Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

@Princess28 καλησπέρα κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε θα δεις! ❤️
εκτος του ότι τα παιδιά το περνάνε πιο ελαφριά έως κ ασυμπτωματικα  δν σημαίνει ότι όλοι το περνάνε βαριά 

εφόσον έχεις εμβολιαστεί κιόλας 

λογικο να αγχώνεσαι με αυτά που ακούμε βλέπουμε η έχουμε ως βιώματα! 
 

εγω θα σου δώσω την θετική εικόνα 

η κόρη μου κόλλησε κ 1.5 ετών κ τώρα 2 κ δν εμφάνισε το παραμικρό συμπτωμα 

επισης κ εγω έγκυος τ πέρασα δεύτερη φορά μόνο με μια φορά πονοκέφαλο πιο ελαφριά από την πρώτη μου φορά που κ αυτήν ήταν ελαφριά κ δν ήμουν έγκυος! 

μην πανικοβάλλεσαι πάντως ψυχραιμία!!!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 22 ώρες, ο/η Louna είπε:

Ευχομαι να πανε ολα καλα κοριτσι μου❤️ Τι να πω με αυτη τη κατασταση που ζούμε δε ξερω… Το εμβολιο δε το εχω κανει. (Δε την ανοιγω αυτη τη συζητηση γιατι ο καθενας θα λεει τα δικα του… και ποσο μαλλον διαδικτιακα να μη βγει συνεννόηση). 🤷‍♀️ Οπως και να χει ομως ολα θα σου πανε καλα και στα μωρα σου 🥰 Εκανα και τις εξετασεις μου μανούλες χτες🥰 Εκανα τη καμπύλη (3ωρη😫😅) τις αιματος και ουρα. Ολα πηγαν καλα δοξα τω Θεω❤️🌺 Σε 2 μερες παω στην 28 βδομαδα 🌸💕 και η μπεμπα στη κοιλιτσα ξεσαλώνει 🤣🥰 Να στε καλα και καλη δυναμη!!! Υ.γ @Xrisa95ποτε θα εχεις τελικές απαντησεις εσυ; Ποτε πας για καμπυλη κτλ; 

Παρασκευή θα με δει ο γιατρός να μετρήσουμε αμνιακό κ Σάββατο πρωί θα κάνω την καμπύλη λογικά αν με εξυπηρετήσει το μικροβιολογικό αλλιώς από Δευτέρα 

απλα πρέπει να βρω την κατάλληλη μέρα για να κρατήσει ο άντρας μου την κόρη μου γιατί η καμπύλη θέλει αρκετές ώρες κ δν έχω που να την αφήσω! Αλλιώς θα είχα κάνει ήδη 😅

 

αν δούμε παθολογική εικόνα του αμνιακου θα πάω από την εμβρυολογο κατευθείαν αλλά δν το σκέφτομαι προς το παρόν 

πιστεύω θα είμαστε καλά 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Louna είπε:

Ευχομαι να πανε ολα καλα κοριτσι μου❤️ Τι να πω με αυτη τη κατασταση που ζούμε δε ξερω… Το εμβολιο δε το εχω κανει. (Δε την ανοιγω αυτη τη συζητηση γιατι ο καθενας θα λεει τα δικα του… και ποσο μαλλον διαδικτιακα να μη βγει συνεννόηση). 🤷‍♀️ Οπως και να χει ομως ολα θα σου πανε καλα και στα μωρα σου 🥰 Εκανα και τις εξετασεις μου μανούλες χτες🥰 Εκανα τη καμπύλη (3ωρη😫😅) τις αιματος και ουρα. Ολα πηγαν καλα δοξα τω Θεω❤️🌺 Σε 2 μερες παω στην 28 βδομαδα 🌸💕 και η μπεμπα στη κοιλιτσα ξεσαλώνει 🤣🥰 Να στε καλα και καλη δυναμη!!! Υ.γ @Xrisa95ποτε θα εχεις τελικές απαντησεις εσυ; Ποτε πας για καμπυλη κτλ; 

28 ε;;; Από τις πρώτες λοιπόν Louna μου που θα κρατήσεις το παιδάκι σου ❤️❤️❤️
εφόσον ήταν όλα καλά κ με την καμπύλη αυτό ήταν πέρασαν οι ανησυχίες  έχεις μπροστά σου μόνο χαρές  κορίτσι μουυυυ💜💜💜💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Παρασκευή θα με δει ο γιατρός να μετρήσουμε αμνιακό κ Σάββατο πρωί θα κάνω την καμπύλη λογικά αν με εξυπηρετήσει το μικροβιολογικό αλλιώς από Δευτέρα 

απλα πρέπει να βρω την κατάλληλη μέρα για να κρατήσει ο άντρας μου την κόρη μου γιατί η καμπύλη θέλει αρκετές ώρες κ δν έχω που να την αφήσω! Αλλιώς θα είχα κάνει ήδη 😅

 

αν δούμε παθολογική εικόνα του αμνιακου θα πάω από την εμβρυολογο κατευθείαν αλλά δν το σκέφτομαι προς το παρόν 

πιστεύω θα είμαστε καλά 🥰🥰🥰

Καλα αποτελεσματα ευχομαι κοριτσάρα μου ❤️ Να μας γραψεις αν θα εχεις διαθεση 🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

28 ε;;; Από τις πρώτες λοιπόν Louna μου που θα κρατήσεις το παιδάκι σου ❤️❤️❤️
εφόσον ήταν όλα καλά κ με την καμπύλη αυτό ήταν πέρασαν οι ανησυχίες  έχεις μπροστά σου μόνο χαρές  κορίτσι μουυυυ💜💜💜💜

Αμην αμην! ΠΗΤ μου εχει δωσει 10/3 αλλα θα το δουμε στην 37 βδομαδα (μεσα Φεβρουαρίου) αν θα τα πουμε φυσιολογικά. Γερό να ναι και ας βγει οπως θελει! Δεν παύω να ανησυχώ ειναι στη φυση μου δυστυχώς.. Να μαστε καλα με ψυχικη υγεια και αγαπη Χρυσα 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrisa95 είπε:

@Princess28 καλησπέρα κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε θα δεις! ❤️
εκτος του ότι τα παιδιά το περνάνε πιο ελαφριά έως κ ασυμπτωματικα  δν σημαίνει ότι όλοι το περνάνε βαριά 

εφόσον έχεις εμβολιαστεί κιόλας 

λογικο να αγχώνεσαι με αυτά που ακούμε βλέπουμε η έχουμε ως βιώματα! 
 

εγω θα σου δώσω την θετική εικόνα 

η κόρη μου κόλλησε κ 1.5 ετών κ τώρα 2 κ δν εμφάνισε το παραμικρό συμπτωμα 

επισης κ εγω έγκυος τ πέρασα δεύτερη φορά μόνο με μια φορά πονοκέφαλο πιο ελαφριά από την πρώτη μου φορά που κ αυτήν ήταν ελαφριά κ δν ήμουν έγκυος! 

μην πανικοβάλλεσαι πάντως ψυχραιμία!!!!! ❤️

Καλησπέρα Χρυσούλα μου!!

Γενικά δεν πανικοβάλλομαι, είμαι ψύχραιμη σαν άνθρωπος…κ πόσο μάλλον τώρα να σ πω την αλήθεια, γιατί έχουν συμβεί αρκετά σοβαρά πράγματα αυτή την περίοδο, οπότε τον κορονοιό το έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου αυτή τη στιγμή, μην έχω κολλήσει εγώ ή το μωρό..φυσικά δε θέλω, αλλά ό,τι είναι να γίνει θα γίνει..δε μπορούσα να κάνω κι αλλιώς ούτως ή άλλως..

Η αλήθεια είναι ότι έχω πονοκέφαλο από χθες..έκανα ένα σελφ τεστ βγήκε αρνητικό..δε ξέρω αν ήταν νωρίς όμως..θα ξανακάνω σήμερα-αύριο..εκτός αν είναι από όλη αυτή τη φάση που περνάω ο πονοκέφαλος…

Παίζει να αναβάλουμε και το γάμο που θα κάναμε το καλοκαίρι λόγω αυτού που έχει συμβεί, και στεναχωριέμαι και γι’αυτό…τρίτη φορά που το αναβάλουμε…μία ο κορονοιός, μία που ξαναέμεινα έγκυος, μία τώρα…δε μας θέλει ο θρησκευτικός…😞

Εντωμεταξύ κάπου είχα διαβάσει νομίζω ότι τα μωρά που θηλάζουν παίρνουν κι αυτά αντισώματα από το εμβόλιο..ελπίζω να έχει πάρει ο μικρούλης μου και να μην κολλήσει…

Εύχομαι πάντως αν κολλήσουμε χτύπα ξύλο να το περάσουμε όπως εσείς..σε σκεφτόμουν που το περάσατε κ εσύ κ η μικρή κ το περάσατε έτσι ήπια, λέω μακάρι έστω να το περάσουμε κι εμείς έτσι αν είναι💞

Τι κάνεις εσύ;

Διάβασα ότι θα πάτε να μετρήσετε πάλι το αμνιακό κ να κάνεις την καμπύλη; Εύχομαι να είναι όλα καλά🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/12/2021 at 1:34 ΜΜ, ο/η Louna είπε:

Ευχομαι να πανε ολα καλα κοριτσι μου❤️ Τι να πω με αυτη τη κατασταση που ζούμε δε ξερω… Το εμβολιο δε το εχω κανει. (Δε την ανοιγω αυτη τη συζητηση γιατι ο καθενας θα λεει τα δικα του… και ποσο μαλλον διαδικτιακα να μη βγει συνεννόηση). 🤷‍♀️ Οπως και να χει ομως ολα θα σου πανε καλα και στα μωρα σου 🥰 Εκανα και τις εξετασεις μου μανούλες χτες🥰 Εκανα τη καμπύλη (3ωρη😫😅) τις αιματος και ουρα. Ολα πηγαν καλα δοξα τω Θεω❤️🌺 Σε 2 μερες παω στην 28 βδομαδα 🌸💕 και η μπεμπα στη κοιλιτσα ξεσαλώνει 🤣🥰 Να στε καλα και καλη δυναμη!!! Υ.γ @Xrisa95ποτε θα εχεις τελικές απαντησεις εσυ; Ποτε πας για καμπυλη κτλ; 

Καλησπέρα γλυκιά μου..μακάρι να πάνε όλα καλά..σ’ ευχαριστώ💗🥰

Τι ωραία που ήταν καλή κ η καμπύλη κ όλα💕💕πωπω 28εβδ, είσαι ακόμα πιο κοντά εσύ😍 εγώ μεθαύριο είμαι 24 εβδ ακριβώς κ μπαίνω στην 25η💗 Ανυπομονώ να περάσει ο καιρός να δω τη μικρούλα μου…❤️

Δωμάτιο κλπ φτιάξατε; Εγώ είμαι λίγο στα κάτω μου αυτό τον καιρό κ δεν έχω όρεξη ούτε να πάω να δω πράγματα για τη μπεμπούλα..αν κ έχω πάρει ήδη μερικά ρουχαλάκια, κ δε χρειάζομαι κ τπτ άλλο..ευτυχώς τα έχουμε όλα💗απλά πάντα μου έφτιαχνε τη διάθεση να χαζεύω πραγματάκια..💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου!! Τι να πω; Ελπίζω να είναι όλα καλά και με το συγγενικό σου πρόσωπο ξεπέρασετε οποια δυσκολία υπάρχει!!!

Όσον αφορά το αγοράκι σου ελπίζω να μην έχει κολλήσει και πιστεύω ότι δεν θα έχει κολλήσει γιατί η αλήθεια είναι ότι τα μικρά παιδιά δεν κολλάνε τόσο εύκολα αλλά  και να κολλήσουν το περνάνε πολύ ήπια !!! Όσο για σένα νομίζω ότι είσαι πλέον θωρακισμένη !! Και κοίτα να δεις πως έγιναν όλα τώρα που έκανες και τη δεύτερη δόση εμβολίου Άγιο είχες πραγματικά!!! Επικεντρώσου στον μικρούλη σου... Να δείτε μήπως κόλλησε αλλά πραγματικά είμαι πολύ αισιόδοξη ότι δεν έχει πάθει τίποτα απολύτως!!! ♥️

Σ’ ευχαριστώ πάρα πολύ Διόνη μου…ελπίζω κι εγώ να πάνε όλα καλά…🙏😢

Η αλήθεια είναι ναι, ευτυχώς που το έκανα..κ όπως τ λες ήταν καλό timing,  Άγιο είχα που δεν κόλλησε ο ανιψιός μου πριν κάνω τ εμβόλιο..αλλά κ τώρα δεν είχαν προλάβει να περάσουν 14 μέρες από τη δεύτερη δόση..οπότε δε ξέρω τι ισχύει σε αυτή την περίπτωση..έχεις ακούσει μήπως;

Φαντάσου έκανα την δεύτερη δόση την προηγούμενη Τετάρτη, ο ανιψιός μου μάλλον κόλλησε την Τετάρτη στο σχολείο, γιατί το πρώτο παιδάκι που τους κόλλησε βγήκε θετικό την Πέμπτη, άλλο ένα την Παρασκευή κ άλλο ένα το Σάββατο..εμείς Παρασκευή το μάθαμε, ότι βγήκε παιδάκι θετικό στο σχολείο του, Σάββατο έκανε τεστ ήταν αρνητικό, κ τη Δευτέρα έκανε και ήταν θετικό..ο μικρούλης μου αυτές τις μέρες ήταν αναγκαστικά όλη μέρα με τη μαμά μου κ τον ανιψιό μου όμως, ακόμη κ το σαββατοκύριακο τον άφησα με μια μικρή ανησυχία, αλλά δε μπορούσα να κάνω διαφορετικά γιατί δε μπορούσα να τον πάρω μαζί μου έτρεχα με αυτό που είχε συμβεί..θα δούμε τώρα, ο μικρούλης είναι μια χαρά προς το παρόν, εγώ έχω πονοκέφαλο αλλά το τεστ βγήκε αρνητικό..θα ξανακάνω τεστ κ βλέπουμε..μακάρι να μην κολλήσαμε, μην έχουμε κι αυτό τώρα…

Επίσης όπως είπα κ στη Χρύσα κάπου είχα διαβάσει ότι τα μωράκια που θηλάζουν παίρνουν κ αυτά αντισώματα από εμάς αν κάνουμε το εμβόλιο..μακάρι να είναι έτσι και να έχει πάρει ο μικρούλης μου🙏❤️

Τι κάνεις εσύ;;

Αύριο έχουμε ραντεβού στο γυναικολόγο, να δούμε τη πριγκιπισσούλα μας να χαρούμε λίγο🙏💕💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Princess28 μου όλα καλά θα σας πάνε! Θα το παρακολουθειτε και όλα καλά! Γενικα δεν μπορείς να αποκλίσεις τους γονείς ειδικά όταν σε βοηθάνε με τα παιδιά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/12/2021 at 9:08 ΠΜ, ο/η Marakiii είπε:

@Ονομα χρήστηΚαλα πσες έχετε κ άλλο παιδάκι πραγματικά σας βγάζω το καπέλο! Εγώ κανένα δεν είχα κ κάθε μερα καθαριζα το σπίτι λες και θα ερχόταν η πεθερά! Τώρα έχω χαλαρώσει λίγο!

Θα δεις οταν θα έρθουν τα μικρούλια..εγώ έκανα μια γενική στο σπιτι και κάτι ποτήρια στο σύνθετο πριν τον μικρο τα έπλενα κάθε μήνα για να μην έχουν σκόνες τωρα ούτε που θυμάμαι από ποτε ειχα να τα κάνω!!!χα χα ζα🤣🤣🤣δεν προλαβαίνεις καν να τα δεις αυτά οταν εχει μικρά ειδικά εκεί στην ηλικία μετά το χρόνο που σε θέλουν όλη μέρα από πίσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/12/2021 at 10:55 ΠΜ, ο/η Xrisa95 είπε:

Κ εγώ ρε κορίτσια τ έχω αυτό το κόλλημα να είναι καθαρό κ τακτοποιημένο το σπίτι κ σήμερα πχ που γίνεται χαμός μ έχει πιάσει τρελα 

αλλα έχω κολλημένη την μικρή μου στο στήθος όλη μέρα κ γκρίνια κ δν μπορώ να κάνω τις δουλειές κ κάθομαι κρεβατοκάμαρα να μην βλέπω τα άπλυτα κ το γεμάτο ψίχουλα πάτωμα  😂😂😂😂😂

 

νομιζω αυτό είτε έχεις παιδιά είτε όχι δν φεύγει το κόλλημα! 🤪😅 

Σε φάση δν μπορώ να κοιμηθώ τ βράδυ αν δν είναι τακτοποιημένα κ πλυμένα όλα 

ανωμαλια ;;; Δν ξέρω 🤣🤣🤣🤣

Σε καταλαβαίνω απόλυτα αμα είναι μαζεμενο σπιτι από το πρωί ξεκινάει η μέρα μας ξεκούραστα και με τα παιδιά δεν έχεις αυτό το άγχος να κανω αυτό να κανω εκείνο και είναι και τα μικρά πιο ήρεμα...αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει το κουράγιο να μαζευτεί κάθε βράδυ εμενα πολλές φορές με παίρνει ο ύπνος μαζί με τον μικρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα Χρυσούλα μου!!

Γενικά δεν πανικοβάλλομαι, είμαι ψύχραιμη σαν άνθρωπος…κ πόσο μάλλον τώρα να σ πω την αλήθεια, γιατί έχουν συμβεί αρκετά σοβαρά πράγματα αυτή την περίοδο, οπότε τον κορονοιό το έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου αυτή τη στιγμή, μην έχω κολλήσει εγώ ή το μωρό..φυσικά δε θέλω, αλλά ό,τι είναι να γίνει θα γίνει..δε μπορούσα να κάνω κι αλλιώς ούτως ή άλλως..

Η αλήθεια είναι ότι έχω πονοκέφαλο από χθες..έκανα ένα σελφ τεστ βγήκε αρνητικό..δε ξέρω αν ήταν νωρίς όμως..θα ξανακάνω σήμερα-αύριο..εκτός αν είναι από όλη αυτή τη φάση που περνάω ο πονοκέφαλος…

Παίζει να αναβάλουμε και το γάμο που θα κάναμε το καλοκαίρι λόγω αυτού που έχει συμβεί, και στεναχωριέμαι και γι’αυτό…τρίτη φορά που το αναβάλουμε…μία ο κορονοιός, μία που ξαναέμεινα έγκυος, μία τώρα…δε μας θέλει ο θρησκευτικός…😞

Εντωμεταξύ κάπου είχα διαβάσει νομίζω ότι τα μωρά που θηλάζουν παίρνουν κι αυτά αντισώματα από το εμβόλιο..ελπίζω να έχει πάρει ο μικρούλης μου και να μην κολλήσει…

Εύχομαι πάντως αν κολλήσουμε χτύπα ξύλο να το περάσουμε όπως εσείς..σε σκεφτόμουν που το περάσατε κ εσύ κ η μικρή κ το περάσατε έτσι ήπια, λέω μακάρι έστω να το περάσουμε κι εμείς έτσι αν είναι💞

Τι κάνεις εσύ;

Διάβασα ότι θα πάτε να μετρήσετε πάλι το αμνιακό κ να κάνεις την καμπύλη; Εύχομαι να είναι όλα καλά🙏❤️

Κοριτσι μου εύχομαι να είναι όλα καλά και να μην έχετε κολλήσει...σίγουρα είναι πολυ θετικό που έχεις κάνει το εμβόλιο και εγώ θα το κάνω τελικά γτ έχω αρχίσει να φοβάμαι την Κυριακή έχω τη πρώτη δόση...όσο για να αντισώματα ναι περνάνε από το γάλα εμενα μ είπε ο εμβρυολογος που τον ρώτησα στη β επιπέδου ότι περνάνε και στο πρωτογαλα που παίρνουν τα μικρούλια μας οταν γεννιούνται...εύχομαι να πάνε όλα καλά με το πρόβλημα που σας έχει δημιουργηθεί προσπάθησε να μείνεις οσο πιο ήρεμη μπορείς το ξέρω ότι είναι δύσκολο συνήθως όταν μας συμβαίνει κάτι στην αρχη του προβλήματος δεν μπορούμε να το διαχειριστουμε οσο περνάει ο καιρός ο πόνος μαλακώνει...αν δεν είναι κάποιο σοβαρό πρόβλημα υγείας θα βρείτε κάποια λύση αυτό να σκέφτεσαι...οπότε και για το γάμο μπορεί να μη χρειαστεί να τον αναβάλλεται υπομονη και ψυχραιμία πέρασα και εγώ και περνάω αρκετά δύσκολες καταστάσεις αυτήν την περίοδο της ζωής μου αλλα πάνω απ όλα πρέπει να βάζουμε το καλύτερο της οικογένειας μας!!!💓💓💓💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα γλυκιά μου..μακάρι να πάνε όλα καλά..σ’ ευχαριστώ💗🥰

Τι ωραία που ήταν καλή κ η καμπύλη κ όλα💕💕πωπω 28εβδ, είσαι ακόμα πιο κοντά εσύ😍 εγώ μεθαύριο είμαι 24 εβδ ακριβώς κ μπαίνω στην 25η💗 Ανυπομονώ να περάσει ο καιρός να δω τη μικρούλα μου…❤️

Δωμάτιο κλπ φτιάξατε; Εγώ είμαι λίγο στα κάτω μου αυτό τον καιρό κ δεν έχω όρεξη ούτε να πάω να δω πράγματα για τη μπεμπούλα..αν κ έχω πάρει ήδη μερικά ρουχαλάκια, κ δε χρειάζομαι κ τπτ άλλο..ευτυχώς τα έχουμε όλα💗απλά πάντα μου έφτιαχνε τη διάθεση να χαζεύω πραγματάκια..💕

Ολα θα πανε καλα να μην ανησυχείς❤️🌸 Κούνιες καρότσια κτλ ειχα απο την αδερφη μου η αληθεια ειναι… Εχω βαλει κούνια στο δωματιο της μπέμπας, ντουλαπα, κουρτινες φωτιστικό, πετσετες σεντονακια σελτεδακια🤣🤣🤣 Αλλα δε θα κανω αλλα… Απο του χρονου το χειμωνα θα τις βάλλω αυτοκολλητα σε τοιχο νεράιδες κτλ. Θα την εχω στο δωματιο το δικο μας τους πρωτους μηνες… Ρουχα δεν εχω παρει κανενα😯😅 Λεω να τα παρω με το νεο χρονο αυτο τον Γεναρη 🧚🏼‍♂️🥰🌺💕 αχ κοριτσια πλησιάζει ο καιρος, οι γιορτες θα περασουν νεράκι!!! Οσα προβληματα και αν εχω οταν σκεφτομαι τη μπεμπα τα ξεχνάω ολα! Καλη δυναμη να εχουμε για ολα οσα η ζωη μας φερει. Δε μασαμε θα τα καταφερουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να κάνω μια ερώτηση κυρίως γιαυτες που έχουν ήδη ξαναζήσει εγκυμοσύνη!

Δυσκολεύομαι το βράδυ κυρίως να κοιμηθώ! Βολεύομαι μόνο καθιστή! Νιώθω έναν πόνο στην κοιλιά αλλά δεν μπορώ να το εξηγήσω. Σαν να τεντωνεται το δέρμα, σαν να πονάει όλη η περιοχή της φουσκωμενης κοιλιάς..όταν γυρνάω στο πλάι με πονάνε πλευρά κλπ κ με το που γυρνάω ανάσκελα με πιάνει αυτός ο πόνος κ μ αφήνει όταν είμαι καθιστή. Το είπα στον γιατρό κ μ ειπε ότι είναι μυοσκελετικο. Αλλά θα ρωτήσω κ τον εμβρυολογο που θα δω αύριο!

Η κουνιάδα μου όμως μ ειπε ότι έτσι νιώθεις από τον 8ο κ μετά σε μια φυσιολογική εγκυμοσύνη κ ότι κάτι συμβαίνει με τα όργανα κ την θέση τους. 

Να πω ότι δεν με φοβίζει αυτός ο πόνος! Είναι παροδικος..όπως μιας κραμπας! Είπα μήπως καταλαβαίνετε εσείς τι εννοώ και έχετε κ μια εμπειρία παραπάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

Κορίτσια να κάνω μια ερώτηση κυρίως γιαυτες που έχουν ήδη ξαναζήσει εγκυμοσύνη!

Δυσκολεύομαι το βράδυ κυρίως να κοιμηθώ! Βολεύομαι μόνο καθιστή! Νιώθω έναν πόνο στην κοιλιά αλλά δεν μπορώ να το εξηγήσω. Σαν να τεντωνεται το δέρμα, σαν να πονάει όλη η περιοχή της φουσκωμενης κοιλιάς..όταν γυρνάω στο πλάι με πονάνε πλευρά κλπ κ με το που γυρνάω ανάσκελα με πιάνει αυτός ο πόνος κ μ αφήνει όταν είμαι καθιστή. Το είπα στον γιατρό κ μ ειπε ότι είναι μυοσκελετικο. Αλλά θα ρωτήσω κ τον εμβρυολογο που θα δω αύριο!

Η κουνιάδα μου όμως μ ειπε ότι έτσι νιώθεις από τον 8ο κ μετά σε μια φυσιολογική εγκυμοσύνη κ ότι κάτι συμβαίνει με τα όργανα κ την θέση τους. 

Να πω ότι δεν με φοβίζει αυτός ο πόνος! Είναι παροδικος..όπως μιας κραμπας! Είπα μήπως καταλαβαίνετε εσείς τι εννοώ και έχετε κ μια εμπειρία παραπάνω!

Δεν έχω γεννήσει ξανά αλλά από τράβηγμα/τέντωμα σε κοιλια και πλάτη, φαντασου καμπουριαζω και δε μπορω ουτε να περπατησω… Πλας τα κόκαλα στους γοφούς πανω πονο και η κοιλια καμια φορα χαμηλα 🤣🤣🤣 καλα να μαστε δηλαδη🤣🤣🤣 κοιμαμαι στο πλάι (απο το αριστερο χερι). 2 μαξιλάρια στο κεφαλι για να ειναι ψηλα η ωμοπλάτη και 2 μαξιλάρια απο κατω… Το ενα αναμεσα στα γόνατα και το αλλο κατω απο τη κοιλια (απο τα γεννητικά οργανα περιπου μεχρι κατω απο το στηθος, καπου εκει το βαζω)🤷‍♀️ Δοκιμασε το τι να πω🤷‍♀️ Ειναι τοσο μοναδικά ολα τα σώματα που θελει δοκιμές απειρες να βρεις τι σου παει (αα τα ποδια ελαφρός λυγισμένα τα εχω) καλη τυχη 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Δεν έχω γεννήσει ξανά αλλά από τράβηγμα/τέντωμα σε κοιλια και πλάτη, φαντασου καμπουριαζω και δε μπορω ουτε να περπατησω… Πλας τα κόκαλα στους γοφούς πανω πονο και η κοιλια καμια φορα χαμηλα 🤣🤣🤣 καλα να μαστε δηλαδη🤣🤣🤣 κοιμαμαι στο πλάι (απο το αριστερο χερι). 2 μαξιλάρια στο κεφαλι για να ειναι ψηλα η ωμοπλάτη και 2 μαξιλάρια απο κατω… Το ενα αναμεσα στα γόνατα και το αλλο κατω απο τη κοιλια (απο τα γεννητικά οργανα περιπου μεχρι κατω απο το στηθος, καπου εκει το βαζω)🤷‍♀️ Δοκιμασε το τι να πω🤷‍♀️ Ειναι τοσο μοναδικά ολα τα σώματα που θελει δοκιμές απειρες να βρεις τι σου παει (αα τα ποδια ελαφρός λυγισμένα τα εχω) καλη τυχη 🥰

Οχι εντάξει καλα περπατάω ακόμα!...Το έχω δοκιμάσει ακριβώς έτσι όπως το περιγράφεις αλλά κ πάλι πονάει η κοιλιά! Τα έχω δοκιμάσει όλα και τελικά κατέληξα με 3 μαξιλάρια κ καθιστή κυριολεκτικά! 

Πάντως κ αυτό με τους πόνους πολύ περίεργο! Η καθεμία έχει κάτι που το νιώθει αλλιώς αλλά μπορεί η αιτία να είναι η ίδια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

Οχι εντάξει καλα περπατάω ακόμα!...Το έχω δοκιμάσει ακριβώς έτσι όπως το περιγράφεις αλλά κ πάλι πονάει η κοιλιά! Τα έχω δοκιμάσει όλα και τελικά κατέληξα με 3 μαξιλάρια κ καθιστή κυριολεκτικά! 

Πάντως κ αυτό με τους πόνους πολύ περίεργο! Η καθεμία έχει κάτι που το νιώθει αλλιώς αλλά μπορεί η αιτία να είναι η ίδια!

Εμενα μου έχουν πει για τα μαξιλαρια θηλασμού ότι βοηθάνε πολυ δεν έχω πάρει και θέλω να παρω ένα...το βάζεις ανάμεσα στα πόδια και κάτω από την κοιλιά οσο για το δέρμα αν σε ενοχλεί μπορεί να θες ενυδάτωση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Εμενα μου έχουν πει για τα μαξιλαρια θηλασμού ότι βοηθάνε πολυ δεν έχω πάρει και θέλω να παρω ένα...το βάζεις ανάμεσα στα πόδια και κάτω από την κοιλιά οσο για το δέρμα αν σε ενοχλεί μπορεί να θες ενυδάτωση...

Το σκεφτόμουν κ εγω το μαξιλάρι θηλασμού αλλά στην ίδια φάση με τα μαξιλάρια τα δικά μας όπως τα περιέγραψε η Louna παραπάνω, δεν είναι;

Την ενυδάτωση να πω την αλήθεια δεν το σκέφτηκα! Δεν βάζω κάτι συγκεκριμένο στην περιοχή της κοιλιάς..Μου είχε δώσει ένας παπάς λαδάκι και βάζω αυτό όποτε το θυμηθώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Το σκεφτόμουν κ εγω το μαξιλάρι θηλασμού αλλά στην ίδια φάση με τα μαξιλάρια τα δικά μας όπως τα περιέγραψε η Louna παραπάνω, δεν είναι;

Την ενυδάτωση να πω την αλήθεια δεν το σκέφτηκα! Δεν βάζω κάτι συγκεκριμένο στην περιοχή της κοιλιάς..Μου είχε δώσει ένας παπάς λαδάκι και βάζω αυτό όποτε το θυμηθώ!

Αμα νιώθεις τραβηγμ στο δέρμα μπορεί να είναι κ από αυτό εμενα στην πρώτη εγκυμοσύνη με επιανε κ φαγούρα...σε αυτήν μέχρι στιγμής δεν έχω εχει ανοίξει βέβαια κ το δέρμα κ από την πρώτη...εγώ έβαζα το bio oil αλλά δεν μ εκανε πολυ καλή δουλειά τις frezyderm είναι πολυ καλές οι κρέμες και για πιο βαθιά ενυδατωση η βαζελίνη η ροζ τη χρησιμοποιούν πολλές κοπέλες στη εγκυμοσύνη εγώ να σ πω την αλήθεια δεν την άντεχα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια! 

Σήμερα μετά από 1 μήνα επιτέλους είχαμε το ραντεβού μας στον γιατρό! 29η εβδομάδα και ο μπέμπης 1.300! Απίστευτο μου φαίνεται έμειναν μόλις 11 εβδομάδες, αρχίζουμε και μετράμε αντίστροφα! Όλα καλά μας είπε ο γιατρός οπότε συνεχίζουμε δυναμικά💪!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nantinaki είπε:

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια! 

Σήμερα μετά από 1 μήνα επιτέλους είχαμε το ραντεβού μας στον γιατρό! 29η εβδομάδα και ο μπέμπης 1.300! Απίστευτο μου φαίνεται έμειναν μόλις 11 εβδομάδες, αρχίζουμε και μετράμε αντίστροφα! Όλα καλά μας είπε ο γιατρός οπότε συνεχίζουμε δυναμικά💪!

Πω πω πω🥰 Με το καλο κοριτσι μου ❤️ Εγω μπηκα στην 28 σημερα και εχω ραντεβου την αλλη βδομαδα 🙃 Εχω νεράιδα μηπως να τον κανω τον ζουζουνο σου γαμπρό;🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Κάναμε την β επιπέδου μας σήμερα! Όλα πήγαν καλά! Τελειώσαμε γρήγορα γιατί τα κορίτσια ήταν πολύ συνεργασιμα και έκαναν ότι ήθελε ο γιατρός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/12/2021 at 2:35 ΜΜ, ο/η Marakiii είπε:

@Princess28 μου όλα καλά θα σας πάνε! Θα το παρακολουθειτε και όλα καλά! Γενικα δεν μπορείς να αποκλίσεις τους γονείς ειδικά όταν σε βοηθάνε με τα παιδιά! 

Ναι έτσι είναι, έχεις δίκιο! ❤️
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/12/2021 at 3:03 ΜΜ, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Κοριτσι μου εύχομαι να είναι όλα καλά και να μην έχετε κολλήσει...σίγουρα είναι πολυ θετικό που έχεις κάνει το εμβόλιο και εγώ θα το κάνω τελικά γτ έχω αρχίσει να φοβάμαι την Κυριακή έχω τη πρώτη δόση...όσο για να αντισώματα ναι περνάνε από το γάλα εμενα μ είπε ο εμβρυολογος που τον ρώτησα στη β επιπέδου ότι περνάνε και στο πρωτογαλα που παίρνουν τα μικρούλια μας οταν γεννιούνται...εύχομαι να πάνε όλα καλά με το πρόβλημα που σας έχει δημιουργηθεί προσπάθησε να μείνεις οσο πιο ήρεμη μπορείς το ξέρω ότι είναι δύσκολο συνήθως όταν μας συμβαίνει κάτι στην αρχη του προβλήματος δεν μπορούμε να το διαχειριστουμε οσο περνάει ο καιρός ο πόνος μαλακώνει...αν δεν είναι κάποιο σοβαρό πρόβλημα υγείας θα βρείτε κάποια λύση αυτό να σκέφτεσαι...οπότε και για το γάμο μπορεί να μη χρειαστεί να τον αναβάλλεται υπομονη και ψυχραιμία πέρασα και εγώ και περνάω αρκετά δύσκολες καταστάσεις αυτήν την περίοδο της ζωής μου αλλα πάνω απ όλα πρέπει να βάζουμε το καλύτερο της οικογένειας μας!!!💓💓💓💓💓

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου💞💞

Όσον αφορά τον κορονοιό μάλλον δεν κόλλησε κανείς μας εκτός από τον ανιψιό μου, ούτε εμείς ούτε οι γονείς μου ούτε καν η αδερφή μου που είχαν κοιμηθεί αγκαλιά…έκανε σήμερα και μοριακό και ήταν αρνητικό..εγώ ραπιντ κ σελφ τεστ αρνητικά..θα δούμε τώρα, περιμένουμε ακόμη λίγες μέρες! Μακάρι ο μικρούλης μου να έχει πάρει αντισώματα!!🙏❤️

Κι εγώ λέω τελικά ευτυχώς που έκανα το εμβόλιο, την προηγούμενη εβδομάδα ήρθαν και πήραν με το ασθενοφόρο τους γείτονές μου, οι πόρτες μας είναι δίπλα δίπλα δηλαδή στην πολυκατοικία..σήμερα έμαθα ότι ο άντρας πέθανε, η γυναίκα είναι διασωληνωμένη…στεναχωρέθηκα πάρα πολύ..τη μία μέρα τον είδα χαιρετηθήκαμε, την επόμενη τον πήραν και πέθανε…δεν είναι να το ρισκάρεις τελικά..😞

Όσο για το άλλο, έχεις δίκιο..απλά δεν είναι κάτι που περνάει κ δεν είναι στο χέρι μας η λύση..έχουμε μέλλον ακόμα, αλλά ελπίζω όλα να πάνε καλά..προσπαθώ να ζω την κάθε μέρα κ να είμαι ήρεμη..❤️

Μακάρι να μη χρειαστεί να αναβάλουμε κ το θρησκευτικό, θα δούμε..αλλιώς θα βαφτίσουμε τη μικρή κ θα κάνουμε το θρησκευτικό του χρόνου..

Ελπίζω και σένα να’ναι όλα περαστικά κ να σκέφτεσαι το μωράκι σου για να μένεις ήρεμη..💕💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/12/2021 at 3:57 ΜΜ, ο/η Louna είπε:

Ολα θα πανε καλα να μην ανησυχείς❤️🌸 Κούνιες καρότσια κτλ ειχα απο την αδερφη μου η αληθεια ειναι… Εχω βαλει κούνια στο δωματιο της μπέμπας, ντουλαπα, κουρτινες φωτιστικό, πετσετες σεντονακια σελτεδακια🤣🤣🤣 Αλλα δε θα κανω αλλα… Απο του χρονου το χειμωνα θα τις βάλλω αυτοκολλητα σε τοιχο νεράιδες κτλ. Θα την εχω στο δωματιο το δικο μας τους πρωτους μηνες… Ρουχα δεν εχω παρει κανενα😯😅 Λεω να τα παρω με το νεο χρονο αυτο τον Γεναρη 🧚🏼‍♂️🥰🌺💕 αχ κοριτσια πλησιάζει ο καιρος, οι γιορτες θα περασουν νεράκι!!! Οσα προβληματα και αν εχω οταν σκεφτομαι τη μπεμπα τα ξεχνάω ολα! Καλη δυναμη να εχουμε για ολα οσα η ζωη μας φερει. Δε μασαμε θα τα καταφερουμε!!!

💓💓💓💓💓💓

Έχεις απόλυτο δίκιο, έτσι είναι!!!💞💞💞

Τι ωραία που έχεις ετοιμάσει το δωμάτιο..τι χρώμα το βάψατε;; Κ τα υπόλοιπα έπιπλα, κουρτίνες κλπ;; Στείλε μας φωτό αν θες😊

Ρουχαλάκια θα σας φέρουν κ δώρα κι όλας, σίγουρα θα πάρεις κ εσύ μερικά, θα τ δεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...