Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Ιούνη τα μωράκια θα ‘ναι σαν καραμελάκια 🍭🍬🍭🍬...Ήλιος, θάλασσα, ποτό και μωράκια ένα σωρό!!! 👶


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η ntinaki83 είπε:

Δηλαδη αν δεν καταφερω να κανω παιδι ειμαι αχρηστη και αποτυχημενη? και σ αυτο που λες παλια οι κοπελες δεν ειχαν καμια επιλογη στην επιλογη συντροφου αλλοι αποφασιζαν ποιον θα παντρευτουν και ποτε!και αν τους νοιαζει τοσο πολυ η υπογεννητικοτητα ας δωσουν οικονομικη βοηθεια σε ζευγαρια για να κανουν εξωσωματικη που το κοστος ειναι μεγαλο! 

Και στηριξη σε όσους κάνουν παιδιά! Τα γεννας κ αρχίζει το μαρτύριο, θα μιυ δώσει άδεια ο εργοδότης; ή θα γυρίσω άρον άρον με ένα μωρό 2 3 μηνών; αντε μετά φέρε τη γιαγιά (με όλο το πακέτο που συνεπάγεται) να το κρατήσει γιατί ο βρεφικός δεν το πήρε κ όταν το πάρει σχολαει νωρίς κ εσύ είσαι ακόμα δουλειά. Ας φροντίσουν λοιπόν την εργατική νομοθεσία κ τους μισθούς των νέων κ την ανεργία που έκαναν το βασικό 580 (τόσο δεν είναι;) κ μετά έχουν μούτρα τα ρωτάνε αχ γιατί δεν κάνεις παιδιά στα 25;που στα 25 όλοι ακόμα ζουν με γονείς γιατί ούτε υπόγεια γκαρσονιέρα δεν μπορούν να πληρώσουν. Υποκρισία σε όλο της το μεγαλείο.... Που κάνουμε δλδ όλες ΤΙΣ καριέρες κ αυτό μας μάρανε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΕΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ❤️🍼🎂❤️

Maroulita? :30/06

diana8:?

Lacostaki:22/06

Marinamanoulitsa:17/06

Ntinaki83:03/07

Mimi26:13/07                                                                           

Pangipot:?

Sillia:?

Αννια27:?

Ευάγγελοςτ:?

misofeggaro:?

Mari84:?

Love13:?

Tzina819:?

PAPAEVA?

Elisa91:?

A&O:?

Αντρέα:?

Αννι:?

Nikol:?

Litsadi:18/06

Pixies:? 

Matilda94:?                                                                                                

Mt3508:?

geo2222:?

Dina970:?

Tonakiv:?

Elii:?

Daizy28:?

HopefulMama2Be:?

elissavet90:?

Mantiko:?

Evaki:?

Alexiamama:?

Μαργαρίτσ:

boysland:?

@Lacostaki μου βάλε με όταν μπορέσεις για 21/06 . Έχω ελπίδες αυτό το μήνα ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Και στηριξη σε όσους κάνουν παιδιά! Τα γεννας κ αρχίζει το μαρτύριο, θα μιυ δώσει άδεια ο εργοδότης; ή θα γυρίσω άρον άρον με ένα μωρό 2 3 μηνών; αντε μετά φέρε τη γιαγιά (με όλο το πακέτο που συνεπάγεται) να το κρατήσει γιατί ο βρεφικός δεν το πήρε κ όταν το πάρει σχολαει νωρίς κ εσύ είσαι ακόμα δουλειά. Ας φροντίσουν λοιπόν την εργατική νομοθεσία κ τους μισθούς των νέων κ την ανεργία που έκαναν το βασικό 580 (τόσο δεν είναι;) κ μετά έχουν μούτρα τα ρωτάνε αχ γιατί δεν κάνεις παιδιά στα 25;που στα 25 όλοι ακόμα ζουν με γονείς γιατί ούτε υπόγεια γκαρσονιέρα δεν μπορούν να πληρώσουν. Υποκρισία σε όλο της το μεγαλείο.... Που κάνουμε δλδ όλες ΤΙΣ καριέρες κ αυτό μας μάρανε... 

και αν εχεις και καποιον να σου κρατησει το μωρο...πχ εγω δεν εχω ουτε γονεις ουτε πεθερικα εδω περα αν κανω παιδι η θα δινω ενα μισθο σε ατομο η θα πρεπει να το πηγαινω να το αφηνω στη δουλεια του αντρα μου για να φευγω για δουλειά??η νυφη μου στο πρωτο παιδι μολις σαραντησε πηγε στη δουλεια δεν της εδινε περαιτερω αδεια γιατί υπηρχε και αλλη εγκυος και επρεπε να καλυψει την αδεια της ...μιλαμε τραγικες καταστασεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

@Lacostaki μου βάλε με όταν μπορέσεις για 21/06 . Έχω ελπίδες αυτό το μήνα ❤️ 

@Lacostaki δεν με άλλαξες... 13/07 βάλε με τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

@Maroulita! πόσα χαπάκια επαιρνες τη μέρα ; 3;;; πρωι μεσημερι βραδυ;

Καλη επιτυχία κορίτσι μου θα χεις πολλες πολλες πιθανότητες!!!! 

Ευχαριστώ πολύ!! 2 έπαιρνα για πέντε μέρες..ένα πρωί - ένα βράδυ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

Ευχαριστώ πολύ!! 2 έπαιρνα για πέντε μέρες..ένα πρωί - ένα βράδυ!! 

Εγώ έπαιρνα 5 μέρες 3 τη μέρα πρωι μεσημέρι βράδυ κ σκέψου είχε μεγαλώσει ενα πολυ... Τα αλλά 6 οχι τόσο. Τώρα περιμενω πάλι περίοδο κ θα πάρω πάλι φεμαρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Εγώ έπαιρνα 5 μέρες 3 τη μέρα πρωι μεσημέρι βράδυ κ σκέψου είχε μεγαλώσει ενα πολυ... Τα αλλά 6 οχι τόσο. Τώρα περιμενω πάλι περίοδο κ θα πάρω πάλι φεμαρα!

Ευχομαι αυτή η φορά που θα πάρεις να είναι και η τελευταία!🥰 👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Και στηριξη σε όσους κάνουν παιδιά! Τα γεννας κ αρχίζει το μαρτύριο, θα μιυ δώσει άδεια ο εργοδότης; ή θα γυρίσω άρον άρον με ένα μωρό 2 3 μηνών; αντε μετά φέρε τη γιαγιά (με όλο το πακέτο που συνεπάγεται) να το κρατήσει γιατί ο βρεφικός δεν το πήρε κ όταν το πάρει σχολαει νωρίς κ εσύ είσαι ακόμα δουλειά. Ας φροντίσουν λοιπόν την εργατική νομοθεσία κ τους μισθούς των νέων κ την ανεργία που έκαναν το βασικό 580 (τόσο δεν είναι;) κ μετά έχουν μούτρα τα ρωτάνε αχ γιατί δεν κάνεις παιδιά στα 25;που στα 25 όλοι ακόμα ζουν με γονείς γιατί ούτε υπόγεια γκαρσονιέρα δεν μπορούν να πληρώσουν. Υποκρισία σε όλο της το μεγαλείο.... Που κάνουμε δλδ όλες ΤΙΣ καριέρες κ αυτό μας μάρανε... 

Την γιαγιά αν δεν δουλευει και αυτή η ίδια.... Εμένα ας πούμε η μάνα μου θελει γύρω στα 5 χρόνια για την σύνταξη σκέψου η μάνα ή η πεθερά μιας 25χρονης... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Την γιαγιά αν δεν δουλευει και αυτή η ίδια.... Εμένα ας πούμε η μάνα μου θελει γύρω στα 5 χρόνια για την σύνταξη σκέψου η μάνα ή η πεθερά μιας 25χρονης... 

Πολύ σωστά!!! Ειδικά με τη νέα νομοθεσία που για σύνταξη πρέπει να έχεις συμπληρώσει πολλά χρόνια ή ηλικία μεγάλη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

Ευχομαι αυτή η φορά που θα πάρεις να είναι και η τελευταία!🥰 👶

Αχ σε ευχαριστω! Διάβασα το μήνυμα και μου χαρισες μεγάλο χαμόγελο! Μακάρι να είναι ναι ☺☺☺

Με το φεμαρα κάνω καλυτερη ωορρηξία ! Μια φορά τα έχω πάρει. Τώρα θα Καινή δευτερη ✌ περιμενω κ τα δικά σου νέα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Αχ σε ευχαριστω! Διάβασα το μήνυμα και μου χαρισες μεγάλο χαμόγελο! Μακάρι να είναι ναι ☺☺☺

Με το φεμαρα κάνω καλυτερη ωορρηξία ! Μια φορά τα έχω πάρει. Τώρα θα Καινή δευτερη ✌ περιμενω κ τα δικά σου νέα! 

Μαζί πάμε!! Και γώ πρώτη φορά τα πήρα τον περασμένο μήνα..τώρα είναι η δεύτερη! Τότε έκανα ένα μεγάλο αυγουλακι, τώρα έκανα 6!! Εν τω μεταξύ όλα αυτά από μια ωοθηκη..η άλλη μετά από εξετάσεις, υπερήχους, τεστ κτλ βρέθηκε ατροφική ή πολύ πολύ μικρή για κάποιο λόγο που σημαίνει ότι εναποθέτουμε όλες μας τις ελπίδες σε μια! 
Αυριο πάμε για την δεύτερη μας προσπάθεια!! 🙏 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!
μετράω αντίστροφα... 25η μέρα σημερα... 
Αχ, υπάρχουν στιγμές που το θέλω πολύ... και άλλες που σκέφτομαι ότι ίσως να μην μου αξίζει... μα βλέπω μωρά και τα λαχταράω... μετά διαβάζω όσα λετε, για τις παροχές μητρότητας και την βοήθεια που εγώ δεν θα έχω γιατί πεθερικά δεν έχω και οι γονείς μου είναι μεγάλοι και λέω τι θα κάνω; πως θα τα βγάζω πέρα; και τι αντοχές θα έχω ; 
μα ξέρω πως η αγάπη κάνει θαύματα ... μπορεί να μην τρώγεται, όπως μου έλεγε κάποτε η μάνα μου, αλλά σου δίνει δύναμη να προσπαθείς να αντέξεις τα πάντα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

Μαζί πάμε!! Και γώ πρώτη φορά τα πήρα τον περασμένο μήνα..τώρα είναι η δεύτερη! Τότε έκανα ένα μεγάλο αυγουλακι, τώρα έκανα 6!! Εν τω μεταξύ όλα αυτά από μια ωοθηκη..η άλλη μετά από εξετάσεις, υπερήχους, τεστ κτλ βρέθηκε ατροφική ή πολύ πολύ μικρή για κάποιο λόγο που σημαίνει ότι εναποθέτουμε όλες μας τις ελπίδες σε μια! 
Αυριο πάμε για την δεύτερη μας προσπάθεια!! 🙏 

Με το καλοοοοοοο η Παναγία στο πλευρό σας!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

Μαζί πάμε!! Και γώ πρώτη φορά τα πήρα τον περασμένο μήνα..τώρα είναι η δεύτερη! Τότε έκανα ένα μεγάλο αυγουλακι, τώρα έκανα 6!! Εν τω μεταξύ όλα αυτά από μια ωοθηκη..η άλλη μετά από εξετάσεις, υπερήχους, τεστ κτλ βρέθηκε ατροφική ή πολύ πολύ μικρή για κάποιο λόγο που σημαίνει ότι εναποθέτουμε όλες μας τις ελπίδες σε μια! 
Αυριο πάμε για την δεύτερη μας προσπάθεια!! 🙏 

Σου ευχομαι καλη επιτυχία!!! Μυρίζομαι μωρουδιακα!!! Με τόσα αυγουλακια χαχαχαα... 

Πήρα ένα μήνα φεμαρα μετά έκανα την σαλπιγγογραφια κ δεν πήρα καθόλου κ τωρα θα ξανά πάρω. Έκοψα χθες τη προγεστερονη κ περιμενω περιοδο τώρα! 

Φαντάζομαι όταν εγώ θα πάω για σπερματεγχυση εσυ θα χεις αποτέλεσμα !!!!! Θετικό!!!! 🙏🙏🙏🙏🙏 

Είμαι μέσα στην αισιοδοξια ελπίζω να μην κλαίω μετά 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημερα...

Εμείς κάναμε παλι σπερμοδιαγραμμα χθες και ήταν όλα μια χαρά αλλά η κινητικότητα μετά από 3μηνη profertil και αντιβίωση για έναν μήνα...Πάλι ήταν 0% την πρώτη ώρα....δεν υπάρχει κανένα μικρόβιο και η ποιότητα και η ποσότητα είναι μια χαρα...

Ο ουρολογος-ανδρολογος μας είπε να ξαναπάμε την άλλη εβδομάδα να μας δει για να μας πάρει επίσκεψη λογικα...χωρίς να μας λέει κάτι νεότερο και κάτι αποτελεσματικό...

Μίλησα με τον γυναικολόγο μου και μου είπε ότι θα πρέπει να κάνω μια σαλπιγγογραφια και μετά να προχωρήσουμε σε σπερματεγχυνση γιατι το σημαντικό είναι ότι εγώ ενώ ειμαι 35 χρονών δεν εχω κανένα θέμα και ειναι όλα φυσιολογικά...

Μου είπε οτι μπορεί να φτιαχτεί το σπέρμα στο εργαστήριο για την σπερματεγχυνση και θα πορευτουμε ετσι...

Επίσης μου ειπε όταν αδιαθετησω να μιλήσουμε πάλι και την 2η μέρα περιόδου να ξεκινήσω clomiphene citrate μέχρι την 6η μέρα και να κανονησουμε το ραντεβού για την σαλπιγγογραφια..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα!
μετράω αντίστροφα... 25η μέρα σημερα... 
Αχ, υπάρχουν στιγμές που το θέλω πολύ... και άλλες που σκέφτομαι ότι ίσως να μην μου αξίζει... μα βλέπω μωρά και τα λαχταράω... μετά διαβάζω όσα λετε, για τις παροχές μητρότητας και την βοήθεια που εγώ δεν θα έχω γιατί πεθερικά δεν έχω και οι γονείς μου είναι μεγάλοι και λέω τι θα κάνω; πως θα τα βγάζω πέρα; και τι αντοχές θα έχω ; 
μα ξέρω πως η αγάπη κάνει θαύματα ... μπορεί να μην τρώγεται, όπως μου έλεγε κάποτε η μάνα μου, αλλά σου δίνει δύναμη να προσπαθείς να αντέξεις τα πάντα... 

Σου αξίζει και θα σου έρθει!!! Και θα τα βγάλεις πέρα με όλα!!!! Γιατί η αγάπη όπως λες σου δίνει τη θέληση, την υπομονή και το κίνητρο για να τα καταφερεις όλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lavie είπε:

Κορίτσια καλημερα...

Εμείς κάναμε παλι σπερμοδιαγραμμα χθες και ήταν όλα μια χαρά αλλά η κινητικότητα μετά από 3μηνη profertil και αντιβίωση για έναν μήνα...Πάλι ήταν 0% την πρώτη ώρα....δεν υπάρχει κανένα μικρόβιο και η ποιότητα και η ποσότητα είναι μια χαρα...

Ο ουρολογος-ανδρολογος μας είπε να ξαναπάμε την άλλη εβδομάδα να μας δει για να μας πάρει επίσκεψη λογικα...χωρίς να μας λέει κάτι νεότερο και κάτι αποτελεσματικό...

Μίλησα με τον γυναικολόγο μου και μου είπε ότι θα πρέπει να κάνω μια σαλπιγγογραφια και μετά να προχωρήσουμε σε σπερματεγχυνση γιατι το σημαντικό είναι ότι εγώ ενώ ειμαι 35 χρονών δεν εχω κανένα θέμα και ειναι όλα φυσιολογικά...

Μου είπε οτι μπορεί να φτιαχτεί το σπέρμα στο εργαστήριο για την σπερματεγχυνση και θα πορευτουμε ετσι...

Επίσης μου ειπε όταν αδιαθετησω να μιλήσουμε πάλι και την 2η μέρα περιόδου να ξεκινήσω clomiphene citrate μέχρι την 6η μέρα και να κανονησουμε το ραντεβού για την σαλπιγγογραφια..

 

Βρε κορίτσι μου πάλι 0% με τόση προσπαθεια;; 

Αν είναι καλό το σπέρμα, να ξέρεις ισχυει αυτο που σου είπε ο γυναικολόγος. Το εργάστηριο επεξεργάζεται το σπέρμα. Σημασία έχει να έχει σπέρμα κ πυκνοτητα για αρχή. Κ την κινητικότητα θα στην φτιάξουν πιστευω στο εργαστήριο. Θα σας πει λογικά. Εμάς παντα μας δίνει το σπερμοδιαγραμμα όταν παμε. Κ ο συντροφος μου παίρνει προφερτιλ. Αλλά παιρνει μαζί κ clomiphaine. Κ εκει ενός. Πάρε και μια άλλη γνώμη βρε κορίτσι μου απο άλλον ουρολογο. 

Να σκέφτεσαι πως είσαι υγιής κ θα το βρείτε! Θα βρεθεί λυση αρκεί πουξέρετε το προβλημα... 

Κ η σπερματεγχυση είναι μια λυση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Heart είπε:

Lacostaki  το απολύμανες το κύπελο σύλληψης πριν το βάλεις πρώτη φορά;;;

Ναι καλέ το έβαλα σε βραστό νερό και θα το ξανά απολυμανω για τον επόμενο κυκλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Ναι καλέ το έβαλα σε βραστό νερό και θα το ξανά απολυμανω για τον επόμενο κυκλο

AAAAAν χρειαστεί :)❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Ναι καλέ το έβαλα σε βραστό νερό και θα το ξανά απολυμανω για τον επόμενο κυκλο

Κι εγώ έτσι!! Ελπίζω σήμερα να το χρησιμοποιήσω , έχω και θετικό τεστ ωορρηξίας!! Μου χαμογέλασε σήμερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα!
μετράω αντίστροφα... 25η μέρα σημερα... 
Αχ, υπάρχουν στιγμές που το θέλω πολύ... και άλλες που σκέφτομαι ότι ίσως να μην μου αξίζει... μα βλέπω μωρά και τα λαχταράω... μετά διαβάζω όσα λετε, για τις παροχές μητρότητας και την βοήθεια που εγώ δεν θα έχω γιατί πεθερικά δεν έχω και οι γονείς μου είναι μεγάλοι και λέω τι θα κάνω; πως θα τα βγάζω πέρα; και τι αντοχές θα έχω ; 
μα ξέρω πως η αγάπη κάνει θαύματα ... μπορεί να μην τρώγεται, όπως μου έλεγε κάποτε η μάνα μου, αλλά σου δίνει δύναμη να προσπαθείς να αντέξεις τα πάντα... 

Βασικά δεν έχεις πεθερά... Αυτό κακό δεν το λες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η lavie είπε:

Κορίτσια καλημερα...

Εμείς κάναμε παλι σπερμοδιαγραμμα χθες και ήταν όλα μια χαρά αλλά η κινητικότητα μετά από 3μηνη profertil και αντιβίωση για έναν μήνα...Πάλι ήταν 0% την πρώτη ώρα....δεν υπάρχει κανένα μικρόβιο και η ποιότητα και η ποσότητα είναι μια χαρα...

Ο ουρολογος-ανδρολογος μας είπε να ξαναπάμε την άλλη εβδομάδα να μας δει για να μας πάρει επίσκεψη λογικα...χωρίς να μας λέει κάτι νεότερο και κάτι αποτελεσματικό...

Μίλησα με τον γυναικολόγο μου και μου είπε ότι θα πρέπει να κάνω μια σαλπιγγογραφια και μετά να προχωρήσουμε σε σπερματεγχυνση γιατι το σημαντικό είναι ότι εγώ ενώ ειμαι 35 χρονών δεν εχω κανένα θέμα και ειναι όλα φυσιολογικά...

Μου είπε οτι μπορεί να φτιαχτεί το σπέρμα στο εργαστήριο για την σπερματεγχυνση και θα πορευτουμε ετσι...

Επίσης μου ειπε όταν αδιαθετησω να μιλήσουμε πάλι και την 2η μέρα περιόδου να ξεκινήσω clomiphene citrate μέχρι την 6η μέρα και να κανονησουμε το ραντεβού για την σαλπιγγογραφια..

 

Καλησπέρα!

Συγνωμη που επεμβαίνω στην συζήτηση σας, συνήθως επιλέγω να μην το κάνω αλλα ο σκοπος μου μονο η βοήθεια είναι.. Με 0% κορίτσι μου λυπάμαι αλλα δεν είναι η λύση η σπερματεγχυνση... και στο λεω έχοντας μια σχετική εμπειρία απο σπερματεγχυνση...  Ο γιατρός που στο πρότεινε είναι απλός γυναικολόγος ή γυναικολογος αναπαραγωγής?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Καλησπέρα!

Συγνωμη που επεμβαίνω στην συζήτηση σας, συνήθως επιλέγω να μην το κάνω αλλα ο σκοπος μου μονο η βοήθεια είναι.. Με 0% κορίτσι μου λυπάμαι αλλα δεν είναι η λύση η σπερματεγχυνση... και στο λεω έχοντας μια σχετική εμπειρία απο σπερματεγχυνση...  Ο γιατρός που στο πρότεινε είναι απλός γυναικολόγος ή γυναικολογος αναπαραγωγής?

Θα συμφωνήσω με την @peacock έχοντας εμπειρία από 2 σπερματεγχύσεις αποτυχημένες στα 35 εγώ, στα 33 ο σύζυγος, με σπέρμα μέτριο, με κινητικότητα 15%. Αλλά ήμασταν στην αρχή της είδησης υπογονιμότητας και δεν ξέραμε που πάνε τα τέσσερα. Για την ακρίβεια και οι δικές μου εξετάσεις ήταν και εξακολουθούν να είναι καλές χωρίς κάποιο εμφανές πρόβλημα.

Με την γνώση που έχω τώρα στα (παρα δύο μήνες) 40 με απολογισμό : 2 σπερματογχύσεις αποτυχημένες, 2 εμβρυομεταφορές με μηδενική χοριακή και άλλες δυο εμβρυομεταφορές που οδήγησαν σε δυο παλλινδρομες κυήσεις α τριμηνου, έχοντας αλλάξει 3 γιατρούς εξωσωματικής , το τμήμα ελέγχου αποβολών του Έλενα και δυο κέντρα εξωσωματικής θα σου έλεγα οτι το θεωρώ χάσιμο χρόνου οταν υπάρχει ανδρικός παράγοντας.

Στην καλύτερη να δοκίμαζα μια και μονο φορά καθαρά για ψυχολογικούς λόγους προετοιμασίας για εξωσωματική.

Φιλικά με άπειρο σεβασμό στον αγώνα όλων σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Καλησπέρα!

Συγνωμη που επεμβαίνω στην συζήτηση σας, συνήθως επιλέγω να μην το κάνω αλλα ο σκοπος μου μονο η βοήθεια είναι.. Με 0% κορίτσι μου λυπάμαι αλλα δεν είναι η λύση η σπερματεγχυνση... και στο λεω έχοντας μια σχετική εμπειρία απο σπερματεγχυνση...  Ο γιατρός που στο πρότεινε είναι απλός γυναικολόγος ή γυναικολογος αναπαραγωγής?

Nα έρθω να συμφωνήσω και εγώ.  Με ολιγοασπερμια έκανα σπερματενχυση (αλλά χωρίς ελπίδα- δεν ήταν 0%) 

Είναι κρίμα να δώσει 300€/ σπερματενχυση και να πέφτεις ψυχολογικά.  @lavie να φανταστείς τωρα που πάω για εξωσωματική θα κάνουμε μικρογονιμοποιηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...