κ τότε μου είπε να κάνω κ την καμπύλη σακχάρου.. οπότε για την ώρα τρώω αλλά με μέτρο εννοείται. Η αλήθεια είναι πως τις τελευταίες μέρες επειδή βγαίνω κ για φαγητό κ για καφέ κ για ψώνια είμαι αρκετά κουρασμένη κ βαριά!! Αφού σκέφτομαι ότι όταν θα τελειώσουν οι γιορτές θα κοιμάμαι όλη μέρα!!

Σας στέλνω ολες τις ευχές μου το 2022 να είναι από τις καλύτερες μας χρονιές, αγκαλιά με τα μωράκια μας❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες! Κ περαστικουλια σε όσες ταλαιπωριεστε λιγάκι! 

@Διόνη Δυστυχώς δεν μας είχε πει πολλές λεπτομέριες! Θυμάμαι ότι προκλήθηκε μάλλον λόγω περιττών κιλών, ενδοκοιλιακο βάρος, οπότε άλλαξε διατροφή, έτρωγε μόνο υγιεινά, έχασε κιλά με μετρο, ξάπλα μπόλικη, με κολπικό πέσσο, όπως τα είπες κ συ δλδ, κ με υπομονή πήγαν όλα καλά ! Αργότερα με εγχείρηση το διόρθωσε! 

Μεγάλη προσοχή σε φταρνισμα κ έντονο βήχα,  γιατί ταρακουνιουνται όλα μέσα! 

Καλή Χρονιά να έχουμε!!! Το 2022(!) μας βρίσκει 2πλες ( και τριπλές)!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/12/2021 at 6:16 ΜΜ, ο/η Dreamer1 είπε:

I love you! ❤️😍🥰😘😘😘😘😘😘

Να σου πω την αλήθεια εσάς που καταφέρνετε και είστε ψύχραιμες σας χαίρομαι πάρα πολύ!!! ❤️❤️❤️❤️ Καλά θ κάνετε αλλά με προσοχή σας παρακαλώ!!! 😁😁😁 Γίνομαι η μαμά μου θεέ μου!😂😂😂

Δεν έχω ιδέα τι σημαίνει αερογενης!!! 🤔🤔🤔 Ένα πράγμα θα σας κάποια στιγμή το καλοκαίρι που είχαμε πολλά κρούσματα στο χωριό είχα σκεφτεί να ψεκάζω με ντετολ τις σιτες των παραθύρων 😂😂😂 δεν το έκανα αλλά τώρα μάλλον θα το κάνω! 

Που λέτε με πήρε η κουμπαρα τηλέφωνο και μου είπε ότι η μισή οικογένεια έχει κολλήσει κορονοιο ευτυχώς το περνάνε προς το παρόν ελεφρα. Επίσης μου είπε μόνο εχθές έμαθε για 14 φίλους της ότι κόλλησαν 😲😲😲😲 wtf

😀🤩😍❤️❤️❤️

Οπότε βγήκες από τη δύσκολη θέση!!! 
Πωπω τόσα άτομα!! Χαμός γίνεται τώρα με τη μετάλλαξη!!! Εγώ περιμένω απλά πότε θα κολλήσουμε κι εμείς, το έχω σίγουρο πλέον ότι δεν το γλιτώνουμε😕

Χαχαχα γέλασα με το ντετολ!! 🤣🤣

Γενικά είμαι ψύχραιμη σαν άνθρωπος κ προσπαθώ να σκέφτομαι με λογική, δε μ αρέσει να πανικοβάλομαι, δεν κλείστηκα ποτέ σπίτι, ούτε πέρσι που ήμουν πάλι έγκυος, κ φίλους έβλεπα κ οικογένεια, κ σε μαγαζιά πήγαινα, αλλά πρόσεχα, οπότε λίγο αυτό λίγο η τύχη, δεν κολλήσαμε μέχρι τώρα! Ο μπαμπάς του άντρα μου με τη συντροφο του που είναι υπερβολικοί με αυτό το θέμα κ δεν έβγαιναν από το σπίτι φαντάσου παρά μόνο σουπερ μαρκετ κ γιατρό, κ τη λένε κ σε όλους τους άλλους, κόλλησαν. Κ συνεχίζουν να τη λένε σε εμάς🤣 Γενικά θεωρώ ότι ο πανικός ποτέ δεν κάνει καλό! Θέλει προσοχή, με μέτρο! Πχ τώρα που βλέπω τα 35.000 κρούσματα κ τα 15.000 είναι στην Αθήνα, καταλαβαίνω ότι πρέπει να προσέχω λίγο παραπάνω, κ να μη βγαίνω τόσο, κ να φοράω κ μάσκα έξω στο δρόμο κλπ. Χωρίς πάλι να τρελαίνομαι!

Άσε που ενώ πριν ήξερα ότι δε θα κολλήσω, τώρα με την 0 νιώθω ότι όλοι θα κολλήσουμε🙁🙁🙁 δε με νοιάζει για μένα, για το μωράκι στην κοιλιά κ για τον μικρό μου φοβάμαι! Τι να πω, ας πάνε όλα καλά! Στον μικρό μου πέρσι η μόνη περίοδος που σκέφτηκα ότι δε θέλω να κολλήσω ήταν τότε που ήταν να γεννήσω, γιατί δεν ήθελα ούτε να μη γεννήσω με το γιατρό μου, ούτε να γεννήσω κ να μη βλέπω το μωρό ούτε τπτ τέτοιο..κατάλαβες. Ουφ, άντε να περάσει ο καιρός να πάνε όλα καλά κ να πάρουμε τα μωράκια μας αγκαλιά🙏🙏❤️

2 εγκυμοσύνες με κορονοιό, η χειρότερη περίοδος να είσαι έγκυος κ η καλύτερη ταυτόχρονα!! 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lucky39 είπε:

Σήμερα μπαίνω στην 25η βδομάδα, πώς περνάει ο καιρός!! 

Θα πάω την Τετάρτη 5 Γενάρη για τις μηνιαίες μου εξετάσεις αιματος, ούρων και την καμπύλη ζαχάρου. Και στον γιατρό κάπου μετά τις 10 Ιανουαρίου. Τον καθυστερώ λίγο γιατί είμαι στο νησί και λέω να κάτσω όσο μπορώ. Είχα κάνει την β' επιπέδου στις 20 Δεκέμβρη οπότε δε βιαζόμαστε. Είναι που νιώθω μια χαρά και την μικρή κι έχω ηρεμήσει! 

Κι εγώ με κομμένη ζάχαρη εδώ και μήνες το έχω καταφέρει το +1!! Όταν είμαι στο σπίτι μου, είναι πολύ εύκολο. Ελεγχόμενο το περιβάλλον, χωρίς γλυκά, με φυσιολογικές μερίδες, το καμάρι της διατροφολόγου μου! Τώρα με τους γονείς παλεύω να διατηρήσω τα βασικά! 😅

Χαχαχαχα!!! Σου είχαν κόψει τη ζάχαρη ή εσύ την έκοψες;; Εγώ αν δεν μου την έκοβε ο γιατρός δε θα κρατιόμουν πάντως🤣🤣 να σ πω την αλήθεια ζηλεύω κι όλας τις έγκυες που τρώνε ό,τι θέλουν κ το απολαμβάνουν!!! Εγώ με τις ανακατωσούρες δεν έχω απολαύσει το φαγητό λεπτό😆

Μια χαρά είναι 10 Ιανουαρίου!! Πόσο νωρίτερα να πας;; Κ εγώ κάθε 3 εβδομάδες πάω κ το θεωρώ κ σύντομα, συνήθως πάνε κάθε μήνα😬😇 Μετά, στον 8ο πας 2 φορές το μήνα, και στον 9ο κάθε εβδομάδα☺️

Εγώ σήμερα μπήκα 28η❤️❤️ Μόλις περνάνε οι 30 είναι σαν αντίστροφη μέτρηση μετά🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/12/2021 at 8:43 ΠΜ, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλημέρα τσουπρες μου!!! 😍

Ρε σεις εχθές μου είπε η γιατρός ότι πλέον πρέπει να δίνω σημασία και στις κινήσεις της μικρής, αλλά δεν ρώτησα περισσότερα, δεν ξέρω γιατί, μάλλον βαπο τον ενθουσιασμό μου ότι όλα είναι καλά! 😂 Πρέπει να μετράμε κλωτσιές ή να έχουμε το νου μας απλά στον αν κουνιέται; Σας έχουν πει κάτι εσάς οι γιατροί σας;

Ναι τώρα που τη νιώθεις είναι καλό να κοιτάς τις κινήσεις, γιατί αν δεν την νιώσεις για αρκετές ώρες πρέπει να το τσεκάρεις λένε!! Απλά να έχεις το νου σου ότι κουνιέται κανονικά, όχι να μετράς κλωτσιές!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/12/2021 at 8:58 ΠΜ, ο/η danceroce είπε:

Καλημερούδια, 

Έχω την εντύπωση ότι πρέπει απλά να το ακους την ημέρα συχνά!κόριτσια μου θέλει προσοχή αυτό το καιρό.. καλητερα με έρχεστε σε επαφή με κανέναν...!!εγώ κόλλησα κορονοιο...δεν πήγαινα πουθενά οσπου τη προηγούμενη Τρίτη πήγα στη πεθερά μου στο χωριό να τη δω...λεωωω καθαρός αέρας δεν υπάρχει κίνδυνος... ήρθε εκεί ένα ζευγάρι και την άλλη μέρα μας πήραν τηλ ότι η κοπέλα ήταν θετική...από τη προηγούμενη Τετάρτη κλειστικα μόνη σπίτι... παραμονή , Χριστούγεννα την έβγαλα μόνη...κάθε μέρα έκανα τέστ και τη Κυριακή βγήκα θετική...ο άντρας μου βγήκε και αυτός ..και τα πεθερικά μου ..ευτυχώς στην ατυχία μου είναι τυχερή γτ μάλλον περνάω την όμικρον...τώρα θα δείξει .. περιμένω να περάσουν οι μέρες να δω πως θα κυλήσουν τα πράγματα...

Πωπω κορίτσι μου!! Περαστικά εύχομαι!!❤️

Χρονιάρες μέρες τώρα να κολλήσεις…τι ατυχία!! Ελπίζω να το περάσεις ελαφριά!!🙏

Θα κάνετε αλλαγή χρόνου με τον άντρα σου τουλάχιστον, μην είσαι τελείως μόνη..του χρόνου εύχομαι με το μπεμπάκι να είναι όλα καλύτερα…🙏💗

@Sandyb μου περαστικά και σε σένα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/12/2021 at 11:57 ΠΜ, ο/η Tinkerbelly είπε:

Καλημέρα και χρόνια πολλά! Με το καλό να έρθει ο καινούριος χρόνος που θα μας φέρει και τα παιδάκια μας!

Περαστικά @Διόνη! Εύχομαι όλα να πάνε καλά και θα πάνε όλα καλά. Όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι και να κάνεις ευχάριστες σκέψεις. Ο χρόνος κυλάει γρήγορα,  περάσαμε ήδη τα μισά, εγώ προσωπικά δεν το κατάλαβα πότε πέρασαν οι μήνες. Καταλαβαίνω ότι λαχτάρησες, λογικό είναι, αλλά σε παρακολουθούν οι γιατροί και όλα θα γίνουν όπως πρέπει. 🧡

Όσο περνάει ο καιρός προσπαθώ να συνειδητοποιήσω την αλλαγή που θα έρθει στη ζωή μας. Πώς μετά από τόσα χρόνια οι δυό μας, θα γίνουμε τρεις... Από ψώνια, λίγα πράγματα πήραμε, νομίζω με τη νέα χρονιά θα οργανωθούμε. Εμάς θα μας δώσουν αρκετά πράγματα, κι έτσι θα αγοράσουμε συγκεκριμένα. Πρώτα ο Θεός κι εμείς θα μετακομίσουμε, το βλέπω εκεί γύρω στις αρχές καλοκαιριού, οπότε ούτε δωματιάκι θα φτιάξουμε. Θα στήσουμε μια συρταριέρα για τα πραγματάκια του παιδιού και θα είμαστε λίγο πρόχειρα για αρχή. 

Γιατρό έχουμε στις 11 Γενάρη, αλλά τέλος του μήνα θα πάμε ξανά στην εμβρυολόγο να δούμε αν υποχώρησαν κάποια ευρήματα που εντοπίστηκαν στη Β' επιπέδου. 

Από κιλά είμαι στα +2. Γλυκά έτρωγα στο παρελθόν αρκετά, αλλά τα τελευταία χρόνια τα περιόρισα σημαντικά και τον τελευταίο χρόνο τα έκοψα εντελώς στην προσπάθειά μου να γίνω μαμά και να υιοθετήσω έναν κάπως πιο υγιεινό τρόπο ζωής. Βλέπω πόσο πιο υγιής και γεμάτη ενέργεια νιώθω χωρίς τη ζάχαρη. Όταν πήγαινα στο σούπερ μάρκετ, γιατί πλέον δεν πηγαίνω λόγω covid, λαχταρούσα καμιά λιχουδιά, κανένα μπισκοτάκι χωρίς ζάχαρη, αλλά μόλις έβλεπα στα συστατικά ότι ήταν γεμάτο σκόνες και άλλα υλικά με παράξενες ονομασίες, το μετάνιωνα και το άφηνα πίσω. Πλέον φτιάχνω μόνη μου αρκετές συνταγές με μέλι αντί για ζάχαρη. Φέτος έφτιαξα δύο φορές μελομακάρονα χωρίς ίχνος ΄ζάχαρης, ούτε στο σιρόπι, που έγιναν πεντανόστιμα. Όποια κοπέλα θέλει, να μου στείλει προσωπικό μήνυμα και θα της στείλω ευχαρίστως τη συνταγή!!

Δεν μπορώ επίσης να βγάλω από το μυαλό μου την  @Kleo1997 . Εύχομαι να είναι καλά, να σταθεί στα πόδια της σιγά σιγά και η νέα χρονιά να της φέρει πολλά χαμόγελα και ένα νέο μωράκι.❤️

Σου έστειλα προσωπικό μήνυμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! 

@danceroce και @Sandyb αγαπουλες τι κάνετε πώς είστε;

εγώ έχω μισή ώρα που ήπια την γλυκόζη και τώρα περιμένΩ. @Διόνη εσένα εν τέλει όλα καλά? Πως πας με τους πεσσους;

 

Καλησπέρα!! 🥰

Έκανες την καμπύλη; Όλα καλά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lucky39 είπε:

Σήμερα μπαίνω στην 25η βδομάδα, πώς περνάει ο καιρός!! 

Θα πάω την Τετάρτη 5 Γενάρη για τις μηνιαίες μου εξετάσεις αιματος, ούρων και την καμπύλη ζαχάρου. Και στον γιατρό κάπου μετά τις 10 Ιανουαρίου. Τον καθυστερώ λίγο γιατί είμαι στο νησί και λέω να κάτσω όσο μπορώ. Είχα κάνει την β' επιπέδου στις 20 Δεκέμβρη οπότε δε βιαζόμαστε. Είναι που νιώθω μια χαρά και την μικρή κι έχω ηρεμήσει! 

Κι εγώ με κομμένη ζάχαρη εδώ και μήνες το έχω καταφέρει το +1!! Όταν είμαι στο σπίτι μου, είναι πολύ εύκολο. Ελεγχόμενο το περιβάλλον, χωρίς γλυκά, με φυσιολογικές μερίδες, το καμάρι της διατροφολόγου μου! Τώρα με τους γονείς παλεύω να διατηρήσω τα βασικά! 😅

Τι ωραία!!! Άσε ούτε που το κατάλαβα πότε πέρασε ο καιρός!!! 

Είναι νη καλύτερη περίοδος της ζωής μου! Την έχω ευχαριστηθεί πολύ την εγκυμοσύνη μου! 

Μια χαρά είναι οι ημερομηνίες! Να κάτσεις να χορτάσεις μαμαδιστικα φαγητά και γενικά φροντίδα!!! Εμένα αυτά μου λείπουν τον τελευταίο καιρό. 

Κι εγώ η αλήθεια είναι ότι την ζάχαρη την αποφεύγω όσο μπορώ και κάνω μόνη μου γλυκάκια με μέλι, γιατί μου είπε η γιατρός τα υποκατάστατα ζάχαρης να τα αποφεύγω όσο μπορώ... 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου,

Σας εύχομαι τα καλύτερα για το 2022 με προτεραιότητα φυσικά υγεία για εμάς, τα μωράκια μας,τις οικογένειες μας!! Περαστικά @Sandyb , @danceroce δυστυχώς κ αυτά μέσα στο πρόγραμμα είναι!! Εγώ πήγα προχθές στο γιατρό, τα μωράκια μας είναι μια χαρά ο μπέμπης βέβαια πάλι πιο ελαφρύς αλλά έχει μεγαλύτερα ποδαράκια, είναι περίπου 4 μέρες πίσω από την αδερφή του στην κοιλίτσα αλλά την περνάει στη μέτρηση στα ποδαράκια. Οπότε το πήρα απόφαση θα βγει ψηλός κ αδύνατος σαν τον μπαμπά του!! Θα ξανά πάμε σε 2 εβδομάδες κ τότε μου είπε να κάνω κ την καμπύλη σακχάρου.. οπότε για την ώρα τρώω αλλά με μέτρο εννοείται. Η αλήθεια είναι πως τις τελευταίες μέρες επειδή βγαίνω κ για φαγητό κ για καφέ κ για ψώνια είμαι αρκετά κουρασμένη κ βαριά!! Αφού σκέφτομαι ότι όταν θα τελειώσουν οι γιορτές θα κοιμάμαι όλη μέρα!!

Σας στέλνω ολες τις ευχές μου το 2022 να είναι από τις καλύτερες μας χρονιές, αγκαλιά με τα μωράκια μας❤️❤️

Χαχαχαχ τα κοριτσάκια μου φαίνεται πάντα βγαίνουν λίγο πιο στρουμπουλα σε σχέση με τα αγοράκια... Οπότε όλα πάνε καλά και δεν θα ανησυχείς πια για το θέμα της ανάπτυξης... Εμένα με έχει πιάσει πολύ υπνηλία αυτές τις μέρες και έχω άρχισε να νιώθω μια κούραση ειδικά όταν βάζω ηλεκτρική μετά θέλω να ξαπλώσω οπωσδήποτε... 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

😀🤩😍❤️❤️❤️

Οπότε βγήκες από τη δύσκολη θέση!!! 
Πωπω τόσα άτομα!! Χαμός γίνεται τώρα με τη μετάλλαξη!!! Εγώ περιμένω απλά πότε θα κολλήσουμε κι εμείς, το έχω σίγουρο πλέον ότι δεν το γλιτώνουμε😕

Χαχαχα γέλασα με το ντετολ!! 🤣🤣

Γενικά είμαι ψύχραιμη σαν άνθρωπος κ προσπαθώ να σκέφτομαι με λογική, δε μ αρέσει να πανικοβάλομαι, δεν κλείστηκα ποτέ σπίτι, ούτε πέρσι που ήμουν πάλι έγκυος, κ φίλους έβλεπα κ οικογένεια, κ σε μαγαζιά πήγαινα, αλλά πρόσεχα, οπότε λίγο αυτό λίγο η τύχη, δεν κολλήσαμε μέχρι τώρα! Ο μπαμπάς του άντρα μου με τη συντροφο του που είναι υπερβολικοί με αυτό το θέμα κ δεν έβγαιναν από το σπίτι φαντάσου παρά μόνο σουπερ μαρκετ κ γιατρό, κ τη λένε κ σε όλους τους άλλους, κόλλησαν. Κ συνεχίζουν να τη λένε σε εμάς🤣 Γενικά θεωρώ ότι ο πανικός ποτέ δεν κάνει καλό! Θέλει προσοχή, με μέτρο! Πχ τώρα που βλέπω τα 35.000 κρούσματα κ τα 15.000 είναι στην Αθήνα, καταλαβαίνω ότι πρέπει να προσέχω λίγο παραπάνω, κ να μη βγαίνω τόσο, κ να φοράω κ μάσκα έξω στο δρόμο κλπ. Χωρίς πάλι να τρελαίνομαι!

Άσε που ενώ πριν ήξερα ότι δε θα κολλήσω, τώρα με την 0 νιώθω ότι όλοι θα κολλήσουμε🙁🙁🙁 δε με νοιάζει για μένα, για το μωράκι στην κοιλιά κ για τον μικρό μου φοβάμαι! Τι να πω, ας πάνε όλα καλά! Στον μικρό μου πέρσι η μόνη περίοδος που σκέφτηκα ότι δε θέλω να κολλήσω ήταν τότε που ήταν να γεννήσω, γιατί δεν ήθελα ούτε να μη γεννήσω με το γιατρό μου, ούτε να γεννήσω κ να μη βλέπω το μωρό ούτε τπτ τέτοιο..κατάλαβες. Ουφ, άντε να περάσει ο καιρός να πάνε όλα καλά κ να πάρουμε τα μωράκια μας αγκαλιά🙏🙏❤️

2 εγκυμοσύνες με κορονοιό, η χειρότερη περίοδος να είσαι έγκυος κ η καλύτερη ταυτόχρονα!! 😆

Ναι ναι ευτυχώς βγήκα από την δύσκολη θέση! 🙏 Βέβαια καλό θα ήταν ένα μην κολλούσε κανείς, αλλά πάλι καλά που είναι ελεφρια. 

Ναι δεν έχω καθόλου ψυχραιμία σαν άνθρωπος. Βέβαια όταν πρέπει να αντιμετωπίσω μια κατάσταση η οποία αφορά κάποιον άλλον εκεί δείχνω πολύ ψυχραιμία... 

Εγώ πάλι αποφάσισα να μην λέω τίποτα και σε κανέναν για αυτό το θέμα, γιατί είναι δικαίωμα του καθενός να κάνει ότι θέλει. Όπως μου την δίνει όταν μου λένε οι φίλοι μου ότι είμαι υπερβολική, αλλά για μένα σε αυτό το θέμα δεν είμαι. Ναι ρε κι εγώ αυτό σκέφτομαι το τέλος της εγκυμοσύνης γιατί δύο γνωστές μου έτσι έπαθαν κόλλησαν στο τέλος και γέννησαν χώρις τον γιατρό τους και δεν είδαν και τα μωράκια τους κατευθείαν. Δύσκολο είναι κι εγώ στο μυαλό μου την την περίοδο της εγκυμοσύνης την είχα πιο ξέγνοιαστη. Φανταζομουν ότι όταν εμένα έγκυος και μετά από ένα σημείο σταματούσα την δουλειά θα έβγαινα βόλτες για καφέδες με την παρεα μου βόλτες σε μαγαζιά κλπ. Βέβαια να λέμε δόξα τω θεώ που τα μωράκια μας είναι καλά και προχωράμε...

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Ναι τώρα που τη νιώθεις είναι καλό να κοιτάς τις κινήσεις, γιατί αν δεν την νιώσεις για αρκετές ώρες πρέπει να το τσεκάρεις λένε!! Απλά να έχεις το νου σου ότι κουνιέται κανονικά, όχι να μετράς κλωτσιές!!

Μάλιστα κατάλαβα... Συνειδητοποιώ βέβαια τον τελευταίο καιρό ότι έχω συνηθίσει τις κινήσεις της και μερικές φορές μπορεί να μην δίνω σημασία στο αν κουνιέται ή όχι. Αλλά θα έχω το νου μου από δω και πέρα... 

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα!! 🥰

Έκανες την καμπύλη; Όλα καλά; 

Ναι την έκανα. Πήρα τα αποτελέσματα εμένα καλά μου φαίνονται τώρα περιμένω απάντηση από την γιατρό. 

85 με όριο το 95

169 με όριο το το 180

134 με όριο το 155

Ίσως είναι ανεβασμένο της τελευταίας ώρας; Αλλά φαντάζομαι αφού είναι εντός ορίων δεν δεν υπάρχει θέμα. 

Απλά στα ούρα πάλι φαίνεται ότι έχω μικροοργανισμούς και θα κάνω πάλι καλλιέργεια. Δεν ξέρω τι συμβαίνει με το θέμα των ούρων ενώ ακολουθώ πιστά τους κανόνες. Μια βγαίνει ότι έχω μικροοργανισμούς και μια όχι αλλά έχω πυοσφαιρια. Βέβαια όσες φορές έχω κάνει καλλιέργεια βγαίνει καθαρή. Δεν ξέρω και η γιατρός προβληματίζεται με αυτό το θέμα. Από το μικροβιολογικό μου λένε ότι είναι σύνηθες στις εγκύους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ευχηθώ κι εγώ με την σειρά μου 

ΧΡΌΝΙΑ ΠΟΛΛΆ ΚΑΙ ΚΑΛΉ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΟΙΚΟΓΈΝΕΙΕΣ ΣΑΣ!!! ΤΟ 2022 ΚΑΙ ΌΛΑ ΤΑ ΕΠΌΜΕΝΑ ΧΡΌΝΙΑ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΤΑ ΚΑΛΎΤΕΡΑ ΜΕ ΥΓΕΊΑ ΚΑΙ ΠΟΛΎ ΑΓΆΠΗ. ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΌ ΝΑ ΦΤΆΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΤΈΛΟΣ ΑΥΤΟΎ ΤΟΥ ΥΠΈΡΟΧΟΥ ΤΑΞΙΔΙΟΎ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΡΟΎΜΕ ΤΑ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑΚΙΑ ΜΑΣ! 🎄

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Τι ωραία!!! Άσε ούτε που το κατάλαβα πότε πέρασε ο καιρός!!! 

Είναι νη καλύτερη περίοδος της ζωής μου! Την έχω ευχαριστηθεί πολύ την εγκυμοσύνη μου! 

Μια χαρά είναι οι ημερομηνίες! Να κάτσεις να χορτάσεις μαμαδιστικα φαγητά και γενικά φροντίδα!!! Εμένα αυτά μου λείπουν τον τελευταίο καιρό. 

Κι εγώ η αλήθεια είναι ότι την ζάχαρη την αποφεύγω όσο μπορώ και κάνω μόνη μου γλυκάκια με μέλι, γιατί μου είπε η γιατρός τα υποκατάστατα ζάχαρης να τα αποφεύγω όσο μπορώ... 

Χαχαχαχ τα κοριτσάκια μου φαίνεται πάντα βγαίνουν λίγο πιο στρουμπουλα σε σχέση με τα αγοράκια... Οπότε όλα πάνε καλά και δεν θα ανησυχείς πια για το θέμα της ανάπτυξης... Εμένα με έχει πιάσει πολύ υπνηλία αυτές τις μέρες και έχω άρχισε να νιώθω μια κούραση ειδικά όταν βάζω ηλεκτρική μετά θέλω να ξαπλώσω οπωσδήποτε... 

Ναι ναι ευτυχώς βγήκα από την δύσκολη θέση! 🙏 Βέβαια καλό θα ήταν ένα μην κολλούσε κανείς, αλλά πάλι καλά που είναι ελεφρια. 

Ναι δεν έχω καθόλου ψυχραιμία σαν άνθρωπος. Βέβαια όταν πρέπει να αντιμετωπίσω μια κατάσταση η οποία αφορά κάποιον άλλον εκεί δείχνω πολύ ψυχραιμία... 

Εγώ πάλι αποφάσισα να μην λέω τίποτα και σε κανέναν για αυτό το θέμα, γιατί είναι δικαίωμα του καθενός να κάνει ότι θέλει. Όπως μου την δίνει όταν μου λένε οι φίλοι μου ότι είμαι υπερβολική, αλλά για μένα σε αυτό το θέμα δεν είμαι. Ναι ρε κι εγώ αυτό σκέφτομαι το τέλος της εγκυμοσύνης γιατί δύο γνωστές μου έτσι έπαθαν κόλλησαν στο τέλος και γέννησαν χώρις τον γιατρό τους και δεν είδαν και τα μωράκια τους κατευθείαν. Δύσκολο είναι κι εγώ στο μυαλό μου την την περίοδο της εγκυμοσύνης την είχα πιο ξέγνοιαστη. Φανταζομουν ότι όταν εμένα έγκυος και μετά από ένα σημείο σταματούσα την δουλειά θα έβγαινα βόλτες για καφέδες με την παρεα μου βόλτες σε μαγαζιά κλπ. Βέβαια να λέμε δόξα τω θεώ που τα μωράκια μας είναι καλά και προχωράμε...

Μάλιστα κατάλαβα... Συνειδητοποιώ βέβαια τον τελευταίο καιρό ότι έχω συνηθίσει τις κινήσεις της και μερικές φορές μπορεί να μην δίνω σημασία στο αν κουνιέται ή όχι. Αλλά θα έχω το νου μου από δω και πέρα... 

Ναι την έκανα. Πήρα τα αποτελέσματα εμένα καλά μου φαίνονται τώρα περιμένω απάντηση από την γιατρό. 

85 με όριο το 95

169 με όριο το το 180

134 με όριο το 155

Ίσως είναι ανεβασμένο της τελευταίας ώρας; Αλλά φαντάζομαι αφού είναι εντός ορίων δεν δεν υπάρχει θέμα. 

Απλά στα ούρα πάλι φαίνεται ότι έχω μικροοργανισμούς και θα κάνω πάλι καλλιέργεια. Δεν ξέρω τι συμβαίνει με το θέμα των ούρων ενώ ακολουθώ πιστά τους κανόνες. Μια βγαίνει ότι έχω μικροοργανισμούς και μια όχι αλλά έχω πυοσφαιρια. Βέβαια όσες φορές έχω κάνει καλλιέργεια βγαίνει καθαρή. Δεν ξέρω και η γιατρός προβληματίζεται με αυτό το θέμα. Από το μικροβιολογικό μου λένε ότι είναι σύνηθες στις εγκύους.

Α κοριτσι πάει και η καμπύλη? Ξεμπερδεψες? Δεν ξέρω βέβαια από τιμές, δεν έχω κάνει ποτέ αλλά αφού είσαι εντός ορίων θα τη δει και ο γιατρός και όλα καλά θα είναι.. στη γενική ούρων και μένα μια φορά μου έβγαλε κάτι περίεργα, μικροοργανισμούς νομίζω αλλά ούτε από το μικροβιολογικό μου είπαν τίποτα ούτε και ο γιατρός ανησύχησε.. η επόμενη που έκανα λίγο μετά ήταν οκ.. δεν ξέρω τελικά τι ήταν, αν ήταν κάτι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου,

Σας εύχομαι τα καλύτερα για το 2022 με προτεραιότητα φυσικά υγεία για εμάς, τα μωράκια μας,τις οικογένειες μας!! Περαστικά @Sandyb , @danceroce δυστυχώς κ αυτά μέσα στο πρόγραμμα είναι!! Εγώ πήγα προχθές στο γιατρό, τα μωράκια μας είναι μια χαρά ο μπέμπης βέβαια πάλι πιο ελαφρύς αλλά έχει μεγαλύτερα ποδαράκια, είναι περίπου 4 μέρες πίσω από την αδερφή του στην κοιλίτσα αλλά την περνάει στη μέτρηση στα ποδαράκια. Οπότε το πήρα απόφαση θα βγει ψηλός κ αδύνατος σαν τον μπαμπά του!! Θα ξανά πάμε σε 2 εβδομάδες κ τότε μου είπε να κάνω κ την καμπύλη σακχάρου.. οπότε για την ώρα τρώω αλλά με μέτρο εννοείται. Η αλήθεια είναι πως τις τελευταίες μέρες επειδή βγαίνω κ για φαγητό κ για καφέ κ για ψώνια είμαι αρκετά κουρασμένη κ βαριά!! Αφού σκέφτομαι ότι όταν θα τελειώσουν οι γιορτές θα κοιμάμαι όλη μέρα!!

Σας στέλνω ολες τις ευχές μου το 2022 να είναι από τις καλύτερες μας χρονιές, αγκαλιά με τα μωράκια μας❤️❤️

Μια χαρά!! Σούπερ τα μωράκια σας.. μοντέλο ο μικρός ε? Η αδερφή μου είναι έγκυος τώρα σε δύο αγοράκια και έχουν και αυτά λίγες μέρες διαφορά μεταξύ τους στα κιλακια και ο γιατρός της είπε είναι φυσιολογικό.. και εγώ προσπαθώ να κρατήσω ένα μέτρο σε φαγητά και γλυκά τώρα στις γιορτές με απόλυτη αποτυχία..😂 να δω τι καμπύλη θα κάνω όταν έρθει η ώρα, δεν μου έχει πει ακόμα πότε πρέπει να πάω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές και τα περαστικουλια.. είμαι ήδη καλύτερα.. μου έχει μείνει ενα συνάχι πλέον, θα περάσει και αυτό..

Εύχομαι σε όλες σας καλή χρονιά με υγεία και πολλές χαρές!! Το 2022 να είναι η χρονιά μας!! Με το καλό να υποδεχτούμε όλες τα ζουζούνια μας!! Να περάσετε μια όμορφη Πρωτοχρονιά με τις οικογένειές σας!! ❤️😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Α κοριτσι πάει και η καμπύλη? Ξεμπερδεψες? Δεν ξέρω βέβαια από τιμές, δεν έχω κάνει ποτέ αλλά αφού είσαι εντός ορίων θα τη δει και ο γιατρός και όλα καλά θα είναι.. στη γενική ούρων και μένα μια φορά μου έβγαλε κάτι περίεργα, μικροοργανισμούς νομίζω αλλά ούτε από το μικροβιολογικό μου είπαν τίποτα ούτε και ο γιατρός ανησύχησε.. η επόμενη που έκανα λίγο μετά ήταν οκ.. δεν ξέρω τελικά τι ήταν, αν ήταν κάτι..

Ναι ναι πάει και αυτό!!! Μίλησα και με την γιατρό και μου είπε.οτι είναι εντάξει. Όσο για τα ούρα μου είπε να κάνω καλλιέργεια αλλά κατά πάσα πιθανότητα είναι από τα υγρά που τον τελευταίο καιρό έχω πολλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Ναι ναι πάει και αυτό!!! Μίλησα και με την γιατρό και μου είπε.οτι είναι εντάξει. Όσο για τα ούρα μου είπε να κάνω καλλιέργεια αλλά κατά πάσα πιθανότητα είναι από τα υγρά που τον τελευταίο καιρό έχω πολλά! 

Απο τα υγρά ε? Και εγώ εχω πολλά, τόσα που νόμιζα ότι έπαθα καμία κολπιτιδα αλλά όλα οκ φυσιολογικά είπε ο γιατρός.. δεν ήξερα ότι μπορεί να επηρεάσει το αποτέλεσμα της γενικής ούρων.. κάνε και την καλλιέργεια σου να σιγουρευτείς όμως εννοείται!! Να ρωτήσω.. στην καμπύλη πρέπει να κάθεσαι εκεί στο μικροβιολογικό για 2 ώρες? Και τώρα με τον κοβιντ πολύ το σκέφτομαι δεν ξέρω όλο και περισσότερο ξεφεύγουν τα πράγματα και φοβάμαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Απο τα υγρά ε? Και εγώ εχω πολλά, τόσα που νόμιζα ότι έπαθα καμία κολπιτιδα αλλά όλα οκ φυσιολογικά είπε ο γιατρός.. δεν ήξερα ότι μπορεί να επηρεάσει το αποτέλεσμα της γενικής ούρων.. κάνε και την καλλιέργεια σου να σιγουρευτείς όμως εννοείται!! Να ρωτήσω.. στην καμπύλη πρέπει να κάθεσαι εκεί στο μικροβιολογικό για 2 ώρες? Και τώρα με τον κοβιντ πολύ το σκέφτομαι δεν ξέρω όλο και περισσότερο ξεφεύγουν τα πράγματα και φοβάμαι..

Ναι ναι επηρεάζουν τα υγρά... Άσε κι εγώ έχω πολλά και πριν την εγκυμοσύνη είχα αλλά πώς και μπήκα στο δεύτερο τρίμηνο και μετά όλο και αυξάνονται αλλά ναι δεν είναι τίποτα τελικά... Θα κάνω εννοείται να έχω το κεφάλι μου ήσυχο... 

Όχι δεν είναι υποχρεωτικό. Μου πήραν αίμα πριν την γλυκόζη μου ετοίμασε η κοπέλα Ντην γλυκόζη μου την έδωσε και μου είπε την πίνεις και σε μια ώρα ξανά παίρνουμε αίμα τους ρώτησα αν μπορώ να καθήσω αυτοκίνητο και μου είπαν ναι απλά να έχω το νου μου στην ώρα. Έκανα και κάτι δουλίτσες εγώ όσο περίμενα. 

Απλά να έχεις νεράκι μαζί σου γιατί είναι τόσο γλυκό αυτό το πράγμα που με ενόχλησε ο λαιμός μου εμένα. Εγώ δεν το είχα σκεφτεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Ναι ναι επηρεάζουν τα υγρά... Άσε κι εγώ έχω πολλά και πριν την εγκυμοσύνη είχα αλλά πώς και μπήκα στο δεύτερο τρίμηνο και μετά όλο και αυξάνονται αλλά ναι δεν είναι τίποτα τελικά... Θα κάνω εννοείται να έχω το κεφάλι μου ήσυχο... 

Όχι δεν είναι υποχρεωτικό. Μου πήραν αίμα πριν την γλυκόζη μου ετοίμασε η κοπέλα Ντην γλυκόζη μου την έδωσε και μου είπε την πίνεις και σε μια ώρα ξανά παίρνουμε αίμα τους ρώτησα αν μπορώ να καθήσω αυτοκίνητο και μου είπαν ναι απλά να έχω το νου μου στην ώρα. Έκανα και κάτι δουλίτσες εγώ όσο περίμενα. 

Απλά να έχεις νεράκι μαζί σου γιατί είναι τόσο γλυκό αυτό το πράγμα που με ενόχλησε ο λαιμός μου εμένα. Εγώ δεν το είχα σκεφτεί. 

Α ναι ωραία ιδέα αυτή που μου εδωσες.. θα τους πω και εγώ να κάτσω στο αυτοκίνητο!! Γιατί μέσα στα μικροβιολογικα κόσμος μπαίνει βγαίνει συνέχεια δεν μπορώ!! Νεράκι ναι σίγουρα έχω παντού μαζί μου πόσο μάλλον αν είναι και τόσο γλυκό αυτό το πράγμα λογικό να σε ενοχλήσει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Καλή χρονιά με υγεία!

Τι μου κάνετε κορίτσια μου όμορφα; Πως σας βρήκε ο χρόνος;

Εμείς αλλάξαμε χρόνο οι τρεις μας και μάλιστα λίγο εκνευρισμένοι ο ένας με τον άλλον 😁 αλλά μόλις κόψαμε την βασιλόπιτα της πεθερουλας και έφαγα μου πέρασαν όλα!!!!😂😂😂 Το φλουρί έπεσε ανάμεσα σε μένα και την μπέμπα και ένιωσα υπέροχα για αυτό!!! ❤️❤️❤️❤️

Εχθές φάγαμε σπίτι μας μόνοι μας πάλι, περασαμε μόνο από τους δικούς μας και είπαμε τα χρόνια πολλά και τους πήγαμε γλυκά. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλημέρα! Καλή χρονιά με υγεία!

Τι μου κάνετε κορίτσια μου όμορφα; Πως σας βρήκε ο χρόνος;

Εμείς αλλάξαμε χρόνο οι τρεις μας και μάλιστα λίγο εκνευρισμένοι ο ένας με τον άλλον 😁 αλλά μόλις κόψαμε την βασιλόπιτα της πεθερουλας και έφαγα μου πέρασαν όλα!!!!😂😂😂 Το φλουρί έπεσε ανάμεσα σε μένα και την μπέμπα και ένιωσα υπέροχα για αυτό!!! ❤️❤️❤️❤️

Εχθές φάγαμε σπίτι μας μόνοι μας πάλι, περασαμε μόνο από τους δικούς μας και είπαμε τα χρόνια πολλά και τους πήγαμε γλυκά. 

 

Καλημερουδια!! Χρόνια πολλά, καλή χρονιά με υγεία και ευτυχία!! Εύχομαι ένα 2022 γεμάτο μόνο χαρές κ υγειη μωράκια στις αγκαλίτσες μας!! Εμείς αλλάξαμε χρόνο στους κουμπάρους μας, εδώ Αθήνα, φάγαμε, παίξαμε επιτραπέζια και είχα πολύ καιρό να γελάσω έτσι και να περάσω καλά.. χθες φάγαμε στον αδερφό του άντρα μου, με τα πεθερικά μου και το βράδυ πήγα στον αδερφούλη μου, που γιόρταζε η αρραβωνιαστικιά του και στην αλλαγή της μέρας έχει η μαμά μου γενέθλια, που ήταν εκεί.. οπότε κόψαμε τούρτες, βασιλόπιτες παντού, και έφαγα του σκασμου από όλα.. σήμερα θα πάω να πάρω καμιά 10αρια σελφ τεστ για τις επόμενες μέρες.. 🤣🤣 αν και ήμασταν όλοι με διπλά ραπίντ τεστ.. θα μείνουμε 3 μέρες ακόμα στην Αθήνα και θα γυρίσουμε σπιτάκι μας.. συγχαρητήρια για το φλουρί!! Εύχομαι να είναι η χρονιά σας!! Που θα είναι δλδ.. 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλημέρα! Καλή χρονιά με υγεία!

Τι μου κάνετε κορίτσια μου όμορφα; Πως σας βρήκε ο χρόνος;

Εμείς αλλάξαμε χρόνο οι τρεις μας και μάλιστα λίγο εκνευρισμένοι ο ένας με τον άλλον 😁 αλλά μόλις κόψαμε την βασιλόπιτα της πεθερουλας και έφαγα μου πέρασαν όλα!!!!😂😂😂 Το φλουρί έπεσε ανάμεσα σε μένα και την μπέμπα και ένιωσα υπέροχα για αυτό!!! ❤️❤️❤️❤️

Εχθές φάγαμε σπίτι μας μόνοι μας πάλι, περασαμε μόνο από τους δικούς μας και είπαμε τα χρόνια πολλά και τους πήγαμε γλυκά. 

 

Αχ μπράβο!! Τέλεια έπεσε το φλουρί σας!! Ότι καλύτερο εύχομαι!! Και εμείς μοναχουλια μας κάναμε αλλαγή γιατί Οι γονείς μου είναι καραντίνα, ήρθαν σε επαφή με κρούσμα, τα τεστ τους είναι όλα αρνητικά αλλά προληπτικά.. τι να κάνουμε δεν πειράζει.. του χρόνου θα είμαστε όλοι καλύτερα!! Έτυχα και το φλουρί μακάρι να είναι μια ευλογημένη χρονιά για όλους μας!!💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Καλημερουδια!! Χρόνια πολλά, καλή χρονιά με υγεία και ευτυχία!! Εύχομαι ένα 2022 γεμάτο μόνο χαρές κ υγειη μωράκια στις αγκαλίτσες μας!! Εμείς αλλάξαμε χρόνο στους κουμπάρους μας, εδώ Αθήνα, φάγαμε, παίξαμε επιτραπέζια και είχα πολύ καιρό να γελάσω έτσι και να περάσω καλά.. χθες φάγαμε στον αδερφό του άντρα μου, με τα πεθερικά μου και το βράδυ πήγα στον αδερφούλη μου, που γιόρταζε η αρραβωνιαστικιά του και στην αλλαγή της μέρας έχει η μαμά μου γενέθλια, που ήταν εκεί.. οπότε κόψαμε τούρτες, βασιλόπιτες παντού, και έφαγα του σκασμου από όλα.. σήμερα θα πάω να πάρω καμιά 10αρια σελφ τεστ για τις επόμενες μέρες.. 🤣🤣 αν και ήμασταν όλοι με διπλά ραπίντ τεστ.. θα μείνουμε 3 μέρες ακόμα στην Αθήνα και θα γυρίσουμε σπιτάκι μας.. συγχαρητήρια για το φλουρί!! Εύχομαι να είναι η χρονιά σας!! Που θα είναι δλδ.. 🥰🥰🥰

Κουνελάκι μου πολύ καλά κάνατε!!! Κι εγώ έφαγα τα πάντα και η καούρα έχει βαρεσει κόκκινο... Είπα δυο μέρες είναι θα το δώσω να καταλάβει... Έκανα και την καμπύλη και είχα το κεφάλι μου ήσυχο. Η χρονιά όλων μας να είναι θεουλη μου αυτό εύχομαι!!! ❤️❤️❤️

στις πριν 7 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Αχ μπράβο!! Τέλεια έπεσε το φλουρί σας!! Ότι καλύτερο εύχομαι!! Και εμείς μοναχουλια μας κάναμε αλλαγή γιατί Οι γονείς μου είναι καραντίνα, ήρθαν σε επαφή με κρούσμα, τα τεστ τους είναι όλα αρνητικά αλλά προληπτικά.. τι να κάνουμε δεν πειράζει.. του χρόνου θα είμαστε όλοι καλύτερα!! Έτυχα και το φλουρί μακάρι να είναι μια ευλογημένη χρονιά για όλους μας!!💖

Ναιιιιιιι γυναικεία υπόθεση φέτος το φλουρί! 😂😂😂 Εμας σε κάθε σπίτι το έτυχε γυναίκα!  Έχω ενθουσιαστεί κι εγώ! Ότι καλύτερο σε όλες μας! Αυτή είναι η χρονιά μας ούτως ή άλλως!!! Καλά κάνατε αγάπη μου να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο. Έτσι κι εμείς αυτό λέμε το χρόνου με το καλό!!! 

 

Αχ σήμερα πήραμε το κρεβατάκι και το ριλαξ από την κουνιάδα μου για να τα καθαρίσουμε και έχω τρελαθεί μιλάμε... Επίσης κορίτσια η μαμά μου, είχε κρατημένα παπουτσάκια αγκαλιας δικά μου και μου τα έδωσε να τα βάλω στην μπέμπα και έχω συγκινηθεί παρα πολύ!!! 27 χρονων παπούτσια! 😂😂😂

received_1093715381385861.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Κουνελάκι μου πολύ καλά κάνατε!!! Κι εγώ έφαγα τα πάντα και η καούρα έχει βαρεσει κόκκινο... Είπα δυο μέρες είναι θα το δώσω να καταλάβει... Έκανα και την καμπύλη και είχα το κεφάλι μου ήσυχο. Η χρονιά όλων μας να είναι θεουλη μου αυτό εύχομαι!!! ❤️❤️❤️

Ναιιιιιιι γυναικεία υπόθεση φέτος το φλουρί! 😂😂😂 Εμας σε κάθε σπίτι το έτυχε γυναίκα!  Έχω ενθουσιαστεί κι εγώ! Ότι καλύτερο σε όλες μας! Αυτή είναι η χρονιά μας ούτως ή άλλως!!! Καλά κάνατε αγάπη μου να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο. Έτσι κι εμείς αυτό λέμε το χρόνου με το καλό!!! 

 

Αχ σήμερα πήραμε το κρεβατάκι και το ριλαξ από την κουνιάδα μου για να τα καθαρίσουμε και έχω τρελαθεί μιλάμε... Επίσης κορίτσια η μαμά μου, είχε κρατημένα παπουτσάκια αγκαλιας δικά μου και μου τα έδωσε να τα βάλω στην μπέμπα και έχω συγκινηθεί παρα πολύ!!! 27 χρονων παπούτσια! 😂😂😂

received_1093715381385861.jpeg

Ποπό, Παναγία μου!!! Τρελάθηκα με τα παπουτσάκια!!! Είναι τέλειο που στα κράτησαν να τα βάλεις στην μπεμπουλα σας!! ❤️❤️❤️❤️🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Θέτις Κ. με το καλό η βάπτιση! Πότε είναι;;  Τι ωραία θα είσαι εγκυούλα και νονά 😍 Πώς είσαι εσύ; Και πότε έχεις ραντεβού στο γιατρό;
    • Το ίδιο με πριν προς το παρόν καθε 3-4 βδομάδες παμε... Εγώ έχω πάρει και από τα δύο. Newborn και 1-3. Σε περίπτωση π βγει ψηλός 🤣 να είμαι προετοιμασμένη 
    • Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ πραγματικά. Καλή ανάρρωση και σωματική και ψυχική και όλα θα πάρουν το δρόμο τους προς το καλύτερο να είσαι σίγουρη. Στην τελευταία μου αποβολή η γιατρός με έστειλε να κάνω εξετάσεις για θρομβοφιλία. Έχεις κάνει αντίστοιχες εξετάσεις; 
    • Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια μου! Δε γράφω τακτικά αυτές τις μέρες γιατί βρισκόμαστε στον πυρετό των προετοιμασιών για τη βάπτιση όπου γίνομαι νονά ❤️ διαβάζοντας όμως τα μνμτα θέλω κι εγώ να στείλω ένα μήνυμα συμπαράστασης στα κορίτσια μου που έχουν πέσει: @anna30 πέρυσι ακριβώς 2 μήνες αφότου είχα αποβάλλει το 11εβ μωράκι μας, πήγα στη βάπτιση της κόρης μιας ξαδέρφης μου. Μια γειτόνισσα της που με ήξερε φατσικα μόνο, είχε το θάρρος τότε να μου πει "εσύ δε ζηλεύεις τώρα την ξαδέρφη σου που έχει δύο κορίτσακια; Δε θα θέλες ένα κι εσύ;". Νομίζω ήταν απ' τις χειρότερες ατάκες που είπε κανείς εκείνη την περίοδο του πένθους για μένα και το σύντροφό μου. Προφανώς αυτή η κυρία δε γνωρίζε τι μου συνέβαινε, αλλά αυτό δε δικαιολογεί το τι σκέφτηκε να μου πει. Όπως σου είπε η @Diwni εγώ εκείνη τη στιγμή αυτόματα βουρκωσα ενώ την κοίταζα στα μάτια. Κι απλά απομακρύνθηκα. Ίσως καταλάβε κι ένιωσε ασχημα, ίσως και θεώρησε ότι ήμουν απλώς αγενής. Δε με ενδιαφέρει καθόλου. Τι θέλω να σου πω Μ αυτό; Ο κόσμος θα λέει ο,τι βλακεία του κατέβει γιατί δε σκέφτεται πριν μιλήσει. Εσύ δε χρειάζεται ούτε να τους δικαιολογήσεις αλλά ούτε και να είσαι κάπως απέναντι τους. Ο,τι σου βγει. Αν έχεις το σθένος να τους βάλεις στη θέση τους, κάντο. Αν πάλι θέλεις να τους αγνοήσεις, κάντο. Να κάνεις ο,τι περνάει απ' το χέρι σου να ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ. Οποιαδήποτε απώλεια είναι απώλεια και ο θρήνος είναι απόλυτα σεβαστός.  Σου κάνω μια τεράστια αγκαλιά ❤️❤️❤️ @Mpourmpoulo μου γλυκό, έχεις περάσει πολύ δύσκολες εβδομάδες και οι πληγές της απώλειας είναι νωπές. Το κοριτσάκι σας θα σας βλέπει από ψηλά και είμαι σίγουρη πως είναι πολύ περιφανή που είστε οι γονείς της - οι πιο δυνατοι, επίμονοι, με πάρα πολλή αγάπη. Θα σας στείλει το ουράνιο τόξο σας και θα είναι ακόμα καλύτερα απ' ότι είχατε ονειρευτεί 🌈❤️ απ' την άλλη, λυτρωτικά τα αποτελέσματα μιας και ήταν όντως τυχαίο γεγονός - εμας δε μας άφησαν να κάνουμε καρυότυπο πέρυσι μιας και ήταν η "πρώτη" φορά, κάτι που δε το καταλάβα ποτέ, λες κι αυτή η ψυχούλα δε μετρούσε γι αυτούς. Τέλος πάντων, κρατά τα θετικά, σφιξε τα δόντια και τα καλύτερα έρχονται! Έχεις παααααρα πολύ δύναμη μέσα σου αγάπη κι η ζωή σίγουρα θα σ ανταμείψει ❤️❤️
    • Καλησπέρα κορίτσι μου εγω δεν γνωρίζω καθόλου να σου πω την αλήθεια οι γιατροι τι σου είπαν ;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...