Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Κ ο άλλος μας τους εξήγησε τους κινδύνους από την πρώτη στιγμή και σε κάθε ραντεβού μας τα λέει αλλά παίζει ρόλο κ ο τρόπος. Όπως επίσης κ ο γιατρός που έκανα τον υπέρηχο και θα κάνω κ αυχενική είναι από τους καλύτερους εδώ, μας είπε κ αυτός τα ίδια αλλά ούτε αυτός ήταν τόσο αρνητικός!

Καταλαβαίνω ότι μπορεί να φοβήθηκε γιατί μια τέτοια κύηση εκτός από σπάνια είναι κ πολύ επικίνδυνη. 

Όπως και να έχει, δεν μου έβγαλε την σιγουριά και την αυτοπεποίθηση των άλλων 2 ότι μπορούμε να τα καταφέρουμε!

Θα τα καταφέρετε περίφημα. Από τη στιγμή που δεν σας κάνει καλά κάνετε και συνεχίζετε με τον γιατρό σας. Φυσικά και δεν έπρεπε να σας πει ότι η κύηση πρέπει να τερματίσει, ειδικά όταν δεν έχετε κάνει ούτε καν την αυχενική. Θετικές σκέψεις λοιπόν και ένα βήμα τη φορά. Εύχομαι να πάνε όλα καλά 🙏🏻🙏🏻🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα Χρυσούλαααα τι όμορφα νέα είναι αυτά!!!!!!! Αααα μέσα έπεσα με το φύλο κάτι μου έλεγε ότι θα έχεις αγοράκι😇 Γι’αυτό σε είχα ρωτήσει τι ένστικτο έχεις αυτή τη φορά και αν πιστεύεις αγοράκι😇

Με το καλό το μπεμπάκι ό,τι κι αν είναι!! Πολύ χάρηκα που είναι όλα καλά και ανυπομονώ και για τη δική μου χοριακή σε 5 μέρες❤️❤️

Αα επίσης στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα κι εγώ πρόσθιο πλακούντα, γι’αυτό δεν έβλεπα ούτε χεράκια ούτε ποδαράκια στην κοιλιά όπως άλλες κοπέλες…αν και μετά από ένα σημείο ήξερα ποιο είναι το πόδι και ποιο το χέρι😄 όσο να’ναι εμποδίζει ο πρόσθιος λίγο…ελπίζω αυτή τη φορά κι εμένα να είναι πίσω❤️❤️

Πέρασαν οι ναυτίες και άρχισαν οι λιγούρες;; Αχχ τέλεια, πόσο θα’θελα να το ζήσω κι εγώ αυτό και να μην παιδεύομαι έτσι!! Να νιώσω σωστή έγκυος ρε παιδί μου με τις λιγούρες της και όλα🤣 Φάε και για μένα γιατί με βλέπω πάλι 9 μήνες αγκαλιά με την τουαλέτα και το κρεβάτι😍😢🙏🙏

Αχ αγαπημένη μου δυστυχώς σήμερα ξύπνησα ξημερώματα με γαστρεντερίτιδα είμαι χάλια υποφερω αλήθεια είναι κ το ρίγος που το χειροτερεύει είναι κ η κόρη μου που θέλει να θηλάσει κ έχω αφυδατωθει τελείως όχι ότι είχα πιει κ πολλά υγρά! 
ασε καλύτερα ναυτίες κ εμετούς παρά αυτό ρο πράγμα ! 
 

Με το καλό κ η δικιά σου αυχενικη να το απολαύσεις ❤️❤️❤️❤️ Εγώ χάζευα δν μιλούσα το απόλαυσα μέχρι τέλους 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα!!

Καλά είμαστε εσύυ;;

Εγώ είμαι 12 εβδομάδων σήμερα, προς το παρόν έχω χάσει 1,5 κιλό λόγω των εμετών…είμαι νωρίς ακόμα, πιο μετά παίρνουμε απότι θυμάμαι, οπότε όλο και κάτι θα πάρω🤪 θυμάμαι στο προηγούμενο, μέχρι τον 5ο-6ο μήνα είχα πάρει 1-2 κιλά..μετά πήρα τα υπόλοιπα😆 

Η κοιλίτσα φαίνεται λιγάακιιιι…..ενώ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη πάλι μέχρι τον 5ο δε φαινόταν τίποτα…τώρα βλέπω ήδη ένα μικρό φούσκωμα☺️🥰

Εσένα;;

Αν κορίτσι μου εγώ εκεί που είχα ηρεμήσει είναι δυο μέρες τώρα που πάλι έχω εμετούς!σημερα έχω κάνει ήδη 3 και κρατιέμαι να μην συνεχίσω γιατί βλέπω να κάνω πάνω από 10!εμενα η κοιλιτσα φαίνεται λίγο αλλά για δίδυμα νόμιζα θα φαινόταν πιο πολύ δηλαδή αν φορέσω στενή μπλούζα θα το καταλάβεις αλλά αν δεν είναι τόσο στενή δεν θα το καταλάβεις βεβαια μου φαινόταν στον τρίτο μήνα ότι θα φουσκώσω πολύ αλλά τελικά ακόμα πχι τόσο όσο περίμενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Σε ευχαριστώ!!😍 Μακάρι να είναι όλα καλά!! Πότε έχεις αυχενική εσύ; Με το καλό σου εύχομαι κι εσένα❤️❤️

Στις 28 Σεπτεμβρη! Σε ευχαριστώ, μακάρι❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η geo2222 είπε:

Αν κορίτσι μου εγώ εκεί που είχα ηρεμήσει είναι δυο μέρες τώρα που πάλι έχω εμετούς!σημερα έχω κάνει ήδη 3 και κρατιέμαι να μην συνεχίσω γιατί βλέπω να κάνω πάνω από 10!εμενα η κοιλιτσα φαίνεται λίγο αλλά για δίδυμα νόμιζα θα φαινόταν πιο πολύ δηλαδή αν φορέσω στενή μπλούζα θα το καταλάβεις αλλά αν δεν είναι τόσο στενή δεν θα το καταλάβεις βεβαια μου φαινόταν στον τρίτο μήνα ότι θα φουσκώσω πολύ αλλά τελικά ακόμα πχι τόσο όσο περίμενα!

Αχχ περαστικά, σε νιώθω τελείως..

Εγώ τελικά έχω χάσει 3 κιλά, όχι 1,5..σήμερα ζυγίστηκα πάλι! 😫

Αν σε βοηθάει να είσαι ξαπλωμένη, κάτσε ξαπλωμένη…

Χαχα, κατάλαβα..ε σε λίγο θα φανεί..έχεις και δίδυμα εσύ😜 ακόμα είναι πάααααρα πολύ μικρά τα μωράκια, η μήτρα ουσιαστικά μεγαλώνει τώρα..

Εμένα ούτε με στενή ούτε με φαρδιά μπλούζα κοιλίτσα ακόμη..αλλά έχω ακόμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Αχ αγαπημένη μου δυστυχώς σήμερα ξύπνησα ξημερώματα με γαστρεντερίτιδα είμαι χάλια υποφερω αλήθεια είναι κ το ρίγος που το χειροτερεύει είναι κ η κόρη μου που θέλει να θηλάσει κ έχω αφυδατωθει τελείως όχι ότι είχα πιει κ πολλά υγρά! 
ασε καλύτερα ναυτίες κ εμετούς παρά αυτό ρο πράγμα ! 
 

Με το καλό κ η δικιά σου αυχενικη να το απολαύσεις ❤️❤️❤️❤️ Εγώ χάζευα δν μιλούσα το απόλαυσα μέχρι τέλους 

Ουφφ, περαστικά σου ρε αγάπη…όλα τώρα θα τα περάσουμε😩 αχ, εγώ που το περνάω τόσο άσχημα πάντως λέω καλύτερα να είχα ό,τι άλλο παρά ναυτίες κ εμετούς..από την προηγούμενη εγκυμοσύνη ο ένας λόγος που έτρεμα να ξαναμείνω έγκυος ήταν αυτός(ο άλλος η γέννα)..έχω κ αυτό που δεν πίνω και νερό τώρα και θηλάζει και ο μπέμπης..σε καταλαβαίνω πώς νιώθεις!! Εύχομαι να σου περάσει και να είσαι γρήγορα καλά!!🙏❤️

Σ ευχαριστώ άντε να το δω κι εγώ και να είναι όλα καλά να πάρω κουράγιο έστω!!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Εγώ είμαι στο Ιασώ από το πρωί. Κάναμε την περίδεση. Όλα πήγαν περίφημα. Ήταν σχεδόν ανοιχτός μου είπε ο γιατρός και τώρα έκλεισε εντελώς, πήγε στο 3🙏🏻🙏🏻 δυσκολεύτηκα πολύ να ξυπνήσω από την νάρκωση και φυσικά πέρασα όλη τη μέρα κοιμισμένη. Το σποράκι μας είναι μια χαρά. Θα το δούμε και αύριο το πρωί και πάω σπίτι μου🥰🤗🙈

Μου έδωσε και ένα φάρμακο ο γιατρός να πάρω τα πάνω μου γιατί έφτασα 47 κιλά από 54. Και ο Θεός βοηθός!!!!!!!

@Xrisa95 περαστικά!!!!!! Άντε να τελειώνουν οι περιπέτειες 💙 συγχαρητήρια και για το αγοράκι 💙💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ Διονη μου για τα καλά σου λόγια τώρα θα είμαστε στο σπίτι με το καλό 2-2 (2 αγόρια 2 κορίτσια)❤️
 

για όλες μας να πάνε όλα καλά τίποτα άλλο υγεία κορίτσια υγεία! ❤️❤️❤️❤️❤️ 
 

εσυ ποτε έχεις ξανά γιατρό ; Επειδή πάλι κάπου το έχασα 03/04 δν έχεις πητ; Η κάνω λάθος ; 

Καλημέρα χρυσα μου και περαστικά βρε κορίτσι μου!!! Ελπίζω να ξυπνήσεις καλύτερα σήμερα!

Ναι βρε χρυσα μου να πάνε όλα καλά σε όλες μας...! Ως εδώ όλα καλά δείχνουν σε όλες τις κοπέλες αυτού του τοπικ κι είμαι πολύ χαρούμενη 😀😀😀..εντάξει δυσκολίες πάντα θα υπάρχουν!!

Έχω αυχενικουλα τώρα την τρίτη που περιμένω πως και πως και Πητ μου έχει δώσει 3/4 ναι.... Θα σου το θυμιζα κι εγώ όταν θα πήγαινα αυχενική να με έβαζες και εμένα πινακακι αλλά το άφηνα μην αλλάξει κάτι στην αυχενική! Βάλε όμως αν θες!! 😀😀😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Αρχισαμε δειλά δειλά γιατί το δωμάτιο του μπέμπη μέχρι τώρα ήταν το γραφείο μας με τις βιβλιοθήκες μας κ.τ.λ. οπότε τώρα πρέπει να το αδειάσουμε ώστε να μπορέσουμε να το φτιάξουμε όπως θέλουμε! Ο άνδρας μου λέει να το κάνουμε γρήγορα μην μας πιάσουν τα κρυα😆😆😆. Είναι όμορφες αυτές οι αλλαγές. Έχω αρχίσει να κοιτάω διακοσμητικά κ.τ.λ για το δωμάτιο. Αλλά δεν θα πάρω κάτι ακόμα! Μετά την β επιπέδου ίσως αρχίσω τις αγορές!

Ο γιατρός σήμερα μου είπε ότι οι πρωτότοκες συνήθως νιώθουν το μωράκι τους στην 19-20 εβδομάδα ( συμβαδίζει με τις εμπειρίες των κοριτσιών). Πιστεύω εκείνη η μέρα θα είναι μαγική!

 

Καλημερα κορίτσι μου !!! Τι καλά μωρέ!!! Αααχ ευχαριστηθείτε τα οοοολα!!! Κι εγώ ανυπομονώ! Έχουμε ένα που το λέμε παιδικό από το που μπήκαμε στο σπίτι αλλά είναι η κλασική αποθήκη του σπιτιού...να περάσει λίγο ο καιρός και θα βάλει κι εμείς μια ταξη εκεί 😀😀😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Monica 92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Εγώ είμαι στο Ιασώ από το πρωί. Κάναμε την περίδεση. Όλα πήγαν περίφημα. Ήταν σχεδόν ανοιχτός μου είπε ο γιατρός και τώρα έκλεισε εντελώς, πήγε στο 3🙏🏻🙏🏻 δυσκολεύτηκα πολύ να ξυπνήσω από την νάρκωση και φυσικά πέρασα όλη τη μέρα κοιμισμένη. Το σποράκι μας είναι μια χαρά. Θα το δούμε και αύριο το πρωί και πάω σπίτι μου🥰🤗🙈

Μου έδωσε και ένα φάρμακο ο γιατρός να πάρω τα πάνω μου γιατί έφτασα 47 κιλά από 54. Και ο Θεός βοηθός!!!!!!!

@Xrisa95 περαστικά!!!!!! Άντε να τελειώνουν οι περιπέτειες 💙 συγχαρητήρια και για το αγοράκι 💙💙

Καλημέρα κοριτσάκι μου! Χαίρομαι που πήγαν όλα καλά! Με το καλό να το δεις το γλυκάκι!!!! 💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Καλημέρα χρυσα μου και περαστικά βρε κορίτσι μου!!! Ελπίζω να ξυπνήσεις καλύτερα σήμερα!

Ναι βρε χρυσα μου να πάνε όλα καλά σε όλες μας...! Ως εδώ όλα καλά δείχνουν σε όλες τις κοπέλες αυτού του τοπικ κι είμαι πολύ χαρούμενη 😀😀😀..εντάξει δυσκολίες πάντα θα υπάρχουν!!

Έχω αυχενικουλα τώρα την τρίτη που περιμένω πως και πως και Πητ μου έχει δώσει 3/4 ναι.... Θα σου το θυμιζα κι εγώ όταν θα πήγαινα αυχενική να με έβαζες και εμένα πινακακι αλλά το άφηνα μην αλλάξει κάτι στην αυχενική! Βάλε όμως αν θες!! 😀😀😀

Το είδα κ σε έβαλα αλλά σ ρώτησα για επιβεβαίωση 

θα μπαίνω από υπολογιστή όταν το διορθώνω γιατί από το κινητό μου σβήνει είτε ονόματα είτε φατσούλες πατάω να σβήσει κ μου δείχνει ότι δν σβήνει αλλά μάλλον σβήνει

αχ άντε με το καλό η αυχενικη σου να την χαρείς να μας πεις ευχάριστα νέα  ❤️❤️❤️❤️ Να την απολαύσεις ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, 

Ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζετε να μου πείτε.

Ο γιατρός μου δίνει και παίρνω filicine,trofocard και calcioral.το trofocard το παίρνω δύο φορές την ημέρα ενώ τα υπόλοιπα από μια.

Η κουμπάρα μου στην εγκυμοσύνη της έπαιρνε και τα pregnacare plus omega-3 και μου τα σύστησε..

η ερώτηση μου είναι η εξής, μπορώ να τα πάρω έξτρα με αυτά που μου έχει δώσει ο γιατρός;η καλύτερα όχι να μείνω σε αυτά που μου έχει δώσει;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eva ki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, 

Ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζετε να μου πείτε.

Ο γιατρός μου δίνει και παίρνω filicine,trofocard και calcioral.το trofocard το παίρνω δύο φορές την ημέρα ενώ τα υπόλοιπα από μια.

Η κουμπάρα μου στην εγκυμοσύνη της έπαιρνε και τα pregnacare plus omega-3 και μου τα σύστησε..

η ερώτηση μου είναι η εξής, μπορώ να τα πάρω έξτρα με αυτά που μου έχει δώσει ο γιατρός;η καλύτερα όχι να μείνω σε αυτά που μου έχει δώσει;

 

Καλησπέρα.  Εγώ προτού ρωτήσω ή σου απαντήσω θα σου πω να ρωτήσεις φυσικά τον γιατρό σου πρώτα. Τώρα, το trofocard τι είναι; Είναι και αυτό πολυβιταμινες; Και εγώ με pregnacare plus omega3 πορευομαι, ωστόσο υπάρχει και ένα ακόμη της mamma, συγκεκριμένα λέγεται Erba Vita Multi Vitamineral Mamma τα οποία μου σύστησε ο γιατρός απλά είναι λίγο πιο ακριβά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Eva ki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, 

Ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζετε να μου πείτε.

Ο γιατρός μου δίνει και παίρνω filicine,trofocard και calcioral.το trofocard το παίρνω δύο φορές την ημέρα ενώ τα υπόλοιπα από μια.

Η κουμπάρα μου στην εγκυμοσύνη της έπαιρνε και τα pregnacare plus omega-3 και μου τα σύστησε..

η ερώτηση μου είναι η εξής, μπορώ να τα πάρω έξτρα με αυτά που μου έχει δώσει ο γιατρός;η καλύτερα όχι να μείνω σε αυτά που μου έχει δώσει;

 

Καλησπέρα! Ουσιαστικά παίρνεις μαγνήσιο, ασβέστιο και φυλλικό. Νομίζω ότι είσαι καλυμμένη. Εγώ πιστεύω ότι πρέπει να ρωτήσεις πρώτα τον γιατρό σου! Στο λέω γιατί ο δικός μου πχ μου είχε δώσει μόνο φυλλικό στην αρχή, μετα μου πρόσθεσε την βιταμίνη d και τώρα πια μου έβαλε ένα χαπακι σίδηρο με φυλλικό. Αλλά δεν μου τα έδωσε έτσι, τα έγραψε αφού είδε τις αιματολογικές μου και είδε ότι αυτά τα 2 χρειαζότανε ενίσχυση.

Εσυ μπορεί να μην χρειάζεται να πάρεις τίποτα άλλο γιατί ο οργανισμός σου τα έχει ήδη σε φυσιολογικό επίπεδο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Eva ki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, 

Ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζετε να μου πείτε.

Ο γιατρός μου δίνει και παίρνω filicine,trofocard και calcioral.το trofocard το παίρνω δύο φορές την ημέρα ενώ τα υπόλοιπα από μια.

Η κουμπάρα μου στην εγκυμοσύνη της έπαιρνε και τα pregnacare plus omega-3 και μου τα σύστησε..

η ερώτηση μου είναι η εξής, μπορώ να τα πάρω έξτρα με αυτά που μου έχει δώσει ο γιατρός;η καλύτερα όχι να μείνω σε αυτά που μου έχει δώσει;

 

Καλησπέρα εγώ θα ρωτούσα οπωσδήποτε τον γυναικολόγο μου γιατί μπορεί από τις εξετάσεις σου, την διατροφή σου, το ιστορικό σου κτλ να μην τ έχεις ανάγκη ή κ να το έχεις! 
 

ναι αυτά που σου δίνει τώρα ο γιατρός σου είναι φυλλικό, μαγνήσιο κ ασβέστιο 

το άλλο υποθέτω είναι πολυβιταμίνες (υποθέτω γιατί δν έχω πάρει σε καμία από τις δυο μου εγκυμοσύνες απλά το έχω ακουστά) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Το είδα κ σε έβαλα αλλά σ ρώτησα για επιβεβαίωση 

θα μπαίνω από υπολογιστή όταν το διορθώνω γιατί από το κινητό μου σβήνει είτε ονόματα είτε φατσούλες πατάω να σβήσει κ μου δείχνει ότι δν σβήνει αλλά μάλλον σβήνει

αχ άντε με το καλό η αυχενικη σου να την χαρείς να μας πεις ευχάριστα νέα  ❤️❤️❤️❤️ Να την απολαύσεις ❤️❤️❤️❤️

Εντάξει χρυσακο μου, ευχαριστώ 😀😀😀😀😀😀...!! Αααχ το κινητό δε βολεύει καθόλου ισχύει!!! Για αυτό με την ησυχία σου οπότε μπαίνεις σε υπολογιστή! 

Εισαι καλύτερα σήμερα;;

 

στις πριν 16 ώρες, ο/η Eva ki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, 

Ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζετε να μου πείτε.

Ο γιατρός μου δίνει και παίρνω filicine,trofocard και calcioral.το trofocard το παίρνω δύο φορές την ημέρα ενώ τα υπόλοιπα από μια.

Η κουμπάρα μου στην εγκυμοσύνη της έπαιρνε και τα pregnacare plus omega-3 και μου τα σύστησε..

η ερώτηση μου είναι η εξής, μπορώ να τα πάρω έξτρα με αυτά που μου έχει δώσει ο γιατρός;η καλύτερα όχι να μείνω σε αυτά που μου έχει δώσει;

 

Κορίτσι μου αν και μάλλον είναι βιταμίνες και είναι ακίνδυνες καλύτερα να ρωτήσεις το γιατρό σου πρώτα....όλα φαίνονται από εξετάσεις εσύ μπορεί να μην τα χρειάζεσαι...έχω ακούσει πολλούς συνδυασμούς εδώ μέσα από διάφορα κορίτσια αλλά όπως είπες και η Χρύσα αν δεν κάνω λάθος κάποια στιγμή καλύτερο να μην φορτωνομαστε με πολλά χάπια χωρίς λόγο....!!! Οπότε μίλησε με το γιατρό ή περίμενε μέχρι τον άλλον υπέρηχο 💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Εντάξει χρυσακο μου, ευχαριστώ 😀😀😀😀😀😀...!! Αααχ το κινητό δε βολεύει καθόλου ισχύει!!! Για αυτό με την ησυχία σου οπότε μπαίνεις σε υπολογιστή! 

Εισαι καλύτερα σήμερα;;

 

Κορίτσι μου αν και μάλλον είναι βιταμίνες και είναι ακίνδυνες καλύτερα να ρωτήσεις το γιατρό σου πρώτα....όλα φαίνονται από εξετάσεις εσύ μπορεί να μην τα χρειάζεσαι...έχω ακούσει πολλούς συνδυασμούς εδώ μέσα από διάφορα κορίτσια αλλά όπως είπες και η Χρύσα αν δεν κάνω λάθος κάποια στιγμή καλύτερο να μην φορτωνομαστε με πολλά χάπια χωρίς λόγο....!!! Οπότε μίλησε με το γιατρό ή περίμενε μέχρι τον άλλον υπέρηχο 💗💗💗

Είμαι τέλεια δόξα το Θεό είχα γαστρεντερίτιδα μόνο για ένα 24ωρο κ μου είπε κ ο γυναικολόγος ότι ήμουν η Τρίτη κοπέλα που τον πήρα μ τα ιδια συμπτώματα! 
 

Απλά αφυδατώθηκα πολύ γιατί θηλάζει κ η κόρη μου κ είχα εμετούς συνέχεια αλλά όλα καλά μια μέρα ήταν πέρασε τώρα πετάω χαχαχα! 😮💨😬☺️😃 

 

λοιπον φτάνει κ η δικη σου ώρα για την αυχενικη …. Loadinggggg ❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι μερικά κορίτσια που μας είχαν γράψει στις αρχεσ αλλά έχουν χαθεί πριν μάθουμε νέα τους κ τις σκέφτομαι! ελπίζω να είναι καλά! Αν μας διαβάζουν ας μας πούνε τ νέα τους! ❤️
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Xrisa95 άρα κυκλοφορεί ίωση ε;;;;; Μάλιστα!! και τώρα που τα μικρακια ξεκίνησαν και σχολείο ίσως επεκταθεί περισσότερο!!! Να προσέχουμε εμείς οι εγκυουλες!!!

 

Αχ περιμένω ναι!!! Ούτε δύο μέρες.... 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια με το καλό τα μωράκια μας. Εγώ είμαι 16 εβδομάδων σε δίδυμα μετά από δεύτερη προσπάθεια με εξωσωματική πιθανή ημερομηνία έχω 7 Μαρτίου. Οι διδυμομανες έχετε νιώσει τα μωράκια σας? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;

Εγώ έχω μεθαύριο αυχενική και ανυπομονώ!!

Κ εγώ έχω την Πέμπτη. Μακάρι να βγουν καλές!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια ❤️❤️❤️
 

λοιπον @Princess28 άντε με το καλό μεθαύριο να μας έχεις υπέροχα υπέροχα νέα! ❤️❤️❤️
 

@Αναστασία31 γεια σου δεν θυμάμαι να έχουμε ξανά μιλήσει θα ήθελες να μου πεις την πητ σου να σε βάλω στο πινακακι ; Με το καλό κ η δικιά σου αυχενικη να είναι όλα τέλεια κ να το απολαύσεις❤️
 

@Νανά22 καλώς όρισες κ στο δικό μας γκρουπ με το καλό τ διδυμάκια σου ❤️ Θα σε βάλω αν θες στο πινακακι! Μπορείς να μας πεις κ τα φύλα να τ βάλω κ αυτά; 
Συγχαρητήρια για την επιτυχημένη εξωσωματική είσαι αξια θαυμασμού όπως κ όλες οι κοπέλες που μπαίνετε σ αυτήν την διαδικασία! Όσον αφορά τις κλωτσιές δν έχω δίδυμα στην πρώτη κύηση μου ένιωσα την κόρη μου στις 19-20 εβδ καθώς είχα κ πρόσθιο κάτω πλακούντα τώρα στην δεύτερη εγκυμοσύνη βοηθά κ ο πλακούντας κ οι χαλαροί δεσμοί της μήτρας ως δεύτερη εγκυμοσύνη άρα αναμένεται να το νιώσω πολύ πολύ πιο νωρίς 

Με τα διδυμάκια όμως θα έχεις πάρτι από όμορφες κλωτσιές ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια ❤️❤️❤️
 

λοιπον @Princess28 άντε με το καλό μεθαύριο να μας έχεις υπέροχα υπέροχα νέα! ❤️❤️❤️
 

@Αναστασία31 γεια σου δεν θυμάμαι να έχουμε ξανά μιλήσει θα ήθελες να μου πεις την πητ σου να σε βάλω στο πινακακι ; Με το καλό κ η δικιά σου αυχενικη να είναι όλα τέλεια κ να το απολαύσεις❤️
 

@Νανά22 καλώς όρισες κ στο δικό μας γκρουπ με το καλό τ διδυμάκια σου ❤️ Θα σε βάλω αν θες στο πινακακι! Μπορείς να μας πεις κ τα φύλα να τ βάλω κ αυτά; 
Συγχαρητήρια για την επιτυχημένη εξωσωματική είσαι αξια θαυμασμού όπως κ όλες οι κοπέλες που μπαίνετε σ αυτήν την διαδικασία! Όσον αφορά τις κλωτσιές δν έχω δίδυμα στην πρώτη κύηση μου ένιωσα την κόρη μου στις 19-20 εβδ καθώς είχα κ πρόσθιο κάτω πλακούντα τώρα στην δεύτερη εγκυμοσύνη βοηθά κ ο πλακούντας κ οι χαλαροί δεσμοί της μήτρας ως δεύτερη εγκυμοσύνη άρα αναμένεται να το νιώσω πολύ πολύ πιο νωρίς 

Με τα διδυμάκια όμως θα έχεις πάρτι από όμορφες κλωτσιές ❤️❤️❤️

28-6 είχα τελευταία περίοδο κορίτσι μου. Ρε γμτ μπαίνω κ δε ξέρω που δείχνει ειδοποιήσεις κ χάνομαι😔 εγώ έκανα διέγερση για εξοσωματικη κ έβαλα 4 εμβρυακια κατάψυξη τον Μάρτιο. Είπαμε ότι θα κάναμε εμβρυομεραφορα τέλος Σεπτεμβρίου γτ ήθελα να χαλαρώσω το καλοκαίρι κ έμεινα έγκυος φυσιολογικα!!! Αυτά από μένα 😘 εύχομαι να έχουμε όλες με το καλό τα μικρά μας γερά κ δυνατα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Αναστασία31 είπε:

28-6 είχα τελευταία περίοδο κορίτσι μου. Ρε γμτ μπαίνω κ δε ξέρω που δείχνει ειδοποιήσεις κ χάνομαι😔 εγώ έκανα διέγερση για εξοσωματικη κ έβαλα 4 εμβρυακια κατάψυξη τον Μάρτιο. Είπαμε ότι θα κάναμε εμβρυομεραφορα τέλος Σεπτεμβρίου γτ ήθελα να χαλαρώσω το καλοκαίρι κ έμεινα έγκυος φυσιολογικα!!! Αυτά από μένα 😘 εύχομαι να έχουμε όλες με το καλό τα μικρά μας γερά κ δυνατα! 

Αααα τώρα κατάλαβα τι είπα. Μου είπε τέλος Μαρτίου αλλά στην αυχενικη είπε θα μ πει ημερομηνία. 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
    • Συνήθως ξέρουν πότε περίπου θα γεννήσουν οι γυναίκες που παρακολουθούν και προγραματίζουν ανάλογα το πότε και πόσο θα λείψουν. Αλλά συνήθως δε φεύγουν για πάνω απο 3-5 μέρες. Μακάρι να το ζήσουμε κορίτσι μου. Εγώ θα ξεκινήσω μαθήματα στο τελος του 7ου με την ελπίδα να έρθει στην ώρα της η μπουμπού. Για την ώρα κάνω μόνο ασκήσεις Kegel!
    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Μόλις γύρισα κι εγώ απο τη Β' επιπέδου... Επιβεβαιώσαμε ότι είναι κοριτσάκι. ΠΗΤ 23/8 σταθερά, βάρος 487γρ. Όλα φυσιολογικά. Πλακούντας μπροστά και πλάγια και τράχηλος 38χιλ με μέτρηση απο την κοιλιά (στην αυχενική ήταν 35χιλ.)... Και τέλος κορίτσια μου... έχω πάρει 6 ολόκληρα κιλά!!! Μια χαρά μου τα βρήκε όλα ο γιατρός μου. Σε 6 βδομάδες, 4/6 , θα κάνουμε καμπύλη ζαχάρου!
    • Εγω το πρώτο μου παιδί το γέννησα με καισαρική όποτε λογικά και το δεύτερο έτσι θα πάει δεν πιστεύω ο γιατρός να με πάει φυσιολογική γεννά λίγη παίρνουν το ρίσκο μετά από καισαρική να σε βάλουν να γεννησεις φυσιολογικά έχουν περάσει και 2 χρόνια από την καισαρική όποτε το εχω ξεγράψει πλέον το φυσιολογικό τοκετο  κοριτσια εύχομαι να είστε τυχερές να ζήσετε αυτήν την όμορφη στιγμή με την φυσιολογική γεννά 😊
    • Mια χαρά η β επιπέδου, τέλεια! Κι εγώ κορίτσια με φυσιολογικό τοκετό θέλω.. Θα ξεκινήσετε τίποτα ασκήσεις ή κάποια προετοιμασία? δεν έχω ψάξει ακόμη γι' αυτό.. @Elk εσύ πώς το ξέρεις ότι θα σε πάει καισαρική? Εμένα αυτό που αγχώνει κορίτσια είναι ότι γεννάμε Αύγουστο.. Αν τύχει να λείπει ο γιατρός και δεν προλάβει να έρθει? Γενικά τι κάνουν? Μένουν απίκο και περιμένουν την κάθε μία πότε θα την πιάσουν οι πόνοι?
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...