Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια! Επιτέλους βρήκα χρόνο να διαβάσω όλα τα μηνύματα και να γράψω! Τις τελευταίες μέρες έτρεχα για να βάλω σε μια σειρά την ανακαίνιση που κάνουμε στο σπίτι μας και είχα και μάστορες! Όμως έβαλα πολλά πράγματα σε μια σειρά. Εκεί κοντά στα Χριστούγεννα υπολογίζω να έχω ετοιμάσει το δωμάτιο του μπέμπη!

@Xrisa95 περαστικά κορίτσι μου. Τι να πω ευτυχώς το περάσατε εύκολα. Βγήκατε απο καραντίνα η όχι ακόμα;

@Διόνη και @Louna το παρακολούθησα και γω το σεμινάριο! Πολύ ενδιαφέρον. Έχει πολλά στην σελίδα τους δωρεάν, θέλω σίγουρα να παρακολουθήσω και ένα για φροντίδα νεογέννητου, γιατί δεν ξέρω τίποτα!

Σε άλλα νέα κορίτσια έκανα την περιβόητη καμπύλη ζαχάρου! Λοιπόν για να ηρεμήσω τις κοπέλες που ίσως τις έχουνε τρομοκρατήσει φίλες τους σε σχέση με την εξέταση αυτή, δεν είναι τόσο τρομερή και δύσκολη! Ουσιαστικά πας ένα πρωί στο μικροβιολογικό νηστική σου παίρνουν αίμα και μετά σου δίνουν να πεις ένα ποτήρι με πολύ γλυκό υγρό ( την γλυκόζη ). Μετά σου παίρνουν άλλες 2 φορές αίμα ανά μία ώρα και μετρανε την τιμή της γλυκόζης στο αίμα. Πρέπει να μείνεις απλά ώρα στο μικροβιολογικό ( 2 ώρες ).Το γράφω έτσι πιο αναλυτικά για τις κοπέλες που δεν το έχουν ξανακάνει. Απλά εκείνη την μέρα εξοπλιστείτε με ένα καλό βιβλίο και megabytes στο κινητό και θα περάσει η ώρα! 

Οι τιμές μου βγήκαν πολύ καλές, οπότε αφού δεν έχω θέμα τουλάχιστον θα συνεχίσω να απολαμβάνω τα γλυκάκια μου😄.

Τέλος σήμερα πήγα και στον γιατρό μου και είδαμε τον μπεμπουλη! Έχει μεγαλώσει πολύ 700 γραμμαρια💙💙💙. Άντε τώρα να κάνω υπομονή 1 μήνα να τον ξαναδώ🤪.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 7 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Γεια σας κορίτσια! Επιτέλους βρήκα χρόνο να διαβάσω όλα τα μηνύματα και να γράψω! Τις τελευταίες μέρες έτρεχα για να βάλω σε μια σειρά την ανακαίνιση που κάνουμε στο σπίτι μας και είχα και μάστορες! Όμως έβαλα πολλά πράγματα σε μια σειρά. Εκεί κοντά στα Χριστούγεννα υπολογίζω να έχω ετοιμάσει το δωμάτιο του μπέμπη!

@Xrisa95 περαστικά κορίτσι μου. Τι να πω ευτυχώς το περάσατε εύκολα. Βγήκατε απο καραντίνα η όχι ακόμα;

@Διόνη και @Louna το παρακολούθησα και γω το σεμινάριο! Πολύ ενδιαφέρον. Έχει πολλά στην σελίδα τους δωρεάν, θέλω σίγουρα να παρακολουθήσω και ένα για φροντίδα νεογέννητου, γιατί δεν ξέρω τίποτα!

Σε άλλα νέα κορίτσια έκανα την περιβόητη καμπύλη ζαχάρου! Λοιπόν για να ηρεμήσω τις κοπέλες που ίσως τις έχουνε τρομοκρατήσει φίλες τους σε σχέση με την εξέταση αυτή, δεν είναι τόσο τρομερή και δύσκολη! Ουσιαστικά πας ένα πρωί στο μικροβιολογικό νηστική σου παίρνουν αίμα και μετά σου δίνουν να πεις ένα ποτήρι με πολύ γλυκό υγρό ( την γλυκόζη ). Μετά σου παίρνουν άλλες 2 φορές αίμα ανά μία ώρα και μετρανε την τιμή της γλυκόζης στο αίμα. Πρέπει να μείνεις απλά ώρα στο μικροβιολογικό ( 2 ώρες ).Το γράφω έτσι πιο αναλυτικά για τις κοπέλες που δεν το έχουν ξανακάνει. Απλά εκείνη την μέρα εξοπλιστείτε με ένα καλό βιβλίο και megabytes στο κινητό και θα περάσει η ώρα! 

Οι τιμές μου βγήκαν πολύ καλές, οπότε αφού δεν έχω θέμα τουλάχιστον θα συνεχίσω να απολαμβάνω τα γλυκάκια μου😄.

Τέλος σήμερα πήγα και στον γιατρό μου και είδαμε τον μπεμπουλη! Έχει μεγαλώσει πολύ 700 γραμμαρια💙💙💙. Άντε τώρα να κάνω υπομονή 1 μήνα να τον ξαναδώ🤪.

Τι ευχάριστα που είναι όλα αυτά;;;!!!!ανακαίνιση κάνατε στο δωμάτιο του μικρού;;; Έχετε αποφασίσει χρώματα; έχετε βρει κούνια συρτάριερα;;; Πιστεύω αυτό με το δωμάτιο είναι πραγματικά το πιο ωραίο κομμάτι των αγορών...βλέπεις το σπίτι να γεμίζει!!!700 γραμμάρια;;; Είναι πια ένα μεγάλο εμβρυακι!!! Πώς περνάει ο καιρός!! Τώρα θα έχει πάρει πιο γρήγορα τα επόμενα κιλά μέχρι να ξαναπας!!! Υπομονή γλυκάκι μου 💗💗💗💗

Αχ δεν ήξερα ότι είναι τόσο χρονοβόρα η καμπύλη ζαχάρου...σε όλη αυτή τη διάρκεια είσαι νηστική ε;;; Προφανώς!!! Σκεφτόμουν μήπως μπορούσα να πάω απέναντι σε ένα καφέ να έπαιρνα τίποτα να φάω και να ξαναγυριζα εγώ για να συνεχισω 🤣😂 

Δόξα το θεό που σου πήγαν όλα καλά!!! Κι εγώ έχω τοοοσο μεγάλη περιέργεια να δω τι θα έχει γίνει με την καμπύλη ζαχάρου!!!γιατί τσιμπολογαω κάθε μέρα κάτι γλυκό! Και φοβάμαι λίγο...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/11/2021 at 10:14 ΜΜ, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Αντε μπράβο κοριτσι μου!!!!με το καλό τα μπεμπακια σας!!!έχεις αρχίσει να τα Καταλαβαίνεις????εγώ από αυτή την εβδομάδα 19 έχω αρχίσει να το νιώθω κάθε μέρα!!!!

Καλημερααα!! Όχι δεν έχω καταλάβει κάτι ακόμα νομίζω!..Μια μέρα ένιωσα ένα γαργαλητο από μέσα αλλά δεν ξέρω αν ήταν αυτό!Είμαι στην 16η οπότε ίσως είναι κ νωρίς ακόμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/11/2021 at 7:07 ΜΜ, ο/η Marakiii είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!Σήμερα κάναμε μια μίνι β επιπέδου κ ολα πάνε καλά! Μεγαλώνουν το ίδιο και όλα φαίνεται να πηγαίνουν καλά..ο γιατρός μας επιβεβαίωσε ότι είναι κοριτσάκια, οπότε έδωσα κ το φως για αγορές στις γιαγιάδες!..εχουμε ακόμα έναν σταθμό στην 18η εβδομάδα για το σύνδρομο μετάγγισης που φόβομαστε κυρίως και μετά πιστεύω θα χαλαρώσουμε κ άλλο!

Καλημέρα Μαράκι!! 

Τι ωραία νέα🥰💗💗💗

Τι είναι αυτό το σύνδρομο μετάγγισης;

Με το καλό τα ψώνια σας!!😀 Εγώ έχω ήδη ψωνίσει 3 σετάκια από shein, 1 σετάκι από h&m και ένα φορμάκι μακρυμάνικο..δεν κρατήθηκα🙈 Ελπίζω να μη μου αλλάξουν τίποτα στο φύλο την άλλη εβδομάδα🤣💕

Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/11/2021 at 7:51 ΠΜ, ο/η Διόνη είπε:

Σε ευχαριστώ Χρύσα μου... Σήμερα θα μιλήσω με το γιατρό να δω τι συνεννοήθηκε με τον εμβρυομητρικο για το πότε θα βάλω δαχτυλίδι.θα σας πω νέα...💓💓💓🥰

Καλημέρα Διόνη μου περιμένουμε τα νέα σου!!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Τι ευχάριστα που είναι όλα αυτά;;;!!!!ανακαίνιση κάνατε στο δωμάτιο του μικρού;;; Έχετε αποφασίσει χρώματα; έχετε βρει κούνια συρτάριερα;;; Πιστεύω αυτό με το δωμάτιο είναι πραγματικά το πιο ωραίο κομμάτι των αγορών...βλέπεις το σπίτι να γεμίζει!!!700 γραμμάρια;;; Είναι πια ένα μεγάλο εμβρυακι!!! Πώς περνάει ο καιρός!! Τώρα θα έχει πάρει πιο γρήγορα τα επόμενα κιλά μέχρι να ξαναπας!!! Υπομονή γλυκάκι μου 💗💗💗💗

Αχ δεν ήξερα ότι είναι τόσο χρονοβόρα η καμπύλη ζαχάρου...σε όλη αυτή τη διάρκεια είσαι νηστική ε;;; Προφανώς!!! Σκεφτόμουν μήπως μπορούσα να πάω απέναντι σε ένα καφέ να έπαιρνα τίποτα να φάω και να ξαναγυριζα εγώ για να συνεχισω 🤣😂 

Δόξα το θεό που σου πήγαν όλα καλά!!! Κι εγώ έχω τοοοσο μεγάλη περιέργεια να δω τι θα έχει γίνει με την καμπύλη ζαχάρου!!!γιατί τσιμπολογαω κάθε μέρα κάτι γλυκό! Και φοβάμαι λίγο...

 

Ευχαριστώ Διονη μου γλυκιά!

Το δωμάτιο που θα γίνει τώρα του μπέμπη πριν ήτανε το γραφείο μας! Οπότε έπρεπε να χωρέσουμε γραφείο και βιβλιοθήκες σε χωλ- σαλόνι. Ευτυχώς είναι μεγάλο και χωράει τα πάντα απλά είπαμε να κάνουμε και κάτι αλλαγουλες επί της ευκαιρίας πχ ξεφορτωθηκαμε ένα παλιό έπιπλο που είχαμε και πήραμε ένα καινούργιο για την τηλεόραση! Πήρα έναν πίνακα ζωγραφικής και έκανα κάτι πινελιές διακόσμησης πιο μοντερνιαρικες😄. Έπρεπε να εκτονωθεί κάπου όλη η ενέργεια μου🤪. Το δωμάτιο που μπέμπη σε κανένα 10ημερο θα έχει αδειάσει εντελώς οπότε θα χω χώρο να παίξω!

Λοιπόν κούνια θα μου δώσει μια ξαδέρφη μου, έχει μια ωραιότατη ξύλινη εγώ απλά θα αγορασω το στρώμα. Συρταριερα έχω μια μεγάλη καλή, το μόνο που σκεφτομαι είναι μήπως την βάψω κάποιο πιο έντονο χρώμα για αλλαγή! ( Είναι ανοιχτό καφέ). Το μόνο που θα αγοράσω είναι ένα φωτιστικό ( το χω διαλέξει είναι με φεγγαράκι και αστεράκι που όταν σβήνει το φως λαμπιριζει στο σκοτάδι). Κουρτίνα είχα πάρει πρόσφατα καινουργια είναι μια ωραιότατη γκρι ( γκρι είναι και το φωτιστικό οπότε θα δένει).

Τώρα για χρώμα στο δωμάτιο δεν θα το βάψω είναι σε μπεζ - λευκές αποχρώσεις όμως έχω σκοπό να βάλω ωραία καδρακια με χρώμα στους τοίχους! Ελπίζω να μου βγει ωραίο. Όταν επιτέλους το φτιάξω εννοείται θα ανεβάσω φωτό💙💙💙.

Στην εξέταση ζαχάρου Διονη μου δυστυχώς είσαι εντελώς νηστική μονο νερό μπορείς να πιείς και αυτό πριν ξεκινήσει η εξέταση. Μετά κάνεις υπομονή 2 ωρίτσες χωρίς φαι και νερο. Επίσης δεν κάνει να είσαι σε κίνηση πρέπει να είσαι καθισμένη στο ίδιο χώρο ( αυτό γίνεται γιατί θέλουν να μην κάνεις ενέργεια που μεταβολίζει την γλυκόζη πχ περπάτημα η νερό που την αραιώνει). 

Να τρως τα γλυκάκια σου, με μέτρο δεν πείραξαν ποτέ κανέναν!!!❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Theodora12 είπε:

Αχ με βοήθησες πολύ με τα μεγέθη, σε ευχαριστώ ❤️ 

Αγχώνομαι λίγο με το βάρος  αν και ο γιατρός μου είναι χαλαρός και μου είπε και εκείνος ότι δεν είναι θέμα 2-3 μέρες διαφορά. Ο λόγος είναι ΄΄ότι έχω ένα θέμα με τις τιμές του σακχάρου, έχω ένα κληρονομικό γονίδιο που το φυσιολογικό για τον οργανισμό μου είναι πάντα  τιμές κοντά στο όριο (λέγεται mody 2) δεν κάνω κάποια διατροφή, ούτε παίρνω φάρμακα στην ζωή μου αλλά στην  εγκυμοσύνη θέλει μια προσοχή μην επηρεαστεί το έμβρυο και κάνει μακροσωμία αν δεν κληρονομήσει και εκείνο το ίδιο γονίδιο.  

Ναι αγοράκι... ο άντρας μου ήθελε κοριτσάκι και του είχε έρθει κάπως όταν μας είχε πει ο γιατρός τις προηγούμενες φορές ότι μάλλον είναι αγόρι, τώρα νομίζω το έχει ξεπεράσει...😅  

Να σου πω δεν σκέφτηκα καν να ρωτήσω αν μπορεί να είναι μαζί ο άντρας στην Β επιπέδου, φαντάζομαι θα έρθει μαζί και αν τον αφήσουν θα μπει διαφορετικά δεν πειράζει, τον αφήνει ο γιατρός μου όλες τις φορές να είναι μέσα, οπότε το χορταίνει το μωράκι.

Εσένα μένει μια εβδομάδα ακόμα... υπομονή... ❤️ 

Από αγορές έχω πάρει ένα λίκνο που το πέτυχα προσφορά και μια φωλιά, επειδή μάλλον για αγόρι πηγαίναμε τα έχω πάρει γκρι οπότε και ουδέτερα

Καλημέρα!!

Τίποτα😊

Ναι συμφωνώ ότι δεν είναι κάτι 2-3 μέρες διαφορά! Δεν το ξέρω αυτό που έχεις, αλλά ο γιατρός σου το ξέρει οπότε εκείνος θα σου πει τι να κάνεις και θα προσέχεις λίγο και θα είναι όλα οκ😊 

Θυμάμαι που ήθελε κοριτσάκι και είχε απογοητευτεί λίγο γι’αυτό σε ρώτησα😇

Άντε ναι❤️❤️

Αα ωραία! Ποια φωλιά πήρες; Θέλω κι εγώ να πάρω αυτή τη φορά! 

Κατά τ’ άλλα όπως είπα και πιο πάνω δεν άντεξα και πήρα 4 σετάκια και 1 φορμάκι🙈😬🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Niki5s είπε:

Καλησπερα κι από εμένα!! Εμείς τώρα γυρίσαμε από τη γυναικολόγο. Μεγαλώσαμε αρκετά είμαστε είδη 395 γραμμάρια και όπως μας είπε η γιατρός είναι φουσκακος ο Μπεμπης μάς!! Το τρώμε όλο το φαγητό μας 😂😂😂Είναι 2 εβδομάδες μπροστά- μεγαλυτερος σε σχέση με την ημερομηνία της της ΠΗΤ. Το καλυτερο ήταν ότι μας έδωσε φωτογραφία του που γελάει και φαίνεται 🥰🥰

@Princess28 Εγώ έχω ραντεβού στις 16/11 για Β- Επιπέδου σε έμβρυο λόγο στην Αλεξάνδρας και ρώτησα εάν μπορεί να είναι ο άντρας μου μαζί και μου είπαν με το πιστοποιητικό εμβολιασμού ή με αρνητικό Ραπίντ μπορεί να μπει κανονικά μέσα!!

Καλημέρα Νίκη μου!!

Μια χαρά ο μικρούλης σας!! 💙💙 

Τι τέλεια η φωτογραφία που σας έδωσε, φαντάζομαι θα τη χαζεύετε!! 😍😍🥰

Νόμιζα στην αρχή κι εγώ ότι εννοούσες στο μαιευτήριο Αλεξάνδρα και χάρηκα και λέω να πάρω στο Ρέα να ρωτήσω αν μπορεί να μπει με το πιστοποιητικό εμβολιασμού ο άντρας μου!! Μετά κατάλαβα ότι εννοείς σε ιδιώτη..σε ιδιώτη μπαίνουν το ξέρω..κι εμάς και στο γιατρό μου όταν πάμε για υπέρηχο και σε έναν άλλον που είχα πάει το καλοκαίρι(γιατί έλειπε ο γιατρός μου) που είναι και εμβρυολόγος έμπαινε κανονικά..στο Ρέα δεν τον αφήνουν😕

Παρ’ολ’αυτά θα πάρω να ρωτήσω μήπως άλλαξε κάτι γιατί μου έβαλες την ιδέα!! 🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Γεια σας κορίτσια! Επιτέλους βρήκα χρόνο να διαβάσω όλα τα μηνύματα και να γράψω! Τις τελευταίες μέρες έτρεχα για να βάλω σε μια σειρά την ανακαίνιση που κάνουμε στο σπίτι μας και είχα και μάστορες! Όμως έβαλα πολλά πράγματα σε μια σειρά. Εκεί κοντά στα Χριστούγεννα υπολογίζω να έχω ετοιμάσει το δωμάτιο του μπέμπη!

@Xrisa95 περαστικά κορίτσι μου. Τι να πω ευτυχώς το περάσατε εύκολα. Βγήκατε απο καραντίνα η όχι ακόμα;

@Διόνη και @Louna το παρακολούθησα και γω το σεμινάριο! Πολύ ενδιαφέρον. Έχει πολλά στην σελίδα τους δωρεάν, θέλω σίγουρα να παρακολουθήσω και ένα για φροντίδα νεογέννητου, γιατί δεν ξέρω τίποτα!

Σε άλλα νέα κορίτσια έκανα την περιβόητη καμπύλη ζαχάρου! Λοιπόν για να ηρεμήσω τις κοπέλες που ίσως τις έχουνε τρομοκρατήσει φίλες τους σε σχέση με την εξέταση αυτή, δεν είναι τόσο τρομερή και δύσκολη! Ουσιαστικά πας ένα πρωί στο μικροβιολογικό νηστική σου παίρνουν αίμα και μετά σου δίνουν να πεις ένα ποτήρι με πολύ γλυκό υγρό ( την γλυκόζη ). Μετά σου παίρνουν άλλες 2 φορές αίμα ανά μία ώρα και μετρανε την τιμή της γλυκόζης στο αίμα. Πρέπει να μείνεις απλά ώρα στο μικροβιολογικό ( 2 ώρες ).Το γράφω έτσι πιο αναλυτικά για τις κοπέλες που δεν το έχουν ξανακάνει. Απλά εκείνη την μέρα εξοπλιστείτε με ένα καλό βιβλίο και megabytes στο κινητό και θα περάσει η ώρα! 

Οι τιμές μου βγήκαν πολύ καλές, οπότε αφού δεν έχω θέμα τουλάχιστον θα συνεχίσω να απολαμβάνω τα γλυκάκια μου😄.

Τέλος σήμερα πήγα και στον γιατρό μου και είδαμε τον μπεμπουλη! Έχει μεγαλώσει πολύ 700 γραμμαρια💙💙💙. Άντε τώρα να κάνω υπομονή 1 μήνα να τον ξαναδώ🤪.

Καλημέρααα!!!🌸

Αχχ κάνετε ανακαίνιση;; Το πιο ευχάριστο κομμάτι να φτιάχνεις το δωμάτιο του μωρού!!!😃❤️❤️ Εγώ δεν το έζησα σε καμία από τις 2 εγκυμοσύνες, γιατί το σπίτι που μένουμε τώρα έχει 1 υπνοδωμάτιο και δεν έχουμε μετακομίσει ακόμα! Αλλά θα τρελαινόμουν κι εγώ να φτιάχνω το δωμάτιο του μωρού💗💗 Τι έχετε αγοράσει μέχρι τώρα;

Στην καμπύλη ζαχάρου που λες, το πιο δύσκολο για μένα ήταν οι ώρες που έπρεπε να κάτσω εκεί..δεν πέρναγαν με τίποτα!!!😩 Κατά τ’άλλα συμφωνώ ότι αυτό που πίνουμε δεν είναι κάτι..και το λέω εγώ που ανακατευόμουν και έκανα εμετούς τότε, το ήπια μονορούφι και ήταν οκ. Τώρα είναι ανάλογα και στην κοπέλα!!

Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα; Πρέπει να είσαι αρκετά μπροστά εσύ!💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Nantinaki είπε:

Ευχαριστώ Διονη μου γλυκιά!

Το δωμάτιο που θα γίνει τώρα του μπέμπη πριν ήτανε το γραφείο μας! Οπότε έπρεπε να χωρέσουμε γραφείο και βιβλιοθήκες σε χωλ- σαλόνι. Ευτυχώς είναι μεγάλο και χωράει τα πάντα απλά είπαμε να κάνουμε και κάτι αλλαγουλες επί της ευκαιρίας πχ ξεφορτωθηκαμε ένα παλιό έπιπλο που είχαμε και πήραμε ένα καινούργιο για την τηλεόραση! Πήρα έναν πίνακα ζωγραφικής και έκανα κάτι πινελιές διακόσμησης πιο μοντερνιαρικες😄. Έπρεπε να εκτονωθεί κάπου όλη η ενέργεια μου🤪. Το δωμάτιο που μπέμπη σε κανένα 10ημερο θα έχει αδειάσει εντελώς οπότε θα χω χώρο να παίξω!

Λοιπόν κούνια θα μου δώσει μια ξαδέρφη μου, έχει μια ωραιότατη ξύλινη εγώ απλά θα αγορασω το στρώμα. Συρταριερα έχω μια μεγάλη καλή, το μόνο που σκεφτομαι είναι μήπως την βάψω κάποιο πιο έντονο χρώμα για αλλαγή! ( Είναι ανοιχτό καφέ). Το μόνο που θα αγοράσω είναι ένα φωτιστικό ( το χω διαλέξει είναι με φεγγαράκι και αστεράκι που όταν σβήνει το φως λαμπιριζει στο σκοτάδι). Κουρτίνα είχα πάρει πρόσφατα καινουργια είναι μια ωραιότατη γκρι ( γκρι είναι και το φωτιστικό οπότε θα δένει).

Τώρα για χρώμα στο δωμάτιο δεν θα το βάψω είναι σε μπεζ - λευκές αποχρώσεις όμως έχω σκοπό να βάλω ωραία καδρακια με χρώμα στους τοίχους! Ελπίζω να μου βγει ωραίο. Όταν επιτέλους το φτιάξω εννοείται θα ανεβάσω φωτό💙💙💙.

Στην εξέταση ζαχάρου Διονη μου δυστυχώς είσαι εντελώς νηστική μονο νερό μπορείς να πιείς και αυτό πριν ξεκινήσει η εξέταση. Μετά κάνεις υπομονή 2 ωρίτσες χωρίς φαι και νερο. Επίσης δεν κάνει να είσαι σε κίνηση πρέπει να είσαι καθισμένη στο ίδιο χώρο ( αυτό γίνεται γιατί θέλουν να μην κάνεις ενέργεια που μεταβολίζει την γλυκόζη πχ περπάτημα η νερό που την αραιώνει). 

Να τρως τα γλυκάκια σου, με μέτρο δεν πείραξαν ποτέ κανέναν!!!❤️❤️❤️

Αχχ τώρα διάβασα τις αλλαγούλες σας, ακούγονται υπέροχα όλα❤️❤️❤️ Ανυπομονούμε για τις φωτο😍🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρααα!!!🌸

Αχχ κάνετε ανακαίνιση;; Το πιο ευχάριστο κομμάτι να φτιάχνεις το δωμάτιο του μωρού!!!😃❤️❤️ Εγώ δεν το έζησα σε καμία από τις 2 εγκυμοσύνες, γιατί το σπίτι που μένουμε τώρα έχει 1 υπνοδωμάτιο και δεν έχουμε μετακομίσει ακόμα! Αλλά θα τρελαινόμουν κι εγώ να φτιάχνω το δωμάτιο του μωρού💗💗 Τι έχετε αγοράσει μέχρι τώρα;

Στην καμπύλη ζαχάρου που λες, το πιο δύσκολο για μένα ήταν οι ώρες που έπρεπε να κάτσω εκεί..δεν πέρναγαν με τίποτα!!!😩 Κατά τ’άλλα συμφωνώ ότι αυτό που πίνουμε δεν είναι κάτι..και το λέω εγώ που ανακατευόμουν και έκανα εμετούς τότε, το ήπια μονορούφι και ήταν οκ. Τώρα είναι ανάλογα και στην κοπέλα!!

Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα; Πρέπει να είσαι αρκετά μπροστά εσύ!💕

Ειμαι 24&4 σήμερα!

Την καμπύλη την κάνουν από 24 έως 28 το λέω για να μην αγχωθει καμία κοπέλα αν την βάλουνε αργότερα! Απλά ο δικός μου γιατρός επειδή ήτανε η πρώτη μου εγκυμοσύνη είπε να την κάνουμε νωρίς για να είμαστε σίγουροι να μην υπαρχει κάποιο θέμα!

Αχ κορίτσια αυτήν η περίοδος από την 22η εβδομάδα που βλέπω την κοιλιά μου ποια να κουνιέται ανάλογα με το που κλωτσαει το μωρό είναι μαγική! Είναι η περίοδος που έχω το λιγότερο άγχος γιατί τον αισθάνομαι κάθε μέρα! Όσο δυναμώνουν οι κλωτσιές του τόσο χαίρομαι. Μαζοχισμος🤣🤣🤣!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Nantinaki είπε:

Ευχαριστώ Διονη μου γλυκιά!

Το δωμάτιο που θα γίνει τώρα του μπέμπη πριν ήτανε το γραφείο μας! Οπότε έπρεπε να χωρέσουμε γραφείο και βιβλιοθήκες σε χωλ- σαλόνι. Ευτυχώς είναι μεγάλο και χωράει τα πάντα απλά είπαμε να κάνουμε και κάτι αλλαγουλες επί της ευκαιρίας πχ ξεφορτωθηκαμε ένα παλιό έπιπλο που είχαμε και πήραμε ένα καινούργιο για την τηλεόραση! Πήρα έναν πίνακα ζωγραφικής και έκανα κάτι πινελιές διακόσμησης πιο μοντερνιαρικες😄. Έπρεπε να εκτονωθεί κάπου όλη η ενέργεια μου🤪. Το δωμάτιο που μπέμπη σε κανένα 10ημερο θα έχει αδειάσει εντελώς οπότε θα χω χώρο να παίξω!

Λοιπόν κούνια θα μου δώσει μια ξαδέρφη μου, έχει μια ωραιότατη ξύλινη εγώ απλά θα αγορασω το στρώμα. Συρταριερα έχω μια μεγάλη καλή, το μόνο που σκεφτομαι είναι μήπως την βάψω κάποιο πιο έντονο χρώμα για αλλαγή! ( Είναι ανοιχτό καφέ). Το μόνο που θα αγοράσω είναι ένα φωτιστικό ( το χω διαλέξει είναι με φεγγαράκι και αστεράκι που όταν σβήνει το φως λαμπιριζει στο σκοτάδι). Κουρτίνα είχα πάρει πρόσφατα καινουργια είναι μια ωραιότατη γκρι ( γκρι είναι και το φωτιστικό οπότε θα δένει).

Τώρα για χρώμα στο δωμάτιο δεν θα το βάψω είναι σε μπεζ - λευκές αποχρώσεις όμως έχω σκοπό να βάλω ωραία καδρακια με χρώμα στους τοίχους! Ελπίζω να μου βγει ωραίο. Όταν επιτέλους το φτιάξω εννοείται θα ανεβάσω φωτό💙💙💙.

Στην εξέταση ζαχάρου Διονη μου δυστυχώς είσαι εντελώς νηστική μονο νερό μπορείς να πιείς και αυτό πριν ξεκινήσει η εξέταση. Μετά κάνεις υπομονή 2 ωρίτσες χωρίς φαι και νερο. Επίσης δεν κάνει να είσαι σε κίνηση πρέπει να είσαι καθισμένη στο ίδιο χώρο ( αυτό γίνεται γιατί θέλουν να μην κάνεις ενέργεια που μεταβολίζει την γλυκόζη πχ περπάτημα η νερό που την αραιώνει). 

Να τρως τα γλυκάκια σου, με μέτρο δεν πείραξαν ποτέ κανέναν!!!❤️❤️❤️

Χαχαχα είσαι τώρα στην καλύτερη φάση της εγκυμοσύνης σου!!!! Σε καταλαβαίνω με το θέμα της ενέργειας είναι εντυπωσιακό πως από το πρώτο τρίμηνο έχουμε τόση ενέργεια στο δεύτερο έτσι ξαφνικά.... Από το τρίτο τρίμηνο έχω διαβάσει αρχίζει πάλι να βαραίνει ο οργανισμός λόγω της κοιλιτσας κιόλας!!! 

Για την καμπύλη ζαχάρου κατάλαβα αν και δεν θα ήθελα!!! Ποποοοο πόσο βαρετό να κάθεσαι εκεί!!!χαλάλι καλά που το έμαθα να προετοιμαστώ...αν και έχω τον άλλον μήνα. Αλλά να ξέρω έστω. 

Λοιποοοοον πόσο ωραία αυτά που ακούω.... Εμείς μετακομίσαμε σε νέο σπίτι το Μάη και μας είχαν βάψει οι νοικαρηδες όλο το σπίτι! Η κυρία που το εχει για κάποιο περίεργο λόγο -προφητικο θα έλεγα εγω- έβαψε τον έναν τοίχο του παιδικού ροζ σάπιο μήλο!!!!!!!!! Οπότε εμείς είμαστε έτοιμοι!!! Χαχαχαχαχ απλά έχουμε κι εμείς πολλά πράγματα μέσα...το έχουμε σαν αποθήκη και επίσης κι εμείς έχουμε βάλει εκεί το γραφείο.... Δεν ξέρω τι θα κάνουμε με αυτό το θέμα γιατί το υπόλοιπο σπίτι είναι μικρό. Όμως δε θα κάνω τίποτα ακόμα...θα περιμένω να φτάσω πάνω κάτω στις εβδομαδες που είσαι εσύ για να το φτιάξουμε!!! 

Το μπεζ χρωματακι που είπες είναι τέλειο ...είναι και λίγο πιο ουδέτερο!!! Καλύτερα να είναι και για το δεύτερο έτοιμο!!!! 

Για την κούνια θα κάνεις πολυ καλα που θα την πάρεις απο την ξαδέρφη σου...με την κούνια θα έκανα κι εγώ το ίδιο αλλά έχουν προσφερθεί τα πεθερικά μου να μου την πάρουν κι έτσι τους άφησα ...

Τη συρταριερα θα μπορούσες να την πας προς το γκρι να δένει και αυτή με.κουρτινα και φωτιστικό διαφορετικά δες μήπως την κάνεις παρόμοια με την κούνια.... Βέβαια εξαρτάται και σε τι χρώμα είναι αλλά απ' ο,τι κατάλαβα πιάνει πολύ το χέρι σου οπότε θα τα καταφέρεις!!!💗

Το φωτιστικουλι που το βρήκες;;;; Εννοώ σε σάιτ με έπιπλα;; Ακούγεται τοοοσο ωραίο!!!! Με το καλό όλα κοριτσάκι μου!!! Άντε να το πιάσεις στα χεράκια σου!!! 💓💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα Διόνη μου περιμένουμε τα νέα σου!!❤️❤️

Κορίτσι μου έβαλα β επιπέδου 17/11 σαν εσένα μου είπε ο γιατρός 20+4 αλλά δεν είχε και έβαλα 20+3 .... Ελπίζω τώρα να μην είναι πολύ νωρίς 🥴🥴🥴🥴🥴🥴 ....μου είπε η κοπέλα ότι το ιδανικότερο θα ήταν στο 21+ αλλά εφόσον τώρα συντρέχει λόγος....εκεί θα βάλω και δαχτυλίδι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Nantinaki είπε:

Ειμαι 24&4 σήμερα!

Την καμπύλη την κάνουν από 24 έως 28 το λέω για να μην αγχωθει καμία κοπέλα αν την βάλουνε αργότερα! Απλά ο δικός μου γιατρός επειδή ήτανε η πρώτη μου εγκυμοσύνη είπε να την κάνουμε νωρίς για να είμαστε σίγουροι να μην υπαρχει κάποιο θέμα!

Αχ κορίτσια αυτήν η περίοδος από την 22η εβδομάδα που βλέπω την κοιλιά μου ποια να κουνιέται ανάλογα με το που κλωτσαει το μωρό είναι μαγική! Είναι η περίοδος που έχω το λιγότερο άγχος γιατί τον αισθάνομαι κάθε μέρα! Όσο δυναμώνουν οι κλωτσιές του τόσο χαίρομαι. Μαζοχισμος🤣🤣🤣!

 

Χαχαχα γιατί μαζοχισμός καλέ;; Λογικό είναι☺️ Απλά θα αγχώνεσαι μετά πάλι αν δεν το νιώσεις καμια μέρα..γενικά το άγχος δεν τελειώνει🤣

Το ωραίο είναι ότι τώρα μπορούν να το νιώθουν κ να το βλέπουν και οι άντρες μας όταν κλωτσάει❤️ Γιατί αυτοί δεν μπορούν να το καταλάβουν αλλιώς…στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου θυμάμαι ο άντρας μου κοιμόταν και ξύπναγε με το χέρι του στην κοιλιά μου😅 Και τώρα έλεγα ότι επειδή έχουμε και το άλλο μωρό και ξεχνάμε ότι είμαι έγκυος δεν τον νοιάζει κ τόσο, αλλά από τότε που άρχισε να το νιώθει κι αυτός να κλωτσάει πάλι βάζει το χέρι του συνέχεια στην κοιλιά μου..γι’αυτούς είναι η μόνη τους επαφή με το μωράκι☺️💗

Αα όσο για την καμπύλη ναι εγώ την προηγούμενη φορά την είχα κάνει 27-28η εβδ..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Κορίτσι μου έβαλα β επιπέδου 17/11 σαν εσένα μου είπε ο γιατρός 20+4 αλλά δεν είχε και έβαλα 20+3 .... Ελπίζω τώρα να μην είναι πολύ νωρίς 🥴🥴🥴🥴🥴🥴 ....μου είπε η κοπέλα ότι το ιδανικότερο θα ήταν στο 21+ αλλά εφόσον τώρα συντρέχει λόγος....εκεί θα βάλω και δαχτυλίδι!!!!

Εντάξει θα την κάνεις νωρίς αλλά συντρέχει λόγος οπότε μην το σκέφτεσαι. Με το καλό να την κάνεις να έχεις καλά αποτελέσματα εύχομαι κ να βάλεις το δαχτυλίδι και να’ναι όλα οκ από κει κι έπειτα❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα Μαράκι!! 

Τι ωραία νέα🥰💗💗💗

Τι είναι αυτό το σύνδρομο μετάγγισης;

Με το καλό τα ψώνια σας!!😀 Εγώ έχω ήδη ψωνίσει 3 σετάκια από shein, 1 σετάκι από h&m και ένα φορμάκι μακρυμάνικο..δεν κρατήθηκα🙈 Ελπίζω να μη μου αλλάξουν τίποτα στο φύλο την άλλη εβδομάδα🤣💕

Σε ποια εβδομάδα είσαι 

Αστα και εγώ το ίδιο σκεφτομαι και εγώ μπήκα στον πειρασμό και πήρα ένα φορεματάκι και ένα φορμακι ελπιζω την άλλη εβδομάδα που θα πάω στο γιατρό να είναι όντως κοριτσάκι χα χα χα😅😅😅😅💞💞💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Γεια σας κορίτσια! Επιτέλους βρήκα χρόνο να διαβάσω όλα τα μηνύματα και να γράψω! Τις τελευταίες μέρες έτρεχα για να βάλω σε μια σειρά την ανακαίνιση που κάνουμε στο σπίτι μας και είχα και μάστορες! Όμως έβαλα πολλά πράγματα σε μια σειρά. Εκεί κοντά στα Χριστούγεννα υπολογίζω να έχω ετοιμάσει το δωμάτιο του μπέμπη!

@Xrisa95 περαστικά κορίτσι μου. Τι να πω ευτυχώς το περάσατε εύκολα. Βγήκατε απο καραντίνα η όχι ακόμα;

@Διόνη και @Louna το παρακολούθησα και γω το σεμινάριο! Πολύ ενδιαφέρον. Έχει πολλά στην σελίδα τους δωρεάν, θέλω σίγουρα να παρακολουθήσω και ένα για φροντίδα νεογέννητου, γιατί δεν ξέρω τίποτα!

Σε άλλα νέα κορίτσια έκανα την περιβόητη καμπύλη ζαχάρου! Λοιπόν για να ηρεμήσω τις κοπέλες που ίσως τις έχουνε τρομοκρατήσει φίλες τους σε σχέση με την εξέταση αυτή, δεν είναι τόσο τρομερή και δύσκολη! Ουσιαστικά πας ένα πρωί στο μικροβιολογικό νηστική σου παίρνουν αίμα και μετά σου δίνουν να πεις ένα ποτήρι με πολύ γλυκό υγρό ( την γλυκόζη ). Μετά σου παίρνουν άλλες 2 φορές αίμα ανά μία ώρα και μετρανε την τιμή της γλυκόζης στο αίμα. Πρέπει να μείνεις απλά ώρα στο μικροβιολογικό ( 2 ώρες ).Το γράφω έτσι πιο αναλυτικά για τις κοπέλες που δεν το έχουν ξανακάνει. Απλά εκείνη την μέρα εξοπλιστείτε με ένα καλό βιβλίο και megabytes στο κινητό και θα περάσει η ώρα! 

Οι τιμές μου βγήκαν πολύ καλές, οπότε αφού δεν έχω θέμα τουλάχιστον θα συνεχίσω να απολαμβάνω τα γλυκάκια μου😄.

Τέλος σήμερα πήγα και στον γιατρό μου και είδαμε τον μπεμπουλη! Έχει μεγαλώσει πολύ 700 γραμμαρια💙💙💙. Άντε τώρα να κάνω υπομονή 1 μήνα να τον ξαναδώ🤪.

Γεια σου Ναντινακι μου διάβασα τ νέα σου κ είναι όλα τέλεια μπράβο 

Κ έχεις κ ωραίες ασχολίες πάντα οι προετοιμασίες είναι αφορμή για όνειρα σχέδια κ χαρά 

 

εχουμε βγει απο καραντίνα ναι ήταν 7 μέρες μόνο γιατί είχαμε ξανά νοσήσει! 
 

τωρα οσον αφορά την καμπύλη εγώ πέρασα παρά πολύ δύσκολα στην πρώτη εγκυμοσύνη όχι λόγω αιμοληψίας η αναμονής  δν με νοιάζει αυτό αλλά γιατί έκανα εμετό το πρώτο ποτήρι κ έπρεπε να ηρεμήσει το στομάχι μου κ να ξανά πιω κ ζοριστηκα ανακατευομουν παρά πολυ δν ξέρω με το ζόρι άντεξα ταλαιπωρήθηκα 

αλλα ειχα κ εμετούς πολλούς στην πρώτη εγκυμοσύνη τώρα είναι διαφορετικά όποτε δν θα έχω πιστεύω αυτό το θέμα 🤪

Είναι ανάλογα την εγκυμοσύνη πιστεύω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ωραία που ετοιμαζόμαστε ολες σιγά σιγά....με το καλό το καινούργια σας δωμάτια είναι πολύ ωραία διαδικασία....εγώ έχω το ένα παιδξκο δωμάτιο του μικρού μ και δεν έχω κάποιο άλλο χώρο οποτε σκέφτηκα μήπως φτιάξω καποιο γωνίτσα και στη μπουμπού μας με την κούνια και έχω δει και ένα κύκλο που μπαίνει στον τοίχο πάνω από την κούνια να της βάλω!!!αλλά δεν θα βάλω και πολλά για μη ζηλευει και ο μικρούλης μας!!!κοριτσια εγω είμαι 19 +6 σημερα ο γιατρός μ έβαλε 3 Δεκεμβρίου τη β επιπεδου μήπως είναι αργα;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα!!

Τίποτα😊

Ναι συμφωνώ ότι δεν είναι κάτι 2-3 μέρες διαφορά! Δεν το ξέρω αυτό που έχεις, αλλά ο γιατρός σου το ξέρει οπότε εκείνος θα σου πει τι να κάνεις και θα προσέχεις λίγο και θα είναι όλα οκ😊 

Θυμάμαι που ήθελε κοριτσάκι και είχε απογοητευτεί λίγο γι’αυτό σε ρώτησα😇

Άντε ναι❤️❤️

Αα ωραία! Ποια φωλιά πήρες; Θέλω κι εγώ να πάρω αυτή τη φορά! 

Κατά τ’ άλλα όπως είπα και πιο πάνω δεν άντεξα και πήρα 4 σετάκια και 1 φορμάκι🙈😬🌸

Καλησπέρα!!! Tην φωλιά την πήρα από το site moro mou.gr, νομίζω είναι από τις πιο οικονομικές που κυκλοφορούν (50 ευρω) και φαίνεται αρκετά καλή σε ποιότητα, τώρα δεν έχω δει και τις πιο ακριβές ώστε να καταλάβω διαφορά. 

Ρουχαλάκια είχα κρατηθεί μέχρι τώρα μιας και δεν ξέραμε σίγουρα το φύλο 😅 Αλλά λέω πλέον να αρχίσω αγορές... έχω βρει πολύ ωραία στο Αγγλικό site next direct (τύπου H&M)

φωλια-μωρου-114.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Screenshot_20211110-162059.thumb.png.2d454439080a93e5d5f5969f15dd03b2.png@Διόνη βάζω φωτό απ' το φωτιστικό να το δεις έχει και το σάιτ που το βρήκα, είναι απ' την εταιρία ango έχει για μένα τα πιο ωραία απ' αυτά που έχω δεί!

Πολύ ωραία ιδέα για το γκρι στην συρταριερα, ευχαριστώ!!! Το χω με το βάψιμο η αλήθεια είναι και τα καλλιτεχνικά. Είναι ευκαιρία να φτιάξουμε όσο μπορούμε τα σπιτάκια μας γιατί μας βλέπω να περνάμε αρκετό χρόνο στην αρχή τουλάχιστον! Εγώ είμαι πολύ του έξω αλλά τουλάχιστον αν έχω ωραίους χουχουλιαρικους χώρους θα ξεχνιέμαι!

@Ονομα χρήστη 23η βδομάδα θα είσαι οπότε μια χαρά είναι για β επιπέδου! Κάθε γιατρός βάζει σε λίγο διαφορετικούς χρόνους τις εξετάσεις το έχω παρατηρήσει και απ' εδώ στο φόρουμ και από φίλες μου!

@Theodora12 πανέμορφη η φωλιά σου! Εμένα θα μου την κάνει δώρο η κουμπαρα μου, λέει ότι είναι απίστευτα βολική!

@Xrisa95 ελπίζω αυτήν την φορά να μην ταλαιπωρηθείς καθόλου!

@Princess28 όλοι οι άνδρες τελικά ίδιοι😄. Εμένα έπαθε σοκ όταν είδε πρώτη φορά την κοιλιά να κουνιέται ολόκληρη! Από τότε με ρωτάει τώρα κουνιέται;;; για να προλάβει να βάλει τα χέρια του η σηκώνει την μπλούζα και περιμένει να δει🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Τι ωραία που ετοιμαζόμαστε ολες σιγά σιγά....με το καλό το καινούργια σας δωμάτια είναι πολύ ωραία διαδικασία....εγώ έχω το ένα παιδξκο δωμάτιο του μικρού μ και δεν έχω κάποιο άλλο χώρο οποτε σκέφτηκα μήπως φτιάξω καποιο γωνίτσα και στη μπουμπού μας με την κούνια και έχω δει και ένα κύκλο που μπαίνει στον τοίχο πάνω από την κούνια να της βάλω!!!αλλά δεν θα βάλω και πολλά για μη ζηλευει και ο μικρούλης μας!!!κοριτσια εγω είμαι 19 +6 σημερα ο γιατρός μ έβαλε 3 Δεκεμβρίου τη β επιπεδου μήπως είναι αργα;;;;

Κορίτσι μου εμένα μου είχε βάλει στην αρχή 6 Δεκεμβρίου και είμαι 19+3 . Άλλαξα επειδή υπάρχει λόγος. Μην αγχώνεσαι κι εγώ είχα αγχωθει που ήταν τότε αλλά δεν είναι αργά...

Όσο για το δωμάτιο έχεις δίκιο με το άλλο σου παιδάκι που δε θα κάνεις πολλές ετοιμασίες ίσως νιώθεις ότι απειλείται οπότε δεν πειράζει! Σημασία έχει που ήδη έχετε δημιουργήσει ένα όμορφο παιδικό δωμάτιο και για τα δύο!!! 💓💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nantinaki είπε:

Screenshot_20211110-162059.thumb.png.2d454439080a93e5d5f5969f15dd03b2.png@Διόνη βάζω φωτό απ' το φωτιστικό να το δεις έχει και το σάιτ που το βρήκα, είναι απ' την εταιρία ango έχει για μένα τα πιο ωραία απ' αυτά που έχω δεί!

Πολύ ωραία ιδέα για το γκρι στην συρταριερα, ευχαριστώ!!! Το χω με το βάψιμο η αλήθεια είναι και τα καλλιτεχνικά. Είναι ευκαιρία να φτιάξουμε όσο μπορούμε τα σπιτάκια μας γιατί μας βλέπω να περνάμε αρκετό χρόνο στην αρχή τουλάχιστον! Εγώ είμαι πολύ του έξω αλλά τουλάχιστον αν έχω ωραίους χουχουλιαρικους χώρους θα ξεχνιέμαι!

@Ονομα χρήστη 23η βδομάδα θα είσαι οπότε μια χαρά είναι για β επιπέδου! Κάθε γιατρός βάζει σε λίγο διαφορετικούς χρόνους τις εξετάσεις το έχω παρατηρήσει και απ' εδώ στο φόρουμ και από φίλες μου!

@Theodora12 πανέμορφη η φωλιά σου! Εμένα θα μου την κάνει δώρο η κουμπαρα μου, λέει ότι είναι απίστευτα βολική!

@Xrisa95 ελπίζω αυτήν την φορά να μην ταλαιπωρηθείς καθόλου!

@Princess28 όλοι οι άνδρες τελικά ίδιοι😄. Εμένα έπαθε σοκ όταν είδε πρώτη φορά την κοιλιά να κουνιέται ολόκληρη! Από τότε με ρωτάει τώρα κουνιέται;;; για να προλάβει να βάλει τα χέρια του η σηκώνει την μπλούζα και περιμένει να δει🥰

Πόσο ωραίο το φωτιστικό!!! Είναι πραγματικά υπέροχο! Την εταιρεία δεν την ξέρω αλλά από αυτό το σάιτ έχω ψωνίσει πολλά για το σπίτι! Βεβαίως θα μπω να το δω γιατί ας πούμε αυτό δεν το είχα σκεφτεί! Είναι τοοοσα πολλά τελικα...καποια είναι λεπτομέρειες αλλά οκ...εφοσομ υπάρχει χρόνος μπορούμε να ασχολούμαστε με αυτά και να ευχαριστιόμαστε την εγκυμοσύνη!!! 

Και τώρα που το βλέπω όντως ένα γκρι πάνω στη συρταριερα θα δένει πολύ!!!!💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Theodora12 είπε:

Καλησπέρα!!! Tην φωλιά την πήρα από το site moro mou.gr, νομίζω είναι από τις πιο οικονομικές που κυκλοφορούν (50 ευρω) και φαίνεται αρκετά καλή σε ποιότητα, τώρα δεν έχω δει και τις πιο ακριβές ώστε να καταλάβω διαφορά. 

Ρουχαλάκια είχα κρατηθεί μέχρι τώρα μιας και δεν ξέραμε σίγουρα το φύλο 😅 Αλλά λέω πλέον να αρχίσω αγορές... έχω βρει πολύ ωραία στο Αγγλικό site next direct (τύπου H&M)

φωλια-μωρου-114.jpg

Τι ωραία που είναι Θεοδώρα μου...καλορίζικη!!!! Με το καλό να μπει το μωράκι μέσα να φωλιάσει!!! Να χαρεί ξάπλα και χάδια!!!

Έχω δει και εγω κάτι ωραίες θα μου την πάρει δώρο ο αδερφός μου μου είπε!!!

Αχ τι καλά που κάνετε ψώνια!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα Μαράκι!! 

Τι ωραία νέα🥰💗💗💗

Τι είναι αυτό το σύνδρομο μετάγγισης;

Με το καλό τα ψώνια σας!!😀 Εγώ έχω ήδη ψωνίσει 3 σετάκια από shein, 1 σετάκι από h&m και ένα φορμάκι μακρυμάνικο..δεν κρατήθηκα🙈 Ελπίζω να μη μου αλλάξουν τίποτα στο φύλο την άλλη εβδομάδα🤣💕

Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα;;

Μπορεί κάποιο από τα έμβρυα να τρώει το φαγητό του άλλου και να μην μεγαλώνει κάποιο σωστά! Αλλά όλα καλά! 

Ααα τέλεια! Εμείς είπαμε να περιμένουμε και την β επιπέδου επειδή θα την κάνουμε νωρίς, αρχές Δεκεμβρίου! Τώρα είμαι στην 16η! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...