Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιανουαρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Poli91 είπε:

Καλησπέρα Βάλια με το καλό να υποδεχθείς το αγγελούδι σου!! Θα είσαι και η πρώτη από όλες μας απ' ότι κατάλαβα!! 

Μήπως είσαι κ εσύ στο Μητέρα? Λέμε να διατηρήσουμε την ομάδα μας και στο μαιευτήριο η @Froufro @Christine_ και εγώ 🤣🤣🥰🥰

Καλησπέρα κορίτσια...Καλησπέρα @Poli91με το καλό και σε σένα!!!! Με ένα γερό μωράκι και σε όλες τις μανούλες εύχομαι!!! Ωραία που θα ήταν 🙂🙂🙂🙂. Θα ερχόταν η μία στο δωμάτιο της άλλης... Εγώ θα γέννησω στο Ιασω.... Γενναω λίγο πιο νωρίς στις 37 εβδομάδες... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 451
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 ώρες, ο/η Christine_ είπε:

Καλησπέρα  @Valia nikosκαλώς ήρθες ! 

Γιατί στις 37 εβδομάδες αν επιτρέπεται? 

με το καλό και σε εσένα !!! 

Καλησπέρα @Christine_.. Ευχαριστω πολύ.. Καλώς σας βρήκα!!!! Λόγω επιπλοκης στην πρώτη μου εγκυμοσυνη στις 38 +εβδομάδες όπου πήγα για να ελέγξω γιατί δεν άκουγα το μωρο ενώ την προηγούμενη νύχτα είχε υπερκινητικοτητα. Με έβαλαν αμέσως για γέννα όπου το μωρο έζησε 2 μήνες στην εντατική και το έχασα. Για κάποιο λόγο σταμάτησε να παίρνει οξυγόνο αλλά δεν γνωρίζω από τι... Οπότε αυτός εθηδη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου λυπάμαι πάρα πολύ για όλο αυτό που έζησες πραγματικά...

Εύχομαι να πάνε όλα καλά από εδώ και πέρα !!! 

Ότι κρίνει ο γιατρός απαραίτητο , δεν το συζητώ ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! 

@Valia nikos πως είσαι κορίτσι μου? Εμείς τα έχουμε πει κ από άλλη ομάδα 😊 πως είναι το μωράκι σου?

@Annast εσύ κοπέλα μου όλα καλά? Πιστεύω δεν είχες άλλα παρατράγουδα μετά από ότι πέρασες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

@Valia nikos πως είσαι κορίτσι μου? Εμείς τα έχουμε πει κ από άλλη ομάδα 😊 πως είναι το μωράκι σου?

@Annast εσύ κοπέλα μου όλα καλά? Πιστεύω δεν είχες άλλα παρατράγουδα μετά από ότι πέρασες!

Καλησπέρα @Froufro.... Είμαι πολύ καλά δόξα τω Θεό και η μπέμπα κλωτσάει συνέχεια 🙂🙂🙂.. Στις 22 του μήνα έχω ραντεβού στον γυναικολογο μου... Εσύ τι κάνεις κορίτσι μου???? Πως πάει η εγκυμοσύνη σου??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες εσας τις υπεροχες γυναικες κ μανουλες! Ευχαριστω που με ενταξατε στο group...μακαρι να σας ειχα ανακαλύψει νωριτερα! Λοιπον...μια συντομη αυτοπαρουσιαση για να με γνωρισετε καλυτερα. Με καταγωγη απο αθηνα, μενω μονιμα αμαλιαδα κ θα γεννησω στην Πατρα με ΠΗΤ την 18η.01.2022. Ειχα μια δυσκολη εγκυμοσυνη κατα το πρωτο τετραμηνο (με αιμορραγιες, ναυτιες, εμετους) -μετα απο 2 παλινδρομες κυησεις- η οποια ομως εξελισσεται τωρα κανονικα κ περιμενουμε με το καλο το κοριτσακι μας! Απο τοτε που ξεκινησα να την ακουω, το αγχος μειωθηκε κατα πολυ. Κανω αντιπηκτικες ενεσεις λογω ιστορικου, εχω κανει το εμβολιο κατα του covid κ της γριπης, απο συμπληρωματα φουλ καθε μερα ολη μερα, οι εξετασεις προς το παρον ολες καλες αλλα νιωθω ενστικτωδως οτι φλερταρω με το ζαχαρο καθοτι σε αντιθεση με εσας μετραω ηδη 18 κιλα πανω!!!! Σας ζηλευω πολυ οσες αντιστεκεστε στο φαγητο! Διαβασα ολη τη συνομιλια, ειστε ολες φανταστικες με τις ομορφες εμπειρίες σας αλλα κ με τις ανησυχιες σας. Σας ευχομαι με το καλο τα μωρακια σας! Καλημερα! 😀😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Valia nikos είπε:

Καλησπέρα @Froufro.... Είμαι πολύ καλά δόξα τω Θεό και η μπέμπα κλωτσάει συνέχεια 🙂🙂🙂.. Στις 22 του μήνα έχω ραντεβού στον γυναικολογο μου... Εσύ τι κάνεις κορίτσι μου???? Πως πάει η εγκυμοσύνη σου??? 

Κ εγώ  καλά κοπέλα μου δώξα τω Θεώ! Εγώ θα πάω την Πέμπτη να την δω!!! Μετράμε αντίστροφα κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Αλεκα86 είπε:

Καλημερα σε ολες εσας τις υπεροχες γυναικες κ μανουλες! Ευχαριστω που με ενταξατε στο group...μακαρι να σας ειχα ανακαλύψει νωριτερα! Λοιπον...μια συντομη αυτοπαρουσιαση για να με γνωρισετε καλυτερα. Με καταγωγη απο αθηνα, μενω μονιμα αμαλιαδα κ θα γεννησω στην Πατρα με ΠΗΤ την 18η.01.2022. Ειχα μια δυσκολη εγκυμοσυνη κατα το πρωτο τετραμηνο (με αιμορραγιες, ναυτιες, εμετους) -μετα απο 2 παλινδρομες κυησεις- η οποια ομως εξελισσεται τωρα κανονικα κ περιμενουμε με το καλο το κοριτσακι μας! Απο τοτε που ξεκινησα να την ακουω, το αγχος μειωθηκε κατα πολυ. Κανω αντιπηκτικες ενεσεις λογω ιστορικου, εχω κανει το εμβολιο κατα του covid κ της γριπης, απο συμπληρωματα φουλ καθε μερα ολη μερα, οι εξετασεις προς το παρον ολες καλες αλλα νιωθω ενστικτωδως οτι φλερταρω με το ζαχαρο καθοτι σε αντιθεση με εσας μετραω ηδη 18 κιλα πανω!!!! Σας ζηλευω πολυ οσες αντιστεκεστε στο φαγητο! Διαβασα ολη τη συνομιλια, ειστε ολες φανταστικες με τις ομορφες εμπειρίες σας αλλα κ με τις ανησυχιες σας. Σας ευχομαι με το καλο τα μωρακια σας! Καλημερα! 😀😀

Με το καλό κορίτσι μου!!! Κ εγώ μάλλον 18 θα γεννήσω με καισαρική 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

@Valia nikos πως είσαι κορίτσι μου? Εμείς τα έχουμε πει κ από άλλη ομάδα 😊 πως είναι το μωράκι σου?

@Annast εσύ κοπέλα μου όλα καλά? Πιστεύω δεν είχες άλλα παρατράγουδα μετά από ότι πέρασες!

Καλησπέρα κορίτσι μου ! Εγώ είμαι μια χαρά πλεον... Αν και τρομαγμένη πολύ .. φοβάμαι μην κολλήσω πάλι καμιά ίωση, σκέψου με πονάει λίγο ο λαιμός μου και είμαι φουλ μέσα στο αγχως μην έχω κάτι 😂 

Εσύ τι κάνεις ;;; Πώς είναι μαμά και κόρη;

Επίσης είμαι στην αναζήτηση καροτσιου και έχω βρει ένα που μου αρέσει τρομερά και φαίνεται πολύ βολικό ... 

Είναι το belissa της adamex... Παίζει να το γνωρίζεις ; Το ξέρει κάποια κοπέλα να μου πει γνώμη ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Αλεκα86 είπε:

Καλημερα σε ολες εσας τις υπεροχες γυναικες κ μανουλες! Ευχαριστω που με ενταξατε στο group...μακαρι να σας ειχα ανακαλύψει νωριτερα! Λοιπον...μια συντομη αυτοπαρουσιαση για να με γνωρισετε καλυτερα. Με καταγωγη απο αθηνα, μενω μονιμα αμαλιαδα κ θα γεννησω στην Πατρα με ΠΗΤ την 18η.01.2022. Ειχα μια δυσκολη εγκυμοσυνη κατα το πρωτο τετραμηνο (με αιμορραγιες, ναυτιες, εμετους) -μετα απο 2 παλινδρομες κυησεις- η οποια ομως εξελισσεται τωρα κανονικα κ περιμενουμε με το καλο το κοριτσακι μας! Απο τοτε που ξεκινησα να την ακουω, το αγχος μειωθηκε κατα πολυ. Κανω αντιπηκτικες ενεσεις λογω ιστορικου, εχω κανει το εμβολιο κατα του covid κ της γριπης, απο συμπληρωματα φουλ καθε μερα ολη μερα, οι εξετασεις προς το παρον ολες καλες αλλα νιωθω ενστικτωδως οτι φλερταρω με το ζαχαρο καθοτι σε αντιθεση με εσας μετραω ηδη 18 κιλα πανω!!!! Σας ζηλευω πολυ οσες αντιστεκεστε στο φαγητο! Διαβασα ολη τη συνομιλια, ειστε ολες φανταστικες με τις ομορφες εμπειρίες σας αλλα κ με τις ανησυχιες σας. Σας ευχομαι με το καλο τα μωρακια σας! Καλημερα! 😀😀

Καλησπέρα κορίτσι μου! 

Με το καλό το νινακι σου! Όλα θα πάνε τέλεια !! Κοντοζυγωνουμε !! 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Annast είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου ! Εγώ είμαι μια χαρά πλεον... Αν και τρομαγμένη πολύ .. φοβάμαι μην κολλήσω πάλι καμιά ίωση, σκέψου με πονάει λίγο ο λαιμός μου και είμαι φουλ μέσα στο αγχως μην έχω κάτι 😂 

Εσύ τι κάνεις ;;; Πώς είναι μαμά και κόρη;

Επίσης είμαι στην αναζήτηση καροτσιου και έχω βρει ένα που μου αρέσει τρομερά και φαίνεται πολύ βολικό ... 

Είναι το belissa της adamex... Παίζει να το γνωρίζεις ; Το ξέρει κάποια κοπέλα να μου πει γνώμη ; 

Μπράβο κορίτσι μου πολύ χαίρομαι! Για τον λαιμό όταν έχεις ενόχληση να κάνεις σφηνάκι μια κουταλιά του γλυκού μέλι με μια κουταλιά της σούπας λεμόνι.... Δεν είναι πολύ ευχάριστο αλλά σώζει καταστάσεις κ θα το προλαβαίνεις! 

Το καρότσι αυτό δεν το ξέρω... εγώ  έχω της inglesina το 3 σε 1 από τον πρώτο μου κ είμαι πολύ ευχαριστημένη. Θα το πάω ένα καθαριστήριο τώρα, όπως έκανα κ πριν την γέννα του μικρού κ είναι καινούργιο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθες @Αλεκα86και με το καλό το μωράκι σου ! Όπως είδες κι εγώ κάνω ενεσουλες ! Επίσης σε κιλά είμαι +14 , έχω πάρει σαν να λέμε όσα έπρεπε να πάρω σε όλη την εγκυμοσύνη 😅😅😅😅

Αλλά εμένα το ζάχαρο μου δεν ανεβαίνει, πέφτει! Έκανα σήμερα εξέταση αίματος και αύριο θα ξέρω ! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Annastεύχομαι να μην αρρωστήσεις!! Πάντως μετά δεν θα αρρωσταίνεις να ξέρεις. Τελευταία φορά που είχα κρυώσει ήμουν έγκυος στο πρώτο. Από τότε, 4+ χρόνια τώρα μόνο μια γαστρεντερίτιδα έχω περάσει από τον μικρό . Ενώ ο μικρός αρρωσταίνει κάθε δεύτερη βδομάδα 🤷‍♀️🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Christine_ είπε:

Καλώς ήρθες @Αλεκα86και με το καλό το μωράκι σου ! Όπως είδες κι εγώ κάνω ενεσουλες ! Επίσης σε κιλά είμαι +14 , έχω πάρει σαν να λέμε όσα έπρεπε να πάρω σε όλη την εγκυμοσύνη 😅😅😅😅

Αλλά εμένα το ζάχαρο μου δεν ανεβαίνει, πέφτει! Έκανα σήμερα εξέταση αίματος και αύριο θα ξέρω ! 

 

Καλα αποτελεσματα να εχεις! Κ καλως σας βρηκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Annast είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! 

Με το καλό το νινακι σου! Όλα θα πάνε τέλεια !! Κοντοζυγωνουμε !! 😍

Καλησπερα κ σε σενα! Με το καλο ολες μας!!! Λιιιιγο ακομα κ θα τα εχουμε αγκαλια! Το καλυτερο δωρο για τις γιορτες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Με το καλό κορίτσι μου!!! Κ εγώ μάλλον 18 θα γεννήσω με καισαρική 😊

Θα ηταν πολυ ωραια να συμπιπταμε ολες μαζι στο ιδιο μαιευτηριο! Ομως η christine ειχε δικιο σε προηγουμενη συνομιλια...μπορουμε να τα πουμε κ πιο πριν απο κοντα! Θα ηταν ωραια πχ μεσα στις γιορτες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Μπράβο κορίτσι μου πολύ χαίρομαι! Για τον λαιμό όταν έχεις ενόχληση να κάνεις σφηνάκι μια κουταλιά του γλυκού μέλι με μια κουταλιά της σούπας λεμόνι.... Δεν είναι πολύ ευχάριστο αλλά σώζει καταστάσεις κ θα το προλαβαίνεις! 

Το καρότσι αυτό δεν το ξέρω... εγώ  έχω της inglesina το 3 σε 1 από τον πρώτο μου κ είμαι πολύ ευχαριστημένη. Θα το πάω ένα καθαριστήριο τώρα, όπως έκανα κ πριν την γέννα του μικρού κ είναι καινούργιο!!!!!

Θα το δοκιμάσω αυτό για τον λαιμό σήμερα ! 

Έβαλα και θερμόμετρο πριν (χωρίς λόγο 😂) και δεν έχω πυρετό ... 

Σχετικά με το καρότσι το έχω δει και αυτό και έχω ακούσει καλά λόγια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Christine_ είπε:

@Annastεύχομαι να μην αρρωστήσεις!! Πάντως μετά δεν θα αρρωσταίνεις να ξέρεις. Τελευταία φορά που είχα κρυώσει ήμουν έγκυος στο πρώτο. Από τότε, 4+ χρόνια τώρα μόνο μια γαστρεντερίτιδα έχω περάσει από τον μικρό . Ενώ ο μικρός αρρωσταίνει κάθε δεύτερη βδομάδα 🤷‍♀️🤷‍♀️

Μακάρι να μην αρρωστήσω πάλι γιατί έχω περάσει τα πάντα στην εγκυμοσύνη... 

Δεν αντέχω άλλο ούτε το παραμικρό ... 

Δεν προλαβαίνω να γίνω καλά και όλο κάτι γίνεται,όλο κάτι μου συμβαίνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια μου, καλημέρα!!!!

@Christine_ @Poli91 @Froufro team Μητέρα κ εγώ!

Επέστρεψε  κ ο μπαμπας κ πήγαμε να την δει για πρώτη φορά αλλά του κρατούσε μούτρα η κυρία κ είχε γυρίσει πλάτη 😂Αύριο έχουμε το Doppler στο Μητέρα. Μέχρι στιγμής είναι όλα καλά,απλα βιάζεται λίγο η μπέμπα κ μας έκοψε τα πάντα ο γιατρός, βόλτες, περπάτημα κλπ μέχρι τις 15/12  που θα είμαστε στις 36 εβδομάδες. 

Εσεις πώς είστε? Πώς τα πάτε με τις ετοιμασιες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Mariaki_k είπε:

Τι κάνετε κορίτσια μου, καλημέρα!!!!

@Christine_ @Poli91 @Froufro team Μητέρα κ εγώ!

Επέστρεψε  κ ο μπαμπας κ πήγαμε να την δει για πρώτη φορά αλλά του κρατούσε μούτρα η κυρία κ είχε γυρίσει πλάτη 😂Αύριο έχουμε το Doppler στο Μητέρα. Μέχρι στιγμής είναι όλα καλά,απλα βιάζεται λίγο η μπέμπα κ μας έκοψε τα πάντα ο γιατρός, βόλτες, περπάτημα κλπ μέχρι τις 15/12  που θα είμαστε στις 36 εβδομάδες. 

Εσεις πώς είστε? Πώς τα πάτε με τις ετοιμασιες?

Καλησπέρα !! 

Όλα καλά κι εμείς , λογικά 😅

Από βδομάδα ξανά πάω για καμπύλη σακχάρου... Στην τελευταία μέτρηση το σάκχαρο νηστείας μου ήταν 92... 

Γιατί σας έκοψε τις βόλτες? Κάνεις συσπάσεις?  

Με το καλό όλα ! Στείλε μας τα νέα σου από το ντοπλερ!! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Καλησπέρα !! 

Όλα καλά κι εμείς , λογικά 😅

Από βδομάδα ξανά πάω για καμπύλη σακχάρου... Στην τελευταία μέτρηση το σάκχαρο νηστείας μου ήταν 92... 

Γιατί σας έκοψε τις βόλτες? Κάνεις συσπάσεις?  

Με το καλό όλα ! Στείλε μας τα νέα σου από το ντοπλερ!! 😊

Καλησπέρα κορίτσι!!!

Εμένα όλο μπρούμυτα είναι στους υπερήχους έχω αρχίσει και ανησυχώ!!! 😋

@Mariaki_k Περιμενουμε την εμπειρία σου από το ντοπλερ! Εγώ θα πάω 8 Δεκεμβρίου στην εμβρυολογο μου! Στο Μητέρα ούτε απ' έξω ακόμα😜!! Με βλέπω για μια και καλή.....Πήρα τηλ όμως για τα έγγραφα που χρειάζεται να έχουμε μαζί μας στη γέννα αν θέλετε να σας τα πω...

@Christine_κ εγώ στο 90 βρίσκομαι ζάχαρο νηστείας... Δεν μου είπε κάτι για καμπύλη 😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mariaki_k είπε:

Τι κάνετε κορίτσια μου, καλημέρα!!!!

@Christine_ @Poli91 @Froufro team Μητέρα κ εγώ!

Επέστρεψε  κ ο μπαμπας κ πήγαμε να την δει για πρώτη φορά αλλά του κρατούσε μούτρα η κυρία κ είχε γυρίσει πλάτη 😂Αύριο έχουμε το Doppler στο Μητέρα. Μέχρι στιγμής είναι όλα καλά,απλα βιάζεται λίγο η μπέμπα κ μας έκοψε τα πάντα ο γιατρός, βόλτες, περπάτημα κλπ μέχρι τις 15/12  που θα είμαστε στις 36 εβδομάδες. 

Εσεις πώς είστε? Πώς τα πάτε με τις ετοιμασιες?

Που είσαι βρε κορίτσι μου σε χάσαμε 😊

Αν θυμάμαι καλά ετοιμαζόσασταν για γάμο, σωστά? Σε έβαλα κ σε μια ομαδούλα που κάναμε οι γυναίκες των ναυτικών....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Poli91εμένα το σάκχαρο από την αρχή ήταν υπερβολικά χαμηλό. Επίσης έπεφτε συνέχεια οπότε έκανα την καμπύλη σακχάρου νωρίτερα. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα μετά από μια ώρα από τη γλυκόζη το σάκχαρο να παραμείνει ακριβώς στο ίδιο με της νηστείας. Το αφήσαμε λίγο και μετά πήρα 4 κιλά μέσα σε ούτε μια βδομάδα. Έκανα το σάκχαρο και βγήκε 92. Το 92 απ' ότι είδα είναι προβληματικό ή έστω οριακό. Γι'αυτό είπε να ξανά κάνω για σιγουριά. 

Να σημειωθεί ότι το μωρό έχει μεγαλύτερη κοιλίτσα απο το αναμενόμενο κατά 2 εβδομάδες στους τελευταίους υπερήχους. Αυτά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...