Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Ιούλιος θα έρθει και μαζί του θα μας φέρει χαμόγελα , θαύματα , ζωές....Με αγάπη , αγκαλιές , μπάνια στις ακρογιαλιές θα γεμίσουν οι κοιλιες...

Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Εγώ να τονίσω πως δεν εκανα και καθόλου ωορρηξία μόνη μου ξεκίνησα α) την 6η μέρα του κύκλου και έκανα menopour σε δόση των 100 τη μέρα για 5 μέρες αρχικά κ πήγα με είδε την 11η μέρα όπου μου είπε να συνεχίσω Β) για άλλες 3 μέρες την ίδια ένεση  menopour των 100 + μια άλλη την Orgalutran. Παράλληλα πήγαινα για υπερήχους κ την 13η μέρα μου είπε σταματάς τις ενέσεις, 14η βράδυ κανεις  ovitrele κ 16η πρωί έρχεσαι κ στα παίρνω. Είχα κάνει ήδη υπερδιέγερση μέσα στο κυκλο το είχε δει απο την 11η μέρα απλα ήταν αργά για να κάνει κάτι γιατί είχα πολλα αλλά δεν ειχαν μεγαλώσει κ έπρεπε να περιμένουμε. Με το καλό να τελειώσω αν χρειαστείς φάρμακα να μου πεις. Κ οποία άλλη κοπέλα. Εχω μερικά ψυγείο. Αλλά έχω κ άκρες να τα βρείτε σε φαρμακεία η και να σας τα στείλω από εδώ. Η μενοπουρ κάνει 170€ των 600ml  και 320 των 1200 ml δεν γραφεται. Περνάς Επιτροπή. Εδώ δεν περασα. Η orgalutran συνταγογραφειται είναι πολυ φθηνή το ίδιο κ η ovitrele συνταγογράφηση κ κάνει 10€. Για ωοληψια πληρωσα:

70€ αναισθησιολόγο

200€ γιατρους(2 γιατροι εξωσωματικοι γιατροί μαζί, 1 μαιευτήρας, 1 βοηθός) 

200€ ανά 2 έμβρυα. 

Και το χρόνο η καταψυξη θα ναι για όλα τα έμβρυα 300€.

Έμεινα πολυ ευχαριστημενη ωστόσο. Ήμουν προετοιμασμενη γι αυτό κ εκείνοι όσο αγχωμένη κ αν πήγα μου μιλουσαν με απόλυτη ηρεμία σαν να μην συμβαίνει τίποτα. Τα θεωρουσαν δεδομένα κ φυσιολογικά οπότε κάπου κ εγώ χθες χαλαρωσα. Λέω αν είχα κάτι πρώτοι εκείνοι θα ανησυχούσαν. 

Μετά την ωοληψια παίρνω αντιβίωση 4 μέρες. Κάνω παράλληλα αίματα κ με παρακολουθουν. 

Με το καλό να κάνω την ετ μου έχει περισσέψει μενοπουρ 300ml.κ λογικά θα μου περιψεσουν κ αλλα φάρμακα. 

Σ ευχαριστώ κοριτσάκι μου....ούτε εγώ θα περάσω επιτροπή!έχω τόσο άγχος που αυτή η αναμονη θα με σκοτώσει!!! Δεν πειράζει , χαλάλι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Heart

Συμφωνώ μαζί σου κ σε καταλαβαίνω, εγώ στον 1 χρόνο άρχισα εξωσωματική κ πάλι δλδ περίμενα τόσο επειδή όλες οι εξετάσεις ήταν καλές, δεν είχαμε το παραμικρό. Πόση υπομονή έχεις κάνει 2+ χρόνια ούτε μπορώ να φανταστώ. Όταν έγραψα έχεις καιρό δεν εννουσα περιθώρια να μην κάνεις εξωσωματική λόγω ηλικίας αλλά ότι έχεις καιρό ως τον Οκτώβρη. Αν κλείσεις ραντεβού τώρα τότε θα πάρεις φάρμακα κ επειδή είναι ακριβά αξίζει. Η bemfola που είναι οικονομικη είναι κάπου 80ευρω τα 300 IU

@Mimi26@Mimi26 αν θες τη γνώμη μου καλά έκανες... Εφόσον έχετε διαγνωσμενο θέμα κ οι πιθανότητες είναι σχετικά λίγες καλά έκανες και προχώρησες... Μόνο στενοχωρια θα πέρναγες κ απογοήτευση. Θα μου πεις ξέρεις ότι δε θα έπιανες; φυσικά κ όχι μιλάω βάσει πιθανοτήτων πάντα... 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

@Heart

Συμφωνώ μαζί σου κ σε καταλαβαίνω, εγώ στον 1 χρόνο άρχισα εξωσωματική κ πάλι δλδ περίμενα τόσο επειδή όλες οι εξετάσεις ήταν καλές, δεν είχαμε το παραμικρό. Πόση υπομονή έχεις κάνει 2+ χρόνια ούτε μπορώ να φανταστώ. Όταν έγραψα έχεις καιρό δεν εννουσα περιθώρια να μην κάνεις εξωσωματική λόγω ηλικίας αλλά ότι έχεις καιρό ως τον Οκτώβρη. Αν κλείσεις ραντεβού τώρα τότε θα πάρεις φάρμακα κ επειδή είναι ακριβά αξίζει. Η bemfola που είναι οικονομικη είναι κάπου 80ευρω τα 300 IU

@Mimi26@Mimi26 αν θες τη γνώμη μου καλά έκανες... Εφόσον έχετε διαγνωσμενο θέμα κ οι πιθανότητες είναι σχετικά λίγες καλά έκανες και προχώρησες... Μόνο στενοχωρια θα πέρναγες κ απογοήτευση. Θα μου πεις ξέρεις ότι δε θα έπιανες; φυσικά κ όχι μιλάω βάσει πιθανοτήτων πάντα... 

Καλά εννοείται εμείς το κάναμε για ψυχολογικους λόγους βασικά και για να μην γίνουμε πρωτάθλητες της "προσοαθειας". Κ απογοητευτουμε... Ήταν κατά μεγάλο βαθμό επιλογή μας... Αλλά το θέλαμε κιολας.. Κ είμαστε καλά με το θέμα αυτό... Σήμερα είναι κ καλυτερα κορίτσια. Πάω δουλειά! 

Ε..Ε..έρχεται!!!! Νωρίς νωρίς η κυρία…ούτε για την ελπίδα δεν αργεί πια! 😂 Όχι ότι δεν την περιμέναμε αλλά μπορώ να πω ότι κάναμε φιλότιμες προσπαθείς στις γόνιμες μέρες και εν μέσω καύσωνα παρακαλω!!! 😂

@Lacostaki επόμενη ημερομηνία 15/8..ανήμερα της Παναγίας…Ας γίνει το θαύμα Παναγία μου να έρθει σε 9 μήνες!!! 🙏 Διαφορετικά 16/8 παίρνω τηλ για να κανονίσω ραντεβού για την επιτροπή! 🙂

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulita! είπε:

Ε..Ε..έρχεται!!!! Νωρίς νωρίς η κυρία…ούτε για την ελπίδα δεν αργεί πια! 😂 Όχι ότι δεν την περιμέναμε αλλά μπορώ να πω ότι κάναμε φιλότιμες προσπαθείς στις γόνιμες μέρες και εν μέσω καύσωνα παρακαλω!!! 😂

@Lacostaki επόμενη ημερομηνία 15/8..ανήμερα της Παναγίας…Ας γίνει το θαύμα Παναγία μου να έρθει σε 9 μήνες!!! 🙏 Διαφορετικά 16/8 παίρνω τηλ για να κανονίσω ραντεβού για την επιτροπή! 🙂

Δεν πειράζει , την επόμενη φορά κοριτσάκι μου!! Όλα έρχονται την κατάλληλη στιγμή...!!

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

Κορίτσι εγώ ετ έκανα εκείνες τις μέρες 10 Αύγουστου για την ακρίβεια κ να τα θαυματακια μου τώρα... Σχετικά με την Επιτροπή εγώ θα σου έλεγα να μη το καθυστερείς γιατί μπορεί να σ κλείσει ραντεβού κ σε 3 μήνες. Είναι χρονοβόρα διαδικασία... Ειδικά στους καιρους  που ζουμε.. Παίζει ανάλογα την Επιτροπή που ανήκεις βέβαια αλλά δυσκολα να σ πουνε άμεσα... 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

Μακάρι να γίνει την επόμενη φορά, γτ όχι;😃Αλλιώς έχεις και το plan b σου! Όλα καλά θα πάνε!

στις πριν 4 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

Μακαρι κορίτσι μου στο εύχομαι!!! Κι εμένα αυτή τη φορά ήρθε σχεδόν με το που μπήκε η 20 Ιουλίου από τις 1παρα δέκα τη νυχτα

ΠΙΝΑΚΆΚΙ ΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ🍼💙🎂💖

Ελενακι12:ΓΕΝΝΗΣΕ:29/06/20 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ💖🎂

St3llina:ΓΕΝΝΗΣΕ ΑΓΟΡΑΚΙ💙🍼

Frogel:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ🎂💖

Princess28:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/09/20:ΑΓΟΡΑΚΙ 🍼💙

Mt3508:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/08/20:ΑΓΟΡΑΚΙ🍼💙

Tzortzina123:ΓΕΝΝΗΣΕ:08/08/20:ΑΓΟΡΑΚΙ 💙🍼

Μασα:ΓΕΝΝΗΣΕ: 06/12/20:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 💖🎂

Σταυρι:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

Lactaki:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΔΙΔΥΜΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ💖🎂💖🎂

annie:ΓΕΝΝΗΣΕ:09/01/21:ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ:ΑΓΟΡΑΚΙ - ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🍼💙🎂💖

Beatrice:ΓΕΝΝΗΣΕ:13/05/21:ΑΓΟΡΑΚΙ 🍼💙

Smurf88:ΓΕΝΝΗΣΕ:28/05/21:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

DIAMANTW:ΓΕΝΝΗΣΕ:20/05/21:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

Princess1312:ΓΕΝΝΗΣΕ  

Clairy:ΓΕΝΝΗΣΕ:01/07/21:ΑΓΟΡΑΚΙ 💙🍼

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ🤰❤️🍼🎂

Mariaira:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σαμανη:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Whatever:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Xrita:ΘΕΤΙΚΟ👶 

LadyP:ΘΕΤΙΚΟ👶 

gorgona:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Fanioko: ΘΕΤΙΚΟ👶 

👶

Katerinaki_dm:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Marba:ΘΕΤΙΚΟ👶 

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶

geo2222:ΘΕΤΙΚΟ👶

Marinamanoulitsa :ΘΕΤΙΚΟ 👶

ΠΙΝΑΚΆΚΙ ΜΕ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΈΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ❤️🤰❤️

Maroulita:15/08

diana8:?

Lacostaki:14/08

Ntinaki83:03/07

Mimi26:28/07

misofeggaro:22/07 

Ευάγγελος τ:17/07 

evaioan:27/07                                                

Heart:27/07

Sillia:?

Αννια27:?

Mari84:?

Love13:?

Tzina819:?

PAPAEVA?

Elisa91:?

A&O:?

Αντρέα:?

Αννι:?

Nikol:?

Litsadi:18/06

Pixies:? 

Matilda94:?

Dina970:? 

Tonakiv:? 

Elli:? 

Daizy28:? 

HopefulMama2Be:? 

elissavet90:? 

Mantiko:? 

Evaki:? 

Alexiamama:? 

Μαργαρίτσ:? 

boysland:?  

στις πριν 3 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσι εγώ ετ έκανα εκείνες τις μέρες 10 Αύγουστου για την ακρίβεια κ να τα θαυματακια μου τώρα... Σχετικά με την Επιτροπή εγώ θα σου έλεγα να μη το καθυστερείς γιατί μπορεί να σ κλείσει ραντεβού κ σε 3 μήνες. Είναι χρονοβόρα διαδικασία... Ειδικά στους καιρους  που ζουμε.. Παίζει ανάλογα την Επιτροπή που ανήκεις βέβαια αλλά δυσκολα να σ πουνε άμεσα... 

Λακτακι μου μίλησα ήδη μαζί τους μετά την 2η αποτυχημένη σπερματεγχυση! Μου είπαν όμως να τηλ από 16/8 και μετά..🤷‍♀️ Θα κάνω ωστοσο μια προσπάθεια να καλέσω από Δευτέρα μήπως άλλαξε κάτι 🙏

Φιλια στα κοριτσια σου!! ❤️

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Μακαρι κορίτσι μου στο εύχομαι!!! Κι εμένα αυτή τη φορά ήρθε σχεδόν με το που μπήκε η 20 Ιουλίου από τις 1παρα δέκα τη νυχτα

Ε μωρέ τη σιχαμένη!!! 😂 Ακριβής μέχρι αηδίας πια!!! 😂

Κορίτσια καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο! Σήμερα 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο (που δεν είναι καθόλου αναμενόμενη) έκανα ένα self clear test και βγήκε μια πολύ άχνη δεύτερη γραμμούλα. 10 λεπτά το κοιτούσα, νομίζω ότι από επιθυμία για παιδάκι εφευρω γραμμούλες! Από την εμπειρία σας εδώ να επαναλάβω σε περίπτωση καθυστέρησης; (σε καμία βδομάδα;) ο σύζυγος λέει ότι αυτά σου δίνουν σημάδια μόνα τους (αν περίμενα τα σημάδια καλά θα ήταν 😇😇) και για αυτό δεν του έδειξα το τεστ! 

στις πριν 30 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο! Σήμερα 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο (που δεν είναι καθόλου αναμενόμενη) έκανα ένα self clear test και βγήκε μια πολύ άχνη δεύτερη γραμμούλα. 10 λεπτά το κοιτούσα, νομίζω ότι από επιθυμία για παιδάκι εφευρω γραμμούλες! Από την εμπειρία σας εδώ να επαναλάβω σε περίπτωση καθυστέρησης; (σε καμία βδομάδα;) ο σύζυγος λέει ότι αυτά σου δίνουν σημάδια μόνα τους (αν περίμενα τα σημάδια καλά θα ήταν 😇😇) και για αυτό δεν του έδειξα το τεστ! 

Καλημέρα και καλό σκ!!! Τι να σου πω αν έχεις την υπομονή να περιμένεις μια εβδομάδα περίμενε εγώ πάντως θα το έκανα με την πρώτη μέρα καθυστέρησης... Δεν έχεις το τεστ να μας το βάλεις σε φώτο;; 

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα και καλό σκ!!! Τι να σου πω αν έχεις την υπομονή να περιμένεις μια εβδομάδα περίμενε εγώ πάντως θα το έκανα με την πρώτη μέρα καθυστέρησης... Δεν έχεις το τεστ να μας το βάλεις σε φώτο;; 

Όσο περνάει η ώρα η γραμμή ξεθωριάζει εντελώς... 

16271146636362643665687368575889.jpg

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Κ εγώ θα το έκανα νωρίτερα δεν θα κρατιομουν! 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κ εγώ θα το έκανα νωρίτερα δεν θα κρατιομουν! 

Εσένα σε θαυμάζω να ξερεις! Ο δικός μου αρνείται να υποβληθεί σε εξετάσεις πριν κλείσουμε ένα χρόνο προσπάθειας! Να έχεις δύναμη να πάνε όλα καλά! 

στις Just now, ο/η evaioan είπε:

Εσένα σε θαυμάζω να ξερεις! Ο δικός μου αρνείται να υποβληθεί σε εξετάσεις πριν κλείσουμε ένα χρόνο προσπάθειας! Να έχεις δύναμη να πάνε όλα καλά! 

Εγώ σήμερα δεν είμαι καλά παντως.... Το ματιασα..... Κ τώρα έχω κ νευρα μαζί. 

Μια μέρα σηκώθηκα χθες κ έγινα χειρότερα. 

Κ μένα γκρινιάζει αλλά τον παω γραμμή.... Δεν τον αφήνω.... Δεν ξέρεις τι περνάω κάθε φορά για να παει σε γιατρό η να κάνει εξέταση! Σκέτη κόλαση😛

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Εγώ σήμερα δεν είμαι καλά παντως.... Το ματιασα..... Κ τώρα έχω κ νευρα μαζί. 

Μια μέρα σηκώθηκα χθες κ έγινα χειρότερα. 

Κ μένα γκρινιάζει αλλά τον παω γραμμή.... Δεν τον αφήνω.... Δεν ξέρεις τι περνάω κάθε φορά για να παει σε γιατρό η να κάνει εξέταση! Σκέτη κόλαση😛

Βρε κάνε υπομονή μια χαρά είναι σου λέω... Ο δικός μου λέει 1 χρόνο γιατί εγώ είμαι 34...οτι ο ίδιος είναι 45 δεν το σκέφτεται, άσε που έχω ινομυωματεκτομη και έχω και ένα δεύτερο 3 εκ ενδοτοιχωματικο ινομυωμα και αυτά με αγχώνουν αλλά είπαμε 1 χρόνο δεν πάει (εγώ στον 1 χρόνο θα έχω αναλύσει και το DNA της τρίχας μου από εξετάσεις, αυτός για ένα σπερματογραφημα το σκέφτεται!). 

στις πριν 9 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Βρε κάνε υπομονή μια χαρά είναι σου λέω... Ο δικός μου λέει 1 χρόνο γιατί εγώ είμαι 34...οτι ο ίδιος είναι 45 δεν το σκέφτεται, άσε που έχω ινομυωματεκτομη και έχω και ένα δεύτερο 3 εκ ενδοτοιχωματικο ινομυωμα και αυτά με αγχώνουν αλλά είπαμε 1 χρόνο δεν πάει (εγώ στον 1 χρόνο θα έχω αναλύσει και το DNA της τρίχας μου από εξετάσεις, αυτός για ένα σπερματογραφημα το σκέφτεται!). 

Να σας κάνω copy paste ένα ποστ πκυ έχω κάνει για να μην τα ξανά γράφω. Να σας πω τι έχω σήμερα ;να μου πειτε κ εσεις γνώμες. ;

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mimi26 είπε:

Να σας κάνω copy paste ένα ποστ πκυ έχω κάνει για να μην τα ξανά γράφω. Να σας πω τι έχω σήμερα ;να μου πειτε κ εσεις γνώμες. ;

Κάνε μας αλλά να ξέρεις να ρωτάς πάντα το γιατρό σου σε αυτή τη διαδικασία να μη φοβάσαι. 

στις Just now, ο/η evaioan είπε:

Κάνε μας αλλά να ξέρεις να ρωτάς πάντα το γιατρό σου σε αυτή τη διαδικασία να μη φοβάσαι. 

Κορίτσια καλημερα, 

Δευτέρα έκανα ωοληψια με 25 ωαρια κ έπαθα προφανως υπερδιέγερση. Έκατσα σχετικά ησυχη Δευτέρα τρίτη δεν ημουν καλα πήγα Αθήνα..... Να με δει ο γιατρός.

Τεταρτη μου κανε παρακεντηση γιατι είχα υγρό όχι πολυ βέβαια μόνο μισό λιτρο. Την Τετάρτη ήμουν καλυτερα βέβαια μετά από αυτό αρχισα να πηγαίνω τουαλέτα λειτουργήσει το έντερο καλυτερα κλπ έφτιαξαν κ οι αιματολογικές μου έπεσε δηλαδή η κρεατινινη.

Πέμπτη ήμουν κρεβάτι ταβλα κοιμόμουν συνέχεια καλυτερα όμως χωρίς πολλους πονους κλπ φουσκωμένη μεν, με κανονική ούρηση, κανονικά τουαλέτα, χωρίς έντονη δυσφορία. Ωστόσο η ωοθήκη μου είναι πολυ διογκωμένη η αριστερή.

Χθες Παρασκευή πήγα στη δουλειά όπου δουλευω καθιστή σε γραφείο. Περπάτησα δηλαδή έξω από το σπίτι μέχρι το αμάξι. Κ από το αμάξι μεχει τη δουλειά. Εκανα κάποιες δουλειές του τυπου βγαίνω από το αμάξι κ κανω δέκα βήματα. 

Νοιώθω από χθες το βράδυ που ξεπριστηξα λίγο, κ δεν είμαι τόσο σαν ένα κινητό μπαλλνι κάτι να φουσκώνει αριστερά χαμηλά. Και σκέφτομαι μην έχει κάτι η ωοθήκη. Είναι σαν μικρό μπαλάκι (γορμπαλακι αν το λέω καλά 😛) κ γενικά η αριστερή μεριά είναι λίγο πιο φουσκωμένη κ με πιεζει. 

Έχει συμβεί σε κάποια κοπέλα με υπερδιέγερση ; είναι άραγε η ωοθήκη; επειδή είναι Διογκωμένη η να έχει πάθει κάτι άραγε 😔

φοβάμαι μη κανω καμια κυρτή καμια συστροφη.... 

Δεν μου διευκρινήσε αν έπρεπε να κάθομαι τελείως ακίνητη και κάτω μου είπε απλά όχι έντονη κινητικότητα κ δραστηριότητα. 

στις Just now, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια καλημερα, 

Δευτέρα έκανα ωοληψια με 25 ωαρια κ έπαθα προφανως υπερδιέγερση. Έκατσα σχετικά ησυχη Δευτέρα τρίτη δεν ημουν καλα πήγα Αθήνα..... Να με δει ο γιατρός.

Τεταρτη μου κανε παρακεντηση γιατι είχα υγρό όχι πολυ βέβαια μόνο μισό λιτρο. Την Τετάρτη ήμουν καλυτερα βέβαια μετά από αυτό αρχισα να πηγαίνω τουαλέτα λειτουργήσει το έντερο καλυτερα κλπ έφτιαξαν κ οι αιματολογικές μου έπεσε δηλαδή η κρεατινινη.

Πέμπτη ήμουν κρεβάτι ταβλα κοιμόμουν συνέχεια καλυτερα όμως χωρίς πολλους πονους κλπ φουσκωμένη μεν, με κανονική ούρηση, κανονικά τουαλέτα, χωρίς έντονη δυσφορία. Ωστόσο η ωοθήκη μου είναι πολυ διογκωμένη η αριστερή.

Χθες Παρασκευή πήγα στη δουλειά όπου δουλευω καθιστή σε γραφείο. Περπάτησα δηλαδή έξω από το σπίτι μέχρι το αμάξι. Κ από το αμάξι μεχει τη δουλειά. Εκανα κάποιες δουλειές του τυπου βγαίνω από το αμάξι κ κανω δέκα βήματα. 

Νοιώθω από χθες το βράδυ που ξεπριστηξα λίγο, κ δεν είμαι τόσο σαν ένα κινητό μπαλλνι κάτι να φουσκώνει αριστερά χαμηλά. Και σκέφτομαι μην έχει κάτι η ωοθήκη. Είναι σαν μικρό μπαλάκι (γορμπαλακι αν το λέω καλά 😛) κ γενικά η αριστερή μεριά είναι λίγο πιο φουσκωμένη κ με πιεζει. 

Έχει συμβεί σε κάποια κοπέλα με υπερδιέγερση ; είναι άραγε η ωοθήκη; επειδή είναι Διογκωμένη η να έχει πάθει κάτι άραγε 😔

φοβάμαι μη κανω καμια κυρτή καμια συστροφη.... 

Δεν μου διευκρινήσε αν έπρεπε να κάθομαι τελείως ακίνητη και κάτω μου είπε απλά όχι έντονη κινητικότητα κ δραστηριότητα. 

Sorry για το copy paste 🤣 δεν μπορώ να γράφω παλι. Τα ίδια... 

Μίλησα πριν με την γραμματέα που είπαμε για τα έμβρυα! 12 Βλαστοκυστες 8 εμβρυακια τελικά καλά!!!! 😘😘 

Κ της το είπα κ μίλησε με το γιατρό κ με πήρε πισω η κοπέλα κ μου είπε πως ο γιατρός είπε δεν είναι κάτι ίσως από την διόγκωση κ την παρακεντηση. Αυτά! 

Μου ζήτησε κ φωτογραφία κ της έστειλα! 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Sorry για το copy paste 🤣 δεν μπορώ να γράφω παλι. Τα ίδια... 

Μίλησα πριν με την γραμματέα που είπαμε για τα έμβρυα! 12 Βλαστοκυστες 8 εμβρυακια τελικά καλά!!!! 😘😘 

Κ της το είπα κ μίλησε με το γιατρό κ με πήρε πισω η κοπέλα κ μου είπε πως ο γιατρός είπε δεν είναι κάτι ίσως από την διόγκωση κ την παρακεντηση. Αυτά! 

Μου ζήτησε κ φωτογραφία κ της έστειλα! 

Κάτσε βρε συ έχεις 12 ή 8 βλαστοκυστες; τώρα έχουν περάσει οι 5 μέρες θα πρέπει να είναι ήδη βλαστοκυστες. 

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Απαντήσεις

• Αχ μην το λες αυτό το καλύτερα τους εμετούς σε εμάς που παιδευόμαστε πολύ και τους σιχαινόμαστε….είναι πολύ επώδυνο να έχεις συνέχεια εμετούς και να μην μπορείς να φας τίποτα ή ό,τι τρως να το βγάζεις.. Και σε αυτή την εγκυμοσύνη ναι τα ίδια!! Και απ’ό,τι βλέπω θα με πάει πάλι μέχρι τέλους…και την προηγούμενη φορά είχα και τους 9 μήνες εμετούς και ανακατωσούρες μέχρι την ώρα που γεννούσα που έκανα 2 εμετούς και μου έβαλαν αντιεμετικό στον ορό για να μπορέσω να γεννήσω…τώρα είναι λίγο χειρότερα γιατί δε μπορώ να φάω τίποτα, ενώ την προηγούμενη φορά και ανακατευόμουν και είχα όρεξη, απλά έτρωγα και τα έβγαζα κατευθείαν..δε ξέρω ποιο είναι χειρότερο βασικά…και το κακό είναι ότι δεν ανακατεύομαι κάποιες ώρες της ημέρας, αλλά 24 ώρες το 24ωρο..δεν ηρεμώ λεπτό δηλαδή να πω ότι έχω 1 ώρα μες τη μέρα που είμαι οκ Τουλάχιστον τώρα μπορώ να πίνω λίγο νερό..ενώ πριν λίγο καιρό δε μπορούσα καθόλου θυμάσαι…αν έπινα νερό τα έβγαζα όλα..τώρα άλλες φορές κάνω εμετό με το νερό άλλες όχι..οπότε πίνω λίγο παραπάνω..μη φανταστείς και πάρα πολύ.. Πονοκέφαλους έχω κι εγώ και κάποιες φορές είναι πολύ έντονοι, κι αυτή την ατονία και αδυναμία σαν να μην έχω καθόλου δυνάμεις για τίποτα..άσχημο κι αυτό..και έχω κι εγώ και το μωρό, ευτυχώς είναι υπναράς και ξυπνάει 10-11-12..σήμερα ξύπνησε 12και(βέβαια κοιμάται και αργά)..αλλά μετά όλη μέρα με έχει στο τρέξιμο ξέρεις..δεν κάθεται λεπτό..ευτυχώς παίζει και μόνος του και κάθομαι λίγο στον καναπέ, αλλά έχω και τύψεις ότι δεν παίζω αρκετά μαζί του.. Ξυπνάει μες τη νύχτα και θέλει να παίζετε; Πωπω αυτό είναι κουραστικό είτε είσαι έγκυος είτε όχι..πώς την παλεύεις την υπόλοιπη μέρα; Πρέπει να’σαι πτώμα μετά…😓 βασικά γι’αυτό έχεις υπνηλία μάλλον🤣😓
    • Ναι ναι καταλαβαίνω ότι τις γόνιμες πρέπει να τις εξαντλείστε και ολες μάλιστα! Απλά το σκεφτόμουν επειδή εμεις η αλήθεια μόνο έτσι αργά το βράδυ μπορούμε και έχει φορες που είναι μεσάνυχτα και επειδή αλλάζει η ημέρα πως μετράμε την επαφή την επόμενη ημέρα ή την ίδια ημέρα; Ισως σε μπέρδεψα; Και αναρωτιόμουν αν γινόταν πιο νωρις απόγευμα ισως να ήταν καλύτερα…
    • Χάχαχα στο εύχομαι ολόψυχα!! Για τον κύριο ταρλατζη έχεις εικόνα? Εξίσου εξαιρετικός, ο οποίος είναι Θεσσαλονίκη σε αυτόν έκλεισα ραντεβού εγώ τον Νοέμβριο 
    • Τόσα κ εγώ, Θεσσαλονίκη μένω. Μακάρι στο τέλος να λέω κ εγώ τα καλύτερα γί αυτον!!!😁
    • Και η φίλη μου μια κοπέλα με μέσο εισόδημα είναι, ούτε καν δλδ για πολλά λεφτά κλπ. Φυσικά κ είχε κόστος αλλά αυτό που είπε ήταν ότι ήταν πιο φτηνό από Ελλάδα. Στη χώρα του παιδιού πήγε ένα ταξίδι αν θυμάμαι καλά κ όντως έμειναν αρκετές μέρες ως να γίνουν τα δικαστήρια. Γύρισαν με το παιδί κ τέλος. Κόστος έχει σίγουρα. Θα πρότεινα κ γω να ενημερωθείς από το υπουργείο γιατί καταρχήν ίσως ο δικηγόρος να έχει κάποιο συμφέρον να μην προχωρήσετε με εξωτερικό ή κ να μη γνωρίζει. Από την άλλη η φίλη μου έχει το παιδί πλέον 3 χρόνια οπότε ίσως να έχει αλλάξει κάτι κ το αγνοώ! Ρωτήστε όμως σε κάθε περίπτωση. Η φίλη μου είχε πει συγκεκριμένα ότι ρωτάς στη νομαρχία κ σε βοηθάνε να φτιάξεις το φάκελο. Αφού μαζέψεις τα χαρτιά αποφασίζεις αν θα κάνεις αίτηση για εσωτερικό ή εξωτερικό. Εύχομαι ό,τι καλύτερο! 
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...