Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

@Διόνη μου καλημέρα! Πως βγαίνει η νέα ΠΗΤ;

Ναι αυτό είπαμε και με τον σύζυγό! Ότι μπορουμε να κανουμε θα το κάνουμε! Εγω ασε...προσπαθώ να ειμαι ψύχραιμη! Τα έχω φτιάξει νομίζω! Και να ξεχάσω κάτι θα μου το φέρουν! Άμα σου πω ότι σκέφτομαι το τσουρέκι που ζήτησα από την μάνα μου και δεν θα προλάβω να το φάω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

@Διόνη μου καλημέρα! Πως βγαίνει η νέα ΠΗΤ;

Ναι αυτό είπαμε και με τον σύζυγό! Ότι μπορουμε να κανουμε θα το κάνουμε! Εγω ασε...προσπαθώ να ειμαι ψύχραιμη! Τα έχω φτιάξει νομίζω! Και να ξεχάσω κάτι θα μου το φέρουν! Άμα σου πω ότι σκέφτομαι το τσουρέκι που ζήτησα από την μάνα μου και δεν θα προλάβω να το φάω! 

Στην αυχενική δεν μου είχε γράψει την δεύτερη ημερομηνια και τη διορθωμένη Πητ γιατί δεν τυπώθηκε!! Ενώ στον υπολογιστή του το είχε. Μου είπε ότι είναι μια εβδομάδα μεγαλύτερη αλλά δεν θεώρησα ότι αυτό θα άλλαζε και την ημερομηνία.και στη β επιπέδου το είχε γράψει κανονικά...οπότε το είδε ο γιατρός μου και με έβαλε να τον ρωτήσω τον εμβρυομητρικο τι γίνεται με τις ημερομηνίες...και τελικά μου είπε στο ντοπλερ ότι απλά δεν είχε τυπωθεί 🤦 και ισχύει το 27/3 κι όχι το 3/4. Αχ τι να πω! Όπως και να έχει εγώ θα πάω με καισαρική...άρα τώρα λίγο έμεινε δε θα φτάσω μέχρι τέλους....

Χαχαχαχχα έχεις ένα δίκιο να σκέφτεσαι το τσουρέκι!! Αλλά για κάτσε αφού θα μπορείς να τρως!! Να της πεις να στο φέρει μέσα χαχαχαχαχ ε όχι βέβαια εμ και θα είμαστε νοσοκομείο εμ και θα χάσουμε και το τσουρέκι ;;;; Χαχαχαχαχ 

Είναι περίεργη φάση τώρα ...προσπαθώ να μπω στη θέση σου αλλά έχεις κι αλλά άγχη! Να ξέρεις όμως όλα θα είναι καλά...και θα πάνε τέλεια!!! Σε λίγο καιρό θα μιλάμε για το πώς τα καταφέρνεις με τις τρεις μικρούλες!!!!! 💗💗💗 Τώρα προς το παρόν ας είσαι στη θαλπωρή των γιατρών να είστε όλες ασφαλείς!!! Να μας στέλνεις εάν μπορείς να σου κάνουμε παρέα!!! ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Στην αυχενική δεν μου είχε γράψει την δεύτερη ημερομηνια και τη διορθωμένη Πητ γιατί δεν τυπώθηκε!! Ενώ στον υπολογιστή του το είχε. Μου είπε ότι είναι μια εβδομάδα μεγαλύτερη αλλά δεν θεώρησα ότι αυτό θα άλλαζε και την ημερομηνία.και στη β επιπέδου το είχε γράψει κανονικά...οπότε το είδε ο γιατρός μου και με έβαλε να τον ρωτήσω τον εμβρυομητρικο τι γίνεται με τις ημερομηνίες...και τελικά μου είπε στο ντοπλερ ότι απλά δεν είχε τυπωθεί 🤦 και ισχύει το 27/3 κι όχι το 3/4. Αχ τι να πω! Όπως και να έχει εγώ θα πάω με καισαρική...άρα τώρα λίγο έμεινε δε θα φτάσω μέχρι τέλους....

Χαχαχαχχα έχεις ένα δίκιο να σκέφτεσαι το τσουρέκι!! Αλλά για κάτσε αφού θα μπορείς να τρως!! Να της πεις να στο φέρει μέσα χαχαχαχαχ ε όχι βέβαια εμ και θα είμαστε νοσοκομείο εμ και θα χάσουμε και το τσουρέκι ;;;; Χαχαχαχαχ 

Είναι περίεργη φάση τώρα ...προσπαθώ να μπω στη θέση σου αλλά έχεις κι αλλά άγχη! Να ξέρεις όμως όλα θα είναι καλά...και θα πάνε τέλεια!!! Σε λίγο καιρό θα μιλάμε για το πώς τα καταφέρνεις με τις τρεις μικρούλες!!!!! 💗💗💗 Τώρα προς το παρόν ας είσαι στη θαλπωρή των γιατρών να είστε όλες ασφαλείς!!! Να μας στέλνεις εάν μπορείς να σου κάνουμε παρέα!!! ♥️

Ααα κατάλαβα! Άρα πλησιάζεις κ εσύ!

Εννοείται ότι θα το φάω! Της είπα να κάνει μικρά τσουρέκια για να τα έχω ευκαιρα! Κ μυρίζει λέει όλο το δωμάτιο σαν τον τερκενλη κ εγω κάνω την ανηξερη! 🤣🤣🤣

Αχ κορίτσια μου! Σας ευχαριστώ πολύ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

Ααα κατάλαβα! Άρα πλησιάζεις κ εσύ!

Εννοείται ότι θα το φάω! Της είπα να κάνει μικρά τσουρέκια για να τα έχω ευκαιρα! Κ μυρίζει λέει όλο το δωμάτιο σαν τον τερκενλη κ εγω κάνω την ανηξερη! 🤣🤣🤣

Αχ κορίτσια μου! Σας ευχαριστώ πολύ όλες!

Χαχαχαχα θα δεις γιατροι και μαίες και θα μαζεύονται κοντά από την μυρωδιά 🤣🤣🤣🤣🤣 χαχαχαχαχ άντε κοριτσακι μου !!! Με δύναμη και θάρρος!!! 🙏🙏🙏💪💪💪 Όλα καλά θα πάνε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Marakiii όλα να πάνε καλά να γίνει το καλύτερο Μαράκι και θα είμαστε εδώ να σου κάνουμε παρέα! ❤️❤️❤️❤️❤️
 

@Διόνη μου θέλεις να βάλω 27/3 στο πινακακι ; Η να βάλω την ημερομηνία καισαρικης όταν θα ξέρεις ; Ότι θέλεις εσυ βασικά ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

@Marakiii όλα να πάνε καλά να γίνει το καλύτερο Μαράκι και θα είμαστε εδώ να σου κάνουμε παρέα! ❤️❤️❤️❤️❤️
 

@Διόνη μου θέλεις να βάλω 27/3 στο πινακακι ; Η να βάλω την ημερομηνία καισαρικης όταν θα ξέρεις ; Ότι θέλεις εσυ βασικά ❤️❤️❤️

Αχ σε ευχαριστώ χρυσακο!!! Βάλε με 27/3 να το δω να το καμαρώνω!!! ♥️ Και μετά θα σου ξαναπώ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

Αχ σε ευχαριστώ χρυσακο!!! Βάλε με 27/3 να το δω να το καμαρώνω!!! ♥️ Και μετά θα σου ξαναπώ!!! 

Αχ τώρα είδα ότι το έχω ήδη 27/03 🥳😘😁😘🎉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Αχ τώρα είδα ότι το έχω ήδη 27/03 🥳😘😁😘🎉

Τέλεια !! Πρέπει να το είχες αλλάξει από την άλλη φορά!!!!! Κάτι θυμόμουν αλλά δεν ήμουν σίγουρη!!! Σ' ευχαριστώ πολύ!! 💗💗

 

Καλή Κυριακή σε όλες!!!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Ζηταω προκαταβολικα συγνώμη αλλα ακολουθεί ποστ γκρίνιας!

Είμαι μόνο λίγες ώρες στο μαιευτήριο και δεν την παλεύω καθόλου...Δεν ξέρω αν έχω εγώ πρόβλημα αλλά έχει τόση ζέστη που έχω ιδρώσει ολόκληρη κ είμαι κ δίπλα σε ανοιχτό παράθυρο! Έχουν βάλει κάτι σαν μεγάλη σερβιέτα κολλάει στα μπούτια μου και εκνευρίζομαι ακόμα πιο πολύ! Και δεν ξέρω αν φταίω εγώ πάλι ή τα μωρά έχουν καταλάβει κάτι ή εγώ μεταδίδω τον εκνευρισμό μου αλλά με πιέζουν και στα 2 πλευρά και δεν μπορώ να βρω στάση να κλείσω έστω λίγο τα μάτια μου...

Με λίγα λόγια θέλω να βάλω τα κλάματα και να γυρίσω σπίτι μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Ζηταω προκαταβολικα συγνώμη αλλα ακολουθεί ποστ γκρίνιας!

Είμαι μόνο λίγες ώρες στο μαιευτήριο και δεν την παλεύω καθόλου...Δεν ξέρω αν έχω εγώ πρόβλημα αλλά έχει τόση ζέστη που έχω ιδρώσει ολόκληρη κ είμαι κ δίπλα σε ανοιχτό παράθυρο! Έχουν βάλει κάτι σαν μεγάλη σερβιέτα κολλάει στα μπούτια μου και εκνευρίζομαι ακόμα πιο πολύ! Και δεν ξέρω αν φταίω εγώ πάλι ή τα μωρά έχουν καταλάβει κάτι ή εγώ μεταδίδω τον εκνευρισμό μου αλλά με πιέζουν και στα 2 πλευρά και δεν μπορώ να βρω στάση να κλείσω έστω λίγο τα μάτια μου...

Με λίγα λόγια θέλω να βάλω τα κλάματα και να γυρίσω σπίτι μου..

πφφφ υπομονή Μαράκι μου λίγες μέρες έμειναν μόνο αλλά να γκρινιάξεις όσο θέλεις....έχεις απόλυτο δίκιο να έχεις κουραστεί.... Τελικά σε έβαλαν μόνη σε δωμάτιο; 

ακολουθεί αδιάκριτη ερώτηση....

Σερβιέτα γιατί σου έχουν βάλει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Ζηταω προκαταβολικα συγνώμη αλλα ακολουθεί ποστ γκρίνιας!

Είμαι μόνο λίγες ώρες στο μαιευτήριο και δεν την παλεύω καθόλου...Δεν ξέρω αν έχω εγώ πρόβλημα αλλά έχει τόση ζέστη που έχω ιδρώσει ολόκληρη κ είμαι κ δίπλα σε ανοιχτό παράθυρο! Έχουν βάλει κάτι σαν μεγάλη σερβιέτα κολλάει στα μπούτια μου και εκνευρίζομαι ακόμα πιο πολύ! Και δεν ξέρω αν φταίω εγώ πάλι ή τα μωρά έχουν καταλάβει κάτι ή εγώ μεταδίδω τον εκνευρισμό μου αλλά με πιέζουν και στα 2 πλευρά και δεν μπορώ να βρω στάση να κλείσω έστω λίγο τα μάτια μου...

Με λίγα λόγια θέλω να βάλω τα κλάματα και να γυρίσω σπίτι μου..

Σου απαντάω εδώ κορίτσι.μου γιατί τα είπες πιο αναλυτικά ! Βασικά και τι να σου πω ;; Έχεις χίλια δίκια τώρα πραγματικά!!! Ξεβολευτηκες να πας σε νοσοκομείο...μη νομίζεις μπορεί να σε ενοχλεί και η αλλαγή στρώματος! Εδώ εμείς αλλάξαμε κρεβάτι πήραμε καλύτερο στρώμα κι αντί να μου αρέσει τώρα που είμαι έγκυος επειδή μεγάλωσε η κοιλιά δε με βολεύει καθόλου!!!!!!! Φαντάσου τώρα εσύ...μέσα σε μια νύχτα βρε κορίτσι μου!!  Αλλά ελπίζω σήμερα να ξυπνήσεις καλύτερα ...κάνε λίγο υπομονή! Μέσα στην εβδομάδα πιστεύω θα έρθουν τα μωράκια σου... Είναι απλά μια διαδικασία! 😔😔😔 

 ΥΓ. Πες στη μανούλα να επιταχύνει το τσουρέκι !!!! Θα είναι λυτρωτικό θα δεις!!!!! ♥️🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα. Λίγη υπομονή ακόμα και τα μικρά μας θαύματα θα έρθουν στην αγκαλιά μας. Εμείς περάσαμε μια περιπέτεια και γεννησανε πρόωρα στις 17/2. Έπαθα βαριά προεκλαμψία και έπρεπε να πάρουμε το μωρό. Δόξα το Θεό με μεγάλες δυσκολίες όλα βαίνουν καλώς. Ο μικρός μας είναι στη θερμοκοιτίδα αυτόνομος θέλει βοήθεια να φάει μόνο και παρακολουθείται στενά από όλες τις ειδικότητες. Περιμένουμε να μπούμε στον 9ο για να τον πάρουμε με το καλό. Έχουμε ακόμα μπροστά μας. Καλή υπομονή σε όλες μας το θαύμα είναι κοντά και αξίζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Theodora12 είπε:

πφφφ υπομονή Μαράκι μου λίγες μέρες έμειναν μόνο αλλά να γκρινιάξεις όσο θέλεις....έχεις απόλυτο δίκιο να έχεις κουραστεί.... Τελικά σε έβαλαν μόνη σε δωμάτιο; 

ακολουθεί αδιάκριτη ερώτηση....

Σερβιέτα γιατί σου έχουν βάλει;

Καλημέρα! Δεν ξέρω γιατί! Σήμερα μου άλλαξαν σεντόνια κ δεν μ έβαλαν αυτό το πράγμα! Τελικά όχι..ήμουν σε μονόκλινο μέχρι να βγει το pcr και μετά με μετέφεραν σε 4κλινο αλλά είναι άλλες 2 κοπέλες μεσα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Σου απαντάω εδώ κορίτσι.μου γιατί τα είπες πιο αναλυτικά ! Βασικά και τι να σου πω ;; Έχεις χίλια δίκια τώρα πραγματικά!!! Ξεβολευτηκες να πας σε νοσοκομείο...μη νομίζεις μπορεί να σε ενοχλεί και η αλλαγή στρώματος! Εδώ εμείς αλλάξαμε κρεβάτι πήραμε καλύτερο στρώμα κι αντί να μου αρέσει τώρα που είμαι έγκυος επειδή μεγάλωσε η κοιλιά δε με βολεύει καθόλου!!!!!!! Φαντάσου τώρα εσύ...μέσα σε μια νύχτα βρε κορίτσι μου!!  Αλλά ελπίζω σήμερα να ξυπνήσεις καλύτερα ...κάνε λίγο υπομονή! Μέσα στην εβδομάδα πιστεύω θα έρθουν τα μωράκια σου... Είναι απλά μια διαδικασία! 😔😔😔 

 ΥΓ. Πες στη μανούλα να επιταχύνει το τσουρέκι !!!! Θα είναι λυτρωτικό θα δεις!!!!! ♥️🤣

Καλημέρα Διονακι! Ελπίζω οι υπόλοιπες μέρες να είναι πιο εύκολες! Κ εγω ετσι πιστεύω, δεν νομίζω να πάει μέχρι όσο λένε...το τσουρέκι το έφερε η μαμα πριν μπω! Και με σοκολάτα κ σκέτο!αχ να ειχα κ έναν ελληνικό να το ευχαριστιομουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ονομα χρήστη κοριτσάκι μου καλημέρα! Κι εμένα μου έγινε εγκριτικη η κατάσταση στο επίδομα  χτες! Κυριακάτικα 🤣 τελοσπαντων, μπήκα και είδα εκεί που μας είπε το ναντινάκι ότι αυτή την εβδομάδα πληρωνόμαστε...βγήκε ανακοίνωση! Τώρα εσύ σίγουρα θα πληρωθεις που σου είχε εγκριθεί πιο νωρίς! Εγώ κρατάω μια μικρή πισινή αλλά θα αν δεν μπουν αυτήν την εβδομάδα λογικά θα ξαναβγεί ανακοίνωση για την επόμενη. Τι καλά!!! 🙏🙏💵💵💵💵https://ypergasias.gov.gr/o-chartis-ton-pliromon-apo-e-efka-kai-oaed-gia-tin-evdomada-21-25-fevrouariou/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

Καλημέρα Διονακι! Ελπίζω οι υπόλοιπες μέρες να είναι πιο εύκολες! Κ εγω ετσι πιστεύω, δεν νομίζω να πάει μέχρι όσο λένε...το τσουρέκι το έφερε η μαμα πριν μπω! Και με σοκολάτα κ σκέτο!αχ να ειχα κ έναν ελληνικό να το ευχαριστιομουν!

Πιστεύω τώρα που είσαι με άλλες δύο κοπέλες θα είσαι λίγο πιο καλά! Και θα σου περνάει η ώρα πιο γρήγορα!!! Αν έφερε η μαμα και το τσουρέκι ....... χαμουληηηηης !!! Χαχαχαχαχα το θέλει τον ελληνικούλη έχεις δίκιο!!!! Έλα λίγο τσαγακι έστω θα φέρουν!!!! 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

Καλημέρα! Δεν ξέρω γιατί! Σήμερα μου άλλαξαν σεντόνια κ δεν μ έβαλαν αυτό το πράγμα! Τελικά όχι..ήμουν σε μονόκλινο μέχρι να βγει το pcr και μετά με μετέφεραν σε 4κλινο αλλά είναι άλλες 2 κοπέλες μεσα..

τουλαχιστον θα εχεις παρεα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η iovnn είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Λίγη υπομονή ακόμα και τα μικρά μας θαύματα θα έρθουν στην αγκαλιά μας. Εμείς περάσαμε μια περιπέτεια και γεννησανε πρόωρα στις 17/2. Έπαθα βαριά προεκλαμψία και έπρεπε να πάρουμε το μωρό. Δόξα το Θεό με μεγάλες δυσκολίες όλα βαίνουν καλώς. Ο μικρός μας είναι στη θερμοκοιτίδα αυτόνομος θέλει βοήθεια να φάει μόνο και παρακολουθείται στενά από όλες τις ειδικότητες. Περιμένουμε να μπούμε στον 9ο για να τον πάρουμε με το καλό. Έχουμε ακόμα μπροστά μας. Καλή υπομονή σε όλες μας το θαύμα είναι κοντά και αξίζει.

Κοριτσάκι μου καλημέρα! Μα τι νέα είναι αυτά;;;;;; Κι άλλο μωράκι προωρακι!!! Σημασία έχει ότι είναι καλά και ο μικρός αλλά και όλα πήγαν καλά! Είναι στην θερμοκοιτίδα του και είναι μέσα στους γιατρούς! Θάρρος και δύναμη μέχρι να τον πάρετε στην αγκαλίτσα σας και να μην το αφήσετε πάλι ποτέ!! 

Να σας ζήσει το μπουμπούκι σας!!!! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Ζηταω προκαταβολικα συγνώμη αλλα ακολουθεί ποστ γκρίνιας!

Είμαι μόνο λίγες ώρες στο μαιευτήριο και δεν την παλεύω καθόλου...Δεν ξέρω αν έχω εγώ πρόβλημα αλλά έχει τόση ζέστη που έχω ιδρώσει ολόκληρη κ είμαι κ δίπλα σε ανοιχτό παράθυρο! Έχουν βάλει κάτι σαν μεγάλη σερβιέτα κολλάει στα μπούτια μου και εκνευρίζομαι ακόμα πιο πολύ! Και δεν ξέρω αν φταίω εγώ πάλι ή τα μωρά έχουν καταλάβει κάτι ή εγώ μεταδίδω τον εκνευρισμό μου αλλά με πιέζουν και στα 2 πλευρά και δεν μπορώ να βρω στάση να κλείσω έστω λίγο τα μάτια μου...

Με λίγα λόγια θέλω να βάλω τα κλάματα και να γυρίσω σπίτι μου..

Καλημέρα κοριτσάκι μου!! Υπομονή!! Λίγο έμεινε ακόμα!! Καταλαβαίνω το θέμα ύπνος πονάει λίγο πολύ σε όλες μας που έχουμε ένα ποσό μάλλον εσύ με τρία!! Όμως Μαράκι μου κουράγιο!! Έφτασαν οι μέρες!! Τουλάχιστον έχεις παρέα στο δωματιο και πιστεύω θα ξεχνιέσαι λίγο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η iovnn είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Λίγη υπομονή ακόμα και τα μικρά μας θαύματα θα έρθουν στην αγκαλιά μας. Εμείς περάσαμε μια περιπέτεια και γεννησανε πρόωρα στις 17/2. Έπαθα βαριά προεκλαμψία και έπρεπε να πάρουμε το μωρό. Δόξα το Θεό με μεγάλες δυσκολίες όλα βαίνουν καλώς. Ο μικρός μας είναι στη θερμοκοιτίδα αυτόνομος θέλει βοήθεια να φάει μόνο και παρακολουθείται στενά από όλες τις ειδικότητες. Περιμένουμε να μπούμε στον 9ο για να τον πάρουμε με το καλό. Έχουμε ακόμα μπροστά μας. Καλή υπομονή σε όλες μας το θαύμα είναι κοντά και αξίζει.

Καλημέρα κορίτσι μου!! Να σας ζήσει ο μικρούλης!! Κουράγιο και υπομονή είναι μαχητής και είναι μέσα στους γιατρούς οπότε όλα θα πάνε μια χαρά!! Με το καλό να τον πάρετε σπίτι σας!! ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!! Πως είστε?? Εμείς είχαμε χθες γιατρό όλα μια χαρά μπαίνουμε στην τελική ευθεία!! Η μπέμπα μας έφτασε 2800 οπότε μας είπε ο γιατρός ότι θα περάσουμε τα 3 κιλά και μου έφυγε ένα μικρό άγχος ότι δεν έτρωγε καλά!! Επόμενο ραντεβού στις 28 του μήνα!! Κορίτσια εχθές συνειδητοποίησα ότι μας έμειναν ακόμα 2 εβδομάδες!! Μου έγραψε ο γιατρός εξετάσεις και μου λέει "οι τελευταίες ειναι αυτές!! Με το καλό να έρθει το μωράκι μας!!" 

Σε άλλα νέα, μέσα στη βδομάδα τελειώνουμε το δωμάτιο για να καθαριστεί και το σπίτι το ερχόμενο σαββατοκύριακο και είναι πια όλα έτοιμα να υποδεχτούμε τη ζουζούνα μας!! Πήραμε και τα κερασματα της γεννας τα οποία είναι πραγματικά πανέμορφα και απλά τώρα περιμένουμε!! Ο ύπνος βέβαια έχει καταντήσει λίγο Γολγοθάς αλλά λέω στον εαυτό μου υπομονή!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Ζηταω προκαταβολικα συγνώμη αλλα ακολουθεί ποστ γκρίνιας!

Είμαι μόνο λίγες ώρες στο μαιευτήριο και δεν την παλεύω καθόλου...Δεν ξέρω αν έχω εγώ πρόβλημα αλλά έχει τόση ζέστη που έχω ιδρώσει ολόκληρη κ είμαι κ δίπλα σε ανοιχτό παράθυρο! Έχουν βάλει κάτι σαν μεγάλη σερβιέτα κολλάει στα μπούτια μου και εκνευρίζομαι ακόμα πιο πολύ! Και δεν ξέρω αν φταίω εγώ πάλι ή τα μωρά έχουν καταλάβει κάτι ή εγώ μεταδίδω τον εκνευρισμό μου αλλά με πιέζουν και στα 2 πλευρά και δεν μπορώ να βρω στάση να κλείσω έστω λίγο τα μάτια μου...

Με λίγα λόγια θέλω να βάλω τα κλάματα και να γυρίσω σπίτι μου..

Κοριτσάκι μ υπομονη δεν γκρινιάζεις καθολου είναι λογικό να μη βολεύεσαι εδώ στο σπίτι μας μπορεί να είμαστε κ να φταίνε όλα μ...στα μαιευτήρια εχει πολυ ζεστη για αυτό είναι καλό ότι εποχή κ να είναι να έχουμε μαζί μας ψιλές πυτζάμες είδανικα θα έλεγα τιραντακι...όσο για τη σερβιέτα δεν ξερω γτ σου τη φορέσαμε καλό θα ήταν να τους ρωτούσε και αν δεν χρειάζεται απαραίτητα για κάποιο λόγο να σου τη βγάζουν...Λιγο έμεινε προσπάθησε να κάνεις πράγματα για να ξεχνιέσαι...κατέβασε κανένα παιχνίδι στο κινητό παρε κανένα σταυρόλεξο σκέψου πως είναι οι τελευταίες μέρες που μπορείς να κάνεις πράγματα για εσένα..μετά με τρία ζουζουνακια θα αναπολείς αυτές τις στιγμές!!!🤣🤣🤣🤣ούτε για τουαλέτα δεν θα υπάρχει χρόνος!!!αλλά είναι και οι ωραιότερες στιγμές για μια μανούλα...ακόμη κ να μη τα έχεις από την αρχή διπλα σου θα έχεις τόσες ετοιμασίες...❣❣❣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η iovnn είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Λίγη υπομονή ακόμα και τα μικρά μας θαύματα θα έρθουν στην αγκαλιά μας. Εμείς περάσαμε μια περιπέτεια και γεννησανε πρόωρα στις 17/2. Έπαθα βαριά προεκλαμψία και έπρεπε να πάρουμε το μωρό. Δόξα το Θεό με μεγάλες δυσκολίες όλα βαίνουν καλώς. Ο μικρός μας είναι στη θερμοκοιτίδα αυτόνομος θέλει βοήθεια να φάει μόνο και παρακολουθείται στενά από όλες τις ειδικότητες. Περιμένουμε να μπούμε στον 9ο για να τον πάρουμε με το καλό. Έχουμε ακόμα μπροστά μας. Καλή υπομονή σε όλες μας το θαύμα είναι κοντά και αξίζει.

Να σας ζήσει κοριτσι μου και καλή ανάρρωση και σε εσένα..ποσων εβδομαδων ησουν;;;είχες κάποια σημάδια για προεκλαμψια ή ήταν ξαφνικο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Καλημέρα Διονακι! Ελπίζω οι υπόλοιπες μέρες να είναι πιο εύκολες! Κ εγω ετσι πιστεύω, δεν νομίζω να πάει μέχρι όσο λένε...το τσουρέκι το έφερε η μαμα πριν μπω! Και με σοκολάτα κ σκέτο!αχ να ειχα κ έναν ελληνικό να το ευχαριστιομουν!

Αχ έχεις απόλυτο δίκιο για τον καφέ εμενα μου τον έκοψαν τελείως εδώ κ 10 μερες γτ ανεβάζει η μικρή μας παλμούς και θέλουμε να δούμε από τι είναι και νιώθω ότι θα σκοτώσω άνθρωπο...🤣🤣🤣😔😔😔εκεί που ήμασταν μια χαρά μου είπαν ξαπλα όχι καφε γλυκα ζυμαρικά ψωμιά κ.α μόνο ψητά κ σαλατες ποσα να αντέξω η καημενουλα κ με τις ορμόνες μας στα ύψη...🥺🥺🥺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

@Ονομα χρήστη κοριτσάκι μου καλημέρα! Κι εμένα μου έγινε εγκριτικη η κατάσταση στο επίδομα  χτες! Κυριακάτικα 🤣 τελοσπαντων, μπήκα και είδα εκεί που μας είπε το ναντινάκι ότι αυτή την εβδομάδα πληρωνόμαστε...βγήκε ανακοίνωση! Τώρα εσύ σίγουρα θα πληρωθεις που σου είχε εγκριθεί πιο νωρίς! Εγώ κρατάω μια μικρή πισινή αλλά θα αν δεν μπουν αυτήν την εβδομάδα λογικά θα ξαναβγεί ανακοίνωση για την επόμενη. Τι καλά!!! 🙏🙏💵💵💵💵https://ypergasias.gov.gr/o-chartis-ton-pliromon-apo-e-efka-kai-oaed-gia-tin-evdomada-21-25-fevrouariou/

Αχ τι ώρα αντε να μπουν και αυτα να μας φύγει ένα άγχος να δούμε κ τι ποσο θα είναι γτ δεν ξερω κ τι δικαιούμαστε για τις 56 μερες...Αφου πήρε εγκριτικη κ η δική σου λογικά θα πληρώθεις και εσύ σε αυτές τις ημερομηνίες...Αναμένουμε λοιπόν πρώτα θα πάρουμε τα χρήματα απο το επιδομα κυησης και μετά από τις αναρρωτικες...ΕΛΛΑΔΑ 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια εμένα ο τράχηλος είναι πάντα εκεί στο 4,5.. αναρωτιέμαι αν θα μικρύνει για να γεννήσω..😕 Απ' ότι διάβασα γύρω στο 3,5 είναι ο μέσος όρος για αυτές τις εβδομάδες..μόνη μου τονίζω το έψαξα δεν είναι απάντηση γιατρού..μη σας παραπλανήσω..
    • Μια χαρά είσαι, τι να πω κι εγώ; 😀
    • Μα του είχα πει στην επίσκεψη ότι έχω λίγο τσιμπημένο ζαχαρο και στην πρώτη εγκυμοσύνη το ίδιο και ότι δεν είχα κάποιο θέμα σοβαρό με ρώτησε αν πήρα ινσουλίνη ειπα όχι απλά προσεχα λίγο την ζάχαρη και υδατάνθρακα και ότι κάνω μετρησεις με μηχανάκι αν ήταν θα μου έλεγε να τα στείλω μόλις βγουν 🤷‍♀️
    • @Mommyel εμένα κορίτσι μου ήταν 35,1 και εμένα από την κοιλιά το μέτρησε εσενα ποσο είναι; 
    • Κορίτσι μου αφού ξέρεις τι να προσέξεις και ελέγχεις τις τιμές του ζαχάρου σου νομίζω θα είσαι εντάξει. Αφού ήξερες ότι έχεις διαβήτη κύησης λογικό να βγει η καμπύλη εκτός ορίων. Εγώ θα πήγαινα σε διατροφολόγο να με κατατοπίσει κτλ αλλά έχοντας κατά νου ότι είναι η πρώτη εγκυμοσύνη μου. Τώρα εσύ αφού έχεις δει τι σου ανεβάζει το ζάχαρο και το ελέγχεις με το μηχάνημα, δεν θέλει άγχος!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...