Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Γεια σας, κορίτσια μου! Εμείς κάναμε σήμερα τη β' επιπέδου . Είδα το μωράκι , ήταν πολύ όμορφο , όλα πήγαν καλά , εκτός από την μητριαία αρτηρία ... μου είπε ότι πρέπει να ελέγχουμε πιο συχνά την ανάπτυξή του ...

Ελπίζω να πάνε όλα καλά , και να ρωτήσω αν έχει καμια από εσάς κάτι τέτοιο...

Καλησπέρα κορίτσι όμορφο!!!

Ο γιατρός σου τι σου είπε?Μήπως πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου?Δεν το έχω ξανακουσει λογικό να είσαι σε πιο στενή παρακολούθηση οπως σου είπαν ήδη . Όλα καλά θα πάνε αφού δεν έχεις κάποιο άλλο θέμα απλά προσπάθησε να μην αγχώνεσαι και με την καθοδήγηση του γιατρού σου θα κυλήσουν όλα ομαλά!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kallia.Geo είπε:

Γεια σας, κορίτσια μου! Εμείς κάναμε σήμερα τη β' επιπέδου . Είδα το μωράκι , ήταν πολύ όμορφο , όλα πήγαν καλά , εκτός από την μητριαία αρτηρία ... μου είπε ότι πρέπει να ελέγχουμε πιο συχνά την ανάπτυξή του ...

Ελπίζω να πάνε όλα καλά , και να ρωτήσω αν έχει καμια από εσάς κάτι τέτοιο...

Γεια σου κοριτσι μου και Μπραβο για το μωρακι σου!!! 
Κι εγω αυριο θα παω για την β επιπέδου και ανυπομονω… 

Αυτο που λες δε το εχω ξανάκουσει κοριτσι μου… ρωτα και τον γυναικολόγο σου να σε κατατοπίσει ακριβως!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

Γεια σας, κορίτσια μου! Εμείς κάναμε σήμερα τη β' επιπέδου . Είδα το μωράκι , ήταν πολύ όμορφο , όλα πήγαν καλά , εκτός από την μητριαία αρτηρία ... μου είπε ότι πρέπει να ελέγχουμε πιο συχνά την ανάπτυξή του ...

Ελπίζω να πάνε όλα καλά , και να ρωτήσω αν έχει καμια από εσάς κάτι τέτοιο...

Δεν σου ειπε κατι επιπλεον? Δεν εχει τυχει σε καμια εγκυμοσυνη να μου πουν κατι για την μητριαια αρτηρια.... Πιστευω ομως οτι ολα τελεια θα πανε!! Θα σου πει και ο γυναικολογος! Εγω περιμενω την επομενη βδομαδα για τη Β επιπεδου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η JNtina είπε:

Γεια σου κοριτσι μου και Μπραβο για το μωρακι σου!!! 
Κι εγω αυριο θα παω για την β επιπέδου και ανυπομονω… 

Αυτο που λες δε το εχω ξανάκουσει κοριτσι μου… ρωτα και τον γυναικολόγο σου να σε κατατοπίσει ακριβως!! 

Καλα αποτελεσματα!!! Να μας στειλεις τα νεα σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια μου!!  Μου το είχαν πει από την αυχενική και μου είχαν δώσει ασπιρίνη για αυτό. Ο γυναικολόγος μου με καθησύχασε ότι δεν είναι σοβαρό. Μου είπαν να μετράω την πίεση μου και να κάνω συχνότερους ελέγχους !! 

 

Μακάρι να πάνε όλα καλά κορίτσια μου !!!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Καλα αποτελεσματα!!! Να μας στειλεις τα νεα σας!!!!

Θα σας στειλω αυριο τα νεα!!! Ευχαριστω πολυ!!! 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kallia.Geo είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια μου!!  Μου το είχαν πει από την αυχενική και μου είχαν δώσει ασπιρίνη για αυτό. Ο γυναικολόγος μου με καθησύχασε ότι δεν είναι σοβαρό. Μου είπαν να μετράω την πίεση μου και να κάνω συχνότερους ελέγχους !! 

 

Μακάρι να πάνε όλα καλά κορίτσια μου !!!!  

Αφου σε καθησύχασε και ο γυναικολόγος σου και σου ειπε οτι δεν ειναι κατι σοβαρό τοτε κοριτσι μου οοοοοολα καλα θα πανε!!! 
Απλα θα σε παρακολουθούν πιο στενά, πραγμα που δεν ειναι καθολου κακο!! Μια χαρα ολα!! 🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Αφου σε καθησύχασε και ο γυναικολόγος σου και σου ειπε οτι δεν ειναι κατι σοβαρό τοτε κοριτσι μου οοοοοολα καλα θα πανε!!! 
Απλα θα σε παρακολουθούν πιο στενά, πραγμα που δεν ειναι καθολου κακο!! Μια χαρα ολα!! 🙏❤️

Ευχαριστώ πολύ για την υποστήριξη 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την υποστήριξη 🥰

Μα για αυτο ειμαστε εδω!!! Η μια βοήθαει και υποστηρίζει την αλλη!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πηγα κι εγω για την β επιπέδου!!! Ολα καλα και το κοριτσακι μας επισης!! Προχωράμε στο επόμενο βήμα… 

Με το καλο και για τα υπολοιπα κορίτσια!!! 🍀🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Κορίτσια πηγα κι εγω για την β επιπέδου!!! Ολα καλα και το κοριτσακι μας επισης!! Προχωράμε στο επόμενο βήμα… 

Με το καλο και για τα υπολοιπα κορίτσια!!! 🍀🙂

Μπράβο κορίτσι μου !!!!! Με το καλό η μπεμπουλα σας !!! Πάμε στο τρίτο στάδιο τώρα 😁😁💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kallia.Geo είπε:

Μπράβο κορίτσι μου !!!!! Με το καλό η μπεμπουλα σας !!! Πάμε στο τρίτο στάδιο τώρα 😁😁💗

Παμε παμε!!!! Με το καλο προχωράμε ολες μαζι!! 🙏❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Κορίτσια πηγα κι εγω για την β επιπέδου!!! Ολα καλα και το κοριτσακι μας επισης!! Προχωράμε στο επόμενο βήμα… 

Με το καλο και για τα υπολοιπα κορίτσια!!! 🍀🙂

Tελειαααα!!!! Με το καλο το κοριτσακι σας!!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Tελειαααα!!!! Με το καλο το κοριτσακι σας!!!!!!!!! 

Ευχαριστω κοριτσι μου!!! Με το καλο και το δικο σας το μπεμπεδακι!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πως ειστε κοριτσια? Εγω σημερα εχω ενοχλησεις τυπου περιοδου χαμηλα.... Αν συνεχισει θα στειλω μηνυμα στη γιατρο μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Πως ειστε κοριτσια? Εγω σημερα εχω ενοχλησεις τυπου περιοδου χαμηλα.... Αν συνεχισει θα στειλω μηνυμα στη γιατρο μου...

Καλησπέρα , κορίτσι μου !

Έντονους ? Γιατί κ εγώ έχω ανά διαστήματα αλλά σαν αυτά που νιώθω στην ωορρηξία. Όχι τόσο έντονους δλδ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Πως ειστε κοριτσια? Εγω σημερα εχω ενοχλησεις τυπου περιοδου χαμηλα.... Αν συνεχισει θα στειλω μηνυμα στη γιατρο μου...

Καλα θα κανεις κοριτσι μου, στειλε στη γιατρο σου να σε καθησυχάσει… 

Στειλε να μας πεις πως πας… ολα καλα θα ειναι, το πιθανότερο απο τη μήτρα που μεγαλώνει διαρκώς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλησπέρα , κορίτσι μου !

Έντονους ? Γιατί κ εγώ έχω ανά διαστήματα αλλά σαν αυτά που νιώθω στην ωορρηξία. Όχι τόσο έντονους δλδ 

Κουραστηκα πολυ σημερα. Εφτιαχνα ντουλαπες και ανεβοκατεβαινα σκαλες.... Έτσι οπως λες, όχι εντονους απλα δεν περασαν γρηγορα....

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Καλα θα κανεις κοριτσι μου, στειλε στη γιατρο σου να σε καθησυχάσει… 

Στειλε να μας πεις πως πας… ολα καλα θα ειναι, το πιθανότερο απο τη μήτρα που μεγαλώνει διαρκώς 

Τελικα εκανα ενα ζεστο μπανακι και ηρεμησα.... Δεν πρεπει να το παρακανω με δουλειες αλλα με τρια παιδια πολλες φορες ξεχναω οτι ειμαι εγκυος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Κουραστηκα πολυ σημερα. Εφτιαχνα ντουλαπες και ανεβοκατεβαινα σκαλες.... Έτσι οπως λες, όχι εντονους απλα δεν περασαν γρηγορα....

 

Τελικα εκανα ενα ζεστο μπανακι και ηρεμησα.... Δεν πρεπει να το παρακανω με δουλειες αλλα με τρια παιδια πολλες φορες ξεχναω οτι ειμαι εγκυος....

Η κούραση κορίτσια είναι μεγάλο θέμα... Κ εγώ όταν είμαι όρθια πολλές ώρες αρχίζω να πονάω ... 

Προσπάθησε να ξαπλώνεις ανά διαστήματα να ηρεμείς... Και να προσέχεις !! Δυστυχώς με τρία παιδιά δεν είναι εύκολο , αλλά μην κάνεις παραπάνω από αυτά που μπορείς .. άφηνε δουλειές πίσω όσο γίνεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Κουραστηκα πολυ σημερα. Εφτιαχνα ντουλαπες και ανεβοκατεβαινα σκαλες.... Έτσι οπως λες, όχι εντονους απλα δεν περασαν γρηγορα....

 

Τελικα εκανα ενα ζεστο μπανακι και ηρεμησα.... Δεν πρεπει να το παρακανω με δουλειες αλλα με τρια παιδια πολλες φορες ξεχναω οτι ειμαι εγκυος....

Μπραβο ρε κοριτσι μου!! Χαιρομαι που εισαι καλυτερα!! 
Οντως με τρία τζουτζουκια ειναι δυσκολο να αραξεις, κανε οτι λεει η Κάλλια να αφηνεις πισω δουλειες, να μη τα κανεις ολα μαζι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/6/2021 at 6:25 ΜΜ, ο/η Mariam08 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Όσες περιμένετε μωράκι τον Φεβρουάριο για ελάτε να κάνουμε παρέα 😁

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/9/2021 at 10:22 ΠΜ, ο/η Bonbon είπε:

Καλημερα κ καλη Κυριακη σε ολες μας!! 😊 Εμεις ειδαμε το φυλο αρχικα απο την εξεταση Νιπτ που καναμε κ εχει πολυ καλη ακριβεια, αλλα μας το επιβεβαιωσε κι ο γιατρος με υπερηχο. Κι εγω ακομα θεωρω οτι ειναι νωρις να κοιταξω για πραγματακια σε μαγαζια, αν και ριχνω κλεφτα τις ματιες μου για επιπλακια, καροτσια, κλπ στο ιντερνετ να παρω μια ιδεα γιατι ειμαι κι ασχετη.

Βρε κοριτσια οσες απο εσας ειστε ηδη μανουλες θα μας βοηθησετε οταν ερθει ο καιρος με χρησιμες πληροφοριες εκ των εσω ετσι?! 😄 Θεωρω οτι μετα και τη β επιπεδου θα αρχισουμε ερευνα αγορας. Το εμβολιο κοβιντ στην ομαδα μας το εχει κανει ή προγραμματιζει να το κανει καμια κοπελα? Σκεφτομαι μηπως παω μετα τη β επιπ. αν πανε ολα καλα. Ο γιατρος μου ειναι πολυ θετικος να παω αλλα εγω ψιλοαγχωνομαι κ το εχω καθυστερησει.

Καλησπέρα,  εγώ είχα κάνει την 1η δοση 1 μήνα πριν μείνω έγκυος και τη 2η την έκανα τον 2ο μήνα εγκυμοσύνης. Βέβαια με την έγκριση του γιατρού μου. Όλα πήγαν καλά δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Για μένα ήταν πιο αγχωτικό να το κολλήσω παρά να εμβολιαστω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/9/2021 at 8:55 ΜΜ, ο/η JNtina είπε:

Κι εγω την Πέμπτη θα ειμαι 19η εβδομάδα και εχω παρει κι εγω πεντε μιση κιλά. Περπατάω κάθε μερα κανα μισάωρο και παραπανω για να κινούμαι λιγακι… 

Εγώ σήμερα είμαι 20+5 και έχω πάρει 3 κιλά... προσέχω γιατί θέλω τα Χριστούγεννα να φάω όλο το ταψί με τα μελομακαρονα 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Demie23 είπε:

Εγώ σήμερα είμαι 20+5 και έχω πάρει 3 κιλά... προσέχω γιατί θέλω τα Χριστούγεννα να φάω όλο το ταψί με τα μελομακαρονα 🤣🤣🤣

Καλωσήρθες στην παρεα!!! Με το καλο το μωρακι σου!!! 
Κι εγω αυτα τα μελομακάρονα σκεφτομαι απο τωρα!!! 😋🙂🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...