Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα, δε ξέρω φέτος τι γίνεται, τον περασμένο Σεπτέμβρη που γέννησα εγώ στο Ρέα, επιτρεπόταν ο πατέρας και ήταν μέσα σε όλη τη διάρκεια της γέννας, και μετά όσες μέρες έμεινα μπαινόβγαινε όποτε ήθελε!! Ελπίζω μέχρι να γεννάμε να ισχύει το ίδιο και καλύτερα!!

Καλή επιτυχία σήμερα, θα πάνε όλα τέλεια!!🙏 Να μας γράψεις μετά τι σου είπαν, και αν είδατε το φύλο!! 😃

Να σου πω την αλήθεια έχω κι εγώ άγχος, γιατί απόταν άκουσα καρδιά δεν έχω ξανακάνει υπέρηχο και έχει περάσει λίγος καιρός και φοβάμαι…άκουγα και τις κοπέλες που έλεγαν ότι παλινδρόμησε και είχαν ακόμη συμπτώματα και δεν είχαν αίμα και αγχώνομαι ακόμα παραπάνω..!!

Μία από τα ίδια κ εγώ! Μέχρι 8/9 που έχω αυχενική θα φάω τα λύσσακά μου για να μην πεθάνω από την αγωνία!

Όλα να μας πάνε καλά κορίτσια! 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 23/8/2021 at 6:56 ΜΜ, ο/η geo2222 είπε:

9/3 είμαι!!!σε ευχαριστώ πολύ και σε σένα ευχομαι τα καλύτερα!!❤️❤️

Καλά μην παίρνεις κ όρκο! Νομίζω πως εμείς με δίδυμα θα έχουμε kinder έκπληξη νωρίτερα! Λέω εγώ τώρα κ μακάρι να πέσω έξω… Άλλη μία αγωνία! Μην γεννηθούν πρόωρα… 😳😧

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/8/2021 at 1:33 ΜΜ, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Να κάνω μια ερώτηση....έχετε ξεκινήσει να βάζετε κρέμες για την κοιλιά η είναι νωρίς;

Εγώ δεν ξεκίνησα ακόμη αλλά ρώτησα προχθές την μαία κ μου είπε πως μπορώ να αρχίσω να βάζω… Είμαι 10η εβδομάδα οπότε κορίτσι εσύ που είσαι πιο προχωρημένη ρωτάς κ τον γιατρό σου κ αναλόγως πράττεις…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Louna είπε:

Καλησπέρα μανούλες 🥰

Εχετε αποφασίσει αν θα γεννήσετε σε δημοσιο ή ιδιωτικο; Και γνωρίζει καποια αν ο πατερας μπορει να ειναι παρών εξαιτίας της καταστασης με το κορονοιο; Τις ευχες σας θελω για σημερα κοριτσια, παω για την αυχενική σε λιγο και εχω ανχος να πανε ολα καλα. Καλη δυναμη σε ολες 🥰❤️

Καλησπέρα κορίτσια μου, Ελπίζω το μήνυμα μου να σας βρίσκει όλες καλά! Θα κάτσω με ησυχία μετά να διαβάσω τα νέα σας... Εγώ είμαι σε νησί οπότε εδώ οι επιλογές είναι περιορισμένες αλλά ο γιατρός μου είναι σε μια αρκετά μεγάλη ιδιωτική κλινική οπότε πρώτα ο θεός να πάνε όλα καλά θα γεννήσω εκεί. Απο όσο γνωρίζω αφήνουν τον πατέρα να είναι παρών ακόμα και τώρα με τον κορονοιό αλλά δεν επιτρέπονται γενικά επισκέπτες. Δεν ξέρω αν είναι γενικά έτσι ή εδώ στο νησί είναι πιο ελαστικά τα πράγματα. Σε άλλα νέα... μου ξανά έκαναν εμφάνιση και εμένα οι καφέ βλέννες πάλι( με είχαν αφήσει ήσυχη για 1 εβδομάδα) και κοντεύω να πεθάνω από την αγωνία μου καθώς όπως σας έχω ξαναπεί μου θυμίζουν την παλίνδρομη που είχα και είχα πάλι καφέ τις ίδιες εβδομάδες. Περιμένω πως και πως την άλλη Παρασκευή που θα πάω στον γιατρό μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Louna είπε:

Καλησπέρα μανούλες 🥰

Εχετε αποφασίσει αν θα γεννήσετε σε δημοσιο ή ιδιωτικο; Και γνωρίζει καποια αν ο πατερας μπορει να ειναι παρών εξαιτίας της καταστασης με το κορονοιο; Τις ευχες σας θελω για σημερα κοριτσια, παω για την αυχενική σε λιγο και εχω ανχος να πανε ολα καλα. Καλη δυναμη σε ολες 🥰❤️

Περιμένουμε τα νέα σου! Να τα δεις, να τα χαρείς, να τα χορτάσεις σήμερα! Με το καλό! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Theodora12 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, Ελπίζω το μήνυμα μου να σας βρίσκει όλες καλά! Θα κάτσω με ησυχία μετά να διαβάσω τα νέα σας... Εγώ είμαι σε νησί οπότε εδώ οι επιλογές είναι περιορισμένες αλλά ο γιατρός μου είναι σε μια αρκετά μεγάλη ιδιωτική κλινική οπότε πρώτα ο θεός να πάνε όλα καλά θα γεννήσω εκεί. Απο όσο γνωρίζω αφήνουν τον πατέρα να είναι παρών ακόμα και τώρα με τον κορονοιό αλλά δεν επιτρέπονται γενικά επισκέπτες. Δεν ξέρω αν είναι γενικά έτσι ή εδώ στο νησί είναι πιο ελαστικά τα πράγματα. Σε άλλα νέα... μου ξανά έκαναν εμφάνιση και εμένα οι καφέ βλέννες πάλι( με είχαν αφήσει ήσυχη για 1 εβδομάδα) και κοντεύω να πεθάνω από την αγωνία μου καθώς όπως σας έχω ξαναπεί μου θυμίζουν την παλίνδρομη που είχα και είχα πάλι καφέ τις ίδιες εβδομάδες. Περιμένω πως και πως την άλλη Παρασκευή που θα πάω στον γιατρό μου....

Να μην αγχώνεσαι κοριτσάκι μου για τα καφέ κ κυρίως να μην συγκρίνεις καταστάσεις. Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική! Σε ποια εβδομάδα είσαι; Τι παίρνεις από φάρμακα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Να μην αγχώνεσαι κοριτσάκι μου για τα καφέ κ κυρίως να μην συγκρίνεις καταστάσεις. Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική! Σε ποια εβδομάδα είσαι; Τι παίρνεις από φάρμακα;

 

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Να μην αγχώνεσαι κοριτσάκι μου για τα καφέ κ κυρίως να μην συγκρίνεις καταστάσεις. Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική! Σε ποια εβδομάδα είσαι; Τι παίρνεις από φάρμακα;

To ξέρω ότι μάλλον δεν έχουν σχέση αλλά άθελα μου το συγκρίνω, καταλαβαίνεις... Eίμαι στην 8η και απο την αρχή που έμαθα για την εγκυμοσύνη παίρνω utrogestan, filicine, salospir και medrol (που τα έκοψα πριν μια εβδομάδα) και επίσης κάνω αντιπηκτικές ενεσούλες κάθε πρωί, μέχρι την αυχενική. Ο γιατρός μου ήθελε να μην το διακυνδινεύσει να περάσω ξανά το ίδιο μιας και την προηγούμενη το έχασα σχεδόν την 11η εβδομάδα οπότε για αυτό τόσα πολλά φάρμακα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Theodora12 είπε:

 

To ξέρω ότι μάλλον δεν έχουν σχέση αλλά άθελα μου το συγκρίνω, καταλαβαίνεις... Eίμαι στην 8η και απο την αρχή που έμαθα για την εγκυμοσύνη παίρνω utrogestan, filicine, salospir και medrol (που τα έκοψα πριν μια εβδομάδα) και επίσης κάνω αντιπηκτικές ενεσούλες κάθε πρωί, μέχρι την αυχενική. Ο γιατρός μου ήθελε να μην το διακυνδινεύσει να περάσω ξανά το ίδιο μιας και την προηγούμενη το έχασα σχεδόν την 11η εβδομάδα οπότε για αυτό τόσα πολλά φάρμακα...

Κ πολύ σωστά έκανε ο γιατρός σου! Κ η γνώμη μου είναι εάν δεν σε παρακολουθεί αιματολόγος κ οι αντιπηκτικές ήταν το πρωτόκολλο του γυναικολόγου σου, πριν τις διακόψεις να επισκεφτείς κ να πάρεις την γνώμη ενός αιματολόγου… Να έχεις πίστη κ να κάνεις θετικές σκέψεις! Όλα θα μας πάνε καλά! 🙏🏻💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Κ πολύ σωστά έκανε ο γιατρός σου! Κ η γνώμη μου είναι εάν δεν σε παρακολουθεί αιματολόγος κ οι αντιπηκτικές ήταν το πρωτόκολλο του γυναικολόγου σου, πριν τις διακόψεις να επισκεφτείς κ να πάρεις την γνώμη ενός αιματολόγου… Να έχεις πίστη κ να κάνεις θετικές σκέψεις! Όλα θα μας πάνε καλά! 🙏🏻💚

 

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Κ πολύ σωστά έκανε ο γιατρός σου! Κ η γνώμη μου είναι εάν δεν σε παρακολουθεί αιματολόγος κ οι αντιπηκτικές ήταν το πρωτόκολλο του γυναικολόγου σου, πριν τις διακόψεις να επισκεφτείς κ να πάρεις την γνώμη ενός αιματολόγου… Να έχεις πίστη κ να κάνεις θετικές σκέψεις! Όλα θα μας πάνε καλά! 🙏🏻💚

Σε ευχαριστώ ❤️  είχα μιλήσει και με αιματολόγο μετά την εξέταση της θρομβοφιλίας, να έρθει και η αυχενική και θα δούμε... Να πάνε όλα καλά σε όλες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τοσα πολλα μηνύματα απ ολες 🥰 Δοξα τω Θεω ειμαστε πολλές, καθε ευλογια να εχουν ολες οι γυναικες του κοσμου. Κοριτσια τωρα γυρισα απο την αυχενική και πλα πηγαν καλα❤️ Μάλλον εχουμε κοριτσακι 🥰🧚🏼‍♂️ Γερό να ναι και ας ειναι οτι θελει 💕 Θα εχω τα τελικα αποτελεσματα τη Δευτερα. Επισης Δευτερα θα κανω και τη NIPT (την αιματολογική που ειναι μη επεμβατική και δειχνει μερικα σύνδρομα) Ειμαι στα 39 και ο γιατρος μου τη θελει, αν και η αληθεια ειναι προτιμάει τροφοβλαστη ή αμνιοπαρακέντηση αλλα εγω φοβαμαι να τις κανω… και αφου παει καλα ως τωρα η αυχενική θα μεινω εδω… Μαλλον εχω κίνδυνο για προεκλαμψία ελεγε το χαρτι 😕μονο αυτο .. και αν δε κανω λαθος αυτο θελει ενεσεις… καπου ειχε γραψει μια απο εσας για αυτο αλλα δε θυμαμαι πια… Μανούλες 🥰🥰🥰 σας ευχομαι απο τα βάθη της ψυχής μου να σας πανε ολα παραδεισένια !!! Να στε γερές, δυνατές, να μην ακούτε κανεναν που σας χαλαει τη ζαχαρενια σας, ναναι τα μωράκια μας καλα 🥰🥰🥰💕💕💕🧚🏼‍♂️🧚🏼‍♂️🧚🏼‍♂️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τελικά το σιγουρεψα, covid free!!!🥳🥳🥳 Οπότε Δευτέρα πάω για το εμβόλιο! Θα σας πω εμπειρίες, ελπίζω να μην έχω καμία παρενέργεια!

Μπράβο @Louna! Πολύ χαίρομαι για τα αποτελέσματα σου! Σου έδωσε το χαρτί με τις πιθανότητες για προεκλαμψία; Τι πιθανότητα σου δίνει; Πάντως είναι κάτι που θα το παρακολουθείς δεν χρειάζεται να σε αγχωνει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Nantinaki είπε:

Κορίτσια τελικά το σιγουρεψα, covid free!!!🥳🥳🥳 Οπότε Δευτέρα πάω για το εμβόλιο! Θα σας πω εμπειρίες, ελπίζω να μην έχω καμία παρενέργεια!

Μπράβο @Louna! Πολύ χαίρομαι για τα αποτελέσματα σου! Σου έδωσε το χαρτί με τις πιθανότητες για προεκλαμψία; Τι πιθανότητα σου δίνει; Πάντως είναι κάτι που θα το παρακολουθείς δεν χρειάζεται να σε αγχωνει! 

Πιθανοτητες οχι. Γραφει αυξημένος κινδυνος και συνίσταται salospir 160mg Η μαία μου ειπε πως ολα καλα δεν ειναι κατι… Σε λιγο θα μιλησω και με το γιατρο για να αρχισω αγωγη απο αυριο. Δε το ψαχνω να σου πω την αληθεια γιατι αλλοι λενε καλα και αλλοι λενε κακα… και γενικα θεωρω πως καθε οργανισμος ειναι διαφορετικός… και οταν ακουω διαφορα απο δω και απο κει μονο ανχος εχω😳🤪 οποτε ας το αναλαβει ο γιατρος μου και αυτος ξερει καλυτερα 🤷‍♀️ Γενικα εχω στρες απο μονη μου ρε συ😂 δε ξερω αν εσεις ειστε χαλαρές (σας το ευχομαι) εγω πάντως εναν φοβο γενικα τον εχω👀 Δευτερα θα εχω και τα τελικα αποτελεσματα απο αυχενική. Σημερα μπηκα στη 13 βδομαδα🥰 

Να σου πανε ολα καλα με το εμβολιο σου ευχομαι! Το κουραγιο σου να χα🥰 Εμενα με παει να…😂δε παω να το κανω

καλη δυναμη κοριτσάρα μου

ολα με το καλο ευχομαι 🥰🧚🏼‍♂️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Louna είπε:

Πιθανοτητες οχι. Γραφει αυξημένος κινδυνος και συνίσταται salospir 160mg Η μαία μου ειπε πως ολα καλα δεν ειναι κατι… Σε λιγο θα μιλησω και με το γιατρο για να αρχισω αγωγη απο αυριο. Δε το ψαχνω να σου πω την αληθεια γιατι αλλοι λενε καλα και αλλοι λενε κακα… και γενικα θεωρω πως καθε οργανισμος ειναι διαφορετικός… και οταν ακουω διαφορα απο δω και απο κει μονο ανχος εχω😳🤪 οποτε ας το αναλαβει ο γιατρος μου και αυτος ξερει καλυτερα 🤷‍♀️ Γενικα εχω στρες απο μονη μου ρε συ😂 δε ξερω αν εσεις ειστε χαλαρές (σας το ευχομαι) εγω πάντως εναν φοβο γενικα τον εχω👀 Δευτερα θα εχω και τα τελικα αποτελεσματα απο αυχενική. Σημερα μπηκα στη 13 βδομαδα🥰 

Να σου πανε ολα καλα με το εμβολιο σου ευχομαι! Το κουραγιο σου να χα🥰 Εμενα με παει να…😂δε παω να το κανω

καλη δυναμη κοριτσάρα μου

ολα με το καλο ευχομαι 🥰🧚🏼‍♂️

Όχι συμφωνώ μην το ψάχνεις μόνη σου! Εννοείται το άγχος εμένα με ακολουθεί από μικρή ηλικία, κάπως έμαθα να το διαχειρίζομαι με τα χρόνια αλλά γενικά αν ακούσω κάτι η διαβάσω κάτι από μια άλλη εμπειρία έχω την κακια συνήθεια να το googlaro. Φυσικά μετά αγχώνομαι!

Πάντως για την προεκλαμψία είναι πολύ καλό που τo εντόπισαν γιατί ξέρω ότι με την κατάλληλη θεραπεία δεν θα έχεις να ανησυχείς για τίποτα. Θα σου δώσει μόλις βγει και η ανάλυση αίματος ένα χαρτί με πιθανότητες για όλα τα σύνδρομα και την προεκλαμψία. Μπορεί αν οι αιματολογικές είναι καλές να είναι μικρή η πιθανότητα! Αλλά και πάλι εφόσον το είδαν θα σε προσέξουν και δεν θα συμβεί τίποτα❤️

Με το καλό ο επόμενος υπέρηχος, από δω κ πέρα τρελαίνομαι κ μόνο στην ιδέα ρε κορίτσια ότι θα βλέπουμε προσωπακι💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Nantinaki είπε:

Όχι συμφωνώ μην το ψάχνεις μόνη σου! Εννοείται το άγχος εμένα με ακολουθεί από μικρή ηλικία, κάπως έμαθα να το διαχειρίζομαι με τα χρόνια αλλά γενικά αν ακούσω κάτι η διαβάσω κάτι από μια άλλη εμπειρία έχω την κακια συνήθεια να το googlaro. Φυσικά μετά αγχώνομαι!

Πάντως για την προεκλαμψία είναι πολύ καλό που τo εντόπισαν γιατί ξέρω ότι με την κατάλληλη θεραπεία δεν θα έχεις να ανησυχείς για τίποτα. Θα σου δώσει μόλις βγει και η ανάλυση αίματος ένα χαρτί με πιθανότητες για όλα τα σύνδρομα και την προεκλαμψία. Μπορεί αν οι αιματολογικές είναι καλές να είναι μικρή η πιθανότητα! Αλλά και πάλι εφόσον το είδαν θα σε προσέξουν και δεν θα συμβεί τίποτα❤️

Με το καλό ο επόμενος υπέρηχος, από δω κ πέρα τρελαίνομαι κ μόνο στην ιδέα ρε κορίτσια ότι θα βλέπουμε προσωπακι💓

Αχ αυτο το άγχος🤪

Δε το πιστεύω ακόμα πως έχουμε μωρο!!! Στον υπέρηχο οταν το βλεπω παντα με ξαφνιάζει 😂🥰 Καλο βραδυ μανούλες 🥰❤️😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Louna είπε:

Τοσα πολλα μηνύματα απ ολες 🥰 Δοξα τω Θεω ειμαστε πολλές, καθε ευλογια να εχουν ολες οι γυναικες του κοσμου. Κοριτσια τωρα γυρισα απο την αυχενική και πλα πηγαν καλα❤️ Μάλλον εχουμε κοριτσακι 🥰🧚🏼‍♂️ Γερό να ναι και ας ειναι οτι θελει 💕 Θα εχω τα τελικα αποτελεσματα τη Δευτερα. Επισης Δευτερα θα κανω και τη NIPT (την αιματολογική που ειναι μη επεμβατική και δειχνει μερικα σύνδρομα) Ειμαι στα 39 και ο γιατρος μου τη θελει, αν και η αληθεια ειναι προτιμάει τροφοβλαστη ή αμνιοπαρακέντηση αλλα εγω φοβαμαι να τις κανω… και αφου παει καλα ως τωρα η αυχενική θα μεινω εδω… Μαλλον εχω κίνδυνο για προεκλαμψία ελεγε το χαρτι 😕μονο αυτο .. και αν δε κανω λαθος αυτο θελει ενεσεις… καπου ειχε γραψει μια απο εσας για αυτο αλλα δε θυμαμαι πια… Μανούλες 🥰🥰🥰 σας ευχομαι απο τα βάθη της ψυχής μου να σας πανε ολα παραδεισένια !!! Να στε γερές, δυνατές, να μην ακούτε κανεναν που σας χαλαει τη ζαχαρενια σας, ναναι τα μωράκια μας καλα 🥰🥰🥰💕💕💕🧚🏼‍♂️🧚🏼‍♂️🧚🏼‍♂️

Γεια σου τι ευχάριστα νέα είναι αυτά με το καλό το μωράκι !!!! 
Θα βάλω στο πινακακι κοριτσάκι κ αν αλλάξει κάτι εδώ είμαστε να το αλλάξουμε! 
καλα αποτελέσματα κ με το nipt όλα να πάνε τέλεια! ❤️❤️❤️❤️
 

εγω είχα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη πριν 2 χρόνια τα ίδια ποσοστά με σένα κ έπαιρνα Σαλοσπίρ μέχρι κ τον 7-8ο 

εν τέλη δν εμφάνισα προεκλαμψία αλλά βοήθησε το Σαλοσπίρ γιατί έπεσε η αντισταση που είχα στις μητριαιες αρτηρίες! Μην σε αγχωνει καθόλου απλά να προσεχείς πιο πολύ αν κοπεις γιατί τρέχει αρκετά το αίμα κ αν δώσεις αίμα οπωσδήποτε να το αναφέρεις να ξέρουν! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Κορίτσια τελικά το σιγουρεψα, covid free!!!🥳🥳🥳 Οπότε Δευτέρα πάω για το εμβόλιο! Θα σας πω εμπειρίες, ελπίζω να μην έχω καμία παρενέργεια!

Μπράβο @Louna! Πολύ χαίρομαι για τα αποτελέσματα σου! Σου έδωσε το χαρτί με τις πιθανότητες για προεκλαμψία; Τι πιθανότητα σου δίνει; Πάντως είναι κάτι που θα το παρακολουθείς δεν χρειάζεται να σε αγχωνει! 

Όλα καλά πήγανε μπράβο Ναντινακι καλή ανοσία ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΗΤ για τις εγκυουλες Φεβρουαρίου-Μαρτίου-Απριλίου 2022❤️

@Bonbon 03/02 

@JNtina 06/02

@Nantinaki 26/02 αγόρι 👶💙

@mia2020 03/03 κορίτσι 👶💜

@geo2222  09/03

@Louna  15/03 κορίτσι 👶💜

@Monica 92 20/03

@Vasilique 24/03 αγόρι 👶💙 κορίτσι 👶💜

@Xrisa95     25/03 

@Niki5s     28/03

@Evaki! 29/03

@Konstantina93 30/03

@Princess28 02/04

@Theodora12 05/04

@Riaa   06/04

@Marakiii 25/04 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Γεια σου τι ευχάριστα νέα είναι αυτά με το καλό το μωράκι !!!! 
Θα βάλω στο πινακακι κοριτσάκι κ αν αλλάξει κάτι εδώ είμαστε να το αλλάξουμε! 
καλα αποτελέσματα κ με το nipt όλα να πάνε τέλεια! ❤️❤️❤️❤️
 

εγω είχα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη πριν 2 χρόνια τα ίδια ποσοστά με σένα κ έπαιρνα Σαλοσπίρ μέχρι κ τον 7-8ο 

εν τέλη δν εμφάνισα προεκλαμψία αλλά βοήθησε το Σαλοσπίρ γιατί έπεσε η αντισταση που είχα στις μητριαιες αρτηρίες! Μην σε αγχωνει καθόλου απλά να προσεχείς πιο πολύ αν κοπεις γιατί τρέχει αρκετά το αίμα κ αν δώσεις αίμα οπωσδήποτε να το αναφέρεις να ξέρουν! ❤️

Να εισαι καλα κοριτσάρα μου! Σε ευχαριστω πολυ και αντεύχομαι!!!❤️ Κοριτσια πως παει η κοιλιτσα σας, εχει μεγαλωσει; Εμενα ναι! Ειμαι και 50 κιλα και κανει μπαμ🥰🤪 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Να εισαι καλα κοριτσάρα μου! Σε ευχαριστω πολυ και αντεύχομαι!!!❤️ Κοριτσια πως παει η κοιλιτσα σας, εχει μεγαλωσει; Εμενα ναι! Ειμαι και 50 κιλα και κανει μπαμ🥰🤪 

Πόσο εβδομάδων είσαι; Κ εμένα είναι πολύ φουσκωμένη αλλά νομίζω πως είναι από την προγεστερόνη κ τις ορμόνες… 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Πόσο εβδομάδων είσαι; Κ εμένα είναι πολύ φουσκωμένη αλλά νομίζω πως είναι από την προγεστερόνη κ τις ορμόνες… 😉

Ειμαι στη 13 βδομαδα🥰 Σε λιγες μερες κανω αλλαγη και μπαινω στο 4 μηνα. Ανακατεύομαι ακομα κοριτσια και οταν ξυπναω το βραδυ για τσισακια🤪 δε μπορω να κοιμηθω και εχω καούρες. Αυτη τη βδομαδα εχει ηρεμίσει ο δυνατος πονος απο το στηθος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Ειμαι στη 13 βδομαδα🥰 Σε λιγες μερες κανω αλλαγη και μπαινω στο 4 μηνα. Ανακατεύομαι ακομα κοριτσια και οταν ξυπναω το βραδυ για τσισακια🤪 δε μπορω να κοιμηθω και εχω καούρες. Αυτη τη βδομαδα εχει ηρεμίσει ο δυνατος πονος απο το στηθος 

Με το καλό κορίτσι μου! Κ εγώ το βράδυ που σηκώνομαι για τουαλέτα μετά που ξαναπέφτω ανακατεύομαι… Υπομονή κ όλα περαστικά θα είναι… 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Πόσο εβδομάδων είσαι; Κ εμένα είναι πολύ φουσκωμένη αλλά νομίζω πως είναι από την προγεστερόνη κ τις ορμόνες… 😉

Χαχαχαχαα εσένα θα μεγαλώσει γρήγορα λόγω δίδυμης κύησης!!!εμενα μέρα με την μέρα μεγαλώνει που τρομάζω χαχαχαχαχα!και όντως θα γεννήσουμε και πιο νωρίς νομίζω δεν δε αφήνουν να φτάσεις μέχρι τέλος στα δίδυμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ αυτές οι καούρες πόσο σας καταλαβαίνω κορίτσια! Μπήκα και επίσημα στον τέταρτο σήμερα και έχω μια μικρή ελπίδα ότι θα ηρεμήσω! Τις τελευταίες μέρες τουλάχιστον δεν έχω όλη μέρα έχω πιο σποραδικά!

Η κοιλιά μου και μένα πετάχτηκε απότομα τις τελευταίες 10 μέρες! Βασικά είναι σαν να έχω πιεί 5 λίτρα νερό! Είναι πρησμένη από πάνω κ ολοστρόγγυλη! Αν φορέσω κάποιο στενό μπλουζάκι φαίνεται ξεκάθαρα! Λέω σιγά σιγά να παραγγείλω κανένα παντελόνι εγκυμοσύνης να είμαι προετοιμασμένη τώρα που θα αλλάξει ο καιρός γιατί νομίζω ότι τα φθινοπωρινά μου θα με πατάνε στην κοιλιά πια!

Πρέπει να αρχίσω να βάζω καμία κρέμα μου φαίνεται αλλά επειδή έχω πολύ ευαίσθητο δέρμα ( έχω ατομική δερματίτιδα) θέλω να κλείσω ένα ραντεβού με την δερματολόγο μου να μου προτείνει μια που δεν θα με πειράξει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια. Ήμουν πολύ διστακτική να γράψω στο φόρουμ.  Μας έχουν τύχει διάφορα γι'αυτό. Ωστόσο είπα να γράψω γιατί μου αρέσει η αύρα σας. Είμαι λοιπόν σχεδόν 11 εβδομάδων. Από τη στιγμή που δεν υπάρχει ακρίβεια σε αυτό, βάση της ΤΕΡ είμαι 10w&5d. Μπήκα να διαβάσω γιατί ταλαιπωρούμαι απίστευτα από ναυτία και εμετούς από 6w&2d. Ελπίζω σε ένα θαύμα να σηκωθώ από το κρεβάτι επιτέλους. Έχω χάσει 5 κιλά. Είμαι 49 κιλά για την ακρίβεια. Δεν νιώθω πια το στομάχι μου. Και εδώ και 5 εβδομάδες τάβλα στο κρεβάτι. Όταν νιώθω λίγο καλά σηκώνομαι καθιστή. Ωστόσο αν δεν είμαι καλά και προσπαθώ να σηκωθώ καταλήγω σε εμετούς. Είπα λοιπόν να πω και εγώ τον πόνο μου😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Monica 92 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια. Ήμουν πολύ διστακτική να γράψω στο φόρουμ.  Μας έχουν τύχει διάφορα γι'αυτό. Ωστόσο είπα να γράψω γιατί μου αρέσει η αύρα σας. Είμαι λοιπόν σχεδόν 11 εβδομάδων. Από τη στιγμή που δεν υπάρχει ακρίβεια σε αυτό, βάση της ΤΕΡ είμαι 10w&5d. Μπήκα να διαβάσω γιατί ταλαιπωρούμαι απίστευτα από ναυτία και εμετούς από 6w&2d. Ελπίζω σε ένα θαύμα να σηκωθώ από το κρεβάτι επιτέλους. Έχω χάσει 5 κιλά. Είμαι 49 κιλά για την ακρίβεια. Δεν νιώθω πια το στομάχι μου. Και εδώ και 5 εβδομάδες τάβλα στο κρεβάτι. Όταν νιώθω λίγο καλά σηκώνομαι καθιστή. Ωστόσο αν δεν είμαι καλά και προσπαθώ να σηκωθώ καταλήγω σε εμετούς. Είπα λοιπόν να πω και εγώ τον πόνο μου😅😅

Καλώς μας βρήκες! Νομίζω δεν θα ξαναδιαμαρτυρηθεί καμία μας😄.

Κοπέλα μου λίγο υπομονή ακόμα είμαι σίγουρη ότι σε 1-2 βδομάδες θα υποχωρήσουν ολα. Σου στέλνω όλη την θετική μου ενέργεια για να μπορέσει γρήγορα να συνέλθεις💓.

Ο γιατρός σου, σου έδωσε μήπως κάτι που μπορείς να πάρεις για την ναυτία και τους εμετούς; Είναι σημαντικό να ενυδατώσεις τον οργανισμό σου, να πίνεις όσο πιο πολλά υγρά μπορείς και να τρως στέρεες τροφές για να παίρνεις Δυνάμεις!

Σου εύχομαι με το καλό, αυτές οι 5 βδομάδες να είναι και οι μοναδικές που σε δυσκόλεψαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...