Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

@Princess28 που χάθηκε εσύ; Πώς είστε; Νομίζω είχες πει ότι θα πηγαίνατε εκδρομουλα; Πήγατε; Πως περάσατε; Πως είναι το ζουζουνακι σου;

Πήγαμε αγάπη μου…Βουδαπέστη κ στα Παραδουνάβια χωριά, Κροατία και Σλοβενία..πολύ ωραία ήταν!! Αλλά αμέσως μόλις γυρίσαμε έτυχε κάτι άσχημο…όχι με μένα, αλλά με ένα κοντινό μου πρόσωπο…γι’αυτό χάθηκα….τώρα σιγά σιγά στέκομαι πάλι στα πόδια μου. Όχι ότι είναι κάτι που περνάει βέβαια προς το παρόν..οπότε άγχος κ υπομονή…

Η μικρούλα καλά, την είδαμε την προηγούμενη Τετάρτη όλα τέλεια μας είπε ο γιατρός κ ήταν 615γρ. Τώρα θα κοντεύει τα 800γρ φαντάζομαι, γιατί διάβασα ότι παίρνουν περίπου 170γρ την εβδομάδα τώρα💕 Στις 27/12 έχω πάλι ραντεβού κ ανυπομονώ!

Εσύ πώς είσαι;; Η μικρούλα τι κάνει; 💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

Λοιπόν! Ούτε καν ! Κι ήθελα να το τονίσω αυτό...αλλά επειδή δεν μπορώ να σας το εξηγώ από μήνυμα δεν το ανέφερα......γεννήθηκα με μεγάλο άνοιγμα στη λεκάνη και χειρουργήθηκα κατευθείαν όταν ήμουν μωράκι γιατί αυτό δημιούργησε θέμα στην ουροδόχο κύστη. Είναι τελείως διαφορετικό με το να είναι κοντός ο τράχηλος αυτό που έχω πάθει εγώ...φαντάσου το μήκος του είναι υπέροχο αλλά πέφτει μέσα στον κόλπο από το βάρος τώρα με το μωρό 🤣 οι γιατροί ας πούμε με κοιτάνε σαν κάτι εξωπραγματικό!! Οπότε συγγνώμη εάν σε επηρέασα...γιατί καμιά φορά το φόρουμ μας επηρεάζει....αν και βοηθά κιόλας αλλά παράλληλα επηρεάζει....

 

Δηλαδή γιατί σου είπε ότι δεν είναι και απαραίτητο;;;επειδή δε δείχνεις να έχεις κάποιο θέμα; Απλά η καμπύλη γίνεται σε συγκεκριμένες εβδομάδες...θέλει νομίζω από 24η σε 28η...άσε κι εγώ με τη διατροφολόγο αυτό συζητούσα!!! Να την έκανα πιο νωρίς μπας και φάω κανα μελομακάρονο!!! 🤣 Καλά αν βγει καλή θα του δώσω να καταλάβει!!! Χαχαχαχ

Εγώ 24η κλείνω τώρα. Οπότε έχω καιρό, θα το συζητήσουμε ξανά κ σε 15 μέρες που θα ξανά πάω. Μου είπε ότι δεν είναι απαραίτητο γιατί βλέπει τα υγρά στους σάκους φυσιολογικά. Ναι είναι φυσιολογική η μέτρηση στο σάκχαρο νηστείας, αλλά είναι νηστείας, ειναι αλλιώς όταν κάνεις τη δοκιμασία με τη γλυκόζη! 

Επηρεάστηκα αλλά με την καλή έννοια όχι να αγχωθώ απλώς να προσέχω κ φυσικά να το συζητάω με το γιατρό για να ξέρουμε που βρισκόμαστε. Γιατί άλλη φορά το αναφέρουμε κ άλλη όχι, ειναι τόσα πολλά τα πράγματα που λέμε κάθε φορά, που ξεχνάς τι θες να ρωτήσεις!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Εννοείται ότι επηρεαζόμαστε ρε συ, γιατί είμαστε όλες στην ίδια φάση. Έχουμε γίνε και πιο ευαίσθητες και αγχωνόμαστε και λίγο παραπάνω για τα μωράκια μας δεν θέλει και πολύ... 😁

Νομίζω καλό θα ήταν να γίνεται η καμπύλη σακχάρου,την θεωρώ από τις σημαντικές εξετάσεις... Κι εμένα το σάκχαρο στις εξετάσεις που κάνω βγαίνει κανονικο, αλλά θα την κάνω την εξέταση και θέλω γιατί εγώ έχω και τα παραπάνω κιλά δεν ξέρω βέβαια αν παίζει ρόλο αυτό. 

Εμ γι αυτό καμιά φορά με τα αρνητικά δε θέλω να τα λέω κι αναλυτικά...γιατί κάποιους μπορεί να το αγχωνει!!! Ναι εγώ την καμπύλη θα την κάνω την εβδομάδα μετά τα χριστούγεννα.στις 29 υπολογίζω!!

στις πριν 3 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσι υπάρχουν κ οι online αγορές…εμένα το κινητό μου τις τελευταίες μέρες έχει πάρει φωτιά😆 όλο χαζεύω σε μαγαζιά ονλαιν!! Σήμερα πήρα δώρα για τα Χριστούγεννα, και μαζί με αυτά πήρα και για τη μπέμπα 3 φορμάκια και 3 πάνες αγκαλιάς υπέροχες💗💗💗

Ήθελα να σας πω για όποια ενδιαφέρεται ότι την καλύτερη ποιότητα στα ρούχα την έχω βρει στ next κ το ζαρα!! Κ από πέρσι που ψώνιζα για το μικρό μου δηλαδή..

Τη γλυκόζη εμένα μου την είχε δώσει το μικροβιολογικό!! Πρώτη φορά ακούω ότι πρέπει να την πάρεις εσύ..αλλά για να στο είπαν ρώτα πάλι.

Εγώ ευτυχώς καμπύλη δε θα κάνω φέτος! Γιατί μου είπε ο γιατρός θα βγει ίδια με πέρσι ή χειρότερη, οπότε να κάνω ό,τι έκανα πέρσι..αυτό είναι το κακό βέβαια γιατί μου έπεφτε πολύ η γλυκόζη πέρσι κ μου είχαν κόψει τη ζάχαρη..οπότε την έκοψα πάλι. Αλλά βρήκα μελομακάρονα με στέβια οπότε δε με πειράζει😄💓💓💓

Αν σου πω ότι και το κινητό το δικό μου έχει πάρει φωτιά! Δεν με καλύπτει καθόλου ό,τι βρίσκω σε φορμακι για όταν θα γεννηθεί... Για το πρώτο φορμακι. Ένα mayoral μου άρεσε το άφησα μια μέρα στο καλάθι εξαφανίστηκε μετά...βρε κορίτσι μου να σε ρωτήσω κάτι; Εκείνη την περίοδο τα δυο τρία φορμακια που θα πάρω για μαιευτήριο και τις πρώτες μέρες να τα πάρω βελουτε;;;; 

Θα μπω και Ζάρα θα μπω και next ....προς το παρόν έχω μπει σε ό,τι βγάζει  όταν πατάω βρεφικά φορμακια 🤣🤣 αυτά τα δυο σάιτ δεν μου τα έβγαλε!! 

 

Που πέτυχες τα στέβια μελομακάρονα;;;;;; Χαχαχαχαχ πρόσεξε πάντως και μετά στέβια....και τα υποκατάστατα γλυκαντικά η διατροφολόγος μου έχει πει να τα αποφεύγω!!! Δεν ξέρω γιατί βέβαια!! ♥️♥️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Εγώ 24η κλείνω τώρα. Οπότε έχω καιρό, θα το συζητήσουμε ξανά κ σε 15 μέρες που θα ξανά πάω. Μου είπε ότι δεν είναι απαραίτητο γιατί βλέπει τα υγρά στους σάκους φυσιολογικά. Ναι είναι φυσιολογική η μέτρηση στο σάκχαρο νηστείας, αλλά είναι νηστείας, ειναι αλλιώς όταν κάνεις τη δοκιμασία με τη γλυκόζη! 

Επηρεάστηκα αλλά με την καλή έννοια όχι να αγχωθώ απλώς να προσέχω κ φυσικά να το συζητάω με το γιατρό για να ξέρουμε που βρισκόμαστε. Γιατί άλλη φορά το αναφέρουμε κ άλλη όχι, ειναι τόσα πολλά τα πράγματα που λέμε κάθε φορά, που ξεχνάς τι θες να ρωτήσεις!! 

Εντάξει τότε.... !!! Όντως είναι τόσα που πρέπει να ρωτάμε και τοοοοσα να αγχωνόμαστε!!!! 🤰 

Ναι,αυτή που κάνουμε κάθε μήνα δεν είναι αντιπροσωπευτικη!! Έχεις καιρό πάντως αν πας σε 15 μέρες θα είσαι 26 θα είσαι στην κατάλληλη περιδο.να την κάνεις και να σου πω και την αλήθεια θα είσαι μετά τις γιορτές οπότε θα είναι και πιο αντιπροσωπευτικη. Αν και εμένα μου είπε να προσέξω τώρα γιατί αν το παρακάνω θα βγει παθολογική χωρίς λόγο. Και να σου πω την αλήθεια έκοψα μαχαίρι τη ζάχαρη είπα θα αντισταθώ! Χαχαχα μετά όμως...δηλαδή την πρωτοχρονιά...θα το φάω το γλυκάκι μου...μη σου πω και τα δύο τα γλυκάκια μου!!? 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσι μου!!! 

@Princess28 αχ τι τέλειες που είναι βοι εκδρομουλες ρε. Πολύ χαίρομαι που περάσατε καλά!!! Εύχομαι ότι συμβαίνει να έχει την καλύτερη δυνατή κατάληξη.

Ουαου μεγάλωσε πολύ η μπεμπουλα μας. Εμείς τελευταία φορά την είδαμε 23/11 στην β επιπέδου ήταν όλα τέλεια. Τότε ήταν αν θυμάμαι καλά 400γρ και μας είπε ότι είναι και ψηλή (πήρε από τον μπαμπά ευτυχώς 😁). Τώρα δεν έκλεισα ακόμα ραντεβού σίγουρα, λόγω της δουλειάς του Χρήστου, αλλά θα είναι την εβδομάδα μετά τα Χριστούγεννα μάλλον. Και  θέλω τόσο πολύ να την δω, να δω πως μεγάλωσε και ότι όλα είναι καλά!

@Διόνη και εγώ ότι βλέπω από ίντερνετ για φορμακια δεν με έχει ενθουσιάσει τίποτα. Τίποτα όμως και έχω απογοητευτεί λίγο. 

Κορίτσια εγώ ότι απορίες εχω τις γράφω, για να μην τις ξεχνάω 😁 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα!!! @Διόνη μου, χρόνια πολλά κορίτσι μου!!! Να χαίρεσαι την γιορτουλα σου!!! Σου εύχομαι τα καλύτερα.. με το καλό να γίνεις σε μια γλυκιά μανούλα με υγεία και χαρά!!! ❤️❤️❤️❤️!!! Χαίρομαι τόσο πολύ που είστε όλες καλά!! Εγώ η αλήθεια είναι ότι έχω στεναχωρηθεί πολύ με τα τελευταία άσχημα νέα της kleo.. έκανα τη β επιπέδου, καθόλου συνεργάσιμο το μωράκι μου.. το χέρι μπροστά στη φατσούλα το έβαζε ( όπως ο συγχωρεμενος ο μπαμπάς μου όταν ήταν για φωτό..) τελικά είναι όλα τέλεια, είναι 460 γραμμάρια και όλα είναι μια χαρα.. και..... Είναι παίδαρος!!! Αγοράκι!!!!Βέβαια, την άλλη μέρα βγήκαν κάτι εξετάσεις του άντρα μου και έχω ταραχτεί αρκετά, αλλά προσεύχομαι να πάνε όλα καλά.. τώρα πηγαίνω για την nipt.. ελπίζω να βγει καλή και αυτή.. μου έδωσαν και δωράκι από το μαιευτήριο με δειγματακια και ένα μπιμπερο και μια πιπίλα.. τα κοιτάζω και κλαίω.. και βγήκα και εγώ την πρώτη βόλτα να χαζέψω φορμακια κτλ.. κρατήθηκα όμως και δεν πήρα ακόμα κάτι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Διόνη μου χρόνια πολλάαααααα να είσαι πάντα γερή και ευτυχισμένη, με το καλό να έρθει και το μωράκι σας και να χαίρεστε την όμορφη οικογένεια σας!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Κοριτσάκια μου καλημέρα!!! @Διόνη μου, χρόνια πολλά κορίτσι μου!!! Να χαίρεσαι την γιορτουλα σου!!! Σου εύχομαι τα καλύτερα.. με το καλό να γίνεις σε μια γλυκιά μανούλα με υγεία και χαρά!!! ❤️❤️❤️❤️!!! Χαίρομαι τόσο πολύ που είστε όλες καλά!! Εγώ η αλήθεια είναι ότι έχω στεναχωρηθεί πολύ με τα τελευταία άσχημα νέα της kleo.. έκανα τη β επιπέδου, καθόλου συνεργάσιμο το μωράκι μου.. το χέρι μπροστά στη φατσούλα το έβαζε ( όπως ο συγχωρεμενος ο μπαμπάς μου όταν ήταν για φωτό..) τελικά είναι όλα τέλεια, είναι 460 γραμμάρια και όλα είναι μια χαρα.. και..... Είναι παίδαρος!!! Αγοράκι!!!!Βέβαια, την άλλη μέρα βγήκαν κάτι εξετάσεις του άντρα μου και έχω ταραχτεί αρκετά, αλλά προσεύχομαι να πάνε όλα καλά.. τώρα πηγαίνω για την nipt.. ελπίζω να βγει καλή και αυτή.. μου έδωσαν και δωράκι από το μαιευτήριο με δειγματακια και ένα μπιμπερο και μια πιπίλα.. τα κοιτάζω και κλαίω.. και βγήκα και εγώ την πρώτη βόλτα να χαζέψω φορμακια κτλ.. κρατήθηκα όμως και δεν πήρα ακόμα κάτι.. 

Κουνελάκι μου κι εγώ να σου πω την αλήθεια το σκέφτομαι συνέχεια και πιο πολύ σκέφτομαι την Κλεω. Ελπίζω να έχει ανθρώπους να την στηρίξουν. 

Ε το ατιμουτσικο σας έκανε κόλπα; Κι εμάς η μπέμπα είχε και τα χέρια και τον ομφάλιο λώρο μπροστά στο προσωπάκι της αλλά μετά από μια ώρα σαν να τα πήρε λίγο καθάρισε την εικόνα και η γιατρός και καταφέραμε και την είδαμε... Οι περισσότερες φωτογραφίες που έχω είναι προφίλ. Σημασία έχει ότι όλα είναι καλά τίποτα άλλο... 

Τι εξετάσεις έκανε κορίτσι μου; Όλα καλά θα πάνε να είσαι σίγουρη και με τον άντρα σου και με την νιπτ.

Αχ τι τέλεια μπιμπερο και πιπίλα θα βάλω κι εγώ τα κλάματα μου φαίνεται, τα έχω και εύκολα τον τελευταίο καιρό 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dreamer1 και @Κουνελακι36 σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!!! Σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου φέτος η χρονιά να σας φέρει τα υγιέστατα.μωρακια στην αγκαλιά σας! Μόνο χαρές και χαμόγελα και πολλά μωρουδιακα κλαματακια να γεμίσουν τα σπίτια σας!! 

Κουνελάκι μου... Άσε κι εμάς τα ίδια μας έκανε! Ήταν σκυφτή και δεν μας αφήνει να δούμε πρόσωπο....είδαμε μόνο το μισό κεφάλι χαχαχαχα δεν πειράζει!!! Στο Doppler....σημασια έχει να είναι καλά!!! Όσο για τον άντρα σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!!! Κρατά μας ενήμερες μάτια μου!!! 

Dreamer μου αχ τι θα κάνουμε με τα φορμακια!! Δεν ξέρω μερικές φορές λέω μην είμαι εγώ αυτή η περιεργη που ψάχνω το τέλειο!! αν βρεις κάτι καλό στείλε...! Πφφφφ 

Κορίτσια μου...για την κλέω και εγώ στεναχωρέθηκα...και θαυμάζω τη δύναμή της...δυστυχώς η απώλεια είναι μεγάλη... Μια φίλη μου έχασε το μωράκι της και από τότε προσπαθεί με εξωσωματικες γιατί περνάνε τα χρόνια...όμως θαυμάζω το χαμόγελο της και τη δύναμη της...δεν ξέρω εάν εγώ θα το άντεχα!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά @Διόνημου, πολύχρονη με υγεία για σένα, το μωράκι σου κ την οικογένεια σου!! Με το καλό να την υποδεχτείτε κ όλα να πάνε καλά σου εύχομαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχει πόνους στις αρθρώσεις και μια κύστη στο κόκαλο του μεγάλου δαχτύλου του ποδιού.. οι 2 γιατροί μας είπαν ότι δεν είναι κάτι, αλλά επειδή είχε ελάχιστα αναιβασμενο ουρικό οξύ είναι από αυτό.. ο τρίτος γιατρός μας τρέλανε.. είπε για αθροιτιδα, αυτοάνοσο και να πάει σε ογκολογικό να κάνει βιοψία στη κύστη και τέτοια.. εν τω μεταξύ ο άντρας μου είναι 38 χρονών.. δεν είναι η ηλικία του για τέτοια, δεν τον λες και γέρο..αλλά έχει παααρα πολύ άγχος βρε κορίτσια.. για τα πάντα.. και φοβάμαι μήπως από το άγχος έκανε αυτοάνοσο.. ουφφφ...πήραμε βέβαια τον πρώην διευθυντή του Ευαγγελισμού που είναι πεθερός του αδερφού του και μας είπε πως όλα αυτά είναι βλακείες και είναι από το ουρικό οξύ..  θα επισκεφτούμε ρευματολόγο και εύχομαι όλα να πάνε καλά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Έχει πόνους στις αρθρώσεις και μια κύστη στο κόκαλο του μεγάλου δαχτύλου του ποδιού.. οι 2 γιατροί μας είπαν ότι δεν είναι κάτι, αλλά επειδή είχε ελάχιστα αναιβασμενο ουρικό οξύ είναι από αυτό.. ο τρίτος γιατρός μας τρέλανε.. είπε για αθροιτιδα, αυτοάνοσο και να πάει σε ογκολογικό να κάνει βιοψία στη κύστη και τέτοια.. εν τω μεταξύ ο άντρας μου είναι 38 χρονών.. δεν είναι η ηλικία του για τέτοια, δεν τον λες και γέρο..αλλά έχει παααρα πολύ άγχος βρε κορίτσια.. για τα πάντα.. και φοβάμαι μήπως από το άγχος έκανε αυτοάνοσο.. ουφφφ...πήραμε βέβαια τον πρώην διευθυντή του Ευαγγελισμού που είναι πεθερός του αδερφού του και μας είπε πως όλα αυτά είναι βλακείες και είναι από το ουρικό οξύ..  θα επισκεφτούμε ρευματολόγο και εύχομαι όλα να πάνε καλά.. 

Περαστικουλια ρε συ... Αυτό το άγχος το ρημαδι, για όλα αυτό φταίει... Κι εγώ πιστεύω ότι δεν θα είναι κάτι θα είναι από το ουρικό που είπαν και οι γιατροί και με μια διατροφή και κανένα χαπακι θα είναι κομπλέ... Μερικοί γιατροί είναι υπερβολικοί πολύ, πάρα πολύ και δεν έχουν και τρόπο να σου πούνε αυτά που θέλουν και σου κόβουν τα πόδια χωρίς να υπάρχει λόγος. 

Γιατί όμως τόσο άγχος ρε συ; Έχετε σκεφτεί την βοήθεια από κανένα ψυχολόγο; (Με αγάπη το λέω δεν θέλω να παρεξηγηθω) Να χαλαρώσει λίγο.... Είναι κρίμα γιατί δεν ευχαριστιεσαι την ζωή με το άγχος μωρέ... παρεμπιπτόντως έχουν την ίδια ηλικία με τον άντρα μου! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Χρόνια πολλά @Διόνημου, πολύχρονη με υγεία για σένα, το μωράκι σου κ την οικογένεια σου!! Με το καλό να την υποδεχτείτε κ όλα να πάνε καλά σου εύχομαι!! 

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ για όλα!με το καλό να κρατήσεις στην αγκαλίτσα σου τα δύο μωράκια σου αυτή τη χρονιά που θα έρθει!!! Κάθε καλό!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Έχει πόνους στις αρθρώσεις και μια κύστη στο κόκαλο του μεγάλου δαχτύλου του ποδιού.. οι 2 γιατροί μας είπαν ότι δεν είναι κάτι, αλλά επειδή είχε ελάχιστα αναιβασμενο ουρικό οξύ είναι από αυτό.. ο τρίτος γιατρός μας τρέλανε.. είπε για αθροιτιδα, αυτοάνοσο και να πάει σε ογκολογικό να κάνει βιοψία στη κύστη και τέτοια.. εν τω μεταξύ ο άντρας μου είναι 38 χρονών.. δεν είναι η ηλικία του για τέτοια, δεν τον λες και γέρο..αλλά έχει παααρα πολύ άγχος βρε κορίτσια.. για τα πάντα.. και φοβάμαι μήπως από το άγχος έκανε αυτοάνοσο.. ουφφφ...πήραμε βέβαια τον πρώην διευθυντή του Ευαγγελισμού που είναι πεθερός του αδερφού του και μας είπε πως όλα αυτά είναι βλακείες και είναι από το ουρικό οξύ..  θα επισκεφτούμε ρευματολόγο και εύχομαι όλα να πάνε καλά.. 

Αχ ρε αγάπη μου!!! Εύχομαι πραγματικά να είναι περαστικά!!! Επίσης να σου πω ότι πάντα πίστευα ότι οι γιατροί πάντα λένε τα χειρότερα για να παίρνουν κάποιου είδους ικανοποίηση όταν τελικά έρχονται τα καλύτερα!! Για αυτό νομίζω ότι όλα αυτά δεν είναι τίποτα!!! Αλλά να μην αγχώνεται ρε γαμωτο μου! Μην τα κραταει μέσα του....γιατί ίσως του δημιουργήσει κανένα χειρότερο θέμα!!! Αχ! Κάποιοι άνθρωποι είναι πολύ αγχωτικοι....κι εγώ είμαι ! Απλά τώρα έχω αποφασίσει να μην πολυδινω σημασία...αλλά πάντα αγχωνομουν για όλα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

Αχ ρε αγάπη μου!!! Εύχομαι πραγματικά να είναι περαστικά!!! Επίσης να σου πω ότι πάντα πίστευα ότι οι γιατροί πάντα λένε τα χειρότερα για να παίρνουν κάποιου είδους ικανοποίηση όταν τελικά έρχονται τα καλύτερα!! Για αυτό νομίζω ότι όλα αυτά δεν είναι τίποτα!!! Αλλά να μην αγχώνεται ρε γαμωτο μου! Μην τα κραταει μέσα του....γιατί ίσως του δημιουργήσει κανένα χειρότερο θέμα!!! Αχ! Κάποιοι άνθρωποι είναι πολύ αγχωτικοι....κι εγώ είμαι ! Απλά τώρα έχω αποφασίσει να μην πολυδινω σημασία...αλλά πάντα αγχωνομουν για όλα!!! 

@Διόνη, @Dreamer1, κορίτσια μου, ευχαριστώ πολύ.. μάλλον όλα είναι καλά, βάλαμε τα μέσα, βρήκαμε τους ρευματολόγος του Ευαγγελισμού κ μας τα παραειπε ο ένας γιατρός.. θα κάνουμε κ κάποιες εξετάσεις, αλλά όχι βιοψίες κ τέτοια.. δεν φαντάζεστε τι βάρος μου έφυγε.. τι ανάσα πήρα.. όσο για το άγχος έχει προσπαθήσει παλαιότερα με ψυχοθεραπεία κ τώρα μάλλον θα ξαναρχίσει.. εν τω μεταξύ θα το κοιτάξω κ εγώ γτ κάποιες φορές μου βγαίνει πολύ άγχος.. εντάξει η αλήθεια ειναι ότι μας έχουν βρει πολλά άσχημα στη σειρά τα τελευταία 6 χρόνια.. αλλά τώρα πρέπει να βλέπουμε κ να ζούμε τα όμορφα.. ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κουνελακι36 είπε:

@Διόνη, @Dreamer1, κορίτσια μου, ευχαριστώ πολύ.. μάλλον όλα είναι καλά, βάλαμε τα μέσα, βρήκαμε τους ρευματολόγος του Ευαγγελισμού κ μας τα παραειπε ο ένας γιατρός.. θα κάνουμε κ κάποιες εξετάσεις, αλλά όχι βιοψίες κ τέτοια.. δεν φαντάζεστε τι βάρος μου έφυγε.. τι ανάσα πήρα.. όσο για το άγχος έχει προσπαθήσει παλαιότερα με ψυχοθεραπεία κ τώρα μάλλον θα ξαναρχίσει.. εν τω μεταξύ θα το κοιτάξω κ εγώ γτ κάποιες φορές μου βγαίνει πολύ άγχος.. εντάξει η αλήθεια ειναι ότι μας έχουν βρει πολλά άσχημα στη σειρά τα τελευταία 6 χρόνια.. αλλά τώρα πρέπει να βλέπουμε κ να ζούμε τα όμορφα.. ❤️❤️

Τέλεια! αυτο είναι πολύ καλό! Λογικό ψυχούλα μου να σου έφυγε ένα τεράστιο βάρος. Η αντρουλιδες μας είναι η ζωή μας όλη... 

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου από εδώ και πέρα η κάθε μέρα να είναι γιορτή. Ο παίδαρος να σας φέρει τόση τύχη και ευτυχία που κανένα κακό να μην μπορεί να σας ακουμπήσει. Είναι ευχή μου για όλες μας αυτό! 💗💗💗

Εγώ τα τελευταία χρόνια μέχρι και το πρωτοτ τρίμηνο αυτής της εγκυμοσύνης πάθαινα συχνά κρίσεις πανικού. Δόξα τω θεώ δεν με έχουν ξαναπιάσει εδώ και καιρό. Σκεφτόμουν λοιπόν κι εγώ να ξεκινήσω συνεδρίες με ψυχολόγο, αλλά πιο πολύ για να μπορέσω να ανταπεξέλθω στο ρόλο της μαμας. Γιατί το έχω πολύ άγχος /φόβο αυτό, δεν θα ήθελα να βγουν δικά μου απωθημένα πάνω στο παιδί μου.

Να σας ρωτήσω έχετε αρχίσει να σκέφτεστε την γέννα; Ή μόνο εγώ νομίζω ότι πλησιάζει επικίνδυνα; 😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Τέλεια! αυτο είναι πολύ καλό! Λογικό ψυχούλα μου να σου έφυγε ένα τεράστιο βάρος. Η αντρουλιδες μας είναι η ζωή μας όλη... 

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου από εδώ και πέρα η κάθε μέρα να είναι γιορτή. Ο παίδαρος να σας φέρει τόση τύχη και ευτυχία που κανένα κακό να μην μπορεί να σας ακουμπήσει. Είναι ευχή μου για όλες μας αυτό! 💗💗💗

Εγώ τα τελευταία χρόνια μέχρι και το πρωτοτ τρίμηνο αυτής της εγκυμοσύνης πάθαινα συχνά κρίσεις πανικού. Δόξα τω θεώ δεν με έχουν ξαναπιάσει εδώ και καιρό. Σκεφτόμουν λοιπόν κι εγώ να ξεκινήσω συνεδρίες με ψυχολόγο, αλλά πιο πολύ για να μπορέσω να ανταπεξέλθω στο ρόλο της μαμας. Γιατί το έχω πολύ άγχος /φόβο αυτό, δεν θα ήθελα να βγουν δικά μου απωθημένα πάνω στο παιδί μου.

Να σας ρωτήσω έχετε αρχίσει να σκέφτεστε την γέννα; Ή μόνο εγώ νομίζω ότι πλησιάζει επικίνδυνα; 😁😁😁

Κοίταξε, τη γέννα σαν γεγονός δεν έχω αρχίσει να τη σκέφτομαι τόσο έντονα όσο το τι θα κάνω μετά με 2 μωρά κ πως θα είναι η ζωή μου. Δε θέλω με τπτ να είμαι η νευρική κ κουρασμένη μαμά γιατί αυτά τα μωρα τα θέλω πιο πολύ από οτιδήποτε στη ζωή μου κ κοπιασαμε πολύ με τον άντρα μου να τα καταφέρουμε. Όπως νομίζω πως κ τώρα δεν είμαι η γκρινιάρα έγκυος που της φταίνε όλα, είμαι αρκετά βολική κ πολύ χαρούμενη!! Εννοειται ότι αγχώνομαι να είναι τα μωρά καλά αλλά ως εκεί. Πιστεύω να καταφέρω να βρω την ισορροπία ανάμεσα στα 2 μωρά κ τις υποχρεώσεις που θα προκύψουν κ να μη χάσω κ τον εαυτό μου,που νομίζω είναι κ το πιο σημαντικό για να είναι χαρούμενοι κ οι 2 γονείς αλλά κ τα μωρά.. Αυτα σκέφτομαι εγώ κ λέω αυτές τις μέρες να πάω κ σε κανένα public να πάρω κανένα βιβλίο για μαμάδες κ δίδυμα να διαβάσω κ εγώ αλλα κ ο άντρας μου γιατί μια καθοδήγηση τη χρειαζόμαστε σίγουρα!! Εμένα ίσως δε με αγχώνει κ η γέννα γιατί θεωρώ κατά μεγάλο ποσοστό πως θα γεννήσω καισαρική οπότε λέω θα κοιμηθώ κ θα ξυπνήσω 😜ή κάπως έτσι τέλος πάντων!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Κοίταξε, τη γέννα σαν γεγονός δεν έχω αρχίσει να τη σκέφτομαι τόσο έντονα όσο το τι θα κάνω μετά με 2 μωρά κ πως θα είναι η ζωή μου. Δε θέλω με τπτ να είμαι η νευρική κ κουρασμένη μαμά γιατί αυτά τα μωρα τα θέλω πιο πολύ από οτιδήποτε στη ζωή μου κ κοπιασαμε πολύ με τον άντρα μου να τα καταφέρουμε. Όπως νομίζω πως κ τώρα δεν είμαι η γκρινιάρα έγκυος που της φταίνε όλα, είμαι αρκετά βολική κ πολύ χαρούμενη!! Εννοειται ότι αγχώνομαι να είναι τα μωρά καλά αλλά ως εκεί. Πιστεύω να καταφέρω να βρω την ισορροπία ανάμεσα στα 2 μωρά κ τις υποχρεώσεις που θα προκύψουν κ να μη χάσω κ τον εαυτό μου,που νομίζω είναι κ το πιο σημαντικό για να είναι χαρούμενοι κ οι 2 γονείς αλλά κ τα μωρά.. Αυτα σκέφτομαι εγώ κ λέω αυτές τις μέρες να πάω κ σε κανένα public να πάρω κανένα βιβλίο για μαμάδες κ δίδυμα να διαβάσω κ εγώ αλλα κ ο άντρας μου γιατί μια καθοδήγηση τη χρειαζόμαστε σίγουρα!! Εμένα ίσως δε με αγχώνει κ η γέννα γιατί θεωρώ κατά μεγάλο ποσοστό πως θα γεννήσω καισαρική οπότε λέω θα κοιμηθώ κ θα ξυπνήσω 😜ή κάπως έτσι τέλος πάντων!! 

Καλά εννοείται εδώ το σκέφτομαι εγώ που θα έχω ένα μωρό, εσύ με τα διδυμακια δεν θα το σκέφτεσαι; Ούτε εγώ θα ήθελα να είμαι αυτή η μαμά. Και όπως λες και τώρα που είμαι έγκυος είμαι πολύ κουλ, το μόνο που με τρελαίνει ώρες ώρες και είμαι μέσα στα νεύρα είναι ότι παίρνω κιλά χωρίς να το καταλάβω, δεν ξέρω γιατί ίσως φταίνε τα βιώματα που έχω με τα κιλά, αλλά το διαχειρίζομαι μόνη μου.

Όταν με πιάνει το άγχος αν θα τα καταφέρω μετά σκέφτομαι ότι τα κατάφεραν πάρα πολλοί γονείς χωρίς βοήθεια και στήριξη. Εμείς που θα έχουμε τις μαμάδες μας δίπλα μας δεν θα τα καταφέρουμε;

Η γέννα με αγχωνει παρα πολύ δεν έχω καταλάβει ακόμα τον λόγο, παρόλο που οι γυναίκες της οικογένειας μου την περιγράφουν σαν μια πολύ ωραία εμπειρία.

Το έχω σκεφτεί και εγώ να πάρω κάποιο βιβλίο, αλλά σκέφτομαι μήπως κάνω κάποια κακή επιλογή και με μπερδέψει περισσότερο και επίσης σκέφτομαι ότι η θεωρία από την πράξη απέχει πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, ελπίζω να είστε όλες υγιείς και ήρεμες! 

Δε μπαίνω συχνά γιατί δυστυχώς το μονο που μου έμεινε από τα συμπτώματα του 1ου 3μηνου είναι ναυτία όποτε διαβάζω κάτι στο κινητό. 

Ο Μπόμπος μου χορευει 24/7 στη κοιλιά μου (κ τώρα χτυπιεται! Άρχισα μάλιστα να τον νιώθω κ πάνω απ'τον αφαλό. Στις 20/12 εχω κ γω τη β επιπέδου κ μετά θα βάλω τη 3η δόση του εμβολίου κ ο Θεός βοηθός. 

Απ'τα σχόλια σας βλέπω, ότι μόνο εγώ έχω απ'το 2ο 3μηνο απέχθεια για οτιδήποτε γλυκό!! Κατέβαζα με το κουτάλι τη μαρμελάδα κ τώρα με αηδιάζει! Μελομακάρονα? στη 1η μπουκιά σταμάτησα, μου έφερε αηδία! Ήταν σοκαριστικη η αίσθηση! Τπτ άλλο δε με πειράζει εκτός των γλυκών! Αντιθέτως επιθυμώ αλμυρά, έχω συνέχεια όρεξη για πατατάκια, τουλάχιστον παίρνω αυτά 0 αλάτι ή 50% αλάτι. 

Τέλος, "τα έχω δει όλα" με την δυσκοιλιότητα που προκαλεί ο ποσιμος σίδηρος! Απ'την υπερπροσπάθεια φοβάμαι μη βγάλω τον μπέμπη αντί αυτό που πρέπει!!!! 

Σας φιλώ!

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η EvakiKrt είπε:

Γεια σας κορίτσια, ελπίζω να είστε όλες υγιείς και ήρεμες! 

Δε μπαίνω συχνά γιατί δυστυχώς το μονο που μου έμεινε από τα συμπτώματα του 1ου 3μηνου είναι ναυτία όποτε διαβάζω κάτι στο κινητό. 

Ο Μπόμπος μου χορευει 24/7 στη κοιλιά μου (κ τώρα χτυπιεται! Άρχισα μάλιστα να τον νιώθω κ πάνω απ'τον αφαλό. Στις 20/12 εχω κ γω τη β επιπέδου κ μετά θα βάλω τη 3η δόση του εμβολίου κ ο Θεός βοηθός. 

Απ'τα σχόλια σας βλέπω, ότι μόνο εγώ έχω απ'το 2ο 3μηνο απέχθεια για οτιδήποτε γλυκό!! Κατέβαζα με το κουτάλι τη μαρμελάδα κ τώρα με αηδιάζει! Μελομακάρονα? στη 1η μπουκιά σταμάτησα, μου έφερε αηδία! Ήταν σοκαριστικη η αίσθηση! Τπτ άλλο δε με πειράζει εκτός των γλυκών! Αντιθέτως επιθυμώ αλμυρά, έχω συνέχεια όρεξη για πατατάκια, τουλάχιστον παίρνω αυτά 0 αλάτι ή 50% αλάτι. 

Τέλος, "τα έχω δει όλα" με την δυσκοιλιότητα που προκαλεί ο ποσιμος σίδηρος! Απ'την υπερπροσπάθεια φοβάμαι μη βγάλω τον μπέμπη αντί αυτό που πρέπει!!!! 

Σας φιλώ!

 

 

 

Γεια σου κορίτσι μου!!!

Μια χαρά είμαστε δόξα τον Θεό... 

Ναυτία! Πω πολύ κακό χαρά στο κουράγιο σου. 

Χαχαχαχα το πουλάκι μου δραστήριος κι αυτός... Τι ωραία όταν είναι έτσι... Είμαστε κι εμείς λίγο πιο ήσυχες... Ναι και εγώ την νιώθω κάποιες φορές πάνω βαπο τον αφαλό, αλλά όχι πάντα πιστεύω έχει να κάνει την θέση που έχει κάθε φορά μέσα στον σάκο. Αχ τι τέλεια μια β επιπέδου την ξανά έκανα ρε παιδί μου... Εύχομαι να είναι βίλα τέλεια και να την απολαύσεις γιατί είναι πολύ ωραία εξέταση... 

Απίστευτο ρε συ δεν θες τα γλυκά;;;; Πρέπει να γραφτείς στο βιβλίο Γκίνες... 😂😂😂 Εγώ τρελαίνομαι και για αλμυρά και για γλυκά με μια αδυναμία όμως στα γλυκά, αλλά αυτό το είχα και πριν την εγκυμοσύνη. Η αλήθεια είναι ότι για μένα δεν άλλαξε τίποτα στις γευστικές προτιμήσεις μου.

Δεν σου έχει δώσει τίποτα ο γιατρός σου ρε συ για την δυσκοιλιότητα; Να εμπλουτίσεις το μενού με τρόφιμα πλούσια σε φυτικές ίνες, αν δεν το έχεις κάνει ήδη. Ζυμαρικά ολικής, γενικά τρόφιμα ολικής, λαχανικά, το μαρούλι βοηθάει πολύ, φρουρά ακτινίδια, αποξηραμένα δαμάσκηνα, μέλι, λαδερα φαγητά και περπάτημα ή γυμναστική. είμαι σίγουρη πως θα τα έχεις δοκιμάσει όλα βέβαια... επίσης αν είναι τόσο έντονο το πρόβλημα ίσως θα μπορούσε να σου αλλάξει σίδηρο. Εγώ παίρνω το ferreluc και δεν έχω κανένα πρόβλημα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Εμ γι αυτό καμιά φορά με τα αρνητικά δε θέλω να τα λέω κι αναλυτικά...γιατί κάποιους μπορεί να το αγχωνει!!! Ναι εγώ την καμπύλη θα την κάνω την εβδομάδα μετά τα χριστούγεννα.στις 29 υπολογίζω!!

Αν σου πω ότι και το κινητό το δικό μου έχει πάρει φωτιά! Δεν με καλύπτει καθόλου ό,τι βρίσκω σε φορμακι για όταν θα γεννηθεί... Για το πρώτο φορμακι. Ένα mayoral μου άρεσε το άφησα μια μέρα στο καλάθι εξαφανίστηκε μετά...βρε κορίτσι μου να σε ρωτήσω κάτι; Εκείνη την περίοδο τα δυο τρία φορμακια που θα πάρω για μαιευτήριο και τις πρώτες μέρες να τα πάρω βελουτε;;;; 

Θα μπω και Ζάρα θα μπω και next ....προς το παρόν έχω μπει σε ό,τι βγάζει  όταν πατάω βρεφικά φορμακια 🤣🤣 αυτά τα δυο σάιτ δεν μου τα έβγαλε!! 

 

Που πέτυχες τα στέβια μελομακάρονα;;;;;; Χαχαχαχαχ πρόσεξε πάντως και μετά στέβια....και τα υποκατάστατα γλυκαντικά η διατροφολόγος μου έχει πει να τα αποφεύγω!!! Δεν ξέρω γιατί βέβαια!! ♥️♥️

 

Αυτό για το φορμάκι που θα βγει από το μαιευτήριο το είχα ξεχάσει! Και μόλις είπες mayoral μου θύμισες να μπω κι εκεί γιατί δεν είχα κοιτάξει καθόλου, και βρήκα ένα τέλειοο φορμάκι για το μαιευτήριο💗💗το οποίο όμως υπήρχε μόνο σε 12-18 μηνών όλα τα άλλα ήταν εξαντλημένα, οπότε πήρα τηλ την εταιρεία μου είπε δε θα το ξαναφέρουν εκτός αν το επιστρέψει κανείς, με τα πολλά μετά από πολύ ψάξιμο στα μαγαζιά που πουλάνε αυτή τη μάρκα βρήκα ένα 1-2 μηνών δηλαδή μέχρι 60εκ, ακριβώς αυτό που ήθελα και πήγα και το πήρα σήμερα κι όλας😊😊 Οπότε έκλεισα κι από αυτό! 💗💗 Μου ήρθαν κ οι 3 πάνες αγκαλιάς που πήρα!! Σας βάζω φωτο απόλα🥰

Εγώ πάλι έχω ενθουσιαστεί με τα ρουχαλάκια!! Σας βάζω φωτο κ μία 3αδα που πήρα από next🤗

Αγάπη δε νομίζω βελουτέ για τότε..είναι ανάλογα κ τι καιρό θα έχει εκείνες τις μέρες..αν έχει πολύ κρύο θα θέλει κ κανένα βελουτέ, αλλιώς αν έχει ανέβει η θερμοκρασία κ τα βαμβακερά είναι οκ..θα της φοράς κ άλλο από μέσα ούτως ή άλλως..δε θυμάμαι πέρσι τι καιρό είχε εκείνη την εποχή…εγώ δε νομίζω να πάρω βελουτέ πάντως..κ αν τύχει κ έχει τόσο κρύο θα της βάλω κανα ουδέτερο του μικρού μου..

Μελομακάρονα με στέβια έχει ο φούρνος δίπλα μου κ είναι πολύ ωραία ευτυχώς!!😊

A08E83B7-DBBF-435E-9A7A-7A9F194C206C.jpeg

D14080ED-AAED-4AAF-ADB5-7E632A5525BC.png

DDD74B2D-FE01-49E9-BCF8-D1E73E0254BC.png

C564C1BA-91D1-401D-95B8-789474438008.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Αυτό για το φορμάκι που θα βγει από το μαιευτήριο το είχα ξεχάσει! Και μόλις είπες mayoral μου θύμισες να μπω κι εκεί γιατί δεν είχα κοιτάξει καθόλου, και βρήκα ένα τέλειοο φορμάκι για το μαιευτήριο💗💗το οποίο όμως υπήρχε μόνο σε 12-18 μηνών όλα τα άλλα ήταν εξαντλημένα, οπότε πήρα τηλ την εταιρεία μου είπε δε θα το ξαναφέρουν εκτός αν το επιστρέψει κανείς, με τα πολλά μετά από πολύ ψάξιμο στα μαγαζιά που πουλάνε αυτή τη μάρκα βρήκα ένα 1-2 μηνών δηλαδή μέχρι 60εκ, ακριβώς αυτό που ήθελα και πήγα και το πήρα σήμερα κι όλας😊😊 Οπότε έκλεισα κι από αυτό! 💗💗 Μου ήρθαν κ οι 3 πάνες αγκαλιάς που πήρα!! Σας βάζω φωτο απόλα🥰

Εγώ πάλι έχω ενθουσιαστεί με τα ρουχαλάκια!! Σας βάζω φωτο κ μία 3αδα που πήρα από next🤗

Αγάπη δε νομίζω βελουτέ για τότε..είναι ανάλογα κ τι καιρό θα έχει εκείνες τις μέρες..αν έχει πολύ κρύο θα θέλει κ κανένα βελουτέ, αλλιώς αν έχει ανέβει η θερμοκρασία κ τα βαμβακερά είναι οκ..θα της φοράς κ άλλο από μέσα ούτως ή άλλως..δε θυμάμαι πέρσι τι καιρό είχε εκείνη την εποχή…εγώ δε νομίζω να πάρω βελουτέ πάντως..κ αν τύχει κ έχει τόσο κρύο θα της βάλω κανα ουδέτερο του μικρού μου..

Μελομακάρονα με στέβια έχει ο φούρνος δίπλα μου κ είναι πολύ ωραία ευτυχώς!!😊

A08E83B7-DBBF-435E-9A7A-7A9F194C206C.jpeg

D14080ED-AAED-4AAF-ADB5-7E632A5525BC.png

DDD74B2D-FE01-49E9-BCF8-D1E73E0254BC.png

C564C1BA-91D1-401D-95B8-789474438008.png

Με γειά σας, με γειά σας! Καλοφορετα... Πολύ ωραία!!! 💗💗💗💗💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!! 

@Princess28 αχ τι τέλειες που είναι βοι εκδρομουλες ρε. Πολύ χαίρομαι που περάσατε καλά!!! Εύχομαι ότι συμβαίνει να έχει την καλύτερη δυνατή κατάληξη.

Ουαου μεγάλωσε πολύ η μπεμπουλα μας. Εμείς τελευταία φορά την είδαμε 23/11 στην β επιπέδου ήταν όλα τέλεια. Τότε ήταν αν θυμάμαι καλά 400γρ και μας είπε ότι είναι και ψηλή (πήρε από τον μπαμπά ευτυχώς 😁). Τώρα δεν έκλεισα ακόμα ραντεβού σίγουρα, λόγω της δουλειάς του Χρήστου, αλλά θα είναι την εβδομάδα μετά τα Χριστούγεννα μάλλον. Και  θέλω τόσο πολύ να την δω, να δω πως μεγάλωσε και ότι όλα είναι καλά!

@Διόνη και εγώ ότι βλέπω από ίντερνετ για φορμακια δεν με έχει ενθουσιάσει τίποτα. Τίποτα όμως και έχω απογοητευτεί λίγο. 

Κορίτσια εγώ ότι απορίες εχω τις γράφω, για να μην τις ξεχνάω 😁 

Σ ευχαριστώ πολύ αλήθεια..❤️

Σε καταλαβαίνω κι εγώ θέλω να τη δω💗💗 εγώ είχα ραντεβού 9 Δεκεμβρίου, και τώρα έχω πάλι αμέσως μετά τα Χριστούγεννα, στις 27 Δεκεμβρίου..ανυπομονώ🙏💞

Κορίτσια αχ μόνο εγώ ενθουσιάζομαι έτσι με τα κοριτσίστικα;; 🎀💕💞

Κάτσε να σου δείξω κ τα υπόλοιπα που της έχω πάρει..σου βάζω φωτό

Είναι 4 σετάκια, 3 από shein κ το τελευταίο με τον bambi από h&m..κ ένα φορμάκι από τα jumbo

Έχω ψωνίσει από παντού όπως βλέπετε😆

Τα 2 μακρυμάνικα τα πήρα για φθινόπωρο βέβαια, να’χει μεγαλώσει λίγο..κ τα 2 καλοκαιρινά για το καλοκαίρι..κ το φορμάκι από τα jumbo για την άνοιξη που θα γεννηθεί.

Κ πήρα κ μια μπλούζα που λέει "big brother” από shein για να την φοράει ο μικρός μου όταν γεννηθεί η αδερφούλα του☺️

2B0B6CC3-1887-4E39-8F40-7CE56ACB727D.jpeg

2704BA77-4899-4EAE-869D-FCB1BF23579D.jpeg

C279C984-94F6-4C3D-99BB-98D983C9FE5A.jpeg

F50FE79C-5053-4F57-873E-5A5ADE33A80B.jpeg

6FB934BF-215D-4F3E-A1D8-FB9DF1AC4E35.png

8D65D888-1044-40E4-8769-58135DA21A53.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Κοριτσάκια μου καλημέρα!!! @Διόνη μου, χρόνια πολλά κορίτσι μου!!! Να χαίρεσαι την γιορτουλα σου!!! Σου εύχομαι τα καλύτερα.. με το καλό να γίνεις σε μια γλυκιά μανούλα με υγεία και χαρά!!! ❤️❤️❤️❤️!!! Χαίρομαι τόσο πολύ που είστε όλες καλά!! Εγώ η αλήθεια είναι ότι έχω στεναχωρηθεί πολύ με τα τελευταία άσχημα νέα της kleo.. έκανα τη β επιπέδου, καθόλου συνεργάσιμο το μωράκι μου.. το χέρι μπροστά στη φατσούλα το έβαζε ( όπως ο συγχωρεμενος ο μπαμπάς μου όταν ήταν για φωτό..) τελικά είναι όλα τέλεια, είναι 460 γραμμάρια και όλα είναι μια χαρα.. και..... Είναι παίδαρος!!! Αγοράκι!!!!Βέβαια, την άλλη μέρα βγήκαν κάτι εξετάσεις του άντρα μου και έχω ταραχτεί αρκετά, αλλά προσεύχομαι να πάνε όλα καλά.. τώρα πηγαίνω για την nipt.. ελπίζω να βγει καλή και αυτή.. μου έδωσαν και δωράκι από το μαιευτήριο με δειγματακια και ένα μπιμπερο και μια πιπίλα.. τα κοιτάζω και κλαίω.. και βγήκα και εγώ την πρώτη βόλτα να χαζέψω φορμακια κτλ.. κρατήθηκα όμως και δεν πήρα ακόμα κάτι.. 

Κορίτσι μου είδα ότι όλα καλά με τον άντρα σου..να μην αγχώνεσαι🙏🙏

Τι ωραία με τη β’ επιπέδου!! Με το καλό ο παίδαρος!!💙💙 Δεν ξέρατε φύλο μέχρι τώρα;;

Κι εγώ έχω στεναχωρεθεί πολύ με την Kleo..τ σκεφτόμουν πάλι σήμερα…κ με αγχώνει κ όλας λίγο να σ πω…εκεί που πάνε όλα καλά κ έχουν περάσει τόσοι μήνες, κ οι πιο επικίνδυνοι μήνες κι όλας, να γίνεται ξαφνικά αυτό….😞😞😞

Καλά αποτελέσματα κ στην nipt..όλα καλά θα είναι..!🙏

Πότε σκέφτεσαι να κάνεις τα πρώτα ψώνια; Εγώ όπως είδες όλο κ κάτι έχω πάρει από ρουχαλάκια δεν άντεξα..💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ένα δυο - ένα δυο ,τεστττττ ,τεστττττ Ωραία ακούγομαι! Έλεγα μπας και μετά από τοοοσο καιρό δεν λειτουργούσε το πληκτρολόγιο μου! Χαχαχα Κοριτσαρες μου υπέροχες μου λείψατε πολύ αν και σαν φαντασματάκι έβλεπα που και που τις συζητήσεις σας. Εδώ και 3 βδομάδες έχω πάρει την άδεια που δικαιούμαι για τον μικρό μου και είχα ανάγκη να ξεκουραστώ από όλα. Δεν έχω κανένα νέο να σας μεταφέρω. Όλα παραμένουν τα ίδια με εμένα. Διαβάζω για τα σεμινάρια μου και τώρα πια χωρίς να χρειάζεται να δουλεύω έχω ένα ωραίο πρόγραμμα. Φυσικά τρέχω τώρα δε δραστηριότητες και παιδικές χαρές όλη μέρα και σπίτι δεν κάθομαι πάρα μόνο για διάβασμα και το βράδυ αλλά τα κάνω με την καρδιά μου!  Αφού λοιπόν ξεκουράζομαι είπαμε με τον άντρα μου να κάνουμε μια τελευταία προσπάθεια σπερματεγχυσης αφού δεν θα έχω πια την επιβάρυνση της δουλειάς και του φορτωματος μετά. Έχω ξεκινήσει ήδη την διέγερση με κλομιφαινη και από Δευτέρα θα πάω με με δει ώστε να οριοθετήσουμε πότε θα κάνουμε σπερματεγχυση. Αν έρθει καλώς να έρθει. Αν δεν έρθει δεν έχω σκοπό να τα βάψω μαύρα! Ότι είναι να γίνει ,να γίνει μόνο για καλό σκοπό ❤️.  Μακρυγορησα πάλι καλέ και νιώθω πως είπα απλα ένα "hi" !!!  Καλώς σας βρήκα λοιπόν και πάλι αγαπημένες φιλενάδες. Στέλνω φιλάκια καρδούλες τσουτσουμπρουτσου και πολλές πολλές αγκαλιές ❣️  
    • Εχω φίλη που πήρε 30 κιλα και στις δυο εγκυμοσύνες της  εκείνη λέει έτρωγε κανονικά αλλά έβαζε πολύ εύκολα κιλά 🤷‍♀️
    • Μωρέ άμα μείνουμε στα 12-14 κιλά καλά είναι... Γιατί ακούω κάτι 25-30 κι έχει φοβηθεί το μάτι μου!!!
    • Κι εγώ κορίτσι μου Τ4 των 112 και των 125... Όταν μου ξέφυγε τα έβαλα τα 4 για πλάκα.
    • Ααα οκ εμένα πιο πολύ για την υπολειπόμενη ανάπτυξη μ την έδωσε  κ το ποσοστό προεκλαμψιας  μειώθηκε στην β επιπέδου… αλλά την συνέχισα μέχρι 36 εβ γιατί κ το μωρό μ δεν έβαζε πολύ βάρος γενικά 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...