Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Bonbon είπε:

Καλημερα κοριτσια κι απο εμενα! Εγω μπηκα τωρα στην 19η αλλα ακομα δε νομιζω οτι το εχω νιωσει το μωρακι. Μονο ενα φουσκωματακι κατα διαστηματα εχω, σαν πρηξηματακι, αριστερα κ δεξια στην κοιλιτσα που ερχεται και φευγει μετα απο 5-10 λεπτα εδω κ 2 βδομαδες. Εχει καμια αλλη κατι τετοιο? 

Εγώ νομίζω ότι το ένιωσα πριν 2 εβδομάδες , αλλά τώρα τίποτα ! Λέω νομίζω γιατι ως πρώτη εγκυμοσύνη δεν είμαι σίγουρη για τίποτα.

Είμαι στη 18η βδομάδα και έχω λίγα πονάκια χαμηλά στην κοιλιά , όχι κάτι το τρελό... έχει καμία άλλη ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Bonbon είπε:

Καλημερα κοριτσια κι απο εμενα! Εγω μπηκα τωρα στην 19η αλλα ακομα δε νομιζω οτι το εχω νιωσει το μωρακι. Μονο ενα φουσκωματακι κατα διαστηματα εχω, σαν πρηξηματακι, αριστερα κ δεξια στην κοιλιτσα που ερχεται και φευγει μετα απο 5-10 λεπτα εδω κ 2 βδομαδες. Εχει καμια αλλη κατι τετοιο? 

Καλησπέρα κορίτσι μου!😊 Κ εγώ ακριβώς το ίδιο νιώθω 19+3 σήμερα μόνο που το φουσκωματακι σε μένα είναι πιο πολύ αριστερά και καταλαβαίνω κάτι σαν τράβηγμα συνήθως όταν ξαπλώνω!

Μην ανησυχείς δεν χρειάζεται καθόλου άγχος!!! Κάθε μωράκι έχει τους δικούς του ρυθμούς και μόνο εκείνο ξέρει πότε θα κάνει αισθητή την παρουσία του!!! 

Πότε έχεις τη β' επιπέδου??? Εμείς 28/9 και στις 30 ραντεβού με τον γιατρο μας ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας! Αυτο το φουσκωματακι το ειχα νιωσει κι εγω πριν κατι μερες. Επισης, πονακια εχω κι εγω που και που. Τις τελευταιες μερες βεβαια επικρατει μια ησυχια.... Την Παρασκευη θα παω για υπερηχο και μετα κανονιζουμε τα υπολοιπα. 17+3 ειμαι σημερα. Εχω ξεκινησει πιλατες για εγκυους και με ανακουφιζει πολυ! Απο κιλα πως πατε? Εγω περιπου 5 εχω παρει μεχρι στιγμης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/9/2021 at 2:17 ΜΜ, ο/η Kallia.Geo είπε:

Εγώ νομίζω ότι το ένιωσα πριν 2 εβδομάδες , αλλά τώρα τίποτα ! Λέω νομίζω γιατι ως πρώτη εγκυμοσύνη δεν είμαι σίγουρη για τίποτα.

Είμαι στη 18η βδομάδα και έχω λίγα πονάκια χαμηλά στην κοιλιά , όχι κάτι το τρελό... έχει καμία άλλη ;

Κι εγω εχω εδω κ 2 μερες πονακια χαμηλα στην κοιλια σαν ελαφρια πονακια περιοδου κ καποια μικρα στη μεση, αλλα ερχονται κ φευγουν....μαλλον ειναι φυσιολογικο γιατι ανοιγει κ η μητρα σιγα σιγα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Poli91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!😊 Κ εγώ ακριβώς το ίδιο νιώθω 19+3 σήμερα μόνο που το φουσκωματακι σε μένα είναι πιο πολύ αριστερά και καταλαβαίνω κάτι σαν τράβηγμα συνήθως όταν ξαπλώνω!

Μην ανησυχείς δεν χρειάζεται καθόλου άγχος!!! Κάθε μωράκι έχει τους δικούς του ρυθμούς και μόνο εκείνο ξέρει πότε θα κάνει αισθητή την παρουσία του!!! 

Πότε έχεις τη β' επιπέδου??? Εμείς 28/9 και στις 30 ραντεβού με τον γιατρο μας ❤️

Μακαρι να ειναι η ζουζουνα που κανει κολπα! Εγω εκλεισα 4/10 για β' επιπ.  Ποσων εβδομαδων την κλεισατε εσεις? Εμεις θα ειμαστε πρωτα ο Θεος 22 κ 3 ημερες τοτε. Καλη επιτυχια σε ολες μας ευχομαι!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπερα και απο εμενα!!! Τωρα πηρα χαμπαρι οτι φτιάχτηκε ομάδα για εγκυουλες που περιμένουν με το καλο τον Φεβρουάριο τα μωράκια τους! 
Εγω ειμαι 18+2!! 
Νιωθω κι εγω τα πονάκια χαμηλά! Εγω εχω και τρελο πρήξιμο το βραδυ, μια κοιλια τούμπανο! 
Καλη συνεχεια σε ολες μας!!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Bonbon είπε:

Μακαρι να ειναι η ζουζουνα που κανει κολπα! Εγω εκλεισα 4/10 για β' επιπ.  Ποσων εβδομαδων την κλεισατε εσεις? Εμεις θα ειμαστε πρωτα ο Θεος 22 κ 3 ημερες τοτε. Καλη επιτυχια σε ολες μας ευχομαι!❤

Σε βρηκα κι εδω κοριτσι μου!! Τωρα ειδα την ομάδα για τον Φεβρουάριο!! Χαιρομαι πολυ που εισαι κι εσυ καλα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Bonbon είπε:

Μακαρι να ειναι η ζουζουνα που κανει κολπα! Εγω εκλεισα 4/10 για β' επιπ.  Ποσων εβδομαδων την κλεισατε εσεις? Εμεις θα ειμαστε πρωτα ο Θεος 22 κ 3 ημερες τοτε. Καλη επιτυχια σε ολες μας ευχομαι!❤

Καλή επιτυχία σε όλες τι μανουλες!!!

Δεν ξέρω αν έχει τύχει σε καμία ή σας φαίνεται περίεργο εγώ ακόμα δεν έχω μάθει το φύλο του παιδιού! Έχει ξεκινήσει καμία να αγοράζει πράγματα ή ρουχαλακια από τώρα? Εγώ πέραν του φύλου θεωρώ πως είναι κάπως νωρίς ακόμα 😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραία , όπως φαίνεται τα πινάκια μας είναι σύμπτωμα από όλες μας !! Εγώ είμαι 18 & 4 !!!! Στη β' χοριακη θα είμαι 23 εβδομάδων .. έχετε δει φύλο εσείς ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Σε βρηκα κι εδω κοριτσι μου!! Τωρα ειδα την ομάδα για τον Φεβρουάριο!! Χαιρομαι πολυ που εισαι κι εσυ καλα!!! 

Ναι!! Τι κανεις κοριτσακι μου? Εγω μεχρι στιγμης ολα καλα. Πολυ χαιρομαι!! Θα τα λεμε κι απο εδω λοιπον! 😊Ποτε με το καλο εχετε ΠΗΤ? Εμεις 3/2. Μεθαυριο εχω και γιατρο. Αντε να δουμε λιγο το μωρακι γιατι ειναι μερες απο τον τελευταιο υπερηχο τωρα και εχω αγχωθει λιγακι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Bonbon είπε:

Ναι!! Τι κανεις κοριτσακι μου? Εγω μεχρι στιγμης ολα καλα. Πολυ χαιρομαι!! Θα τα λεμε κι απο εδω λοιπον! 😊Ποτε με το καλο εχετε ΠΗΤ? Εμεις 3/2. Μεθαυριο εχω και γιατρο. Αντε να δουμε λιγο το μωρακι γιατι ειναι μερες απο τον τελευταιο υπερηχο τωρα και εχω αγχωθει λιγακι. 

Εμεις 9/2!! Κι εγω μεχρι στιγμής ολα καλα!!! Εγω την αλλη βδομαδα θα κλείσω γιατρο. 
Το αγχος δε σταματάει ποτε… 😱 

Με το καλο για το μικρουλακι σου!!! Ναι να την δεις παλι!!! Ολα καλα θα ειναι!! Κι εγω εχω αυτα τα πονάκια που ελεγες χαμηλά και κυρίως το βραδυ που πρηζεται περισσότερο η κοιλια μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!! Ουτε εγω δεν εχω δει φυλο ακομα! Βασικα δεν εχω ρωτησει καν... Εχω να κανω υπερηχο απο την αυχενικη διαφανια και φυσικα το αγχος δεν φευγει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κ καλη Κυριακη σε ολες μας!! 😊 Εμεις ειδαμε το φυλο αρχικα απο την εξεταση Νιπτ που καναμε κ εχει πολυ καλη ακριβεια, αλλα μας το επιβεβαιωσε κι ο γιατρος με υπερηχο. Κι εγω ακομα θεωρω οτι ειναι νωρις να κοιταξω για πραγματακια σε μαγαζια, αν και ριχνω κλεφτα τις ματιες μου για επιπλακια, καροτσια, κλπ στο ιντερνετ να παρω μια ιδεα γιατι ειμαι κι ασχετη.

Βρε κοριτσια οσες απο εσας ειστε ηδη μανουλες θα μας βοηθησετε οταν ερθει ο καιρος με χρησιμες πληροφοριες εκ των εσω ετσι?! 😄 Θεωρω οτι μετα και τη β επιπεδου θα αρχισουμε ερευνα αγορας. Το εμβολιο κοβιντ στην ομαδα μας το εχει κανει ή προγραμματιζει να το κανει καμια κοπελα? Σκεφτομαι μηπως παω μετα τη β επιπ. αν πανε ολα καλα. Ο γιατρος μου ειναι πολυ θετικος να παω αλλα εγω ψιλοαγχωνομαι κ το εχω καθυστερησει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Καλημερα!! Ουτε εγω δεν εχω δει φυλο ακομα! Βασικα δεν εχω ρωτησει καν... Εχω να κανω υπερηχο απο την αυχενικη διαφανια και φυσικα το αγχος δεν φευγει! 

Το αγχος δε μας αφήνει ποτε… ποτε θα κανεις παλι υπέρηχο;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bonbon είπε:

Καλημερα κ καλη Κυριακη σε ολες μας!! 😊 Εμεις ειδαμε το φυλο αρχικα απο την εξεταση Νιπτ που καναμε κ εχει πολυ καλη ακριβεια, αλλα μας το επιβεβαιωσε κι ο γιατρος με υπερηχο. Κι εγω ακομα θεωρω οτι ειναι νωρις να κοιταξω για πραγματακια σε μαγαζια, αν και ριχνω κλεφτα τις ματιες μου για επιπλακια, καροτσια, κλπ στο ιντερνετ να παρω μια ιδεα γιατι ειμαι κι ασχετη.

Βρε κοριτσια οσες απο εσας ειστε ηδη μανουλες θα μας βοηθησετε οταν ερθει ο καιρος με χρησιμες πληροφοριες εκ των εσω ετσι?! 😄 Θεωρω οτι μετα και τη β επιπεδου θα αρχισουμε ερευνα αγορας. Το εμβολιο κοβιντ στην ομαδα μας το εχει κανει ή προγραμματιζει να το κανει καμια κοπελα? Σκεφτομαι μηπως παω μετα τη β επιπ. αν πανε ολα καλα. Ο γιατρος μου ειναι πολυ θετικος να παω αλλα εγω ψιλοαγχωνομαι κ το εχω καθυστερησει.

Καλη Κυριακή κοριτσι μου!!! Και σε ολα τα κορίτσια!!! Κι εγω αγχώνομαι απο τωρα να παω να παρω πραγματα αλλα κι εγω εχω δει στο ιντερνετ!!! ❤️
Το εμβόλιο το εχω κανει και τις δυο δόσεις, Φαιζερ. Το μονο που ειχα ευτυχως ηταν λιγο πρησμένο και βαρύ το μπράτσο μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bonbon είπε:

Καλημερα κ καλη Κυριακη σε ολες μας!! 😊 Εμεις ειδαμε το φυλο αρχικα απο την εξεταση Νιπτ που καναμε κ εχει πολυ καλη ακριβεια, αλλα μας το επιβεβαιωσε κι ο γιατρος με υπερηχο. Κι εγω ακομα θεωρω οτι ειναι νωρις να κοιταξω για πραγματακια σε μαγαζια, αν και ριχνω κλεφτα τις ματιες μου για επιπλακια, καροτσια, κλπ στο ιντερνετ να παρω μια ιδεα γιατι ειμαι κι ασχετη.

Βρε κοριτσια οσες απο εσας ειστε ηδη μανουλες θα μας βοηθησετε οταν ερθει ο καιρος με χρησιμες πληροφοριες εκ των εσω ετσι?! 😄 Θεωρω οτι μετα και τη β επιπεδου θα αρχισουμε ερευνα αγορας. Το εμβολιο κοβιντ στην ομαδα μας το εχει κανει ή προγραμματιζει να το κανει καμια κοπελα? Σκεφτομαι μηπως παω μετα τη β επιπ. αν πανε ολα καλα. Ο γιατρος μου ειναι πολυ θετικος να παω αλλα εγω ψιλοαγχωνομαι κ το εχω καθυστερησει.

Εγω που εχω αλλα τρια μπορω να σε βοηθησω σε οτι θες!!!😁😁😁

στις πριν 1 ώρα, ο/η JNtina είπε:

Το αγχος δε μας αφήνει ποτε… ποτε θα κανεις παλι υπέρηχο;; 

Την Παρασκευη το απογευμα θα παω στον γιατρο να δουμε τι γινεται! Δεν σου κρυβω οτι εχω μια ανησυχια που δεν το νιωθω ακομα.... Το ξερω οτι ειναι λογικο αλλα οσες εγκυμοσυνες και να εχεις παντα αγχωνεσαι!

Οσο για το εμβολιο το εκανες κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης? Πρεπει να το συζητησω κι εγω με τη γιατρο μου. Λεω να το κανω αφου γεννησω αλλα το σκεφτομαι και για το τριτο τριμηνο ισως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Εγω που εχω αλλα τρια μπορω να σε βοηθησω σε οτι θες!!!😁😁😁

Την Παρασκευη το απογευμα θα παω στον γιατρο να δουμε τι γινεται! Δεν σου κρυβω οτι εχω μια ανησυχια που δεν το νιωθω ακομα.... Το ξερω οτι ειναι λογικο αλλα οσες εγκυμοσυνες και να εχεις παντα αγχωνεσαι!

Οσο για το εμβολιο το εκανες κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης? Πρεπει να το συζητησω κι εγω με τη γιατρο μου. Λεω να το κανω αφου γεννησω αλλα το σκεφτομαι και για το τριτο τριμηνο ισως...

Με το καλο για τον υπέρηχο σου!!! Να μας πεις τα νεα σου!! 
Ναι κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης το εκανα!! Στην αρχη, στο πρώτο τρίμηνο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η JNtina είπε:

Με το καλο για τον υπέρηχο σου!!! Να μας πεις τα νεα σου!! 
Ναι κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης το εκανα!! Στην αρχη, στο πρώτο τρίμηνο! 

Ευχαριστω πολυ! Ναι εννοειται θα γραψω τα νεα μας! 

Εγω εχω μετανιωσει που δεν το εκανα πριν μεινω εγκυος αλλα τοτε θηλαζα την τριτη κορη και ελεγαν ακομα οχι εγκυες και θηλαζουσες. Τωρα ομως εχουν αλλαξει τα δεδομενα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Ευχαριστω πολυ! Ναι εννοειται θα γραψω τα νεα μας! 

Εγω εχω μετανιωσει που δεν το εκανα πριν μεινω εγκυος αλλα τοτε θηλαζα την τριτη κορη και ελεγαν ακομα οχι εγκυες και θηλαζουσες. Τωρα ομως εχουν αλλαξει τα δεδομενα...

Ναι οντως στην αρχη ηταν πιο θολό το τοπίο!!! Ρωτα τον γιατρο σου και αναλόγως πράξε!! 
Ολα καλα θα πανε σε ολα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, κορίτσια !! Εγώ έκανα το εμβόλιο pfizer στην αρχή της κύησης , μιας κ ήταν ήδη προγραμματισμένο , πριν μάθω για το μωράκι μου. Εγώ ήμουν πολύ επιφυλακτική , αλλά ο γιατρός μου ήταν υπερ στο να το κάνω, έτσι και το έκανα , και ευτυχώς χωρίς καμία παρενέργεια μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα! Κι εγω σκεφτομαι να κλεισω την ερχομενη βδομαδα για την πρωτη δοση. Θα μεσολαβησει η β επιπ. κι αργοτερα η δευτερη δοση, μπας κ πιασω τους δυσκολους μηνες του φθινοπωρου αλλα κυριως για μετα στον τοκετο. Αληθεια εμβολιο γριπης θα κανουμε οσες κανουμε για κορονοιο? Σας εχουν ενημερωσει? Εμενα χθες ο γιατρος μου ειπε οτι βγαινουν τελος Οκτωβρη για γριπη κ με προετρεψε να παω και για αυτο εν ευθετω χρονω αλλα λεω ενα ενα τα εμβολια καλυτερα. 

@Ε.Γ.Α. θα φανεις χρησιμη σε ολες τις νεες μανουλες της ομαδας νομιζω!😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια !! Εγώ έκανα το εμβόλιο pfizer στην αρχή της κύησης , μιας κ ήταν ήδη προγραμματισμένο , πριν μάθω για το μωράκι μου. Εγώ ήμουν πολύ επιφυλακτική , αλλά ο γιατρός μου ήταν υπερ στο να το κάνω, έτσι και το έκανα , και ευτυχώς χωρίς καμία παρενέργεια μετά.

Καλημερα κοριτσι μου!! Κι εγω ακριβως σαν κι εσενα στην αρχη της εγκυμοσύνης το εκανα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...