Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Ιούλιος θα έρθει και μαζί του θα μας φέρει χαμόγελα , θαύματα , ζωές....Με αγάπη , αγκαλιές , μπάνια στις ακρογιαλιές θα γεμίσουν οι κοιλιες...


Heart

Recommended Posts

στις πριν 13 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Κορίτσια εγώ έκανα την πρώτη δόση κ είμαι κ έγκυος. Σε λίγες μέρες έχω την δεύτερη δόση. Αυστηρά όμως Pfizer η moderna. Η αδερφή μου θηλάζουσα το έκανε κ αυτή, έχοντας άλλο γιατρό. Προσωπική υπόθεση της καθεμία μας σίγουρα, έχοντας χάσει φίλο μας όπως 38 χρόνων χωρίς υποκείμενα νοσήματα, δεν το πολυσκέφτηκα. Έχω κ ένα παιδί ακόμα να μεγαλώσω κ δεν θα το ρίσκαρα.

Συμφωνώ απόλυτα... Κ γω θηλάζω κ το έκανα. Όπως είπες κ εσύ Pfizer / Moderna. Ο γιατρός μου το προτείνει κ σε έγκυες κ σε αυτές που προσπαθούν. Το να κολλήσουμε δλδ (ειδικά σε φάση εγκυμοσύνης) είναι καλύτερο κ πιο ασφαλές; να πω την αλήθεια τις έγκυες τις κατανοώ γιατί πάντα όταν έχεις ένα μωρό μέσα σου σε πιάνει ένας φόβος παραπανω, κατά τα άλλα όμως... Χάσαμε κ εμείς Ζετα νέο άνθρωπο χωρίς νοσήματα κ κατάλαβα ότι δεν είναι να παίζεις. Μπορεί να το περάσεις με συναχακι μπορεί κ να είσαι στους άτυχους. Ε λέω να μην το ρισκάρω! Από εκεί κ πέρα κάνει καθεμία ό,τι νομίζει, όλες άλλωστε παίρνουμε την απόφαση κ το ενδεχόμενο ρίσκο της. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

Καλησπερα κοριτσια…άσχημα τα νέα και από μένα…μόλις πήρα την χοριακη μου και είναι αρνητική…😔

Θα ξανά προσπαθησετε 🥰🥰 έχετε ολο το καλοκαιράκι μπροστά σας με αισιοδοξια 😘 

Next time 😘😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια σχεδόν πριν 1 χρόνο ανακάλυψα το φόρουμ εδώ.. Διάβαζα και έπαιρνα κουράγιο γιατί είχα 2 αποβολές. Είμαι από της κοπέλες που δεν ταλαιοωρηθηκα πολύ να μείνω έγκυος αλλά παρ όλα αυτά ένιωθα ότι εδώ είχα μια συμπαράσταση.. Σήμερα λοιπόν έφερα στον κόσμο τον γιο μας.. Σας εύχομαι ολόψυχα να ζήσετε όλες αυτήν την στιγμή ❤️

@Lacostaki μπορείς πλέον να με βάλεις στο πινακάκι με τα μωράκια.. 1/7/21 αγόρι.. 

Υπεροχο μήνυμα! Να σου ζήσει να είναι πάντα υγιές κ τυχερό!!!!! 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα !!!! 

Έτοιμη για 3 μερο δυνατό 🙏👋👙🏄🚣‍♀️

Χθες ειχα λίγο αίμα στο σκουπισμα δεν ξέρω τι μπορεί να ήταν.... Μίλησα με το γιατρό παλι χθες... 

Μου είπε να δουμε τι θα γίνει με τις εξετάσεις κ αυτό το μήνα κ μιλάμε να κανονίσουμε ραντεβού για να μας πει για εξωσωματική. Το θέλουμε κ εμεις. 

Θα μιλήσω μαζί του, αν κ ελαφρώς Ξενερωμενη δεν ξέρω γιατί, θα παω αλλά έκλεισα να πάρω και μια δευτερη γνωμη από έναν άλλον γιατρό 9/9.δεν είχε νωρίτερα. Εχω διαβάσει μόνο εξαιρετικά λόγια εκείνον κ εχω ακουσει. Κ θέλω καιρό τώρα να τον επισκεφθώ. Και θα το κάνω για να δω με ποιον θα προχωρησω σε εξωσωματική. Πάντως θα προχωρησω μέσα στη χρόνια. Τον αυγουστο είναι όλοι κλειστοί. Έτσι κ αλλιώς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εμείς μπήκαμε στον πέμπτο μήνα προσπαθειών καί οντας ήδη 1 χρόνο παντρεμένοι. Από τη δουλειά επειδή φοβούνται πιθανή εγκυμοσύνη με έχουν φορτώσει ως γαϊδούρι και καίγονται να τα παραδώσω όλα πριν φύγω με καμία άδεια. Το αποτέλεσμα είναι ένας μόνιμος εκνευρισμός που σίγουρα δε βοηθάει στη σύλληψη και αισθάνομαι ότι προσπαθώ να αποδείξω κάτι λες και δεν παντρευομαστε για να κάνουμε παιδιά κάποια στιγμή και πρέπει να απολογηθούμε. Τραβάει καμία άλλη τα ίδια; σκέφτομαι να πάω σε ψυχολόγο γιατί έχω φτάσει να περπατάω και να βρίζω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια καλημέρα !!!! 

Έτοιμη για 3 μερο δυνατό 🙏👋👙🏄🚣‍♀️

Χθες ειχα λίγο αίμα στο σκουπισμα δεν ξέρω τι μπορεί να ήταν.... Μίλησα με το γιατρό παλι χθες... 

Μου είπε να δουμε τι θα γίνει με τις εξετάσεις κ αυτό το μήνα κ μιλάμε να κανονίσουμε ραντεβού για να μας πει για εξωσωματική. Το θέλουμε κ εμεις. 

Θα μιλήσω μαζί του, αν κ ελαφρώς Ξενερωμενη δεν ξέρω γιατί, θα παω αλλά έκλεισα να πάρω και μια δευτερη γνωμη από έναν άλλον γιατρό 9/9.δεν είχε νωρίτερα. Εχω διαβάσει μόνο εξαιρετικά λόγια εκείνον κ εχω ακουσει. Κ θέλω καιρό τώρα να τον επισκεφθώ. Και θα το κάνω για να δω με ποιον θα προχωρησω σε εξωσωματική. Πάντως θα προχωρησω μέσα στη χρόνια. Τον αυγουστο είναι όλοι κλειστοί. Έτσι κ αλλιώς. 

Ακριβώς τα ιδια έχουμε αποφασίσει κι εμείς ήδη από τον Ιούνιο!! Το αφήνουμε έτσι μέχρι Σεπτέμβρη και ύστερα συνεχίζουμε με εξωσωματική!! Τώρα το εμβόλιο έχει μπει στην κουβέντα μην μας σταματήσουν για αυτό το λόγο πουθενά, σε κάποια διαδικασία... Σκέφτομαι μήπως είναι και καλύτερα όντας έγκυος να το έχεις κάνει...Τελοσπαντων όλα θα τα βάλουμε σε σειρά!!! Η Αίγινα σας περιμενειιιιι!!! Κάνε βουτιά και για εμάς!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Heart είπε:

Ακριβώς τα ιδια έχουμε αποφασίσει κι εμείς ήδη από τον Ιούνιο!! Το αφήνουμε έτσι μέχρι Σεπτέμβρη και ύστερα συνεχίζουμε με εξωσωματική!! Τώρα το εμβόλιο έχει μπει στην κουβέντα μην μας σταματήσουν για αυτό το λόγο πουθενά, σε κάποια διαδικασία... Σκέφτομαι μήπως είναι και καλύτερα όντας έγκυος να το έχεις κάνει...Τελοσπαντων όλα θα τα βάλουμε σε σειρά!!! Η Αίγινα σας περιμενειιιιι!!! Κάνε βουτιά και για εμάς!!! 

Ούσα έγκυος έπρεπε να γράψω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Riaa είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, καλό μήνα! Για όσες αδιαθετησαμε εύχομαι αυτός ο μήνας που έρχεται να είναι ο τυχερός!Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι; Γιατί όταν κάνω μια ανάρτηση αργεί τόσο πολύ να ανέβει; Και μου βγάζει για ώρες πως είναι "κρυφό";

Νομίζω όταν πρωτομπηκα στο φόρουμ μου το έκανε αυτό!! Μάλλον γιατί ήμουν καινούργια!!!εύχομαι να μην στέλνεις για καιρό , να μείνεις καινούργια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!μολις μιλησα με το γιατρο μου και του ειπα καταρχήν οτι σκεφτόμαστε να κανουμε το τζονσον και συμφωνησε και τον ρώτησα για ποσο θα πρεπει αν απέχουμε μου απαντησε οτι δεν υπαρχουν σαφεις οδηγιες αλλα προσωπικα ο ιδιος θα περιμενε 6 μηνες πριν ξεκινησει παλι προσπαθειες...με τον αντρα μου ειπαμε αν αδιαθετησω θα εμβολιαστούμε και αυτους τους 6 μηνες να κοιταξουμε να βελτιωσουμε τη φυσικη μας κατασταση και να εχουμε ρυθμισει τα θεματακια του θυρεοειδη κλπ...

στεναχωρεθηκα η αληθεια ειναι για το τοσο μεγαλο διάστημα αποχης αλλα θα το εκμεταλευτουμε για να γίνουμε καλυτεροι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

καλημερα!!μολις μιλησα με το γιατρο μου και του ειπα καταρχήν οτι σκεφτόμαστε να κανουμε το τζονσον και συμφωνησε και τον ρώτησα για ποσο θα πρεπει αν απέχουμε μου απαντησε οτι δεν υπαρχουν σαφεις οδηγιες αλλα προσωπικα ο ιδιος θα περιμενε 6 μηνες πριν ξεκινησει παλι προσπαθειες...με τον αντρα μου ειπαμε αν αδιαθετησω θα εμβολιαστούμε και αυτους τους 6 μηνες να κοιταξουμε να βελτιωσουμε τη φυσικη μας κατασταση και να εχουμε ρυθμισει τα θεματακια του θυρεοειδη κλπ...

στεναχωρεθηκα η αληθεια ειναι για το τοσο μεγαλο διάστημα αποχης αλλα θα το εκμεταλευτουμε για να γίνουμε καλυτεροι!!

Σου είπε τόσο πολύ;;; Τι να πω πια; Και σ αυτό το θέμα , ο καθένας ο,τι θέλει λέει!! Πφφφ ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Heart είπε:

Σου είπε τόσο πολύ;;; Τι να πω πια; Και σ αυτό το θέμα , ο καθένας ο,τι θέλει λέει!! Πφφφ ....

Όλα για καλό πάντως βρε κορίτσι μου!!! Αυτόν τον καιρό να ρυθμιστούν τα πάντα!! Αν και εύχομαι να μην σου έρθει περίοδος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Και πολύ καλά έκανες... Εμένα να σου πω την αλήθεια ποιο πολύ με προβληματίζει και με τρομάζει αυτή η επιμονή τους να εμβολιαστούμε  γιατί δεν με πείθουν ότι νοιάζονται για την υγεία μας

Ναι συμφωνώ δεν θέλω καθόλου αλλά τώρα σου λένε για να ταξιδέψεις θέλει κάθε φορά rapid test και αν έχεις γονείς από άλλον νομό θέλει συνέχεια να δίνεις λεφτά... Επίσης αν βγεις αναστολή δεν θα σε δίνουν επιδομα πλέον... Αν είσαι ανεμβολιαστη.. Τα άκουσες αυτά ε;;; και σιγά σιγά θα σε πούνε αν δεν εμβολιαστείς δεν μπορείς να εργαστείς.... Άρα πλέον δεν είναι υποκειμενικό... Είναι πρακτικό το θέμα.... Μας το επιβάλλουν εμμεσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Σου είπε τόσο πολύ;;; Τι να πω πια; Και σ αυτό το θέμα , ο καθένας ο,τι θέλει λέει!! Πφφφ ....

μα δεν ξέρουν και οι ιδιοι...μου λεει δεν εχουμε σαφεις οδηγιες...αλλα αφου βλεπεις τι γίνεται..ειναι δυνατόν να θελω να παω να δω τους γονεις μου και να δινω 80 ευρω σε ραπιντ?? και αλλα 80 για τα πεθερικα μου? δεν είμαστε καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

καλημερα!!μολις μιλησα με το γιατρο μου και του ειπα καταρχήν οτι σκεφτόμαστε να κανουμε το τζονσον και συμφωνησε και τον ρώτησα για ποσο θα πρεπει αν απέχουμε μου απαντησε οτι δεν υπαρχουν σαφεις οδηγιες αλλα προσωπικα ο ιδιος θα περιμενε 6 μηνες πριν ξεκινησει παλι προσπαθειες...με τον αντρα μου ειπαμε αν αδιαθετησω θα εμβολιαστούμε και αυτους τους 6 μηνες να κοιταξουμε να βελτιωσουμε τη φυσικη μας κατασταση και να εχουμε ρυθμισει τα θεματακια του θυρεοειδη κλπ...

στεναχωρεθηκα η αληθεια ειναι για το τοσο μεγαλο διάστημα αποχης αλλα θα το εκμεταλευτουμε για να γίνουμε καλυτεροι!!

Εμάς πάντως και ο Γυναικολόγος και η ενδοκρινολογος με το moderna μας είπαν ότι υπάρχει απειροελαχιστη πιθανότητα να έχουμε θέμα ακόμα και σε περίπτωση εγκυμοσύνης και να συνεχίσουμε κανονικά την προσπάθεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ναι συμφωνώ δεν θέλω καθόλου αλλά τώρα σου λένε για να ταξιδέψεις θέλει κάθε φορά rapid test και αν έχεις γονείς από άλλον νομό θέλει συνέχεια να δίνεις λεφτά... Επίσης αν βγεις αναστολή δεν θα σε δίνουν επιδομα πλέον... Αν είσαι ανεμβολιαστη.. Τα άκουσες αυτά ε;;; και σιγά σιγά θα σε πούνε αν δεν εμβολιαστείς δεν μπορείς να εργαστείς.... Άρα πλέον δεν είναι υποκειμενικό... Είναι πρακτικό το θέμα.... Μας το επιβάλλουν εμμεσα

εγω θελω 100 ευρω εισητηρια να πω στους γονεις μου με τον συζυγο μου μετ επιστροφης δηλ θα θελω 180 ευρω να παω να τους δω...κ ο αντρας μου ηδη εχει φαει 100 ευρω μειωση μισθου...η θα παω για ένα καφε η φαγητο  και θα πληρωνω ραπιντ τεστ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η evaioan είπε:

Εμάς πάντως και ο Γυναικολόγος και η ενδοκρινολογος με το moderna μας είπαν ότι υπάρχει απειροελαχιστη πιθανότητα να έχουμε θέμα ακόμα και σε περίπτωση εγκυμοσύνης και να συνεχίσουμε κανονικά την προσπάθεια. 

εγω ειπα για το τζονσον κ ειπε ναι...και σε μια αλλη γνωστη μου ο γιατρός της της είπε το Τζόνσον να κανει...ο καθένας δίνει αλλες οδηγιες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Καλημέρα...Εγώ σήμερα αυριο περιμένω περίοδο και είπαμε αν θυμάστε να πάμε μετά την περίοδο για σπερματεγχυνση...μιλησα με τον γιατρό μου και μου είπε ότι θα λείπει αυτό το διάστημα και ότι τον Αύγουστο είναι κλειστά τα κέντρα εκει στο Ιασώ...οποτε είπαμε να πάμε στον μεθεπόμενο κυκλο αρχες Σεπτεμβριου....μας είπε να συνεχίζουμε τις profertil και όλα θα πάνε καλά...οποτε αποφασίσαμε να χαλαρώσουμε μέχρι τότε και να κάνουμε τις προσπάθειες μας κι αν δεν έχει έρθει κατι θετικο να πάμε....

Ελπίζω όλα να πάνε καλά και ότι είναι να γίνει να γίνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Σου είπε τόσο πολύ;;; Τι να πω πια; Και σ αυτό το θέμα , ο καθένας ο,τι θέλει λέει!! Πφφφ ....

Βρε συ γιατί δε ρωτάς να κάνεις mrna δλδ Pfizer Moderna που το κάνουν έγκυες, θηλαζουσες κλπ; αυτά έχουν κριθεί ασφαλή για την περίπτωση ενώ όντως τα άλλα 2 (που σου βάζουν τον ιό) δεν έχουν ακόμη ολοκληρωθεί οι μελέτες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Maroulita! Μου είδα το μνμ σου. Λυπάμαι για το αποτέλεσμα όμως μην το βάζεις κάτω. Να ξέρεις ότι η εξωσωματική έχει σούπερ πιθανότητες στην ηλικία σας ενώ η σπερματεγχυση όχι τόσο. Θέλω να πω δε σημαίνει τπτ που δεν έπιασε, συνήθως δεν πιάνει. Καλά κάνατε κ προσπαθήσατε γιατί ποτέ δεν ξέρεις όμως τώρα πάτε για αλλά κ σύντομα θα έχεις ευχάριστα! Είστε τόσο νέοι που θα κάνεις όσα παιδιά θες ❤️

(καλά θυμάμαι ότι είπες να πάτε για εξωσωματική σωστά;) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Βρε συ γιατί δε ρωτάς να κάνεις mrna δλδ Pfizer Moderna που το κάνουν έγκυες, θηλαζουσες κλπ; αυτά έχουν κριθεί ασφαλή για την περίπτωση ενώ όντως τα άλλα 2 (που σου βάζουν τον ιό) δεν έχουν ακόμη ολοκληρωθεί οι μελέτες 

Phizer σκέφτομαι , ναι!! Θα το κλείσω σήμερα , αύριο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου διαπιστώνω , πώς όλες σχεδόν είμαστε στη φάση της ξεκούρασης , για να προετοιμαστούμε για έναν χειμώνα γεμάτο συγκινήσεις!!! Εύχομαι σε όλες να περάσουμε καλά , να εκμεταλλευτούμε αυτή την ηρεμία και να μαζέψουμε δυνάμεις....ο,τι κι αν συμβεί , με τον έναν ή τον άλλο τρόπο θα γίνουμε μανουλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

@Maroulita! Μου είδα το μνμ σου. Λυπάμαι για το αποτέλεσμα όμως μην το βάζεις κάτω. Να ξέρεις ότι η εξωσωματική έχει σούπερ πιθανότητες στην ηλικία σας ενώ η σπερματεγχυση όχι τόσο. Θέλω να πω δε σημαίνει τπτ που δεν έπιασε, συνήθως δεν πιάνει. Καλά κάνατε κ προσπαθήσατε γιατί ποτέ δεν ξέρεις όμως τώρα πάτε για αλλά κ σύντομα θα έχεις ευχάριστα! Είστε τόσο νέοι που θα κάνεις όσα παιδιά θες ❤️

(καλά θυμάμαι ότι είπες να πάτε για εξωσωματική σωστά;) 

Πόση δύναμη μου δίνεις πάντα! ❤️
Ναι, καλά θυμάσαι! Ξεκινάμε με εξωσωματική…2-3 προσπάθειες σπερματεγχυσεων ήταν και στα αρχικά μας σχέδια όποτε λέμε να πάμε ένα βήμα παρακάτω..και επειδή λιιιγο μας πιέζει η ΑΜΗ δεν θελουμε να το αφήσουμε άλλο..

Μιλησα ήδη με επιτροπή και μου είπαν να πάρω μετά τον 15αυγουστο ώστε να κλείσω ραντεβού από Σεπτέμβρη!!!! Λέμε όμως να μην περιμένουμε τόσο και να ξεκινήσουμε μια πρώτη προσπαθεια μόνοι μας μιας και οι μονάδες που θα πάρω δεν ειναι πολλές και οικονομικά ναι μεν θα ζοριστούμε αλλά δεν ειναι και κάποιο δυσβάστακτο ποσό (όσον αφορά το κόστος των φαρμάκων!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

Πόση δύναμη μου δίνεις πάντα! ❤️
Ναι, καλά θυμάσαι! Ξεκινάμε με εξωσωματική…2-3 προσπάθειες σπερματεγχυσεων ήταν και στα αρχικά μας σχέδια όποτε λέμε να πάμε ένα βήμα παρακάτω..και επειδή λιιιγο μας πιέζει η ΑΜΗ δεν θελουμε να το αφήσουμε άλλο..

Μιλησα ήδη με επιτροπή και μου είπαν να πάρω μετά τον 15αυγουστο ώστε να κλείσω ραντεβού από Σεπτέμβρη!!!! Λέμε όμως να μην περιμένουμε τόσο και να ξεκινήσουμε μια πρώτη προσπαθεια μόνοι μας μιας και οι μονάδες που θα πάρω δεν ειναι πολλές και οικονομικά ναι μεν θα ζοριστούμε αλλά δεν ειναι και κάποιο δυσβάστακτο ποσό (όσον αφορά το κόστος των φαρμάκων!)

Πόσο περίπου θα σου κοστίσει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!καλό μήνα σε όλες. εύχομαι ο Ιούλιος να είναι τυχερός μήνας και όπως λέει και ο υπέροχος τίτλος του θέματος να γεμίσουν οι κοιλιες!! Είστε πολύ όμορφο παρεάκι και είπα να σας γράψω γιατί μπαίνω και εγώ σε προσπάθεια εξωσωματικής και παλι αυτό το μήνα και ελπιζω το τέλος του να με βρει με θετικό αποτέλεσμα όπως και σε όλες σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έρθουν ολα όπως τα επιθυμείτε με πολλά θετικά νέα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Heart είπε:

Πόσο περίπου θα σου κοστίσει; 

3500€ χονδρικά θα βγει το κέντρο, γύρω στα 500€ μου είπε θα βγούν τα φάρμακα (λόγω χαμηλης δοσης) για μια ομως μόνο προσπάθεια, + κάποιες απλές αιματολογικές εξετασεις. Εξετάσεις για λοιμώδη κτλ είχαμε ήδη κάνει όποτε δεν θα χρειαστεί να ξανα κανουμε, επομένως γύρω στις 4000-4300€ υπολογίζουμε! 

Αν από την άλλη περιμένουμε για την επιτροπή, χάνουμε περίπου 3 μηνες μέχρι το ραντεβού, παίρνουμε βέβαια δωρεάν τα φάρμακα και θα κερδίσουμε +1 προσπάθεια. Σε αυτήν την περίπτωση όμως ισως χρειαστεί να ξανακάνουμε από την αρχή καποιες εξετάσεις που σημαίνει πάνω κάτω 300-400€ τουλάχιστον + τα χρήματα που ανέφερα παραπάνω για το κέντρο…🤔

Στην ουσία, αν κατάλαβα καλά (γιατί και γώ τώρα τα ψάχνω) αν περιμένουμε θα κερδίσουμε 1 προσπάθεια, αν όχι θα χασουμε το ποσό των φαρμάκων… το κέντρο δυστυχως δεν το γλιτώνουμε!!! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...