Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλημέρα σας !!

Εμένα δεν μου έχει πει κάτι.. Θα το κάνεις ;

Σιγουρα θα κλεισω για κοβιντ γιατι εχω αρχισει και φοβαμαι. Για γριπη θα δω γιατι ισως πεσουν πολυ κοντα με το αλλο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το βάρος σας , πώς τα πάτε ; είμαι στη 19η σήμερα και έχω πάρει σχεδόν 5 κιλά ... Κάνετε κάποια διατροφή ή γυμναστική ;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

Με το βάρος σας , πώς τα πάτε ; είμαι στη 19η σήμερα και έχω πάρει σχεδόν 5 κιλά ... Κάνετε κάποια διατροφή ή γυμναστική ;

 

Εγω ειμαι 17+6 σημερα και εχω παρει 4 κιλα. Προσφατα ξεκινησα πιλατες για εγκυους και με ανακουφιζει πολυ! 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Bonbon είπε:

Σιγουρα θα κλεισω για κοβιντ γιατι εχω αρχισει και φοβαμαι. Για γριπη θα δω γιατι ισως πεσουν πολυ κοντα με το αλλο....

Για γριπη και κοκκυτη λενε καποιοι γιατροι. Εγω στις προηγουμενες εγκυμοσυνες μου τιποτα δεν ειχα κανει. Τωρα θα δουμε. Δεν μου εχει πει κατι ακομα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Εγω ειμαι 17+6 σημερα και εχω παρει 4 κιλα. Προσφατα ξεκινησα πιλατες για εγκυους και με ανακουφιζει πολυ! 

Έκανες και πριν κάτι ; Γιατί φοβάμαι να ξεκινήσω έτσι. Έχω να κάνω σχεδόν ένα χρόνο γυμναστική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

Με το βάρος σας , πώς τα πάτε ; είμαι στη 19η σήμερα και έχω πάρει σχεδόν 5 κιλά ... Κάνετε κάποια διατροφή ή γυμναστική ;

 

Κι εγω την Πέμπτη θα ειμαι 19η εβδομάδα και εχω παρει κι εγω πεντε μιση κιλά. Περπατάω κάθε μερα κανα μισάωρο και παραπανω για να κινούμαι λιγακι… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

Με το βάρος σας , πώς τα πάτε ; είμαι στη 19η σήμερα και έχω πάρει σχεδόν 5 κιλά ... Κάνετε κάποια διατροφή ή γυμναστική ;

 

Μόνο εγώ το έχω τερματίσει από ότι φαίνεται?! 😜

Δέκα ολόκληρα κιλακια πήρα κορίτσια μου από 65 πήγα 75 χωρίς καμία υπερβολή και ακόμα είμαι στην 20η εβδομάδα!!!

Βέβαια αυτό στο δικό μου μυαλό εξηγείται μιας και πέρασα ένα μεγάλο χρονικό διάστημα ολιγοφαγιας χωρίς καθόλου σπιτικό φαγητό και γενικότερα έτρωγα οπότε το θυμόμουν και ότι έβρισκα και ένα γεύμα τη μέρα! Είχα χαλάσει τον μεταβολισμό και είχα εξασθενήσει τον οργανισμό μου...

Ψυχολογικοί οι λόγοι κυρίως με μειωμένη όρεξη δεν είχα ενέργεια ούτε σίδηρο απορώ πως πιάστηκε το σπορακι μου😊 και τότε έλεγα δεν προλαβαίνω να μαγειρέψω λόγω δουλειάς και τέτοιες χαζές δικαιολογίες! 

Τώρα όμως μαγειρεύω καθημερινά και τρώω σωστά ευτυχώς για μένα και το μωράκι μου!! Μου έβαλε μυαλό ❤️👍😊

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

Έκανες και πριν κάτι ; Γιατί φοβάμαι να ξεκινήσω έτσι. Έχω να κάνω σχεδόν ένα χρόνο γυμναστική. 

Γυμναζομαι γενικα. Εκανα και κολυμπι ολο το καλοκαιρι. Ειναι ομως τοσο χαλαρωτικη ασκηση. Δεν σε κουραζει καθολου. Κανουν και κοπελες που δεν εχουν ξαναγυμναστει. Παντα με τη συμφωνη γνωμη του γιατρου εννοειται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Poli91 είπε:

Μόνο εγώ το έχω τερματίσει από ότι φαίνεται?! 😜

Δέκα ολόκληρα κιλακια πήρα κορίτσια μου από 65 πήγα 75 χωρίς καμία υπερβολή και ακόμα είμαι στην 20η εβδομάδα!!!

Βέβαια αυτό στο δικό μου μυαλό εξηγείται μιας και πέρασα ένα μεγάλο χρονικό διάστημα ολιγοφαγιας χωρίς καθόλου σπιτικό φαγητό και γενικότερα έτρωγα οπότε το θυμόμουν και ότι έβρισκα και ένα γεύμα τη μέρα! Είχα χαλάσει τον μεταβολισμό και είχα εξασθενήσει τον οργανισμό μου...

Ψυχολογικοί οι λόγοι κυρίως με μειωμένη όρεξη δεν είχα ενέργεια ούτε σίδηρο απορώ πως πιάστηκε το σπορακι μου😊 και τότε έλεγα δεν προλαβαίνω να μαγειρέψω λόγω δουλειάς και τέτοιες χαζές δικαιολογίες! 

Τώρα όμως μαγειρεύω καθημερινά και τρώω σωστά ευτυχώς για μένα και το μωράκι μου!! Μου έβαλε μυαλό ❤️👍😊

 

 

 

Αφου δεν εχεις ανεβασμένο ζάχαρο και μπήκες τωρα σε ρυθμούς μαγειρέματος μια χαρα!!! Να τρως ποικιλία τροφών για να παιρνεις απο ολες τις βιταμίνες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Poli91 είπε:

Βέβαια αυτό στο δικό μου μυαλό εξηγείται μιας και πέρασα ένα μεγάλο χρονικό διάστημα ολιγοφαγιας χωρίς καθόλου σπιτικό φαγητό και γενικότερα έτρωγα οπότε το θυμόμουν και ότι έβρισκα και ένα γεύμα τη μέρα! Είχα χαλάσει τον μεταβολισμό και είχα εξασθενήσει τον οργανισμό μου...

Ψυχολογικοί οι λόγοι κυρίως με μειωμένη όρεξη δεν είχα ενέργεια ούτε σίδηρο απορώ πως πιάστηκε το σπορακι μου😊 και τότε έλεγα δεν προλαβαίνω να μαγειρέψω λόγω δουλειάς και τέτοιες χαζές δικαιολογίες! 

 

 

 

Κάπως έτσι και εγώ !! Μετά από ένα μεγάλο διάστημα άγχους, στενοχώριας και ολιφαγίας , με τον κύκλο μου να μεγαλώνει και να φτάνει στις 65 ημέρες , πιάστηκε το μωράκι μου :P

Οπότε τα πήρα πιο εύκολα τα κιλά , διότι άρχισα να τρώω πιο συχνά !

Γυμναστική σκέφτομαι πιο πολύ γιατί στη δουλεία μου είμαι συνεχώς σε μια καρέκλα .... 

 

Βρίσκεται καμία κοπέλα Αθήνα ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

Κάπως έτσι και εγώ !! Μετά από ένα μεγάλο διάστημα άγχους, στενοχώριας και ολιφαγίας , με τον κύκλο μου να μεγαλώνει και να φτάνει στις 65 ημέρες , πιάστηκε το μωράκι μου :P

Οπότε τα πήρα πιο εύκολα τα κιλά , διότι άρχισα να τρώω πιο συχνά !

Γυμναστική σκέφτομαι πιο πολύ γιατί στη δουλεία μου είμαι συνεχώς σε μια καρέκλα .... 

 

Βρίσκεται καμία κοπέλα Αθήνα ;;

Εγω δεν ειμαι Αθηνα αλλα το πιλατες το κανω διαδικτυακα και συμμετεχουν πολλες κοπελες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

Κάπως έτσι και εγώ !! Μετά από ένα μεγάλο διάστημα άγχους, στενοχώριας και ολιφαγίας , με τον κύκλο μου να μεγαλώνει και να φτάνει στις 65 ημέρες , πιάστηκε το μωράκι μου :P

Οπότε τα πήρα πιο εύκολα τα κιλά , διότι άρχισα να τρώω πιο συχνά !

Γυμναστική σκέφτομαι πιο πολύ γιατί στη δουλεία μου είμαι συνεχώς σε μια καρέκλα .... 

 

Βρίσκεται καμία κοπέλα Αθήνα ;;

Χαλάλι τα κιλά τα παιδάκια μας να ναι γερά🥰🤗

Εγώ μένω Αθήνα... Αιγάλεω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Εγω δεν ειμαι Αθηνα αλλα το πιλατες το κανω διαδικτυακα και συμμετεχουν πολλες κοπελες!

Τέλεια!! Μπορείς να μου παραθέσεις κάποιο λινκ ;

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η Poli91 είπε:

Εγώ μένω Αθήνα... Αιγάλεω!

Έχετε αποφασίσει σε ποιο νοσοκομείο θα γίνει ο τοκετός ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα σας κανω μια αναδρομη στα κιλα σε καθε εγκυμοσυνη. Χανονται μετα αλλοτε ευκολα αλλοτε με προσπαθεια! 

Στην πρωτη εγκυμοσυνη πηρα 12 κιλα και τα εχασα μεσα σε μισο χρονο χωρις τιποτα.

Στη δευτερη πηρα 2Ο κιλα και τα εχασα μεσα σε δυο χρονια αλλα εκανα και διατροφη.

Στην τριτη πηρα 15 και δεν προλαβα να τα χασω ολα. Μου ειχαν μεινει 5 κιλα.

Οποτε τωρα εχω παρει 4 στις 18+1 και βλεπουμε! 

Με κινησεις πως πατε? Νιωθετε κατι? Εγω χτες το βραδυ κατι μπουρμπουληθρες... Αυριο εχω υπερηχο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Θα σας κανω μια αναδρομη στα κιλα σε καθε εγκυμοσυνη. Χανονται μετα αλλοτε ευκολα αλλοτε με προσπαθεια! 

Στην πρωτη εγκυμοσυνη πηρα 12 κιλα και τα εχασα μεσα σε μισο χρονο χωρις τιποτα.

Στη δευτερη πηρα 2Ο κιλα και τα εχασα μεσα σε δυο χρονια αλλα εκανα και διατροφη.

Στην τριτη πηρα 15 και δεν προλαβα να τα χασω ολα. Μου ειχαν μεινει 5 κιλα.

Οποτε τωρα εχω παρει 4 στις 18+1 και βλεπουμε! 

Με κινησεις πως πατε? Νιωθετε κατι? Εγω χτες το βραδυ κατι μπουρμπουληθρες... Αυριο εχω υπερηχο!!

Εγώ τελικά ζυγίστηκα εχθές και έχω πάρει συνολικά 6 κιλά... απλά νομίζω ότι ειναι πολύ νωρίς ακόμα για να πάρω τόσα κιλά.

Με τις κινήσεις η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι σίγουρη τι γίνεται. Νιώθω κάποιες φορές και εγώ κάτι σαν μπουρμπουλήθρες , αλλά δεν είμαι σίγουρη ότι είναι το μωράκι !:P

Άντε με το καλό !!!! Να είναι όλα τέλεια εύχομαι !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Θα σας κανω μια αναδρομη στα κιλα σε καθε εγκυμοσυνη. Χανονται μετα αλλοτε ευκολα αλλοτε με προσπαθεια! 

Στην πρωτη εγκυμοσυνη πηρα 12 κιλα και τα εχασα μεσα σε μισο χρονο χωρις τιποτα.

Στη δευτερη πηρα 2Ο κιλα και τα εχασα μεσα σε δυο χρονια αλλα εκανα και διατροφη.

Στην τριτη πηρα 15 και δεν προλαβα να τα χασω ολα. Μου ειχαν μεινει 5 κιλα.

Οποτε τωρα εχω παρει 4 στις 18+1 και βλεπουμε! 

Με κινησεις πως πατε? Νιωθετε κατι? Εγω χτες το βραδυ κατι μπουρμπουληθρες... Αυριο εχω υπερηχο!!

Με το καλο ο υπέρηχος σου αυριο!!!! 
Εγω νιωθω κινήσεις κάθε φορα που τρωω κατι!!! Τρωω και τσουπ το νιωθω!!! ❤️❤️❤️
Κι εγω Αθήνα ειμαι! 
Καλημερα κορίτσια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/9/2021 at 11:43 ΠΜ, ο/η Kallia.Geo είπε:

Κάπως έτσι και εγώ !! Μετά από ένα μεγάλο διάστημα άγχους, στενοχώριας και ολιφαγίας , με τον κύκλο μου να μεγαλώνει και να φτάνει στις 65 ημέρες , πιάστηκε το μωράκι μου :P

Οπότε τα πήρα πιο εύκολα τα κιλά , διότι άρχισα να τρώω πιο συχνά !

Γυμναστική σκέφτομαι πιο πολύ γιατί στη δουλεία μου είμαι συνεχώς σε μια καρέκλα .... 

 

Βρίσκεται καμία κοπέλα Αθήνα ;;

Κι εγω Αθηνα ειμαι κοπελα μου!  Κοριτσια αρχισαν κ σε εμενα οι κινησεις, χθες μου φανηκε οτι εριξε κατι  κ σαν κλωτσια!! Απλα το νιωθω οταν παω να χαλαρωσω, ξαπλωμενη συνηθως.😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σκέφτεστε ιδιωτικό ή δημόσιο νοσοκομείο ? 

Αχ βρε κορίτσια .. έχετε αρχίσει να φουσκώνετε κ εσείς αρκετά ?? Σήμερα με ρώτησε μια κυρία αν είμαι έγκυος ❤️😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

Σκέφτεστε ιδιωτικό ή δημόσιο νοσοκομείο ? 

Αχ βρε κορίτσια .. έχετε αρχίσει να φουσκώνετε κ εσείς αρκετά ?? Σήμερα με ρώτησε μια κυρία αν είμαι έγκυος ❤️😁

Εμενα ο γυναικολόγος μου ειναι σε ιδιωτικό! 
Εμενα φαίνεται η κοιλιτσα και πολυ χαιρομαι!!! 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η JNtina είπε:

Εμενα ο γυναικολόγος μου ειναι σε ιδιωτικό! 
Εμενα φαίνεται η κοιλιτσα και πολυ χαιρομαι!!! 🥰🥰🥰

Κ εγώ από κοιλίτσα άλλο τίποτα!!! Την ευχαριστιεμαι πάρα πολύ!!! 

Κορίτσια χθες κατά τις δέκα το βράδυ εκεί που είχα ξαπλώσει έφαγα την πρώτη μου κλωτσιά! 💞🤗☺️ 

Αλήθεια δεν το πίστευα εννοείται πως έβαλα τα κλάματα από τη συγκίνηση...έχω τρελαθεί!! 🥰🥰🥰

Όσον αφορά το θέμα του γιατρού προς το παρόν με παρακολουθεί ιδιώτης...Είναι ο δεύτερος γιατρος που με παρακολουθεί μιας και στο 1ο τρίμηνο είχα μια άλλη γιατρό γιατί ήμουν στην μητερα μου στην επαρχια.

Τον συγκεκριμένο δεν τον γνώριζα μου τον σύστησε η πεθερά μου και συγνώμη για την έκφραση αλλά με είχε πρήξει να πάμε σε αυτόν με σκοπό να αναλάβει και τα έξοδα εκείνη μιας και εμείς σαν ζευγάρι δεν μπορούσαμε να υποστηρίξουμε κάτι τετοιο.

Στην αρχή αρνήθηκα αλλά στην πορεία επειδή είχα αγχωθει και στενοχωρηθεί πολύ μιας και δεν έβρισκα κάποιον γιατρό σε δημόσιο όπως ήθελα εξαρχής το δέχθηκα και πήγαμε. Εννοείται πως το έχω μετανιώσει κυρίως για το θέμα χρημάτων αλλά και γενικοτερα για την εμμονή της με αυτόν τον γιατρό γιατί για άλλον δεν υπάρχει περίπτωση να μας βοηθήσει.

 Πριν λίγες μέρες μου είπε μια γνωστή μου για τον δικό της γυναικολόγο σε δημόσιο όπου είχε μια πολύ καλή εμπειρία στην δική της γέννα οπότε σκέφτομαι πολύ σοβαρά να αλλάξω! Από τη μία ξέρω ότι είναι αυτό που εξαρχής έψαχνα απο την άλλη φοβάμαι για το θέμα κοβιντ , λοιμώξεων, ταλαιπωρία και όποια άλλη δυσκολία  μπορεί να συνεπάγεται για ένα δημόσιο νοσοκομείο και τέλος για το πώς μπορεί να το πάρει εκείνη.

 Οπότε βρίσκομαι σε δίλημμα...εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου??

Συγγνώμη για το μακρόσυρτο μηνυμα αλλά είναι ένα θέμα που με απασχολεί πολύ και ίσως κάποια κοπέλα να βρίσκεται σε παρόμοια κατάσταση με μένα. Θα ήθελα πολύ τη συμβουλή σας! 

Ευχαριστώ ❤️ 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Poli91 είπε:

Κ εγώ από κοιλίτσα άλλο τίποτα!!! Την ευχαριστιεμαι πάρα πολύ!!! 

Κορίτσια χθες κατά τις δέκα το βράδυ εκεί που είχα ξαπλώσει έφαγα την πρώτη μου κλωτσιά! 💞🤗☺️ 

Αλήθεια δεν το πίστευα εννοείται πως έβαλα τα κλάματα από τη συγκίνηση...έχω τρελαθεί!! 🥰🥰🥰

Όσον αφορά το θέμα του γιατρού προς το παρόν με παρακολουθεί ιδιώτης...Είναι ο δεύτερος γιατρος που με παρακολουθεί μιας και στο 1ο τρίμηνο είχα μια άλλη γιατρό γιατί ήμουν στην μητερα μου στην επαρχια.

Τον συγκεκριμένο δεν τον γνώριζα μου τον σύστησε η πεθερά μου και συγνώμη για την έκφραση αλλά με είχε πρήξει να πάμε σε αυτόν με σκοπό να αναλάβει και τα έξοδα εκείνη μιας και εμείς σαν ζευγάρι δεν μπορούσαμε να υποστηρίξουμε κάτι τετοιο.

Στην αρχή αρνήθηκα αλλά στην πορεία επειδή είχα αγχωθει και στενοχωρηθεί πολύ μιας και δεν έβρισκα κάποιον γιατρό σε δημόσιο όπως ήθελα εξαρχής το δέχθηκα και πήγαμε. Εννοείται πως το έχω μετανιώσει κυρίως για το θέμα χρημάτων αλλά και γενικοτερα για την εμμονή της με αυτόν τον γιατρό γιατί για άλλον δεν υπάρχει περίπτωση να μας βοηθήσει.

 Πριν λίγες μέρες μου είπε μια γνωστή μου για τον δικό της γυναικολόγο σε δημόσιο όπου είχε μια πολύ καλή εμπειρία στην δική της γέννα οπότε σκέφτομαι πολύ σοβαρά να αλλάξω! Από τη μία ξέρω ότι είναι αυτό που εξαρχής έψαχνα απο την άλλη φοβάμαι για το θέμα κοβιντ , λοιμώξεων, ταλαιπωρία και όποια άλλη δυσκολία  μπορεί να συνεπάγεται για ένα δημόσιο νοσοκομείο και τέλος για το πώς μπορεί να το πάρει εκείνη.

 Οπότε βρίσκομαι σε δίλημμα...εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου??

Συγγνώμη για το μακρόσυρτο μηνυμα αλλά είναι ένα θέμα που με απασχολεί πολύ και ίσως κάποια κοπέλα να βρίσκεται σε παρόμοια κατάσταση με μένα. Θα ήθελα πολύ τη συμβουλή σας! 

Ευχαριστώ ❤️ 

 

 

 

 

Ωραιες οι κλωτσιτσες αυτες!!! Κι εγω τις περιμενω κάθε μερα!! 
Τωρα για το θεμα του γιατρού κοριτσι μου να κανεις οπως νιωθεις. Το να δεις και τον αλλον του δημοσίου δεν ειναι κακο… και καταλήγεις σε αυτόν που θα σου εμπνέει περισσότερη εμπιστοσύνη και θα μπορεις να μιλας ανετα μαζι του. Τωρα το θεμα κοβιντ ειναι να σε προβληματίζει ιδιως εαν πρόκειται για δημόσιο… δες τον γιατρο του δημοσίου και αποφασίζεις… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ! Τον καναμε τον υπερηχο μας χτες και ολα καλα! Βεβαια το πιασαμε στον υπνο το μωρακι εκεινη την ωρα!! 

@Kallia.Geo ειδες το λινκ που σου εβαλα πιο πανω? Το συζητησα παλι με τη γιατρο μου και μου ειπε οτι βοηθαει πολυ το πρεναταλ πιλατες! Εγω αυτη τη φορα εχω επιλεξει δημοσιο νοσοκομειο αλλα σε επαρχια.. Εχω γεννησει και σε ιδιωτικο αλλα και σε δημοσιο και μπορω να πω οτι αυτο που εχει σημασια ειναι να εχεις εμπιστοσυνη στο γιατρο και στη μαια σου!

στις On 17/9/2021 at 12:52 ΠΜ, ο/η Poli91 είπε:

Κ εγώ από κοιλίτσα άλλο τίποτα!!! Την ευχαριστιεμαι πάρα πολύ!!! 

Κορίτσια χθες κατά τις δέκα το βράδυ εκεί που είχα ξαπλώσει έφαγα την πρώτη μου κλωτσιά! 💞🤗☺️ 

Αλήθεια δεν το πίστευα εννοείται πως έβαλα τα κλάματα από τη συγκίνηση...έχω τρελαθεί!! 🥰🥰🥰

Όσον αφορά το θέμα του γιατρού προς το παρόν με παρακολουθεί ιδιώτης...Είναι ο δεύτερος γιατρος που με παρακολουθεί μιας και στο 1ο τρίμηνο είχα μια άλλη γιατρό γιατί ήμουν στην μητερα μου στην επαρχια.

Τον συγκεκριμένο δεν τον γνώριζα μου τον σύστησε η πεθερά μου και συγνώμη για την έκφραση αλλά με είχε πρήξει να πάμε σε αυτόν με σκοπό να αναλάβει και τα έξοδα εκείνη μιας και εμείς σαν ζευγάρι δεν μπορούσαμε να υποστηρίξουμε κάτι τετοιο.

Στην αρχή αρνήθηκα αλλά στην πορεία επειδή είχα αγχωθει και στενοχωρηθεί πολύ μιας και δεν έβρισκα κάποιον γιατρό σε δημόσιο όπως ήθελα εξαρχής το δέχθηκα και πήγαμε. Εννοείται πως το έχω μετανιώσει κυρίως για το θέμα χρημάτων αλλά και γενικοτερα για την εμμονή της με αυτόν τον γιατρό γιατί για άλλον δεν υπάρχει περίπτωση να μας βοηθήσει.

 Πριν λίγες μέρες μου είπε μια γνωστή μου για τον δικό της γυναικολόγο σε δημόσιο όπου είχε μια πολύ καλή εμπειρία στην δική της γέννα οπότε σκέφτομαι πολύ σοβαρά να αλλάξω! Από τη μία ξέρω ότι είναι αυτό που εξαρχής έψαχνα απο την άλλη φοβάμαι για το θέμα κοβιντ , λοιμώξεων, ταλαιπωρία και όποια άλλη δυσκολία  μπορεί να συνεπάγεται για ένα δημόσιο νοσοκομείο και τέλος για το πώς μπορεί να το πάρει εκείνη.

 Οπότε βρίσκομαι σε δίλημμα...εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου??

Συγγνώμη για το μακρόσυρτο μηνυμα αλλά είναι ένα θέμα που με απασχολεί πολύ και ίσως κάποια κοπέλα να βρίσκεται σε παρόμοια κατάσταση με μένα. Θα ήθελα πολύ τη συμβουλή σας! 

Ευχαριστώ ❤️ 

 

 

 

 

Δες τον και τον αλλο γιατρο! Δεν εχεις να χασεις κατι και μετα βλεπεις τι θα κανεις! Εγω και στην δευτερη αλλα και στην τριτη εγκυμοσυνη αλλαξα γιατρο και μαλιστα σε προχωρημενη εγκυμοσυνη! 

Οσο για τις κοιλιες ναι εμενα φαινεται πια. Ηταν ομως εκει στο νοσκομειο χτες μια κοπελα η οποια ηταν στις ιδιες εβδομαδες με εμας και πραγματικα η κοιλια της ηταν κολλημενη στην πλατη! Δεν την εκανες με τιποτα εγκυο! Απο κλοτσιες χτες εφαγα κι εγω μια μετα το φαι! Αντε να αρχισουν τα καθημερινα κουνηματα να χαιρομαστε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/9/2021 at 12:52 ΠΜ, ο/η Poli91 είπε:

 🥰🥰🥰

Όσον αφορά το θέμα του γιατρού προς το παρόν με παρακολουθεί ιδιώτης...Είναι ο δεύτερος γιατρος που με παρακολουθεί μιας και στο 1ο τρίμηνο είχα μια άλλη γιατρό γιατί ήμουν στην μητερα μου στην επαρχια.

 

Καλημέρα κορίτσια με φουσκωμένες πλέον κοιλίτσες !!! ❤️

Εμένα ο γιατρός μου είναι στο ιδιωτικό και η αλήθεια είναι ότι τον εμπιστεύομαι πάρα πολύ, αλλά δεν μπορώ να σταματήσω να σκέφτομαι τα οικονομικά γιατί δεν είναι εύκολο να βρούμε τόσα χρήματα..

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Τον καναμε τον υπερηχο μας χτες και ολα καλα! Βεβαια το πιασαμε στον υπνο το μωρακι εκεινη την ωρα!! 

@Kallia.Geo ειδες το λινκ που σου εβαλα πιο πανω? Το συζητησα παλι με τη γιατρο μου και μου ειπε οτι βοηθαει πολυ το πρεναταλ πιλατες! Εγω αυτη τη φορα εχω επιλεξει δημοσιο νοσοκομειο αλλα σε επαρχια.. Εχω γεννησει και σε ιδιωτικο αλλα και σε δημοσιο και μπορω να πω οτι αυτο που εχει σημασια ειναι να εχεις εμπιστοσυνη στο γιατρο και στη μαια σου!

Χαίρομαι πάρα πολύ που όλα πήγαν καλά !!! Μεγάλη η συγκίνηση ε? Σας είπε κάτι η γιατρός ?  Αν πρέπει να προσέχεις κάτι πιο πολύ ?

Οσο για το λινκ , ναι το είδα !! Αξίζει αυτό το ονλαιν για τη γνώμη σου ; Σκέφτομαι να ξεκινήσω από Δευτέρα , γιατί είχα πολλά τρεξίματα με τη δουλειά αυτή τη βδομάδα. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Καλημερα ! Τον καναμε τον υπερηχο μας χτες και ολα καλα! Βεβαια το πιασαμε στον υπνο το μωρακι εκεινη την ωρα!! 

@Kallia.Geo ειδες το λινκ που σου εβαλα πιο πανω? Το συζητησα παλι με τη γιατρο μου και μου ειπε οτι βοηθαει πολυ το πρεναταλ πιλατες! Εγω αυτη τη φορα εχω επιλεξει δημοσιο νοσοκομειο αλλα σε επαρχια.. Εχω γεννησει και σε ιδιωτικο αλλα και σε δημοσιο και μπορω να πω οτι αυτο που εχει σημασια ειναι να εχεις εμπιστοσυνη στο γιατρο και στη μαια σου!

Δες τον και τον αλλο γιατρο! Δεν εχεις να χασεις κατι και μετα βλεπεις τι θα κανεις! Εγω και στην δευτερη αλλα και στην τριτη εγκυμοσυνη αλλαξα γιατρο και μαλιστα σε προχωρημενη εγκυμοσυνη! 

Οσο για τις κοιλιες ναι εμενα φαινεται πια. Ηταν ομως εκει στο νοσκομειο χτες μια κοπελα η οποια ηταν στις ιδιες εβδομαδες με εμας και πραγματικα η κοιλια της ηταν κολλημενη στην πλατη! Δεν την εκανες με τιποτα εγκυο! Απο κλοτσιες χτες εφαγα κι εγω μια μετα το φαι! Αντε να αρχισουν τα καθημερινα κουνηματα να χαιρομαστε!!

Μπραβο κοριτσι μου για τον υπέρηχο σου!!! Αντε για τον επόμενο τωρα, με το καλο!!! Εγω εχω υπέρηχο την Τετάρτη!!! 
Ναι οντως να αρχισουν τα καθημερινά κουνήματα να χαιρομαστε!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/9/2021 at 6:01 ΜΜ, ο/η Kallia.Geo είπε:

Σκέφτεστε ιδιωτικό ή δημόσιο νοσοκομείο ? 

Αχ βρε κορίτσια .. έχετε αρχίσει να φουσκώνετε κ εσείς αρκετά ?? Σήμερα με ρώτησε μια κυρία αν είμαι έγκυος ❤️😁

Καλησπέρα! Εμένα ο γιατρός είναι σε ιδιωτικό νοσοκομείο οπότε θα πάμε εκεί. Ακόμα βέβαια δεν εχω συζητήσει μαζι του για το θέμα το οικονομικό, ειπαμε να το κανουμε εν καιρώ, οποτε δε ξέρω τι θα ακούσω....🤔 Είναι καμία άλλη κοπέλα εδώ που θα πάει στο Ιασώ?

Απο κοιλίτσα εχω αρχίσει να ψιλοφουσκώνω αλλα πολύ λίγο βρε κορίτσια.... δεν έχω πάρει και τίποτα απο κιλά λόγω αυστηρης διατροφής απο την 5η βδομάδα κύησης. Έχω ινσουλινοαντίσταση και είμαι με ινσουλίνη βραδυνή και ειδική δίαιτα τόσο καιρό.... Αφού λέω του άντρα μου μετά τη γέννα πρώτα ο Θεος αν είναι ολα καλά με το σάκχαρο θα χτυπήσω τόσα γλυκά, μακαρόνια και πίτσες όσα δεν έχω φάει σε όλη μου τη ζωή!!😂

@Poli91 κι εγω θα σου πρότεινα το ίδιο κορίτσι μου, δεν χάνεις κάτι να πας να δείς και τον γιατρό στο δημόσιο και μετά να κρίνεις με ποιον θα συνεχίσεις. Είναι και θέμα χημείας κι επικοινωνίας ο γιατρός. @Ε.Γ.Α. μπραβο για το υπέρηχο!!Με το καλό για τον επόμενο τώρα!

Κορίτσια εγω έκλεισα σημερα να παω και για το εμβολιο κοβιντ, αμέσως μετα την β επιπεδου κι ευχομαι να πανε ολα καλα!!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...