Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Καλημερα! Πως ειστε?? Εμεις καλα. Μια νιωθω πονακια περιοδου, τραβηγματα και ευαισθησια στο στηθος και μια ξεχναω οτι ειμαι εγκυος!!! Βεβαια και με αλλα τρια παιδια στο σπιτι λογικο να το ξεχναω ...🙂🙂🙂🤣🤣🤣

Κ εγώ έτσι είμαι, πότε νιωθω πονακια ή λιγο ζαλαδα.. Πότε δεν αισθάνομαι τιποτα. 3 ε; να σου ζησουν κ με το καλο το 4ο! Εγώ έχω άλλα 2. Το αγχος είναι ίδιο ομως καθε φορά. Καλημέρα κορίτσια κιολας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/6/2021 at 11:25 ΠΜ, ο/η Mariam08 είπε:

Κ εγώ έτσι είμαι, πότε νιωθω πονακια ή λιγο ζαλαδα.. Πότε δεν αισθάνομαι τιποτα. 3 ε; να σου ζησουν κ με το καλο το 4ο! Εγώ έχω άλλα 2. Το αγχος είναι ίδιο ομως καθε φορά. Καλημέρα κορίτσια κιολας. 

Ποσο συμφωνω με αυτο! Αγχος λες και ειναι το πρωτο! Ευχαριστω πολυ!! Κι εσυ να τα χαιρεσαι και με το καλο το τριτο σας παιδακι! Τι ηλικιες εχουν? Εμενα 11,5 χρονων , 9 χρονων, 21 μηνων και τωρα περιμενουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Μανουλες Φεβρουαριου '22 καλησπερα κι απο εμενα! Πρωτη μου κυηση μετα απο εξωσωμ. κ ειμαι τωρα 13 βδομαδα με ΠΗΤ 3/2! Καλη επιτυχια σε ολες μας και καλη συνεχεια σε ολα τα κοριτσια με γερα μωρακια στα χερια μας! Ποια κοριτσια εχετε κανει  ηδη αυχενικη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/8/2021 at 7:59 ΜΜ, ο/η Bonbon είπε:

Μανουλες Φεβρουαριου '22 καλησπερα κι απο εμενα! Πρωτη μου κυηση μετα απο εξωσωμ. κ ειμαι τωρα 13 βδομαδα με ΠΗΤ 3/2! Καλη επιτυχια σε ολες μας και καλη συνεχεια σε ολα τα κοριτσια με γερα μωρακια στα χερια μας! Ποια κοριτσια εχετε κανει  ηδη αυχενικη?

Εγω εχω αυχενικη στις 10 του μηνος. Εσυ εχεις κανει??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Εγω εχω αυχενικη στις 10 του μηνος. Εσυ εχεις κανει??

Ναι εκανα μολις, οι μετρησεις φανηκαν καλες. Τωρα ειμαι σε αναμονη να κανω και νιπτ για περαιτερω ελεγχο λογω ηλικιας κλπ. Καλη επιτυχια σου ευχομαι! Να δειτε ενα γερο και υγιες μωρακι!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bonbon είπε:

Ναι εκανα μολις, οι μετρησεις φανηκαν καλες. Τωρα ειμαι σε αναμονη να κανω και νιπτ για περαιτερω ελεγχο λογω ηλικιας κλπ. Καλη επιτυχια σου ευχομαι! Να δειτε ενα γερο και υγιες μωρακι!🥰

Α τελεια!!!! Ειδατε φυλο?? Απο συμπτωματα πως πας? Περιμενουμε κι εμεις πως και πως....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/8/2021 at 4:34 ΜΜ, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Α τελεια!!!! Ειδατε φυλο?? Απο συμπτωματα πως πας? Περιμενουμε κι εμεις πως και πως....

οχι ακομα κοριτσι μου δεν φαινοταν ξεκαθαρα....καλα αποτελεσματα και στη δικη σου αυχενικη ευχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/8/2021 at 9:45 ΠΜ, ο/η Bonbon είπε:

οχι ακομα κοριτσι μου δεν φαινοταν ξεκαθαρα....καλα αποτελεσματα και στη δικη σου αυχενικη ευχομαι!

Την εκανα κι εγω! Καλες οι μετρησεις και περιμενω το ppap a τωρα για να δουμε πιο σιγουρα τα αποτελεσματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/8/2021 at 3:12 ΜΜ, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Την εκανα κι εγω! Καλες οι μετρησεις και περιμενω το ppap a τωρα για να δουμε πιο σιγουρα τα αποτελεσματα! 

 Καλημερα κ χρονια πολλα! Τι εγινε τελικα με την papp a? Ολα καλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Bonbon είπε:

 Καλημερα κ χρονια πολλα! Τι εγινε τελικα με την papp a? Ολα καλα?

Καλημερα! Χρονια πολλα με υγεια!! Ολα καλα με την εξεταση. Δεν θα κανω κατι παραπανω. Εσυ? Βγηκαν τα αποτελεσματα? Εχω την Τεταρτη ραντεβου με τη γυναικολογο και εχω αγωνια γιατι εχω ενοχλησεις. Εσυ πως εισαι απο συμπτωματα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κοριτσι μου!Αργησα λιγο αλλα ειχα καιρο να μπω στο φορουμ. Μπραβο για την αυχενικη, ολα καλα λοιπον! Εγω εκανα τη νιπτ αλλα ακομα δεν εχουμε λαβει αποτελεσματα......αργουν κιολας, αλλα μου ειχαν πει εξαρχης κανα 15ημερο θελουν για να βγουν. Ευχομαστε να ειναι ολα καλα με το μικρουλι μας! οταν λες ενοχλησεις τι εννοεις? πονακια? ρωτησε μηπως πρεπει να αρχισεις κανα μαγνησιο.

ουφ εμενα με ειδε αιματολογος και μου συστησε να αρχισω αντιπηκτικες οχι βασει θρομβοφιλιας γιατι εχω ελεγχθει πριν μεινω εγκυος και κληρονομικη δεν εχω, αλλα επειδη βρηκε σε μια εξεταση που λεγεται θρομβοελαστογραμμα καπως ανεβασμενη την πηκτικοτητα του αιματος....αστα βραστα! μου ειπε οτι ειναι για προφυλακτικους λογους και να αρχισω ενεσεις και θα με ελεγξει ξανα σε κανα μηνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Bonbon είπε:

Γεια σου κοριτσι μου!Αργησα λιγο αλλα ειχα καιρο να μπω στο φορουμ. Μπραβο για την αυχενικη, ολα καλα λοιπον! Εγω εκανα τη νιπτ αλλα ακομα δεν εχουμε λαβει αποτελεσματα......αργουν κιολας, αλλα μου ειχαν πει εξαρχης κανα 15ημερο θελουν για να βγουν. Ευχομαστε να ειναι ολα καλα με το μικρουλι μας! οταν λες ενοχλησεις τι εννοεις? πονακια? ρωτησε μηπως πρεπει να αρχισεις κανα μαγνησιο.

ουφ εμενα με ειδε αιματολογος και μου συστησε να αρχισω αντιπηκτικες οχι βασει θρομβοφιλιας γιατι εχω ελεγχθει πριν μεινω εγκυος και κληρονομικη δεν εχω, αλλα επειδη βρηκε σε μια εξεταση που λεγεται θρομβοελαστογραμμα καπως ανεβασμενη την πηκτικοτητα του αιματος....αστα βραστα! μου ειπε οτι ειναι για προφυλακτικους λογους και να αρχισω ενεσεις και θα με ελεγξει ξανα σε κανα μηνα.

Καλησπερα! Πηγα σημερα στη γιατρο και μου εγραψε μαγνησιο τελικα. Μου ειπε σιγα σιγα να κοψω το φολικο. Εγω παιρνω και το σαλοσπιρ των 100 προληπτικα. 

Με το καλο τα αποτελεσματα! Ολα τελεια θα βγουν! Ποσο σου κοστισε η εξεταση? Γυρω στο 500αρικο μου ειπαν εμενα αν ηθελα να την κανω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, είμαι νέο μέλος και εγώ πρώτη εγκυμοσύνη και η γιατρός με είπε 22/2/22 . Πολλά 2 βλέπω ελπίζω για καλό 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Chris30 είπε:

Καλησπέρα, είμαι νέο μέλος και εγώ πρώτη εγκυμοσύνη και η γιατρός με είπε 22/2/22 . Πολλά 2 βλέπω ελπίζω για καλό 😂

Α τελεια ημερομηνια ειναι αυτη!!!Με το καλο!!!! Εκανες αυχενικη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια.. περιμενω και εγώ τον Φεβρουάριο ημερολογιακά ειμαι  14η βδομάδα και υπερηχογραφικά 15η.. η αυχενική και το PappA πήγε πολύ καλά και σκέφτομαι να μην κάνω τίποτα άλλο.. μας είπαν μάλλον κοριτσάκι, έχουμε άλλο ένα αγοράκι 5,5 χρόνων..  ΠΗΤ έχω 24/2/2022 η 18/2/2022 σύμφωνα με την αυχενική.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/8/2021 at 11:47 ΠΜ, ο/η Chris30 είπε:

Καλησπέρα, είμαι νέο μέλος και εγώ πρώτη εγκυμοσύνη και η γιατρός με είπε 22/2/22 . Πολλά 2 βλέπω ελπίζω για καλό 😂

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lisaki 80 είπε:

Γεια σας κορίτσια.. περιμενω και εγώ τον Φεβρουάριο ημερολογιακά ειμαι  14η βδομάδα και υπερηχογραφικά 15η.. η αυχενική και το PappA πήγε πολύ καλά και σκέφτομαι να μην κάνω τίποτα άλλο.. μας είπαν μάλλον κοριτσάκι, έχουμε άλλο ένα αγοράκι 5,5 χρόνων..  ΠΗΤ έχω 24/2/2022 η 18/2/2022 σύμφωνα με την αυχενική.. 

 

Καλησπερα κι απο εμενα κοριτσια και καλως ορισατε! Με το καλο να εχουμε τελειομηνες και ευκολες εγκυμοσυνες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Lisaki 80 είπε:

Γεια σας κορίτσια.. περιμενω και εγώ τον Φεβρουάριο ημερολογιακά ειμαι  14η βδομάδα και υπερηχογραφικά 15η.. η αυχενική και το PappA πήγε πολύ καλά και σκέφτομαι να μην κάνω τίποτα άλλο.. μας είπαν μάλλον κοριτσάκι, έχουμε άλλο ένα αγοράκι 5,5 χρόνων..  ΠΗΤ έχω 24/2/2022 η 18/2/2022 σύμφωνα με την αυχενική.. 

 

Πολυ κοντα ειμαστε στις Πητ! 16/2 εχω εγω! Με το καλο να πανε ολα καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/8/2021 at 4:34 ΜΜ, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

 

Καλησπέρα κορίτσια!!! Είμαι καινούργια στο forum μιας και οι απορίες και οι σκέψεις πολλές αυτό το διάστημα με την εγκυμοσύνη θα χαρώ πολύ να συζητάμε!

Εγώ είμαι 16+4 σήμερα με ΠΗΤ 4/2/22! 

Με το καλό ευχομαι σε όλες τις μανουλες!!!❤️🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Poli91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Είμαι καινούργια στο forum μιας και οι απορίες και οι σκέψεις πολλές αυτό το διάστημα με την εγκυμοσύνη θα χαρώ πολύ να συζητάμε!

Εγώ είμαι 16+4 σήμερα με ΠΗΤ 4/2/22! 

Με το καλό ευχομαι σε όλες τις μανουλες!!!❤️🥰

Καλημερα! Καλως ηρθες στην παρεα μας! Θα πρεπει να φτιαξουμε πινακα με τις ΠΗΤ μας σιγα σιγα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα μανουλες του Φλεβαρη! Για πειτε τα νεα σας! Εχετε αρχισει να καταλαβαινετε τα μωρακια? Εγω τωρα ειμαι 16η εβδομαδα και κατι αρχιζω να νιωθω αλλα δεν ειμαι και σιγουρη οτι ειναι το μωρο... Μπορει να ειναι και κινησεις του εντερου ακομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας! Εγώ είμαι 15,6 και αύριο μπαίνω 16η.. αλλά βάση υπερήχου είμαι 16,5... Δεν το νιώθω ακόμα.. Ενώ στην αυχενική μου είχαν πει κορίτσι τώρα ο γιατρός μου είπε μπορεί και αγόρι!! Τι κανετε?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lisaki 80 είπε:

Καλησπέρα σας! Εγώ είμαι 15,6 και αύριο μπαίνω 16η.. αλλά βάση υπερήχου είμαι 16,5... Δεν το νιώθω ακόμα.. Ενώ στην αυχενική μου είχαν πει κορίτσι τώρα ο γιατρός μου είπε μπορεί και αγόρι!! Τι κανετε?

 

Πιστευω στη β επιπεδου θα σιγουρευτουμε για το φυλο! Εγω δεν ρωτησα τι ειναι και ουτε ο γιατρος που μου εκανε την αυχενικη μου ανεφερε κατι. Μαλλον δεν θα φαινοταν... Ποτε εχετε ξανα υπερηχο? Εγω σε καμια 15αρια μερες περιπου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 1/9/2021 at 10:14 ΠΜ, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Καλημερα μανουλες του Φλεβαρη! Για πειτε τα νεα σας! Εχετε αρχισει να καταλαβαινετε τα μωρακια? Εγω τωρα ειμαι 16η εβδομαδα και κατι αρχιζω να νιωθω αλλα δεν ειμαι και σιγουρη οτι ειναι το μωρο... Μπορει να ειναι και κινησεις του εντερου ακομα!

Καλημερα κοριτσια κι απο εμενα! Εγω μπηκα τωρα στην 19η αλλα ακομα δε νομιζω οτι το εχω νιωσει το μωρακι. Μονο ενα φουσκωματακι κατα διαστηματα εχω, σαν πρηξηματακι, αριστερα κ δεξια στην κοιλιτσα που ερχεται και φευγει μετα απο 5-10 λεπτα εδω κ 2 βδομαδες. Εχει καμια αλλη κατι τετοιο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας, κορίτσια!! Είμαι κ εγώ νέα εδώ με ΠΗΤ  08/02/22 και στην αναμονή για τη β' επιπέδου 10 με 15 Οκτώβρη !!

στις On 1/9/2021 at 1:32 ΜΜ, ο/η Lisaki 80 είπε:

Καλησπέρα σας! Εγώ είμαι 15,6 και αύριο μπαίνω 16η.. αλλά βάση υπερήχου είμαι 16,5... Δεν το νιώθω ακόμα.. Ενώ στην αυχενική μου είχαν πει κορίτσι τώρα ο γιατρός μου είπε μπορεί και αγόρι!! Τι κανετε?

 

Εμένα έγινε ακριβώς το αντίθετο :D

Ας είναι καλά τα ζουζουνάκια μας ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...