Μετάβαση σε περιεχόμενο

tricks κατά την διάρκεια της προσπάθειας!


Georgia1988

Recommended Posts

στις πριν 13 ώρες, ο/η Georgia1988 είπε:

Τα ίδια και εγώ! Και η αλήθεια δεν μου είναι και πολύ ευχάριστο....

Το ξέρω..... Δεν λένε μπρος στα κάλλη τι είναι ο πόνος??? Μρος στα σποράκια μας τι είναι όλα τα υπόλοιπα!!!! 😄😄😄

Καλή επιτυχία σε όλες κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 123
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κάτι άλλο που έχω διαβάσει πολλές φορές είναι πως το σάλιο επηρεάζει το σπέρμα (κυρίως όταν είναι κάπως αδύναμο) οπότε καλό είναι να το αποφεύγετε όσο προσπαθείτε. Επίσης τα περισσότερα κοινά λιπαντικά επηρεάζουν την κινητικότητα, υπάρχουν όμως στην αγορά αρκετά που είναι ενδεδειγμένα για την σύλληψη.

Και κάτι ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΌ να παίρνετε όλες φολικό οξύ.  Όσες έχετε ενημερώσει τον γιατρό σας για την προσπάθεια σας λογικά θα σας το έχει πει!

Αν σκεφτώ κάτι άλλο θα σας πω!!! 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις απαντήσεις σας!Η αλήθεια είναι ότι πήρα θάρρος και κουράγιο από όσα διάβασα από εσάς γιατί όποιος είναι έξω από τον χορό δεν μπορεί να μας καταλάβει!

Antonia2 εύχομαι όλα να πάνε καλά και να μην έρθει κανένα ροζακι!!!Θα περιμένουμε νέα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

αντε να δουμε αυτο το μηνα! να ρωτήσω κάτι λίγο άσχετο; έχειςκάνει το εμβόλιο; εγώ επειδη εχω ηδη διαταραχες περιοδου λόγω προσπάθειας εγκυμοσύνης μη μου κανει διαταραχες περιοδου κλπ και δεν το έχω κάνει, ακόμη το σκέφτομαι!

Να σου πω την αληθεια ειχα κι εγω πολλες αμφιβολιες αν πρεπει να το κανω κ ρωτησα 2 γυναικολογους. Μου ειπαν με τα mRna δεν εχεις θεμα κ συνεχιζεις κανονικα τις προσπαθειες. Αν κανω το Αστρα να αφησω να περασουν 1-2 μηνες απ τη 2η δοση κ μετα να ξαναξεκινησουμε προσπαθειες.

Τελικα εκανα το pfizer κ τις 2 δοσεις κ ξεμπερδεψα αρχες Ιουλιου. Τον κυκλο μου δεν τον επηρεασε αν κ πολλες κοπελες τις επηρεαζει.. Ο θεος βοηθος!! 🙏

Παντως ειχαμε προβληματιστει πολυ μ τον αντρα μου γ τον αν πρεπει να το κανουμε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Να σου πω την αληθεια ειχα κι εγω πολλες αμφιβολιες αν πρεπει να το κανω κ ρωτησα 2 γυναικολογους. Μου ειπαν με τα mRna δεν εχεις θεμα κ συνεχιζεις κανονικα τις προσπαθειες. Αν κανω το Αστρα να αφησω να περασουν 1-2 μηνες απ τη 2η δοση κ μετα να ξαναξεκινησουμε προσπαθειες.

Τελικα εκανα το pfizer κ τις 2 δοσεις κ ξεμπερδεψα αρχες Ιουλιου. Τον κυκλο μου δεν τον επηρεασε αν κ πολλες κοπελες τις επηρεαζει.. Ο θεος βοηθος!! 🙏

Παντως ειχαμε προβληματιστει πολυ μ τον αντρα μου γ τον αν πρεπει να το κανουμε... 

Τις προσπάθειες τις συνέχισες κανονικά ή περίμενες πρώτα μετά τη δεύτερη δόση; κι εγω δεν ξερω ι να κανωγιατι πρεπει να βιαστω πολύ με εγκυμοσυνη για διαφορους λογους και ανησυχω αρκετα.. θα δειξει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Τις προσπάθειες τις συνέχισες κανονικά ή περίμενες πρώτα μετά τη δεύτερη δόση; κι εγω δεν ξερω ι να κανωγιατι πρεπει να βιαστω πολύ με εγκυμοσυνη για διαφορους λογους και ανησυχω αρκετα.. θα δειξει

Τις συνεχισα κανονικα.. ξερω κ κοπελα π αναμεσα στις δοσεις εμεινε εγκυος κ της ειπε ο γιατρος οτι τη δευτερη θα την κανει οταν γεννησει.. δεν εχει κανενα θεμα μεχρι στιγμης μ την κυηση. ο γιατρος σου τι σου λεει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/8/2021 at 11:26 ΠΜ, ο/η Antonia2 είπε:

Γεωργία μου καλημέρα!!! 

Είμαι ακριβώς στην ίδια φάση με εσένα!! πιο ακριβώς δε γίνεται.. από τέλη Ιανουαρίου ξεκινήσαμε προσπάθειες με τον άντρα μου και δεδομένου ότι οι περισσότεροι φίλοι μας έκαναν άμεσα παιδάκι (σε μικρό χρονικό διάστημα προσπαθειών) νόμιζα θα είναι 'piece of cake'. κι όμως δεν είναι... και η μια απογοήτευση έφερε την άλλη. κι άιντε κάτσε με τα πόδια προς τα πάνω κανα τεταρτο μπας και μας κάτσει αυτή τη φορά.. και πάλι περίοδος τον επόμενο μήνα.. και ο άντρας μου αγχώνεται όσο περνάει ο καιρός και στεναχωριέται.. (μεταξύ μας φοβάται και το ενδεχόμενο των εξετάσεων και όσο δε βλέπει αποτέλεσμα, ξέρει ότι δεν θα αποφύγει τις εξετάσεις). βέβαια είναι πάρα πολύ υποστηρικτικός για να λέω την αλήθεια αλλά βλέπω την απογοήτευση του όταν του λέω ότι ήρθε η περίοδος.

Αυτό το μήνα αποφάσισα να το πάρω πιο δυναμικά και στοχευμένα και να δοκιμάσω τα τεστ ωορρηξίας. έλεγα θα με αγχώσουν αλλά με γέμισαν με διάθεση και αισιοδοξία. πήρα τις ταινίες γτ διάβασα πολύ καλά σχόλια και όντως δεν είχα κανένα θέμα. ελπίζω να φέρουν αποτέλεσμα και την άλλη βδομάδα να έχω καθυστέρηση.. αλλιώς θα συνεχίσω με αυτά μέχρι οκτώβρη και όταν θα πάω στο γυναικολόγο για τεστ παπ κλπ θα του πω να ψαχτούμε.

Το μόνο που με προβλημάτισε είναι ότι μετά τις επαφές των γόνιμων ημερών (2-3 ημέρες μετά) είχα λίιιιγο ροζ αίμα όταν σκουπίστηκα και την επόμενη μέρα είχαμε λίγο αίμα μετά το σεξ.

Θα δείξει.. Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο και να μας κρατάς ενήμερες με τα νέα σου!

Έχουμε η μία την άλλη εδώ να αλληλοστηριζόμαστε!! Μεγάλη χαρά παίρνω με αυτή την ομάδα!! ❤️

Περιμένω νέα σου. Εγώ ξεκίνησα την θερμομέτρηση και μάλλον έχω κάποιο πρόβλημα στην δεύτερη φάση του κύκλου. Τώρα θα ξεκινήσβ και βιταμίνες. όπως κατάλαβες τίποτα και αυτόν τον μήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/8/2021 at 10:57 ΜΜ, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλως ήρθες κι εγώ πολύ καινούρια είμαι εδώ, έχω κάνει μόνο μερικές αναρτήσεις, μακαρι να ειναι τυχερος Αυγουστος και για σενα και για πολες όσες ανυπομονουμε!🙏🙏

 

στις On 14/8/2021 at 10:37 ΠΜ, ο/η Antonia2 είπε:

Ααα εσυ @Georgia1988εισαι πολυ μπροστα!!! 😉🤩 Τι εφαρμογη ειναι αυτη;; Θα ψαξω να τη βρω για τον επομενο μηνα!! Βγαζεις φωτο το τεστ ωορρηξιας εννοεις; Την ταινια ετσι;;

Αχ κοριτσια νου εχω μεγαλο αγχος.. την πεμπτη περιμενω αλλα εμενα ξεκινανε τα κοκκινα σημασια απ κυριακη.. (πολυ κουλο αλλα ετσι γινεται σε καθε περιοδο. Ο γυναικολογος μου ειπε να μην ανησυχω). Οποτε κρισιμη η αυριανη μερα.. αν δω ροζ την κατσαμε τη βαρκα

Ναι το βγάζεις φώτο! Και εγώ περιμενω την Κυριακή ρε συ!!! Αλλά είμαι σίγουρη ότι θα αδιαθετήσω.Έκανα και ένα τεστ μήπως και έβγαινε καμιά γραμμούλα έστω και ας χρειαζόταν μικροσκόπιο για να την δούμε μπα τίποτα. Πάμε στον επόμενο μήνα. Τώρα θα πάω να πάρω σούπερ ντούπερ βιταμίνες διάβασα ότι ω3 φολικό οξύ , Βιταμίνη Β4 και βιταμίνη c είναι απαραίτητες για να βοηθήσεις τις ορμόνες σου. Πάω τώρα να σκάσω ένα 30 ρι στο φαρμακείο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Georgia1988 είπε:

 

Ναι το βγάζεις φώτο! Και εγώ περιμενω την Κυριακή ρε συ!!! Αλλά είμαι σίγουρη ότι θα αδιαθετήσω.Έκανα και ένα τεστ μήπως και έβγαινε καμιά γραμμούλα έστω και ας χρειαζόταν μικροσκόπιο για να την δούμε μπα τίποτα. Πάμε στον επόμενο μήνα. Τώρα θα πάω να πάρω σούπερ ντούπερ βιταμίνες διάβασα ότι ω3 φολικό οξύ , Βιταμίνη Β4 και βιταμίνη c είναι απαραίτητες για να βοηθήσεις τις ορμόνες σου. Πάω τώρα να σκάσω ένα 30 ρι στο φαρμακείο.....

Κατσε μην απογοητευεσαι.. ειναι νωρις για τεστ μαναρι μου. Μην χαλας λεφτα τζαμπα.. εμενα δυστυχως μου ηρθε η καταραμενη φυσιολογικα.. οποτε σιγουρα παω γ τον επομενο μηνα.. εσυ εχεις ακομα μερουλες!!! Μπορει να χεις καθυστερηση 😉💝 

Φολικο παιρνω εδω κι ενα χρονο. Μου εγραψε ο ενδοκρινολογος τα felicin κ παιρνω ενα τη βδομαδα.. Βιταμινη c παιρνω γτ στιβω καθε μερα φυσικο χυμο.

Ελπιζω να εχεις καθυστερηση κ να ακουσω ευχαριστα!!! 🙏💌

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κατσε μην απογοητευεσαι.. ειναι νωρις για τεστ μαναρι μου. Μην χαλας λεφτα τζαμπα.. εμενα δυστυχως μου ηρθε η καταραμενη φυσιολογικα.. οποτε σιγουρα παω γ τον επομενο μηνα.. εσυ εχεις ακομα μερουλες!!! Μπορει να χεις καθυστερηση 😉💝 

Φολικο παιρνω εδω κι ενα χρονο. Μου εγραψε ο ενδοκρινολογος τα felicin κ παιρνω ενα τη βδομαδα.. Βιταμινη c παιρνω γτ στιβω καθε μερα φυσικο χυμο.

Ελπιζω να εχεις καθυστερηση κ να ακουσω ευχαριστα!!! 🙏💌

έχω πάρει από το hometest πολύ φθηνά και κάνω ένα κάθε μέρα επίτηδες για να μην παίρνουν τα μυαλά μου αέρα !!!! Ετοιμάσου για τον άλλον μήνα κοπελάρα μου. Μάζεψε δυνάμεις. Εγώ πήρα κάτι ηλίθιες βιταμίνες και καλά βοηθάνε στη καλύτερη ωορρηξία. Τζάμπα λεφτά αλλά πιο πολύ για ψυχολογικούς λόγους. Είμαι σίγουρη ότι θα αδιαθετήσω αλλά δεν με πειράζει αυτό πιο πολύ με πείραζε όταν ήμουν κατά φαντασία έγκυος... Πάμε για τον επόμενο μήνα κλάιν μάιν που θα πάει θα έρθει... αυτές που τα καταφέρνουν καλύτερες από εμάς δεν είναι είναι θέμα τύχης. Που θα πάει θα γυρίσει ο τροχός ... θα γ.....σει και φτωχος.... χαχαχχαχα! Λέμε και καμιά μαλακία να περνάει η ώρα. Φιλάκια πολλά! Περιμένω νέα σου και να ξέρεις ότι σε έχω στο μυαλό μου για τον επόμενο μήνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σύντομα καλά νέα εύχομαι @Georgia1988 @Antonia2 κι εγώ στην ίδια φάση είμαι αλλά δεν νομίζω να τα  κατάφερα αυτό το μήνα! Αμήν και πότε να μετακινηθούμε στα άλλα γρουπάκια που συζητάνε για εγκυμοσύνες😀😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Georgia1988 είπε:

έχω πάρει από το hometest πολύ φθηνά και κάνω ένα κάθε μέρα επίτηδες για να μην παίρνουν τα μυαλά μου αέρα !!!! Ετοιμάσου για τον άλλον μήνα κοπελάρα μου. Μάζεψε δυνάμεις. Εγώ πήρα κάτι ηλίθιες βιταμίνες και καλά βοηθάνε στη καλύτερη ωορρηξία. Τζάμπα λεφτά αλλά πιο πολύ για ψυχολογικούς λόγους. Είμαι σίγουρη ότι θα αδιαθετήσω αλλά δεν με πειράζει αυτό πιο πολύ με πείραζε όταν ήμουν κατά φαντασία έγκυος... Πάμε για τον επόμενο μήνα κλάιν μάιν που θα πάει θα έρθει... αυτές που τα καταφέρνουν καλύτερες από εμάς δεν είναι είναι θέμα τύχης. Που θα πάει θα γυρίσει ο τροχός ... θα γ.....σει και φτωχος.... χαχαχχαχα! Λέμε και καμιά μαλακία να περνάει η ώρα. Φιλάκια πολλά! Περιμένω νέα σου και να ξέρεις ότι σε έχω στο μυαλό μου για τον επόμενο μήνα!

Εννοειται θα τα λεμε!! Κι εγω τα ιδια τεστ πηρα αλλα ωορρηξιας. Για εγκυμοσυνη δεν πηρα η χαζη.. μετα ειδα οτι ειχε ωραιες προσφορες κ με τα δυο ειδη. Ας ερθει η εγκυμοσυνη κ θα μιλησουν η καθυστερηση κι η χοριακη!!! 😜 Παντως επεσα πολυ ψυχολογικα αυτη τη φορα. Δε σταματουσε το κλαμα ρε γμτ.. φφφουντωσα... Μαλλον γτ το πιστεψα πολυ και απογοητευτηκα. Τεσπα, παμε δυναμικα σε 10 μερουλες γ το σεξ το καλο!!! 🔥🎉🤩

Υ.Γ. Περιμενω νεα την κυριακη!! 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Σύντομα καλά νέα εύχομαι @Georgia1988 @Antonia2 κι εγώ στην ίδια φάση είμαι αλλά δεν νομίζω να τα  κατάφερα αυτό το μήνα! Αμήν και πότε να μετακινηθούμε στα άλλα γρουπάκια που συζητάνε για εγκυμοσύνες😀😃

Ευχαριστω κοριτσι μου!!! Ευχομαι κ σ εσενα οτι καλυτερο!! Με το καλο μια θετικη χοριακη κ να γεμισει η κοιλιτσα!! 🙏❣️

Ποτε περιμενεις περιοδο;; Να μας στειλεις τα νεα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχαριστω κοριτσι μου!!! Ευχομαι κ σ εσενα οτι καλυτερο!! Με το καλο μια θετικη χοριακη κ να γεμισει η κοιλιτσα!! 🙏❣️

Ποτε περιμενεις περιοδο;; Να μας στειλεις τα νεα σου!!

Αύριο ή μεθαύριο. Δεν έχω και πολύ σταθερό κύκλο . 28- 29 μέρες. Αλλα παίρνω και θερμοκρασία για να βλέπω αν το δεύτερο μισό του κύκλου μου είναι εντάξει και έχει κατέβει η θερμοκρασία επομένως αυριο ή μεθαύριο αδιαθετώ. Να σου πω και αυτό με το θερμόμετρο καλό κολπάκι είναι σε προετοιμάζει να υποδεχθείς την περίοδο σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχαριστω κοριτσι μου!!! Ευχομαι κ σ εσενα οτι καλυτερο!! Με το καλο μια θετικη χοριακη κ να γεμισει η κοιλιτσα!! 🙏❣️

Ποτε περιμενεις περιοδο;; Να μας στειλεις τα νεα σου!!

Μακάρι🙏 Σου εύχομαι πραγματικά κι εσένα σύντομα θετικό τεστάκι:) Αργώ ακόμα εγώ για περίοδο και για να είμαι ειλικρινής θεωρώ πολύ λιγες πιθανοτητες γιατι δυστυχως ειχα μονο μια επαφη αυτο το μηνα (πφφφφ.....)και αυτη ισως και μετα απο ωορηξια, έχω άστατη περίιδο κια μου ξέφυγε! Εννοειται θα σας πω αν και μάλλον εχω δρομο μπροστα μου και ψαξιμο με γιατρους γονιμοτητας απο Σεπτεμβρη κλπ. Εκτος φυσικα αν γινει το θαυμα!! Ποσο χρονων εισαι? Αν θες να πεις, αν οχι δεν πειραζει! Εγω 36 και παω για το πρωτο:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Μακάρι🙏 Σου εύχομαι πραγματικά κι εσένα σύντομα θετικό τεστάκι:) Αργώ ακόμα εγώ για περίοδο και για να είμαι ειλικρινής θεωρώ πολύ λιγες πιθανοτητες γιατι δυστυχως ειχα μονο μια επαφη αυτο το μηνα (πφφφφ.....)και αυτη ισως και μετα απο ωορηξια, έχω άστατη περίιδο κια μου ξέφυγε! Εννοειται θα σας πω αν και μάλλον εχω δρομο μπροστα μου και ψαξιμο με γιατρους γονιμοτητας απο Σεπτεμβρη κλπ. Εκτος φυσικα αν γινει το θαυμα!! Ποσο χρονων εισαι? Αν θες να πεις, αν οχι δεν πειραζει! Εγω 36 και παω για το πρωτο:)

Ειμαι 32.. προσπαθεις καιρο;; Δε θελω να σε στεναχωρησω ουτε να σε φερω σε δυσκολη θεση αλλα 1 επαφη δε βοηθαει πολυ.. εννοειται πως με 1 επαφη το θαυμα γινεται αλλα οι πιθανοτητες πεφτουν... Παρε τεστ ωορρηξιας κ ξεζουμισε τον!!! Καντον να πει το Δεσποτη Παναγιωτη 🤭🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια, στην ίδια φάση και εγώ, περσυ το καλοκαίρι νομίζαμε ότι στον πρώτο μήνα θα είχαμε επιτυχία, όπως τόσο εύκολα νομίζεις στην αρχή.  Με ευκαιρία την επίσκεψη γιατεστ ΠΑΠ τον Δεκέμβρη, διαπιστώσαμε με τον γιατρό μου ότι δεν έχω σταθερή ωορρηξια λόγω πολυκυστικων οπότε μέχρι τότε κάναμε αλλά Ντι άλλων 😅 μετά από τεστ ωορρηξιας, ορμόνες κτλ κτλ ακόμα δεν έχουμε αποτέλεσμα. Τουλάχιστον χαίρομαι που πήγα σχετικά σύντομα στον γιατρό μου και έμαθα έναν λόγο δυσκολίας. Τώρα έχουμε συνέχεια από τον άλλο μήνα με εξετάσεις και πιθανές λύσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ANGEL38 είπε:

Γειά σας κορίτσια, στην ίδια φάση και εγώ, περσυ το καλοκαίρι νομίζαμε ότι στον πρώτο μήνα θα είχαμε επιτυχία, όπως τόσο εύκολα νομίζεις στην αρχή.  Με ευκαιρία την επίσκεψη γιατεστ ΠΑΠ τον Δεκέμβρη, διαπιστώσαμε με τον γιατρό μου ότι δεν έχω σταθερή ωορρηξια λόγω πολυκυστικων οπότε μέχρι τότε κάναμε αλλά Ντι άλλων 😅 μετά από τεστ ωορρηξιας, ορμόνες κτλ κτλ ακόμα δεν έχουμε αποτέλεσμα. Τουλάχιστον χαίρομαι που πήγα σχετικά σύντομα στον γιατρό μου και έμαθα έναν λόγο δυσκολίας. Τώρα έχουμε συνέχεια από τον άλλο μήνα με εξετάσεις και πιθανές λύσεις.

Μην απογοητευεσαι κ βαλτε τα δυνατα σας!!! Αφου ξερετε τι φταιει, κανε συχνα τεστ ωορρηξιας κ επιδιωξτε επαφες εκεινες τις ημερες!! Επισης, ισως βοηθησει να πας στο γιατρο σου για να δει με υπερηχο την ωορρηξια σου κ να σου πει πιο συγκεκριμενα..

Ευχομαι πολυ συντομα θετικη χοριακη κ να μοιραστεις μαζι μας τα νεα σου!!! 🙏♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ANGEL38 είπε:

Γειά σας κορίτσια, στην ίδια φάση και εγώ, περσυ το καλοκαίρι νομίζαμε ότι στον πρώτο μήνα θα είχαμε επιτυχία, όπως τόσο εύκολα νομίζεις στην αρχή.  Με ευκαιρία την επίσκεψη γιατεστ ΠΑΠ τον Δεκέμβρη, διαπιστώσαμε με τον γιατρό μου ότι δεν έχω σταθερή ωορρηξια λόγω πολυκυστικων οπότε μέχρι τότε κάναμε αλλά Ντι άλλων 😅 μετά από τεστ ωορρηξιας, ορμόνες κτλ κτλ ακόμα δεν έχουμε αποτέλεσμα. Τουλάχιστον χαίρομαι που πήγα σχετικά σύντομα στον γιατρό μου και έμαθα έναν λόγο δυσκολίας. Τώρα έχουμε συνέχεια από τον άλλο μήνα με εξετάσεις και πιθανές λύσεις.

Είμαστε εδώ ότι χρειαστείς !!! Να μοιραστείς σκέψεις, προβληματισμούς και χαρές επίσης!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/8/2021 at 11:07 ΜΜ, ο/η Georgia1988 είπε:

Αύριο ή μεθαύριο. Δεν έχω και πολύ σταθερό κύκλο . 28- 29 μέρες. Αλλα παίρνω και θερμοκρασία για να βλέπω αν το δεύτερο μισό του κύκλου μου είναι εντάξει και έχει κατέβει η θερμοκρασία επομένως αυριο ή μεθαύριο αδιαθετώ. Να σου πω και αυτό με το θερμόμετρο καλό κολπάκι είναι σε προετοιμάζει να υποδεχθείς την περίοδο σου....

αδιαθέτησα τουλάχιστον δεν πονάω ... Ρε παιδιά έχω χρόνια να μη πονάω όταν αδιαθετώ. Σηκώθηκα χαρούμενη λέω τουλάχιστον θα έχω καμιά μέρα καθυστέρηση να χαρώ λίγο...αλλά πήγα και ανακάλυψα αδιαθέτησα. Δεν βαριέσαι τον άλλον μήνα και αν προλάβω. Είμαι αναπληρώτρια δασκάλα και θα κάνω να ξαναδώ τον άντρα μου Χριστούγεννα. Τουλάχιστον τον έπεισα να κάνει εξετάσεις...αν έχει κάτι θα έχει χρονο να το θεραπεύσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια εγώ το αγόρασα πιο φθηνά βέβαια 20 ευρώ  . Θα το δοκιμάσω και αυτό !!!! Δεν θα αφήσω τίποτα αδοκίμαστο μιλάμε! Μόλις το χρησιμοποιήσω θα σας πω αν είναι πρακτικό. Η αλήθεια είναι ότι βαρέθηκα να λερώνομαι (δεν μου είναι και ευχάριστη αυτή η διαδικασία) έχω πρόβλημα και με ουρολοιμώξεις και πρέπει να σηκώνομαι και να κατουράω. Εν το μεταξύ του συζύγου το σπέρμα είναι αρκετά υδαρές (και πιστεύω ότι υπάρχει θεματάκι) . Αλλά δεν βαριέσαι το πήρα και αυτό δυο ποτάκια έξω . Να σας πω και κάτι άλλο μου έφτιαξε και την διάθεση πάλι. Γιατί ήμουν έτοιμη να με πάρει από κάτω πάλι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γειά σας!Να μαι κ εγω που θα ξεκινήσω προσπάθειες με τον άντρα μου μόλις καθαρίσω από την περίοδο για τρίτο παιδάκι!!Αν ερθει ακομη ένα παιδάκι στη ζωή μας καλώς να ερθει😊Επειδή διαβάζω που λέτε για κολπάκια για τη σύλληψη,το κόλπο κορίτσια μου είναι να απολαμβάνετε τον έρωτα,να έχετε διάσπαρτες επαφές μέσα σε όλο τον μήνα,όχι μόνο να ψάχνετε γόνιμες κάτι το οποίο το βρίσκω πολύ αγχωτικό..Πολλές επαφές λοιπόν μοιρασμένες μέσα στον μήνα και να μένετε αν μπορείτε ξαπλωμένες μετά την επαφή.Καλη επιτυχία σε όλες 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η alexiamamaof2 είπε:

Κορίτσια γειά σας!Να μαι κ εγω που θα ξεκινήσω προσπάθειες με τον άντρα μου μόλις καθαρίσω από την περίοδο για τρίτο παιδάκι!!Αν ερθει ακομη ένα παιδάκι στη ζωή μας καλώς να ερθει😊Επειδή διαβάζω που λέτε για κολπάκια για τη σύλληψη,το κόλπο κορίτσια μου είναι να απολαμβάνετε τον έρωτα,να έχετε διάσπαρτες επαφές μέσα σε όλο τον μήνα,όχι μόνο να ψάχνετε γόνιμες κάτι το οποίο το βρίσκω πολύ αγχωτικό..Πολλές επαφές λοιπόν μοιρασμένες μέσα στον μήνα και να μένετε αν μπορείτε ξαπλωμένες μετά την επαφή.Καλη επιτυχία σε όλες 😊

Λυπάμαι αλλα με το μήνυμα σου μας προσβάλεις. Σε αυτή τη συζήτηση δεν επιδεχόμαστε κριτική. Καταρχάς είσαι σε λάθος συζήτηση. Εδώ μιλάμε με κορίτσια άνω των τριαντα που έχουν κάνει αρκετές προσπάθειες και δεν έχουν καταφέρει να κάνουν παιδάκι ή λόγω καταστάσεων δεν μπορούμε να έχουμε τακτικές επαφές. Επίσης τα κολπάκια που λέμε έχουν απώτερο στόχο να μην απογοητευόμαστε και να ξεκινάμε απο την αρχή με την ίδια διάθεση και ενθουσιασμό όπως την πρώτη φορά που πήραμε την απόφαση να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες . Καμία εδώ μέσα δεν πιστεύει κάτι με τα κολπάκια.  Εσύ τι πιστεύεις ότι δεν απολαμβάνουμε τον έρωτα όταν το κάνουμε, γι αυτό δεν πιάνουμε παιδί ή δεν κάνουμε τακτικά σεξ; Εμένα προσωπικά με προσβάλες με το μήνυμα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα ήθελα να παρακαλέσω θερμά να μην γίνεται καμιά κριτική σε κανέναν παρακαλώ . Σκοπός της συζήτησης είναι να κατανοούμε η μία την άλλη και να νιώθουμε καλύτερα και αυτό μπορεί να επιτευχθεί μόνο με σεβασμό .  Σε περίπτωση που χω υποψία ότι κάποιος μπορεί να στεναχωρηθεί κάποια συζήτηση θα την διαγράφω... Λυπάμαι αλλά όπως είπα στόχος είναι η ψυχολογική στήριξη που μπορούμε να έχουμε ανάμεσα μας λόγω της βίωσης κοινών καταστάσεων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...