Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εμβόλιο COVID-19


Joulia1

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα. Πόσες από εσάς έχετε κάνει το εμβόλιο ενώ προσπαθείτε για μωρακι?? Και αν είδατε κάποια διαφορά με την περίοδο σας. Σήμερα έβαλα και την δεύτερη δόση του εμβολίου Moderna.Επίσης άκουσα πως μετά από 3 μηνες από την δεύτερη δόση του εμβολίου, πρεπει να ξεκινήσω προσπάθειες ισχύει?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και εγω το ίδιο άγχος είχα έκανα τη 2η δόση 19/7 και αδιαθετησα κανονικά μετά από μια εβδομάδα. Μου είπε να αφήσω 2 κύκλους επειδή κανω και κάποιες άλλες εξετάσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα εμενα μου ειχε πει ο γιατρος να περιμενω ενα μηνα μετα τη δευτερη δοση και επειδη εχω ηδη διαταραχες περιοδου και διαφορα αλλα θεματ ακαι βιαζομαι πολυ να μεινω εγκυος δνε το εκανα. Δεν ξερω αν εχω κανει το σωστο ομως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Joulia1 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Πόσες από εσάς έχετε κάνει το εμβόλιο ενώ προσπαθείτε για μωρακι?? Και αν είδατε κάποια διαφορά με την περίοδο σας. Σήμερα έβαλα και την δεύτερη δόση του εμβολίου Moderna.Επίσης άκουσα πως μετά από 3 μηνες από την δεύτερη δόση του εμβολίου, πρεπει να ξεκινήσω προσπάθειες ισχύει?? 

Καλησπερα κοριτσια!!

Κι εγω ειχα προβληματιστει πολυ μ το εμβολιο. Κι ο αντρας μου το ιδιο.. τλκ το καναμε κι οι 2 κ ξεμπερδεψαμε αρχες Ιουλιου. Το pfizer καναμε κ με τον κυκλο μου δν ειχα θεμα.. ρολοι.. (δυστυχως)

Ο γιατρος δεν μου ειπε να σταματησουμε τις προσπαθεις με τα mRna εμβολια.. δεν εχουμε θεμα ειπε.. 

Ευχομαι οτι καλυτερο @Joulia1 και συντομα με ευχαριστα νεα κ θετικη χοριακη!!!! 🙏♥️💋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις έχουμε δεύτερη δόση την αλλη εβδομάδα , μια εβδομάδα πριν την περίοδο... ο γιατρός μου είπε αποχή ανάμεσα στις δόσεις κι αν υπάρχουν παρενέργειες (μάλλον για τον υψηλό πυρετο) δεν τον ρώτησα κι εγώ η χαζή τι μπορεί να εννοούσε....από την δεύτερη δόση θα περάσουν 20 μέρες περίπου απ' την ωορρηξία , οπότε θα συνεχίσω προσπάθειες στον κύκλο που έρχεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ @Antonia2και για τις απαντήσεις σας κοριτσια. Εμένα ήταν λίγο περίεργα ο κύκλος αυτόν τον μήνα,  περίμενα γύρω στγς 28,και από της 25 ξεκίνησε καφέ καφέ καφέ, και πολυ πονος, εντωμεταξύ ήμουν και διακοπές θάλασσα πισίνα, νεροτσουλιθρες χαμός, λεω λες να κρυωσα η τραυματιστικα. Έκανα τεστ μου βγήκε πάρα πολύ αχνό, και συνεχίστηκε και πονος και το καφέ, κάνω χοριακη 3μερα καθυστερήσεις και μου βγαίνει 2.91. Ο Γυναικολογος μου λεει δεν είσαι εγκυος, θα σου ερθει και οντως ήρθε την επόμενη. Είχα για 2 μερες κανονικά την τριτη άρχησε να τελειωνει. Τώρα είμαι 4 μέρα με καφέ και συνεχίζεται ο πόνος. Χτες έκανα και την Δεύτερη δόση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...