Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Σουπερ!!!! Η μπεμπουλα σας κρύβεται και κανει νάζια!!!! 
Μπραβο κοριτσι μου, ολα καλα!!! 

Δοξα τω Θεω! Να μαστε καλα, να εχουμε υγεια εκτος απο σωματική και ΨΥΧΙΚΗ και αγαπη κοριτσια, μπολικη αγαπη να εχουμε🥰 Χωρις αυτα δε παμε πουθενα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Καλησπερα μανούλες 🥰 Γυρισαμε απο το γιατρο 🙃 Παλι δεν ειδαμε τη μπέμπα 🤪 μας παιζει κρυφτό 🤣 θελει να κανει πρεμιέρα στη γεννα μαλλον 🤣🤣🤣 Το Γαία τέλος τελικα έκλεισε. Ο γιατρος μου θα παει στο μητερα. Η μπεμπουλα ηταν μια χαρα 🥰🥰🥰 τα ποδια στο κεφαλι και το χερι μπροστα 🤣🤣🤣 Περιπου 1200gr και μπηκαμε στη βδομαδα 29

Αχ ναζακια κάνει από τώρα η γλυκούλα🥰🥰🥰!!! Όλα μια χαρά οπότε, μπράβο σας... Εύχομαι την επόμενη φορά να σας κάνει την χάρη!!☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Barbie92 είπε:

Αχ ναζακια κάνει από τώρα η γλυκούλα🥰🥰🥰!!! Όλα μια χαρά οπότε, μπράβο σας... Εύχομαι την επόμενη φορά να σας κάνει την χάρη!!☺️☺️

Γερή να ειναι και ας κάνει νάζια… Φυσικα και ΛΙΩΝΩ για να τη δω🤣🤣🤣 με το που φτανω σπιτι το μυρίζεται η σκατουλα και κανει κολπα και κουνιέται 🤣🤣🤣 λεω να της κρατησω μουτρα και να μη της μιλησω μεχρι αυριο 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια πώς είστε;Είχα μέρες να σας διαβάσω ελπίζω να είστε όλες καλά...Εμείς σήμερα είχαμε γιατρό είμαστε στα 2340γρ δεν ξέρω πόσο μεγαλος θα μου βγει σαν να παραπερνει😂😂...Εγώ έχω ΠΗΤ 5/2 οπότε δεν είμαι απ' τις πρώτες..οποία γεννήσει πρώτη να μας πει εμπειρία 🙏🙏 επιπλέουν έχει πάρει θέση και απ οτι μου είπε ο γιατρός λογικά θα μείνει εκεί 😂επίσης μου είπε ότι δεν θα κάνουμε ντομπλερ γιατί τον βλέπει αυτός στον υπέρηχο και είναι όλα καλά..πώς το ακούτε αυτό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Δεν έχω καμία ιδέα από το Ιασώ για να σου πω συγκριτικά ποιο είναι καλύτερο.... Αλλά στο Μητέρα είμαι πολύ ευχαριστημένη κ στις δύο γέννες 

Εχεις ρωτησει για συνοδό κτλ στο μητερα, αν μενει εκει το βραδυ κτλ; Κανουμε τεστ κοβιντ πριν μπουμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Τι κάνετε; 

Έκανα το ντοπλερ χθες, 1760 ο μικρός μας, όλα ήταν πολύ καλά. Απλά αγχωθηκα γτ το αμνιακό υγρό ήταν στα κατώτερα φυσιολογικα επίπεδα. Μου είπε τρέφεται μια χαρά, απλά πρέπει να πίνω πιο πολύ νερό. Πόσο πιο πολύ που εγώ έχω κατασκηνωσει ήδη τουαλέτα; 😔

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mariam08 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Τι κάνετε; 

Έκανα το ντοπλερ χθες, 1760 ο μικρός μας, όλα ήταν πολύ καλά. Απλά αγχωθηκα γτ το αμνιακό υγρό ήταν στα κατώτερα φυσιολογικα επίπεδα. Μου είπε τρέφεται μια χαρά, απλά πρέπει να πίνω πιο πολύ νερό. Πόσο πιο πολύ που εγώ έχω κατασκηνωσει ήδη τουαλέτα; 😔

 

Καλημέρα κορίτσι μου. Μια χαρά είναι ο κύριος!!! Αφού σου είπε ο γιατρός να μην ανησυχείς όλα θα πάνε καλά. Τώρα για το νερό.........έχεις ένα μεγάλο δίκιο. Και εκτός από την τουαλέτα είναι και οι καούρες. Εγώ με το που θα πιώ νερό ανεβαίνουν τα πάντα πιάνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Sofi1 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πώς είστε;Είχα μέρες να σας διαβάσω ελπίζω να είστε όλες καλά...Εμείς σήμερα είχαμε γιατρό είμαστε στα 2340γρ δεν ξέρω πόσο μεγαλος θα μου βγει σαν να παραπερνει😂😂...Εγώ έχω ΠΗΤ 5/2 οπότε δεν είμαι απ' τις πρώτες..οποία γεννήσει πρώτη να μας πει εμπειρία 🙏🙏 επιπλέουν έχει πάρει θέση και απ οτι μου είπε ο γιατρός λογικά θα μείνει εκεί 😂επίσης μου είπε ότι δεν θα κάνουμε ντομπλερ γιατί τον βλέπει αυτός στον υπέρηχο και είναι όλα καλά..πώς το ακούτε αυτό;

Κι εμένα η γιατρός μου μου τα έκανε μόνη της . Και μου είπε ότι δεν χρειάζεται να πάω . 

Γενικά το ντοπλερ δεν είναι υπέρηχος όπως οι άλλοι 2. Δεν κοιτάμε για ανωμαλίες ή το οτιδήποτε άσχημο, κοιτάμε ότι η ροή του αίματος είναι σωστή από τη μαμά στο μωρό, άρα τρέφεται σωστά !

Ανάλογα τον εξοπλισμό και την εμπειρία του κάθε γιατρού μπορεί να το κάνει και εκείνος! 

Μην αγχώνεσαι οπότε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Louna είπε:

Εχεις ρωτησει για συνοδό κτλ στο μητερα, αν μενει εκει το βραδυ κτλ; Κανουμε τεστ κοβιντ πριν μπουμε;

Οι μαμάδες κάνουν pcr ενώ ο συνοδός αν είναι εμβολιασμενος ραπίντ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Louna είπε:

Εχεις ρωτησει για συνοδό κτλ στο μητερα, αν μενει εκει το βραδυ κτλ; Κανουμε τεστ κοβιντ πριν μπουμε;

Καλημέρα κορίτσιααααα!!! 

Όπως είπε η @Christine_ πρέπει να κάνουμε pcr. Αν ο συνοδός είναι ανεμβολίαστος πρέπει να κάνει κ εκείνος. Κ μένει μαζί μας όσο είμαστε κ εμείς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο Ιασω που ρώτησα τηλεφωνικά, μου είπαν αν εχω κανει εμβολιο κ εχω πιστοποιητικό σε ισχύ, κάνω rapid. Κ ο σύζυγος το ίδιο. 

Τελικά κάθε μαιευτήριο τα δικά του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mariam08 είπε:

Στο Ιασω που ρώτησα τηλεφωνικά, μου είπαν αν εχω κανει εμβολιο κ εχω πιστοποιητικό σε ισχύ, κάνω rapid. Κ ο σύζυγος το ίδιο. 

Τελικά κάθε μαιευτήριο τα δικά του. 

Σου έχω ερώτηση επειδή ετοιμάζεις και εσύ την αίτηση κυοφορίας . Φτιάχνω για μια φίλη που είστε μαζί στις ημερομηνίες. Εκείνη έχει ΠΗΤ 15/02. Την αίτηση πρέπει να την κάνουμε την ημέρα που ξεκινάει η άδεια ή τωρα που είναι ηλεκτρονικά μπορούμε και μια-δυο μέρες πριν ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

32 κ σήμερα!!!!!!!

Με το καλό!!! Αχ πλησιάζετε βρε κορίτσια. Πολύ συγκίνηση. 

Τα μεγάλα σας παιδάκια τι λένε? Το περιμένουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η fairydream είπε:

Σου έχω ερώτηση επειδή ετοιμάζεις και εσύ την αίτηση κυοφορίας . Φτιάχνω για μια φίλη που είστε μαζί στις ημερομηνίες. Εκείνη έχει ΠΗΤ 15/02. Την αίτηση πρέπει να την κάνουμε την ημέρα που ξεκινάει η άδεια ή τωρα που είναι ηλεκτρονικά μπορούμε και μια-δυο μέρες πριν ?

Εγω που προσπαθησα να την κανω νωρίτερα, δεν σε αφήνει το σύστημα. Απο τη μέρα που βγαίνει σε άδεια μπορεί μονο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η fairydream είπε:

Με το καλό!!! Αχ πλησιάζετε βρε κορίτσια. Πολύ συγκίνηση. 

Τα μεγάλα σας παιδάκια τι λένε? Το περιμένουν?

Εγω εχω ακόμα αλλά πάντως η μεγάλη μου που είναι 5 τον περιμένει πως και πως τον αδερφό της. Πρώτα φιλάει την κοιλια όταν με βλεπει κ μετά εμένα. Χαχαχα η μικρή είναι 3.5, λέει Ο αδερφός μου ερχεται αλλά μου δίνει την εντύπωση οτι νομίζει πως θα βγάλουμε καμία κούκλα για να παίζει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η fairydream είπε:

Με το καλό!!! Αχ πλησιάζετε βρε κορίτσια. Πολύ συγκίνηση. 

Τα μεγάλα σας παιδάκια τι λένε? Το περιμένουν?

Έχουν τρελαθεί!!! Κ εμένα το κάνουν αυτό που λέει η @Mariam08 πρώτα φιλάνε την κοιλιά κ μετά εμένα 😅 ο μεγάλος της μιλάει κιόλας.... όταν βλέπει την κοιλιά να κουνιέται δακρύζει! Ήθελε πάρα πολύ να είναι κοριτσάκι κ δεν κρατιέται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mariam08 είπε:

Εγω που προσπαθησα να την κανω νωρίτερα, δεν σε αφήνει το σύστημα. Απο τη μέρα που βγαίνει σε άδεια μπορεί μονο. 

Οκ σε ευχαριστώ. Λογικό μου φαίνεται αλλά είπα ας ρωτήσω για σίγουρα😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Έχουν τρελαθεί!!! Κ εμένα το κάνουν αυτό που λέει η @Mariam08 πρώτα φιλάνε την κοιλιά κ μετά εμένα 😅 ο μεγάλος της μιλάει κιόλας.... όταν βλέπει την κοιλιά να κουνιέται δακρύζει! Ήθελε πάρα πολύ να είναι κοριτσάκι κ δεν κρατιέται 

Εδώ δάκρυσαν τα δικά μου μάτια όταν το διάβασα! Εντελώς συγκινητικό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mariam08 είπε:

Εγω εχω ακόμα αλλά πάντως η μεγάλη μου που είναι 5 τον περιμένει πως και πως τον αδερφό της. Πρώτα φιλάει την κοιλια όταν με βλεπει κ μετά εμένα. Χαχαχα η μικρή είναι 3.5, λέει Ο αδερφός μου ερχεται αλλά μου δίνει την εντύπωση οτι νομίζει πως θα βγάλουμε καμία κούκλα για να παίζει. 

Ψυχούλες μου!!! Με το καλό! Την έκανα εικόνα την μικρή.χαχαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η fairydream είπε:

Εδώ δάκρυσαν τα δικά μου μάτια όταν το διάβασα! Εντελώς συγκινητικό!!!

Η αλήθεια είναι ότι περιμένω πως κ πως για την μεγάλη τους συνάντηση!!!! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Froufro  -> 18/01

@Christine_ -> 25/01

@Bonbon -> 03/02

@Poli91 -> 04/02

@JNtina -> 06/02

@Barbie92 -> 06/02

@Kallia.Geo ->08/02

@Nansi ->10/02

@Eva ki -> 12/02

@Ε.Γ.Α. -> 16/02

@Mariam08 ->16/02

@Lisaki 80 -> 21/02

@Chris30 -> 22/02

@Demie23 -> 23/02

@fairydream -> 26/02

@Louna -> 10/03

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • 3;!! Να σου ζήσουν! Με το καλό και το 4ο να έρθει!  Εγώ 3η φορά έγκυος αλλά είναι το 1ο που περιμένω και πιστεύω αυτή η φορά θα είναι και η τυχερή 🌈 Όπως τα λες, άλλες στιγμές είμαι καλά και άλλες άρρωστη κανονικά. Αλλά χαλάλι!! Μπες και στις άλλες συζητήσεις να μας πεις την εμπειρία σου, έχουμε ωραία παρέα ☺️ 
    • Ευχαριστώπολύυ!! Αν κάποια κοπέλα ξέρει κάποιο καλό ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής στείλτε μου ένα μήνυμα please!!
    • Γενικά δεν ειναι μια εξέταση που την προτείνουν… να όμως που στην φιλη μου αυτο ήταν το θέμα. Η συγκεκριμένη είχε λιγο παραπάνω κιλά οποτε ισως από αυτο το υποπτεύθηκε ο γιατρος. Να πας σε ενδοκρινολόγο που εξειδικεύεται στην υπογονιμότητα. Ελπίζω σε περίπτωση που υπάρχει κατι να βρεθεί σύντομα για να αντιμετωπιστεί! 🫶🏻
    • Καλημέρα!! Εγραψα και πριν αλλα μαλλον δεν ανέβηκε η απάντηση μου... Εχω αλλα 3 παιδακια☺️ Απο συμπτώματα οχι σπουδαια πράγματα . Απλα αν δεν ειχα κανει τεστ ακομα, από χθες θα το ειχα καταλάβει ότι ειμαι έγκυος. Η όρεξη μου για φαγητό έχει πέσει. Ειναι καπως το στομάχι, οχι αναγουλες και τέτοια βέβαια. Η όσφρηση μου έχει γίνει υπερ ευαίσθητη (μυριζω τα πάντα αχαχ) και λίγη κόπωση. Σε γενικές  γραμμές όμως τίποτα το σπουδαίο. Πιο πολύ νιώθω σα να ειμαι λίγο άρρωστη. Εσυ;
    • Όλα καλά θα πάνε!!! Εγώ αύριο μπαίνω στην 27η, είμαι στα τέλη Αυγούστου..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...